Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
vargalex
félisten
Szia!
Mindhárom eszközön ugyan az a kód fut? Ezt a doksit érdemes egyébként elolvasni. Konkrétan arra a részre gondolok, hogy az ESP8266-on alapban engedélyezett a Modem sleep mode kliens módban, ami ugye lekapcsolja a WiFi modult 2 DTIM Beacon intervallum között, ha nincs rajta forgalom. Nyilván, ha ilyen állapotban ping-eled, akkor előbb fel kell, hogy ébressze...
[ Szerkesztve ]
Alex
-
ZTE_luky
aktív tag
Sziasztok! egy kis asztali díszt szeretnék elkészíteni arduino rendszerrel, WS2812B szalaggal. Az ötletet a Budapseti Grand Club-ból vettem, ott nagyon megtetszett egy 6szögekből kirakott fal. A Koncepció (kép) nem más mint kis lécecskéket fából össze fogok ragasztani amiknek a hátoldalán lesznek az egy egy levágott led darabok, és ezek egy hátlapot (szintén fa) fognak megvilágítani. Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban. szerintetek ez az elhelyezés (kép) ledek szempontjából jó, valamint homogén lesz, egyenletesen fogja megvilágítani a hátlapot? sajnos csak egy egy fér a lécre, és oldalasan meg nem lenne szép a kivitelezés hogy háttal összeragasztanám a két szalagot és oldalra világítanak ki, mert az oldalról látszana, és szemet szúrna.
Másik kérdésem a ledek bekötése. Most kezdtem el arduinoval foglalkozni ,ezért teljesen kezdő vagyok. Ezt a bekötést sikerült összehoznom (kép) , elnézést akinek nem átlátható vagy egyértelmű. a lényeg hogy balról jobbra szeretnék egy "hullámot elérni" szóval függőleges irányban egyszerre és uygan oylan színűen kéne világítania a ledeknek. csak a zöld színű kábel (adat) bekötése érdekelne. ahova kis x-eket rajzoltam az lenne az INPUT, ahol nincs az az OUT.
Harmadik és legfontosabb kérdés a kód. Nem nagyon tudok kódot írni, ezért mindenképp megfelelne egy már kész kód, amit csa letöltök magamnak. hasonó programot találtam azthiszem a FASTLed könyvtárban, viszont annak a programnak csak egy része kellene nekem. Eleve ne világítson semmi kb pár másodpercig és egy futó szivárvány induljon meg periodikusan balról jobbra, de úgy hogy ahogy halad előre a vége halványodik és telejsen eltűnik. és ezt egy végtelen loop-ba kellene h csinálja. Köszönöm a tippeket, ha valaki találkozott hasonló kóddal és megosztaná velem Elnézést a furcsa megfogalmazás miatt, vagy a hülye és totál értelmetlen ötletekért és kérdésekért, kezdő vagyok és a segítségeteket kérnem Köszi!
-
DrojDtroll
veterán
Sziasztok!
Van egy motorvezérlő amire egy joystick van kötve. A vezérlés szépen viszi jobbra balra a motort, de nekünk ez kevés. Meg kellene oldani, hogy a joystick egy arduino-ba legyen kötve, és az arduino emulálja le a potmétert, a vezérlő felé.
Hogyan lehetséges ez?
-
robohw
aktív tag
válasz DrojDtroll #8004 üzenetére
BME, villamosmérnöki kar.
My own programming language: http://www.robomax.online
-
Janos250
őstag
válasz ZTE_luky #8003 üzenetére
Nekem tetszik.
Ha a hullámot akarod, akkor - szerintem - jó a bekötés is.
Mindenképpen ESP32-t javasolok.
Ha gondolod, tehetek fel működő komplett programot, ami a tutorial céllal készültek egyike, csak még nem volt időm a dumát is megírni mellé. A célja miatt jól el van benne különítve minden, ha egy pici lövésed is van a programozáshoz, akkor megérted, és változtatni is tudod.Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
Janos250
őstag
-
ZTE_luky
aktív tag
válasz Janos250 #8006 üzenetére
köszönöm szépen a választ! ÉS az gond lenne ha már megvettem midnent és egy
Nano V3.0 ATmega328P CH340G 5V 16M Micro-controller Arduino
ilyen kütyüvel képzeltem el? vagy mivel tud többet a tiéd?köszönöm az nagyon hasznos lenne, nem tudom mekkora fáradtság egy ilyen program elkészítése, ezért senkitől nem várom el hogy írja meg helyettem Igen biztosan eligazodnék rajta, nem ismeretlen számomra a programozás, csak LED-ekkel járok még új cipőben
-
Janos250
őstag
válasz ZTE_luky #8008 üzenetére
Na, arra sajnos nem jó, mert speciálisan az ESP32 regisztereinek a közvetlen használatával van megcsinálva a ledet kezelő része, viszont az a lényeg. Állítólag a FASTLED talán a Te controllereden is elmegy, azt nem tudom. A WS2812 programozása elég macerás, mert elég pontos időzítések kellenek. Én már nem akarok ráállni annak a régi controllernek a programozására. Azt a kezelő programot Teasüti bogarászta ki, és pofozta át a saját igénye szerint. Ha erre jár, majd az ő véleményét vedd figyelembe.
[ Szerkesztve ]
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
gyapo11
őstag
válasz DrojDtroll #8004 üzenetére
Az arduino nem tud úgy viselkedni, mint egy potméter, ami egy változtatható feszültségfüggetlen ellenállás.
Azt tudod csinálni, hogy amit a potméter vezérel, azt feszültségvezéreltre kell alakítani, és az arduino 0-5 V között már elő tud állítani feszültséget, akár a potméterről leolvasva a pillanatnyi állását is.menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet
-
ZTE_luky
aktív tag
válasz Janos250 #8009 üzenetére
értem. hát végülis egyáltalán nem téma, mert ahogy nézegetem ebay-en kb 1k az ára, annyit simár megér hogy jó legyen köszi a segítséget meg az ajánlást, ha nem sikerül arduino-val akkor beszerzek egy ilyen kis kütyüt Amúgy tudnál küldeni róla linket? Amúgy te nem is ajánlod akkor már az arduino nano-t? Mert engem igazán csak a ledek érdekelnek, és most szeretnék belemélyülni a digitális ledekbe, akkro te mit javasolsz mivel induljak el, mi a legegyszerűbb és leglátványosabb kontroller?
[ Szerkesztve ]
-
Janos250
őstag
válasz ZTE_luky #8011 üzenetére
"ha nem sikerül arduino-val akkor beszerzek egy ilyen kis kütyüt"
Arduino rendszerbe gyártott lap sokféle van, többféle kontrollerrel.
Az ATmega328P egy elég régi típus, elég lassú, kicsi a memóriája, de vannak, akik kisebb feladatokhoz kedvelik, mert már 500 Ft körüli áron is beszerezhető. Én az ESP32-t szoktam ajánlani, én azt kedvelem. Ezt is Arduino rendszerben használjuk, az ára 1500 Ft körüli.
Például:
https://www.ebay.com/itm/ESP32-ESP32S-CH340G-CP2102-2-4GHz-Dual-Mode-WiFi-Bluetooth-Module-Antenne/263307790295?hash=item3d4e5e07d7:ggsAAOSwq4VaOPmF
Arra kell vigyázni, hogy ESP-WROOM-32 legyen rajta az a szögletes fém borítású hibrid, mert most elterjedt, hogy 1000-1200 Ft-ért árulnak régebbi, ESP8266 lapokat,
de ESP32 néven. Az átverés, a fényképeken a feliratot kitakarják.
Az ESP32 kettő maggal, sok memóriával rendelkezik, 240 MHz-el jár[ Szerkesztve ]
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
tvamos
nagyúr
válasz DrojDtroll #8004 üzenetére
Veszel digitális potenciométert, és azt hajtod az arduinoról. Pl: [link]
"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János
-
Janos250
őstag
válasz ZTE_luky #8013 üzenetére
"ha arduino rendszeres ez is meg az is , akkor nem ugyanolyan írt kóddal működik?"
De, az alapvető dolgok ugyanazok, mert arduino ez is, az is. Viszont az egyes kontrollerek mások, ezért ha akarja az emberfia, akkor kihasználhatja a specialitásait. Az eredeti arduino "szabvány" definiál egy csomó függvényt, konstanst, amit ha valaki illeszt az arduinoba egy másik kontrolleres lapot, azokat "kötelező" megírni rá. Viszont azokra az újabb tulajdonságokra, amik az eredeti arduinóban nincsenek, arról nem szól a fáma, hogy azokra mit írjunk meg. Az ESP32-nek van néhány újdonsága, pl. az úgynevezett RMT (remote controller), ami ennél a kontrollernél jelent meg, és a WS2812-höz nagyon jól jön. Na, én ezt a spécit használtam élvezkedésként.
"gondolod hogy ehhez a kis rendszerhez szükség lenne az enyémnél komolyabb kontroller kell?"
Én úgy tippelem, hogy elegendő a nano is. Csupán azt mondom, hogy a FASTled programot nem használtam, abban nem tudok tanácsot adni, hanem majd azok, akik ismerik.
Egyébként azt hiszem, egyre kevesebben használják a régi lapokat. Ezt abból gondolom, hogy az elfekvő nano készletemből úgy gondoltam, áruba bocsátok párat, hátha jól jön valakinek, amit én nem használok. Hetekig hirdettem itt, de nem kellett a kutyának se, végül egy valakinek kellett egy darab 500 Ft-ért. Le is vettem a hirdetést, mert ennyi pénzért a macerát se éri meg. Ellesznek a fiókban a többi kacat között. Pedig egyszerűbb dolgokra valóban jó, csak aki MOST vesz lapot, az már korszerűbbet vesz, mert alig drágább[ Szerkesztve ]
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
Teasüti
nagyúr
válasz ZTE_luky #8003 üzenetére
Egy-egy alatt egyetlen pixelt értesz lécenként? Biztos, hogy ilyen kicsiben szeretnéd megépíteni?
Ha már lúd, akkor legyen kövér! Én akkorára méretezném minimum, hogy a szalagok vágási pontjai pont kiadják a lécek hosszúságát. 12V-os szalagnál hármasával vannak csoportosítva a ledek, 5V-osnál ugye darabonként vágható. Én több pixelt raknék egy lécre, de te tudod. Vagy vennék 120 led/méter szalagot. Függ a fal távolságától is, minél közelebb rakod, annál jobban elkülönülnek majd a pixelek. Pl 5 cm vagy kisebb légrésnél már elgondolkodnék a nagyobb sűrűségű szalagon.
A másik érdekes dolog meg a ledek sorba fűzése lesz. Mondjuk nem fizikailag, hanem leprogramozni a random helyeken lévő pixelek animációját. Ehhez kell majd vmi táblázat, ami a sorba kötött pixelek sorrendjét vmi 2D-s mintázat alapján rendezi át, lehetőleg oszlopokba és sorokba rendezve a könnyű animálásért.
A Nano több mint elég erre a feladatra, az időzítéssel nem kell foglalkozni, azt a könyvtár megoldja.
Viszont azt tudni kell, hogy Atmel328p-n csak szoftveresen egy ún. bit-bang technikával lehet meghajtani a szalagot, ami amúgy teljesen jól működik, viszont az egyik mellékhatása, hogy kikapcsolt megszakításokkal tudja csak frissíteni a szalagot. Ez azt jelenti, hogy amíg adatküldés van, addig nem tud fogadni semmilyen beérkező jelet. Vagyis a távirányítás nem fog működni, amíg animál. Ezt csak megkerülni lehet az animáció szüneteltetésével, amíg beolvassa a beérkező parancsot a proci.
Használhatsz kedved szerint FASTled, Adafruit könyvtárakat, amikhez tonnányi tutorial található. De vannak ezeken kívül még más könyvtárak is. Én egy ún. FABled-et használtam előszeretettel, mivel teljesen sallangmentes és csak a megjelenítéshez szükséges kódot tartalmazza, így nagyon kicsi és gyors a kódja.
Ezzel a könyvtárral én 300 db ledet (5 méter szalag) programoztam dupla pufferrel minimum 30 fps-el.
A színkerék animáció nem egy komplex függvény, még a fade-in fade-out effekttel sem, így én amondó volnék, hogy a Nano-val könnyedén meg tudnál hajtani akár 1000 pixelt is.[ Szerkesztve ]
-
JAGER 10
tag
Sziasztok!
Nem tudom ez a megfelelő topic-e számomra, de mivel Arduino-val szeretnék kommunikálni, ezért ide írom.
Van egy Arduino Mega 2560 lapom, egy RFID olvasóm, egy RS232-TTL átalakítóm és egy vonalkód olvasóm.
Az RFID olvasó és a vonalkód olvasó RS232 interfésszel rendelkezik. Az RFID olvasó Tx oldalán -7V-ot, a vonalkód olvasó Tx oldalán pedig -6,7V-ot mérek. Ez eddig rendben van.Ha az RS232-TTL átalakító RS232 felőli oldalára semmit sem kötök, akkor a TTL felőli Tx oldalán 0V van, a Tx LED világít. Gondolom ezzel még nincs probléma.
Ha az RS232-TTL átalakítóra az RFID olvasó kimenetét kötöm, akkor az átalakító TTL felőli Tx oldalon +5V-ot mérek. A kommunikáció működik. Ez a rész rendben.
Ha viszont az RS232-TTL átalakítóra a vonalkód olvasó kimenetét kötöm, akkor az átalakító TTL felőli Tx oldalán marad a 0V és a Tx LED is világít.
A +12V egy "normális" tápegységgel van előállítva. A +5V-ot az átalakítónak és a vonalkód olvasónak egy LM7805C típusú feszültség stabilizátorral állítottam elő. A GND pontokat fizikailag összekötöttem.
Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?
Esetleg a stabilizátor?Segítségeteket előre is köszönöm!
-
Janos250
őstag
válasz Teasüti #8016 üzenetére
"A másik érdekes dolog meg a ledek sorba fűzése lesz. Mondjuk nem fizikailag, hanem leprogramozni a random helyeken lévő pixelek animációját"
Azt megoldotta, beszámozta a ledeket a feltett rajzán, és ha hullámot akar, akkor az jó, egyetlen jelvezetékről lehet meghajtani mindhárom ágat.Kiváncsiságból belenéztem a FABled dolgaiba. Annak a használata valóban egyszerű.
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
-
JAGER 10
tag
válasz Janos250 #8019 üzenetére
A középső képen, ahol működik a kommunikáció is csak egy vezeték megy az RS232 oldalra, csak megtévesztő, hogy még rajta hagytam a vezetéket, de nincs bekötve.
A +12V és +5V feszültségek sorkapcsokra vannak kivezetve, ahol a GND-ket vezetékkel összekötöttem.[ Szerkesztve ]
-
ZTE_luky
aktív tag
válasz Janos250 #8015 üzenetére
értem, köszönö mszépen szerintem elindulok a már meglévő dolgaimmal, aztán idővel ha szépen fejlődgetek, beszerzek egy általad említett kicsikét is Igen a remote ctrl nagyon csábító, de ehhez a projekthez nekem nicns szükségem erre
Re: Teasüti
"Egy-egy alatt egyetlen pixelt értesz lécenként? Biztos, hogy ilyen kicsiben szeretnéd megépíteni?
Ha már lúd, akkor legyen kövér! Én akkorára méretezném minimum, hogy a szalagok vágási pontjai pont kiadják a lécek hosszúságát."Igen, ne haragudj a pontatlan megfogalmazásért. a kis szürke téglalapok, egy-egy pixelt ábrázolnak. hát a léc 50mm ugye, és 3om pixel kiférni ágásra, de akkor nagyon kevés helyem lenne forrasztani, így inkább max 2-nél maradnék. sűrűbb lednek nem látom értelmét, mert fényerővel és szórással sztem nem lesz gond.
"12V-os szalagnál hármasával vannak csoportosítva a ledek, 5V-osnál ugye darabonként vágható. Én több pixelt raknék egy lécre, de te tudod. Vagy vennék 120 led/méter szalagot. "
5V-os szalagot használnék. ha két pixelt raknék midnen lécre? mert az kijönne mindenhol kivéve a bal és jobb széleket. ami hiányozhat az alul fölül a szél, ahol nincs hely ledet rakni.
"Függ a fal távolságától is, minél közelebb rakod, annál jobban elkülönülnek majd a pixelek. Pl 5 cm vagy kisebb légrésnél már elgondolkodnék a nagyobb sűrűségű szalagon."
igen, nem nagyon szeretném h elkülönüljön. 3-4cm lesz szerintem, ha oylan távolságban már szépen elszórná a fényt. arra is kellhet a sűrűbb? egyáltalán nem gond, és akkor vennék olyat őszinte véleményre lenne szükségem
"A másik érdekes dolog meg a ledek sorba fűzése lesz. Mondjuk nem fizikailag, hanem leprogramozni a random helyeken lévő pixelek animációját. Ehhez kell majd vmi táblázat, ami a sorba kötött pixelek sorrendjét vmi 2D-s mintázat alapján rendezi át, lehetőleg oszlopokba és sorokba rendezve a könnyű animálásért.
A Nano több mint elég erre a feladatra, az időzítéssel nem kell foglalkozni, azt a könyvtár megoldja."ehhez a részéhez nem nagyon értek. úyg gondolod egy telejsen amatőrnek problémát okoz ez ilyen kód megírása?
"Viszont azt tudni kell, hogy Atmel328p-n csak szoftveresen egy ún. bit-bang technikával lehet meghajtani a szalagot, ami amúgy teljesen jól működik, viszont az egyik mellékhatása, hogy kikapcsolt megszakításokkal tudja csak frissíteni a szalagot. Ez azt jelenti, hogy amíg adatküldés van, addig nem tud fogadni semmilyen beérkező jelet. Vagyis a távirányítás nem fog működni, amíg animál. Ezt csak megkerülni lehet az animáció szüneteltetésével, amíg beolvassa a beérkező parancsot a proci."
ez egyáltalán nem lesz probléma, nincs szükségem erre egy adott kódot rátöltenék és az menne az örökkévalóságig
"Használhatsz kedved szerint FASTled, Adafruit könyvtárakat, amikhez tonnányi tutorial található. De vannak ezeken kívül még más könyvtárak is. Én egy ún. FABled-et használtam előszeretettel, mivel teljesen sallangmentes és csak a megjelenítéshez szükséges kódot tartalmazza, így nagyon kicsi és gyors a kódja.
"szerintem akkor majd rálesek ezekere, valószínű hogy ksni fog a projekt, mert fontosabb dolgaim adódtak, csak mondom tudjam mivel állok szemben ha minden igaz kb 1 hónap múlva a kódon kívül minden meglesz igazság szerint a kódtól félek legjobban
-
DiceBlade
aktív tag
Sziasztok!
Van egy NodeMCU ESP8266, amit univerzális távirányítóként szeretnék használni.
Rákötöttem egy KY-005 infra adó modult így:
TV ki/bekapcsoló kódját próbáltam vele küldeni, de sajnos nem reagál rá a tv néhány cm-ről sem.
Az lehet a gond, hogy a board-om GPIO-i 3.3V-osak? Hogyan tudnám "debugolni"?
A hő és páratartalom mérőm is 5V-os de arról sikerült olvasni.[ Szerkesztve ]
-
mhegedusmh
újonc
Hali, egy ESP8266-01 modullal szivunk sokat (3db-ot is probaltunk), de az AT parancsokra mar nem valaszol... Flashelni 1x sem sikerult... 3.3V-5V logikai szintillesztovel kotottem ossze az FTDI32 usb-soros chippel. Any idea?
-
Janos250
őstag
válasz DiceBlade #8022 üzenetére
Ilyesmik miatt nagyon jó, ha van az embernek egy ilyen:
https://www.ebay.com/itm/24MHz-8CH-USB-Logic-Analyzer-24MHz-8-Channel-Compatible-to-Saleae-ARM-FPGA-M100/272337085235?hash=item3f688e2333:gNcAAOSwPCVYBD2bEgy vevővel és ezzel meg lehet nézni, mit ad a távirányító, és mit ad ez a szerkezet.
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
Janos250
őstag
válasz mhegedusmh #8024 üzenetére
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
Tankblock
aktív tag
válasz mhegedusmh #8024 üzenetére
Hello,
Típus? Lábak a megfelelő helyre vannak a bootkor húzva. Milyen Firmware szerettnél letölteni?
Release the Beast....
-
DiceBlade
aktív tag
válasz Tankblock #8023 üzenetére
Hello
Vevővel olvastam be a kódot:
Encoding : NEC
Code : 20DF10EF (32 bits)
uint16_t rawData[71] = {9040, 4502, 580, 566, 560, 564, 558, 1666, 582, 566, 558, 566, 558, 566, 560, 566, 558, 566, 558, 1666, 582, 1664, 582, 564, 558, 1666, 582, 1666, 580, 1668, 582, 1666, 580, 1668, 580, 566, 556, 566, 560, 564, 556, 1668, 582, 564, 558, 566, 558, 566, 558, 566, 560, 1664, 580, 1666, 582, 1666, 582, 564, 558, 1666, 580, 1666, 582, 1666, 582, 1664, 580, 40234, 9014, 2278, 560}; // NEC 20DF10EF
uint32_t address = 0x4;
uint32_t command = 0x8;
uint64_t data = 0x20DF10EF;Arra sikerül is kiíratni szöveget ha újra ugyanaz a kód érkezik a távirányítótól.
38kHz van beállítva küldésnél#define IR_TV_POWER 0x20DF10EF
irTransmitter.sendNEC(IR_TV_POWER, 32);
Más értékkel még valóban nem próbálkoztam, futok majd vele egy kört, köszönöm szépen!(#8025) Janos250
Első projektem, egyelőre csak a szükséges dolgokat rendeltem meg, utánanézek mire is jó ez. Köszi![ Szerkesztve ]
-
veterán
-
mprrpm
tag
[ Szerkesztve ]
MPETYA
-
nagyúr
Encoderként nemigen fogod tudni használni, mert ez csak sebesség visszajelzésre alkalmas, ahhoz viszont elég egy ilyen filléres résopto. 3mm-es kell, ha jól emlékszem. Ezt használom én is, Kínából rendeltem egy marékkal. Lehet, hogy ha ügyes vagy, két ilyennel encoderként is tudnád használni, de igazából nincs rá szükség, mert a forgási irányt te állítod be.
-
// Chaka //
tag
válasz mhegedusmh #8024 üzenetére
Elsőként USB-TTL konverterrel érdemes vele bíbelődni. Ha a konzolból kiadott parancsokra sem reagál, akkor nagyon halott. 1-2 éve én is 5V/3.3V szintillesztőt használtam volna, de nem jött be a dolog. Nem biztos, hogy a szintillesztő miatt. Pár napja 3.3V-os mikrovezérlővel használom, és pompásan működik az adatcsere a PC-s alkalmazás és a mikrovezérlő 32byte-os táblázata között.
Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.
-
_q
addikt
válasz ZTE_luky #8011 üzenetére
Nekem ez szimpatikusabb:
https://www.ebay.co.uk/itm/ESP-32S-ESP-32-Development-Board-2-4GHz-Dual-Mode-WiFi-Bluetooth-Antenna-Module/302252239864?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649Janos250 ajánlásával vettem korábban egy ilyet. Itt a pin feliratozás szimpatikusabb.
-
Janos250
őstag
A kíváncsi népség kedvéért azt is tegyük hozzá, hogy "rotary encoder" néven keresse a neten.
Pl.
https://www.youtube.com/watch?v=v4BbSzJ-hz4
https://www.youtube.com/watch?v=dPBKTZw_xi4Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
tvamos
nagyúr
Ha itt lejebb gorgetsz, leirja, hogy kell elhelyezni a ket szenzort. [link]
De ha nincs hely, akkor tavolabb is el lehet oket helyezni. Midket szenzort uzembe kell helyezni, az egyiket rogziteni, a masikat meg addig allitani, amig azt nem latod a szkopon, amit a kepen latsz. [link](#8035) Janos250 válasza tvamos (#8033) üzenetére
Igen, nem artott volna, ha elobb teszem be az okossagot. Csak mobilrol hamar feladtam... Kozben megeloztel.
Rotary encoder, megpedig az incremental fajtabol.[ Szerkesztve ]
"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János
-
nagyúr
Én is ezt írtam, hogy magamat idézzem: "ha ügyes vagy, két ilyennel encoderként is tudnád használni".
De igazából nincs rá szükség egy ilyen smart car-nál, mert jellemzően nem nagyon szokták a kereket kézzel forgatni, hogy az irányt fel kelljen ismerni. Ezzel az áttétellel lejtőn sem tud visszagurulni magától, legfeljebb csúszni, a kerék csúszását viszont nem lehet vele detektálni. A forgásirány meg eleve programból van szabályozva, így mindig lehet tudni, merre forog a kerék, elég csak a tényleges sebességről visszajelzést kapni (ezeknél a motoroknál nagyon véletlenszerű, hogy milyen sebességgel forog, egy sima egyenes vonalú gördüléshez is erősen szabályozni kell a meghajtást).
Janos250: írtam Neked privit.
[ Szerkesztve ]
-
-
Janos250
őstag
válasz fecske13 #8044 üzenetére
Többféle lap van. Amiken ESP-WROOM-32 van, akkor semmi lényeges különbség nincs köztük.
Amiben különbözni szoktak pl. hogy hány GND láb van, meg hasonlók, továbbá a lábak mellé írt "név", mert nem mindig egyformán nevezik a lábakat. Ezért én többnyire a GPIO sorszámmal és nem a nevével adom meg a lábakat, hogy ha egy másik lapot választok ki, ne tekintse ismeretlennek a lábak elnevezéseit.Hangsúlyozom mégegyszer, hogy ha a képen ki van takarva annak a fém burkolatos százlábúnak a felirata, akkor az bizony többnyire ESP8266, nem 32. Persze az se rossz, de a párszáz Ft különbség ellenére a ESP32 SOKKAL többet tud, ma már nem éri meg ESP8266-ot venni. A 8266 programjai is futnak a 32-n is. A 8266-nak én egyetlen előnyét látom: fizikailag kisebb a kevés lábszám miatt, ezért ha picike helyre kell bepasszírozni, akkor az a 8266-al könnyebben megy.
[ Szerkesztve ]
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Mac Mini M1 8GB 512GB SSD + INGYEN KISZÁLLÍTÁS
- HP EliteBook 845 G8 Tartós Fémházas Laptop 14" -60% Ryzen 5 Pro 5650U 6mag 16/512 FHD IPS Matt LTE
- HP EliteBook 845 G7 Fémházas Laptop 14" -45%Ryzen 5 PRO 4650U 16/512 FHD IPS SURE VIEW
- HP Elitebook 840 G8 i5 1145G7 / 32GB / 512GB / hibátlan!
- Nethome Plus, klíma wifi modul
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest