Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78201) WOT-H-A-C válasza andras888 (#78199) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C :C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#78202) sajtjani válasza nOvOp (#78197) üzenetére


sajtjani
tag

Pontosan, ahogy WOT-H-A-C leírta + ha rootolt a telo, akkor a root gombra nyomva elvileg meg kell kérdeznie hogy használhatja e a telepített su binárist, okézva fel kell hogy éledjen a backup gomb. Ha döglött a droid akkor is van rajta recovery, mindenképpen kell menteni. Egyéb panaszokkal meg fel kell keresni Cappa doktor rendelőjét! :)

(#78203) gyuszito


gyuszito
senior tag

Itt a videó elején láthatjuk az iNew v8 -at. Sajnálom, hogy ""buta"" soc van benne, mert tetszik a touchpad és a selfie barát kamera is. (Bár maximum tükörnek használom az elōlapi kamerát)
Kérdés, hogy meddig fog élni a csavargatós technika.

[link]

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#78204) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Sziasztok!

Pár hónapja nyúzok egy Prestigio Multiphone 7600 DUO-t. Megvolt a rootolás meg az alap dolgok, de lassan kacérkodok a ROM csere témakörével. Viszont eddig abszolút nem leltem szakirodalmat a témához. Nyilván nem egy elterjedt telefon, de ha valaki tudna segíteni egy kis iránymutatással, már örülnék. Köszönöm, előre is.

(#78205) Laza... válasza Lomha 8V (#78204) üzenetére


Laza...
addikt

Ha meg vagy elégedve a telóval, akkor tök fölösleges baxtatni. Persze, van aki alapból mazochista :D

Never give up!

(#78206) cappa72 válasza Lomha 8V (#78204) üzenetére


cappa72
nagyúr

Első dolog az összefoglaló lenyitása és elolvasása.
Ott leírták, hogyan kell kezdeni a rom cserét.

Fogadd meg Laza... tanácsát: ha jó, akkor csak akkor piszkáld, ha tényleg kísérletezni akarsz.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#78207) alexw801 válasza LámaZ (#78195) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem tudom eldönteni. Ennek az app-nak a neve Vmall (magyarra van állítva a Honor 3X), és egy Huawei logo látszik. Megnyitva angol menü elnevezések jönnek elő, de a hirdetések mind full kínaiak. A Beállítások / Hálózati alalmazások / System applications / megjelenő listában az utolsó helyen "Vmall"-ként látszik.
Mivel 2 hetente akarom továbbra is frissíteni, nem mászok bele a kínai app-ok törlésébe, majd ha már nem jönnek újabb frissítések, akkor óvatosan.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#78208) Lomha 8V válasza Laza... (#78205) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Az is fennáll, hogy nem tudok nyugodtan lenni, egyszerűen piszkálja a csőrömet, ha a gyári ROM van a telefonon. :DDD

De a fontosabb problémám most, hogy néha egyszerűen nem hajlandó bekapcsolni a mobilnet. Ha működik, akkor egy pillanat alatt élesíti magát. De ha nem, akkor percekig csak tölt és tölt és utána ugyan világít az embléma, de nem megy. Elég idegesítő, főleg mikor VOIP-al akarok telefonálni. Újraindítás után rögtön jó, ezért gondolok arra, hogy ez szoftveres probléma lesz.

(#78206) cappa72: Nem szeretném én sem nagyon piszkálni, de valószínűleg kénytelen leszek. MTK-s telefonoknál, hogy működnek a Custom ROM-ok? Kimondottan bizonyos telefontípusokra vannak írva, vagy vannak univerzális ROM-ok is? Abszolút nem ismerem a rendszert, Sony-éktól jöttem, ott meg minden leírás szájbarágós volt.

[ Szerkesztve ]

(#78209) nOvOp válasza sajtjani (#78202) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi, kipróbálom majd, ha a telefon közelébe jutok :)
A recovery érdekes kérdés, remélem a telefonnal nincs gond, hisz pár napja érkezett..... És hát Cappa mester óva intett a készüléktől, de egy 15 éves lánynak nem az számít, hogy hogyan lehet menteni vagy visszaállítani :D

(#78210) sajtjani válasza nOvOp (#78209) üzenetére


sajtjani
tag

Nincs semmi baja, a kis robot piros háromszöggel, az a döglött droid, bocsi ha megijesztettelek.

[ Szerkesztve ]

(#78211) sajtjani válasza Lomha 8V (#78208) üzenetére


sajtjani
tag

Ha nem megy a mobilnet, szerintem nem kell újrainditani, próbáld meg repülőre tenni meg vissza, ez szokott segíteni.

(#78212) Lomha 8V válasza sajtjani (#78211) üzenetére


Lomha 8V
addikt

De hülye vagyok, erre nem is gondoltam, pedig kézenfekvő. Köszönöm, ki fogom próbálni. :K

(#78213) WOT-H-A-C válasza Lomha 8V (#78208) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez a probléma speciel engem is nagyon zavarna....viszont azt is bele kell kalkulalnod, hogy custom rom-okban is voltak/vannak és lesznek is bugok....mielőtt romols keress topikot a telóhoz higy egyáltalán megéri e a cserét...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#78214) klogw válasza nOvOp (#78209) üzenetére


klogw
aktív tag

Egy 15 éves lánynak is lehetett volna nem noname készüléket venni. Egy Jiayu F1 ugyanennyi lett volna és azzal legalább van tapasztalat. Gratula.

(#78215) WOT-H-A-C válasza klogw (#78214) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Na de most tényleg ....ne szívd mellre de miközöd van hozzá hogy mit vesz a lányának....Majd jóhogy nem már felnőtt embereket dorgálsz meg hogy arra költik a pénzük amire akarják??!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#78216) nOvOp válasza klogw (#78214) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nos, ezzel tisztában voltam, de gondoltam a tapasztaltabbak tudnak olyan infót mondani, ami előrébb visz.
Azért köszönöm az értékes hozzászólásodat.

(#78217) klogw válasza WOT-H-A-C (#78215) üzenetére


klogw
aktív tag

Természetesen arra költi amire akarja. Csak épp ő maga is leírja, hogy még Cappa is figyelmeztette, aztán hoz egy ilyen, jelen esetben teljesen invalid, ostoba indokot, hogy:.
"És hát Cappa mester óva intett a készüléktől, de egy 15 éves lánynak nem az számít, hogy hogyan lehet menteni vagy visszaállítani"
(Az talán nem számít neki, de talán telefonálni azért mégis csak szeretne vele, nemcsak féltéglának használni.)

Szerinted ez felnőtt (azaz felelősen értékelni és dönteni tudó) viselkedés/gondolkodás? Neked is gratula.

[ Szerkesztve ]

(#78218) kcsa válasza klogw (#78217) üzenetére


kcsa
veterán

Nem azt írta. Hanem azt hogy: "de egy 15 éves lánynak nem az számít, hogy hogyan lehet menteni vagy visszaállítani "

Adok még pár másodpercet hogy átgondold - szerinted mi számít igazán egy 15 éves lánynak?

(#78219) 7Sony7 válasza klogw (#78217) üzenetére


7Sony7
addikt

Szerintem félreérted. Nem tudom van-e gyermeked, de ha egy lány kiválaszt valamit, akkor az kell. Nincsenek észérvek. Ennyi.

-

(#78220) Lomha 8V válasza WOT-H-A-C (#78213) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Persze, csodát nem várok egyiktől sem. :K Az előző telefonjaimmal szerencsém volt, azokban olyan hibák voltak, amik nem érdekeltek. :D Sajnos nincs topik a telefonhoz (a sajátja itt a Mobilarénán döglött). Angol nyelven sem találtam, láttam egy két lengyel meg cseh topikot, de amennyire ki tudtam venni, ott sem ilyesmiről volt szó. Kiderítettem, hogy Lava néven is jelentek meg Prestigiok, de a 7600 pont nem. Amúgy nagyon jó telefon, nagyon szeretem, semmiképp nem válnék meg tőle. Ez az egy hátránya, hogy nincs mögötte igazán modder támogatás. Hiába na, ekkora nagy tepsi a legtöbb embernek nem kéne soha. :N

(#78221) cappa72 válasza nOvOp (#78197) üzenetére


cappa72
nagyúr

Érdemes először a 2.4.8b-vel, vagy a 2.5.2-vel menteni. És scatter-t is ezek valamelyikével csinálni.
Ha root-olt volt már a telefon, akkor sárgán világít a bal alsó sarokban a kis négyzet, mellette pedig a felirat, hogy van már telepített su, lehet használni. [link]
Ezek után lesz aktív a backup gomb.

Ha a scatter beolvasásnál hibát jelez, akkor ezek közül próbálj flashtool-t [link]

azzal el is indult, de csak a kis robot jelent meg piros háromszöggel. Így feltételezem, hogy nincs recoveryje.
De van recovery, ez a gyári recovery kezdőképernyője. Ekkor valamelyik gomb megnyomására előjön majd a rendes menü (telefononként eltérő, akár valamelyik szoft gomb is lehet).

@(#78208) Lomha 8V
MTK-s telefonoknál, hogy működnek a Custom ROM-ok?
Legtöbb esetben csak módosított/portolt romokról tudunk beszélni.

Kimondottan bizonyos telefontípusokra vannak írva, vagy vannak univerzális ROM-ok is?
Mint minden más telefonnál, itt is gyártó és típusfüggő a ROM-ok választéka.

Abszolút nem ismerem a rendszert, Sony-éktól jöttem, ott meg minden leírás szájbarágós volt
Ha nem találsz a típusodnak megfelelő leírást, akkor a blogomban az A820-as összefoglaló-tervezetet nézd meg, sok infót tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#78222) WOT-H-A-C válasza klogw (#78217) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C :C :C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#78223) fateless válasza overland (#77878) üzenetére


fateless
veterán

Semmi

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#78224) klogw válasza kcsa (#78218) üzenetére


klogw
aktív tag

Neked már megint nem ment az értő olvasás. A mindegy, a nem az számít, a nem az a fontos, a nem az a lényeg mind ugyanazt jelenti.

(#78225) kcsa válasza klogw (#78224) üzenetére


kcsa
veterán

Igen, biztosan velem van a gond, az én írásomba kötött bele mindenki. Egyébként nem ugyanazt jelentik, hiszen akkor nem kellene külön kifejezés mindegyikre.

[ Szerkesztve ]

(#78226) gyuszito


gyuszito
senior tag

I vote bann for (forever) klogw ;]

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#78227) Lomha 8V válasza cappa72 (#78221) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#78228) Remiel válasza klogw (#78185) üzenetére


Remiel
őstag

na megvettem fel is ment szépen, ami a vicc, hogy az aktiváló kódot tartalmazó e mail a laptopomon üres, csak a telefonon látszik a szövege :)

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#78229) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Durva, hogy emberek milyen eszmefuttatásokat képesek csinálni egy dual sim, szakmai!!! topicban. :/

Aki(k) magára/ukra ismer(nek), javaslok egy közösségi oldalt, van sok, ott lehet ilyeneket írni, oltogatni, leszólni, fikázni, hülye témákat felhozni, egyértelmű dolgokat kérdezni...asasdasd órákig sorolhatnám. Utálok offolni, de valami kell, hogy ne csak hülyeségeket olvassak, hanem normális hozzászólásokat! Okulni jár ide az ember...

A számom az adatlapomon. ;)

(#78230) tolvaj! válasza KukkSteve (#78229) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ezért is vetettem fel a mélyvíz topikot, melyet Cappa72 is támogatott! Igen ezt ON-ban hagyom, legfeljebb módosítják, de úgy érzem ez most jogos. Mélyvízből ki lehet tiltani az "úszógumival" közlekedőket és akik csak "hullámot" akarnak kelteni.

(#78231) hungobungo

Igen, de az a baj, hogy csak a hexacore telefonokra portolják tovább. Elvileg már jött ki octa is 4.4.2-vel, mégsem látom azokat a portokat pl xiaomi rednote-ra :(

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#78231) hungobungo válasza tolvaj! (#78108) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Hát ez az, hogy a doogee dg800-on kívül (amiben én speciel kételkedek) még nincs mediatek teló 4.4x rommal. Ha viszont ez megjelenik, az már tényleg a kitkat alapú romok/portok áradatát jelentheti mediatek platformra.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#78232) nOvOp válasza cappa72 (#78221) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszönöm, kipróbálom. Bíztam benne, hogy érdemes azért ide írnom :)

(#78233) klogw válasza Remiel (#78228) üzenetére


klogw
aktív tag

p.ü. ment

(#78234) tolvaj! válasza hungobungo (#78231) üzenetére


tolvaj!
őstag

kicsúsztam

Az általam emlegetett Chuwi VX3 is csokival jött ki és 6592 ketyeg a lelkében, ráadásul iszonyat stabil ahogy Attila mondja, így szerintem abból is lehetne portot készíteni, de mégsem találkoztam eggyel sem sajnos:(. Lehet, hogy most meg leszek kövezve, de én speciel pont a MIUI-t cserélném stock droidra, holott tudom mennyivel többet ad, mégsem bírom megszokni.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#78235) Land


Land
veterán

Max 100.000 Ftig melyik androidos Dual simes telefon ajánlott? Új érdekel akár gsm boltból is.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#78236) LámaZ válasza alexw801 (#78207) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyébként, belegondolva, ha nem Lenovo K910-et rendeltem volna, akkor sem vettem volna Honor X3-at, mert minek, ha mindjárt lesz X6? Nem volt sürgős, és hihetetlen, hogy törött kijelzős telefonnal is milyen jól lehet élni hónapokig (pláne, ha amúgy minden müxik)...

Legyen minden jó!

(#78237) KillBill0531 válasza hungobungo (#78231) üzenetére


KillBill0531
csendes tag

bocsánat,hogy nem olvastam vissza. de miben kételkedsz?(igy nem volt egyértelmű)
mert kedd,szerda körül itt lesz egy DG800 és kicsit "félek",mert annyi jót irnak róla és ,hogy valóban olyan-e,meg,hogy mennyi hibát tartalmaz a készülék :S

(#78238) LámaZ


LámaZ
addikt

Tájékoztatásul

Legyen minden jó!

(#78239) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Coolpad 5.5-ös octa 140-ért?
ok hogy csak 1 gigás de a noname nyócmagosok is drágábbak ennél...

klogw
tudom hogy nem fog érdekelni, de szerintem is kezdesz sok lenni,
őstag és afeletti tagok sem kötekednek annyit mint te.... :/

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78240) szili.tamas1 válasza aytukabozs (#78239) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nem rossz ennyiert. Amugy azert nem hinnem hogy ne lenne eleg 1 gb ram. (Persze ha megy a vajber vaccapp facebook messenger kombo a hangoutssal a tetejen akkor vannak korlatok. :D)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#78241) Dominó85 válasza aytukabozs (#78239) üzenetére


Dominó85
veterán

Aksiban, ramban, támogatottságban és mindenben konkrétan elveri, de nagyon egy Xiaomi Note... Hiába 140USD, ha rengeteg a kompromisszum. Az a 2500mAh nagyon karcsi. :N És akár elég az 1GB ram, nem hiába erőltetik a nagy gyártók a 2-3GB-t. Ők valószínűleg többet tudnak, mint mi hogy miért kell majd a több memória. :K

* Péter - 06302461862 *

(#78242) Laza... válasza Dominó85 (#78241) üzenetére


Laza...
addikt

Egy napra több mint elég a 2500-as akksi ( ha nincs baxtatva, akár 2-3 napra is). De ha egész nap a rallyt nyomod rajta, akkor persze 25000-es akksi kell(ene).

Lehet csak én vagyok olyan szerencsétlen, de nekem még az 1GB ram sem fogyott el soha semmiben. Fentebb említett fosch alkalmazásokból csak a Vibert preferálom.

A lényege az egésznek, hogy igazából elég egy jó négy magos, 1GB rammal. Az összes többi csak az e-penis céljait szolgálja. Meg a nagyobb vauvau-t

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#78243) New Bluestar


New Bluestar
tag

Sziasztok !

Két telefon közt vacakolok az egyik a Jiayu g4s 1GB-os változata, másik a Xiaomi Redmi 1s lenne.
Szerintetek melyik jobb?
Olvasgattam mindenfélét persze, egyik 8 magos, másik 4 magos snapis. Igazából túl komoly játékok nem lennének, inkább böngészés, GPS sem naponta, de néha kellene.Fényképezés sem profi szinten.

Ja és G4s van csoportosban most.

(#78244) WOT-H-A-C válasza LámaZ (#78236) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez a "hüwej" x6 tényleg nem tűnik rossznak és ez az ár fog lejjebb is menni...3gb ramot nem szoktak ennyiért "dobálni" ráadásul nem másztak 5" fölé...pirospont

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#78245) Dominó85 válasza Laza... (#78242) üzenetére


Dominó85
veterán

"A lényege az egésznek, hogy igazából elég egy jó négy magos, 1GB rammal. Az összes többi csak az e-penis céljait szolgálja. Meg a nagyobb vauvau-t"

Abszolút egyetértek ezzel! Amúgy nekem is elég a Hongmi 2000-es aksija. Már megszoktam, hogy 1-2 naponta tölteni kell. A Lenovo P780 is elég lett volna nekem, egy MT6589T-vel és HD kijelzővel... Sajnos a Lenovo gyárában még mindig rengeteg a qHD panel... :U

New Bluestar
Nem akarok a "csoportos rendelésekbe belekötni", de én ezt puszta nyerészkedésnek tartom és az egyik kolléga (nem nevezzük nevén) nyíltan felvállalta, hogy csak ezért csinálja. Inkább keress egy megbízható webshopot vagy csípj el egy jóféle akciós árat. Csoportos rendelésnél ameddig szarakodnak a 10-15 darab összekaparásával, már rég úton lenne a telód és még ha áfa is megy rá, nem nyernél sokat a csoportos rendelésen. Inkább vegyél hungobungo-n keresztül. Ja és a Hongmi 1S-re szavaznék (ugyan kisebb az aksija, de GPS-ben, időt állóságban, kijelzőben - Sharp és támogatottságban) azzal jobban jársz.

Akinek belegázoltam volna a lelkivilágába, mert a csoportos létfenntartást űzi, azt megkérem, hogy NE itt, hanem privátban sírja el nekem a jogtalan bánatát. :R

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#78246) Laza... válasza New Bluestar (#78243) üzenetére


Laza...
addikt

1S

Never give up!

(#78247) WOT-H-A-C válasza Dominó85 (#78245) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

P780 nak HD kijelzője van ....(720p)

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#78248) beg válasza Dominó85 (#78245) üzenetére


beg
veterán

Megerősítem. P780 HD. Valamit félreolvastál.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78249) Dominó85 válasza WOT-H-A-C (#78247) üzenetére


Dominó85
veterán

Hm. Akkor valahol rosszul néztem. Hja már tudom miért nem a Lenovo az esetem. :DDD Az LG Ips panel miatt. :K

beg
Jaja, bocsesz! :R

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#78250) #79335424 válasza Laza... (#78242) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ezek az akkuidő meghatározások lehetnének kicsit valószerűbbek. Miért abból indul ki mind, hogy a felhasználó nem is használja a készüléket? Miért nem a másik végletből, hogy tudja a user, mennyi az az üzemidő, amit mindenképpen tudni fog az adott teló? Mondjuk játékkal, navival, vagy nettel, full kijelzőidővel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.