Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) its_grandpa válasza ViZion (#18000) üzenetére


its_grandpa
tag

Ahhoz képest, hogy mikor és honnan indultál, rendesen összeszögelted.
A max. 90-et én biztos lejjebb venném, a vízkő kiválás 60 fok felett erősen növekszik.

Ha már fűtés ....
Van egy buta de örök élet öntöttvas gázkazánom ami semmi mást nem csinál csak 60 fokos vizet ha a szoba termosztát ( programozható) azt mondja neki, hogy fűtsön.
A keringetőt meg egy 1.000.- HUF alatti digitális hőkapcsoló indítja/állítja (Ali, W3002).
Amíg a víz nincs 60 fok, a keringető nem megy.
Ha a szoba termosztát kikapcsolja a kazánt akkor sem hagyom állni a vizet, addig forgatom amíg le nem megy 40 fokig, kicsit túlfűtök ott ahol a radiátorokon nincs thermo fej (törülköző szárító, klotyó, észak keleti hálószoba).

[ Szerkesztve ]

(#18002) ViZion válasza its_grandpa (#18001) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Takarítottam a puffert, nem volt vészes, radiátor cserénél a régi meglepően tiszta volt.
Vegyes kazán, fával fűtve, annak meg 70°C alatt nem jó, mert kátrányosodik, ami savas és "megeszi" a lemezt.

Köszönöm, rohanok most, káosz van. Csak az ESPEasy ami új a programozásban, mást már használtam, valahol a Basic-tól indulva, javascript, webes mindenfélék, kicsi ez, kicsi az. Villanyos részhez meg műszerész vagyok, a gyenge áram is olyan, mint a nagyobb, csak a fogása más... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18003) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Arduino IDE 2.0-ban nem jó a serial monitor. :F
1.8.3-ban a kód feltöltve így néz ki

Ugyanez feltöltve 2.0.akármiben

Próbáltam a hibára keresni de őszintén nem nagyon találtam semmit

Ráadásul ha megy a serial monitor nem tudja bezárni és hibát dob kód feltöltésnél, eddig ez sem volt :W

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18004) Wolfram


Wolfram
aktív tag

Lehetséges olyan analóg (3.5 jack) kimenetes mikrofont venni ami zajszint mérésre használható?
Amiket eddig próbáltam nagyon úgy tűnik hogy szűrősek, azaz csak egy adott hangerőre kapcsolnak be, erősen szűrik a környezet zaját, és persze ez nem állítható, valahol bele van égetve. :W
Van valami külön neve a nem zajszűrős mikrofonnak?

(#18005) Undoroid válasza daninet (#18003) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

" Ráadásul ha megy a serial monitor nem tudja bezárni és hibát dob kód feltöltésnél, eddig ez sem volt " Ez nálam akkor fordult elő, amikor rájöttem arra, hogy behalt az adatkábelem... vagyis akkor, amikor egy régen feltöltött kódot szerettem volna lecserélni az új adatkábelemmel, amiről végül kiderült, hogy kizárólag csak akkutöltésre való! :K Feltöltéskor szépen elindult a program fordítása és ment volna át a vezérlőre, de az nem indult el, hanem hibával zárult! Röviden: cserélj adatkábelt és nagyon valószínű, hogy el fog múlni a problémád!

Egy gondolat: nem ez okozta a múltkori rotary-enkóderes anomáliát is? :F

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#18006) ReFleXx válasza ViZion (#18000) üzenetére


ReFleXx
addikt

egy egyszerű csőtermosztát a kazán után valamivel nem lenne jó?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18007) ViZion válasza ReFleXx (#18006) üzenetére


ViZion
félisten

Jelenleg az van, de ez csak annyit tud, h ha hideg a víz, azt nem keringeti.
Nekem a probléma az, h a forró vizet is keringeti, mert mikor a termosztát kikapcsol, akkor áll le, radiátorok fullon meleg vízzel. Vegyestüzelés, 50-70°C víz. Keverőszelep is lehetne, de a szivattyú felesleges futásán az sem segít, de a túllövéseket mérsékelné. Igen, a termosztáton állítottam ezt a tűrést, de nem tetszik.
Másrészt digit csőtermosztát 8k, ez meg 15 k körül van, cserébe még a 3. szenzort kiviszem valahol, és ha kint jó idő van, akkor se kapcsoljon be.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18008) daninet válasza Undoroid (#18005) üzenetére


daninet
veterán

Az a hiba, hogy foglalt az eszköz. Mint amikor pl fur a Cura vagy Pronterface és "ellopja" a com portot az IDE-től. De csak 2.0 alatt. 1.8 megállítja a soros monitort és megy a feltöltés. A programozón folyamatosan világít a zöld led, amíg nem zárom be a tab-ot nem tudok feltölteni. Nagyon bug kinézete van. Az a krixkraksz meg végképp :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18009) ReFleXx válasza ViZion (#18007) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem teljesen ertem a masodik mondatot.
miert baj hogy a forro vizet kezet keringteti? milyen forro a viz?
a szivattyu neked hol van a kazan elott vagy utan? csötermosztát hova van rakva?
egyebkent egy sima analog csotermosztatra gondoltam :B

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18010) ViZion válasza ReFleXx (#18009) üzenetére


ViZion
félisten

Kb. 4-5 perc alatt megfordul a víz a rendszerben. Egy gázas, 30-40°C víznél folyamatosan tolja, az OK. De nekünk felesleges, a lehűlést nem mértem pontosan, de több idő már a víz hőfoka miatt is. Induláskor , ha alacsony a hőfok, akkor hosszabb a keringetési idő, de utána csak cserélje le a vizet melegre és várjon, ha kevés, akkor ráindít.
A szivattyú a visszatérő ágban van, csőtermosztát a kazán és a puffer között.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18011) Aryes válasza Wolfram (#18004) üzenetére


Aryes
nagyúr

https://www.hestore.hu/prod_10030412.html

Jobb oldalt a pdf-ben ott a bekötési rajz hozzá. Kell hozzá egy 2 erű árnyékolt kábel és 3,5" jack csatlakozó.
Vagy keress a fiókban régi olcsó headset-et, aminek külön kábelen ment a mikrofon, pont ilyenből volt összerakva.

(#18012) Wolfram válasza Aryes (#18011) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Hazudnék ha az mondanám mond bármit is a bekötési rajz. :DDD
Nincs valamilyen készen vehető megoldás?

(#18013) Aryes válasza Wolfram (#18012) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ebben a topikban ez a kérdés felér egy sértéssel

(#18014) ReFleXx válasza Wolfram (#18012) üzenetére


ReFleXx
addikt

mire? egy darab mikrofonra?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18015) Wolfram válasza ReFleXx (#18014) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Zajt mérni képes mikrofonra. https://prohardver.hu/tema/arduino/hsz_18004-18004.html

(#18016) ViZion válasza Wolfram (#18015) üzenetére


ViZion
félisten

Parancsolj, haladjunk tovább. [link]
[link]
Van csillió féle, minőségüket nem tudom. Ilyesmi kell?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18017) Wolfram válasza ViZion (#18016) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Nem tudom nagyon mit lehet még írni ehhez: [link]

(#18018) ReFleXx válasza Wolfram (#18017) üzenetére


ReFleXx
addikt

hogy zajszintmeresre, miert nem jo a fentebb linkelt zajszintmero?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18019) Wolfram válasza ReFleXx (#18018) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Mert az nem egy 3.5 jack dugós, beépíthető, filter nélküli mikrofon.
Zárom a 'thread'-et látom nincs ilyen mikrofon.

(#18020) ViZion válasza Wolfram (#18019) üzenetére


ViZion
félisten

Valami zenész topikban kérdezd esetleg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18021) tibi-d


tibi-d
tag

Mitől lehet az, hogy egy arduino pro minivel tökéletesen működő SD kártya modul Teensy 3.2-vel nem működik. A bekötése az interneten fellelhető ajánlásnak megfelelő. Az 5/3.3V szintillesztés is meg van oldva (a biztonság kedvéért). Lehetséges-e, hogy az SD library nem kompatibilis a Teensy-vel?

(#18022) Aryes válasza tibi-d (#18021) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az 5/3.3V szintillesztés is meg van oldva (a biztonság kedvéért).

Lehet ez a probléma, ugyanis tudtommal a Teensy és az SD kártya is 3.3V jelszinttel dolgozik.

(#18023) tibi-d válasza Aryes (#18022) üzenetére


tibi-d
tag

A pro minivel 5V-on dolgozik hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#18024) Aryes válasza tibi-d (#18023) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát pont ez az. A modul 5V-ra készült, az SD kártya 3.3V-tal működik, ami azt jelenti, hogy a modulon van belső szintillesztés. Ha ezt 3.3V-ról szeretnéd használni, az illesztést ki kell iktatni mert emiatt nem működik a kommunikáció. A konkrét modul ismerete nélkül ez persze csak feltételezés.

[ Szerkesztve ]

(#18025) tibi-d válasza Aryes (#18024) üzenetére


tibi-d
tag

Akkor az illesztőt kihagyom, és úgy megpróbálom.

(#18026) Aryes válasza tibi-d (#18025) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jobb lenne, ha megosztanád, milyen modulról van szó

(#18027) tibi-d válasza Aryes (#18026) üzenetére


tibi-d
tag

A 18023-ban ott a kép. Sajnos az illesztő kihagyásával sem javult a helyzet.

(#18028) Aryes válasza tibi-d (#18027) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mikor néztem, még nem volt ott. :)
5V tápot adsz neki? Mert ott a lapon a konverter.
A jobb alsó chip nem tudom miféle lehet, talán az maga a szintillesztő chip, vagy az végzi az illesztést, ebben az esetben nem tudom, hogy a külső pinek felé milyen feszültségszint van, a külső illesztés mégis csak indokolt lehet a uC védelme miatt.

Jó lenne inkább 3.3V-os SD kártya modult használni, ez így nem életbiztosítás.

[ Szerkesztve ]

(#18029) tibi-d válasza Aryes (#18028) üzenetére


tibi-d
tag

Adtam 5V-ot is, meg 3.3V-ot is. A helyzet változatlan.

(#18030) Aryes válasza tibi-d (#18029) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha 5V tápot adtál neki külső szintillesztő nélkül, lehet károsodott a uC

(#18031) tibi-d válasza Aryes (#18030) üzenetére


tibi-d
tag

5V-táp mellett is a vezérlő lábakon csak 3.3V jelent meg.

(#18032) Undoroid válasza daninet (#18008) üzenetére


Undoroid
őstag

Értem...sajnos az ok elhárításában segíteni nem tudok! Minden esetre elég érdekes!

* * *

Ha már itt járok, akkor kérdeznék is: szereztem egy W88-C szolár töltésvezérlőt (nagyon valószínű, hogy klón) ami úgy tűnik, hogy feladta a harcot. Nem volt füst! Megy is, de nem állítja meg az akku töltését, ha már elérte a beállított max értéket! A kijelzőn továbbra is a töltést jelzi és végre is hajtja! Ennek a központi egységét szeretném rendbe tenni! Nos, erről a vezérlőről nem találok semmit: UH3887 (esetleg VH3887) QSOT-tokos és 24lába van. LCD-kijelzőt hajt meg, a kezelő gombokat figyeli és a töltő FET-ek vezérlését is felügyeli! Amiért itt kérdeztem meg: a panelon van kialakítva egy olyan hely, amin keresztül programozni lehet a központi egységet! (összesen 4pólus, ebből kettő a belső tápfesz...) Ismeri valaki ezt a vezérlő IC-t? :F

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#18033) Aryes válasza Undoroid (#18032) üzenetére


Aryes
nagyúr

nem állítja meg az akku töltését, ha már elérte a beállított max értéket!

Biztos vagy benne, hogy
1. eddig megállította?
2. a vezérlővel van a baj, és nem az akkupakkal?

A Li-ion töltés a felvett áram alapján állítja le a töltést (amikor az a névleges töltési áram 1/10-e alá csökken). Ha az egyik cella zárlatos lett, a felvett áram nem tud lecsökkenni arra a szintre, ahol a vezérlő lekapcsolna.

(#18034) Undoroid válasza Aryes (#18033) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Biztos vagyok benne! (1) Néhány nap eltéréssel rendeltük a kollégámmal, ugyanonnan!
Ebben is biztos vagyok! (2) Teljesen új akkuval működött * pár napig (közben a kollégám próbálkozott még pár dolog közbeiktatásával) majd ezután lett figyelmes a túltöltésre! Valami ezután történhetett!

Ez a kis töltő zárt ólomsavas- zselés akkumulátor és autó akku töltésére alkalmas! Ezeket menüből lehet kiválasztani! Li-ion és egyéb ilyen akkuk töltésére alkalmatlan! A kézikönyv leírása külön kitért erre!

" a felvett áram alapján állítja le a töltést " Ez egy PWM-es töltő, ez csak a feszültséget figyeli!

* Még a legelején az enyémet módosítottam annyival, hogy a kijelzőt megcsináltam úgy, hogy legyen háttérvilágítása! Ez annyira megtetszett a kollégámnak, hogy megkért az Ő szerkezetének ugyanilyen átalakítására! (nem kicsit csodálkoztam azon, hogy a két -külsőre teljesen egyforma cuccnak- belülről egészen más volt a belvilága) Szívesen megcsináltam és ezután is szépen működött mindkettőnk vezérlője! Ő még variálgatott pár dolgot és csak ezek után vette észre a túltöltést!

Egyetlen dologra figyelmeztetett a leírás: a töltendő akku legyen csatlakoztatva a legelején és csak ezután a napelem, mert fordított sorrendben a töltő meghibásodik! Szerintem ez következhetett be most!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#18035) daninet


daninet
veterán

code review:

Mi a gond a for loop-ommal? Motort akarok forgatni, 3 előre beállított sebességgel, erre van 3 pin ami kapcsoló lesz. Van még egy relé ami áramtalanítja a motor vezérlőt amikor nem használom, hogy akkut spóroljak.
A kód alján levő for loop felpörgeti vagy lepörgeti a motort attól függően, hogy mi a kívánt sebesség. Most viszont pulzál, valamiért visszaáll nullára :F

a kód WIP, van benne szemét itt ott
pastebin

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18036) daninet válasza daninet (#18035) üzenetére


daninet
veterán

ez a jó: az előzőben szintaktikai hiba volt
pastebin

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18037) ViZion válasza daninet (#18035) üzenetére


ViZion
félisten

Ha ennél a résznél:
else if ((digitalRead(ON1_pin)== HIGH)...
elhagyod a feltételeket, csak simán:
else 
currentSpeed = 0;  digitalWrite(Relay_pin, HIGH);  targetPWM = PWMspeed0;
lenne?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18038) daninet válasza ViZion (#18037) üzenetére


daninet
veterán

szerintem rájöttem. Alul van a gond a két for loopnál. Szerintem a felette levő rész oké.
Szóval én most breadboard-on random rakosgattam a pinekhez a vezetéket. Nem sorrendben, össze vissza. 1 után 3
Viszont valójában ez egy tolókapcsoló lesz, csak sorban tudod majd kapcsolni. Szóval nem lesz 1->3 csak 1->2->3
úgy viszont tökéletesen működik. Azt kell kipróbálni, hogy ha gyorsan kapcsolgatom a tolókapcsolót bugos lesz-e és tudom-e gyorsabban tolni a kapcsolót mint a ciklus a kódban

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18039) Tankblock válasza daninet (#18038) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Ha csak 3 eshetőség lehetséges akkor nem látom értelmét az egész if else résznek.
Olvashatatlan.....

Hozzáteszem szerintem egyszerűbb lenne ha egy tömbbe beletennél az egész változó kavalkádot és a pinek kilovasása után a tömb azon elemét címeznéd meg ahányadik.....
Majd az így kapott paraméterhalmazzal 1x megtetnéd ugyanazon fvnyeket.....

nem lennének átláthatatlan feltételeid.....
Kapcsoló végett nézheted az állapotát csak 50 [ms]enként és probléma megoldva....

Csak próbálok segíteni....

Release the Beast....

(#18040) ViZion válasza Tankblock (#18039) üzenetére


ViZion
félisten

erre az ESPEasy programra is ránézhetnél. Kicsit azóta reszeltem még rajta, de nem a lényegi részen.
Már ez vezérli a keringetőt, meleg van, szal... egyelőre OK.
Következő a statisztika, ESP Home, meg ilyesmik. De egyelőre a csöveket kell szigetelnem, csak már az is hiánycikk.
Köszönöm a javaslatokat és Grandpa-nak is a segítséget. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18041) daninet válasza Tankblock (#18039) üzenetére


daninet
veterán

pedig lényegében azt csinálom... ha megnézed a PWM-et a végén állítom be egyszer. Az if else rész az bekapcsolja a relét meg egy változónak az értékét (sebesség) módosítja. Oké, a relét is lehetne egyszer kapcsolni. De az lényegében 3 sort spórol, túl sokat nem érek el vele.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18042) Tankblock válasza daninet (#18041) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia,

nem az a lényeg hogy spóroltál-e, vagy sem.
A jó arhitechtúrának nem az a célja hogy spóroljunk.
Átlátható-e, és bővíthető-e más elemekkel ha szükséges később, pl 4 állapotra, vagy még egy változó kezelésével.
Ha előveszed 1 év múlva mennyi időt fogsz a kódod megértésével tölteni...
Itt jön elő az hogy milyen a kód minősége.
Nem állítottam hogy spórolsz vele, csak azt hogy olvashatóbb lenne.

mint írtam csak próbálok segíteni.

Release the Beast....

(#18043) Tankblock válasza ViZion (#18040) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia

Őszintén ESPEasy vel sohasem foglalkoztam, szerintem egy csőtermosztáttal többre mész.
Az se biztos hogy csak 1 hőmérőre bíznám magam.
Ugye nem gázkazán?

Ha sima kályha én az előremenő víz hőmérsékletét nézném és 50 fok felett keringetném, hogy ne hűtse le, mert akkor kátrányosodik gyorsan.

Release the Beast....

(#18044) ViZion válasza Tankblock (#18043) üzenetére


ViZion
félisten

Fentebb írtam, vegyes, nem gáz. Csőtermosztát volt, onnan fejlesztek tovább.
Okos szívattyú és a differenciál termosztát sem megoldás, időrelés igen, de akkor árban a Wemos olcsóbb és állítható a szobából, meg ha rászánom magam, akkor össze tudom kötni a többi bizbaszommal. Jelenleg 2 hőmérő van beüzemelve, a 3. időhiány miatt forrasztgatásra, kábelezésre vár. OneWire, szal. nagy a csábítás, hogy kb. 3 m-re a kinti hőt is mérje, de nem néztem és nem matekoltam, h a jelszint mennyit esne a táv miatt. Mondjuk 1 m vezetékkel is árulják, nem lehet baj 3 m sem.
De ma is mást csinálok, ez meg vár majd... :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18045) daninet válasza Tankblock (#18042) üzenetére


daninet
veterán

nem sértődök meg, nem kell szabadkoznod, hogy csak segíteni akarsz :DDD nyugodtan kritizálhatod. Nem programozó vagyok hanem építész.
értem amit mondasz, csak nem értem ez az én kódomra hogyan vonatkozik ez. Szerintem bővíthetőnek is bővíthető, csak egy új pin-t meg egy új sor if else feltételt kell hozzáadni semmi mást. Olvashatóság kommentet nem értem, szerintem kommentelve van, rendesen tördelve, jó a szintaktika. Az if else feltételek 3 paramétert vizsgálnak ami szerintem még vállalható mennyiség.
Ha elő kellene venni pár év múlva.. fene tudja.. valszeg ígyis úgyis átrágnám magam rajta, kb 30 sor az egész, 15 sor a lényeg.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18046) Aryes válasza daninet (#18045) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha elő kellene venni pár év múlva.. fene tudja.. valszeg ígyis úgyis átrágnám magam rajta, kb 30 sor az egész, 15 sor a lényeg.

17 évvel ezelőtti kódjaimat nézegettem a minap, annyira nem értettem, hogy le kellett futtatnom, hogy rájöjjek, mit csinál.

(#18047) daninet


daninet
veterán

Felmerült egy kérdés bennem:
mi az energiahatékonyabb?
12V-ot adni az arduino-nak és hagyni a feszültség szabályzót rajta, hogy 5V-ot csináljon belőle, vagy berakni plusz egy kicsi step down konvertert pl mp2315?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18048) Tomika86 válasza daninet (#18047) üzenetére


Tomika86
senior tag

Utóbbinak jobb a hatásfoka

(#18049) ViZion válasza daninet (#18047) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam minap vetődött fel -csak elfelejtettem bárhol utánajárni :D - hogy router + modem + switch + NAS + egyéb kis trafó van bedugva, nem lenne vajon hatékonyabb, ha PC tápról (az is ott van, molexről csak ki kell vezetni) kapna 12 V-ot, aminek az kell és step-down-al 5V-ot (táp 5V ága nem szokott erős lenni, de nem néztem alaposabban), aminek az kell?
Egy baCCot nagy elosztót nyernék vele, ami most ott van... de hatékonyságban melyik lenne a jobb? :U Valaki foglalkozott ilyesmivel?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18050) Aryes válasza ViZion (#18049) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem rossz gondolat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.