Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) tvamos válasza gyapo11 (#2549) üzenetére


tvamos
nagyúr

Latni is akarod a kijelzot, ha kikapcsolod a hattervilagitast?

Nekem ilyen van, mint ez, nem a legjobb, de olcso, es ezen nem latszik semmi, ha kikapcsolom a hattervilagitast: [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2552) dave0825 válasza Tankblock (#2550) üzenetére


dave0825
őstag

Ilyenre gondolsz? Nem volt bekötve, sehol nem olvastam, hogy kéne. :F Feszültségosztóval is próbáltam, de úgy sem volt mindig tökéletes, ugyanezeket csinálta azzal is.
Nem melegedett, azt direkt figyeltem.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2553) tvamos válasza gyapo11 (#2549) üzenetére


tvamos
nagyúr

Milyen geped van? En is szeretnek egyet, Nikon 1 J5-hoz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2554) gyapo11 válasza tvamos (#2551) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha kikapcsolom nem kell látni. Timelapse üzemmódban ugye először beállítgat az ember időket, aztán otthagyja akár napokra, ilyenkor fölösleges a fogyasztás. Ha rá akarok nézni, akkor arra az időre bekapcsolom a háttérvilágítást.
Megnéztem a 16x2 meg a 20x4 kijelzőket, lehet hajtani 5 vezetékkel vagy i2c modullal, külön kapcsolható a háttérfény, szerintem ezek jók nekem. Az oled nagyon kicsi, mindig föl kellene kapkodni a szemüveget, mert enélkül nem látnám.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2555) gyapo11 válasza tvamos (#2553) üzenetére


gyapo11
őstag

Több gépem van, most a Samsung NX1100-hoz gondoltam, de kábel cserével bármi vezérelhető gépet meg tudok hajtani. De olyat is hallottam, hogy valaki kivezette az exponálógombra forrasztott drótokat, és azzal vezérelte a gépet. Ezze a Samsunggal az a gond, hogy nem lehet kívülről tápot adni neki, az akku meg nem bírja csak pár órát, erre majd ki kell találnom valamit. Van olyan gépem, aminek van tápcsatija, de az persze nem vezérelhető. :)
Az a lényeg, hogy mindenféle jellel lehessen indítani, fénnyel, vakuval, hanggal, optokapuval, finoman lehessen állítani a késleltetéseket, timelapse-et is tudjon, és minderre az arduino pont jó. Vannak gyári megoldások, de vagy drága, vagy nem tud mindent, vagy teló kell hozzá, és különben is hol marad az élvezet.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2556) Tankblock válasza dave0825 (#2552) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Valami ilyesmire, de én magam építettem.

Találtam róla sémát: pl: [itt]

BSS138 és 2db 10k ellenállásból tudsz 1 level shifhtert építeni. 2 csatornához értelemszerűen 2 kell.

Release the Beast....

(#2557) dave0825 válasza Tankblock (#2556) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, akkor ez a kép kell nekem, ugye? 1 kell a Tx-re, 1 az Rx-re, és a képen levő RPI-SCL/RPI-SDA megy az arduino Tx/Rx-ére, az SCL-BOARD/SDA-BOARD pedig a bluetooth Tx/Rx-ére, igaz? A +5V és +3,3V adott, de a GND-t nem kell rákötni erre sehova?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2558) razorbenke92 válasza dave0825 (#2557) üzenetére

Ez fog kelleni, GND nem.

De ha eddig nem használtad, és rátetted az 5V-ot, akkor lehet, hogy jobb, ha már most rendelsz új BT-t is.

A HC-05 nem 5V tolerant, szóval ha még megy, akkor az szerencsés eset lesz.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2559) skul0 válasza razorbenke92 (#2558) üzenetére


skul0
aktív tag

Én sem használtam ilyet ESP8266 Rx-nél, meg is adta magát. Azóta rendeltem ilyen szintillesztőt és az új ESP is úton van. :D

(#2560) Tankblock válasza dave0825 (#2557) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Igen.....

Én szeretem ha tisztán azt kapja az eszköz amit kell. Ugyanígy vagyok az ESP8266 projecteimmel is.
3V3 kell akkor azt külön tápvonalon kapja föld közösítéssel. Ha 5V 3V3 között kell kapcsolat akkor level shiftert használok. Raspberry végett ugyanez.

Igaz így is sikerült 2 Arduino nanot megsütni, miközben méregettem a próbapanelt valahogy összeérhetett táp és föld, vagy egyébb vezeték... némi füst lett a vége.... szóval ez benne van a prototípus építésben szerintem. Ezért hívom hobbynak és nem hivatásnak....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#2561) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Mennyi idő telik el két pwm érték kiírása között ha azok különböző lábakon történek, és a kódban a két parancs között nincs semmi?

(#2562) dave0825 válasza razorbenke92 (#2558) üzenetére


dave0825
őstag

és (#2560) Tankblock:

3.3V-ot kötöttem rá a Vcc-re, a GND-t a földre, a Tx-et az Rx-re, az Rx-et a Tx-re. Nem használtam 5V-ot sehol. Vagy csak én nem tudom, hogy az Rx-Tx az 5V fesz.-szel kommunikál? :F

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2563) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

0-50v
0-36v
0-24v
0-12v

Ilyen tartományokhoz milyen feteket javasoltok?

Motorokat kellene vezérelnem ahhoz kellene.

(#2564) razorbenke92 válasza dave0825 (#2562) üzenetére

Ha az Arduinod 5 voltos, akkor bizony minden digitális lába, így a rajta lévő rx-tx lábak is 5 voltot kapcsolnak. Emiatt kell a szintillesztő, nem a táp miatt. Hogy a modulon lévő 3.3V-ra készített RX ne kapjon 5V TX-et bemenetként.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2565) dave0825 válasza razorbenke92 (#2564) üzenetére


dave0825
őstag

Ja éééértem, köszönöm Neked is, tvamos-nak is, és Tankblock-nak is. Összerakom a level shifter-t, és megnézem megy-e még. :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2566) Tankblock válasza dave0825 (#2562) üzenetére


Tankblock
aktív tag

nincs mit, és köszönöm a többi fórum társnak is a segítséget.

igen az arduino TTL logikát használ, azaz 5 V fog a lábain kapcsolni ha magasba vált. Ha a túloldali logika nem viseli el akkor jön az a jelenség amit tapasztaltál, egy darabig működget aztán meg jó esetben csak azt látod hogy nem megy, rossz esetben meg füst.

Ezért írtam több helyen, hogy inkább fizetek pár forinttal többet egy webshopnak és nézem előbb a véleményeket, esetleg a többlet dokumentációt, mint vakon beleugrani valamibe. Olyan terméket alapból nem szoktam venni, ahol van megalapozottnak vélt rossz vélemény, és túl kevés a leírás is. Javaslatom, hogy nézz körül, mert lehet h nincs leírva, de attól még lehet hogy nem viseli el a magasabb feszültségértékeket. Banggood, v Gearbest v... ezen helyeken lehet olvasni, esetleg kész projectet megnézni, vagy kritikát olvasni a hiányoságokról. Tudomh többe kerül mint az eBay. Valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#2567) tvamos válasza Tankblock (#2566) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, a TTL magas szintje kevesebb a tapnal. (Ha jol emlekszem, olyan 3.5-3.8v lehet, de nem 100%) Az Arduino CMOS, azon viszont majdnem a tap a kimeneti magas szint.

(#2565) dave0825 válasza razorbenke92 (#2564) üzenetére
Szerintem azt nezd meg, meg van-e a tapja a HC-05-nelk!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2568) dave0825 válasza tvamos (#2567) üzenetére


dave0825
őstag

Tehát mégis valami más baj van, vagy tényleg kell az a level shifter a Tx-Rx lábakra?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2569) Tankblock válasza tvamos (#2567) üzenetére


Tankblock
aktív tag

igazad van, 8-9éve volt utoljára hogy ebbe belemélyedtem volna, csak az utóbbi időben frissítem a tudásomat. Eddig egy Ambilight ot hoztam össze, és egy ESP8266 csináltam webservert websockettel, meg eg ultrahangos távolságmérővel játszottam.

A következő terv egy "weather station" amihez a szenzorok és a napcella itt pihennek mellettem. Várom a maradék alkatrészeket, hogy kikerüljön használatra....

Release the Beast....

(#2570) razorbenke92 válasza tvamos (#2567) üzenetére

Pontos adatok a témával kapcsolatban annak akit érdekel:
Az Arduinoban lévő atmel chipek határértékei:308. oldal

A TTL-nél a tól-ig értékek:
Bemenetnél:
Magas: 2V-5V
Alacsony: 0V-0.8V

Kimenetnél:
Magas: 2.7V-5V
Alacsony: 0V-0.5V

A CMOS-nál:
Bemenet:
Magas: 3.5V-5V
Alacsony: 0V-1.5V

Kimenetnél:
Magas: 4.95V-5V
Alacsony: 0V-0.05V

Gyakorlati tapasztalat:
Az arduino elvileg 3.5 fölött lát high-t, valójában pl az NRF24L01+ modulok 3V3 feszültségen kommunikálnak, de 5V toleránsak. Így ha kimarad a level shifter, akkor nem romlik meg, és az arduino is hallja a modult, pedig 3v3.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2571) tvamos válasza razorbenke92 (#2570) üzenetére


tvamos
nagyúr

Alapvetoen igazad van. Csak annyit akartam mondani, hogy az Arduino nem TTL kompatibilis jelszintekkel dolgozik.

Egy ilyen output stage-bol, kulso felhuzo ellenallas nelkul, biztosan nem jon ki a tapfesz, megha elvileg, a specifikacio alapjan ki is johetne.

A lenyeg, hogy erre a kompatibilitasra nem biznam az eletem: az arduino is hallja a modult, pedig 3v3, biztosan tennek felhuzo ellenallast a kimenet, es az 5V koze. (Ha ugyis 5V tolerans, ki kell birja.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2572) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nagyobb áramfelvételű dc motorokat ezzel tudnám-e vezérni?

(#2573) Gergosz2 válasza DrojDtroll (#2572) üzenetére


Gergosz2
veterán

Mit értesz azon, hogy nagyobb?

Mérnöki gyakorlatban nem nagyon mondjuk ezt, vagy ha igen akkor azt is hozzá mondod , hogy mihez képest.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2574) DrojDtroll válasza Gergosz2 (#2573) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Elnézést a pontatlan fogalmazásért.

kb. 30A

12-48v a feszültség

(#2575) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Hogyan tudom kiszámolni, hogy egy potiról olvasott érték simításához milyen kondira van szükség?

Jobban járok a szoftveres átlagolással?

(#2576) tvamos válasza DrojDtroll (#2575) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szoftveres atlagolas nagyon jo, a mintaveteli szabalyok betartasaval.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2577) gyapo11 válasza tvamos (#2576) üzenetére


gyapo11
őstag

De ha nagy ugrálások vannak a jelben, akkor a mintavétel önmagában használhatatlan, csak a múlttal összeadva-átlagolva kapható használható érték. A kondi viszont eleve nem is engedi a nagy lengéseket, egyből integrálja, tehát bármikor olvasható, és az érték használható. Vagyis a felhasználás jellege sem lényegtelen a módszer kiválasztásakor.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2578) tvamos válasza gyapo11 (#2577) üzenetére


tvamos
nagyúr

Termeszetesen vannak ugrasok, meg lengesek, a mintaveteli szabalyoknak megfeleloen a legmagasabb frekvencias osszetevovel kell szamolni. Ha van egy motor driver, ami 8kHz-en megy, es arra egy induktiv terheles megy, (motor,) akkor ott eleg nagy lesz a legmagasabb frekvencias osszetevo. Erdemes ramerni szkoppal, es utana elgondolkodni, hogy mit hogy. En par szaz kSPS-sel szamolnek, ha nem szurom a jeletlegalab masodfoku analog szurovel.

csak a múlttal összeadva-átlagolva kapható használható érték az ugy megteveszto lehet.

(#2575) DrojDtroll
Ezt nezd meg: [link] Tok viccees.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2579) gyapo11 válasza tvamos (#2578) üzenetére


gyapo11
őstag

A link nálam rossz.
Ha elég nagy frekvenciával történik a mintavétel, akkor lekövethetők a tüskék, kihagyhatók, de ehhez nagyobb számítási kapacitás kell. A kondihoz meg nem, ezért is nem mindegy mi olvassa be az értéket, és mekkora energiát szánunk a feldolgozásra.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2580) tvamos válasza gyapo11 (#2579) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ja. Nálam is. Ez remélem már működni fog: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2581) tvamos válasza DrojDtroll (#2575) üzenetére


tvamos
nagyúr

En az LTSpice-ot hasznalom, szuro meretezeskor is. Nem kell szamolni, csak probalkozni. Ha berajzolod a chip belsejeben levo S+H aramkort, akkor azt is kiprobalhatod, hogy fog a valosagban mukodni az aramkor. Nagyon erdekes egyszer kiprobalni az ilyesmit, es bar megy vele az ido...

[link]
Ha letekersz az utolso elotti lapra, akkor ott a franko!

[link]
Ez jobb leiras, hasznald inkabb ezt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2582) tvamos


tvamos
nagyúr

Probalom hasznalni az MIT App inventor 2-t, HC-06-tal, de most az van, hogy nem tudom hozzaadni a Trusted Devices-hoz, es egyaltalan nem mukodik. (A regi Android 4.1 telefonomon menne ugyan, de ott meg maga az App Inventor docog.) Nem tud erre valaki megoldast?
Ja, Sony Experia Z3 a telefon.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2583) razorbenke92 válasza tvamos (#2582) üzenetére

fejlesztő módban esetleg? Van az a magic, hogy a verziószámot kell tapicskolni sokat, és egyszer csak azt mondja, hogy fejlesztő mód bekapcsolva.

Lehet hogy nincs köze hozzá, de egy próbát megér.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2584) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy Arduino Uno R3, amire a következő perifériákat kötném:
- prototype shield
- 38KHz infra adó és vevő
- RGB SMD LED
- HC05 bluetooth modul
- később esetleg egy I2C OLED kijelző is kerül rá, jelenleg nem kell

A kérdésem a következő: az USB port elég lesz a táplálásukhoz, vagy szerezzek inkább egy külső tápot is?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#2585) tvamos válasza razorbenke92 (#2583) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos nem segitett. :( Marad az oreg Lenovo a tesztelesre... ami eleg... nyogve nyelos.
Koszonom, hogy probaltatok segiteni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2586) Gergosz2 válasza r4z (#2584) üzenetére


Gergosz2
veterán

Mennyi ledet tervezel rárakni? De szerintem, jobban jársz, ha külön tápról járatod.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2587) r4z válasza Gergosz2 (#2586) üzenetére


r4z
nagyúr

3-at (1db RGB)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#2588) nagyharcos


nagyharcos
csendes tag

Sziasztok!

Segítségek kérnék. Egy vezérléshez lenne szükségem 4 szint mélységű menüre. A menü vezérlését rotary encoderrel kellene megoldani. Az encoder gombja megnyomásakor felfüggeszteni a futást és a menübe lépni, ahol a megadott változóknak kellene új értéket adni (45 változó - 5 különböző típus). Persze nem ingyen. Készítettem egy táblázatot:

https://www.dropbox.com/s/tr1xim1zehw0g6p/Men%C3%BC%20elemek.xls?dl=0

A program többi része már lassan kész lesz, de ezzel nem boldogulok. Nézegettem hasonló videokat, példákat, de úgy tűnik ehhez kevés vagyok sajnos :B .

A megjelenítő egy 4x20 -as lcd lenne, mega 2560 meghajtással. A többit privátban a "vállakozóval" megbeszéljük :K .

Szóval vállakozó kedvű programozót keresek: nagyharcos@freemail.hu. Kalandorok kíméljenek!

Mindenkinek megvan a maga baja..... Üdv: Adrián

(#2589) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!

Én egy nagyon kezdő arduinos vagyok,nemrég érkeztek meg a cuccok nagyrésze,még csak annyit csináltam hogy 1-2 ledet villogtattam,meg egy 4 csatornás relésort kattogtattam megadott sorrendben,szóval az alapok alapjait próbálgattam,és az elektronikában sem vagyok valami nagy szakértő.
Egy projekt miatt próbálkoznék arduinoval,sörkollektor komplett vezérlését oldanám meg vele.Hőmérséklet függvényében szeretném a levegőt befújó ventilátor fordulatszámát is szabályozni. Itt meg is akadt az egész,ugyanis 230Voltos 50Wattos a venti,és arra nem jöttem még rá hogy hogyan tudnám ezt kivitelezni.
Illetve egy ötletem támadt,de hát nem tudom hogy az járható út lenne vagy totál baromság.
Szóval adott egy arduino nano egy 4csatornás relésor és egy PWM motorszabályozó elektonika amivel most szabályozom a motor fordulatát.
Akkor amire gondoltam. Kiforrasztom a PWM szabályzóból a potit,megnézem az értékét,azt elosztom 4-el. A negyed értékekkel megfelelő ellenállásokat veszek és a panelről a poti kimenő feszültségét kábellel kivezetem és a 4 csatornás relésor mindegyik reléjéhez bekötöm,a relé másik pontjára meg a negyedérték ellenállását kötöm. Az első reléhez egynegyed érték ellenállást,a második relére kétnegyed érték,a harmadikra háromnegyed értéket majd ezeket visszakötöm a PWM szabályzó poti feszültség bemenet helyére. Ha valamelyik relé behúz akkor annak az ellenállásán keresztül kapja meg a feszültséget,így olyan mint ha poti egy bizonyos állásban lenne.
Így meg tudnám valósítani a 230 voltos venti fordulat szabályzását 4 fokozatban.
Működne így a dolog szerintetek?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#2590) Gergosz2 válasza Ghandi (#2589) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szia!

Milyen az a venti? Egy aszinkron motor van benne?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2591) Ghandi válasza Gergosz2 (#2590) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Igen egy sima asszinkron motor egy Papst "mókuskerekes" ventilátor ha jól emlékszem a tipusára akkor ez

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#2592) bacus válasza Ghandi (#2591) üzenetére


bacus
őstag

A megoldásod műdödik, de nem túl elegáns.

Itt van egy link

Ezt többszörösen megépitettem, teljesen jól működik. Neked csak arra kell figyelned, hogy induktív a terhelés, tehát plussz egy elleneállás és a kondi is fog kelleni. (a második lépésben ott van a kapcsolási rajz induktiv terhelés esetére)
A kód picit bonyolultabb, talán nem alap már az interrupt miatt, két lábat használ, a nehézsége, hogy nem egyszerű tesztelni hiba esetén (egy hibás megépítésnél).

Itt egy másik link
Az első rész megegyezik a fenti linkkel, de van ott egy analóg vezérlés is egy 555 IC-vel, ami azért figyelemre méltó. A vezérlést itt is adhatja az arduino, de itt mindössze az egyik pwm kimenetet kell használnod, a dimmert könnyű letesztelni, mert a bemeneti vezérlést arduinotól függetlenül is lehet tesztelni.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2593) tvamos válasza bacus (#2592) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo kapcsolas, de en inkabb MOC3051-et hasznalok, meg BTB12BW-t. Azok snubberless verziok.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2594) bacus válasza tvamos (#2593) üzenetére


bacus
őstag

link? kicsit fejtsd már ki bővebben légyszives.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2595) tvamos válasza bacus (#2594) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mire szeretnel linket? Az, hogy snubberless, az ott van az adatlap elso oldalan. Lassan 20 eve ilyen triac-os baszinakat csinalok, nem keresgelem a neten az okossagot.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2596) bacus válasza tvamos (#2595) üzenetére


bacus
őstag

félre értettelek, azt hittem valami teljesen más megközelités.

De csak az alkatrészek mások? (én nem ezt csinálom nap mint nap :D )

Ahogy olvasom, ez a snubberless azt jeleni, hogy nincs szükség a kiegészitő rc alkatrészekre, nem zajérzékenyek.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#2597) gyapo11 válasza bacus (#2592) üzenetére


gyapo11
őstag

Fázishasítással megy a venti? Ha igen, akkor OK, de lehetne nullátmenet figyelés nélkül is vezérelni, mondjuk fél másodperces ütemben kapcsolgatni 0-100 % közötti kitöltési tényezővel, aztán majd a vetilátor integrálja. Az adott ventilátorral megnézve valószínűleg érdemes emelni az induló értéket, 20-tól vagy 40-től is indulhat a hasznos tartomány. Egy nullátmenetes MOC meg egy triak. Trafós táppal teszteltem, tökéletesen kapcsolgatja. A minimális bekapcsolási idő 10 ms, fél másodpercben 50 félperiódus van, tehát 2 %-os a felbontás.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2598) tvamos válasza bacus (#2596) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az ott izzo lampahoz jo, de a MOC3021 nagyon nem szereti az induktiv terhelest. (Meg amugy a halozati zavarokat, tulfeszultsegeket sem. Az adatlapon, ha jol emlekszem van javasolt r-c snubber, azt nem hagynam el.) A MOC3051 sokkal jobb ilyen szempontbol. (Persze, sokkal dragabb, es van olyan eset, amikor mar az sem eleg.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2599) tvamos válasza Ghandi (#2591) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nomszerintem nezd meg az adatlapot megegyszer, figyelmesen! Fokent a u. oldalt ajanlom a figyelmedbe!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2600) bacus válasza tvamos (#2598) üzenetére


bacus
őstag

Sajnos lomexnél sincs, meg hestoreban se. Igy az árig nem jutottam el.

Moc3021 furógéppel megbirkózott, de látom az 51-es adatlapját, hogy igazad van. Csak az árát nem látom.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.