Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Aryes válasza MC Pite (#15999) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én azt egyáltalán nem ismerem. Én szeretek C-ben programozni, sőt, inkább az alacsony szintű programozás (assembly) érdekel, mint ez a grafikus-kockatologatós megoldás, szeretem tudni, mi folyik a háttérben, kontrollmániás vagyok. :DDD LEGO robotot is inkább NXC-ben programoztam, mint a saját felületén.

Ettől függetlenül lehet, ha te PLC irányból közelítesz, könnyebben boldogulsz a Node reddel, tegyél vele egy próbát!

(#16002) MC Pite válasza Aryes (#16001) üzenetére


MC Pite
veterán

Különbözőek vagyunk, mindenre van alternatíva :)
Tizenx éve élveztem mikor a routerben mindent úgy telepítgettem, konfigolgattam össze, (meg több dogot szerettem SCL-be vagy STL-be írni, mert úgy 'szebb') de már ha van egy kis időm, kislányommal vagy egyéb elmaradt dolgokkal foglalkozok, nem akarom a fordítási hibákat x órán át debugolni, ha vannak jól működő modulok amiket már csak fel kell paraméterezni. (És gyárilag már jó AC66U-t használok nas/routernek is, alig van raja add-on.)
Relatív alap igényeim vannak jelenleg (kivételesen :DDD ) úgyhogy reményeim szerint ennyit hátrányok nélkül összerakhatok magasabb szinten. :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16003) Aryes válasza MC Pite (#16002) üzenetére


Aryes
nagyúr

Különbözőek vagyunk

Valóban, én például legtöbbször jobban élvezem a dolgok elkészítését, mint a későbbi használatát. :DDD

(#16004) Janos250 válasza MC Pite (#15999) üzenetére


Janos250
őstag

Feltettem egy kapcs. rajzot, aminek a bal oldalán van 4 db. FET. Láthatod a bekötését.
http://arduinouser.hu/esp32/FET-SD-EEPROM-minta/ESP32FETminta.png

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#16005) MC Pite válasza Janos250 (#16004) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi!
A 3 lábig eljutok, bár a hvac vezérlője adja a 10V-ot (12 pontosabban) és azt várja vissza (14. oldal) a setpoint jelet - ez is használható itt? A gyári vezérlőpanel nem tudom hogy feszültségoaztással (3 bites) vagy pwm-el dolgozott, de gondolom mindkettőnek jónak kéne lennie. Nem tudom potenciál független kell e kötni :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16006) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Már előre elnézést kérek a hülye kérdésért, de 100%-ra kell mennem :D

Kérdés1:
Szóval az Arduino Mega-nak 4096 Bytes-os az EEPROM-ja.
Ez azt jelenti, hogy a EEPROM.put(address,érték) -nél az address helyére max 4096-ot írhatok alapesetben?

Nyilván abba most nem kell belemenni, hogy pl. egy float típus 5byte-ot foglal ha jól tudom (4 az értéknek+1 checksum értéknek) és ebben az esetben nem férne el az utolsó 4096-os byteon....

Kérdés2:
Nem vagyok otthon hogy kipróbáljam, de addig is agyalok rajta hogy mi lehet a gond.
Létrehozok egy tömböt , majd minden indításkor beolvasom az értékeit a memóriából, elméletileg 21 értéket, mert amikor írok a 0-ra is írok, és a 20-ra is írni szeretnék.

float ertek[20];

for (int i = 0; i <= 20; i++) {
EEPROM.get((i * 10), ertek[i]);
}

Később felöltöm frissebb adattal: (nem for ciklus használok egyéb okok miatt)

EEPROM.put(0, ertekamitbeteszek[0]);
...
EEPROM.put(20, ertekamitbeteszek[20]);

Amikor a 20. értéket írom bele akkor hülye értéket ad vissza, és a 0-as értéket is elállítja...
Ez jól gondolom hogy azért van mert a tömböt alulméreteztem??? Ott 21-et kellene megadnom?

[ Szerkesztve ]

(#16007) gyapo11 válasza Aryes (#15998) üzenetére


gyapo11
őstag

Hát miben szeretnéd, ha nem C-ben?

Pl.: Hé ardu! Új program. Ha belépek a nappaliba kapcsold föl a villanyt, ha kimegyek, akkor várj 10 másodpercet és kapcsold le ha nem lépett be addig senki. :)

Régebben törpöltem rajta, hogy lehetne megoldani, hogy abszolút képzetlen emberek is tudjanak programot írni. Nekem a futásidejű értelmező ugrott be, de jó lehet a pc-n fordítás is. A lényeg, hogy a program emberközeli módon legyen írható, egy elektromos ember összeállítja a hw-t, legyen egy hozzárendelő táblázat, ami a hw elemeknek nevet ad (csengő, lámpa-nappali, lámpa-konyha stb.), ezekhez a megfelelő portok legyenek hozzárendelve, és ezután a user írhatja a programot, mikor mi kapcsoljon be vagy ki és milyen feltételek együttállása esetén. Ebből aztán vagy a pc-n futó fordító állít elő futtatható kódot, vagy az arduinon futó értelmező hajtja végre az utasításokat.
Az elektronikát is lehetne valami modulos módszerrel egyszerűsíteni, házilag összerakhatóvá tenni, csak a hozzárendelések lennének az átlagembernek bonyolultak.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#16008) Aryes válasza tonermagus (#16006) üzenetére


Aryes
nagyúr

EEPROM.put(address,érték) -nél az address helyére max 4096-ot írhatok alapesetben?

Nemnem :N , 4095-öt.

Ez jól gondolom hogy azért van mert a tömböt alulméreteztem??? Ott 21-et kellene megadnom?

Nagyon jól gondolod. :K

(#16009) Aryes válasza gyapo11 (#16007) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jó ötlet, de erre voltak már próbálkozások, és egyik sem fogott szelet igazán.
Szerintem ha lesz igazán intelligens fordító (tolmács) program, azzal lehet majd megoldani, hogy magyarról mondjuk angol helyett basic-re fordítson.

[ Szerkesztve ]

(#16010) tonermagus válasza Aryes (#16008) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Köszi! :D

(#16011) Janos250 válasza gyapo11 (#16007) üzenetére


Janos250
őstag

"Az elektronikát is lehetne valami modulos módszerrel egyszerűsíteni, házilag összerakhatóvá tenni"
Én ezt csinálom. Kínai kész panelokat rakok az általam tervezett panelra. Pl. SD kártya olvasó panel, hőmérséklet digitalizáló panel, stb.
Így egyszerűbb összelegózni.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#16012) weiss válasza tonermagus (#16006) üzenetére


weiss
addikt

Nyilván abba most nem kell belemenni, hogy pl. egy float típus 5byte-ot foglal ha jól tudom

Nem jól tudod, nincs checksum.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16013) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Ismét egy kérdésem lenne, de ez inkább már elektrotechnika:

Egy nyákterv alapján legyártottam jó pár adag nyákot. És utólag közölték velem, hogy nem minden esetben 5V-ról hajtják meg, hanem néha 6V-ot adnak bemenetként.

Ezt ugye alapból hazavágja az Ardut, illetve a többi nyákon lévő eszközt is :(
Áttervezni, újra legyártatni nincs idő. Gány megoldásként ott van a lehetőség, hogy a bejövő feszt egy DC-DC stepdownnal lecsökkentem. Ez biztos működik, csak nem szép és nagyon sok helyet foglal, illetve kérdés hogy 6V-nál már átenged-e 5V-ot....

Viszont az alkalmazható-e, hogy feszültség osztó áramkört teszek a betápra az alábbi módon? (nyilván 6V-ból csinálnék 5V-ot, így más lenne az ellenállások értéke is)

Az egész nyáklapnak az áramfelvétele minimális.... 100-200mA
Mennyire időtálló, megbízható dolog így megoldani szerintetek? 6V-ról 5V-ra, 200mA-el gondolom nem melegednének nagyon az ellenállások... Egyáltalán hány W-at érdemes venni belőlük?

[ Szerkesztve ]

(#16014) weiss válasza tonermagus (#16013) üzenetére


weiss
addikt

Nem jó megoldás szerintem, mert ha változik a lap áramfelvétele, akkor ugye változik az ellenállása is, így az eredő ellenállás is változik, így a lap nem fix 5 V-ot kapna.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16015) tonermagus válasza weiss (#16014) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Ajaj... Hát ez nem jó hír...
Ez egyébként mennyire ugrál ilyenkor? Mert az ardu azért sztm. 4,8-5,2V között még vígan elvan... Vagy ezt lehetetlenség megmondani?

(#16016) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Esetleg ez megoldás lehet?:

https://www.hestore.hu/prod_10038725.html

Kérdés hogy 6V-ból elő tudja-e állítani az 5V-ot :(
Illetve vajon mi célt szolgál az az EN láb? Be kell azt nekem kötni?

[ Szerkesztve ]

(#16017) PHM válasza tonermagus (#16013) üzenetére


PHM
addikt

Egy 5V-os LDO feszültség stabilizátor megoldás lehet, de azzal az lesz a probléma,
hogy ha csak 5V a tápfeszültség, abból elvesz 0,3...0,5V-ot.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#16018) ekkold válasza tonermagus (#16013) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A feszültségosztó nem megoldás erre. LDO stabilizátort keress, ezek akár 0,1V (vagy kevesebb) maradékfeszültséggel is tudnak dolgozni.

(#16019) tonermagus válasza PHM (#16017) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Az nem probléma.... Ha 5V a tápfesz akkor kihagyom, ha 6V akkor pedig beépítem... menet közben már nem változik... Mi ennek a pontos típusa? Hol találok ilyet?

(#16020) PHM válasza tonermagus (#16019) üzenetére


PHM
addikt

Lomex: [link]
Hestore: [link]
Hirtelenjében.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#16021) tonermagus válasza ekkold (#16018) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Tudtok mondani olyan LDO-t , ami 6V-ból már tudja az 5V-ot?
Vagy esetleg nagyon luxus lenne, de létezik olyan ami ha 5V akkor nem nyúl hozzá, ha 6V akkor már 5V-ra csökkenti? :D

(#16022) weiss válasza tonermagus (#16015) üzenetére


weiss
addikt

Nem tudom, ki kell számolni, de én is stab IC párti vagyok.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16023) And válasza tonermagus (#16021) üzenetére


And
veterán

Egy LDO minimális feszültségesése terhelőáramfüggő, de több olyan típus is létezik, ami 1V alatti drop-pal működik. Pl. TS1117, LM2940, SM-tokban MIC5205 (ez eleve max. 150 mA-es), stb.
"Vagy esetleg nagyon luxus lenne, de létezik olyan ami ha 5V akkor nem nyúl hozzá, ha 6V akkor már 5V-ra csökkenti? "
Annyira luxus lenne, hogy ilyen lineáris LDO nincs, feszültségesés / drop mindig velejárója a működésüknek. Kapcsolóüzemű buck-boost (felfelé és lefelé is konvertálni képes) DC-konverterek képesek lehetnek ilyesmire, utóbbiak 5V-nál alacsonyabb feszültségből is tudnak 5V-ot előállítani.

(#16024) ekkold válasza tonermagus (#16021) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Amit [PHM] belinkelt, 0.4V-al már működik, tehát 6V-ból simán tud 5V-ot csinálni. Ha a fogyasztás kicsi, akkor 5V esetén csak 0.1...0.2V-ot vesz le, ami még elegendő lehet a normál működéshez. Egy próbát mindenképpen megér.

[ Szerkesztve ]

(#16025) Aryes


Aryes
nagyúr

Ha 6V-ot biztosan nem lépi túl a tápfesz, akkor egy sorbakötött dióda is elég lehet. Az is ejt 0.6V körül, az 5.4V tápfesz pedig már elfogadható a uC számára. Vagy akár 2db, az 1.2V mínusz.
Persze egy LDO stabilabb megoldás.

(#16026) gyapo11 válasza And (#16023) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem tudom van-e rail-to-rail műveleti erősítőből 200 mA-es, 5 V-os zener rá és stabil, majnem tápfeszig működik.

De a két dióda sorban is jó, csak az terhelés változásra szintén változtatja a feszültségét.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#16027) And válasza gyapo11 (#16026) üzenetére


And
veterán

Nem igazán. Léteznek nagyobb áramú OPA-k, de egy ilyenből biztos nem tápot szoktak csniálni :U. Amúgy a rail-to-rail műverősítők is csak nem túl magas terhelőáramig képesek tartani ezt a tulajdonságukat.
Ha rendelkezésre áll valóban stabil (!) 6V-os tápforrás, amit a terhelőáram nem ránt le olyan szintre, amiből egy LDO sem képes már 5V-ot gyártani, akkor nincs gond a korábban felsorolt csomó lehetséges LDO-típussal.

(#16028) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Köszönöm a sok hozzászólást!

Időközben koppantam egy nagyot. Mint kiderült eddig is 6V-al üzemeltettem az Arduinot :Y

Nem mértem az eszközt amit betápként ideadtak... Most rámértem és megvan stabilan a 6,04V rajta.... Erről ment az Arduino, erről ment egy NEO M8n is.... Hihetetlen. Volt hogy órákig nyüstöltem. HOGY a francba nem égett le????

Simán az 5V-os lábára kötöttem mindent. Az ardu is működik, a Neo is működik továbbra is. Kimértem, mindenhol megvan a 6,05V.

Gondolom ettől függetlenül nem ajánlott 6V-on járatni őket...

(#16029) ekkold válasza tonermagus (#16028) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Az élethez szerencse is kell, de ne feszítsd tovább a húrt.

(#16030) cidalain válasza tonermagus (#16028) üzenetére


cidalain
veterán

Az Arduino datasheet szerint
Operating Voltage 5V
Minimum Operating Voltage 2.7V
Maximum Operating Voltage 6V
Szóval ha a 6.05 az stabil, és nem lesz néha 6.5, vagy 7, akkor ez alapján nem teszed tönkre.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#16031) Aryes válasza tonermagus (#16028) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

Nem annyira merev az a tápfeszültség határ, ahogy a kollégák is írták. :)

(#16032) biker


biker
nagyúr

üdv, oled+rotary encoder problémám lenne.
A probléma a google szerint jól ismert gond, hogy a rotary encoder (2db kell a projekthez) jól működik soros portra is kiírja jobbra-balra és számol is. Az oled (I2C) is jól működik, de a kettő együtt nem, mert az enkóder innentől 98% felfelé számol, akkor is ha lefele kellene.
Ahogy kikapcsolom a kiírást kijelzőre, jó, tehát nem kód probléma

A google megoldások mind mind a megszakításvezérelt enkóderhez vezetnek, de az UNO amihez elkezdtem dolgozni csak két megszakítás lábbal rendelkezik, és két enkódernek négy ágát nem tudom rákötni.
Kérdés, ha egy egy lába van az enkódernek rákötve akkor kettő működhet? mivel ABAB vagy BABA a forgás, elvileg ha csak az A lábak vannak megszakításra kötve, akkor is jó lehet, de ABAB irányban első kattra lefutna a megszakítás míg BABA esetén a második kattintástól ha jól sejtem.

Van-e bármi jó megoldás erre? Esetleg SPI kijelző I2C helyett megoldja a problémát? Állítólag a lassú kirajzolás a gond, ezért gondoltam, az SPI gyorsabb mint az I2C

Vagy használjak fel/le gombokat enkóder helyett :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16033) Aryes válasza biker (#16032) üzenetére


Aryes
nagyúr

A megoldás pont az, amit írtál, csak 1-1 lábat kell megszakításra kötni. Nem is szokták az encoder mindkét lábát megszakításra kötni.
A felbontás sem feleződik, ha le és felfutó élre is beállítasz megszakítást.
De a két interrupt láb helyett létezik a pinchange interrupt, amit minden lábra be lehet állítani, tehát ha akarod, mind a 4 encoder lábra jut egy-egy. Kicsit nehezebb beállítani, de van hozzá többféle library, ami segít ebben.

(#16034) Tankblock válasza tonermagus (#16013) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia
Az ellenállás osztót felejtsd el, ez a nem szép megoldás, mert nem vetted számításban a Load ellenállását.....
vannak lehetőségek LDO (ez kis helyet is foglalna), DC-DC converter (ebből is van ami nem olyan nagy), a

ezek után csak egyedi circuitok jutottak az eszembe .....

Release the Beast....

(#16035) biker válasza Aryes (#16033) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi, bizonytalan voltam, mert minden leírásban egy enkóder két lába volt két interruptra kötve, de akkor működhet a ROT1-A = interrupt1(pin2) és ROT2-A = interrupt2(pin3) ?
És a B lábakat meg bármely más definiált pinre köthetem? és írhatom át a kódot megszakításra máris?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16036) Tankblock válasza Janos250 (#16004) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Ha a FET tényleg 48V van akkor leválasztót illene a uC és a FET közé rakni, meg ellenállásokat is.....
Ha elhalálozik a FET akkor a uC is és minden más is meg fogja kapni a 48V ot..... legalább egy optocsatolót vagy cél IC főleg ha a FET még nagy áramot is kapcsol....

Ha meg nem kell sűrűn kapcsolni akkor még a relé is szóba jöhet meghajtóval a FET helyett...

Safety First :C

Release the Beast....

(#16037) Janos250 válasza Tankblock (#16036) üzenetére


Janos250
őstag

Eddig még FET-em nem halálozott el, csak DC/DC konverterem. Az csinált is nagy kárt RTK GPS lapon :-( . A konkrét lap az évente 4-5 alkalommal van használva egy órát, ha megdöglik, teszek fel másikat.
Egyébként teljesen igazad van, ez ajánlom mások figyelmébe is!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#16038) tonermagus válasza ekkold (#16024) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Az LF50CV mellett döntöttem. Szimpatikus. 3 lábas megoldás.

Stabil tápról kapja feszültséget így elé nem nagyon szeretnék kondit rakni. Viszont a belső oldalra mekkora kondit kellene választanom?

Nekem nagyon szimpatikusak ezek a fóliakondik:
https://www.hestore.hu/prod_10040535.html

(#16039) vegyszer válasza biker (#16032) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Egyébként ez milyen projekt?
Én eredetileg egy ESP32 alapú két enkóderrel megoldott előfordulás érzékelő rendszert szerettem volna lemásolni. Sikerült is, de a mechanikai rögzítés még várat magára.
Egy távcső két irányban való elmozdulását hivatott követni 8000 jel/360° felbontással.
Nekem kijelző nem kell. A vezérlést telón futó app látja el Bluetooth/WiFi kapcsolat segedelmével.

Most egy ESP32 stamp jön. Valahogy nagyon tetszik a mérete, bár még nem látom, hogy a kódot magát hogyan tudom fellőni rá.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16040) biker válasza vegyszer (#16039) üzenetére


biker
nagyúr

Árammérés és bizonyos szabályzás ennek függvényében.
Most még az acs712 kalibrálással küzdöttem kicsit, de rebootra kalibrál.
Az enkóderek a beállításhoz kellenek, sokkal menőbb mint a nyomógombok, két küszöbérték állítható adott értékek közt, ezeket állítom a két enkóderrel, ha benyomom a gombot akkor meg menti epromba hogy reboot esetén ne kelljen újra beállítani.
Az OLED-en meg kiírja a státuszokat.

---

Kapcsolódó kérdés, egy ciklus amíg fut, addig fogja a loop-ot, de ha loopon kívül lene és meghívom a loopból, akkor is megfogná igaz? Vagyis nem tudok parkolón ciklusban 1000 mérési ciklust átlagolni, mert amíg a ciklus fut addig az egész loop vár, akkor is ha a loopban van és akkor is ha kívül de meghívom?
Az érzékelők miatt jó az átlagolás mert ingadozik a minta, de a folyamat futásának nem tesz jót. most 100 érték átlagával dolgozik ez viszonylag kis késés.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16041) Aryes válasza biker (#16035) üzenetére


Aryes
nagyúr

Így van. Az encoder két kimenetét (A és B) úgy is szokták kezelni, hogy signal és direction. Tehát az egyik láb (signal) megy az interruptra, és beállítod hogy pl lefutó élre triggereljen. Az interrupt pillanatában pedig megnézed, hogy a dir. láb alacsony vagy magas, ennek függvényében egyik vagy másik irány.
És ha jót akarsz, gondoskodj a pergésmentesítésről is, mert lassú tekerésnél az is előfordulhat.

(#16042) Aryes válasza biker (#16040) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért kellene a loop-on belül még egy ciklus? Használd magát a loop-ot. A loop elejére tedd be az olvasást, egy számlálóval, amit minden ciklusban növelsz. Ha eléri az ezret, számolj átlagot. Még jobb, ha ugyanezt idő alapon csinálod.

(#16043) biker válasza Aryes (#16042) üzenetére


biker
nagyúr

Amíg nem volt interrupt a forgóenkóderen addig ha pl 1000ciklusig számolt és átlagolt, akkor addig ugye semmi más nem megy, ami zavaró. Most kipróbálom milyen, hátha így nem gond.

"És ha jót akarsz, gondoskodj a pergésmentesítésről is, mert lassú tekerésnél az is előfordulhat."
Elvileg a delay(1) az megoldja a pergésmentesítést nem?

Ami jobban zavar, utálom a próbapaneleket, lehelletnyire se 100% a kontakt ugrál össze vissza az acs712-n a kimenet 2.500 volt helyett +-20mV is lehet, és ez azt jelenti, hogy lévén 5A-es és 100/5 áramváltó megy rá, hogy képes 1-1.5A-t ugrálni. Be kell forrasszak mindent rendesen :)
Analóg lábon 512 helyett 512-518 közt ugrál, és egy impulzusnyi emelkedés 0,5A ekkora szorzónál. nem gond annyira, mert 1A osztással jelzem ki és számolk vele, mert a léptetést a másik oldalon ugyanilyen mértékben fogadja a másik eszköz, de feleslegesen ne ugráljon.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16044) biker


biker
nagyúr

Ó hogy azt a jóédes telibeszájba...... Valaki árulja már el, direkt kib..ásból van az Uno panelen a digitális ki-bemenet tüskesorjai közt fél raszter osztás ahol szünet van benne?? Hogy egy rohadt próbapanelt se lehessen egyben rászúrni két tüskesorral?
Gondoltam nekiállok a tüskekábeles baromkodás után egy forrasztott tesztpanelt gyártani, amíg nem fix minden addig nem gyártatok le pcb-t, és most nézem, nem megy rá nem megy rá, hát basszus nem is fog rámenni a lyukrácsos panel.
Van olyan próbapanel ami furatsoros és rámegy az arduino uno-ra?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16045) ekkold válasza biker (#16044) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Ezért érdemesebb nano-t használni. Annál nem a próbapanelt szúrod rá az arduinora, hanem a nano-t szúrod rá a próbapanelre. Innen meg már csak egy lépés, hogy a nano helyett BluePill, vagy éppen egy NodeMCU kerüljön oda :), amiből a végén valami ilyesmi lesz: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#16046) biker válasza ekkold (#16045) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi, de ezzel nem vagyok előrébb most :( Az uno tetején terveztem 7 kis modult elhelyezni, és szendvicsben tök jól menne, minden megvan már. csak a köztes panel nincs, és gyártás előtt szerettem volna egy forrasztott tesztet.
Eddig ez áll legközelebb a keresett termékhez, de ebbe se kellene a beleforrasztott sorkapocs és társai :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16047) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Az autóba szánt panelemen jelenleg a bemeneten supresszor dióda 15V-os, majd egyenirányító dióda és LC(100uH SMD tekercs 3A-es és 2db párhuzamos 220uF) kör van, majd DC-DC konverterrel 7V-ot állítok elő. Ebből egy 7805 stab ICvel az 5V, és egy LF33-al a 3,3V.
A panelen ADS7828 I2C ADC van, ami szingli módban működik, tehát közös testpont van. A kocsi áramkörével csak a tápegységen keresztül van összekötve, minden szenzor a panelról kap tápforrást.

Ez így a bemeneten alul áteresztő, de ez elég magas frekin vág. Van így értelme egyáltalán?
Vagy a DC-DC konverter után tegyek inkább?
A kocsi 12V rendszeréről szeretném kiszűrni a tüskéket, zajokat.
Nem nagyon találtam ilyen autóba szánt tápegységeket amik mikrovezérlőkhöz vannak.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#16048) Tankblock válasza biker (#16044) üzenetére


Tankblock
aktív tag

A válasz igen,
Gondolj bele ha nem lenne akkor a shieldeket fordítva is fel lehetne rakni. (nem mellesleg nem lehetne árulni hozzá próbanyák shieldet is jó pénzért)

Release the Beast....

(#16049) ekkold válasza biker (#16044) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Két tüskesort össze lehet úgy forrasztani, hogy legyen kb. fél raszter eltolás benne. A raszteres panelbe egy hosszabb egyenes tüskesort, és egy forrasztott, két darabból álló, eltolásos tüskesort kellene beletenni. A további "emeletek" meg már lehetne rendes raszteres osztásúak.

Később gyártatott panelek esetén is megoldható, hogy az arduino felettin még van fél raszteres eltolás, a "további emeleteken" meg már nem kell.

(#16050) biker válasza Tankblock (#16048) üzenetére


biker
nagyúr

Kb erre gondoltam :) Nehogy a filléres kommersz próbapanelből rárakjon valamit a hülyegyerek, vegyen shieldet.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.