Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) DeFranco válasza CharlieDrop (#8150) üzenetére


DeFranco
nagyúr

év? és még orrszívóztok?

(#8152) föccer válasza DeFranco (#8149) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem rangas volt, inkabb remegesnek hivnam. Es igen, ez vilt a kiindulo. Reg volt mar, az anyja intezte, nem emlekszem pontosan. Hivd fel az intezetet es kerdezd meg, hogy be vihetned-e a lurkot egy kontrollra, mert ugy gondolpd, hogy nem ugy halad a mozgas fejlodese, mint ahogy az elvarhato lenne. Biztos elmondjak, hogy mi ennek a menete.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8153) PindurAnna válasza DeFranco (#8144) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

3: Babaúszást próbáljátok meg. Kolléganőmnek is hasonló problémájuk volt, és ha nem vették fel a bébit üvöltött. De az moccanni sem akart. Akkor mondták nekik, hogy az izom úgy fejlődik rendesen, ha dolgozik és tanácsolták az úszást. Utána belejött mindenbe a kiscsaj :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8154) DeFranco válasza föccer (#8152) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi, egyelőre kivárunk, még időn belül vagyunk, de ez egy jó input szükség esetén el lehet ezen a nyomon indulni.

@PindurAnna: kb. 4 hónapos kora óta járunk hetente, bivaly erős a gyerek ettől is meg amúgy is, a dévényes szerint is bőven megvan az ereje mindenhez, vagy az akarat vagy a technika hiányzik még.

[ Szerkesztve ]

(#8155) Doggy dog válasza DeFranco (#8144) üzenetére


Doggy dog
senior tag

1; Eddig még elkerültük (kopkop)
2; Szinte minden este fürdés után,napi por + fürdéskori pára miatt,de csak pici jön
3; Fejét kitartja,de hasra rakva repülőzik,kéz a szájba és folyik a nyála.Labdán gyakoroljuk,ott csak "néha" kell a kezünket biztosításra odarakni.Oldaláról fordul. (15 hetes)

Touragoo moon gyerekülést "örököltünk" meg testvéreméktől,kb 10x vittem a fiúkat vele

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8156) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Ez de szuper facebook link :C

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8157) DeFranco válasza Doggy dog (#8155) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi ez a labdás balhé?

(#8158) #76385920 válasza DeFranco (#8144) üzenetére


#76385920
törölt tag

1. Előfordult, de nem rendszeresen. Vegyél lottót, ez égi jel! :)

2. Nem

3. Igen. Mindent később kezdett el csinálni mint az "átlag". Lusta gyerek volt na! :) Most öt éves és majdnem mindenben jobb mint az "átlag". :D No para!

[ Szerkesztve ]

(#8159) DeFranco válasza #76385920 (#8158) üzenetére


DeFranco
nagyúr

körülbelül mikor kezdett közlekedni és hogyan? tettetek valamit hogy ezt elősegítsétek? ha igen mit és hogyan? :D

(#8160) #76385920 válasza DeFranco (#8159) üzenetére


#76385920
törölt tag

Sajnos nem elékszem rá, de majd megkérdezem az asszonyt ő jobb az ilyenekben. :)

Ugyanúgy mint a többi szülő, Aztán már ment segítség nélkül is minden.

(#8161) CharlieDrop válasza DeFranco (#8151) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az átka ha orrba szájba ezt csinálod, elbaftuk, a kicsi már áll át, a nagy nehezebb lesz

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8162) DeFranco válasza #76385920 (#8160) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az mit jelent, hogy ugyanúgy mint a többi szülő? én kapásból három jó és öt rossz módját tudom, azért kérdezem.

@CharlieDrop: ez egy jó infó, köszi

(#8163) #76385920 válasza DeFranco (#8162) üzenetére


#76385920
törölt tag

Kelj föl, és járj...mondta apa öblös hangján...s lám a baba járt! :D

Kézenfogtuk és togyogott, derekánál tartottuk, stb. Aztán egyre hosszabb ideig engedtük, hogy egyensúlyozzon, de mint biztos pont ott voltunk neki mindig. :)

Van egy emléképem és egy fotó is róla ahogy a nagyapjával járni tanul. Ez nyáron volt mert rövidgatya volt rajta. Májusi gyerek, tehát ez olyan egy éves korában lehetett.

(#8164) DeFranco válasza #76385920 (#8163) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kúszás-mászásról van szó, aztán majd ha ha szintidőn belül hatástalanítja a játékbombát a játékrambókésben talált eszközökkel akkor fel is kelhet :D

(#8165) Doggy dog válasza DeFranco (#8157) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Gimnasztikai labdára rárakjuk úgy,hogy a kezeit támasztjuk a miénkkel.
Dokinő javasolta még ezt a labdás tornát.
Ilyesmi

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8166) CharlieDrop válasza DeFranco (#8162) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nincs mit, azért írtam.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8167) föccer válasza DeFranco (#8164) üzenetére


föccer
nagyúr

Mi egy barnara tettuk a lanyt es a kezeit elore tettuk a parna miatt nehezen tudta visszahuzni repulobe, illete igy lett "kenyszeritve" arra, higy a fejet emelje.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8168) Melack


Melack
veterán

Az mitől lehet, hogy a gyerek egyik napról a másikra elkezd kacsázva járni? Cipő nem nyomja, zokniban is befelé néz a jobb lábfeje. :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8169) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Sziasztok!

A gyermekem készített Debrecenről egy videót, nézzétek meg, remélem tetszeni fog nektek is :)

[link]

Köszönjük szépen.

[ Módosította: ngabor2 ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8170) kraftxld válasza PindurAnna (#8169) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszönjük a digitális szennyezést, még nincs belőle elég a neten :DDD
Amúgy ide kellett volna: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8171) Balinov


Balinov
félisten

Holgyekurak, metodikai kerdesem lenne a T. Nagyerdemuhoz!

Szituacio: 2 hete haza kellett hoznom a pocsost a bolcsibol, Hand, Foot & Mouth disease-vel. Halistennek, nem volt tul sulyos, csak a feneke partjan meg a kezfejen volt par holyag, ami 4-5 nap alatt eltunt es a laza is csak egyszer ment fel 38C fole.

ezen tul vagyunk, de most meg a fulevel szenved megint, kapott antibiotikumot (sarga, edeskes lotty kiszereleseben, amibol 2x (vagy 3x) 1 nap kell neki 5ml-t adagolni. Adtak hozza kis 5ml-s fecsit, meg van neurophenes/calpolos 5ml-s.

Nem eloszor kapja (ez kb a 4-ik alkalom, miota elkezdte a bolcsit Húsvét utan), de most az urasag azt csinalja, hogy b**zik se elfogadni az antibiotikumot. Razza a fejet, osszezarja az allkapcsat, meg ilyenek. Van, mikor sikerult az 5ml-bol ugy 3,5-4ml-t beletuszkolni, de altalaban legalabb a fele, ha nem tobb, megy az éterbe.

Van-e tuti modszeretek a sikeres beadasra? Parom nover, o megprobalt egy infuziosszettbol kb 5-10cm hosszu darabot levagni, azt rahuzni a fecsi vegere es ugy bejatszani, de kb fele a cuccnak igy is veszendobe ment. attol felunk, hamarosan korhazban kotunk ki vele... :O

A masik, meg hogy random napokon nem akar enni, tapszerbol is a megszokott adag felet, ha megissza, joghurtokbol, bebietelbol, puresitett paradicsomos halbol vagy eszik, vagy nem. Kekszet nem majszolja, igaz, koromnyi darabokra tordelve tegnap meg tudtam fele etetni egy sajtoskekszet (200FT-os ermenel kb 1,5x nagyobb atmeroju), ugy 15perc alatt, szoval eleg szar a szintido.

Kozben meg mivel antibiot nem nagyon komallja -igy az nem nagyon tud rendesen hatni, szerintem - kapja a lazcsillapitot, meg szerintem a jobb felso fogsoran ami korabban attort orlofog is jon megjobban ki.

Mindennek a tetejebe kisse verszegeny, haizorvos a napokban irt neki vastartalmu keszitmenyt

Tippek, tanacsok, otletek?

koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8172) Goose-T válasza Balinov (#8171) üzenetére


Goose-T
veterán

Nálunk is voltak ilyen időszakok, majd túléli. A pufit mindig szívesen ette ilyenkor is, úgyhogy ha ilyen állapotban volt, akkor azzal etettük jobb híján. :D Lázcsillapítót csak 38°C-os hőmérséklet felett adjatok neki, az alatt fölösleges. A láz önmagában egyáltalán nem káros, nem kell ész nélkül csillapítani.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8173) Balinov válasza Goose-T (#8172) üzenetére


Balinov
félisten

Tudom,hogy tuleli, ill. **rvara remelem,hogy nem lesz semmi baja (remelem csak tulaggodjuk). Pufi vagy ahoz hasonlo halistennek van itt ireknel is, csak hat az nem a legegeszsegesebb pici babanak, igaz, mar annak is orulunk, ha eszik valamit. Halistennek a sajtot szereti, abbol elmajszol egy egy vekonyabb szeletet.

LCS-t meg term., hogy csak 38 felett adunk, a poen az az,hogy azt varna, hogy lenyomja a babó-t, lof**t,sokszor inkabb felporog tole, holott lcs adas elott majdnem ulteben elaludt :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8174) DeFranco válasza Balinov (#8173) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi ilyenkor azt próbáljuk, hogy szépen higgadtan a szemébe nézve elmondjuk, hogy mit fogunk tenni, miért tesszük és miért fontos hogy együttműködjön. ezen általában annyira meglepődik, hogy pár másodpercig együttműködővé válik, amíg újrabootol nála a hisztikernel, eközben egy határozott mozdulattal még mindig a szemébe nézve a határozottság és félistenség aurájával a szájába illesztjük a szerkezet és megkapja a dózist. utána nagyon megdícsérjük, hogy milyen együttműködő volt és milyen jó most neki.

három ilyen után általában nem kell trükközni sem, csak kompakt-határozott módon beadni. igazából nem az orvosság zavarja őket hanem a tökölés. akkor is ha ők okozzák.

a kajára nincs ötletem, van hogy nálunk sem eszik, de mivel anyatejjel pótolja még, ezért ráhagyjuk. pár nap után eszik újra rendesen. ha beteg, akkor lehet hogy nettó nincs étvágya. itassátok, meg amit megeszik valamennyire abból kapjon, nem fog elfogyni, nem kell félni.

(#8175) Balinov válasza DeFranco (#8174) üzenetére


Balinov
félisten

koszi a tippet, DeFranco, hasonloval probalkoztunk, ugylatszik van meg mit finomitani a processen

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8176) PindurAnna válasza kraftxld (#8170) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Ha te szennynek nevezed azt, hogy egy kitűnő tanuló gyermekének a videóját ossza meg egy szülő büszkén, akkor gratulálok neked :C

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8177) föccer


föccer
nagyúr

A lany elkezdett apszi-nak nevezni. :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8178) DeFranco válasza PindurAnna (#8176) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a lájkgyűjtés a ph-n tilos (a linkelt topicon kívül). spamnek minősül. mint ilyen digitális szennyezés. nem a gyermeked videóját minősítette, hanem a felhívásod a fenti gondolatmenet alapján.

nota bene én tolmácsoltam nem minősítettem, tekintsünk el a nyakamnak ugrástól főleg hogy vasárnap estig korlátozottan tudok fórumozni, így hendikeppes vagyok egy vitában. köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8179) PindurAnna válasza DeFranco (#8178) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Jól van kedvessss :C :C
De a gyermekemért szívesen szabálytalankodom :K :K

(#8177) föccer Megható érzés az ilyen :B Majd amikor szerelmes levelet ír neked :K :K

Autósülést vásárlóknak...erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8180) Goose-T válasza PindurAnna (#8179) üzenetére


Goose-T
veterán

Fácsés linkről: baromság, indexen már kifejtették. Röviden annyi, hogy ha rendesen be van kötve a gyerek, akkor nem tud akkorát rándulni, hogy kitörjön a nyaka.

Egyébként a fentebbi indavideós linkre nekem 404-et dob, szóval még akkor sem tudnám megnézni, ha akarnám.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8181) PindurAnna válasza Goose-T (#8180) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Nekem jó a link..próbáld újra :)

Gyerekülésről, meg nem értem miért vannak ilyen nagy differenciák egyes országok "szak"véleményei között.. :O

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#8182) föccer válasza PindurAnna (#8179) üzenetére


föccer
nagyúr

Amikor egyutt vagyunk, mindig szerelmet vallunk egymasnak. Minap is meg kaptam, hogy annyira szeretlek apa, foleg, ha aranygaluskat kapok toled vacsirara. :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8183) tildy válasza PindurAnna (#8181) üzenetére


tildy
nagyúr

UK-ben emlekeim szerint 4 eves korig kb hatrafele bekotve ajanljak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8184) Elemental


Elemental
addikt

(#8185) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Gondoltam bekukkantok egy kis helyzetjelentésre. :) Asszonypajti mindennapos már a másodikkal, bár dec 5-re van kiírva, nagyon érzi, hogy jövöget. Tegnap pelenkázó, gyerekágy összerakás volt már.

Plusz egy kérdésem is lenne. Az első gyereknek, aki egy 3 éves kislány, karácsonyra kerékpárt vennénk. Véleményetek szerint hol érdemes használt 12-14 -es gyerek kerékpárt nézni? Vatera, jófogás elég gyenge.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8186) Melack válasza V.Stryker (#8185) üzenetére


Melack
veterán

Kerékpáros bolt?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8187) V.Stryker válasza Melack (#8186) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Használtan, 10k alatt megúsznám. :B Nem is értem mi kerül 30k-ban egy 12"-es gyerekkerékpárban, azon kívül, hogy a szülőket fejőstehénnek nézik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8188) sto1911 válasza V.Stryker (#8187) üzenetére


sto1911
veterán

A multkor magamnak vettem es varakozae kozben lattam gyerekbicajt 60-ert is...

(#8189) Ghoosty válasza V.Stryker (#8187) üzenetére


Ghoosty
őstag

Hát én is pont most keresek 14-es biciklit és feladtam, hogy 10 alatt találjak. Ma fogok megnézni egyet 15k-ért és megpróbálom lealkudni 14k-ra, 1,5 éve vettem egy 12-est 5k ért de az nem ért annyit se, valami szivacs féleség volt a 'gumi'. A fékeket már nem letett beállítani úgy, hogy rendesen fogjon, szóval jó szar volt. Anyósom kértem meg, hogy vegye meg, így kvázi nem is láttam. Annyira jó volt, hogy megtanult biciklizni a lányom, meg a tesók is tudnak majd vele szórakozni az udvaron, de nem merem leszerelni róla a pótkerekeket, mert csúszik mint a disznó.

Én jófogáson és vaterán nézegettem, de eleinte nem értettem, hogy miért nincs kínálat. Aztán rájöttem, hogy én voltam a hülye, mert a kereső csak pontos kifejezéseket talál meg, így más-más biciklik jönnek fel a következő keresőszavakra:

gyerekkerékpár
gyerek kerékpár
gyerekbicikli
gyerek bicikli
gyermek bicikli
gyermekbicikli
gyermekkerékpár
gyermek kerékpár

[ Szerkesztve ]

(#8190) Balinov


Balinov
félisten

Éj de szar látni, ahogy a picibe folyik bele az infúzió 😧

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8191) DeFranco válasza Balinov (#8190) üzenetére


DeFranco
nagyúr

basszus, mi történt? kiszáradt? ennyire nem evett? vagy a betegség miatt lett rosszul?

(#8192) Balinov válasza DeFranco (#8191) üzenetére


Balinov
félisten

Se az elektrolit folyadék, se víz, se tápszer nem kell neki, torka füle gyulladt, valszeg ezért nem iszik és eszik (pár kanál, falat nem ér) kevesebb mint egy hét alatt majd 1 kilót fogyott a 10-ből, meg hétvégén 39 + volt a láza 180mg paracetamol kúp után

Nagy baj nincs, csak kiszáradás közeli az állapot és szájon át nem bírjuk pótolni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8193) DeFranco válasza Balinov (#8192) üzenetére


DeFranco
nagyúr

világos, ez a legkevésbé rossz eset, ha csak ezért kapja. szegénykém... jobbulást.

(#8194) #76385920 válasza Balinov (#8190) üzenetére


#76385920
törölt tag

Mi is jártunk így...egy egyszerű torokfájásnak indult aztán két nap korház lett belőle. Semmit nem akart elfogadni, se anyatej, se víz, semmi...Bementünk az ügyeletre aztán ott megállapították, hogy valóban kiszáradás közeli a helyzet és teszik be az infúzuiót. Ahogy lement az első adag az étvágya is megjött, másnap haza is engedték. Akkor még nem volt felújítva a korház ezen része és az állapotokat egy kolumbiai börtönkorházhoz tudnám hasonlítani...Gáz volt nagyon, aznap este nem is igen aludtam sokat.

(#8195) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Egyébként van valami tanácsotok arra, hogy hogy vegyük rá a gyereket, hogy igyon? 8,5 hónapos, anyatejet kap még, meg persze napi kb. 3 hozzátáplálást, gyümölcs, főzelék.

Szinte születése óta nem hajlandó inni sem vizet, sem teát, de még anyatejet sem (bár azt még csak-csak, de ritkán próbáltuk), sem cumiból, sem csőrös pohárból. Ez nyáron is para volt, és lassan, ha leállunk majd az anyatejjel, akkor is para lesz majd. Elnyammog a cumin, a csőrös poháron is, de egy-két korty után meg már löki ki a nyelvével a nyakába a cuccot.

Valamit kellene tenni, hogy megszokja, hogy iszik rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#8196) Melack válasza DeFranco (#8195) üzenetére


Melack
veterán

Mi letettük elé a poharat, és ivott. Látta, hogy mi abból iszunk, és csinálta utánunk. Ok, párszor nyakonöntötte magát, de akkor is. Most a kedvence a szívószálas pohár.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8197) DeFranco válasza Melack (#8196) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk elnyammog rajta, de rend szerint a nyakában köt ki a folyadék, és nem azért mert ügyetlen, szándékosan játssza ki a szájából.

(#8198) Balinov válasza #76385920 (#8194) üzenetére


Balinov
félisten

8.5 órája csepeg az infúzió, pár darabka ropit már elnyammog meg magától ivott kb 3 óra alatt úgy 60ml szörpöt. Talán már kezd jól lenni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8199) tildy


tildy
nagyúr

Itt UK-ben nagyon megy a csodapohar , imadjak a gyerkocok. De mintha lattam volna otthon is a brendonban hasonlot.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8200) AMD Power


AMD Power
titán

Nálunk sajnos semmi + változás nincsen. Semmivel nem tudja magát a gyerek lekötni. 1-2 perc és mindent megun és már menne "tovább". Ha meg nem az történik amit ő szeretne akkor meg megy a bömbölés és a hiszti. Bezzeg a bölcsiben megy egy szent. Itthon meg már 6:30-ra kicsinálja az embert. :O

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.