Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) teo77 válasza Mr Dini (#19600) üzenetére


teo77
őstag

Saját háttérképem van fent.
Hol kapcsolható a kiterjesztett képernyő?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19602) Mr Dini válasza teo77 (#19601) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Most nem tudom megmondani, mert sikerült brickelnem az S4-em, de én hozzá tudtam adni a kikapcsoló menühöz és onnan kapcsolgattam.(alapból nincs a kikapcsoló menüben)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19603) teo77 válasza Mr Dini (#19602) üzenetére


teo77
őstag

Ma történt ez a dolog. Nem állítgattam semmit a Beállítások menüben. Szóval nem hinném, hogy az lenne. De nem szetetnék factory reset-et! :l

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19604) teo77


teo77
őstag

A rendszer felhasználói felület szart be, az zabálja a procit. Valamit lehet ezzel tenni reseten kívül?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19605) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sms küldésnél lenne egy-két kérdésem. (4.4.2)
1.Hogy lehet azt beállítani, hogy minden egyes sms küldésénél automatikusan kapjak visszaigazolást? Mert csak úgy tudom, hogy minden egyes sms írásánál be kell kapcsolni.
2.Sms írásnál 160 karaktert ad meg, a 160 elfogyta után mms-re vált, ezt hogy lehet beállítani, hogy ne váltson mms-re, hanem maradjon összefűzött sms?
3.A régi telefonomnál szépen kiírta bizonyos karakter szám után, hogy az hány smst foglal magában. Szóval lehetett tudni, hogy ha x annyi, akkor az x db. sms lesz, de itt ezt nem írja ki.

(#19606) Mr Dini válasza teo77 (#19604) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nemnagyon. nekem dettó ugyanez a bajom, h a droid egy idő után(persze masszí használatnál) roh*dtul be tud lassulni és jön a rakás ANR... :O :(

Szerk.: én azért megpróbálnám a kiterj. képernyő be-, majd kikapcsolását, hátha segít. ;)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19607) teo77 válasza Mr Dini (#19606) üzenetére


teo77
őstag

Nem találok kiterjesztett képernyő opciót sehol. Megnézem a fejlesztőiben.

"Másodlagos kijelzők szimulálása"? Ez az? Az offon van. Ennek a ki-be kapcsolása sem segít.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19608) Mr Dini válasza teo77 (#19607) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Azt nem ajánlom bekapcsolni. Nem, nem az lesz.

Akkor lehet, h ez cm sajátosság(trebuchet). Nekem 4.2-es cm alatt van ilyen.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19609) teo77 válasza Mr Dini (#19608) üzenetére


teo77
őstag

Hmmm... fenébe! Azért köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19610) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#19605) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szóval ez az sms-ből mms, limites dolog, hogyan lehet ezt a lehetetlenséget kikapcsolni?

(#19611) Bozek válasza teo77 (#19604) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem a Media Scanner eszi, de ezt így nehéz ebből a képből megmondani, mivel az is az Android rendszer része.

A másikra: Milyen alkalmazásokat telepítettél fel mostanában?

(#19612) teo77 válasza Bozek (#19611) üzenetére


teo77
őstag

Ha az, akkor ez orvosolható egyszerűen és nagyszerűen?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19613) rjg válasza teo77 (#19604) üzenetére


rjg
őstag

Ha van fent CWM vagy TWRP akkor megpróbálhatnád törölni a cache-t, Dalvik cache-t, illetve rendbe rakathatod a jogosultságokat. Ezek segíthetnek.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#19614) Bozek válasza teo77 (#19612) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha van fenn Xposed, akkor azzal egyszerű. Más megoldást jelenleg nem tudok.

(#19615) teo77 válasza rjg (#19613) üzenetére


teo77
őstag

Nincs fent. Még nem teszek fel, nagyon új a teló.

Bozek: Xposed-hoz kell custom recovery, nem? Lollipophoz.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19616) Bozek válasza teo77 (#19615) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, LP alatt egyelőre csak recovery-ből lehet felrakni.

(#19617) teo77 válasza Bozek (#19616) üzenetére


teo77
őstag

Köszönöm az infókat! Nyomok egy fr-et. :/

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19618) Keeperv85 válasza Mr Dini (#19599) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"De cm alatt is produkája a cuccot, ha xposed és link2sd fent van. Xposed még a bootot is nagyon meghúzza, de Gravitybox, Greenify meg a root cloack miatt kell."

A probléma itt van és ne is gondold tovább! Alkalmazások sokaságát tartod fent arra, hogy a többi alkalmazást optimalizáld. Erőforrásokat foglalsz az erőforrások kezeléséhez...

(#19619) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudom beállítani az asszisztens kártyáknál, hogy kapjak értesítést a Tour de France-ról illetve más aktuális kerékpárversenyről?

(#19620) aprokaroka87 válasza teo77 (#19598) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a kernel folyamatokat listázd ki mert az nincs ott listában ha jól látom.

(#19621) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#19610) üzenetére


Ice&Lime
veterán

? - Mindenki így használja?

(#19622) Doomgiver


Doomgiver
aktív tag

Üdv!

Lenne egy furcsa kérdésem. A minap vásároltam egy Sony Xperia Z3 at. Gyárilag a 4.4.4 es droid van rajta viszont kollégák ajánlására frissítettem a legújabb verzióra ami nem igazán fogott meg ami a kinézetét illeti.
Mivel nem sok időm van olvasgatni a fórumban ezért érdekelne hogy van e lehetőség legálisan visszaállítani a gyári verzióra? Esetleg egy frissebb de nem túl csicsásan kinéző rendszert telepíteni rá? Eddig WP-t használtam így nem nagyon értek az android rendszerű telefonokhoz szóval megköszönném a segítőkész tanácsokat-válaszokat :B

Szép napot! :R

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

(#19623) Deck válasza Doomgiver (#19622) üzenetére


Deck
titán

Üdv!

Kiemelt hozzászólás a topik tetején, asztali nézetben benne van minden.

Egyáltalán nem csicsás, van rengeteg téma hozzá miért raksz fel egyet? Azzal megis oldanád a problémád. Tele a play vele.

PS5

(#19624) teo77 válasza aprokaroka87 (#19620) üzenetére


teo77
őstag

Köszi a tippet, majd legközelebb, ha előfordul, mivel csináltam már egy f.r.-et.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19625) Deck válasza teo77 (#19598) üzenetére


Deck
titán

Kingusert cseréld le a Supersu-ra. ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#19626) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Nektek mennyi netet eszik meg az Android OS? Mert nekem átlagban napi 5-10 MB-ot küld és fogad. Amíg korlátlan netem volt nem érdekelt, de a telenornak hála...

(#19627) #79335424 válasza Keeperv85 (#19618) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sokszor olvastam már ezt a "belassulást", de nem értem, hogy mi lehet ez a jelenség. Az SGS 2 több, mint két éve megy ugyanazzal a ROM -mal, 200 feletti telepített alkalmazással. Van még jópár droidom, de ezt a rejtélyes belassulást még sosem tapasztaltam. Ha volt valami rendellenesség, annak mindíg megvolt az oka és az nem valami misztifikum volt. Logfájl benőtte a tárhelyet, valami befoglalta a RAM -ot, stb. De, ezeket a hibákat tök könnyű megtalálni. Ismerősök szokták hozni a "belassulós" telóikat. Általában két perc alatt meg szokott lenni a belassulás oka és szinte mindíg ugyanaz. Alsó, vagy max. középkategóriás vason FB, Whatsapp, Messenger, Skype, Viber, időjárás app, stb. egyszerre. Persze, hogy sok a szerencsétlen droidnak.

Justreboot:
Sztem a Telenornál nincs gond a nethezjutással. Veszek havonta 2GB +Deezer -t 3ropiért és csókolom. Nincs most semmilyen tűzfal telepítve. De olvastam a kérdésed odaát. Droidwall, vagy az Avast -ban is van tűzfal feature. De ha a rendszer akar hozzáférni a nethez, akkor mélyebbre kell ásnod ahhoz, hogy negatív következmények nélkül meggátold.

[ Szerkesztve ]

(#19628) Mr Dini válasza Keeperv85 (#19618) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, ezt értem, különben nem írtam volna le.

Csak az a szomorú, h fél évig (kb) hasít ugyanúgy a telefon még xposeddel és link2SDvel, aztán 1x csak bedobja az unalmast.

Samsung romoknál még root nélkül is, úgy, h csak a facebook, 1 navigáció és pár app van rajta.

Én meg adatokat tárolok a telón, belakott appokat és ezek is elvesznek, ha nem backupolok naponta... :(((

Szerk.: az fb meg nem hiszem, h annyira belassítaná az s4-et...

Ja és Samunál ezt a lassulást követi a bootloop.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19629) Keeperv85 válasza #79335424 (#19627) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Persze. Meg hozzá a "takarító" app., meg erőforrás figyelő, meg a bánat tudja még mi minden. Arra futtatunk programokat, hogy programokat figyeljen? :U Akkor őket is figyelni kell... és ami őket figyeli, azokat is figyelni kell...Lefoglalunk egy erőforrást, hogy felszabadítson egy másikat? Ez user szemmel sem logikus, de programozóként pláne sikítófrászt kapok, mikor meglátom az ilyen alkalmazásokat telepítve. Persze: lehet okosan használni egy task managert! Sőt, meg is lehet írni okosan: te fogod bekapcsolni, ha szükség van rá, majd a dolga végeztével eltakarodik....

(#19630) Deck válasza Mr Dini (#19628) üzenetére


Deck
titán

A fb minden telefont belassít.

PS5

(#19631) #79335424 válasza Keeperv85 (#19629) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezért (is) szeretem az E-Robotot. Egyetlen, aminek mindent szabad és bármihez hozzáférhet. Viszont, minimális az erőforrásigénye és sok olyan alkalmazást kivált, amik külön-külön futnának a háttérben. Meg, a többit is kordában tudja tartani. Ha a Robot letiltja (befagyasztja), akkor az biztosan nem fog erőforrást használni a háttérben. A kilépés detektálásával viszont nem vagyok elégedett, mert az most csak közvetett módon oldható meg (fókuszeseménnyel, de ez egyrészt bizonytalan, másrészt Lolliban nincs rá közvetlen lehetőség). Sajnos, Tamás egy kicsit "félrevezetett" (persze, nem szándékosan). Még régebben azt írta, hogy nincs arra lehetőség, hogy a Robot inputot detektáljon. Nemrég rájöttem, hogy ez nem biztos, hogy így van. Ha sikerül összehoznunk egy "getevent" -en alapuló megoldást, akkor egy alkalmazás "kilépés" gombjának megnyomásáról azonnal értesülni fog a Robot.

[ Szerkesztve ]

(#19632) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Valaki állított már vissza sikeresen backupot az Online Nandroid Backup-al? Épp most mentem vele a frissen belakott rendszert.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19633) Mr Dini válasza #79335424 (#19631) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, de hogy fogod a getevent eredményét profilhoz kötni?
Jó, mondjuk ott a valtozós/ifes megoldás,de az meg sok idő, mire lefut...

dekrer:

Ezt tudom... Nade nem annyira, h még hívni sem tudjak rajta... Ha kilövöm, akkor is lassú a készülék. :(

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19634) #79335424 válasza Mr Dini (#19633) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a shellparancsot sikerül a getevent kapcsolóival úgy megadni, hogy csak két koordináta érték legyen a kimenet, akkor az egyből mehet egy változóba, ami kisebb/nagyobb operátorokkal összeveti a gomb kezdő és vég koordinátáival. Ha a kimenet értékei közéjük esnek, akkor a gomb lett megnyomva. Nem lenne végtelen koordináta özön sem, mert a getevent "DOWN/UP" értékei jelzik a gomb megnyomását és elengedését. Csak a DOWN értékekhez tartozó koordinátákra van szükség. Nagyobb problémának látom, hogy a getevent kimenetében a koordináták hexadecimálisak. Tegnap kérdeztem Tamástól, hogy a Robot operátorai tudnának -e hexadecimális értékeket is kezelni. Ha nem, akkor sajnos, konvertálni kell.

[ Szerkesztve ]

(#19635) Mr Dini válasza #79335424 (#19634) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én JS-el szoktam convertelni.

Akkor jól sejtettem. Maradsz a változós megoldásnál, de szerintem lassan fog reagálni a dolog.

Próba szerencse! Hajrá Somatom! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19636) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

:DDD :DDD

Bocs, de ezt muszáj volt! :))

(#19637) aprokaroka87 válasza Keeperv85 (#19636) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az LG egy Virus

Nem lepődnék ha maga az app tartalmazna valami kis okosságot :) valami virust

(#19638) #79335424 válasza Mr Dini (#19635) üzenetére


#79335424
törölt tag

A sebesség relatív. Ilyen vonatkozásban nem ismerem a Tasker -t, de a Robotot igen. Amikor a hangvezérlés ötletét írtam a Tasker topikban, akkor is az volt a reakció, hogy programozás szempontjából kókány, erőltetett és lassú lenne. Én nem vagyok programozó, így nem tudhatom, hogy milyen egy kókány megoldás. Tamás úgy szokott fogalmazni, hogy "szép", vagy "nem szép" parancs. Sztem csak működő, vagy nem működő van. A hangvezérlés lehet, hogy nem "szép", de működik. Tamás beépített a "kimenő hívás" eseményhez egy "megszakítás" kapcsolót. Ez "csak" annyira működik gyorsan, hogy OS felületen semmilyen nyoma sincs annak, hogy indult egy kimenő hívás. Eddig kb. 20 -an kérték a projectet és még senki sem írta azt, hogy lassú. Szóval, én bízom a Robot hatékonyságában. Másrészről, most hogyan detektálod azt, hogy a user kilépett egy alkalmazásból és nem csak háttérbe rakta? Annál ezerszer gyorsabb és hatékonyabb lenne.

Keeperv85:
De akkor mi lenne a hatékony vírusírtó? Repcsit napalm -mal megrakni és irány Korea? :)

[ Szerkesztve ]

(#19639) Bozek válasza #79335424 (#19634) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az AutoInput-ra nem gondoltál még? Ha sok alkalmazásban van Kilépés gomb, akkor elvileg ezzel is megoldható, mivel a lenyomott gomb feliratát is figyeli. Bár a lenyíló menükben még nem jöttem rá, hogy hogyan kellene megcsinálni, mert amint lenyitottam a menüt, már érzékelte is a dolgokat.

(#19640) Mr Dini válasza Keeperv85 (#19636) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

:C

Igazuk van! Ezek szerint a Nexus is ezért lassul be... :DDD :DD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19641) #79335424 válasza Bozek (#19639) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogynem. Meg is írtam anno a Tasker topikban, hogy érthetetlen számomra, hogy miért nem tudja ezt a funkciót (vagy, csak én nem jöttem rá). Az Autoinput egyetlen előnyét abban látom, hogy nem csak koordinátát, hanem objektumot is tud értelmezni. Így, nem kell definiálni külön az álló és fekvő nézetet.. DE! Csak a "tanuláskor" detektál bevitelt. Utána már csak végrehajtatni lehet vele. Szerintem azért, mert nem geteventet, hanem layeres megoldást használ, ami nem futhat bármilyen körülmények között. Az egyik módszer egy felületet képez és azon keresztül érzékel, a másik pedig kernel szinten olvassa ki a beviteli infókat. Tehát, az Autoinputot eseményként nem tudom használni, csak műveletként. Találtam olyat, ami biztos, hogy geteventet használ. Repeti Touch. A pro Tasker plugin, de nem olcsó. Még nem próbáltam, hogy csak az inputot ki tudnám -e nyerni. Előbb megpróbálnám plusz alkalmazás bevonása nélkül. [Itt egy leírás a módszerről. Sajnos, az eredeti helyén már nincs meg, ezért vakartam elő Google cache -ből. A használható szűrőket, kapcsolókat pedig terminálban ki lehet listázni.

Egyébként, az Autoinput írja, hogy mit kell tenned. Hozzáadsz egy új inputot. Ekkor "tanuló módba" kapcsol. Elnavigálsz az utolsó előtti activity -ig, lehúzod a "rolót" és megnyomod a hozzáadást. Roló fel, activity behív, kívánt gomb megnyom, majd hangerő le. Ezzel jelzed, hogy mi a végső művelet. Aztán megadhqtod, hogy pl. koordnáta, vagy objektum szerint azonosítsa.

[ Szerkesztve ]

(#19642) Just_Reboot válasza #79335424 (#19627) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Gond az nincs, csak amikor az 5 gigás netemből 2,4-et az android OS eszik meg az azért még sem normális.

Ez kernel csere után nem volt ennyire drasztikus, de szerintem a napi 5-10 MB akkor is sok.

(#19643) Bozek válasza #79335424 (#19641) üzenetére


Bozek
nagyúr

De tudod használni eseményként is, az AutoInput UI Action kell hozzá. Ez minden érintést egy változóba ment, a legegyszerűbb, ha az aielementtext-et figyeled, hogy mikor kapja meg a [Kilépés] értéket. Innentől fogva bármely programban a Kilépés feliratú gombra kattintasz, lefut a többi rész is. Az előbb teszteltem Automagic-el és tökéletesen működik.

[link]

(#19644) #79335424 válasza Bozek (#19643) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Kipróbálom. A videó még "előkészítés alatt". Majd később megnézem. A Robotban nem jelenik meg eseményeknél az Autoinput. Csak műveletként van olyan, hogy Autoinput UI Query. Sztem valami még nem állt össze a fejemben. Lehet, hogy ezt úgy kell Robotra fofdítani, hogy műveletként megadni a változó beállítását és aztán, a "változó beállítva" eseményt használni.

[ Szerkesztve ]

(#19645) Bozek válasza #79335424 (#19644) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha letöltöd, akkor meg tudod nézni, csak 17 MB. Ez csak a GDrive-os előnézetes előkészítés.

Mondjuk az SD Maid és az MX Player esetében nem működik, mert bár ott találtam kilépés gombot, de annál le se fut a Task, mintha nem is történt volna érintés. Viszont a videóban szereplő 3 program esetében tökéletes. Ki kell próbálni, hogy mivel megy. A Server Ultimate is oké vele, csak mivel az angol, így az [Exit] került a változóba.

[ Szerkesztve ]

(#19646) #79335424 válasza Bozek (#19645) üzenetére


#79335424
törölt tag

OK. Köszi!

(#19647) Bozek válasza #79335424 (#19644) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az a Query valami más. Szerintem Tamástól kérdezd meg, hogy miért nem jelenik meg a lehetőség, mert felraktam az E-Robot-ot és ahogy néztem, egyik se jó erre. Az AutoInput UI Action-nek nincs beállítási lehetősége. Csak ennyi van ott: "Reacting to clicks on Android UI".

[ Szerkesztve ]

(#19648) Bozek válasza Bozek (#19647) üzenetére


Bozek
nagyúr

Megnéztem Tasker-ben. Ott is az Event-nél jelenik meg az AutoInput UI Action. E-Robot-ban az Eseményeknél pedig az jelenik meg, ami Tasker-ben a State-nél. Szóval ezzel kellene valamit kezdenie Tamásnak. A Műveletek rész meg már megint más, az az esemény bekövetkezésekor fut le, ha jól értelmezem, tehát a Query biztos nem jó irány.

(#19649) #79335424 válasza Bozek (#19648) üzenetére


#79335424
törölt tag

Robotban az Események -> külső alkalmazások alatt kéne legyen. Én eddig nem tudtam, hogy ez a Robot sara, mert az Autoinputból egyébként megjelenik valami, amit eseményként lehet használni. Rákérdezek Tamásnál.

[ Szerkesztve ]

(#19650) Bozek válasza #79335424 (#19649) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tudom, azt meg is találtam, de ott csak a State-es részek jelennek meg. Tasker-ben és a Automagic-ben is a Plugin Event részénél van az UI Action. Tamás biztos tud rá válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.