Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) Yeffy válasza GreenGoblin (#32749) üzenetére


Yeffy
veterán

just another indirect brexshit benefit. a kieso beveteleket meg furlough penzeket valahonnan be kell szedni. nem bajk, remelem, a sok vakeger csápol nekik tovabbra is.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32752) Yeffy válasza GreenGoblin (#32749) üzenetére


Yeffy
veterán

hopp, dupla, torolheto.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32753) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem a kedvenc figurám, de Starmer azért elég keményen támadja Boris-t és amiket felhoz, igencsak jogos ellenérvek. Valahogy csak nem akarják megsarcolni a gazdagabb réteget, nagyon fosnak tőle, pedig már többen is rámutattak, hogy a többszörösét be lehetne szedni mondjuk csak a Capital Gains Tax emelésével (hozzáteszem, hogy semmit nem értek a témához).

In his final question, Starmer says the PM is out of touch with the reality of workers.

He tells the story of Rosie, a single mother working on the minimum wage in a nursing home.

"She will lose £87 a month becaue of the cut in universal credit," says Starmer, "and will now be hit with a National Insurance tax rise".

He accuses the Conservatives of underfunding the NHS over the past decade and cutting social care, while "always putting rich mates and donors before working people".

But Johnson calls it the "same old nonsense from Labour".

He says he has "every sympathy for Rosie", but the best way to help her and other families was through building a "strong and dynamic economy", which he insists his government is doing.

(BBC)

(#32754) GreenGoblin válasza Yeffy (#32751) üzenetére


GreenGoblin
tag

Az igazság az hogy nem látom a végét ennek az egésznek. Ha józan parasztival gondolkodunk akkor húzzák ezt a kovid-brexit témát és szarrá lopják magukat mert legalább van mire fogni és a végén úgy festik fel az emeléseket hogy még mi legyünk hálásak, mert mennyi mindent megtettek értünk. Holott ha lecopyztuk volna amit kína csinált, akkor már a vakcín elkészülte előtt megállíthattuk volna. Persze ez a nagyjainknak nem biznisz.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32755) tildy


tildy
nagyúr

Na, bekotve a 3 gigabites net :DD Kelet/Londom, Communityfibre
:

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32756) GreenGoblin válasza tildy (#32755) üzenetére


GreenGoblin
tag

Tök jó hogy ezek a cégek a vidékkel nem foglalkoznak. Marad nekünk a sok sz@r.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32757) Maxxy10 válasza tildy (#32755) üzenetére


Maxxy10
addikt

Muszáj forgatni a kést itt mindenki szívében :DDD

;]

(#32758) Alvin_ti4200 válasza tildy (#32755) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tudom, hogy buta kérdés, de mégis mire kell ekkora sávszél? Ez még tíz (kliens) felé osztva is bőven átlag feletti :)

(#32759) Tufa_ válasza GreenGoblin (#32756) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Londonban sem sok helyen van (me'g) sajnos ilyen :)

(#32760) instantwater válasza Alvin_ti4200 (#32758) üzenetére


instantwater
addikt

Linux ISO mirror szerver üzemeltetésre :))

Mi bőven jól elvagyunk a 150 Megabites HyperOpticcal.
Otthonról dolgozom, megy a Zoom és társai, Tidal hifiben, párom Netflixel, Messengeren videotelefonál, gyerek nézi a Peppa Piget, stb.

Semmi akadás.

Pár hét után a router kér egy restartot, de ezt megoldottam egy konnektoros időzítővel ami minden hajnalban újraindítja a fél nappalit beleértve a routert, a netrádiós erősítőt, voip telefont, stb. Azóta semmi nem bolondul meg időnként.

"Kell egy kis áramszünet időnként mindenkinek..."

[ Szerkesztve ]

(#32761) GreenGoblin válasza Tufa_ (#32759) üzenetére


GreenGoblin
tag

Előbb lesz értelmes 5G lefedettség, mint ilyen hiperszuper net az már tuti.
regisztráltam pár ilyen cégnél, szinte évente de sosem azóta jönnek erre.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32762) Alvin_ti4200 válasza instantwater (#32760) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igaz, én csak három klienssel használom egyszerre (gép+TV+telefon), de nekem jól elvan a Hyperoptic router szerencsére (három éves modell), szintén 150-es net :)

(#32763) Yeffy válasza GreenGoblin (#32754) üzenetére


Yeffy
veterán

pontosan. kb en is erre a forgatokonyvre szamitok. a nagy, felvilagosult angol nep - tisztelet persze a kivetelnek. meglatjuk, mennyire lesz "biztositott" a jovom itt, nem akarnam elhagyni UK-t egyelore.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32764) Yeffy válasza GreenGoblin (#32756) üzenetére


Yeffy
veterán

jah. en verhetem a seggem a foldhoz, h a Virgin "vegre" elhozza hozzank a 1 Gig-et, az o szanalmas upload speed-jevel egyutt lol. maradok a 360/36-on.

de amugy sem kellene sokkal nagyobb, csak a kocka/szakmai enem akarná, egy normalis FTTP 300/300, nagyon max 500/500 eleg lenne nekem., a jelenlegit sem hasznalom ki.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32765) tildy válasza Alvin_ti4200 (#32758) üzenetére


tildy
nagyúr

Én tudom, de egy Cloud engineer szereti itt ha saját cloudja van megfelelő sávszéllel ( nekünk az upload is fontos volt).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32766) tildy válasza instantwater (#32760) üzenetére


tildy
nagyúr

Hülyeséget félretéve 200 giganyi Linux ISO seedelve van😄 Ha másra gondolsz : én kizárólag primeozok meg netflixezek😌

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32767) instantwater válasza tildy (#32765) üzenetére


instantwater
addikt

Ad a szolgáltató publikus IP címet, és nyitsz portot, vagy valami reverse tunneles/VPNes okossággal férsz hozzá az otthoni felhődhöz?

Ha nem titok, mit tárolsz benne?
Én max családi fotókat tárolnék, de akkor már inkább fizetek a Google Photosért, mint, hogy üzemeltessek otthon egy szervert amit frissíteni és karbantartani kell.

Egész nap babusgatom a céges infrát, nem akarok még egy saját otthoni szerverrel bajlódni.
Van egy olcsó box a Scalewaytől Syncthingre és alkalmi "Linux ISO" letöltésre/seedelésre.

Raspi meg porosodik a fiókban :DDD

(#32768) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Green and amber lists could go in travel rules shake-up

Jó lenne, ha mihamarabb észbe kapnának...

(#32769) tildy válasza instantwater (#32767) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha jól tudom Igen, ( bár Esmein a fő hálózatos itthon ) hyperoptichoz képest ez a jó, hogy csak mi vagyunk az adott ip-n . Családi képek , videók , fileok vannak, meg a gépeink Time machine-ja)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32770) Snoop-y válasza tildy (#32755) üzenetére


Snoop-y
veterán

Aprobetus reszben van valami korlatozas?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#32771) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#32758) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem az upload hianyzik (1G/100 UPC van itthon) Nekem a backupok cloudban vannak. Tok jo lenne egy 1/1.

Nalunk a Salt nyomja durvan 10G van fel/le sajnos az utcankban nem elerheto.

Ismerosnek van nala a fobb egysegekre van igy dedikalt 1G. A minden is lag mentesen mukodik :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#32772) Snoop-y válasza tildy (#32765) üzenetére


Snoop-y
veterán

En ebbol mar kinottem. Es van replikalva is realtime valahova vagy az elso villam/hw error/betoro lenullazza az otthoni cloudot?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#32773) Maxxy10 válasza Alvin_ti4200 (#32768) üzenetére


Maxxy10
addikt

Remélem ezeket a teszteket hamar elfelejtik amiket most kérnek :(((

(#32774) sh4d0w válasza GreenGoblin (#32756) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Vidékkel? Van, ahol 67Mb a csúcs Londonban...

https://www.coreinfinity.tech

(#32775) moleculez válasza Maxxy10 (#32757) üzenetére


moleculez
veterán

De tényleg :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32776) tildy válasza Snoop-y (#32772) üzenetére


tildy
nagyúr

Részben igen. Azért a villám csak nem gyakja már le…
Aprobetusben nem láttam csunyasagot. Kicsit szkeptikusak voltunk velük , de pöpec, a modemig üvegszál jön.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32777) zone válasza Alvin_ti4200 (#32768) üzenetére


zone
őstag

Legyen egy locator form 'azt jó napot. 16 felettiek 80%-a kapott 2 oltást, országon belül meg már amúgy sincs semmi korlátozás.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32778) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Tudtok esetleg netes boltokat ahol lehet laptopokat venni? Amit kinéztem jó lenne megtalálni ackiósan. Eddig néztem:
Argos, itt nem kapható
Currys, out of stock
Amazon, Ebay, itt drágák
Laptopdirect itt nem kapható.
PriceSpy sem ad rá jobb árat
Dell, na igen itt van de nem akciós.
Amúgy erről lenne szó: [link]
Ja csak új érdekel!

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32779) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Ha certified refurbished szóba jöhet, akkor dell outlet.

(#32780) GreenGoblin válasza rgqjx (#32779) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nem éri meg. Alig adják olcsóbban hogy inkább ezért megveszem újonnan.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32781) sh4d0w válasza GreenGoblin (#32778) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenféleképpen Dell és 13'?

https://www.coreinfinity.tech

(#32782) GreenGoblin válasza sh4d0w (#32781) üzenetére


GreenGoblin
tag

Igen, ez a modell amit betettem. Ha nem találok akciót megveszem anélkül de jó lenne valami. Black Fridayt nem várhatom meg mert a chip hiány miatt lehet beszívom. Így is vannak más gyártók akiknél sok Out of Stock gondolom amiatt.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32783) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Dolgozott itt valaki az Amazonnàl? Tényleg annyira rossz mint ahogy mondják?

(#32784) Yeffy válasza Maxxy10 (#32783) üzenetére


Yeffy
veterán

en naluk kezdtem az itteni palyafutasomat, raktarban. igen.
es kb mindenhonnan, még dublini mid/senior IT reszlegesektol is azt olvasom/hallom, h szar, hajtanak, stb. ha lehet, en kerulnem. a penz nem minden.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32785) Tufa_ válasza Bubee82 (#32747) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ma jott erte a dealer. A penz egy oraval elotte a szamlamon volt. Ez tenyleg nem volt egy nehez uzlet az 1 hetes csuszast leszamitva. Koszi az ajanlast! :R

(#32786) moleculez válasza Maxxy10 (#32783) üzenetére


moleculez
veterán

Nálunk a családban driver van. Full time ès part time is. A part time csak kicsit szar (én is csináltam, most asszony), a full time az eléggé (após jelenleg), a warehouse staffal beszélve kb mint egy kongói kobalt bánya.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32787) instantwater válasza GreenGoblin (#32780) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem sikerült 2 hete vettem innen egy Latitude 9520at.
i5, 16GB RAM, 512 GB SSD, 500 nit 4k display, 88kWh akku.

Új ára kb 1500 font+VAT.
Az outletben Certified Refurbishedként 1000+VAT ért megkaptam, 4 év garival, de rádobtam még 45 fontot, így 5 év basic onsite gari van rá.

Egy karc nincs rajta, és a töltőjén még rajta van a fólia.

Persze a scratch & dent megjelölésűeket kerülném.

Jelentősen olcsóbb volt, mint újonan, a gari a vásárlástól indult, és legalább nem nekem kellett tesztelni a gyári hibás darabokat, úgy mint ahogy az történik az új gépeknél, és a vásárló küldheti vissza egyböl.

Volt egy kis félreértés a garival, mert csak 2 évet számolt a rendszer alapból, de pár üzenetváltás a supporttal, és néhány nap alatt kijavították az adminisztrációs hibát.

Nézegettem XPSt is, az valóban csak minimálisan olcsóbb az outletben, mint újonan.
Érdekes módon amióta megvettem azóta a 9520 árait is szépen emelték azóta az outletben, biztos azért, hogy Black Fridaykor majd jól leárazhassák.

Pár éves XPS 13 a céges gép, 8th gen i7-tel, de melegszik mint a fene és gyakran throttlingol. Nem, semmi JAVA fordítás vagy ilyesmi. Sima böngészés közben is.
Zoom közben pedig full használhatatlan másra, és még tojást is süthetnék rajta.

Ahogy láttam alapesetben az XPS-re csak 1 év gari van, és csak mindenféle special offerben lehet megvenni bizonyos előre definiált hardverkiépítésre a több év garit.

Egy 1000+ ba kerülő gépre ne 1 év legyen a gari. :Y

Szép meg jó az XPS, de ez mégis csak egy konzumer gép.

Portok nélkül. Ne kelljen már mindenhez is dongle.
A fizikát pedig nem lehet átverni, egy vékony gépbe nem fér túl sok hűtőborda.

Eddig egy Latitude 7490-em volt, amit 2019-ben vettem az eBayen, használtan, garisan. Ez egy elég stabil gép.

Már jobb kijelzőre vágytam, ezért esett most a választás egy Latitude 9520-ra, ami szintén nagyon stabilan van összeszerelve minőségi alapanyagokból.

Valószínűleg legközelebb is Latitudet veszek.

(#32788) GreenGoblin válasza instantwater (#32787) üzenetére


GreenGoblin
tag

John Lewisnál adnak 3 év garit csak ott épp ez a konfi nincs csak az 512gb-os verzió ami out of stock. Latitude-t nem néztem majd meglesem de nekem ez tetszik nagyon pont a kevés port miatt is. Nem szeretem ha túl sok van rajta. Na meg ezen tudom a Linux probléma mentesen fog futni. Felesben lenne rajta winnel.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32789) instantwater válasza GreenGoblin (#32788) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem ugyanolyan jól fut a linux mindkettőn.
Persze a fingerprint reader és más úri huncutságok nem.

Szerintem most már érdemes kivárni a Black Fridayt. Most már minden cég lassan emeli az árait, hogy aztán akciózhasson, mert elő van írva, hogy mennyi ideig kell egy bizonyos áron tartani, hogy versenyhivatali ejnyebejnye nélkül lehessen akciózni a régi árra.

Illetve, ha van Amexed, akkor megint van a 100 off akció, ha 750 felett vásárolsz.

Az out of stock jelenség pedig valószínűleg a chip shortage miatt van. Amikor néztem új Delleket a weboldalukon, akkor bizonyos konfigokra több hónapos várakozást írt.

[ Szerkesztve ]

(#32790) Maxxy10 válasza Yeffy (#32784) üzenetére


Maxxy10
addikt

Köszi! Moleculez neked is
Azon gondolkodom, hogy ott hagyom a céget ahol jelenleg vagyok. Nem érzem már őket stabilnak szóval keresem, hogy mit tudnék csinálni normális pénzért addig amíg képzem magam.

[ Szerkesztve ]

(#32791) Alvin_ti4200 válasza Maxxy10 (#32790) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mivel foglalkozol jelenleg, milyen dolgokért felelsz? Ha szabad érdeklődni :)

(#32792) Maxxy10 válasza Alvin_ti4200 (#32791) üzenetére


Maxxy10
addikt

Persze, nem titkolom haha
Szervíz teknikus vagyok. Okos eszközöket javítok( telefon, óra, tablet stb stb). Papír forma szerint csak szerelni kéne de sokkal több mindent csinálok. A beküldött készülékek javítása mellet figyelem, hogy mindig legyen elengedő alkatrész ha nincs akkor le adom a rendelést a vezetőségnek. Ha valaki elront valamit akkor általában én próbálom meg helyre hozni. Közben tartom a kapcsolatot a cég többi osztályával, hogy elkerüljük a problémás ügyfeleket... Néha még a leltárt is én csinálom.

(#32793) zone válasza GreenGoblin (#32778) üzenetére


zone
őstag

A Dell oldalán TELEGRAPH8 kóddal 8% off + régi laptop trade in £150 Cashback. Vagy ha van diák ismerősöd, diákoknak -20%.

XPS-t amúgy én sem ajánlom, ekkora méretbe nem sok hűtés fér és az i7 throttlingolni fog, mondjuk ahogy nézem az új modellben legalább már van venti.
Ha sokat utazol oké, mert kicsi és könnyű, jól össze van rakva, viszont az érintős kijelző sokat dobna a használhatóságán. De külső monitor nélkül nem alkalmas hosszabb munkára, plusz akkor kellene egy USB dock is...

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32794) GreenGoblin válasza zone (#32793) üzenetére


GreenGoblin
tag

Csak otthon használnám. A házon belül cipelném csak. Nekem fontos hogy kicsi, könnyű, minimalista legyen és ez pont megfelelne. Nem.hiszem.hogy a hűtéssel gondom lenne mert nem terhelném. Firefox menne 10 tabbal max meg mellette még a egy két app, szóval nagyon light use. Ja és fontos, hogy Linux menjen rajta dual bootban hiba nélkül. Erre meg ez tudom hogy tökéletes lenne. Viszont egyre többet olvasok róla hogy nem megbízható ez a laptop. Sok embernél jönnek elő hibák. Próbálok hasonló alternatívát nézni de nem igen van. Talán volt egy ASUS zenbook meg Lenovo X széria de az meg brutál drága.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32795) sh4d0w válasza GreenGoblin (#32794) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Új MacBook Air? Most éppen engednek egy 100-ast az árából Amazonon. Tudom, nem Linux, de BSD alap - vagy van speciális Linux programod?

https://www.coreinfinity.tech

(#32796) GreenGoblin válasza sh4d0w (#32795) üzenetére


GreenGoblin
tag

Azt adtam el. M1-em volt. Első és egyben utolsó mac-em. Nem jött be. Három hónapig bírtam. :DDD
Dell XPS 13 ill. Asus Zenbook UX325 közt vacillálok eddig. De egyre jobban húzok az Asus felé. Túl sok hibát olvasok a Dellről.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32797) emvy válasza GreenGoblin (#32796) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne vegyel XPS-t, papiron szuper gep, eloben meg nem. Sirtam, amikor a paromnak odaadtam az X1 Carbon-t, en meg elkezdtem az XPS-t hasznalni. Az M1-es Mac sokkal jobb, mint az XPS, sajnos.

A Lenovo X1 Nano-t ajanlom meg, az fasza.

while (!sleep) sheep++;

(#32798) instantwater válasza GreenGoblin (#32794) üzenetére


instantwater
addikt

Én pont ezért vettem/veszek Latitudet.

Megbízható, hosszú gari, van alkatrész, szerelhető, stb.
XPSben meg minden is egybe van forrasztva.

Bár mostanában már a Latitudeban is elkezdték forrasztani a memóriát bizonyos sorozatokban. De ha kibírja azt a 2-4 évet amig használom, addig nem akarok RAMot bővíteni.

Ha Latitudek iránt kezdesz érdeklődni, jól nézd meg a kijelző tudását, mert a 74xx sorozatban a mai napig 300 nites használnak, ami egy XPS 500 nites kijelzőhöz képest eléggé elmarad minőségben. Irodai feladatokra megfelel, de grafikai munkára már nem ajánanám.

Én most ezért cseréltem le a 7490et 9520ra.
Néztem XPS 15-öt is, de ami értelmes felszereltségű, ahhoz hozzácsapják az nvidia kártyát, amire semmi szükségem, és csak feleslegesen melegít, növeli az árat.

Állítólag jó még a Lenovo X1 Carbon sorozat is, de nem volt annyival jobb ajánlat, mint egy Dell gép, és azokon fel van cserélve a bal ctrl és az fn gomb. Meh...

A többi márkát és termékvonalat kerülném.
Esetleg még macbook, de mikor megláttam, hogy több éves proci van a legújabb modellben is, akkor gyorsan be is zártam az oldalt. És azokról is olvasni sok meghibásodást.

(#32799) instantwater válasza GreenGoblin (#32796) üzenetére


instantwater
addikt

M1-et kerülném.

A cégnél van néhány, de szívás van vele.

Hiába van docker, a proci architektúrájának egyezni kell a konténerben futó bináris architektúrájával.

Ilyenkor pedig jön a fejvakarás, hogy van-e az adott konténerből olyan architektúrájú verzió, és ha van, akkor hogyan használjuk több különböző architektúrán az arra megfelelőt.
Duplikáljuk a compose filet, vagy írjunk valami scriptet?

Vagy futtassuk VMben a Dockert? De akkor meg elveszik az M1 előnye.

[ Szerkesztve ]

(#32800) instantwater válasza zone (#32793) üzenetére


instantwater
addikt

Ha van AMEXed akkor ott is kapsz 100 font cashbacket, ha 750 font felett vásárolsz a Dellnél.

Illetve a TopCashback is ad valamennyi cashbacket, bár nekem az Outletes vásárlásra nem adták meg. Most megy a dispute. Majd kiderül mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.