Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Honkydoo válasza weiss (#5999) üzenetére


Honkydoo
őstag

Remek! Köszi!

Azért nem próbáltam még ki, mert nincs szabad arduinom jelenleg.
Valszeg hó végére érkezik egy 5-ös csomag, majd akkor. :)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#6002) Fimre77 válasza zka67 (#5998) üzenetére


Fimre77
csendes újonc

ez jól hangzik, a tanáromnak biztos tetszeni fog. Köszi az ötletet. :R :) :DD

(#6003) BTminishop válasza Aryes (#5960) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Konkrétan ilyesmire

A másik pedig, hogy a Serial Monitorba nem tudok olyan parancsot írni, amivel leáll a loop()-om ? Tehát nem kell kihúzni az Arduinot.

(#6004) BTminishop válasza BTminishop (#6003) üzenetére


BTminishop
aktív tag

update

Meg is van, hogy működik ez a C#-os kommunikáció. Ha megtanultam rendesen használni tuti csinálok egy magyar tutoriál videót :D

(#6005) Janos250 válasza BTminishop (#6004) üzenetére


Janos250
őstag

"Serial Monitorba nem tudok olyan parancsot írni, amivel leáll a loop()-om ?"
Arduinon a loop soha nem áll le, legfeljebb alvóba megy, vagy nem hajt végre semmit. Ez meg egyszerű feltételes utasítás.

Ilyesmire, amit akarsz, mindenkinek megvan a saját ideológiája. Az enyém:
Én ezt mindenképpen WEB lappal csinálnám.
Az Arduinora belépve (pl. ESP8266 szerverre WiFin) kapunk a telefon, PC, stb. böngészőjébe, egy WEB lapot,
ami nagyjából ugyanazokat tartalmazza, mint az idézett app. Ott beállítjuk a beállítandókat, és elküldjük, az Arduino meg végrehajtja.
Egyszerűbb mint a C#, és nincs kötve semmiféle MS rendszerhez, még csak soros port vezetékhez se. Mindamellett megírni is sokkal egyszerűbb.
Egyszer régebben valakinek összehoztunk itt egy ennél sokkal bonyolultabb esetet, az sem volt egy nagy kaland:
https://prohardver.hu/tema/arduino/hsz_3581-3581.html

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6006) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Mennyire érzékeny az Arduino nano a nagy térerőre? Egy ózongenerátor nagyfesz tápja és kisülőcsöve pár centire van a laptól. Reggel beindult aztán beakadt. Csak áramtalanítás után tért magához. A programban hibát nem látok (majd otthonról bemásolom), erre tudok most csak gondolni.

(#6007) BTminishop válasza Janos250 (#6005) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Természetesen azt is kifogom próbálni (asp.NET :DDD) de -mint ahogy mondtam feljebb- junior fejlesztő vagyok és jártas a C#-ban, a web fejlesztésben szintén. Nekem kb. 3 napja van Arduinom és nem szeretnék rögtön beleugrani a mélybe. Hétvége folyamán egy kisebb projektet összerakok + mellé egy desktop appot, amivel lehet befolyásolni az eredményeket. Nyilván egy kis idő és kisebb befektetés után kifogok próbálni új dolgokat. Köszi a véleményed.

(#6008) Vladi válasza ngabor2 (#6006) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

nekem 2 mágnesrelé csinál akkora mágnesteret, hogy a master brick újraindulgat. Valószínűleg attól.
Szal lehet. Igaz az nem arduino.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6009) ngabor2 válasza Vladi (#6008) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Akkor bizony ez megy onnan. Mihelyt megszűnt a közelében a nagy mágneses tér, mindjárt jól működik :D Most gondolkodhatok, hogy hova tegyek egy ózongenerátort, és azt milyen formában.

(#6010) Vladi válasza ngabor2 (#6009) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Árnyékold le! Én most vettem usb kábelt, ami árnyékolt és azzal kísérletezgetek. Ha megszűnik az újraindulás, akkor ez a megoldás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6011) ngabor2 válasza Vladi (#6010) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az ózongenerátor helyett ment oda egy levegőpumpa. Az nem nyomja le.

(#6012) Fimre77


Fimre77
csendes újonc

Valkinek volt már dolga az ST7735R SPI, 128*160 felbontású kijelzővel?
Szineket képes megjeleníteni vagy csak kék/fehér OLED panel?

Link: http://www.ebay.com/itm/1-8-inch-ST7735R-SPI-128-160-TFT-LCD-Display-Module-with-PCB-for-Arduino-51-/201013797202?hash=item2ecd5b2152:g:te0AAOSwN2VZOgGE

(#6013) Aryes válasza Fimre77 (#6012) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már a tft elnevezésből lehet következtetni, hogy színes, de a gugli 1 perc alatt megerősítette a gyanúmat. :)

(#6014) Fimre77 válasza Aryes (#6013) üzenetére


Fimre77
csendes újonc

Köszi a gyors választ :))

(#6015) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok körübelül 1 hete kezdtem el foglalkozni az Arduinoval. Jelenleg egy promlémámra nem találok választ, mégpedig hogy interrupt esetén a gombot néha duplán érzékeli a rendszer, nem mindig de azért gyakran előfodul a hiba.
Egyébként pinálisban számol felfele a program gombnyomásra, és mutatja ledeket az értékeket.
int x = 1;
volatile boolean pressing = false;
void setup() {
pinMode(8, OUTPUT);
pinMode(9, OUTPUT);
pinMode(10, OUTPUT);
pinMode(11, OUTPUT);
attachInterrupt(0,buttoonPressed,FALLING);
}
void buttoonPressed(){
pressing = true;
}
void DecimalToBin(int decimal){
int i = 11;
int BinHelp = 0;
int BinNum = 0;
for(int i = 11; i > 7; i = i - 1) {digitalWrite(i,LOW);}
while(decimal != 0){
BinHelp = decimal / 2;
BinNum = decimal - BinHelp * 2;
decimal = BinHelp;
digitalWrite(i,BinNum);
i = i - 1;
delay(1);
}
}
void loop() {
if(pressing){ x = x + 1; pressing = false;}
if (x > 15) {x = 1;}
DecimalToBin(x);
}

Esetleg valami ötlet a prolémára? :))

[ Szerkesztve ]

(#6016) quint válasza mate1396 (#6015) üzenetére


quint
aktív tag

(#6017) Aryes válasza mate1396 (#6015) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hogy hogy számol felfele? :DDD

(#6018) quint válasza mate1396 (#6015) üzenetére


quint
aktív tag

Volt időm egy picit elszórakozni vele. Ugyanazt csinálja, 1 és 15 között számol és binárisan kijelzi az eredmény a LED-eken (a DecimalToBin elnevezést megtartottam, de nem túl szerencsés).
#define DEBOUNCING_TIME 100
unsigned long last_it_time = millis();

int x = 0;
volatile boolean pressing = true;

void buttoonPressed(){
if ((millis()-last_it_time) > DEBOUNCING_TIME) {
last_it_time = millis();
pressing = true;
}
}

void setup() {
for (int i=8; i<12; i++) {pinMode(i, OUTPUT);}
attachInterrupt(0,buttoonPressed,FALLING);
}

void DecimalToBin(int decimal){
byte mask = 1;
for(int i = 11; i > 7; i--) {
if (decimal&mask) {digitalWrite(i,HIGH);} else {digitalWrite(i,LOW);}
mask = mask << 1;
}
}

void loop() {
if (pressing) {
if (++x > 15) x=1;
pressing = false;
DecimalToBin(x);
}
// bármi más tevékenység
}

A kezdeti x és pressing érték azért 0 és true, hogy az első lefutásnál is megfelelő legyen a kijelzés (tulajdonképpen a loop első lefutása fejezi be az inicializálást).

[ Szerkesztve ]

(#6019) kormoskandur


kormoskandur
tag

kinek milyen projectjei vannak függőben?

(#6020) tvamos válasza kormoskandur (#6019) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha elmondom, meg kell hogy oljelek! :DDD

Pont a fenykepezogepemet hajtom korbe-korbe. Arduino + olcso kis kinai leptetomotor. Egyenlore ott tartok, hogy leegett a leptetomotor, valoszinu a mechanika lehet a bunos.

Szeretnek az asztro mountom es a fenykepezogepem koze egy motorosan vezerelt fejet kesziteni. Meg nem tudtam eldonteni azt sem, hogy leptetomotor kell, vagy DC... Van mar mind a ketto. Van Arduino CNC shield, meg Arduino, Raspberry pi, meg minden. Wifi-n lenne jo vezerelni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6021) Gergosz2 válasza kormoskandur (#6019) üzenetére


Gergosz2
veterán

arduino fronton most csak az nrf24-es szenzorhálózatom.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#6022) Honkydoo válasza kormoskandur (#6019) üzenetére


Honkydoo
őstag

2 projekt van:

1.
Arduino midi kontroller (pedállal vezérelhető)
Ez már kész van egy ideje, pár apróság van mit be kell szerelni. (Pl.: Az usb kivezetése, ehhez még várom az alkatrészt)

2. Hang vezérelt ledes fénysor
Ehhez megvan a shiled, a ledsor, és a kód nagyjából. (A kódot még ki kell próbálni.)
Várom a trafót és az arduinot plusz valami házat és nézni kell majd neki.

Később extra fejlesztés gyanánt arra gondoltam mindkét projektet megdobom egy-egy mikro SD kártya foglalttal. Néha jól jönne mind a két projektnél, ha áram nélkül is tudnék adatokat tárolni.

Más nincs nagyon és remélhetőleg nem is lesz.. (Egy ideig.) Már így is túl sok pénzt öltem ebbe a "hobbymba".

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#6023) Aryes válasza Honkydoo (#6022) üzenetére


Aryes
nagyúr

Arduino midi kontroller? Milyen célra, írnál róla bővebben? :)

(#6024) Zoja™ válasza kormoskandur (#6019) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem régiben egyedülálló lettem, úgyhogy szert tettem pár apróságra, unaloműzés gyanánt. :D
Van most 2db UNO, 1db nano, egy attiny85-ös panel, Wemos D1, Wemos D1 mini. Hozzá pár szervó, stepper, 2x16-os lcd, 3,2"-os érintőkijelző microsd foglalattal, 2 méternyi WS2812b ledszalag, cnc shield, plusz pár szerelési apróság. (tüskesor, csatlakozók, kábesaruk, stb.)
Aztán most vettem egy F Astrát játszós autónak, úgyhogy az Arduino, mint hobbi a háttérbe került... :DD

(#6025) Aryes válasza kormoskandur (#6019) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én robotot gyártanék rendületlenül, ha nem lennék ilyen kétbalkezes. :) Egy ehhez:
hasonló kis lánctalpast csinálok épp, de tápellátási gondjaim vannak. :/

(#6026) copass


copass
veterán

sziasztok
az lenne a kérdésem hogy egy pro micro-nál, ki lehet-e "vezetni" egy külső ledre a power és az rx led-ek ami a nyákon van? dobozba akarom beépíteni és jó lenne ha látszódna.
ha igen akkor elmagyaráznátok nagyon-nagyon egyszerűen hogy mégis hogyan lehetséges? köszönöm.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6027) Honkydoo válasza Aryes (#6023) üzenetére


Honkydoo
őstag

Persze.
Valós időben akartam loopokat készíteni (zene), és egyszerűen nem sikerült. Általában én bénáztam el, mindíg elcsúsztam valahol. Vagy az elején vagy közben...
Ha bekapcsoltam a metronómot a daw-ban, az már egy fokkal jobb volt, de én nem tudtam külön választani a metronóm hangját a zenétől, és ha kikapcsoltam a metronómot hiányzott a hangja a loopból. Vagyis akaratlanul beleszőttem.
Itt jött az ötlet, hogy kéne egy olyan metronóm ami ha sebességet váltok, akkor hozzá igazodik, és valamilyen más csatornán adja ki magából az ütemet. (vizuálisan) Tulajdonképpen ez szülte meg a projektet.

Kerestem shieldet és valamilyen példa kódot. Találtam mind a kettőt és kész is lett a mű: Midi vezérlésű metronóm.

Ezzel annyi volt a gond, hogy már láttam mit rontok el. :D Egyszerűen túl sok idő volt átnyúlni a billentyűzetről a vezérlőig, hiába láttam mikor kell, továbbra is megcsúsztam sokszor a loop felvétellel. Bár már pontosabb voltam mint eddig.
Jött az ötlet, hogy a felvételt át kéne szervezni valahogy a midi vezérlőről a arduino vezérelte midi metronómra. Ez két okból volt jó ötlet: itt én írom a vezérlést olyan algoritmus szerint ahogy akarom, vagyis nincs határ, :) a másik ok, hogy ehhez a shiledhez lehetett venni gomsort is, amivel párhuzamosan tudtam kötni a pedálokat. :)

Az ötlet bevált! :D Egész jó live Acteket tudok összehozni a magam szintjén! A loopok felvétele szinte halál pontos!

Röviden ennyi. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#6028) tvamos válasza Aryes (#6025) üzenetére


tvamos
nagyúr

No es milyen tapellatasi gondjaid vannak?
Ez a fabol living hinge-es megoldas tetszetos, de nem tul celszeru szerintem.

(#6027) Honkydoo válasza aryes (#6023) üzenetére
Van egy Roland keyboardom, en is koppintottam valami arduino midi interface-t, (szamitogephez,) de kezelhetetlen volt latency. (Vagy hogy hivjak ezt a zeneszek, nem tudom...) Valami hairless project, vagy mi volt a neve, amit lemasoltam. [link] Szoval ez nem valt be.
Azutan gondolkodtam azon, hogy Raspberry Pi kene, es kozvetlen a proci soros portjara kene dugni a serial-midi cumot, de az idohiany miatt megakadt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6029) Aryes válasza tvamos (#6028) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos a képen látható cucc nem az enyém, a kudarcba fulladt codie (indiegogo) látható rajta. Csak hasonló kasztnit próbálok csinálni. :)
Már megvan a lánctalp rész, két végtelenített szervó hajtja, ugyanaz, ami korábban azt egyensúlyozó robotot is hajtotta volna, ha emlékszik valaki, és ugyanúgy olyan nagy az áramfelvétele, hogy az arduino lefagy. Pc tápról teszteltem, azzal működött. :) A szervókat konverter nélkül kellene az áramforrásra kötni, mert a konverter csak 1A-t tud (papíron), így arra csak az arduino-t kötném (vagy egy wemos d1 minit, és akkor lesz 100m-em a távirányításra), de mi legyen az áramforrás, 5-6V közt, ami nem túl nagy, nem túl nehéz és nem is drága? 4db ceruzaelem lenne a legjobb, de hosszabb távon drága. 4db ceruzaakksi meg csak 4,8V-ot tud leadni, és a konverternek sem elég, hogy az arduino 5V-ját előállítsa. Van pár 3,7V és 7,4V Li-po, meg néhány 16850 Li-ion cellám, meg ceruzaakksik. Ötlet?

(#6030) tvamos válasza Aryes (#6029) üzenetére


tvamos
nagyúr

Emlekszem arra. En azt mondom, hogy ezt a vegtelenitett szervo dolgot erdemesebb elfelejteni. Probaltam, nem jo az. Nekem ezek valtak be: [link]. Ha Dual-Shaft motort veszel, akkor fordulat jeladot is konnyu ra tenni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6031) Honkydoo válasza tvamos (#6028) üzenetére


Honkydoo
őstag

A magas latency lehet a hangkártya vagy a driver hibája is.
Pár ezer ft-ért már lehet olyan USB-s hangkártyát kapni, ami igen kis latency-vel dolgozik.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#6032) Tankblock válasza kormoskandur (#6019) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

64 w2812b címezhető rgb ledből óra, rtc vel és esp8266 al. Éppen fejlesztés alatt. Sync NTP vel netről.

Hiányzik még:

LDR, webserver ahol ébresztést lehet állítani. Hangkeltő......

Home automation kellene integrálni 2 sonoff ot.
És még van egy csomó ötletem.

Release the Beast....

(#6033) Aryes válasza tvamos (#6030) üzenetére


Aryes
nagyúr

Talán pont Te javasoltad azt is a múltkor, hogy belezzem ki a szervót és H bridge-el hajtsam meg benne a motort. Erre is gondoltam, de az egyik motor teljes fordulaton erősen forrósodott, szerintem simán leégne, ha mondjuk 7V-ról hajtanám. Talán még 6V is sok lenne, folyamatos használat mellett.

Azért erőltetem a szervós megoldást, mert egyrészt egy hobbi robot építő klub kiállításán nagyon sok végtelenített szervóra épített robot volt, pont tőlük jött az ötlet, mert nagyon jól beépíthető, kicsi helyet foglal, és nagyon erős az áttétel miatt. Nálam is nagyon kicsi a hely a kasztniban, pont befért a két szervó egymás mellé. Az általad javasolt motorok biztos nagyon jók, de elég drágák, és per pillanat egy sincs belőlük kéznél. :) Mire a postás meghozza, pont vége is a szabimnak. :DDD
Szóval kéne vmi jó ötlet a tápra... Lehet kínomban két külön tápot teszek bele.

[ Szerkesztve ]

(#6034) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Vettem egy attiny85 chipes cuccot. A leírás szerint tud i2c-t, viszont csak 8k (vagy csak 6k) flash van rajta. Van rá esély, hogy időre és egy szenzor jelére kapcsoljon 2-3 relét? Nagyjából esélytelennek látom.

(#6035) tvamos válasza Aryes (#6033) üzenetére


tvamos
nagyúr

Node ez egy lánctalpas. It szerintem más az igénybevétel.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6036) Tankblock válasza ngabor2 (#6034) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Szerintem meg lehet csinálni, a kérdésem az mi az hogy időre.
Felejtsd el az arduino ide / framework overheadjét, és a chip leírása alapján használd a hw-t, írj közvetlenül a regiszterekbe, és menni fog.

Nekem attiny13a van megoldva az hogy 4 perc 56 sec felkel 8 secre, felkapcsol 1 esp-01 mér 1 feszültséghez, azt sorosporton kiküldi, majd a végén. Vissza deepsleepbe. Ebben csak 1k flash van...

Ja és nincs benne hw támogatás a soros porthoz, sw serial van használva, valahol kellett használni némi assemblyt is... Ne rettentsen el, van a neten példa elég.

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#6037) Aryes válasza ngabor2 (#6034) üzenetére


Aryes
nagyúr

6k flash nem kevés egyáltalán. :)

(#6035) tvamos: ezt nem egészen értem.

(#6038) ngabor2 válasza Tankblock (#6036) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi, alkalomadtán utánanézek, addig marad a széép nagy Arduino :D Azzal működik rendesen, az ész nélküli méretcsökkentés miatt vetődött fel.

A feladat még mindig florárium vezérlés:
- RTC-ből idő kiolvasása
- ha reggel 7 és este 7 között van az idő, villany fel (1 relé)
- 6-6:05-ig és 18-18:05-ig egy ózongenerátor bekapcsolása (1 relé)
- pára mérés
- ha a pára 85% alatt van, párásító be, ha 92% fölé megy, akkor párásító ki (1 relé)
- bónusz: I2C LCD-n kiírni az értékeket.

6, vagy talán csak 5 lábra ezt elég necces lehet megírni, főleg, ha az i2c-t is belevesszük.

(#6039) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Olyan boardot keresek amin található ethernet, sd slot, tud natív usb-t és viszonylag olcsó.

Találtam 32u4-es leonardo eth nevű cuccot de brutálisan drága. Esetleg létezik Sparkfun Pro micro-hoz ethernet shield?

:R Előre is köszönöm! :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6040) Aryes válasza haxiboy (#6039) üzenetére


Aryes
nagyúr

Raspberry Pi?

(#6041) haxiboy válasza Aryes (#6040) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem lenne rossz, de végterméket szeretnék belőle, és az sem jó hogy random bárki cserélhet rajt OS-t meg ilyesmi. Teljesen égetett rendszert szeretnék amihez csak én férek hozzá, sd kártyán keresztül csak a beállítások beolvasása lenne. :K

Illetve árban is eléggé megdobná a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6042) Aryes válasza haxiboy (#6041) üzenetére


Aryes
nagyúr

Itt egy olcsó megoldás: [link]

Ez sem tűnik túl drágának!

És ethernet helyett wifi és esp? OTA firmware update is lehetséges vele. És tényleg filléres. :)

[ Szerkesztve ]

(#6043) Aryes


Aryes
nagyúr

Segítsetek már, van egy boost converterem, ami 2,5V-ból tud fix 5V-ot csinálni. Ki tudná azt megmondani nekem, hogy mi történik, ha 5V-nál többet kap a bemenetére, pl 5,5-6V-ot?
- a kimeneten marad az 5V? vagy
- a kimenetre kerül a bemeneti feszkó, és meghal a rákötött arduino? vagy
- elpukkan az egész egy halk sikoly kíséretében? :)

(#6044) haxiboy válasza Aryes (#6042) üzenetére


haxiboy
veterán

Hmm az is nagyon jól hangzik, viszont a környezetbe ahova szánom ott nem biztos hogy van wifi ellenben ethernet van. ESP-ről tudsz mondani valamit? :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6045) Aryes válasza haxiboy (#6044) üzenetére


Aryes
nagyúr

Annyit tudok mondani, hogy egy bélyeg méretű cucc (pl. esp-12) ami ideális a beépítésre, ráadásul pofátlanul olcsó, 1000Ft-ból majdnem kettőt kapsz. :Y
Nálam hozzáértőbb tagok vannak itt a topikban esp témában, de olvasgass vissza, nem olyan rég elég sokat beszélgettünk róla!

[ Szerkesztve ]

(#6046) Janos250 válasza haxiboy (#6044) üzenetére


Janos250
őstag

Én úgy használom őket, hogy az ethernetre megy egy router, arra WiFin felkapcsolódik az ESP.
Azért (is) kedvelem az ESP-t, mert programból kényelmesen tudom olvasni, értelmezni a netről, vagy helyi mobiltelefonról jött kérést, és programból szintén kényelmesen megszerkesztem a válasz HTML fájlt, vagy, hogy mit tegyen a proci. Majdnem mintha PHP lenne (persze attól azért jóval elmarad). Egy routerre számos ESP mehet, ha az interneten más portot használnak, nem keverednek össze. Routerre meg portforward

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6047) lappy válasza Aryes (#6043) üzenetére


lappy
őstag

Látni kellene hogy milyen alkatrészek is vannak benne

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6048) Tankblock válasza ngabor2 (#6038) üzenetére


Tankblock
aktív tag

pára szenzor is I2C-s (pl BMP280) akkor az összesen 2 + 2 láb a relének +Vcc + GND = 6 láb...

Release the Beast....

(#6049) tvamos válasza Aryes (#6037) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy gondoltam, hogy az egyensulyozos robothoz az lenne a jo, mert kicsi, es gyors. Van ilyen atalakitott szervom, jol mukodik.
Egy lanctalpast meghajtani es azzal randalirozni meg szerintem nem az a jo, annak nem kel olyan gyorsank lenni, de sokkal kitartobban kel mukodni. Szerintem oda mas kell. En igy gondolom.

--------------------------

Ma megtanultam egy uj fugvenyt: Serial.flush();
Ezt eddig nem hasznaltam. :DD

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6050) haxiboy válasza Janos250 (#6046) üzenetére


haxiboy
veterán

:R :R :R

Esetleg még annyi lenne a kérdésem hogy Adafruit féle oled libből van olyanotok amiben nincs beleégetve az adafruit logo?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.