Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Aryes válasza nincsvics (#14000) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én azt mondanám, hogy igen, de nem az egyszerű AVR-ekkel, egy UNO például biztosan lassú lenne hozzá, inkább az ESP32 vagy valamelyik ARM alapú lappal, de kérdés, hogy megéri-e, mennyire lesz használható. Inkább készen vennék vmi céleszközt.

(#14002) Gergosz2 válasza Aryes (#13999) üzenetére


Gergosz2
veterán

/* továbbra is működik

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14003) vkp válasza nincsvics (#14000) üzenetére


vkp
aktív tag

Valami ilyesmit keresel. [link]

(#14004) kesztió válasza Aryes (#13993) üzenetére


kesztió
aktív tag

Ha mégis kell a syntax highlighting, akkor két mozdulattal törlöm a /* */ jeleket.

Ez fájt. :DD Nem kicsit, nagyon. Tudod, amikor 2020-ban mi szolgáljuk a technikát, nem a technika minket…

Bug és debug fia vagyok én

(#14005) kesztió


kesztió
aktív tag

Közben megjött a D1 Mini ESP32 a román Arduino webshopból. Az ára egyelőre nem érdekes, mert a többi 15 úgyis olcsóbb helyről lesz.
A Blink sketch már fut rajta, kár volt az idegeskedésért, semmivel nem volt nehezebb üzembe helyezni, mint a Nanót, ráadásul az upload/reset/run mizériát intézi magától.

Készül a fogadó PCB is, csak kevés időm van ezzel szórakozni, ha lesz konkrét eredmény, küldök képeket. Még egyszer köszi!

Bug és debug fia vagyok én

(#14006) kesztió válasza Aryes (#13993) üzenetére


kesztió
aktív tag

A nehogy már ezen kapjunk össze az kb. annak szólt, hogy pl. az Index fórumon óvakodni kell, hogy egy szakinak ellentmondj vagy visszaszólj, mert általában sértődésbe és implicit anyázásba (expliciten azért ott se lehet :D ) fullad a dolog. Párszor már megégettem magam, úgyhogy próbálok vigyázni, kinek mit és hogyan írok.

De ha jól értem, ez nem az a hely, ahol ilyen gondok lennének. ;]

Bug és debug fia vagyok én

(#14007) nincsvics válasza vkp (#14003) üzenetére


nincsvics
újonc

Pontosan ilyet rendeltem, de nem volt meg az 5.1es hatas. A jobb hatso hangszoro hangja tukrozve volt a jobb elsojevel es igy kidobott oenz volt az egesz. :W

(#14008) nincsvics válasza Aryes (#14001) üzenetére


nincsvics
újonc

Milyen lapot ajanlasz a projekthez?

(#14009) Aryes válasza kesztió (#14006) üzenetére


Aryes
nagyúr

óvakodni kell, hogy egy szakinak ellentmondj (...) De ha jól értem, ez nem az a hely, ahol ilyen gondok lennének. ;]

A hellyel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni (bár ebben a topikban eddig mindig kulturált volt a légkör), de hogy én nem vagyok szaki, afelől biztosíthatlak.

(#14010) Aryes válasza nincsvics (#14007) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt én nehezen hiszem el, biztos, hogy nem a forrással volt probléma? Ha a forrásoldal lebutítja a hangot 5.1-ről, vagy eleve nem 5.1 a hangfájl, akkor fordulhat ez elő. Leírnád pontosan mit akarsz mivel összekötni?

Milyen lapot ajanlasz a projekthez?

Hát ajánlani sajnos nem tudok, de amivel szerintem esély lenne egy ilyen projekt megvalósítására, az az ESP32, annak megvan a sebessége és elég izmos hardver van benne.
Valamit nem értek: a fenti cucc optikai bemenet => analóg rca átalakító, de te optikai bemenet=> digitális (spdif) kimenetet írtál eredetileg, nem?

(#14011) Janos250


Janos250
őstag

NYÁK készítés.
EasyEda/JLCPCB
Csütörtökön leadtam neten a rendelést, ma postára adták. :) :)
10 db. került 5 dollárba, tehát 150 Ft körül van darabja.
Nagyjából ugyanennyi lenne a postaköltség, ha normál postával rendeltem volna, de akkor hetek múlva érkezik meg.
Mivel ez most sürgős, DHL-lel rendeltem, ami újabb 15 dollár, így azért már 600 Ft körülire jön ki darabja.
De így is megéri, vesződik a fene vele ennyiért univerzális panellal, vasalással, kék fóliával, szalaggal (hú, már a nevét se tudom, pedig még valahol van egy marékkal), letrasettel (na az megszűnt az NDK-val együtt), vagy akármilyen egyéb macerás módszerrel. Én javasolom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14012) nincsvics válasza Aryes (#14010) üzenetére


nincsvics
újonc

Egy Lg 55sm8600-as tv-t szeretnék összekötni egy Genius SW-G5.1 3500 hangfallal. A tv-bol sajnos csak optikai hangkivezetés van.

(#14013) Aryes válasza nincsvics (#14012) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nézd csak meg ezt a hozzászólást: [link]
Ugyan nem pont ez a tv, de lehet, hogy egy beállítás miatt nem jön ki a tv-ből az 5.1 és a linkelt/általad vásárolt átalakító valójában normálisan üzemel!
Próbáld ezt ki és visszatérünk az arduino témára, ha ez nem segít. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14014) Janos250


Janos250
őstag

Most botlottam bele ebbe az oldalba:
https://www.seeedstudio.com/prototype-pcb-assembly.html
Valahogy nem sikerült kibogarásznom főleg azt, hogy mennyibe kerül a szállítás, és hogy ez is kínai, vagy hol van.
Ismeri valaki?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14015) zoombiee


zoombiee
csendes tag

Sziasztok,
Kis segítségre lenne szükségem, van egy egyszerű programom.
Van két gomb és egy led.
Működése: Ha az 1es gombot nyomom, ha nyomva van a 2es gomb is, akkor világít a led, ha a 2es gomb nincs megnyomva, akkor nem történik semmi, hiába nyomkodom az 1es gombot.
Azt szeretném, ha az egyes gomb hosszan tartva van, akkor csak ~1sec ig világítson a led, ne folyamatosan. (természetesen, csak akkor ha a 2es gomb nyomva van) Ha felengedem és újra megnyomom, akkor újra hajtsa végre a folyamatot.

Jelenlegi kódom:

int buttonState1=0;
int buttonState2=0;

const int buttonPin1=10;
const int buttonPin2=11;

void setup() {
pinMode(LED_BUILTIN,OUTPUT);
pinMode(buttonPin1,INPUT_PULLUP);
pinMode(buttonPin2,INPUT_PULLUP);
pinMode(5, OUTPUT); 
}

void loop() {
buttonState1 = digitalRead(buttonPin1);
buttonState2 = digitalRead(buttonPin2);

if(buttonState1 == LOW && buttonState2 == HIGH){
digitalWrite(LED_BUILTIN,HIGH);
digitalWrite(5, HIGH);
}

else{
digitalWrite(LED_BUILTIN,LOW);
digitalWrite(5, LOW);
}
}


Tudnátok segíteni, hogy ezt miként tudnám megoldani?
Előre is köszönöm!

(#14016) gyapo11 válasza zoombiee (#14015) üzenetére


gyapo11
őstag

Két dolog biztos kell, a pergésmentesítés és az időzítés.
A nyomógomb prelljére legegyszerűbb megoldás az adott idő utáni új beolvasás. Ha 0-ra vált a bemenet, onnantól kb. 50 ms múlva újra be kell olvasni, és ha még mindig 0, akkor a nyomógomb megnyomott állapotban van. Fölengedésnél ez nem kell, tételezzük föl, hogy megnyomott állapotban egy pillanatra sem szakad meg a vezetése.
Az időzítés pedig a millis() használatával és egy gomb figyelésével a következő:
if(1-es gomb megnyomva && regimill==0)
{regimill=millis()}

if(1-es gomb megnyomva && (millis()-regimill)>1000)
{lejárt az 1 másodperc}

if(regimill>0 && (millis()-regimill)>1000)
{regimill=0}

A lényeg, hogy ne álljon le a loop pörgése, sok programban ez gond lenne, nálad is kerülhet be olyan programrészlet, aminek folyamatosan futnia kell, ezért ne használd a delayt.
Amint az 1-es gomb megnyomott állapotba kerül és a regimill változó értéke 0, beíródik a regimillbe a millis() aktuális értéke. Ez az if a továbbiakban a regimill nullázásáig nem hajtódik végre.
A második if-ben két feltételnek kell teljesülnie, ekkor lejárt az 1 másodperc.
A harmadik if biztosítja, hogy ha letelt az 1 másodperc, akkor is nullázza a regimill változót, ha közben fölengedték az 1-es gombot.
Még azt érdemes megoldnani, hogy a gomb fölengedésekor azonnal nullázza a regimill változót, hogy a következő gombnyomáskor indulhasson a számlálás.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#14017) Sebiferi válasza Janos250 (#14014) üzenetére


Sebiferi
tag

https://whois.domaintools.com/seeedstudio.com

Shipping cost is based on size, weight, the destination of the package, we have a shipping calculation system on the checkout page. after adding all of the items to the shopping cart, please proceed to the checkout step and fill in your shipping address. The system will calculate the accurate shipping cost and estimate shipping time via the available shipping methods.

Domoticz

(#14018) Janos250 válasza Sebiferi (#14017) üzenetére


Janos250
őstag

Köszi!
Tényleg, a whois megmondja. :)
Épp ez volt a bajom, hogy majd akkor derül ki a szállítási költség, amikor már megrendelem. Így, hogy amerikai, akkor ez biztos rohadt drága.
Na, akkor ez storno, marad a JLCPCB.
Ma egy hete csütörtökön adtam fel a rendelést a JLCPCB-re, ma meghozta a DHL. :) Igaz, DHL drága, (15$) de most nem volt időm kivárni a 2-3 hetes másik fajta postájukat, ami csak 5$ lett volna. A 10 darab lap legyártása is 5 $ volt.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14019) Janos250 válasza gyapo11 (#14016) üzenetére


Janos250
őstag

"A nyomógomb prelljére legegyszerűbb megoldás az adott idő utáni új beolvasás"
A másik verzió pont a fordítottja. Éppen, hogy figyelünk arra, nehogy beolvassuk pl. 50 msec-en belül. Ha egyszer bejelzett, akkor azt valaki biztosan megnyomta, onnantól pereghet, ahogy akar, végre kell hajtani az utasítást.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14020) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok.
Van 2 hardverem, az egyik a NodeMcu v3 Lua WI-FI ESP8266 CH340, a másik Lolin NodeMCU ESP8266 CP2102. Az elsőt használom, de a másodikkal nem boldogulok. Az ellenőrzés hibátlanul lefut, de a feltöltésnél hibákat ad. Felhasználás tekintetében van különbség közöttük, vagy lehet hogy rossz?

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#14021) Janos250 válasza Janos46 (#14020) üzenetére


Janos250
őstag

Valószínűleg a CP2102 windows driver a rossz. Régebben én is használtam, emlékszem tökölni kellett vele, mire megfelelő drivert találtam, amivel ment.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14022) Janos250


Janos250
őstag

Megnéztem a nagy leértékelésben, hátha találok olcsón valami jó kis Arduino cuccot. Ami korábban leértékelés nélkül 5 $ volt, az most hatalmas leértékeléssel 15 $ helyett 6 $. Akárcsak Magyarországon szokás. Lehet, hogy a kínai WEB áruházakat titokban megvették a magyarok? ;]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14023) gyapo11 válasza Janos250 (#14019) üzenetére


gyapo11
őstag

Igen, de akkor is kell késleltetés, mert a végrehajtás után megint következik a gomb ellenőrzése, és ha éppen vezető állapot van, akkor megint végrehajtja, pedig még csak egy gombnyomásnál tartunk.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#14024) Janos250 válasza gyapo11 (#14023) üzenetére


Janos250
őstag

Igaz. :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14025) kesztió válasza Aryes (#13971) üzenetére


kesztió
aktív tag

Na, kedves kartársak, az ESP32 ún. érintésérzékelő lábai egy rossz vicc.
Csak és kizárólag akkor érzékelnek, ha galvanikus kapcsolat van az ujjad és az érzékelőfelület között. 3 mm plexin keresztül mintha ott se lennél. Úgyhogy a touch gombok implementálásához ez esik.
A TTP223 végső megoldásnak jó, de nem elegáns, mert sok helyet foglal, felületszerelt kondenzátorokkal kel „finomhangolni” és 3 db. TTP223-hoz 9 drótot kell vezetni a laphoz.
Így nagyon gondolkozom a Microchip CAP1203-as, pont 3 csatornás szenzor IC-n, ezt használja a SparkFun Capacitive Touch Slider modulja is, úgyhogy erről a rajzról koppintanék.
A kérdésem: van valakinek egy ennél érthetőbb és világosabb, esetleg működő, kipróbált rajza? Az eredeti SparkFun rajzon sajnos pl. nem egyértelmű, hova kerülnek a védőkondenzátorok stb.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#14026) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Sziasztok.
Nem vagyok hülye az Arduino alapú ESP programozáshoz, viszont az elektronikához nagyon.
Van nekem WS2812B LED szalagom, meg egy pár ESP kontrollerem, gondoltam nekiállnék a dolognak.
[link] Ez alapján összekötöttem a hasonló NodeMCU boardot (illetve egy witty cloudot is próbáltam) megfelelő táppal (5V2A) az 1m-es (30db) LED szalaggal, de a "you should hopefully see some lights"-nál konkrétan semmi nem történik, és hiába kapcsolgatok az appból akármit, meg se nyikkan.
A szalag előtte és utána is tökéletes, standalone kontrollerrel kipróbálva.
Van aki rak ellenállást a data line-ra, az megoldaná a problémámat biztosan, vagy valami más lesz a bökkenő?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#14027) Aryes válasza CHIPman (#14026) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az egész összeállított szerkezetről kellene rajz, leírás, esetleg fénykép, mert így csak sötétben tapogatózhatunk.
Milyen ellenállást? Miért nem próbálod ki? :)
Nekem egyelőre nincs saját tapasztalatom ilyen LED szalagokkal, de vannak itt páran, akik már építettek ilyet.
Mennyire hosszú vezetékkel kötöd a ledsort a kontrollerre? Az első probléma az lehet, hogy a kontroller kimenete 3,3V, a LED szalag pedig 5V jelszintet igényel. Legtöbbször működni szokott szintillesztés nélkül a dolog, ha a kimenő feszültség meghaladja a céláramkör HIGH szinthez szükséges minimum értékét (pl. ha a LED szalag a 3V-5V közötti jelszintet már HIGH-nak értelmezi, akkor a 3,3V már megüti a szintet), de előfordulhat, hogy hosszú, vékony vezetéken vagy egy rossz forrasztásnál túl nagy a feszültségesés, így nem megy át az adat.

[ Szerkesztve ]

(#14028) Aryes válasza Aryes (#14027) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáld ki, hogy egészen rövid vezetékkel összekötve működik-e, ha igen, akkor van egy trükk, amivel a hosszabb vezetéket is meg lehet oldani.

(#14029) CHIPman válasza Aryes (#14027) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Se áramkört nem tudok rajzolni, fényképet meg max olyat, ami ott is van. microUSB az ESP-be, ~5cm jumper kábel a VIN-ről a szalag pozitívra, jumper kábel a GND-ből a szalag negatívba, és jumper kábel a data pinről a szalag data line-jára, és a szalagnak külön nem adok áramot. A leírás szerint így 5V-ot kéne kapnia a szalagnak, bár ez előtt én is értetlenül álltam. Illetve a leírásban is jumper kábeleket használ, ellenállás nélkül.
A "miért nem próbálod ki" kérdésre pedig az a válasz, hogy nincs ellenállásom, és vasárnap délután van, tehát nem sok esély van rá, hogy bárhol is tudok venni most.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#14030) Aryes válasza CHIPman (#14029) üzenetére


Aryes
nagyúr

microUSB az ESP-be, ~5cm jumper kábel a VIN-ről a szalag pozitívra,

:Y Akkor meg is van, a szalag nem kap tápot egyáltalán. :DDD
Ha az 5V pinre kötöd, nagyobb sikerrel jársz, a Vin az csak bemenet tudtommal, de lehet, hogy tévedek. Jó lenne a szalagot külön a tápra kötni, nem az esp-n keresztül.

(#14031) Janos250 válasza CHIPman (#14029) üzenetére


Janos250
őstag

Én csak általánosságban tudok hozzászólni, mert ESP8266-al nem hajtottam led szalagot, csak ESP32-vel.
Általános tapasztalat:
Nekem a szintillesztéssel egyetlen szalagon se volt probléma, mind ment a 3.3-al az ESP32-ről.
Amivel probléma szokott lenni:
1.Nem elég erős a táp. Én mindig külső tápról hajtom. Persze GND-t is közösíteni. Nálam nem az USB csatin kapja a tápot, hanem az ESP is a külsőről a Vin-en.
2. Ha a program időzítései nem jók, akkor nem történik semmi.
3. Ha miközben küldi az adatokat, jön egy megszakítás, akkor a szalagon valahol megáll, nem megy végig. Ezt a szoftver dolga kivédeni.
Ellenállást soha nem használok.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14032) Tankblock válasza kesztió (#14025) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia,

A touchpad érzékenységével nem játszottál? egyáltalán semmi? [link] Azt nem tudom hogy Arduino mennyire kifinomult, lehet kicsit méylebben kell benne menni.
Vagy marad a jó öreg TTP223 modul.... Ami nekem van ahhoz csak 3 kell, kis nyákra feltolva.

Release the Beast....

(#14033) Tankblock válasza CHIPman (#14026) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia

Flashelés ment rendesen? Lehet előbb a Soros porton kellene megnézni mi történik...
Azt még a LED Szalag rákötése nélkül kellene megejteni. MEgtalálja-e a Wifit és egyebeket, nehogy csak crasheljen.....

UI. Feletsd el a 2A sima tápot, NE hajtsd a 30 LED ed fullon mert nem lesz jó. 30*3*20[mA] = 1.8 A és ez csak a LEDek nem számoltál az ESP8266 initkor fel tud használni simán 3xx mA, és átlag 80 [mA] fogyasztással fog futni. Mindenképen a fényerőt limitáld. A másik ami segíthet egy 100uF vagy nagyobb kondenzátor.

Release the Beast....

(#14034) CHIPman válasza Tankblock (#14033) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A WLED WiFi AP-t csinál az ESP-ből első alkalommal, és alkalmazással lehet kommunikálni vele, ezek működnek gond nélkül, tehát a flasheléssel valószínűleg nincs gond. Meg tudom változtatni a színt és a fényerőt, illetve alapból sem fehér maxon kapcsol be, de tökmindegy mire állítom, semmi nem történik. Nem ezekkel van a gond, valami más lesz.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#14035) kesztió válasza Tankblock (#14032) üzenetére


kesztió
aktív tag

Szia, semminek nem éppen semmi, de 55-ről 53-ra változó touch érték azért finoman szólva nem a megbízhatóságot jelenti.
Ezzel a kettővel játszadoztam:
touch_pad_set_voltage()
touch_pad_set_cnt_mode()

Bug és debug fia vagyok én

(#14036) Janos250 válasza CHIPman (#14034) üzenetére


Janos250
őstag

Erre szoktam mondani, hogy ne sajnáljátok azt a kettőezerpárszáz forintot egy ilyen eszközre:
https://www.ebay.com/itm/8-Channel-Buffer-Support-1-1-16-USB-SALEAE-24M-8CH-Logic-Analyzer-24M-Module/133471685787?hash=item1f13884c9b:g:MYoAAOSwebdfGBNx
Ha lenne ilyened, ráteszed, és látod, mi jön ki a soros porton, és látod az időzítéseket is.
Iszonyúan megkönnyíti a hibakeresést minden arduinos - meg egyéb - rendszerekben.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14037) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok,

Kicsit offtopic, de remélem maradhat.
Wemos D1 mini-t használok Tasmota fw-rel hőmérséklet, páratartalom, légnyomás érzékelésre. Mindezt kint, csupaszon.
Ahogy jönnek a hidegek egyre megbízhatatlanabb. És nem az érzékelők, hanem a d1 nem elérhető. Van hogy napokig, aztán van, hogy egy rövid időre elérhető, aztán megint napokig nem.
Abban bíztam, hogy a d1 rossz, kivittem egy másik bentit, 2 nap után már az sem elérhető. Ha behozom a kintit, bent jó.
Lehet, hogy 6 fok alatt nem működik? ha műanyag dobozba rakom segít? Vagy ez egyáltalán nem alkalmas erre?
Minden ötletet szívesen veszek.

[ Szerkesztve ]

(#14038) gyapo11 válasza douggutaby (#14037) üzenetére


gyapo11
őstag

Pusztán az alacsony hőmérséklet nem indokolja, inkább a pára, a nedves levegő, később a dér, zúzmara.
Először tedd be dobozba, hogy ezek ne érjék. Ha ezután sem jó és valóban nem bírja a hideget, akkor lehet betenni egy ellenállást meg egy hőmérőt és csináljon magának meleget. Ekkor persze érdemes hőszigetelni a dobozt, és megfelelő erősségű táppal ellátni. A doboz fűtése már csak azért is indokolt lehet, mert arra is lecsapódik a pára stb., a fűtés ezt leszedi, persze csak ott ahol nincs hőszigetelés. Legalább a wifi antenna lásson ki a router felé nem vezető felületen, a vizes dolgok viszont vezetik az áramot.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#14039) vkp válasza douggutaby (#14037) üzenetére


vkp
aktív tag

Nekem kint van 2 éve egy OBO dobozban, mellette van a tápja is (HLK-PM01) nem volt vele ilyen bajom

(#14040) douggutaby válasza gyapo11 (#14038) üzenetére


douggutaby
tag

Köszi a gyors választ. Van erre értelmes doboz? Első ötletem egy rámás doboz, de ha lyukat vágok a vezetékeknek, wifi antennának, akkor a belsejében is lesz pára és hideg. Persze jobb lenne ha lenne 3D nyomtatóm, de nélküle nem szívesen költenék 3D nyomtatásra.
Egyébként wifi antennám nincs, eddig anélkül se volt gond a kapcsolattal.

@vkp köszi, ezt kipróbálom

[ Szerkesztve ]

(#14041) Janos250 válasza douggutaby (#14040) üzenetére


Janos250
őstag

Ugye nem elem, vagy akku hajtja meg? Mert azok viszont nem nagyon szeretik a hideget.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14042) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok! Nekem is éppen a Tasmota-hoz kötődő kérdésem lenne, de programozás oldalról megközelítve...

Arduino ide-vel lefordítottam, ráhúztam egy wemos D1 R2-re és fut is szépen egy sonoff-féleséget utánozva: relé a GPIO14-en, fizikai gomb a GPIO2-n. Ha a loop végére beteszem a saját szemetemet, azzal tudom detektálni hogy éppen a webes vagy fizikai gombbal melyik állapotba lett állítva a relé kimenet:

if ((digitalRead(14)==1) and (myRelayStatus==0)) {
Serial.println("rele bekapcs");
myRelayStatus=1;
}
if ((digitalRead(14)==0) and (myRelayStatus==1)) {
Serial.println("rele kikapcs");
myRelayStatus=0;
}

Viszont arra nem tudok rájönni, hogy hogyan lehetne ugyaninnen saját eseményekre reagálva kezdeményezni egy relé ki vagy bekapcsolást? Van erre valami meghívható eljárása? Nem igazán látom még át, túl sokat tud ez a Tasmota kód... Egy fizikai láb átbökést nyilván bármikor csinálhatnék, de arról a Tasmota nem értesül persze...

(#14043) its_grandpa válasza fpeter84 (#14042) üzenetére


its_grandpa
tag

Szia !
A tasmota rule-ok a te barátaid szerintem de nem vagyok tasmota guru, nem dolgoztam még vele.

(#14044) its_grandpa válasza kesztió (#14025) üzenetére


its_grandpa
tag

>>3 mm plexin keresztül mintha ott se lennél
OE-TP capacitive touch, 5 db ~ 6$ és ezt ígérik -> Touch distance: less than 6mm (glass acrylic)

>>9 drótot kell vezetni
a + - tápot elég egyszer a kezelőlapig elvinni a terved alapján és összekötni a touch-ok tápjait + 3 a vezérléshez = 5

(#14045) kesztió válasza its_grandpa (#14044) üzenetére


kesztió
aktív tag

Hát ez azért eléggé méretes, ennél már ezerszer jobb a TTP223, ami már megvan.

Ne feledd, piszokul kevés helyem van. Az egész hóbelevanc összesen 5-6 cm átmérőjű, és a felület jó harmada a display és tartozékai. A tápokat külön kell vinnem, ha egymás között kell kötözgetnem a modulokat, ott ette meg az egészet a fene, szervizelhetetlenné válik, ilyesmit nem adhatok ki a kezemből.

A TTP223-akat leteszteltem, jól működnek, tehát végső megoldásnak jók, de hely szempontjából már ez az apró modul is nagy kompromisszum. CAP2103-on agyalok, ahonnan csak 3 drótot viszek a 3 érzékelőhöz.

Bug és debug fia vagyok én

(#14046) Janos46 válasza Janos250 (#14021) üzenetére


Janos46
tag

Köszi a megnyugtató választ a CP2102-ről. Azt hiszem feljtős lesz az a hw. Az ESP32-vel hasonló a helyzetem, látom azt hsználod, légyszi mond meg hogyan kell abba a progit betölteni, az ahhoz való drivert nem találom..

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#14047) kesztió válasza Tankblock (#14032) üzenetére


kesztió
aktív tag

UPDATE: Az azért nem teljesen igaz, hogy érzékelhetetlen a 3 mm-es plexin keresztüli érintés, csak meg kellett növelni maximumra a mérési időt. Ez 8,19 ms, ami még mindig úri, azaz egy teljes ciklus belefér 20 ms-ba (50 Hz).
De még így is 841 vs. 858 a számlálóérték, ami finoman szólva a megbízhatóság határán billeg. A CAP1203 még mindig játszik, naná, csak érkezzen meg, hogy tudjam egy kicsit próbálgatni.

Bug és debug fia vagyok én

(#14048) Janos250 válasza Janos46 (#14046) üzenetére


Janos250
őstag

Nekem ez van fenn, ezzel gond nélkül működik:
http://arduinouser.hu/egyebek/CP210x.png
Feltöltés:
Az én paneljaimon van boot nyomógomb, azt le kell nyomni, mikor az arduino IDE kezdi keresni (írja a pöttyöket).
Egy érdekesség, aminek nem jártam utána:
Van olyan lapom, aminél minden feltöltésnél meg kell nyomni a gombot, és van olyan, aminél csak a gyárilag újra az első feltöltésnél, utána már nem kell gombot nyomogatni. Nem bogarásztam miért.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14049) Janos250 válasza Janos46 (#14046) üzenetére


Janos250
őstag

Még valami: ez pl. egy működő beállítás
http://arduinouser.hu/egyebek/esp32arduino_beallitas.png

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#14050) fpeter84 válasza its_grandpa (#14043) üzenetére


fpeter84
senior tag

azthiszem közben ráleltem, az executecommand eljárás lesz a megoldás amivel a soros/web konzolban is működő parancsokat lehet programkódból is meghívni, pl
ExecuteCommand("POWER OFF", SRC_BACKLOG);
parancsra lekapcsol a relé szabályosan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.