Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) MR_Joe válasza Doggy dog (#8050) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Megvan a BCG oltás időpontja. November 14-én kell a kórházba bemenni a kisfiammal.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#8052) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Nekünk éjszakára az eukaliptusz illóolaj nagyon bejött amikor náthásak voltak a gyerekek. Gyógyszertári keveréket párologtatóba cseppentve ment a levegőbe. Amikor már ovis volt akkor meg a Wick Vaporub kenőccsel kentem a mellkast.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8053) Doggy dog válasza MR_Joe (#8051) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Csak kellett beszélni róla! :D

PindurAnna megemlítem páromnak ezt az eukaliptusz/párologtatós dolgot,köszi.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8054) DeFranco válasza Doggy dog (#8053) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kérdezz azért rá az eukaliptusz párologtatásra a védőnőtől/doktornőtől

(#8055) tildy válasza Doggy dog (#8044) üzenetére


tildy
nagyúr

Kevin is orrfolyos most, rendszeresen orrszivo-porszivozunk. Viszont 3 honapos, joval rendszertelenebbul eszik, es osszevissza, raadasul nyugos is. Novekedesi ugras. Itt is megfazas lehet a hatterben, mindannyiunknak kicsit kapar a torka, folyik az orra.

Nem annyira veszes, hogy rogton orvoshoz rohanjunk vele, szipog, szipog, mi meg kiszivjuk. En nem szivesen inhalaltatnek vele semmit se. Majd elmulik ( most is jobb mar, mint az elso 2 napban volt)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8056) AMD Power válasza DeFranco (#8054) üzenetére


AMD Power
titán

Salvus vízzel kell. A többi bármikor okozhat allergiás reakciót.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8057) DeFranco válasza AMD Power (#8056) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én már nem tolom tovább azt a vizet, de egyetértek :)

(#8058) Doggy dog válasza tildy (#8055) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Mi is rávártunk pár napot.De el kellett menni,mert a Bcg-t nem kaphatta volna meg,ha nem javult volna.Orrszívás rendszeres.Most már csak sós vizes oldatot használunk.Kaja itt is össze-vissza.Van hogy 3 óra után eszik,van hogy 6.Most reggelizik,éjjel 1/4 4kor voltunk fent.Este 9kor evett előtte.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8059) Elemental válasza Vladi (#8040) üzenetére


Elemental
addikt

Szívesen ajánlom Ranschburg Jenő mágikus trükk nevű technikáját, ami már sok-sok szülőnek bevált, az én praxisomban is visszajeleztek erről. Ha a gyermek hisztizik, játsszuk el teátrálisan, mintha eltűnt volna. Kérdezzük: hova tűnt ez a gyermek, nahát, az előbb még itt volt! Ez kizökkenti őt, megdöbben rajta. Amint abbahagyta, „találjuk meg” hasonlóan látványosan, örüljünk neki, hogy nahát, újra megjelent!

Hát ez qva jó volt. :) Tegnap kipróbáltam, kb az első "hol van a lányom"-nál abbahagyta, és nézte, hogy mi van most :)
Ami még nekem bevált, az a "mágikus kéz". Elkezdett nyavalyogni, és mondtam, hogy nézd csak, itt van a mágikus kéz, ha csettintek vele, akkor elkezdesz nevetni. És szép lassan felemeltem a kezem, és csettintettem. Elkezdett nevetni. Legközelebb csak mondtam, hogy mindjárt jön a mágikus kéz, már nevetett is.

(#8060) Vladi válasza Elemental (#8059) üzenetére


Vladi
nagyúr

:DD Örülök, hogy bevált. :R

Vigyázz azért, ez már majdnem hipnózis. :DDD

Mikor én gyerek voltam, apámnak volt ilyen mágikus trükkje az aluggyámára. Lehet rákeresek, mert akkoriban Ranschburg még a tévében volt gyakran. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8061) AMD Power válasza Elemental (#8059) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt én is letesztelem. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8062) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Ez nagyon találó :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8063) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Szuperdada visszatér sorozatot ajánlom a hisztis gyermekek szüleinek.

Nálam a LifeNetwork csatornán van(most épp), de megtalálható neten is ;)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8064) PindurAnna válasza PindurAnna (#8063) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Jesszus...most épp 27-szer kellett a kislányt saját ágyba vinni hogy aludjon.

Anyuka este 9-től, hajnal 3-ig szokta a gyereket a szobájába hordani, hogy aludjon.. :W :W :W

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8065) tildy


tildy
nagyúr

Megvolt az ujabb oltas:
5-in-1 (DTaP/IPV/Hib) emlekezteto
Meningitis C
es Rota.

Elso szurinal meglepodott, nem is sirt, a masodiknal mar razenditett, a harmadik vakcinat szajon at folyekonyan kapta. Most alszik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8066) Doggy dog válasza tildy (#8065) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Mi holnap megyünk az agyhártyagyulladás ellenire.
Rotát még nem tudjuk..... :U
Van ismerősünk,akiknél csak beleesett a pici,azt is tudom,hogy többfajta van és nem mindre jó.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8067) MR_Joe válasza Doggy dog (#8066) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Nálunk 3-án kapja az agyhártyagyulladás ellenit, rota ellen egyik gyereket sem oltattuk. Nekem is van ismerős, akinek az oltás ellenére rotával volt kórházban a gyerek.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#8068) Doggy dog válasza MR_Joe (#8067) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Mi is afelé hajlunk,hogy kihagyjuk.
Tegnap kapott 1 ilyet,eddig 'teccik neki :))

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8069) AMD Power válasza MR_Joe (#8067) üzenetére


AMD Power
titán

Azt is mi beadattuk vele. Rotát kihagytuk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8070) tildy válasza Doggy dog (#8066) üzenetére


tildy
nagyúr

A rotaval kapcsolatban: Artani nem art, itt meg egyebkent is ingyenes. (Magyarorszagon csak ajanlott , es egy adag vagy 18 ezer forint)
Egyebkent ketfele van egyik a rotateq a masik a rotarix. Itt a rotarixet adjak.

Amugy szajon at kapjak.

MR_Joe: en viszont ugy vagyok vele, megha rotaval is kerulne korhazba, akkor is a magunk reszerol mindent megtettunk az elkerulesevel kapcsolatban. Nagyon sok itt az oltasellenes, ugye itt nincsenek kotelezo vakcinak. Ezert Esmein meg en ugy dontottunk, mivel itt mindegyik oltas csak ajanlottban van, ezert megkapja mindegyik ajanlottat. BCG-t pl nem is mindenki kap, majdhogynem verni kell erte az asztalt, de ha nem kaptunk volna , addig mentunk volna, mig megkapjuk. Volt 'szerencsenk' jarvanyos gyermekbenulas miatt kerekesszekbe kenyszerult embert ismerni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8071) tildy válasza Doggy dog (#8066) üzenetére


tildy
nagyúr

Amugy melyikre mentek MEningitis B avgy C?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8072) Doggy dog válasza tildy (#8071) üzenetére


Doggy dog
senior tag

C
Rota itthon 2x20e Ft,szájon át. :(( nem is az ár,gyerekért mindent.
mondjuk azért könnyebb ingyen (nálatok),persze jöhetne.

Egyébként sólámpáról vélemény?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8073) twine válasza Doggy dog (#8072) üzenetére


twine
addikt

Csak kiírom magamból...bár nem vagyok orvos, és lehet, hogy nagyot tévedek, de én ezt a rota vírust, és az oltást,, valamint a reklámot(állítsuk meg a Rita vírust)...semennyire nem tartom veszélyesnek..."egyszer minden gyerek átesik rajta", ahogy a neten olvasom...kb. Mint egy degeszre
zabálom magam tejszínhabos édességel...fosok, hányok...aztán rendbe jövök...és ugye ezek folyománya a kiszáradás veszély....
Szóval én ezt nem tartom valós veszélynek...

Nem vagyok gyógyszer és oltás ellenes,, sőt,, azt hiszem épp az "ellen táborba" tartozom...
És nem is akarok senkit meggyőzni sem arról, hogy adjon
Rota oltást, sem arról hogy ne...
Inkább csak a személyes véleményem fogalmaztam meg a rotáról...

(#8074) DeFranco válasza twine (#8073) üzenetére


DeFranco
nagyúr

részben el tudom fogadni az álláspontod (bár nem értek vele egyet, hiszen beadattuk) DE!

a gyomorrontós fosás az gyomorrontós fosás, max a kiszáradásra kell vigyázni persze arra nagyon, de ennyi.

viszont a rota egy vírus, ami sokkal jobban megviseli a szervezetet, a bélfal kiszárad, megrepedezik, meg ilyen finomságok, és ami a legfontosabb, ezen a szinten már kialakulhatnak olyan szövődmények, amik utána egy életre befolyásolhatják a megfertőzött egészségét. kialakulhat egy inzulinrezisztencia, majd cukorbetegség, vérképzőszervi, csontvelő problémák, enyhébb esetben "csak" egy irritábilis bél szindróma, ami pont elég arra, hogy utána az életben ne merjen rendesen enni étteremben vagy vendégségében csipegetésnél többet, mert különben jön az ordító fosás.

persze a rotának is több alfaja van, nem minden ellen véd az oltás, és ami ellen véd, sem biztos, hogy teljes védettséget ad, tehát nem fertőződik meg az oltott, de a fertőzés lefolyását sokkal de sokkal enyhébbé teheti, és itt a pont. nem a tutit veszed meg az oltással, de segíthetsz, könnyíthetsz a helyzeten, lehet el is kerüli a betegség, lehet könnyebb lesz neki valamivel.

ha ne adj' isten valakinek oda kerül a gyereke, és megkérdezné magától, hogy vajon most kifizetné azt a 35-40 ezer forintot hogy ne kelljen szenvedni a gyerekének egy hetet, meg rettegni a maradandó károsodástól szerinted mit válaszolna?

én feküdtem már a szent lászlóban, igaz nem rotával hanem campylobacterrel, de mellém egy rotás apát hoztak be, mesélt azért érdekeseket.

(#8075) sto1911 válasza twine (#8073) üzenetére


sto1911
veterán

Keresztlanyom elkapta, egy het korhaz, es ket evig nem ment rendesen a kaki. Ki lehet szamolni az mennyi penz es ido, az idegrendszerekrol nem is beszelve.

(#8076) twine válasza DeFranco (#8074) üzenetére


twine
addikt

Neeemááár "Franco" ;)

Igen,,, persze,,, lehetnek, "minden" betegségnek lehetnek súlyos szövődményei...de amiket itt felsoroltál....:Y mingyárt megöngyilkolom magam, hogy a gyermekemet elszakítom örök életre a vendéglők csodálatos világától,a repedezett bélfala miatt...:DDD

Számomra ennyi a lényeg:
"9. Mi lehet a rotavírus fertőzés kimenetele/szövődménye?

A rotavírus fertőzésből a legtöbb beteg maradványtünetek nélkül gyógyul ki, de sorozatos hasmenés és hányás esetén a kisgyermekek könnyen kiszáradhatnak a súlyos folyadék- és sóvesztés következtében. Amennyiben a kiszáradást nem kezelik megfelelően, az súlyos sokkos állapothoz, szívritmuszavarhoz és akár halálhoz is vezethet."

[link]

A fenti "cinikusságot" kéretik viccnek venni, nem kcsgösködésnek :R

Mint mondtam, nem célom senkit meggyőzni semmiről...
Csak az ilyen "ez, meg az lehet" , és később hogyan számolsz el a lelkiismereteddel, ha megkérded önmagadtól, sorok miatt reagáltam...
Én egyszerű ember vagyok,, egyszerűsített gondolatokkal:
mit mondanak az orvosok? Eddig is, és ezután is minden!!! Gyerek megfertőződik egyszer...tüneti kezelést alkalmaznak...
És borzasztó dolgok akkor lesznek, ha leszarjuk....mint egy "egyszerű" influenzánál, amiből lehet tüdőgyuszi, és halál, ha!!! Leszarjuk....
De mivel jó szülők vagyunk,, nem szarjuk le, és gond nélkül meggyógyul a gyerek :D ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#8077) twine válasza twine (#8076) üzenetére


twine
addikt

Ps:

Peace ;)

(#8078) tildy válasza twine (#8073) üzenetére


tildy
nagyúr

Felnőttként kétszer voltam kiszaradas közeli állapotban. Ha 1 órával később kerülök kórházba, lehet ma nem irogatok itt. Erről ennyit.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8079) twine válasza tildy (#8078) üzenetére


twine
addikt

:F

(#8080) Elemental


Elemental
addikt

Amikor azt mondjátok, hogy nem adatom be, mert a tótferi fia is elkapta, az jut eszembe, hogy nem a zebrán megyek át, mert ott is elüthet az autó.
Lehet, hogy sokan elkapják az oltás mellett is, de az nem derül ki, hogy hányan nem kapják el az oltás miatt.

(#8081) DeFranco válasza twine (#8076) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézd, én leírtam az álláspontomat és azokat az érveket, amelyek mentén ezt kialakítottam. Lehet ezekre a felvetésekre legyinteni, legális, de én meggyőződtem a valóságtartalmukról.

Beszélgetünk. Nem célom meggyőzni téged sem meg mást sem ebben a témában, a rota azért eléggé hitkérdés, azt írtam le, én hogyan gondolkodom.

Nem vettem semmit offense-nek :)

(#8082) twine válasza DeFranco (#8081) üzenetére


twine
addikt

:R

"a rota azért eléggé hitkérdés, azt írtam le, én hogyan gondolkodom."

Ámen ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#8083) AMD Power


AMD Power
titán

Nálatok az óraátállítás miatt nem kell korábban a gyerkőc? Nálunk most 5:40-től party van! :O

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8084) emmm


emmm
senior tag

Szerintem ez a rota-kérdéskör is kissé hasonló, mint az őssejtes dolog szülésnél. Mi azt is megcsináltuk, bár sose legyen szükség rá, de ki tudja alapon, megcsináltattuk a vér+szövet levételt. Nekünk az volt a felfogásunk, hogy köthetünk életbiztosítást, ami a halál esetén jó, de ez meg az életre lehet jó biztosítás.

Rotánál a beadás mellett döntöttünk mi is, az okokat az előttem hozzászólók elmondták...megtehettük, ezért meg is tettük.

Más, jó hír: a kisasszony tegnap este először elkezdett még kissé bizonytalanul, de mászni :) :) :U Kellett némi motiváció, egy régi, nem használt telefon, amit alaposan letakarítottunk, nagyon izgatta a fantáziáját, és addig-addig próbálkozott, míg odamászott :)

(#8083) AMD Power:

Nálunk azóta 5-kor kel a kölök és nem alszik vissza :P :O Persze második kelésre.

[ Szerkesztve ]

(#8085) sto1911 válasza emmm (#8084) üzenetére


sto1911
veterán

Hogy ezek a kutyuk mennyire jo motivalok: nalunk is a telefonert, tabletert maszik egybol, a tobbi jatekert meg ahogy a kedve tartja :D

Mi is vetettunk le ossejtet is meg vert is, aki megteheti, tegye meg. artani nem art. Ugyanez az oltassal kapcsolatban. Nem eri meg a gyereket kinlasztani parezer forintert.

(#8086) emmm válasza sto1911 (#8085) üzenetére


emmm
senior tag

Bezony...azért jó tudni, hogy mi motiválja, megvan a "gyenge pontja", ha valamire később rá kell venni a kisasszonyt. :D ;]

(#8087) Doggy dog válasza AMD Power (#8083) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Szerencsére nem.
Maradt az este 8as fürdés,9kor alvás.Egy hete éjjel 3kor kel fel enni.
Ma reggel 6kor mi ébresztettük,hogy 9 óra alvás után :C ideje enni.Elég jók az éjszakáink,maradjon is így!(3 hónapos volt tegnap)
Gyakoroljuk a hason fekve játszást is.
Nagy kópé-hason alszik-pár perc játék,fejemelgetés után elfordítja a fejét oldalra és pihen.Keze a szájában és ömlik a nyála. :)
Úgy nézem a Rota is olyan megosztó,mint a fogadjunk dokit,vagy ne!
Sólámpát használtok?
Telefonra:már most figyel rá,tudja,hogy fényképezni akarjuk,érdekli.Vezetékesen rendszeresen gagyarászik a mamá(k)nak.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8088) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Lidl előtti nagy kiárusító sátorban nagyon jó fejlesztő játékok vannak nagyon olcsón..legalább is Debrecenben.

3 éves kortól ajánlott.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8089) imibogyo


imibogyo
veterán

Na most hívták fel a figyelmemet erre a topikra, szóval "bedobom ide" én is a fiamat. Februárban lesz 2 éves és úton van egy 20 hetes (szintén fiú) is. :B

(#8090) Balinov


Balinov
félisten

Fasza, bolcsibe holnap Halloween jelmezbal, Patrik vampirjelmeze kimosva, vasalva, gyerkoc szerintem keszul ra, mi nagyon, erre 5 elott 10percel hivtak, hogy kéz-láb-száj szindrómás, minimum holnap nem mehet bolcsibe

Ahogy latom 7-10nap alatt meg 14-15honapos korban is magatol elmulik, antibio vagy ilyesmi nem hassznal, max lazcsillapito (pcetamol) ha felszokik a laza.
]
Van valami amire vigyazzunk,figyeljunk meg az atlagosnal is jobban? Valami kenocs, nepi gyogy a tunetek enyhitesere. |Most csereltem pelust, szajaban nem latok, laban, talpan sem (kipp-kopp) mindket kezfejen par pici holyag, de a feneke kornyeken van par eleg durva holyag (eloszor azt hittem a heten, hogy csak basztak idoben kicserelni a bolcsibe, es kidorzsolodott vagy ilyesmi, most mar tudom, hogy nem) felsotesten (hat/has, honalj) nem talaltam ezidaig, arcan, fejen sem.

Laza nem olyan veszes, 5 perce neztem, 37.0C volt, nem az a 38-39C, amit a HSE vagy NHS honlapjan vagy magyar oldalakon olvasok, mint lehetseges tunet. Folyadekot nyomom, most vacsizott sajt szeleteket, kozben lenyomott majd 200ml szorpit, szoval a foyadekbevitellel remelhetoleg nem lesz gond

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8091) bobsys válasza Balinov (#8090) üzenetére


bobsys
addikt

Nalunk is pont most van. Csak a tenyeren, laza nincs, eszik rendesen meg rohangal. Doki csak annyit mondott, hogy amig nincs a szajaban addig semmi problema. Sok kezmosas meg ha akarjuk akkor hydrocortisone kenoccsel lehet kenni a tenyeret hogyha nagyon viszket neki.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8092) Balinov válasza bobsys (#8091) üzenetére


Balinov
félisten

Most volt pisi, néztem hojet, száját, semmi extrém
Neki inkább a fenekén van pár durvább. Konkrétan a feneke partján

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8093) AMD Power


AMD Power
titán

Az normális ,hogy a 21 hónapos gyerek "mindent" megeszik. A csípős paraszt kolbászt pl alig lehet kivenni kezéből. :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8094) Pacák válasza AMD Power (#8093) üzenetére


Pacák
senior tag

Simán. A kicsiről van egy hasonló korban készült fotó, amin kolbászt eszik apóséknál. - Úgy maradt. Azóta is kedvence a házi kolbász és a sült szalonna, mint nekem. :DDD

Nuclear launch detected

(#8095) Balinov válasza bobsys (#8091) üzenetére


Balinov
félisten

hydrocortisone nem jatszik, lecsekkoltam nover asszonykaval, szteroidos kenocsot 14-15honaposnak nem kene adni.Marad a sudocreme

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8096) kraftxld válasza AMD Power (#8093) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyéb kérdés? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8097) AMD Power válasza kraftxld (#8096) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek után már semmi sem. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8098) #76385920


#76385920
törölt tag

Nálunk is menő a kolbász. Igaz mi boltit nem eszünk csak jóféle házit. :)

(#8099) Goose-T


Goose-T
veterán

Bedobom már én is a kisfiamat ide, nemrég múlt két éves, és nem fél az állatoktól :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8100) DeFranco válasza #76385920 (#8098) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem szálkás? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.