Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) tvamos válasza dave0825 (#2099) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azzal ott ő az összes LED-et állítja egyszerre.

Persze, az nagyon jó, amit a haveroddal csináltál, de ha a frekvenciasávokat el kell választani, ott kezdődik a gond.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2102) dave0825 válasza tvamos (#2101) üzenetére


dave0825
őstag

Akkor azt hogy csinálja, hogy 1:24-nél a középső 6 ledet kikapcsolja? Szóval lehet olyat, hogy pár ledet bekapcsolni, párat ki, vagy nem? Ha ilyet lehet vele, az már nekem elég, mert akkor csinálok egy olyat, amit haverommal, csak led szalaggal, és úgy, hogy középről villog a 2 széle felé.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2103) Gergosz2 válasza dave0825 (#2102) üzenetére


Gergosz2
veterán

esetleg egy DUE-val megpróbálhatod, vagy Texas Launcpad-ekből nézel egyet. Azokhoz ott az Energia, ami kb. egy-az egyben olyan mint az arduino IDE.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2104) dave0825 válasza Gergosz2 (#2103) üzenetére


dave0825
őstag

És miben jobb a TI Launchpad, mint az Uno, vagy valamelyik Arduino? Ránézésre ugyanaz, az IDE is. Vagy miért nem lehet Arduino-val, amit az utolsó hsz-ben írtam? A csávó is azzal csinálta.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2105) tvamos válasza dave0825 (#2102) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én úgy gondolom, ha összerakod azt a kapcsolást a 4 dróttal, meg az RGB LED-ekkel, az nem fog így működni, de legalábbis nem fogod őket egyessével vezérelni.

(#2104) dave0825 válasza Gergosz2 (#2103) üzenetére
A TI launchpad IDE, az Arduino nem egy komplett IDE, mert nincs benne debugger. A Code Composer Studio egy komplett IDE sokkal jobb, mint az Arduino framework ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2106) dave0825 válasza tvamos (#2105) üzenetére


dave0825
őstag

Értem, hát mindegy, már megrendeltem, de akkor rendelek címezhetőt is, biztos ami biztos.

A 2.-ra: ez a Code Composer Studio nem használható Arduino-hoz? Vagy ott a panelen is vannak lényeges különbségek, amik miatt többet tuda TI Launchpad?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2107) Gergosz2 válasza tvamos (#2105) üzenetére


Gergosz2
veterán

Igen-igen, jogos.

Amit leakartam írni, hogy ott az Energia mi az Arduino fejlesztőkörnyezetére hasonlít, szinte ugyan az , csak piros. Ott CCS , meg a CCS Cloud, ha az ember komolyabban akar vele foglalkozni. Na azokban van minden Debugger, Emulator stb.

(#2106) dave0825

TI-s cuccoknak elég jó supportja van, de ha az ember pl Matlab Coder-rel, Simulink Coder-rel, vagy Embeded Coder-rel találkozik, akkor elég hamar hallani fog felőlük. Arduinohoz is adtak ki ilyen support packaget, próbáltam is működött is.

Code Composer Studio nem lesz jó AVR cuccokhoz. CCS AVR-es megfelelője az AVR studio.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2108) gyapo11 válasza dave0825 (#2099) üzenetére


gyapo11
őstag

Legegyszerűbb lenne a hagyományos fényorgona, 3 csatorna, 3 ledszalag, és a ledszalagok minden ledje egyszerre világít, csak a fényerő változik a zene egyes frekvenciatartományainak erejétől függően.
Az fft-hez szerintem is gyenge az arduino, viszont külső alkatrészekkel könnyen felépíthetők a szűrők, ezt többtíz évvel ezelőtt is így csináltuk, csak akkor tirisztorok kapcsolgatták az izzókat. A csatornák száma is növelhető, de akkor több alkatrész kell a szűrőkhöz, és gondolom növekedne az átfedés az egyes csatornák között, az r-c szűrők nem túl keskeny sávot képesek szűrni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2109) zka67 válasza dave0825 (#2102) üzenetére


zka67
őstag

Szia,

Akkor azt hogy csinálja, hogy 1:24-nél a középső 6 ledet kikapcsolja?

Úgy, hogy a középső zöld ledek rosszak, egyáltalán nem világítanak :)

A WS2812B-vel meg lehet csinálni, de ehhez kevés lesz a digitalWrite az arduinon, itt már assembly szinten kell majd programoznod a chip időzítései miatt.

Az EQ-t én úgy csinálnám meg, hogy csinálnék egy 7 vagy akárhány sávos sávszűrőket, analóg módon, ellenállásokkal, kondikkal és LM324-el vagy hasonló IC-vel. Az IC kimenetére tennék egy diódát és egy kondi+ellenállást, ez tárolná az aktuális hangerőt azon a sávon. Aztán mehet az ADC-be.

Ha viszont kevés lenne az arduino a feladathoz (itt a led szalagok frissítésére gondolok, az időzítésekre, mert elég precíz időzítést igényel az IC), akkor én azt javasolnám neked, hogy mozdulj inkább az ARM procik irányába. Kezdésnek szerintem ezt választhatnád: ARM Cortex-M0 Core Module LPC1114 Development

Ehhez van Keil IDE, full szoftveres debug (azaz nem is kell hozzá az áramkör), simán le tudod tölteni a programot soros porton keresztül, nincs vacakolás, hogy van-e rajta bootloader vagy milyen verziójú van, mert benne van a chip-ben. Az IC ugyan 3.3V-ról jár, de az összes IO lába 5V toleráns, azaz nem kell az 5V-os cuccokhoz se level shifter. 48MHz-es, Cortex-M0 mag van benne, ami jelen esetben lényegtelen, tanulni, gyakorolni szerintem nagyon jó.

Ha érdekel a dolog, szívesen segítek benne, mind szoftveresen, mind hardveresen.
Sőt, van is egy ilyen modulom, ha érdekel, eladó, kb. 200x volt írva a proci. (10000-t simán kibír)

(#2110) tvamos válasza dave0825 (#2106) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csinálj 8 analóg szűrőt, meg utána kötsz 8-at abból, ami már meg van. ;)

De én tuti egy STM32F4 Discovery boardot vennék.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2111) dave0825


dave0825
őstag

Hű, köszönöm a választ mindenkinek. Hát ilyen több ezreket nem szeretnék rá költeni, úgyhogy szerintem hagyom ezt a projektet, pláne, ha ennyire bonyolult (analóg szűrő, r-c szűrő, nem csináltam még ilyeneket :( ).

zka67: Poénból írtad, hogy rosszak a led-ek, ugye? :D Mert előtte-utána működnek, szóval ötlet, hogy hogy kapcsolhatta ki? A másik, hogy azt hogy érted, hogy (3 hogy, szép magyar mondat lett :D ) a chip időzítései miatt komolyabban kellene programot írnom? Igazából nem használtam még ilyen címezhető led szalagot, úgyhogy nem igazán tudom, hogy működik. Én úgy képzeltem el, hogy adott valami library, és abban parancsok, hogy hányadik led-et szeretném bekapcsolni, vagy ilyesmi. Ennél bonyolultabb? :D Pl. ráakadtam egy ilyen videóra, itt is futófényt, meg csomó mindent csináltak led szalaggal, akkor az is címezhetővel van, és ott is mélyen belenyúltak a programozásba? :F

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2112) zka67 válasza dave0825 (#2111) üzenetére


zka67
őstag

Szia, először is nem poén volt, hanem ha jobban megnézed a videót, a középső zöld ledek egyáltalán nem világítanak. A linkelt videódon én nem látom, hogy arduinot használnának.

De:

Nem lehetetlen :)

library

Nagyjából erről beszéltem, amit itt az Adafruit_NeoPixel.cpp-ben találsz :)

Szerintem ha már kigondoltad, csináld is meg, ne add fel! :)
A sávszűrők alkatrészköltsége kevesebb, mint 500 Ft.
Ha hobbiból csinálod, munkaidő költsége 0 Ft.
Tapasztalatszerzés: felbecsülhetetlen érték!

(#2113) dave0825 válasza zka67 (#2112) üzenetére


dave0825
őstag

Ez a link tetszik, akkor rendelek mégis egy ilyen címezhető 1m-es szalagot, egyelőre elég lesz akkora. Eljátszogatok vele, ismerkedek vele, valamire meg majd csak jó lesz. :)

Ehhez a sávszűrős dolog összeépítéséhez (ha szépen megkérek mindenkit itt, akkor a ti segítségetekkel) hány skillpointtal kell rendelkeznem? :D És akkor ehhez mindenképp ilyen címezhető szalag kell, plusz a sávszűrők alkatrészei?

A videó elején mutatja az Arduino-t, meg a programot is (vagy az utána linkelt videóra gondolsz, ahol a járólap közé rakták a szalagokat? Ott tényleg, én sem látok Arduiono-t.), viszont most látom a leírásban, hogy a zöld ledek tényleg nem jók ("Unfortunately some of the Green leds seem to malfunction :p but the result is quite good."), úgyhogy már érthető. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2114) peter1998 válasza peter1998 (#2100) üzenetére


peter1998
tag

Jót beszélgettem magammal, sikerült megcsinálnom [link] ezt a leírást használtam.

(#2115) Gergosz2 válasza dave0825 (#2113) üzenetére


Gergosz2
veterán

Legegyszerűbb ha megoldás, ha hangolt RC szűrüket raksz össze kondik-ból meg ellenállásokból Ezek gyakorlatilag gombokért megvannak. Ha kicsit tornázol még rajta, nem sokkal bonyolultabb ME-s kapcsolásokat is összerakhatsz.

Mi ez a led mánia amúgy? :D Mondjuk én is most akarok venni kb 5 méter led szalagot , de nem ilyen célra, hanem, hogy a TV mögé ragasszam Most vettünk egy led TV-t és érezni, hogyha az ember teljesen sötét szobában nézi, akkor bizony megterheli a szemet. Már csak az lenne a kérdés, hogy milyen színűt vegyek? Valakinek ilyenben van valami tapasztalata? Én simán warm white-ra gondoltam.

(#2114) peter1998

Ez jóféle, nekem is van itthon pár belőle. Egyszerű , csak I2C-re felfűzöd és felprogramozod azt megy is. Van amelyik már több mint egy éve megy , és még most is pontos.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2116) bacus válasza dave0825 (#2113) üzenetére


bacus
őstag

Idén nagy sláger volt nálunk ilyen ledekböl (ws 2811) csináltam egyedi karácsonyfa jégcsapokat. 9 db led egy panelen, ez egy "jégcsap" , 10 db jégcsap, amin "potyognak" a fények. A jégcsapok szine random változik, egymás melletti jégcsapok potyogása el van tolva 3 leddel, hogy ne egyszerre aludjanak ki.
Ha igény van rá, teszek fel videot yt-ra, meg kodot is, nyák tervet, stb.

Még csinálok párat, mert bejött :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2117) dave0825


dave0825
őstag

Gergosz2: ha segítetek, megcsinálom én azokat a szűrőket, de sosem csináltam, fogalmam nincs, hogy hogy kell. :F
Én a ledeket mindig is szerettem bütykölgetni, még kis koromban, most meg, hogy rendeltem MAX7219-eket, gondolkodtam, hogy mit lehetne velük csinálni, aztán jött ez a ledszalagos EQ, bár azzal nem célszerű, de az ötlet maradt. :)

bacus: jégcsapokat akartam én is csinálni, jó lett volna, ha olcsóbban kijövök, mint a kész vásárlásával, meg szívesen is csináltam volna, de karácsonyig nem lett ugye meg, szóval hagytam. Boltban látott apám jégcsapokat, 10db, db-onként 12 leddel, onnan jött az ötlet itthonra nekem is. Videót szívesen néznék róla, meg a kódot is megnézném, tanulnék belőle, még nem használtam ilyen címezhető szalagot, tőled hallottam először még pár hete/hónapja.
Amúgy mi a különbség a WS2811 és WS2812 között? Én 12-t láttam több helyen videón, 11-et nem, vagy csak elírtad? 1 helyen talán máshol is láttam 11-et, bár nem biztos.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2118) tvamos válasza dave0825 (#2117) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nos... 7219-el meg lehet próbálni, szerintem simán tudsz 100Hz-cel frissíteni. Az analógot nem tudod ilyen gyorsan feldolgozni, szerintem.

(#2116) bacus válasza dave0825 (#2113) üzenetére
Én a TV mögé is programozható LED szalagot rendeltem. Csak még nem jött meg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2119) zka67 válasza dave0825 (#2117) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ez alapján szerintem el lehet indulni.

Ebből neked csak a rajz bal oldala kell az órajel generátor nélkül. Mivel az ardiunonak ha jól tudom, csak 6 ADC bemenete van, ezért szükséged lesz neked is analóg kapcsolókra, mert itt tíz jelet kell feldolgoznod. Szerintem jobban jársz, ha CD4051-es IC-t használsz (2db-ot, filléress cucc), mert akkor összesen 3 kimenetre lesz szükséged a bemenet kiválasztásához, és 2 ADC bemenetre.

A frekvenciák: 32Hz, 64Hz, 125Hz, 250Hz, 500Hz, 1kHz, 2kHz, 4kHz, 8kHz és 16kHz, fentől lefele.

Szerintem nyugodtan nekiállhatsz egy-két csatornával kísérletezni (pl. a 125Hz és 1kHz).
Ráteszel 1db CD4051-et, hogy a bemenetek választását is ki tudd próbálni.
Soros porton pedig kiíratod az aktuális értékeket.

(#2120) dave0825 válasza zka67 (#2119) üzenetére


dave0825
őstag

Órajelgenerátor megvan, de azon kívül melyik kell, ami az alatt van az a kicsi? Mert ha a rajz közepét nézem, és onnan a bal, akkor a nagy középsőnek is kell a fele. :DDD
Ez jövő hétre marad már mindenképp, a héten már nincsenek nyitva boltok, ma meg már nem állok neki, úgyhogy jövő héten jelentkezek újra, biztos, hogy lesz kérdésem. :)
Köszi a segítséget!

És

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!! :)) :DD

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2121) tvamos válasza dave0825 (#2120) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az óra alatt van egy elôerôsítô, és arra van kótve 10 band pass filter.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2122) bacus válasza dave0825 (#2117) üzenetére


bacus
őstag

egy jégcsap

a ledsor működése

ez a nyák. 13db jégcsap fért fel egy 100x160 mm-es nyákra.

A vezérlést egy nano csinálja, egy próbapanelre téve, a táp pedig egy kisérleti jelleggel vásárolt 1A-es usb.. azért kisérleti, mert ramiris.eu -nál vettem 4db-t, darabját 286 ft nettóért. :) Nem hittem, hogy ennyi pénzért még működni is fog, de rátettem a műterhelést, és ha az 1A-nél már nincs is meg az 5V, de ide alkalmas volt.

Végül egy dolog nem volt itthon elég, átlátszó zsugor csőből 12/6 mm ha jól emlékszem, csak 1 m volt itthon, igy 10 db jégcsap készült el első körben, amit 25.-én a saját fenyőnkre is elkezdtem, ide nem került zsugor, és csak a maradék 3 db jégcsap ment egyelőre.

Nekem volt hozzá mindenem, mert egy másik projekthez rendeltem 200 db ledet. (most valamiért 2x áron van az ebayen, vagy az emlékeim szerint volt sokkal olcsóbb.) Ilyen jégcsapot én nem láttam sehol, de nem állitom, hogy én találtam ki. 23 reggel 10h-kor fogalmazódott meg a gondolat, hogy ne üres kézzel menjek szüleimhez, mivel egész addig dolgoztam, csak a nejem által vett szokvány dolgok voltak. (pia, illatszer, stb).
Az idő rövidsége miatt, vagy egy órát hezitáltam, hogy neki kezdjek e, de estére meglett a hardver, és éjfél körül már a végleges kód. (amit persze még reggel átirtam :) ) Mindeközben a fenyőfánk is hazakerült, sőt be is állitottam, bevásárlásnál is vállaltam a málhás szamár szerepet, stb.

A kód átirására csak azért került sor, mert reggel nejem megnézte, majd közölte, hogy jó jó, de nem lehetne egy szinűre csinálni, mert igy túl szines. (ahogy a második videon is látszik, csak felaggattam valahova, nem a fán látta), igy került egy gomb is a dobozkára, amivel lehet váltogatni 5 szin között. Ja igen, először több, összesen 10 féle szint deklaráltam, sőt, ezeket is egy palettáról random kiválasztva, de nem adott semmi plusszt, igy a végén 5 szin váltakozik random, piros,kék,zöld,fehér,sárga.

ws 2811 az a chip, ami a vezérlést csinálja, ezt lehet külön kapni, led nélkül, smd változatban biztosan, 2812b szerintem maga a led, amibe bele van integrálva a 2811 vezérlő ic.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2123) bacus válasza dave0825 (#2120) üzenetére


bacus
őstag

kapható spectrum analizátor

ezt megveheted DIY kitben a bangood.com, sőt van ennél jobb kit is

tanulni is jó, vagy esetleg átnézed mi használható ezekből és épitesz egy teljesen egyedit.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2124) tvamos válasza bacus (#2122) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem a 2812 panelen jött eddig mindig, és ők alu panelre rakták. Nem kell neki az a hűtés?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2125) bacus válasza tvamos (#2124) üzenetére


bacus
őstag

Nem, az 5050 led megy hűtés nélkül is. A led szalagok is.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2126) tvamos válasza bacus (#2125) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van 5050-es szalagom itthon, de piszkosul melegszik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2127) dave0825 válasza bacus (#2122) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi a leírást, királyul néz ki a jégcsapod. :) Én egyszínűt akartam/akarok majd csinálni, valószínűleg fehéret.
Az EQ-t megcsinálom szerintem itt a följebb említett módon, olcsóbb is, meg tanulok abból is, persze ha segítenek itt a többiek. :B

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2128) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Feldobnám öcsém gépét egy kicsit, kapna max 3 méternyi WS2812b 60led/m szalagot, és kéne hozzá valami vezérlőt minél olcsóbban megoldani. Van ez a NZXT Hue nevű csoda, hasonlót szeretnék, csak jobb minőségben. Vezérlőnek egy Arduinora gondoltam, csak mivel még sose dolgoztam ilyennel, és látom, hogy van belőle elég sok verzió, ezért kezdetnek ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy melyik board lenne nekem jó erre a feladatra, esetleg mi kellhet még hozzá pluszba, hogy működőképes legyen az elképzelés. Nem akarok olyan tekergetős fizikai modult, elég lenne, ha PC-ről lehet állítani a fényerőt, a színt, esetleg színváltós futófényt csinálni.

BUÉK mindenkinek! :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2129) Tankblock válasza LógaGéza (#2128) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Egy Nano is bőven megteszi.
Adafruit_NeoPixel könyvtárral meg tudod oldani egyszerűen.

Youtube on keress rá erre: "Quick Project: WS2812B RGB Colour LED Pixel String"

a tápegységet azért számold át rendesen.

60mA * 60 led * 3m = 10,8 A 5V mellett. (ha jól számolok). Ha bírja a számítógép tápegysége akkor arra is lehet kötni, de ne az arduinon keresztül tápold meg :-)

USB-n keresztül Serial Connection meg lehet kommunikálni az arduinoval.

Remélem segítettem.

Release the Beast....

(#2130) bacus válasza LógaGéza (#2128) üzenetére


bacus
őstag

Sima szinhez filléres rgb led szalag, filléres vezérlövel is elég. A futófényhez, mozgo effekthez, stb kell csak a cimezhetö szalag.

A vezérléshez 1 db kimenet kell, igy bármelyik arduino board jó. Ha most kezded akkor nano-t ajánlom. Többet rendelj, néha van egy két hibás..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2131) LógaGéza válasza Tankblock (#2129) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm a válaszod!

A Vaterán kapható Arduinok megfelelnek erre a célra (nem tudom mennyi a minőségbeli különbség az eredeti, és a kamu között, valamint, hogy honnan ismerhető fel a fake)? Ezt pl át tudnám személyesen venni. Gondolom ez még 5 méterrel is boldogul.

A táp külön lesz természetesen.

Mivel a fő felhasználó öcsém lesz, nem létezik valami egyszerű GUIs program, hogy tudja állítani a színet, esetleg a megjelenítési módot?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2132) dave0825 válasza LógaGéza (#2131) üzenetére


dave0825
őstag

Ha ebay-en otthon vagy, inkább onnan rendelj, kevesebb, mint fele ennyiért megúszod darabját. Egyébként kínai utánzatokat használnak itt többen is, gond nélkül. Külön drivert kell föltenni hozzá, de amúgy mennek jól. Előfordulhat persze hibás darab, ahogy mindennél.

(#2133) LógaGéza: Ja jó. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2133) LógaGéza válasza dave0825 (#2132) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nincs bajom az eBayel, csak egyszerűen túl akarok lenni minél hamarabb (ha öcsém valamit fejébe vesz, nem hagyja abba a b*sztatást addig amíg kész nem vagyok vele...) - meg amúgy se az én pénzem bánja ;] .
Köszönöm, felveszem ezzel a taggal kapcsolatot, hátha pozitív lesz az eredmény.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2134) bacus válasza LógaGéza (#2131) üzenetére


bacus
őstag

Gui-s programot irhatsz hozzá, akkor lesz. Soros porton küldhetsz neki bármit, amire majd a nano reagálni tud.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2135) Tankblock válasza LógaGéza (#2131) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

nincs mit,
jó lesz, igaz a kínaiktól saccra fele ennyiért kapod....

Programot tetszés szerintit tudsz hozzá írni.
Patterneket az arduinoba írnám / használnám fel a példaprogramokból, és PC-s progival Serial keresztül küldeném neki hogy melyik módra váltson.

Release the Beast....

(#2136) Saua


Saua
tag

Sziasztok,

Egy másodpercenként szeretném kiolvasni a hőmérsékletet és ha a hőmérséklet nagyobb vagy kisebb mint a beállított érték akkor egyszer fusson le a blink függvény. Tehat mindig csak egyszer fusson le mikor a beállított érték alá csökken és mindig csak egyszer mikor az érték fölé emelkedik.

#include <OneWire.h>
#include <DallasTemperature.h>
#define ONE_WIRE_BUS 7 // Hőmérő a pin7-en
OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);
DallasTemperature sensors(&oneWire);

int led1 = 6;
int ledState = LOW; // kimeneti pin aktuális állapota
int ledBLINK = 8;

char engedely = HIGH;

unsigned long lastTemp;
float temperature;



void setup()
{
pinMode(led1, OUTPUT);
digitalWrite(led1, ledState);
pinMode(ledBLINK, OUTPUT);

Serial.begin(9600);
sensors.begin();
sensors.setResolution(11);
}

void loop()
{
engedely = engedely; // blink5 hivás engedelyezese

if (millis() > lastTemp + 1000 ){
sensors.requestTemperatures();
temperature = sensors.getTempCByIndex(0);
Serial.println(temperature);


if (temperature < (24-0.5 ))
{
ledState = HIGH;
if((ledState == HIGH) && (engedely == HIGH)) blink5();
}

else if (temperature > (24+0.5 ))
{
ledState = LOW;
if((ledState == LOW) && (engedely == HIGH)) blink5();
}
lastTemp = millis();
}
digitalWrite(led1, ledState);
}
void blink5()
{
for(int i=0;i<5;i++){
digitalWrite(ledBLINK,HIGH);
delay(500);
digitalWrite(ledBLINK,LOW);
delay(500);
}
engedely = LOW; // további meghívás tiltása
}

A hőmérséklet mérés az jó, határértékek elérésekor a led1 müködik…de a blink függvény nem akar működni. Hol rontottam el ?

(#2137) LógaGéza válasza bacus (#2134) üzenetére


LógaGéza
addikt

Húú, ha ennyire benne lennék a programozásban, akkor lehet megcsinálnám, de nem vagyok...
Esetleg nem tud valaki mintaprogramot hozzá, amit csak át kell alakítani, vagy ki lehet belőle indulni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2138) weiss válasza Saua (#2136) üzenetére


weiss
addikt

Mit jelent, hogy nem akar műköni? Ez egyébként mire jó? engedely = engedely;

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2139) dave0825 válasza Saua (#2136) üzenetére


dave0825
őstag

Nem az lehet, hogy ahol meghívod a blink5()-öt, ott az if-ben nem raktad { } közé a függvényt?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2140) Saua válasza weiss (#2138) üzenetére


Saua
tag

Az "engedély" lenne a változó ami csak egyszer engedi lefutni a blink függvényt. A blink függvény lefutásakor LOW értéket vesz fel, és ezt kellene valahogy felvegye a loop -ban levő engedély változó, hogy ne induljon újra és újra a függvény.

Nem működik ..... ha a hőmérséklet nagyobb vagy kisebb mint a beállított érték akkor nem fut le a blink függvény.

[ Szerkesztve ]

(#2141) Saua válasza dave0825 (#2139) üzenetére


Saua
tag

a blink ötlete innen van. Itt sincs zárójelek közt.

(#2142) weiss válasza Saua (#2140) üzenetére


weiss
addikt

Pedig egyszer le kellene futnia, aztán persze nem, mivel sehol sem állítod H-ra az engedélyt.

(#2139) dave0825: Nem kell, ha csak egy parancs van.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2143) Drótszamár válasza Saua (#2141) üzenetére


Drótszamár
őstag

Próbáld ki így:

if (temperature < (24-0.5 ))
{
ledState = HIGH;
if((ledState == HIGH) && (engedely == HIGH))
{
blink5();
}
}

+ tegyél bele néhány debug printet, hogy belép e abba az ágba.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#2144) Saua válasza weiss (#2142) üzenetére


Saua
tag

Igen, induláskor egyszer lefut, de pont ezt az engedélyezés/ tiltást nem tudom megoldani.

(#2145) Gergosz2 válasza LógaGéza (#2137) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ha semmi GUI-t nem akarsz akkor legegyszerűbb ha pl. egy alaplapi USB portra folyamatosan rádugod(már ha van ilyened ).

Utána pl. Putty-on keresztül küldözgeted neki az üzeneteket amire azt csinál amit te felprogramoztál. Soros kommunikációra az Arduino-ban lesz példaprogi.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2146) weiss válasza Saua (#2144) üzenetére


weiss
addikt

Így hirtelen, próba, cseresznye:

#include <OneWire.h>
#include <DallasTemperature.h>
#define ONE_WIRE_BUS 7 // Hőmérő a pin7-en
OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);
DallasTemperature sensors(&oneWire);

int led1 = 6;
int ledState = LOW; // kimeneti pin aktuális állapota
int ledBLINK = 8;

char engedely = HIGH;

unsigned long lastTemp;
float temperature;
int was_low = 1;
int was_high = 1;

void setup()
{
pinMode(led1, OUTPUT);
digitalWrite(led1, ledState);
pinMode(ledBLINK, OUTPUT);

Serial.begin(9600);
sensors.begin();
sensors.setResolution(11);
}

void loop()
{
if (millis() > lastTemp + 1000 ){
sensors.requestTemperatures();
temperature = sensors.getTempCByIndex(0);
Serial.println(temperature);

if (temperature < (24-0.5 )) {
ledState = HIGH;
was_low = 1;
if(was_high){
was_high = 0;
blink5();
}
}

else if (temperature > (24+0.5 )) {
ledState = LOW;
was_high = 1;
if(was_low){
was_low = 0;
blink5();
}
}

lastTemp = millis();
}

digitalWrite(led1, ledState);
}

void blink5(){
for(int i=0;i<5;i++){
digitalWrite(ledBLINK,HIGH);
delay(500);
digitalWrite(ledBLINK,LOW);
delay(500);
}
}

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2147) Saua válasza weiss (#2146) üzenetére


Saua
tag

Köszöm ! Tesztelgetem, jól működik.

(#2148) weiss válasza Saua (#2147) üzenetére


weiss
addikt

Nincs mit :)

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2149) gyapo11 válasza LógaGéza (#2137) üzenetére


gyapo11
őstag

Egy nagyobb sketchből vágtam ki, ez a lényege:

if (Serial.available() > 0)
{
incomingByte = Serial.read();

if(incomingByte==50) //ha 2-es karakter
{
Serial.print(ora);
}
}

Ha "2"-est kap a soros porton, akkor kiírja az ora nevű változó tartalmát. Ez a megoldás arra jó, ha egy karakter vezérel valamit. De az angol abc betűi és a számok 36-féle utasítást hordozhatnak, általában elég. Ezeket billentyűzetről könnyen lehet küldeni olyan terminal programmal, aminek nem kell enter, hanem egyből küldi a byte-ot ahogy lenyomtam a gombot..

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2150) dave0825 válasza zka67 (#2119) üzenetére


dave0825
őstag

Heló! Mi kell a CD4051-es IC-n kívül még nekem ahhoz, hogy el tudjam kezdeni próbálgatni a dolgot? Tehát van egy Arduino-m, meg veszek egy CD4051-et, ezeken kívül mire lesz még szükségem? Ellenállások, kondik, melyikből mekkora, hány darab, milyenek? Meg akkor a képen a Clock alatti előerősítő kell nekem, meg a rajzon azon kívül még mi? Ma megvenném a dolgokat, hogy neki tudjak állni. Illetve ha ilyen IC nincs a boltban, akkor mivel tudom helyettesíteni, ha lehet?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.