Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) dave0825


dave0825
őstag

Szerintetek a nyáron elkezdett, és azóta még be nem fejezett, sőt, hetek óta abbahagyott betűs óra projektemet ha teljesen elölről kezdem, és MAX7219-eket használok, akkor jóval egyszerűbb lesz az egész? Úgy értem, hogy tranzisztorok, ellenállások nem kellenek hozzá, igaz? Most ugye úgy van, hogy tranzisztorokkal van megoldva, hogy a mátrix valamelyik eleme 3, valamelyik 6 párhuzamosan kötött ledekből áll, mégis egyformán világítanak. Ezeket akkor elhagyhatom, ugye? Ha megoldható egyszerűbben ezzel, akkor egy 11x13-as led mátrixhoz hány darab kellene? Elég 1?
A múltkor szóba került ez az IC, és beindult a fantáziám, hogy ezzel talán sokkal egyszerűbb, mint a hibát keresgetni, hogy miért világít halványan olyan sor is, aminek nem kéne, meg úgy az egész talán egyszerűbb lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2052) zka67 válasza dave0825 (#2051) üzenetére


zka67
őstag

Szia, 3 db kell hozzá, egy IC max 64 db ledet képes vezérelni. És nem, nem lehet se sorba, se párhuzamosan kötni több ledet :)

[ Szerkesztve ]

(#2053) peter1998


peter1998
tag

Sikerült tápot szereznem. DS18B20 szenzor adatait szeretném kiolvasni.

#include <OneWire.h>
#include <DallasTemperature.h>

// Data wire is plugged into pin 2 on the Arduino
#define ONE_WIRE_BUS 9 //tű száma !!!

// Setup a oneWire instance to communicate with any OneWire devices
// (not just Maxim/Dallas temperature ICs)
OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);

// Pass our oneWire reference to Dallas Temperature.
DallasTemperature sensors(&oneWire);

void setup(void)
{
// start serial port
Serial.begin(9600);
Serial.println("Dallas Temperature IC Control Library Demo");

// Start up the library
sensors.begin();
}


void loop(void)
{
// call sensors.requestTemperatures() to issue a global temperature
// request to all devices on the bus
Serial.print(" Requesting temperatures...");
sensors.requestTemperatures(); // Send the command to get temperatures
Serial.println("DONE");

Serial.print("Temperature for Device 1 is: ");
Serial.print(sensors.getTempCByIndex(0)); // Why "byIndex"?
// You can have more than one IC on the same bus.
// 0 refers to the first IC on the wire

}

Ez a kódom. És egy ilyen hibaüzenetet kapok " \libraries\OneWire\OneWire.cpp:85:24: fatal error: WConstants.h: No such file or directory

#include "WConstants.h" ". Olvastam más fórumokon hogy ez egy IDE probléma. Én a legfrissebbet használom 1.6.7 Ezt a leírást használtam [link] A mappákat helyesen másoltam be.

[ Szerkesztve ]

(#2054) tvamos válasza dave0825 (#2051) üzenetére


tvamos
nagyúr

149 LED... Az nagyon sok. Persze, sokkal egyszerűbb, ha áttérsz MAX7219-re. Szerintem rendelj a ebay-ről valami komplett modult. 5-10 USD-ből megúszod, tartalék cumoval. (Ha valami tönkre megy, nem kell heteket varnod.) pl. itt van ez: [link]. Jó játék a 8x8-as matrix. Ha már minden megy, rakotod helyette a saját LED-eidet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2055) dave0825


dave0825
őstag

zka67, tvamos: köszi mindkettőtöknek. Amúgy nem 149 ledem van, csak 128, mert valamelyik sorban nem végig vannak ledek, de gondolom az nem probléma. Még nem nézegettem utána, hogy mit fogok venni, lehet hogy egyelőre veszek itt Mo.-on pár darabot (zka67 szerint akkor 3-at, viszont mivel 128 led-em van, pont elég a 2 :) ), aztán később meg rendelek ebay-ről, csak most 24-től jan. 4-ig nincs meló, úgyhogy ráérek itthon bütykölni, gondoltam megint előveszem az órámat, és megcsinálom végre. Pláne, hogy konkurencia is akadt. :) Mutattam egyik haveromnak, tök megtetszett neki, mondta, hogy ő is csinál egyet, igaz, kicsit kisebbet mint én. :)
Szóval akkor semmi előtét ellenállást, vagy ilyesmit nem kell bekötnöm, ugye? Csak az ardu, a MAX7219 és a ledek.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2056) softguner válasza dave0825 (#2055) üzenetére


softguner
csendes tag

Mit is használsz? 2 darlingtont és 2 Shift regisztert? Ebből áll össze a led mátrix?

(#2057) dave0825 válasza softguner (#2056) üzenetére


dave0825
őstag

Hát most még nem, most ellenállásokkal, tranzisztorokkal van megoldva, hogy pl. a 3 ill. a 7 párhuzamosan kötött led egyformán világítson a mátrixban. A MAX7219-et használva pedig elvileg nem kell se ellenállás, de tranzisztor, csak simán minden lábra egy-egy ledsor, vagy oszlop, ha jól láttam.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2058) artiny


artiny
őstag

Helotok

ket dc motrot szeretnek kiprobalni, egy L298N motor vezerlovel,ez szerint bekotni:
http://arduino-ok.pl/wp-content/uploads/2015/02/L298-i-4-piny.jpg
forras

Van ket darab ilyen AA elem tarto:
kep

Hogyan kene bekotni,hogy 5V ot kihozzak belole?

[link]
Ha igy probaltam ki,akkor csak 2.54V mertem ,mintha csak az egyik fele (szoval ha csak 2drb elem lenne)...valszeg ez parhuzamos bekotes es felezodnek....de hogy kene akkor bekotni? :U

[ Szerkesztve ]

(#2059) dave0825 válasza artiny (#2058) üzenetére


dave0825
őstag

Ez így persze, hogy párhuzamos kötés. Csináld úgy, hogy az egyik elemtartó pozitívját pl. a 30-as sorba kötöd, ugyanide a másik elemtartó negatívját. A maradék 2 szál (egyik elemtartó negatívja, a másiknak pedig a pozitívja maradt ugye) mehet a piros és kék +/- sorra a panel szélén.
Sorba kötésnél a negatívot a pozitívval kötöd össze, a maradék 2 pedig lesz a fő (ha megnézed az elemtartót, az is így van bekötve, az egyik elem negatívja van összekötve a másik pozitívjával, a 2 másik vég pedig ki van vezetve).
Amúgy a 2,56V az kevés 2 elemnek, 3nak kéne lenni, ha elemek, ha akksik, akkor jó az érték (bár annak meg kicsit sok). Szóval valamelyik elem eléggé le van merülve.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2060) Saua válasza peter1998 (#2053) üzenetére


Saua
tag

Valóba IDE probléma lehet, az 1.0.5-r2 változattal próbáltam azzal semmi probléma.
Próbáld meg tesztelni a szenzorodat a File/ Minták/ Dallas Temperature vagy File/ Minták/ OneWire-ban levő kódokkal.

(#2061) wmati


wmati
addikt

Sziasztok

Mennyire lenne kivitelezhető az a ötlet. Van 2-4 db ESP-12 modulom és ezeknek a gpio lábait szeretném távolról egy Raspberry Pi röl irányítani. Kb úgy mintha Raspberry saját gpio lábait irányítanám de közbe a parancsok az egyik ESP-12 modulon jelennek meg.

(#2062) dave0825 válasza tvamos (#2054) üzenetére


dave0825
őstag

Gondoltam rendelek egy ilyet, csak nem látom tisztán, hogy ezek külön vannak-e, de gondolom igen. Az alján vannak csak talán összedugdosva a kis pöckökkel, egybeépítve nincs szerintetek se?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2063) zka67 válasza dave0825 (#2062) üzenetére


zka67
őstag

Szia, inkább ezt rendeld: MAX7219

(#2064) dave0825 válasza zka67 (#2063) üzenetére


dave0825
őstag

Ez mennyivel jobb? Vagy miért ezt? Amúgy találtam 5db-ot kb 650 ft-ért, szóval ha csak IC-t rendelek, akkor van olcsóbban is, csak gondoltam nem baj, ha van hozzá 8x8-as led mátrix is.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2065) zka67 válasza dave0825 (#2064) üzenetére


zka67
őstag

Amit te néztél, azon SMD IC van, vagy ha gondolod, bedrótozhatod arra is a ledeket. Amelyik neked szimpatikusabb.

(#2066) dave0825 válasza zka67 (#2065) üzenetére


dave0825
őstag

Jaaa, tényleg, azt nem is néztem, köszi. :) Akkor rendelek mellé mátrixot, nem is drága, 270 ft, veszek 2-t, hogy legyen, és akkor mellé meg rendelek ilyet, ha ez jó.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2067) zka67 válasza dave0825 (#2066) üzenetére


zka67
őstag

Szia, megrendelheted ám az SMD-set is, (én inkább DIY-t rendelnék belőle), mert ehhez már van nyák, csak a ledeket kell beledrótoznod majd. Azt nézd meg, hogy hogyan férne el két darab ezekből az órádban. A mátrix helyére egyszerűen az óra ledjeit kötöd be. Remélem érted, hogy mi akarok mondani (magyarul nem kell külön a nyákkal bíbelődnöd).

Szerk: egyénként az IC árustól én is szoktam rendelni, megbízható eladó :)

[ Szerkesztve ]

(#2068) dave0825 válasza zka67 (#2067) üzenetére


dave0825
őstag

Szerinted ebből amit linkeltél, az az 1,3 cm vastagság az a mátrix-szal együtt lehet annyi, vagy csak a panel az ic-vel van már olyan magas? Mert akkor nem fér el semmiképp. Viszont most tényleg tanácstalan vagyok, mert jó lenne, ha maradna ilyen ic-m későbbre, ilyen mátrix is kellene próbálgatni 1-2 db későbbre, akkor viszont jobb lenne az smd-s, de az meg nem biztos, hogy ha később kell valahova, akkor el fog férni. :F
Szóval szerinted hogy 1,3 cm magas, mátrix-szal, vagy anélkül?

Az eladót itt írta valaki korábban, akkor el is mentettem, azért néztem nála. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2069) Gergosz2 válasza artiny (#2058) üzenetére


Gergosz2
veterán

Sorba kösd. Ha mind a négyet sorba kötöd akkor a kapocsfesz nagyobb lesz de kapacitásod kisebb, nagyjából annyi int egyetlen celláé, hiszen ugyanazt a kisütő áramot hajtod át mindegyik cellán.

L298N-nél meg érdemes figyelni mert terheléstől függően szép kis feszültségesése van, olyan 1.5V körülivel mindenképp számolj. [link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2070) zka67 válasza dave0825 (#2068) üzenetére


zka67
őstag

Szia, a kijelző és a lábai kb 11mm magasak. Maga a nyák és az ic kb 4mm magasak együtt. (Az ic a kijelző alatt van, annak a magassága 2.5mm, azt ne számold bele az össz magasságba.

Ne legyél tanácstalan, rendelj 5db IC-t, 5db DIY kitet, és rendeld meg az 5db-os összeszereltet is :)
Keress az eBay-en olcsóbb DIY-t, rengeteg 2db-os aukciós van, le kell csapni rájuk az utolsó pillanatban.

(#2071) softguner válasza wmati (#2061) üzenetére


softguner
csendes tag

Nem tudom, hogy itt mire gondolsz, az ESP12-vel webes felületről simán lehet ledeket kapcsolni, lehet szenzor adatot olvasni stb. De azt hogy, te Wifin keresztül billentyűzöd be az AT parancsokat, az nem igazán megoldott. Az ESP12-nek van egy firmware-je, vagy AT vagy LUA, de ha mikrokontrollert nézem, akkor a rajta futó programot azt meg kell írni és fel kell rá tölteni. El van különítve a firmware és a futó program. Ha egy olyan programot írsz, ami az GET-tel küldi és fogadja az utasításokat, akkor tudod a kimenetet kapcsolni, de szerintem az nem megoldott, hogy wifi kapcsolaton keresztül küldöd real time a parancsokat. A kérdésből nekem nem derült ki mit is szeretnél.

(#2072) wmati válasza softguner (#2071) üzenetére


wmati
addikt

Kb ezt szeretném hogy real time-ban kapja meg parancsokat az esp-12, raspberry pi felől. Rc autókba szeretném beépíteni és ezeket, egy központi felületről elérni hogy be pipálom pl hogy mind két autót szeretném egyszerre vezérelni stb

(#2073) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Az Arduino UNO -mhoz nemrég vettem ebay -en egy Ethernet Shield -et, és első közelítésben sajnos nem akar működni. Amikor bekapcsolom fixen világít a piros pwr led -je, de azon kívül sok életjelet nem ad, hiába dugom rá a hálózati madzagot. További gond, hogy ha rá akarok tölteni valamit, akkor ez a hibaüzenet jön:

avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00

Egészen pontosan bármit próbálok rátölteni ( tehát akár a Blink -et ), ez a hibaüzenet jön amíg rajta van a shield. Ha leveszem, minden oké.

Rákerestem persze neten, az egyszerűbb javaslatokat ki is próbáltam, de olyat is írnak, hogy a shield reset -jének ideje túl rövid ezért rá kell forrasztani ey plusz kondit, meg ilyenek, de gondoltam mielőtt drasztikusabb lépésekre szánnám magam, megkérdezlek Titeket, hogy tudtok-e valami jó megoldást.Itt azt írják, hogy az összes ethernet shield hibásan működik, ami kicsit hihetetlenül hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#2074) Kommy válasza JozsBiker (#2073) üzenetére


Kommy
veterán

A feltöltés a shield miatt nem megy mivel, használná az uno rx portját, sajnos feltöltéskor le kell venni róla.

(#2075) JozsBiker válasza Kommy (#2074) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Okés, de ha így csinálom sem ad semmi életjelet. Legalábbis úgy gondolom, még hogyha abszolút rossz IP adatokat adok is meg ( a DhcpChatServer -t próbálom ), akkor is valami státusz led -nek ( Layer 1 ) világítania kellene a shield -en ha rádugom a hálózati madzagot. Meg a router -nek is jeleznie kellene hogy egy aktív eszköz került a portjára.

(#2076) JozsBiker válasza JozsBiker (#2075) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Azt vettem észre, hogy a shield az alap panel működését is lefogja. Tehát ha pl. betöltöm a Blink -et, csak akkor villog a led, ha nincs rádugva a shield. Akkor ez kuka ha jól gondolom :F. Az a jó, hogy eddig is rekord időt vártam rá, október végén rendeltem, és bő 1 hete érkezett meg :((

[ Szerkesztve ]

(#2077) tvamos válasza JozsBiker (#2076) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem lehet, hogy csak a tápod fogy el?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2078) JozsBiker válasza tvamos (#2077) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Kipróbálom, köszi.

(#2079) softguner válasza wmati (#2072) üzenetére


softguner
csendes tag

Az esp12-őt nem erre találták ki.

Erre tökéletesen alkalmas:
[link]
Bár ha nagyon akarsz akkor webes felületről 4 autót is vezérelhetsz, mert minden gombra megírod a kis utasítássorozatot, de szerintem az nem a legelegánsabb sőt...

RC vezérlésre ezeket ajánlom neked :
[link]

Kényelmes, olcsó, 16 csatornás, nagy hatótávolságú.

(#2080) wmati válasza softguner (#2079) üzenetére


wmati
addikt

ESP-12 alatt én rá gondoltam igazából, pusztán belőle és málnából nagy baromság lenne ? NRF24L01 nem látom át még hova jönne utána olvasok még ..

[ Szerkesztve ]

(#2081) tvamos válasza wmati (#2080) üzenetére


tvamos
nagyúr

Node ezen nem látok PWM/PPM kimenetet. Vagy csak amolyan... jobra/balra, elôre/hátra vezérlés kell? Nekem az autóban van az árpi, nagyon jó...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2082) wmati válasza tvamos (#2081) üzenetére


wmati
addikt

Igen feltűnt nekem is sajnos hogy nincs rajta pwm ezt találtam ki rá , de ha van egyéb ötlet szívesen várom :) .

(#2083) dave0825 válasza wmati (#2082) üzenetére


dave0825
őstag

Nem követtem végig a projektedet, tehát lehet, hogy nem segítség, de én szakdogára a VarSpeedServo library-t használtam szervovezérlésre, és úgy emlékszek, hogy abban nem volt fontos, hogy PWM lábra kössem a szervókat. Én csak egy Uno-t használtam, annak a digitális pinjeire kötöttem a szervókat.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2084) wmati válasza dave0825 (#2083) üzenetére


wmati
addikt

Kérdés hogy melyik pin-re kötötted mert Uno-nak több pwm lába is van ami nekem nincs.

(#2085) dave0825 válasza wmati (#2084) üzenetére


dave0825
őstag

Pontosan nem tudom, hogy melyikekre volt kötve, de úgy tudom, hogy nem csak a pwm-ekre lehet.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2086) wmati válasza dave0825 (#2085) üzenetére


wmati
addikt

Olvasgattam érdekesen hangzik, de amíg nem ér ide a vas addig nem tudom.

(#2087) tvamos válasza wmati (#2082) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom, (értem,) hogy mit, és hogyan akarsz csinálni. Mi van a modell autóban? Szabványos ESC, meg servo? Ahoz két tranzisztorral egyvastabil szerintem nem elég. Kéne oda egy arduino! Az a legegyszerûbb.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2088) wmati válasza tvamos (#2087) üzenetére


wmati
addikt

Szabványos dc motor megy egy servo van benne semmi más. Sebesség állítás lenne a fő gond csak az egészben. Tudom hogy Arduinoval lenne legegyszerűbb, de szeretném minél kevesebb hardver elemből megoldani ha lehet ezért próbálkozom.

(#2089) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

2 arduino RF modult már sikerült összekötnöm, de most szeretném külső eszköz jelét is befogni, pl csengő vagy konnektor távirányítója helyett használni az arduinot.
Nem tudtok valami tutorialt, amivel ezt meg tudom oldani, ha lehetséges.

(#2090) softguner válasza DougButabi (#2089) üzenetére


softguner
csendes tag

2,4 Ghz vagy 433Mhz? A konnektor nem infrás véletlenül?

433 Mhz-re van itt egy ami olvas:

[link]

(#2091) JozsBiker válasza tvamos (#2077) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Sajnos nem táp gond van az Ethernet shield -emnél, hanem valami más. Próbáltam úgy is, hogy nem az arduino panelra dugtam rá, hanem összemadzagoltam a 10-13 pineket meg a tápot. Úgy már "vette" a beletöltött programot ( nem jött hibaüzenet ), de a link nem állt össze, azaz a routeren nem ment át aktívba a port. Szóval ez tényleg kuka.

Szerencsére amikor a shield -et rendeltem rutinosan :) rendeltem mellé egy ENC28J60 Ethernet modult is, és azt már életre tudtam kelteni.

(#2092) DougButabi válasza softguner (#2090) üzenetére


DougButabi
tag

433-ra gondoltam.
Köszönöm a linket.

(#2093) DougButabi válasza softguner (#2090) üzenetére


DougButabi
tag

Nekem ez az RCSwitch nagyon nem akar működni.

VirtualWire-val tökéletes az átvitel, egy nano küldi a mért hőmérsékletet egy uno-ra D2 -re.

Szóval a bekötés jó.

Annyit csinálok, hogy az uno-ra feltöltöm a ReceiveDemo_simple-t de semmi jelet nem fog, pedig a nano küldi a jelet szakadatlanul, és mellette próbálkozok egy tuti 433 MHz-es sima távirányítóval kb 2 cm távolságból.

Van valakinek ötlete mit rontok el, vagy hogyan tudnám megoldani a problémám?

(#2094) Danex válasza DougButabi (#2093) üzenetére


Danex
addikt

Van ami kódolva van, pl a RGB távvezérlő simán ment, de a csengő vagy autó távirányítója már nem.

(#2095) peter1998 válasza Saua (#2060) üzenetére


peter1998
tag

A minták között talált kóddal működött.Köszi.

(#2096) peter1998


peter1998
tag

Beszereztem egy RTC modult, egy ds3231. Ezt a könyvtárat használom [link]. Módosítja az időt és ezt látom is a soros porton. Amikor egy másik programot töltök rá hogy ellenőrízzem hogy helyes e az idő akkor 2106 környéki időről kezd el számolni.Úgy néz ki mintha nem mentené el az időt.

(#2097) dave0825


dave0825
őstag

Szeretnék csinálni egy 1 m hosszú led szalagból egy equalizer-t, vagy legalábbis hasonlót, ami zenére villog, persze nem össze-vissza, hanem ahogy annak aránylag kéne. :) Rendeltem is múltkor 1 m-es RGB led szalagot, viszont utólag utánanézve úgy látom, nem jó a sima, hanem címezhető kell, így ezt néztem ki, ebből is szerintem elég a 30 ledes. Ezzel megoldható szerintetek? Úgy gondoltam, hogy mivel a fönti képhez képest 1-1 oszlop helyén csak 1-1 led lesz nekem, ha "alacsonyabb" az oszlop (nem tudom minek nevezik, nem vagyok jártas ilyenben :) ), akkor zölden villogna halványan, és minél "magasabb (és persze pirosabb)", úgy erősödne a fénye, és változna is citrom-narancs-végül piros színre. Nehéz összerakni egy ilyet így?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2098) tvamos válasza dave0825 (#2097) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ehez elég karcsú lesz egy AVR. Meg a te tudásod is. Próbálj előbb valami egyszerűbbet azzal a LED sorral, amit már úgyis megrendeltél. Vagy a WS2812B LED-ekkel.

A feladatot én egy Cortex M4-gyel oldanám meg, (futtatnék rajta egy fft-t) arra tenném az RGB LED-eket. De szerintem nem lenne látványos. Ez tipikusan olyan dolog, ahova sok LED kell.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2099) dave0825 válasza tvamos (#2098) üzenetére


dave0825
őstag

Értem. :((( Nézegettem videókat, arduino-val sokat csináltak ilyet, de tényleg mindegyiknél sok ledet használtak. Egyébként olyat lehet, hogy egy sima led-szalagon csak egy adott ledet bekapcsolni, vagy ahhoz mindenképp ilyen címezhető kell? Itt találtam egy videót, 3 mos-fetet használ, és sima led-szalagot, nem címezhetőt. Vagy rendeljek mindenképp ilyen címezhetőt, ha külön akarom kapcsolgatni a ledeket, vagy a színeit, vagy a fényerejüket?

Egyébként ilyet csináltunk haverommal szórakozásképp, jack csatlakozót használtam analóg bemenetként, és annak az értékeit állítottam be az egyes ledekre. Itt a program hozzá.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2100) peter1998 válasza peter1998 (#2096) üzenetére


peter1998
tag

Közben kipróbáltam egy raspberry pi-vel és azzal megfelelően működik. A gombelemben is 3.2V van. Ebből arra következtetek hogy a hw az megfelelő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.