Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) Balu972


Balu972
aktív tag

Sziasztok!

Egy furcsaság történt a telefonnal (Motorola DROID RAZR MAXX HD 32GB (XT926M)). Rádugtam töltőre, majd ránéztem egy másfél óra múlva és a következőt írja ki: "Az Android indítása... Alkalmazás optimalizálása
xx/118 az xx egy szám, ami ha eléri a 118-t akkor látszólag újraindul a masina, de nem mert újra elkezni előlről ezt a számolást. :Y
Most már kb. ötödször kezdi ezt az őrületet. :(((
Az is furcsa, hogy nem adtam neki parancsot, hogy bármit is frissítsen :F

Mit csináljak hardreset?

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#19552) migabi24 válasza Balu972 (#19551) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mást nem nagyon tudsz

(#19553) #79335424 válasza Mr Dini (#19550) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az egy kicsit túl lenne bonyolítva. :) Addig megvan, hogy "netcfg" -re kilistázza az interfészeket. Az én telómon, a "ccmni0" -ként definiált interfészhez írja a publikus IP -met. Ezután:
ifconfig ccmni0
-ra kiírja az IP -t és a maszkot. Ezt ki is írathatom bárhova (pl.a felhasználói gyökerébe), mondjuk, egy IP.txt nevű fájlba, az:
ifconfig ccmni0 >/storage/emulated/0/IP.txt
paranccsal. Ezzel már lehet kezdeni valamit, de jó lenne rögtön a parancs kimenetét csak az IP -re szűrni, hogy ne a Robotban kelljen molyolni vele.

[ Szerkesztve ]

(#19554) Balu972 válasza migabi24 (#19552) üzenetére


Balu972
aktív tag

az most átmenetileg segített, de külföldi fórumokon is írták, hogy az 5.1-el jött ez

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#19555) TIstvan4


TIstvan4
tag

Üdvözlet mindenkinek!
Egy kérdéssel fordulok ide,sok sok idő után feladom lassan a keresgélést.
Android rendszereknél létezik az allcast app sok jó dolgot tud.Azt próbálgattam,hogyan lehetne tunein rádiót kiküldeni dlna eszközre.Ugy tünik az allcast nem alkalmas erre.Van e ötlet erre valakinek.Megköszönném!

(#19556) dici


dici
újonc

Tiszteletem :)

Hatalmas problemaba utkoztem a telefonommal (sony xperia sp, android 4.3) ahol elromlott az erintokepernyo egy pontban.
Pontosabban az uveg nincs betorve, de viszont egy pontban nem erzekeli az erintest a telefon. Mindenfele gond nelkul hasznalnam tovabb a telefont, csak ez a pont pontosan ott van, ahol felkene venni a telefont.
Lenyegeben a kerdes az lenne, meg lehet valtoztatni a felveves screen-jet? Fel lehet venni ezt a telefont valamilyen alternativ modon? Letezik valamilyen app amivel ez a "screen" kivalthato?

Koszonom

(#19557) TIstvan4 válasza dici (#19556) üzenetére


TIstvan4
tag

Hali!
Nem találtál semmilyen applikációt Play áruházban ami kiváltaná az eredeti gombot?http://www.greenbot.com/article/2825064/how-to-take-a-screenshot-on-your-android-phone.html

[ Szerkesztve ]

(#19558) Quasi_modo válasza dici (#19556) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Esetleg valamelyik launcher, amelyik ilyenkor is elforgatja a képernyőt?

valami

(#19559) TIstvan4 válasza dici (#19556) üzenetére


TIstvan4
tag

android calling screen csere kellene nem egyszerü

[ Szerkesztve ]

(#19560) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!

MTK-s telefon új Rom felrakása után azt közli velem a készülék, hogy sérült telefon-memória, szükség lehet a formázásra. (Tényleg az, nem az SD-re érti)
Amúgy minden működik rendesen, semmi gond, csak a felirat nem akar eltűnni. Ilyenkor mi a teendő? Azért nem engednék rá egy formázást a belső sd-re (bár az ég világon semmi nincs rajta), vagy ilyenkor tényleg csak a tárhely partíciót formázza és a többit békénhagyja...? Mert akkor ráküldeném.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#19561) TIstvan4 válasza dici (#19556) üzenetére


TIstvan4
tag

Esetleg egy ilyen megoldás?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.egpsapp.autopickup&hl=hu

(#19562) dici válasza Quasi_modo (#19558) üzenetére


dici
újonc

ha ilyenkor is eltudnam forgatni a kepernyot, az szuper lenne. de nem vilagos, hogy mifele launcher kene hozza.

programot ami mukodo nem talaltam.

(#19563) dici válasza TIstvan4 (#19561) üzenetére


dici
újonc

szoval a tokeletes megoldas, ha valaki masnak is hasonlo, bar nem hetkoznapi problemaja lenne:
Ultimate Caller ID Screen HD
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lowveld.ucs

[ Szerkesztve ]

(#19564) #79335424 válasza dici (#19562) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. Apex biztosan el tudja forgatni. Inkább az a kérdés, hogy a hívásfogadó activity -nek van -e fekvő nézete. Mert ha nincs, akkor hiába forgatod a képernyőt. Root van? Azzal több lehetőség közül választhatnál.

Szerk.: de látom, hogy közben találtál megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#19565) helixP válasza helixP (#19560) üzenetére


helixP
nagyúr

Végülis megnéztem és csak a belső SD-re gondolt, azon semmi nem volt, szóval formáztam, minden oké most.

(#19566) TIstvan4


TIstvan4
tag

Találtam magamnak egy appot amivel mindet kisugérzok dlna devicre.
És még a felvevő gombra is van app Answer Call Home button Easy

(#19567) Mr Dini válasza TIstvan4 (#19566) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Esetleg megosztanád a dlna szerver app nevét? :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19568) Luissimo válasza dici (#19556) üzenetére


Luissimo
veterán

nemakarlak elkeskenyíteni, de ez a hiba az Xperia SP-n annyira szokványos, mint a Trabantoknál a füstölés (keress utána nemzetközi fórumokon)
Még nemlehetett tisztán visszavezetni, hogy mitől jön elő pontosan (egyesek szerint nem megfelelő töltőtől) de ha meg is sikerül javítani átmenetileg, akkor sem kell sokáig örülni, mert ijra el fog romlani.
Fiam is szív vele, most lecserélte, de semmi bizakodás :(

Az érintőképernyő alsó harmadától szép fokozatosan lehal, gyárihiba,

örülnék, ha találnál rá megoldást, de nem bizom benne.

(#19569) TIstvan4 válasza Mr Dini (#19567) üzenetére


TIstvan4
tag

Megosztom az app nevét.Ha jó privben.Elvileg playto a neve.

(#19570) Mr Dini válasza TIstvan4 (#19569) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19571) Zs.u.


Zs.u.
újonc

Sziasztok, valaki le tudná nekem írni lépésről lépésre, hogy a 4.4es androidos telefonomon, hogyan tudom a névjegyzékem a facebookkal szinkronizálni? Köszönöm előre is!:)

(#19572) Siriusb válasza #79335424 (#19553) üzenetére


Siriusb
veterán

Például:
ifconfig wlan0 | cut -c 11-23

A végén lévő számok jelölik a karakterek pozícióját.

Szerk:
Ha nem mindig ugyanolyan hosszúságú az IP cím, amit kapsz, még cifrázni kell. Szólj, ha ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#19573) #79335424 válasza Siriusb (#19572) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, de úgy tűnik, hogy nem ez a tuti!

u0_a100@ZP999:/ $ su
root@ZP999:/ # ifconfig ccmni0 | cut -c 11-23
tmp-mksh: cut: not found
[1] + Stopped (signal) ifconfig ccmni0 |
Done (127) cut -c 11-23
127|root@ZP999:/ # :F

Persze, próbáltam más értékekkel is.

[ Szerkesztve ]

(#19574) Mr Dini válasza #79335424 (#19573) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha a cut elé odabigyeszted a busyboxot az se segít?

Persze bb-nek fent kell lennie! ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19575) Siriusb válasza #79335424 (#19573) üzenetére


Siriusb
veterán

Milyen busybox-od van fent?

(#19576) #79335424 válasza Siriusb (#19575) üzenetére


#79335424
törölt tag

u0_a100@ZP999:/ $ su
root@ZP999:/ # busybox
BusyBox v1.22.1-Stericson (2014-01-25 02:20:31 CET) multi-call binary.
BusyBox is copyrighted by many authors between 1998-2012.
Licensed under GPLv2. See source distribution for detailed
copyright notices.

A cut szerepel a listáján (csak nem akarom az egészet bemásolni).

(#19577) #79335424 válasza Mr Dini (#19574) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bingó! Ő az! Köszönöm és neked is, Siriusb!
Viszont, ahogy nézem, ez nem épp egy friss busybox. Pl. mm (mastermount) nincs benne. Tud vki egy tutit (meg vmi instrukciót, hogy hogyan kell "egészségesen" lecserélni)?

(#19578) air válasza Zs.u. (#19571) üzenetére


air
nagyúr

Például Sync.Me-vel. (Részletes leírás nélkül is menni fog.)
De ez nem szakmai kérdés, hanem alkalmazás.
Legközelebb az ilyet a saját topikjába, légyszi!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19579) Bozek válasza #79335424 (#19577) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#19580) Mr Dini válasza #79335424 (#19577) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Én is azt ajánlom, amit Bozek kollega linkelt.

Még annyit hozzátennék, h próbálgasd a BB linkeket, mert van amelyik nem megy rá az aktuális romra. (jártam már így és nem írt hibakódot)

Ja és természetesen root kell hozzá, h a /system/xbin alá a busybox binárist berakja. ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19581) #79335424


#79335424
törölt tag

Busybox frissítve. Köszönöm mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#19582) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom ez-e a megfelelő topic a problémámra, de relevánsabb aktív topicot nem találtam.
Javításra hozzám került egy DPS Dream 9 tablet (ipari hulladék kategória, de rendbe kéne tennem), amelynek az a gondja, hogy a tulaja a factory reset során valamit elrontott, és azóta bootloopol, csak a gyártó logójáig jut el. Próbáltam a recoverybe lépni, és onnan nyomni újabb reseteket, de semmi nem segít, a sikeres lefutás után sem indul el.
Eddig bárhogy próbáltam a Google kereséseket, nem vezetett semmi eredményre.
Próbáltam a DPS Dream 7 topicjában érdeklődni, mert még az áll ehhez a témához a legközelebb, de úgy tűnik, hogy az már halott téma, és a linkek mögötti tartalmak is törölve vannak.
Tudna valaki segíteni, vagy ötletet adni, hogy hogyan tovább vele, milyen módon próbáljam működésre bírni?

(#19583) Mr Dini válasza Abysmal (#19582) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szerezned kéne rá egy megfelelő romot és egy programot, ami felteszi. Google bácsiba írd be a tableted nevét és a végére a rom szót. ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19584) beg válasza Abysmal (#19582) üzenetére


beg
veterán

DPS nevű ipari hulladék nálam is járt, 7 colos. Esélytelen. Egy átcímkézett kacat, amiről semmit nem tudsz, support egyenlő a nullával. Csere garancia van rá, az itthoni szerviz sem nyúl hozzá, garancia után ha baja van, vágódeszka.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#19585) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

A kezdőképernyőn van alapból 5 lap, viszont nincs tele mindegyik, mert 3 üres. Ezt a felesleges 3 üres lapot nem lehet eltávolítani?

(#19586) Viktor0610 válasza Ice&Lime (#19585) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínűleg "csippentő" mozdulattal behozhatod az áttekintő nézetet, majd kidobhatod a felesleges lapokat. :)

Samsung Galaxy A54

(#19587) Ice&Lime válasza Viktor0610 (#19586) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Elsőre nem ment, többször kellett csippenteni, megvan, köszi.

A másik kérdésem az lenne, hogy a tárcsázó gomb hangokat és a beírási zavaró kattog hangokat külön-külön lehet változtatni illetve kikapcsolni a csengőhangtól függetlenül?

(#19588) beg válasza Ice&Lime (#19587) üzenetére


beg
veterán

Az egyiket a tárcsázó beállításaiban (telefon menü gomb), a másikat a nyelv és bevitelnél a billentyűzet beállításaiban találod.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#19589) Ice&Lime válasza beg (#19588) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, megvannak.

(#19590) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van tippetek arra, h mit lehet tenni, ha nagyon belassul az eszköz?

Mert az N5-öm ugyanolyan stabil, mióta megvan, de pl az S4 írtó lassú lesz kb fél év használat után. Ilyenkor jöhet a jóöreg szoft. reset, vagy a rom csere... És ilyenkor mehet vissza a régi mentés, már nagyon elegem van ebből a dilemmából... :(((

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19591) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Az érdekes az, hogy a hívásjelző dallamot ki tudtam cserélni saját mp3-ra, viszont az sms jelző hangot nem tudom megváltoztatni. Meglehet egyáltalán? (4.4.2), mert a régebbi (5éves) telefonomnál azt is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#19592) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#19591) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Megtaláltam végre, egy külön mappába kellett tenni.

(#19593) Just_Reboot válasza Mr Dini (#19590) üzenetére


Just_Reboot
addikt

CM-et neki! :D

(#19594) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Szerintetek van rá lehetőség, hogy szoftveresen növeljem a telefonom mikrofonjának hangerejét? Páran azt mondják, hogy rosszul hallanak hívás közben és a Shazam is kis jelet ad zenefelismeréskor (bár felismer szinte mindent). Egy root-olt Xperia V-m van, gyári 4.3-mal.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#19595) teo77


teo77
őstag

Sziasztok! Valamiért elkezdett pulzálni a telóm így: [link] Stock 5.0.1, root. Még sosem csinálta.Eltűnt a felső panel, nem húzgató le semmi felülről. Az kalmazásváltó sem nyílik meg. Most a gyari launcher az elsodleges;nova volt fent. Ja, és csak a launchernél villog, ha valamilyen app aktív, akkor nem.
Vírus nincs, új appok leszedve, gyári appok felolvasztva, cache törölve, de nem szűnt meg. Valami tippetek, hogy miért lehet? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19596) teo77 válasza teo77 (#19595) üzenetére


teo77
őstag

A launcher adat - és cache törlése sem segít.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19597) Quasi_modo válasza teo77 (#19596) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Launcher újratelepítés?

valami

(#19598) teo77 válasza Quasi_modo (#19597) üzenetére


teo77
őstag

A gyárié? Ja, és melegszik is rendesen. Valami nagyon pörgeti a procit. Mutatok képernyőképet:

A Chrome csak egy füllel megy.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19599) Mr Dini válasza Just_Reboot (#19593) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az van rajta, mert meghülyülök a tácsviztől. :o :DDD

De cm alatt is produkája a cuccot, ha xposed és link2sd fent van. Xposed még a bootot is nagyon meghúzza, de Gravitybox, Greenify meg a root cloack miatt kell.

Hú gyerekek, ilyet még nem láttam. Samsung Galaxy Mini 2-m már két éve szolgál (ezen bátran merek tesztelni, meg nincs rajta Knox :C) Mivel nyaralni volutnk gyakran használtam rajta a navigációt és ezért gyorsan merült.(legalábbis ennek tulajdonítottam a fél óra alatt 24%-ot, bár picit gyanús volt)De most miután hazaértem GPS nélkül is egy/másfél órát bír ki a teló egy töltéssel. Jó lehet, h elromlott az aksi/zárlatos lett, nem számít, veszek újat! Nade most, h link2SD-vel át akartam helyezni pár appot leégett a mSD kártya foglalat. :Y (Vele együtt a kártya is, de az a kisebbik baj) Kiváncsi vagyok a fejleményekre. Mi jöhet még?! Kár, pedig jó kis teló volt egy általam bildelt rommal. Isten nyugosztalja!

Ui.: Bocs, h ilyenekkel szennyezem a topikot, de valahogy ki kell adnom magamból ezt a szörnyűséget... :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19600) Mr Dini válasza teo77 (#19595) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A felső panel lehet, h azért tűnt el, mert aktív a kiterjesztett képernyő.

Nem lehet, h ez egy live wallpaper, ahol ez a pulzálás "direkt" van? :F Mert a mappák a főoldalon és a többi nem huncutkodik.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.