Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77701) klogw válasza wwenigma (#77696) üzenetére


klogw
aktív tag

Marhaság? :F Akkor szólj a kollégának, hogy csak hallucinálja a problémát. :D

[ Szerkesztve ]

(#77702) Laza... válasza janaman01 (#77699) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem semmi bajom vele. Igaz nem ThL-hez, de az anyag u.a. Ár/érték arányban nekem megfelel

Never give up!

(#77703) janaman01 válasza Laza... (#77702) üzenetére


janaman01
addikt

Na jó egy kicsit eltúloztam , abban igazad van hogy annyiért nem rossz....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#77704) klogw válasza sajtjani (#77698) üzenetére


klogw
aktív tag

Rekontra:
Tévedsz. Kopernikusz volt az, akihez a viszonyítási rendszer (geocentrikusról a heliocentrikusra) megváltoztatása köthető.

Az Eppur si mobile! valóban GG-nek tulajdonított.

[ Szerkesztve ]

(#77705) stmiklosi válasza dethroner (#77692) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Ez természetes.
Az A-GPS a következőt jelenti:
A telefon tudja a szolgáltatód cellainformációi alapján, kb. 2-300m-es pontossággal, hol vagy éppen.
Ezeket az adatokat némi adatforgalom formájában letölti és átadja a GPS vevőnek, így tudja hol van és csak azokat a holdakat keresi le, figyeli, amelyek elvileg a horizont felett vannak.
További gyorsítást jelent, hogy feltételezi, hogy ott kapcsoltad be a GPS-t, ahol korábban (ca 1 héten belül igaz) kikapcsoltad, így kiszámolja melyek az aktuálisan látható müholdak.
Igazából úgy lehet megítélni a GPS vételkészséget, hogy kitörlöm a GPS config fájlt, nincs SIM kártya és WiFi sem. Na az az igazi hidegindítás.. Az összes többi már "rásegítéssel" megy.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#77706) Cyborg válasza drewcsalad (#77697) üzenetére


Cyborg
őstag

Lenovo P780, S860 talán

(#77707) Senator válasza virkir (#77700) üzenetére


Senator
aktív tag

Szia! Köszönöm, ezekkel én is mind tisztában vagyok :) Időközben került bele sim kártya és nem kellett mókolni semmit, megy minden freki :C A 4G korában engem nem annyira foglalkoztat a tárhely, persze jobb lett volna a 64GB verzió, de amennyibe jelenleg kerül ha nincs invite-od... inkább viszek magammal egy 64-es pendrive-ot meg egy otg kábelt, a különbözetet meg eliszom. :Y

(#77708) janaman01 válasza Senator (#77707) üzenetére


janaman01
addikt

4G ? Ehehe....nagyon sok helyen még 3 sincs....persze a reklámok ezzel a marhasággal vannak tele a szolgáltatók meg egy nagy rakás xart szolgáltatnak...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#77709) Senator válasza janaman01 (#77708) üzenetére


Senator
aktív tag

Amerre én járkálok általában ott mindenhol van 4G a többi nem érdekel :) Na én befejeztem itt ezt a témát, kinyitom majd a külön topickát a cuccnak ha lesz időm vagy meg nem előz vki :)

(#77710) janaman01 válasza Senator (#77709) üzenetére


janaman01
addikt

A teloról egy cikkből :

A 4G támogatás egyes országokban szintén problémás lehet, ugyanis az online áruház a kínai piacra szánt modelleket forgalmazza világszerte, mely 1800/2100/2600 MHz-es LTE sávokon üzemel."

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#77711) sajtjani válasza klogw (#77704) üzenetére


sajtjani
tag

Acceptálva! :R

(#77712) Musaka válasza Senator (#77688) üzenetére


Musaka
senior tag

Grat a jó kis masinához .... A sok irigykedőre meg sz... :D

(#77713) pinterto válasza Senator (#77709) üzenetére


pinterto
tag

Azért még utoljára OFF-ban adhatnál egy kinket a telefonról.

(#77714) fila válasza drewcsalad (#77697) üzenetére


fila
senior tag

lenovo p780, és az ára is sokat esett mostanában!

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#77715) Nyiaz válasza Laza... (#77691) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#77716) dethroner válasza wwenigma (#77696) üzenetére


dethroner
veterán

Végigzongoráztam a lépéseket. A piros pöttyök szépen átrendeződtek, de így is nehezen talál jelet és ha talál is, nehezen lesz aktív.
Barátnőm Jiayu-ja ugyanazokat a holdakat erősebb jellel látja, gyorsabban is megy fel a holdakra, több holdat talál. DE, az övé is csak akkor kezd működni, ha előtte a már említett lépéseket végigzongoráztam. Ha megcsinálom, akkor gyorsan fog sok jelet, jól tartja is, de addig az övé is agyhalott.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77717) Senator válasza janaman01 (#77710) üzenetére


Senator
aktív tag

Szerencsére az újságírónak szar informátorai vannak Esetleg ha ismered a tagot, add át neki üdvözletemet! :C

Reméltem, hogy erre nem kell majd kitérnem, de savazni könyebb mint odacsapni a lovak közé, hogy elérd a kitűzött céljaidat finoman fogalmazva. AZÉRT osztottam meg az információt, mert lehet MÁS IS SZERETNE OnePlus One-t vásárolni rajtam kívűl és van kinek feltenni a kérdéseit, aki GYAKORLATI tapaasztalatait osztja meg és nem review-k alapján alakítja ki a véleményét. Ezt se tessék félreérteni, mert review-k alapján tájékozóni mert éppen nincs elfekvő x 100 ezer forint semmit nem von le a tudás értékéből, csupán más a kettő és mindkettő egyenértékűen becsülendő!

(#77718) Senator válasza pinterto (#77713) üzenetére


Senator
aktív tag

Mi az a kink? :)

(#77719) CoolBoy323 válasza janaman01 (#77699) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Abszolut egyetertek, egy f0$!!

(#77720) Senator válasza Musaka (#77712) üzenetére


Senator
aktív tag

Köszönöm szépen, majd akit érdekel írkálok róla pár nap múlva!

(#77721) Joe.36 válasza sajtjani (#77571) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszönöm! :R

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#77722) fila válasza Senator (#77720) üzenetére


fila
senior tag

De ne itt légyszi, van saját topicja:

[link]

Ide a dual simes telók valók.

Köszi.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#77723) 7Sony7 válasza Laza... (#77675) üzenetére


7Sony7
addikt

Jól van, ne sértődj meg, előszőr én is félreértettem. Utána gondolkoztam: Laza nem szokott hülyeséget beszélni
Aztán beugrott! Forog! Ahá!

-

(#77724) janaman01 válasza Senator (#77717) üzenetére


janaman01
addikt

Figyelj, én elhiszem hogy örülsz mint majom a farkának, de majd lenyugszol ...pár nap és megtalálod a fórumot ahová tartozik....:D
( ott ahogy látom már szépen nyugodtan tárgyalják a teló, rendszer stb előnyeit hátrányait...olvasgass te is ) ehehe

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#77725) Senator válasza fila (#77722) üzenetére


Senator
aktív tag

#77709 De köszönöm szépen, hogy felhívtad rá a figyelmem (ismételten), szép estét mindenkinek, privátban elértek ha akartok :R

(#77726) Senator válasza janaman01 (#77724) üzenetére


Senator
aktív tag

A sárgaláz nem játék, de szerencsére van már rá oltás :))

(#77727) wwenigma válasza dethroner (#77716) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Esetleg egy GPS Status&toolbox-ot dobj fel es az frissit folyamatosan AGPS-t amikor bekapcsol a GPS.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#77728) Depression válasza Senator (#77726) üzenetére


Depression
veterán

Ahelyett, hogy nyomkodnád a drágád, inkább ide irogatsz, ahova még nem is illik?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#77729) klogw válasza Senator (#77726) üzenetére


klogw
aktív tag

Erre azért most már leírom, amit gondolok:

Én biztos nem vennék ilyen telefont.
1. Ha különösebb spórolás nélkül, bármely hónapban vehetnék ilyet, akkor azt a rendszeresen felesleges 100ezremet inkább valami befektetésben gyűjteném.
2. Mivel ezt nem tehetem meg, hanem spórolnom kellene rá, akkor pláne nem egyetlen ilyesmire költeném el az egész az összespórolt pénzem, hanem harmadából vennék csak telefont, ami egyébként nem tud kevesebbet mint ez, csak legfeljebb kicsit lassabban.

(#77730) janaman01 válasza Senator (#77726) üzenetére


janaman01
addikt

Csak a kedvedért beoltatom magam...
Miért gondolja hogy most neki van a világ legjobb kütyüje ??...mondom pár nap , összeszed a gondolataid és lenyugszol...nem csak kapkodsz össze vissza mint az 5 éves gyerek karácsonykor a sok játék közt :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#77731) wwenigma válasza klogw (#77729) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

ami egyébként nem tud kevesebbet mint ez, csak legfeljebb kicsit lassabban.

Hét dumája. :)

Mennyi irigy ember.

mod: én is. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#77732) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Innen üzenem az érintetteknek, hogy qrvára nem szép dolog az irigység!....és qrvára nem szép dolog az arcoskodás!
Innentől fogva, mindkét félnek HESS ALUDNI! ;]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#77733) janaman01 válasza gipsztigris (#77732) üzenetére


janaman01
addikt

Jessz szőr :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#77734) klogw válasza wwenigma (#77731) üzenetére


klogw
aktív tag

Mondd kérlek:

Mit s miért is kellene irigyelnem egy telefonnal kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#77735) janaman01 válasza klogw (#77734) üzenetére


janaman01
addikt

Na igen...mikor eleve a 4G ről kezdtem el én is "vitát" nyitni az illetékes kartással...erre azt hiszi irigykedek...nem zavar higgye azt...ma úgyis örömnap van neki:D részemröl lezártam....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#77736) Remiel válasza Senator (#77726) üzenetére


Remiel
őstag

Senator egész véletlenül nem játszottál Quake 2 a régi szép időkben?

Kb akkor amikor a fórum fele még pelenkában rohangászott? (ezzel természetesen csak a idő múlását szeretném érzékeltetni, nem a fórumtagokra tettem megjegyzést)

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#77737) bpmcwap válasza Remiel (#77736) üzenetére


bpmcwap
senior tag

hehehe.... néha nekem is vannak hasonló érzéseim.... :) de többnyire a véletlen szüleménye, hozzá teszem sajnos....

Túrista vagyok

(#77738) dethroner válasza wwenigma (#77727) üzenetére


dethroner
veterán

Már régóta fent van a GPS Status&toolbox, sőt van GPS Test és AndroiTS GPS Test is. 1-2 naponta elindítom ezeket is, de ha az mtk tools nem tud kapcsolatot varázsolni, ezek is vakok. A telefonomon nem használok mobilnetet, csak néha wifi-t, ez hátrány az a-gps esetében?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77739) tolvaj! válasza dethroner (#77738) üzenetére


tolvaj!
őstag

Az. A(sisted)- gps. Tehát támogatott. Hálózati támogatás kell a hideg indításhoz általában. Ilyenkor a netről szedi le a műholdak helyzetét.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#77740) drewcsalad válasza fila (#77714) üzenetére


drewcsalad
tag

köszi :)

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#77741) drewcsalad válasza Cyborg (#77706) üzenetére


drewcsalad
tag

köszi :)

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#77742) iMaverick válasza Balu02 (#77644) üzenetére


iMaverick
addikt

Használhatatlan vacak, akkor tényleg inkább egy használt minőségi cucc a vateráról, ha ennyi a kereted rá.

Annó figyelmeztettelek rá, hogy a Haipai kerülős... LINK és LINK

A "röhej" az, hogy gyakorlatilag Te is átmentél azokon a fázisokon a Haipai-jal, mint én... :B

1, örülünk Vincent?
2, ej, ez azért lehetne jobb...
3, mi ez a sz@r?
4, OKÉ emberek, mindenki kerülje ezt a sz@rt. ;]

Viszont az Amoi-t nem bántam meg azóta sem! Kicsivel több mint egy éve írtam, hogy ki tudja, meddig lesz a "partnerem" a kis N828? (Azért írom a kicsi-t, mert a többség 5" és felette gondolkozik, én a 4,7"-es Haipai után direkt a kisebb kijelzős Amoi-t vettem.)

Erre most vagy két hete nem kirakták hozzá a gyári frissítésű 4.4-es Kit-Kat-et? No mivel a vassal nem volt eddig bajom, erre most szoftveresen is uptodate-s lett... Minek cserélném le? (Asszem van végre egy olyan droid-os telóm, ami 2 évet is kihúz nálam.)

(#77689) Laza...: Ámen! :C

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#77743) aytukabozs válasza iMaverick (#77742) üzenetére


aytukabozs
addikt

OFF!
Pár perc múlva dobok a JBart topicba egy kérdést, úgy látom te otthon vagy benne ránéznél majd, hátha a topicgazdi nem figyel??
köszi :R

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#77744) iMaverick válasza aytukabozs (#77743) üzenetére


iMaverick
addikt

Szakértő azért nem vagyok benne, de párszor már végigcsináltam... :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#77745) Balu02 válasza iMaverick (#77742) üzenetére


Balu02
csendes tag

Már annó is írtam, hogy tuti összekeversz valakivel, engem már csak azért sem figyelmeztethettél, mert eleve azután regeltem ide, hogy megrendeltem a telefont.

Ettől függetlenül a GPS nagyon tré benne (bár - valami csoda folytán, ezt akkor is írtam már - az Osmand navival elkezdett tök pontosan navigálni, miután ugye kivártam, hogy khmm. megtalálja a holdakat...)

Nekem nem volt ezen kívül problémám a telefonnal, sőt fura módon egészen meg is szerettem, a maga kis gagyi dolgaival együtt (csúszós hátlap, lekopó műfém-festék stb., DE kétszer annyit bírt az akksija, mint a mostani telómé, szoftveresen semmi baja nem volt, és nekem elég volt sebességben, minden másban, amit tudott.) Aztán a gyerekek kezéből is kicsúszott párszor a kőlapra és megzakkant az érintőpanelje, azóta megkapták játszós telefonnak én meg (eddig, egyelőre) boldogan nyomkodom az új Hongmi 1S-t. Ár-érték arányban egyértelműen rossz bolt volt a haipai, most, hogy látom, milyen egy minőségi kínai teló, azért ég és föld a különbség, és saccperkb. ugyanannyit fizettem mindkettőért.

(#77746) MotorBoy79


MotorBoy79
tag

Itt van nálam egy ismerősnek rendelt Doogee Valencia (DG800) (az enyém vissza lett küldve garanciális javításra), amit most nyomogattam kicsit és épp az előbb csilingelt, hogy Wireless Update van.
Ezek alapján a DOOGEE kiadott a DG800-hoz 2014.06.19-ei dátumú gyári OTA Firmware frissítést, amiről én most kaptam értesítést.
Többi tulaj is találkozott már vele? Felraktátok? Mik az első tapasztalatok vele? Mivel nem az én telefonom, nem merem még felrakni, nehogy kuka legyen a készülék.
(Tudom, hogy elvileg a gyári OTA frissítéstől nem romolhat el a készülék, de informatikusként láttam én már sok elvileg fail safe rendszert meghalni.)

[ Szerkesztve ]

(#77747) cappa72 válasza MotorBoy79 (#77746) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem (ez csak az én véleményem/javaslatom), hogy OTA frissítés előtt mindig csinálj egy CWM mentést. Biztos ami biztos alapon... (ha nincs CWM, akkor MTKDroidTools-zal, mert az is csinál CWM mentést a boot és system-ről; a datáról sajna nem)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#77748) iMaverick válasza Balu02 (#77745) üzenetére


iMaverick
addikt

Oké, lehet tényleg kevertelek valakivel, de a keresőt használva azért élni kellett volna a gyanúperrel, hogy a Haipai-t kerülni kell, mint a pestisest.

Ezért jók az ilyen gyűjtőtopicok, hiszen ide mindenki beírogatja a tapasztalatait, aztán ezekből lehet mazsolázni. (Vagy nem. ;] )

szerk: megmondom az őszintét, nem emlékszem már, hogy az Amoi-t hogy sikerült kiválasztanom, de szerintem nem volt rossz választás!

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#77749) gyuszito válasza iMaverick (#77748) üzenetére


gyuszito
senior tag

Vagy akinek más tapasztalata van az beleköt, és indul a háború! :U

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#77750) b0bcat válasza gyuszito (#77749) üzenetére


b0bcat
addikt

1-1 tapasztalatból nem szabad messzemenő következtetéseket levonni. :N Nekem pl. hibátlan volt a Star telefonom, de ettől még nem gondolom azt, hogy minden Star készülék szuper. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.