Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77801) b0bcat válasza #79335424 (#77799) üzenetére


b0bcat
addikt

"...az újabb változat (6589 -es SOC)..."

Az nem a régebbi? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#77802) Mr.Csizmás válasza b0bcat (#77795) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

volt már nálam, azért lett opció.

redmi S1 gyors/EU beszerzéssel mennyire jön ki?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77803) gipsztigris válasza Mr.Csizmás (#77802) üzenetére


gipsztigris
addikt

Gyors EU-n kívüli beszerzéssel alulról súrolja az 50-et.
Minideal+DHL Express+Tréfa

EU-ból szerintem ennyiért nem kapod meg! Vagy esetleg nézel itt a hardveraprón "készletről" pár napos-hetes példányt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#77804) pècsimunkás válasza Mr.Csizmás (#77792) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szia! 32 èrt vettem hungobungo- tól az Zp700-at. nagyon jó kis teló. Kersed meg , biztos tud valami jó árat mondani.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#77805) Mr.Csizmás válasza pècsimunkás (#77804) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

úgytudom ő nem raktárkészletről dolgozik, hanem x várakozással. (jó ár lenne)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77806) Bferibörs válasza b0bcat (#77789) üzenetére


Bferibörs
addikt

"GPS + GLONASS AGPS" hm, ez van az adatlapján.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#77807) pècsimunkás válasza Mr.Csizmás (#77805) üzenetére


pècsimunkás
addikt

kb 2-3 hèt. Nèha van nála plusz telefon.Èn tudtam várni, ezèrt az árèrt. De ha sürgôs , a mobilamb 2-3 nap, de ezt te tudod mennyire sürgős...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#77808) Botigta


Botigta
aktív tag

Sziasztok,
Vettem egy hTm H100-at, és olyan problémája van, hogy ha megérintek, egy ikont, akkor ahelyett, hogy elindítaná az appot, inkább ellapozódik az oldal, vagy máskor 3-szor 4-szer meg kell érinteni, hogy elindítsa az appot. Ha pl egy fájlkezelőben könyvtárlistában egy mappához érek (ami egy keskeny sáv), akkor vagy elgördül a lista, vagy picit ide-oda remeg a a lista, vagy egész egyszerűen nem nyílik meg a mappa, csak többszöri érinésre. Nem kijelző hiba, mert a fejlesztői lehetőség menüben bekapcsoltam az érintés mutatását, és minden érintést visszajelez a készülék a kis szürke pöttyel. Találkozott már valaki ilyennel? Lehet ez ROM bug?

(#77809) gipsztigris válasza Bferibörs (#77806) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerintem kamuznak!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#77810) klogw válasza Mr.Csizmás (#77792) üzenetére


klogw
aktív tag

~30ért - igaz kínából - nagyobb aksijú, kisebb felbontású és méretű (840*480, 4.3col), egyebekben ugyanilyen specifikációjú telót vehetsz: Jiayu G2F. Szokott lenni a mobilambnál is, bár ott nem tudom menyiért és most épp nem listázza, de nyilván rá lehet kérdezni.

(#77811) Mr.Csizmás válasza klogw (#77810) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

értem, köszi.

ezek EU-s szállítással lennének nekem gyorsan, melyiket javasolnátok, pro-kontra?

zopo zp700
zopo zp780
doogee dg2014
cubot one
inew v3

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77812) klogw válasza gipsztigris (#77796) üzenetére


klogw
aktív tag

Ha megengedsz egy észrevételt:

Nem két dolog közti különbséget nem lehet egy lapon említeni, hanem az adott két dolgot.

A szólás mint hagyomány formáján túl logikus sem lenne a te verziód:
Mivel az adott két dolog különböző, nem maga a különbség különböző.
Két dolog különbségének (különbözőségének, "nemazonosságának") ténye egy kétértékű logikai állítás egyik értéke: egy "dolog", nincs mit megosztani rajta "egynél több lapra".

(#77813) gipsztigris válasza klogw (#77812) üzenetére


gipsztigris
addikt

Köszi a tartalmas kioktató szavakat! Valóban először azt akartam írni, hogy a kettő közti különbséget zongorázni lehetne, de így sikerült! Nem baj, legalább megtudtuk, hogy ehhez IS értesz! :D

Klogw Úr! Maga mindenhez ért? .......mindenhez IS! :DD

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#77814) klogw válasza Mr.Csizmás (#77811) üzenetére


klogw
aktív tag

Ha még a héten kell, akkor valóban eu-s boltot nézz,
de ha ráér jövő héten is (és akarsz egy 10-15e huf-ot spórolni), esetleg kérdezz rá hungobungonál a Jiayu G2F-re, ha megfelel a specifikációja, vagy akár a két zopora is.
A zopokról nem rémlik, hogy különösebb rosszat írtak volna itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#77815) klogw válasza gipsztigris (#77813) üzenetére


klogw
aktív tag

Kedves Gipsztigris úr!

"mindenhez IS" :DDD Tetszik ez az elménckedésemet fricskázó elmés riposzt. :C

Egyébként:
Tudtam, hogy ismerős valahonnan magának a különbség szónak az említése is, de a zongorázós szólás most mégsem ugrott be. Milyen jó, hogy reagált az észrevételemre!
Igen, itt most két hasonló értelmű szólást sikerült összevegyíteni. Van még egy másik, gyakran összekutyult szóláspár: a "vaj van a fején" és a "valami van a füle mögött". Ebből szokták kihozni a "vaj van a füle mögött" keveréket.

[ Szerkesztve ]

(#77816) sbe561 válasza klogw (#77810) üzenetére


sbe561
tag

G2F még nem volt készleten soha a mobilambnál!

(#77817) Laza... válasza Mr.Csizmás (#77811) üzenetére


Laza...
addikt

Ment privi ;)

Never give up!

(#77818) klogw válasza sbe561 (#77816) üzenetére


klogw
aktív tag

Azt hittem, csak most hiányzik. A Jiayu menüpontjában szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#77819) dethroner válasza tolvaj! (#77739) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, nincs adathasználat, tehát az A-gps nem megy. DE, az epo fájl tartalmazza a holdak helyzetét és amikor elindítom az mtk tools-t, mutatja hol akarja keresni a holdakat. Lát is párat, de nem tudja használni őket. Aztán elindítom a wifi-t és kis idő múlva csatlakozik. A holdak ugyanott vannak és a jelerő sem lesz nagyobb a wifi bekapcsolása után.
Néha a wifi bekapcsolása sem gyorsít semmit a folyamaton, csak akkor tud csatlakozni ha az mtk tools-ban lejátszom a hidegindítást.
Értem én hogy rossz az antenna, de akkor is rossz és akkor sem kéne mennie ha megnyomom a full és cold gombokat, nem? De akkor meg megy.
Hülye vagyok ehhez, de a hardveres hibán túl nekem szoftveresnek is tűnik :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77820) Zeki válasza bpmcwap (#77762) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szomszédék rendeltek a miniről egy fehér s4-et, meg egy feketét, nem ugyanaz a rom a két telón. A fehér jobban tud magyarul. Szövegbevitelnél is. A fekete amúgy frankóbb, jobb fogni, a hátulja kicsit gumis műanyag szerű. Amúgy nagyon babák.

(#77821) janaman01


janaman01
addikt

Nah kiváncsi leszek...holnap bejelentik ez az új lálipopot 5.0 vagy marad a kitkat....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#77822) tolvaj! válasza dethroner (#77819) üzenetére


tolvaj!
őstag

mert az is sajnos. nincs rendesen optmalizálva az oprendszered, azaz minden funkciót nem ér el rendesen és kezelni sem tud a telefonod. ez a különbség a nagyobb -kissebb-és névtelen kínai gyártók között. az anyagok ugyanazok mindnél, de a belefektetett munka már meghatározóbb. sajnálom :(

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#77823) Zeki válasza klogw (#77814) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hungobungóval 2x égettem meg magam, én nem ajánlanám.
1x sokkal gyengébb tabletet küldtek neki, ő meg küldte tovább, de ez visszaküldéssel rendeződött, másodiknak meg vártuk, de nem küldték el neki a rendelt tabletet. Így ő sem nekem.
Lehet sok helyről dhl-el rendelni, van egy halom webshop.

(#77824) takfer válasza sajtjani (#77800) üzenetére


takfer
csendes tag

Köszönöm,azzal próbáltam,de nem jó hozzá! Ez a teló nem Lenovo koppintás... :)) :))

takfer

(#77825) takfer válasza takfer (#77824) üzenetére


takfer
csendes tag

erről lenne szó: http://www.tinydeal.com/mpie-mp-s720-45-mtk6572-android-422-3g-phone-p-117034.html?sk=78790705Mt

takfer

(#77826) aytukabozs válasza takfer (#77824) üzenetére


aytukabozs
addikt

csak én nem értem hogy jön az ide hogy klón-e a telo vagy nem? :o
btw tegnapelőtt rootoltam vele egy szintén 'nem lenovo koppintás' telefont :)

másik megoldás:
http://logout.hu/bejegyzes/cappa72/mtk6577_root_es_backup_mtkdroidtools_segitsegevel.html

[szerk.]
közben ránéztem a linkre, muhahah
még szerencse hogy nem koppintás :D

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#77827) Mr.Csizmás válasza klogw (#77814) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egen, amiket felsoroltam, eu shopban elérhetőek, és az árban is megfelelőek nekem, az a kérdésem, hogy melyik jó ezekből :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77828) AlyrArkhon válasza klogw (#77818) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

az a menüpont kicsit szerkesztői hiba, ott a jiayu-s dolgok ömlesztve vannak, ha a g2f-et választod, akkor az ahhoz tartozó dolgok jönnek (gondolom sima cimkekezeléssel lett megvalósítva)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#77829) janaman01 válasza aytukabozs (#77826) üzenetére


janaman01
addikt

Hát az úgy koppan a lenovón, mint a pinty..!!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#77830) takfer válasza aytukabozs (#77826) üzenetére


takfer
csendes tag

bocsi,bocsi,bocsi! nem jól fejeztem ki magam!Természetesen koppintás,csak valószínűleg nem lenovo-rol,hanem talán valami más,mert sem a framaroot-al (1.9.2),sem ezzel nem akar sikerűlni.Bár az is lehet,hogy valamit nem jól csináltam,csak tudnám mit... :W Nem vagyok egy nagy ász ebben még távolról sem! :F

takfer

(#77831) aytukabozs válasza takfer (#77830) üzenetére


aytukabozs
addikt

kivülről 1:1 lenovo s720 (nem véletlen az a név :P )

framaroot;
elindítod, és kéri hogy válassz egy exploit-ot (fingom sincs mi erre a magyar kifejezés)
ahogy a képen is látszik van hogy az első (2., 3.) nem működik, de utána meg a következő igen.

Nálad voltak alternatívák?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#77832) kisskaresz21


kisskaresz21
tag

Üdv. Nem akarok most többszáz kommentet végigolvasni míg az adott telefonról találok valami infót szóval felteszem a kérdést. Az iNew i7000-ről amit a mobilaréna oldalon is hírdet a pandavill mindössz majdnem 100 dolcsiért, az milyen telefon, érdemes megrendelni, vagy nem véletlenül ennyi az ára? Kérlek segítsetek. Ja és ez a 4 GB-os verzió, bár nem hiszem, hogy valamit számítana, ide be is linkelem.
http://www.pandawill.com/inew-i7000-smartphone-50-inch-hd-ips-screen-android-42-mtk6589-1gb-4gb-3g-otg-gray-p89928.html

Kösz a segítséget.

(#77833) dethroner válasza tolvaj! (#77822) üzenetére


dethroner
veterán

Nem a gyári rendszer van rajta, hanem ez . Ez így sem jobb mint a gyári?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77834) takfer válasza aytukabozs (#77831) üzenetére


takfer
csendes tag

Nos,igen! Kiírta,hogy succes és indítsam újra,de újraindítás után ha leellenőrzöm,azt írja ki hogy nincs rootolva :(

takfer

(#77835) klogw válasza kisskaresz21 (#77832) üzenetére


klogw
aktív tag

"Nem akarok most többszáz kommentet végigolvasni"

Használhatod a keresőt is (j. f. sarok).

(#77836) kisskaresz21 válasza klogw (#77835) üzenetére


kisskaresz21
tag

De egy találatot sem ad ki erre a típusra a kereső... :(

(#77837) KTU válasza kisskaresz21 (#77836) üzenetére


KTU
addikt

[link] :W

Szerintem keress más típust. :)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#77838) #79335424 válasza b0bcat (#77801) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, igazad van, rosszul emlékeztem. A Veletechen volt egy tesztpéldány. De ha a mostanibam 6589 van, akkor csak annyi volt a motortérben a változás, hogy abban "már" a T -s proci volt. Sajnos, a lényegen ez nem változtat.

(#77839) tolvaj! válasza dethroner (#77833) üzenetére


tolvaj!
őstag

Az a baj, hogy teljesen mindegy milyen rendszert teszel fel, ha a gyári kernel el lett b@szva, mert mtk -nál minden alternatív rom a gyári alapjain nyugszik. Nem olyan mint egy cm.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#77840) tolvaj! válasza #79335424 (#77838) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem, a mostaniban qualcomm van. Gyárilag jött ki 6589t -vel. :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#77841) peestike válasza Zeki (#77823) üzenetére


peestike
senior tag

akinek esetleg van türelme az próbálkozhat.
nekem végül is jól rendeződött a dolog, egyetlen pozitív az ár volt.
2014.05.19-2014.06.23 volt a kiválasztás-megérkezés időszaka....
1. nincs mit kifizetni, mert kínai nem küld paypal-on számlát
2. nagynehezen fizettem, erre nincs fehér teló
3.postán, aztán mégsincs csomagban
4.postán, aztán mégsincs csomagban
5.postán, valóban
6.megérkezett (de előtte meguntam, aztán paypal-on dispute, biztos, ami biztos alapon....)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#77842) Remiel


Remiel
őstag

bocs ha már volt erről szó, de ez az első két kártyás telefonom...

szóval az lenne a kérdésem, hogy a névjegyzéket meg lehet e oldani úgy, hogy mindkét kártya használhassa, vagy külön telefonkönyve van mindkettőnek?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#77843) LantosBerry8 válasza takfer (#77834) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Próbáld meg régebbi framaroottal....az új verzió nem működik néhány régebben kompatibilis telóval

(#77844) osztszoroz válasza takfer (#77834) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

VROOT

root után a kínai superSU app simán lecserélhető a playből telepítettel. :K

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#77845) tolvaj! válasza Remiel (#77842) üzenetére


tolvaj!
őstag

Elméletileg alapból egy telefonkönyvet használnak, amikor hívsz ( persze beállítás kérdése) akkor választod ki a kártyát. De lehet adott számokhoz kártyát rendelni.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#77846) doongoo válasza Nyiaz (#77777) üzenetére


doongoo
addikt

az én felhasználásom mellett Hongmi kb. 1,5 nap, Redmi 1S kb. 1 nap

(#77847) MotorBoy79 válasza buca84 (#77776) üzenetére


MotorBoy79
tag

Az én példányom még force-olt 2G hálózattal is recsegett, szakadozott, használhatatlan volt.

Ezzel más problémák vannak:
Szerintem az egyik probléma ott van, amikor 3G -ről visszavált 2G-re a telefon, mert rendszeresen akkor szakadt meg a kapcsolat. Emiatt átraktam, hogy csak 2G hálózatot használjon, azóta mindig van sok térerőm és nem recseg... :)
... viszont a Bluetooth-szal is van valami gond (xda-developers-en is olvastam, hogy másnál is jelentkezik), mert amikor elalszik a képernyő, akkor a Bluetooth kihangosítóban elhalkul és érezhetően rosszabb minőségű lesz a hangátvitel, sokszor nem is hallanak jól a túlvégén és nagyon ritkán meg is szakad. Amint megnyomom a bekapcs gombot, hogy feléledjen a telefon, már jó is lesz teljesen, akár hosszú telefonbeszélgetésekkel (10+ perc) sincs gond, csak hát ébren kell tartani a telefont, ami az akkuidő szempontjából nem szerencsés.
Ez csak azért nagyon zavaró, mert vezetés közben mindig Bluetooth kihangosítót használok és így most nem tudok telefonálni menet közben.

Szerintem kipróbálom a pár napja kijött OTA FW frissítést, hátha az megoldja...

(#77848) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

htc desire 600 dual simes telefonom van, de a sebessége borzasztó
milyen telefont ajánlotok helyette? illetve valami romféle? :)

Szépnapot!

(#77849) muhaha01


muhaha01
tag

sziasztok!

szeretnék rendelni tinydealtől telefont (ha jól láttam, itt a legbővebb a választék)
ezeket néztem ki:

neo m1
doogee dg2014
inew v3
ulefone p6

mondjatok véleményt légyszi, melyiket érdemes, van-e már tapasztalat vmelyikről?

köszönöm szépen! :)

(#77850) beg válasza muhaha01 (#77849) üzenetére


beg
veterán

Ezekből jót választani? Hááát. Lottót is vegyél. :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.