Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77151) Malamute válasza Zeki (#77149) üzenetére


Malamute
tag

Hát igazából itt az aprón rendelném, így nekem csak a telefon árát kell fizetnem, vámot meg szállítást meg stb.-t nem. Szóval nettó.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#77152) wwenigma válasza Dominó85 (#77145) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tőled kaptam már Mytracks progival készült GPS mentést? :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#77153) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Feiteng H9500 telefonom van és hát nem a gps bajnoka, sajnos. Végigcsinálva vele a bevezetésben lévő procedúrát, az mtk tools lát is több holdat, csatlakozni is sikerül hozzájuk. Utána az igo is viszonylag gyorsan pozíciót fog. Kb fél nappal később azonban már megint nincs semmi, egy darab holdat sem lát, nem csatakozik semmihez, csak ha wifit kap és ismét a piros pöttyök zöldre váltanak. Miért van ez?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77154) Zeki válasza Malamute (#77151) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom az aprós árakat.
Cubot, Doogee , UMI kerülendő, Lenovo, ZTE, Jiayu, Xiaomi, Huawei, THL okés.

(#77155) Laza... válasza dethroner (#77153) üzenetére


Laza...
addikt

Mert fosch a GPS vevő hardverileg (antenna), és az a-gps nélkül nehezen pozicionál.

Never give up!

(#77156) Xabi78 válasza hevizms (#77137) üzenetére


Xabi78
aktív tag

hevizms:

Csak mert olyan szépen kérted: :P ;]

http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=2828682&code=7c442af1fa72c86cc68936045ecc8802

Igen, nem tökéletes, néhol szakad a jel. A telefon egyébként a pohártartóban volt, a képernyő kikapcsolva. Az látható, hogy ahol fogott jelet, ott mindenhol szépen az úton van a jel. Pár helyen van pár másodperces jeleldobálás.

Szívesen benne vagyok összehasonlító tesztben is, kelet pesti (vagy addig utazni tudó és érdeklődéstől fűtött) Hongmi tulajdonossal, akár. És mielőtt még jönne a GPeniS összemérős duma: nem, nem azt akarom bebizonyítani, hogy az 1S mindennél jobb, hanem úgy lenne egy tiszta összehasonlítási alap a két hongmi GPS képességéről. A dolog egyszerű: beülünk az autóba, csalinkázunk 20-30 percet a városban, a telefonokon azonos programmal trackelünk, telefonok meg kitéve mondjuk egymás mellé a szélvédő mögé. Referenciának mellédobunk egy Garmin Dakota 20-ast, pl. (vagy mást, de ez van itthon).

és persze
PEACE :)

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#77157) Zeki válasza Xabi78 (#77156) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na egy ilyen kéne vazze! :)

Sok éve már, az index fórumán a videokamerás topikban ment a kinek f@szább a kamerája vita, mikor úgy határoztunk hogy nem tépjük tovább a pofánk, mert úgysem lehet meggyőzni a másikat, és összejövünk, és tesztábrán, meg a benti-kinti felvételen összehasonlítjuk a kamerákat.
Az egyik fórumos nyomtatott egy szuper nagy részletes tesztábrát, az asszony sütött pogácsát, és 6-an összemértük amink van. :)
Aztán kielemeztük a tv-n látott filmeket. Vita nem is volt, és kiderült mindenkinek, mit tud a kamerája a másikéhoz képest.
Utána nyugis lett az a topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#77158) gipsztigris válasza Xabi78 (#77156) üzenetére


gipsztigris
addikt

Igen, ez így korrekt! Mármint a teszt. Néhány éve foglalkozom GPS készülékekkel és egy készüléket sohasem próbáltunk, mindig volt mellette hasonló kategóriájú példány és egy referencia modell. A minap teszteltem a Hongmi 1S-t és egy Nexus 4-et. Önmagában mindkettő rendben volt, de az 1S-nél valakinek feltűnt, hogy megszakadt a jel. Aztán kiderült, hogy ugyanazon a ponton a Nexus4 is eldobta a jelet. Ha egyenként néztük volna, esetleg hardveres hibára tippelhetnénk. De sajnos külső zavaró tényezők is erősen tudják befolyásolni egy teszt eredményét.
Nekem is (illetve a feleségemnek) 1S van, pedig átmentem volna szívesen egy próba erejéig Gyömrőre.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#77159) kmarci25 válasza Zeki (#77154) üzenetére


kmarci25
veterán

A Cubot miért kerülendő? :Y

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#77160) Zeki válasza kmarci25 (#77159) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valahogy nem úgy maradt meg bennem, hogy szóbajöhet. Nyilván az olvasottak alapján.
Konkrétat nem tudok.

(#77161) janaman01 válasza kmarci25 (#77139) üzenetére


janaman01
addikt

Hmm pedig elöször azt akartam....
2 hete x6 (cubot) ot használok, eddig oké..wifi, gps , kamera ok, szinek fakóbbak...( de azért piros a piros:),) kijelző pontatlansága megoldódott a legutóbbi office firmwareval 05-ei( foglalkozik vele a cubot) akku átlagos, 8mag bika gyors.... hangzás jó, mind a külső mind a belső hangszórók...szóval eddig ok....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#77162) Dominó85 válasza wwenigma (#77152) üzenetére


Dominó85
veterán

Saját útvonalakkal csináltam egyet, de nem mentettem el. Majd egyszer, ha megyek valamerre akkor valami normálisabb progival kreálok egy utat. :K

* Péter - 06302461862 *

(#77163) Malamute


Malamute
tag

Jiayu G3C, G4C vagy Iocean X7 HD? :)

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#77164) kobipeti válasza Zeki (#77154) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Egy Doogee dg350-em volt (ami ugye UMI is), most van egy Cubot s208-am, egyikkel sem volt semmi gond, se hardveresen se szoftveresen, sőt azt tudta mindegyik ami rá volt írva, miért lenne kerülendő?

[ Szerkesztve ]

(#77165) Zeki válasza kobipeti (#77164) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, neked jó, másnak is jó, a tizediknél meg rossz.
Ergo hullámzó a minőség.

(#77166) pluhm válasza Zeki (#77165) üzenetére


pluhm
aktív tag

De ez igaz szinte minden márkára... Én is egy szerinted "kerülendő" típust használok hónapok óta hibátlanul..

(#77167) virkir


virkir
veterán

Redmi Note Review és pár tesztkép

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#77168) aytukabozs válasza pluhm (#77166) üzenetére


aytukabozs
addikt

(#77164) kobipeti
a szinte mindegyik márkára kicsit erős lesz...
mondj már a nagyok közül csak egyet is aki megengedett magának egy akkora öngólt mint a doogee a 150-nel..

félre ne érts, nekem rohadtul szimpatikus amit a cubot meg a doogee újabban csinál, hogy próbálnak valami újat letenni az asztalra formaterv terén, de értem azt is amit cinedog mond.
(és hiába vagyok belezúgva a doogee mint formatervébe, ha képesek fél giga ramot meg fwvga kijelzőt, meg 1800-as akksit belerakni 2014-ben :/ )
ha lenovot, xiaomit, vagy más 'nagy' gyártó termékét választod kisebb a zsákbamacska esélye.

(szerk)
a fél giga ram az a másik csiniben a Lattében van, bocs

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#77169) hevizms válasza Xabi78 (#77156) üzenetére


hevizms
addikt

Telon nem nyilik meg semmi a linkre kattintva nálam.Valami privat trip dumát ir ki.
A multkor csinaltam egy ilyen mentest,itt van
[link]

[ Szerkesztve ]

(#77170) Xabi78 válasza hevizms (#77169) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Telefonon valóban nem lehet megnyitni, asztali böngészőben igen.

Az a baj ezekkel, hogy egyrészt nincsen standardizálva a készítés (milyen program, milyen beállítás, milyen útvonal, hány kanyar, stb.)
Valós képet akkor kapnánk, hogyha egyidejűleg több telefont pakolnánk egymás mellé, mellette egy jó minőségű cél-gps-el, és mondjuk összesen 8-10 órát beletekernénk a készülékekbe, felhős időben, viharban, városban, sztrádán. Így sajnos ez csak ködszurkálás lesz.
Az, hogy mennyire használható, az csak hosszú távon derül ki. Nekem is volt, amikor a P770 teljesen jól működött, és szép tracket csinált, 5 nap múlva meg csak kóválygott összevissza. Egyelőre a Hongmi meggyőző, de lehet még, hogy egy hónap múlva a pokolba kívánom valami hülyesége miatt. Meglátjuk.

Nekem az 1S eddig minden téren pozitív csalódás. Az akkuidő is kezd normalizálódni, bár az én használatommal napi töltésű lesz. (A P770, P780 2-3 napot bírt).

Cave canem!

(#77171) dethroner válasza Laza... (#77155) üzenetére


dethroner
veterán

És akkor mit tudok tenni hogy jó legyen?
Ha gyenge antenna akkor miért találja meg a jelet gyorsan ha belőtte a holdak pozícióját és miért nem lát semmit pár óra múlva? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#77172) kobipeti válasza aytukabozs (#77168) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Az tény hogy összevásárolt telefonokat árul, nem úgy mint a Jiayu, meg a Lenovo, az is hogy nagyon meg kell nézni kmielőtt rendel az ember. A meghibásodási rátájuk gyakorlatilag majdnem ugyanaz, nem úgy a szoftver frissítés ami vacak, bár a Cubot s208-ra már jött frissítés, a Doogee-ra nem!
A nagyobbaknak tényleg kisebb a zsákbamacska érzésük, de körültekintően nézve ezekkel sincs nagy gond (kivéve dg150 :) )

(#77173) trebrona válasza wwenigma (#77152) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ment PÜ

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#77174) klogw válasza pluhm (#77166) üzenetére


klogw
aktív tag

csak az nem mindegy, hogy minden hanyadik nem jó, vagy pl. hogy legyártanak és piacra is visznek-e egy teljes szériát hibásan vagy nem

[ Szerkesztve ]

(#77175) pluhm válasza kobipeti (#77172) üzenetére


pluhm
aktív tag

A DG2014-re januári megjelenése óta 2 db gyári frissítés jött ki...[link]

(#77176) kobipeti válasza pluhm (#77175) üzenetére


kobipeti
aktív tag

A DG2014-et jól eltalálták, sajnálom hogy nem azt vettem a 350 helyett, a Cubot s208 is egyenlőre nagyon jó.

(#77177) pluhm válasza kobipeti (#77176) üzenetére


pluhm
aktív tag

A DG2014-től mindenki az akkumulátor miatt fél. Szerintem nem bír kevesebbet, mint a hasonló telefonok nagyobb (2000, 2500 mAh) akkumulátorokkal. Teljesen átlagos használattal simán kibír egy napot. Jelenleg az enyém 42%-on áll úgy, hogy éjfél körül (a Spanyol meccs után) vettem le a töltőről. Egész nap használtam, melóban, reggel 7-től du. 4-ig 3G-n volt, utána (meg persze előtte is) wifi-n.

(#77178) Laza... válasza pluhm (#77177) üzenetére


Laza...
addikt

Képernyőidőt írj, egyedül az mérvadó

Never give up!

(#77179) Zeki válasza pluhm (#77177) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindenkinek más a fontos.
Nekem ez
[link]

(#77180) cappa72 válasza Zeki (#77179) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na igen... az antennanyereség... sokat nyom a latba :K , még a gps-eknél is

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#77181) pluhm válasza Laza... (#77178) üzenetére


pluhm
aktív tag

Még nem próbáltam letesztelni így, biztosan nem kapna túl jó eredményt (azt azért látom, ha folyamatosan megy a kijelző, pörögnek lefele a %-ok az akkunál...), de engemet ez nem nagyon érdekel. Én a mindennapi használat alapján vagyok jó véleménnyel róla. Nem sok android-os telefonom volt, ez a 3., de nem lóg ki a sorból ilyen tekintetben. Az én felhasználói szokásomhoz mérten teljesen átlagos az akkuja.

(#77182) Zeki válasza cappa72 (#77180) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a baj, hogy ilyenre nem mennek a tesztek.
Tele a net kínai telefonok tesztjével, ahol bőszen ajánlgatják a shopokat, ahonnan meglehet rendelni a rendelt telefont, de csupa felszínes tesztek vannak.
Pl nézd meg ezt a Honor 3 C vs Hongmi Red Rice tesztet... kaka.
Akku teszt? Térerő / 3G stabilitás /Wifi teszt? GPS teszt? És még lehetne sorolni...
Nekem nem az a fontos, hogy a játékok melyiken futnak jobban, vagy melyik bootol be hamarabb.

(#77183) pluhm válasza cappa72 (#77180) üzenetére


pluhm
aktív tag

A DG2014 gps-ét leginkább sportolásra használom [link], viszonylag jól tartja az útvonalat, bár 1-2 helyen (ha jobban ráközelítünk látni lehet), csinál egy kis kitérőt...

(#77184) Dominó85 válasza Zeki (#77182) üzenetére


Dominó85
veterán

Én is jelentkeztem 2 telefonra a Pandawill-en. Tuti nem fognak kiválasztani, pedig megírtam nekik, hogy angol, német, holland és magyar nyelven is megírnám a telefon teszteket. Úgy is belpiacos kicsi kínai lesz az összes nyertes az ingyé posta miatt. :D

* Péter - 06302461862 *

(#77185) 7Sony7 válasza Zeki (#77179) üzenetére


7Sony7
addikt

Szép is, jó is, de 200$ és 5"

A 77182 viszont teljesen jogos!

[ Szerkesztve ]

-

(#77186) Malamute


Malamute
tag

Valaki erre ?

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#77187) Zeki válasza Dominó85 (#77184) üzenetére


Zeki
nagyúr

:)
tippek
- nálad folyamat vannak telefonok, mindig csinálj egy x vs y tesztet
- rövid legyen, de lényegre törő, a napi használatot érintő
- magyar és angol blogos oldalakon publikáld. Ezeket reklámozd fészbúkon, youtubeon, fórumokon.
- legyél benne a google találatokban, ha a telefonokra meg test/review szavakra keresnek.
- ha már túl vagy pár ilyen publikáción, akkor feszülj neki az összes ilyen partnert kereső kínai webshopnak.
- Ekkor működik a dolog, és majd nekem nagyon-nagyon jó árasítva juttass egy rózsaszín Hongmi Redmi 1S-t, miután letsztelted és visszakaptad az árát :)
- ezt az asszonynak adom, és nagyon fog örülni. :)

Tippeket levédetem ezúton, bárki aki így jut majd ingyen telókhoz, ne felejtkezzen el rólam, és a feleségemről (meg egy rózsaszín Redmi 1S-ről). :)

(#77188) Zeki válasza Malamute (#77186) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gyűjts még és a Jiayu G4S.

(#77189) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Miért vírusos az MTKDroidtools2.5.3? eddig ahonnan le akartam tölteni mind vírus,vagy trójait tartalmazott!!! Betegségmentesen van valkinek pvben? Köszi

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#77190) csiga25 válasza RufuszX (#77119) üzenetére


csiga25
csendes tag

ÓÓÓÓ de jóó :D , végre megérkezett xd majd csinálsz szép részletes mindenre kitérő tesztet is ? meg képeknek is örülnék :D , kicsit erőesbb használat mellett mint amit leírtál 4 nap lázán bírná sztem.

(#77191) cappa72 válasza drewcsalad (#77189) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem vírusos, csak mivel root exploit-ot tartalmaz, ezért a vírusírtók bejeleznek rá.

(De azért nem kell feltenni u.a. kérdést min. 3 fórumtémában... szerintem)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#77192) drewcsalad válasza cappa72 (#77191) üzenetére


drewcsalad
tag

Áhháá értem.köszi,tehát akkor telepíthetem!

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#77193) Malamute válasza Zeki (#77188) üzenetére


Malamute
tag

Nálam a 45k lélektani határ, nem vagyok hajlandó egy telóért ennél többet kiadni. :)

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#77194) Dominó85 válasza Zeki (#77187) üzenetére


Dominó85
veterán

Úgy legyen! :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#77195) sajtjani válasza pluhm (#77183) üzenetére


sajtjani
tag

Ennyit lefutni részegen, nem semmi! ;]

(#77196) Depression válasza Malamute (#77193) üzenetére


Depression
veterán

És ez hogy jött ki?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#77197) b0bcat válasza kmarci25 (#77159) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezt én sem értem. :U Nekem mondjuk csak 1 Cubot telefonom volt idáig, egy C11, de a mai napig visszasírom a hangminőségét (a feleségem Zopo-ja is csak alulról közelíti). Ami persze nem reprezentatív. :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#77198) aytukabozs


aytukabozs
addikt

kűfődi rendelős topicba most linkelt valaki doogee memoriakártyát! hát ez már a vég kezdete, világcég lesznek, dugitulajoknak kötelező! :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#77199) CoolBoy323 válasza Dominó85 (#77184) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Joba vagy a translate.google.hu-val :P

(#77200) dome.no1 válasza kobipeti (#77172) üzenetére


dome.no1
tag

Szia.

A Cubot s208 frissítése okozott valami pozitív változást?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.