Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) vicze válasza Mr Dini (#19244) üzenetére


vicze
félisten

A android-x86.org-os 4.4 nem lenne jó neki? Vagy Andy?

(#19252) Just_Reboot válasza air (#19249) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi! :R

Szétnézek apexben hátha...

Ha nem akkor nova.

(#19253) Mr Dini válasza vicze (#19251) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

4.4-et már próbáltam, de errort dob. (Kernel error) :(

Ezt az Andy-t nem ismerem. Köszi! Kipróbálom.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19254) iceQ! válasza ksanc (#19250) üzenetére


iceQ!
addikt

XDA-n ajálnották a CM 12.1-es topicban a fejlesztő....

EZT töltöttem le :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19255) Oldman2 válasza iceQ! (#19247) üzenetére


Oldman2
veterán

(#19256) #79335424 válasza Just_Reboot (#19252) üzenetére


#79335424
törölt tag

Apex is tudja.

Mr. Dini:
MK808B Plus. Vagy, ugyanez itthonról. Ha nem vagy annyira árérzékeny, akkor M8. Tesztelni, dúlni ideális.

(#19257) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

üdv!A low power audio mi?

(#19258) beg válasza aprokaroka87 (#19257) üzenetére


beg
veterán

Azt játssza le, ha bizonyos százalék alá esik a töltöttség. Ez általában 15%-nál következik be.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#19259) aprokaroka87 válasza beg (#19258) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én az lpa decodingra gondolok.

(#19260) iceQ! válasza Oldman2 (#19255) üzenetére


iceQ!
addikt

Oké. Köszi

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19261) beg válasza aprokaroka87 (#19259) üzenetére


beg
veterán

Tényleg hülyeséget mondtam. Ez a valós:

"With the new version of the operating system, Google allows audio to be tunneled straight to the digital signal processor on the smartphone's chipset. This means that the DSP takes care of audio decoding and output effects, which reduces CPU usage and increases battery life as a result."

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#19262) teo77


teo77
őstag

Szeretném a tabom hangkimenetét (internal audio source) valamilyen módon rögzíteni. Tudtok erre valamilyen módszert? Legjobb lenne egy capture app, erre. De én nem találtam.

Szerk.: közben megtalaltam, de csak részben értem. Elmondaná valaki a lényegét, pls?

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19263) teo77 válasza teo77 (#19262) üzenetére


teo77
őstag

Na, a link lemaradt! :D :

[link]

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19264) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

Van egy THL T12-m, amin idegesítő és sokszor a használhatóság határát súrolja, hogy nem jelzi ki normálisan az akku töltöttséget. Például mint 2 napja is 6x%-al indulok el otthonról, és pár órával később minden jel nélkül kikapcsol, de olyan szinten, hogy mikor a töltőt rádugtam a led sem világított rajta. Bekapcsoló gombot nyomva az akku megjelent egy idő után, de 2-3 másodpercenként megnézve egyre alacsonyabb szintet jelzett úgy, hogy a töltőn lógott. Vagy ma, mikor töltőre tettem 3x%ról leesett 20 környékére és másodpercenként 1%ot számolt vissza. 16-nál tettem töltőre, 5 perc múlva megnézve 14 volt, aztán jó 20 perc múlva hirtelen 42%. De az is rendszeresen előfordul, hogy 10-12 órán keresztül mutat egy töltöttségi szintet, aztán hirtelen 15% alatti lesz és számol vissza, hogy arra sincs időm hogy töltőre dugjam mielőtt kikapcsolna.

tegnap este is hasonló dolog játszódott le mint ezelőtt, de az lett a vége, hogy a töltőre dugás után még lement addig 7%-ról, hogy 0%-ot írt. ezután pedig jó 10 percen keresztül 0 és 1% között váltakozott a kijelzés, aztán ismét 15 perc után már 2x %-ot írt.

ez akku hiba, vagy szoftveresen lehetne kezdeni vele valamit?

2 hónapos a telefon..

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#19265) beg válasza Debilon (#19264) üzenetére


beg
veterán

Akku és/vagy töltő hiba. Próbáld ki másik töltővel, ha azzal sem, akkor kuka az akksi.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#19266) vicze válasza teo77 (#19262) üzenetére


vicze
félisten

Ez? (4.4 + root kell)

(#19267) teo77


teo77
őstag

Köszi, ezeddig ezt használtam! Sajnos ez kissé bonyolítja a dolgot. Gondolok itt a videó konvertálás, vágás (fölös részek)
Na, de majd csak lesz, addig beérem ezzel!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19268) Debilon válasza beg (#19265) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, a töltő az a gyárija, bár az alcatel 992-esem töltője után elég gagyinak tűnik
ki fogom próbálni a következő töltéskor

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#19269) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy,feltelepítette magát a z1 compactomra az új 5.0.1 android.Hát van némi kuszàlodás.Amióta fent van kB. 5emberke panaszkodott,hogy recseg és nem értik mit beszélek.Vissza rakjam a régi verziót vagy az új verziót kell állítgatni?

[ Szerkesztve ]

(#19270) Bozek válasza #00809728 (#19269) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#19271) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,mert ehhez nem igen értek,hogy hogyan tudnám vissza állítani az előző rendszerem,mert ez az 5-ös rossz döntés volt az Asus memo pad 7 tablettnek.. Köszönöm.

(#19272) tomy86 válasza Liliom86 (#19271) üzenetére


tomy86
addikt

(#19273) Just_Reboot válasza #79335424 (#19256) üzenetére


Just_Reboot
addikt

És hogy lehetne benne beállítani?

(#19274) #79335424 válasza Just_Reboot (#19273) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jogos! Sorry! El is felejettem, hogy nekem nem közvetlenül az Apex csinálja. Egy E-Robot parancs zárja a kijelzőt. Ennek a parancsikonját indítom Apex duplakoppra.

[ Szerkesztve ]

(#19275) Saccco válasza Just_Reboot (#19273) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nálam Lock Screen (WangQi) alkalmazás + Nova Launcher gesztus duplakopp, csak a fizetős tudja.

Szerk: Lock Screen alkalmazás csak a lezárást tudja (21Kb mérete), engedélyezni kell a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#19276) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy kérdésem lenne: Coolpad telefonon nem megy a mindig TV és más ilyen tv alkalmazás sem. Elindul a progi, ha ráklikkelelk az élő adás lejátszásra úgy csinál mintha indulna, kiírja hogy videó betöltése de csak pörög a kis karika és semmi, a végtelenségig pörög. A MagyarTV nevű alkalmazás hasonló de ott választhatom hogy pl az MXPlayer játsza le az adást, de ott is ez a bibi.
Hol kellene keresni a hibát?

(#19277) iceQ! válasza Mr Dini (#19242) üzenetére


iceQ!
addikt

Újra flash-eltem a GAPPS-t eltelt egy nap és most már látja a webes felületen is a Play a telómat :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19278) #79335424


#79335424
törölt tag

Szép napot!

A "setenforce 0" parancs eredményét tudom valahogy ellenőrizni? Végrehajtáskor nem dobott hibaüzenetet, tehát elvileg lefutott. De "ránéznék". Ezt egyébként elég egyszer kiadni, vagy minden boot után le kell futtatni?

(#19279) vicze válasza #79335424 (#19278) üzenetére


vicze
félisten

getenforce :)

Minden boot után kell, ez csinálja meg magától a progi, amit linkeltem, illetve még init.d-ben(ha jól emlékszek) lehet kikapcsolni a SELinux paraméterben, "androidboot.selinux=" sor.
Lehetőségek:
androidboot.selinux=disabled
androidboot.selinux=permissive
androidboot.selinux=enforcing

[ Szerkesztve ]

(#19280) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

Samsung S7582 Galaxy S Duos 2 telóra letöltöttem a kk launchert

most 4.2.2 a rendszer alatta

az lenne a kérdésem, hogy mennyivel lenne más a dolog, ha valóban 4.4 lenne a telefonon?
gyorsaság, megbízhatóság, funkciók?

az eddigi készülékeimhez sosem piszkáltam hozzá, azért gondoltam, hogy felrakom ezt az appot.
hasznosnak hasznos, de nem tudom hogy hatásos-e, vagy csak lassítani fogja a gépret

köszi

(#19281) #79335424 válasza vicze (#19279) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!
Akkor ezért nem túl hatékony. :) Robottal tudnám automatizáltan futtatni, de úgy tűnik, hogy akkor már késő lenne. Sztem az általad linkelt alkalmazás sem tudná hamarabb. Az init.d talán jó lehet. Megnéztem, de nincs benne ilyen script (custom rom). Hogy kéne kinézzen ez a script (gondolom, nem egy nagy was ist das)? De jó, hogy ránéztem a könyvtárra, mert sztem toldozva lett és elég kaotikusnak tűnik. Most 01 -el kezdődik a sorrend, nem 001 -el, viszont van 10. sorszámú (gondolom, érted a problémát). Van két 03 -asom és van, ami nincs is beszámozva. Ha leírom a listát, akkor tudnál tanácsot adni a helyes sorrend összeállításához?

[ Szerkesztve ]

(#19282) Bozek válasza #79335424 (#19281) üzenetére


Bozek
nagyúr

[link] vagy [link]

Az elsőnél 755-öt írnak, de a hozzászólásokban szerepel a 775 is, nem tudom, hogy melyikkel működne, sose érdekelt ennyire az SELinux rész. Mi értelme van Permissive-re állítani amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#19283) vicze válasza #79335424 (#19281) üzenetére


vicze
félisten

Tök mindegy mikor kapcsolod be, azonnali a hatása végső soron mindegy, hogy oldod meg.
Init.d-ben érdekes, hogy neked olyan sok van(régi telómon volt 3db), bár gondolom a sok automatizáló oda pakolja a scripteket. :) Szóval a sorrendről fogalmam sincs elvileg mindegy, ezeket csak boot után szépen lefuttatja.
Igazából vagy oda raksz be egy +scriptet mondjuk a leírás szerint amit Bozek linkelt és annyi.

androidboot.selinux opció a "kernel command line"-nál kéne betöltse, de kevés vagyok a Linux-hoz hogy ezt értsem. :(

@Bozek: A mount-master-hez kell elvileg, így elvileg nem köp be a levesébe mountoláskor, és rendszerszintűvé válik a link.

(#19284) Bozek válasza vicze (#19283) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, értem. Arra nekem szerencsére nincs szükségem, a Sony megoldotta. :) Ahogy láttam, van olyan telefon, ahol Xposed-hez is szükség van rá, de nekem megy anélkül is. Van még más eset, amikor szükség lehet rá?

(#19285) #79335424 válasza vicze (#19283) üzenetére


#79335424
törölt tag

és Bozek

Köszönöm az infókat! Átnézem, ahogy lesz rá egy kis időm (most egy 400 fős kerti party előkészületein munkálkodunk, úgyhogy van némi elhavazódás :) ).
Igazából még nem tudom pontosan, hogy mihez kéne. Sötétben tapogatózok. Vagy az Xposed, vagy valamelyik moduljának a telepítése után minden boot hosszabb lesz, tovább áll a bootképen. Valamit, valahonnan visszaír. Megjelennek a logban SELinux policy sorok, elmúlik Dolphin -ban minden HTTPS elérés (a LastPass addonba sem tudok bejelentkezni) és úgy tűnik, hogy a GPS is sztrájkba kezd (gondolom, hogy az A GPS net elérése is megszűnik). A host -ban csak egy 127.0.0.1 -et találtam. Nem engedte törölni (RootExplorer, R/W mount). Szerencsére Aroma -val sikerült megoldani, de ez akkor sincs rendben így és persze a HTTPS hiba sem szűnt meg. Nem egyedi a hibajelenség és ugyanezek az alkalmazások símán futnak másik 4.4.2 -es droidon. Szóval, ármány van.
Az automatizálásnak nincs közvetlen köze az init.d -hez. Semelyik automatizáló sem ír oda. Valószínűleg a custom rom készítője csak ezt a módszert ismeri. Custom romot pedig azért raktam fel, mert ez deodexelt, ezáltal megszűntethető az Xposed Aliyu OS inkompatibilitási hibaüzenete. Most ilyen az init.d -m:

[ Szerkesztve ]

(#19286) migabi24 válasza #79335424 (#19285) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez kell az init.d scriptbe "su system setenforce 0"

ellenőrizni pedig itt tudod sys/fs/selinux/enforce

a scriptek számozásának nincs jelentősége egyébként

[ Szerkesztve ]

(#19287) ux1 válasza migabi24 (#19286) üzenetére


ux1
addikt

Már hogyne lenne. Az adja a lefutási sorrendet.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#19288) migabi24 válasza ux1 (#19287) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerinted, szerintem meg nem, ha belegondolsz ezek a parancsok lefutnak mire észhez tér a telefon 1-2 másodperc alatt, akkor mi lenne a sorrend értelme? Időzíteni a sleep parancsal szokták

(#19289) ux1 válasza migabi24 (#19288) üzenetére


ux1
addikt

Man SYSV init, init.d, rc.d.

Semmi köze a telóhoz. Ezt az alap linux rendszer init-je.

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#19290) migabi24 válasza ux1 (#19289) üzenetére


migabi24
nagyúr

Magyarul ha lehet, akkor aminek nincs száma mikor fut le? Én egy scriptbe raktam minden tweaket, és nincs szám a nevébe, mégis működik, nem vagyok linux guru, lehet én vagyok a hülye, de értelmes magyarázatot szeretnék olvasni

(#19291) ux1 válasza migabi24 (#19290) üzenetére


ux1
addikt

A számozottak után. Ugye adtál már ki dir parancsot pc-n. Itt ls.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#19292) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung galaxy GT-N7105 Note 2 telóm, ami a tegnapi nap meg halt. Mindig elment a térerő, majd állandóan fagyott, kiírta, hogy teljesen feltöltve, holott töltőt sem látott, majd állandóan újra indul végtelenszer, használhatatlan lett. Soha nem volt piszkálva, semmi nem lett módosítva, gyári minden benne. Lassan 2 éves teló, van még rá tán 1 hónap garancia.

Tudnátok javasolni valami megoldást esetleg? Nem sok kedvem van gariztatni, mert az sok hét lenne.

Olvastam, hogy firmware kellene meg valami rootolás, de ezekhez sajnos egyáltalán nem értek.

Köszönöm!

Your car, your life ;)

(#19293) ux1 válasza Pardise (#19292) üzenetére


ux1
addikt

Akku csere.... :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#19294) Pardise válasza ux1 (#19293) üzenetére


Pardise
senior tag

Ohh, erre nem gondoltam, az biztosan megoldja a gondot?

Your car, your life ;)

(#19295) ksanc


ksanc
őstag

Kérdésem lenne: hogyan is történik pontosan a rootolás a KitKat rendszereken?
Mert ugye minden találat csak valamilyen appra vagy recovery fájlra mutat, de engem maga a folyamat érdekelne.
Valami exploit módszerrel ugye, például a megváltozottnak érzékelt recovery-re automatikusan lefuttatja a módosított install-recovery.sh scriptet és ez indítja a su daemon-t, vagy ilyesmi.
Nem lehetne ezt a daemon-t máshogyan elindítani?

Kitkat alatt egyszerű volt trükkök nélkül rootolni, csak beraktam a system image fájlba a szükséges fájlokat és kész, de az itt most már kevés ugye. Illetve mtk-n valahogy megoldottam kitkat alatt is a dolgot, de a Samsungon nem akar összejönni.
Persze, tudom, jól működő módszerek vannak, de engem érdekel a mikéntje is.
Ha valaki küld linket, ahol leírják a folyamatot, az is elég.
Köszi!

Pardise: biztos csak az adó meg a halál, de egy próbát megér :)

[ Szerkesztve ]

(#19296) mexel válasza mexel (#19276) üzenetére


mexel
veterán

Esetleg erre valami ötlet nincs valakinek? Még annyi hozzá, hogy a mindig TV-nél a videók, ami nem élő adás az működik. Csak az élő adások nem mennek.

(#19297) ux1 válasza Pardise (#19294) üzenetére


ux1
addikt

2éves akksi. Nekem a note1-ben egy év után ilyen... ;) egy próbát megér.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#19298) Pardise válasza ux1 (#19297) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget, vissza viszem garanciában akkor. További szép napot!

Your car, your life ;)

(#19299) air válasza ksanc (#19295) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem nincs általános folyamat.
A legtöbb esetben valamilyen hiányosságot használnak ki a su bináris fájl megfelelő helyre juttatására.
Su daemon nem is tudom, hogy van-e.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19300) ksanc válasza air (#19299) üzenetére


ksanc
őstag

Az a bökkenő, hogy ezeknél már nem elég a su bináris megléte a megfelelő helye(ke)n a root-hoz.

A rootoló progik beraknak az xbin mappába egy daemonsu nevezetű fájlt és az install-recocery.sh ezt indítja, innentől ez a démon már minden indításnál futni fog, lesz root jogod. Bár ez így elég hanyag megfogalmazás azt hiszem :)
Szóval hogyan lehetne még ezt elindítani az install-recovery.sh-n kívül?
Ha létrehozom az etc mappában az init.d-t, akkor abban elhelyezve egy indító scriptet, az lefutna?
Azt gondolom, nem, De mindjárt kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.