Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78451) WOT-H-A-C válasza fényelőkész (#78446) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Van a klónoknak topikja :Itt olvass a vége felé sok infó van a samsung klónokról

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#78452) drewcsalad válasza fényelőkész (#78450) üzenetére


drewcsalad
tag

Ha hallgatsz ránk,akkor NEM veszel klón telefont!!! Én is beleestem ebbe a hibába! CSAK brand telefont vegyél! ThL,Lenovo,Zopo,Jiayu,Xiaomi,Umi,Oppo,Doogee,Huawei........ most nem tudom az összes márkát!

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#78453) fényelőkész


fényelőkész
csendes tag

Köszönöm mindenkinek!! :R

(#78454) klogw válasza fényelőkész (#78443) üzenetére


klogw
aktív tag

Szerinted vajon mégis miért?

(#78455) RVR400 válasza aytukabozs (#78421) üzenetére


RVR400
veterán

512 MB-tal az UTime G7 13800 pont Antutu, és 49.7 fps Nenamark2. 80 USD-s telefonról beszélünk, ebből kettőt veszek 1 db Moto E áráért...

(#78456) RVR400 válasza aytukabozs (#78412) üzenetére


RVR400
veterán

Lágyabb zajszűréssel a Coolpadon kb egy szinten lenne a kettő.

(#78457) fényelőkész válasza klogw (#78454) üzenetére


fényelőkész
csendes tag

Réges régen megkaptam a választ,te pedig folyamatosan mellé beszélsz!! :N

(#78458) üszök válasza drewcsalad (#78439) üzenetére


üszök
őstag

Nagy aksi kell,és sok Ram.
A többi mind fölösleges.Az összes takarító program,vírusírtó,battery doctor.
Az egyik kollégám megvette első androidos telefonját,mondom muti. 3 takarító program,két vírusírtó,battery doctor+ valami hülye zároló program,ami minden app indításkor kódot kér amire be van állítva. :W

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#78459) Bferibörs válasza Krinyo (#77302) üzenetére


Bferibörs
addikt

van egy rossz hírem,iPodon is sz@r :DD

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#78460) wwenigma válasza RVR400 (#78455) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Multitask nyema 512 miatt, habesz@rik kuggyedvissza nincshova, egyeb speckoit meg nem mondtad a csodakeszuleknek. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#78461) Odzse


Odzse
tag

Sziasztok,

Dualsim-es telón(az egyik kártya T a másik Telenor).A T-s kártyán van mobilnet.A másikon nincs.Ha a T-s kártya mobilnetjét bekapcsolom,akkor a Telenoros kártya Viber üzeneteit is megkapom?
Illetve ha a két kártya miatt eddig két telefonom volt két külön Viberrel és kapcsolatokkal,akkor egy telefonban ezt hogyan lehet összehozni?
Két Viber alkalmazást kell feltelepíteni,vagy a Viber kapcsolatok összefésülődnek?

Köszi

(#78462) gipsztigris válasza kobipeti (#78430) üzenetére


gipsztigris
addikt

Fészbukon rákérdeztem,hogy vajon miért van az, hogy gyakorlatilag a Vám/Áfa mentesen árusított készülékek mindegyike "Out of stock" státuszú? .......nem akaródzik válaszolni senkinek sem! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#78463) WOT-H-A-C válasza Odzse (#78461) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Aaazt na ez jó kérdés volt sokáig gondolkodtam mit is kérdezel :C :D ......Lehet ez inkább az android alkalmazások topik lenne...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#78464) kobipeti válasza gipsztigris (#78462) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Heti egyszer van szállítás, ahogy eddig néztem talán hétfőn, majd figyelem, de szakaszosan jön az áru az biztos

(#78465) #79335424 válasza Odzse (#78461) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy érdekes kérdés. Valóban lehetne Android alkalmazások topikba való, csakhogy bármíly furcsa, az Android nem ismeri azt, hogy "dual SIM". Így az Android fejlesztői környezettel (SDK) fejlesztett alkalmazások sem ismerik ezt az opciót. Így a Viber sem. Sztem nem tudsz sem két Viber -t telepíteni, sem két kártya adatait használni egy Viber -ben. Legfeljebb Titanium Backup -ban két adatmódban használni a Viber -t. Ez kb. a két Viber -telepítésnek felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#78466) RVR400 válasza wwenigma (#78460) üzenetére


RVR400
veterán

Tudtam, hogy ilyenkor egyből az jön, hogy de ez kínai... Akkor meg be is lehet zárni az egész topicot, és mindenki menjen a Mediaba, az E-digitalba, meg rendeljen az emag.hu oldalról.
MTK6589, 960*540, 512MB/4GB, 8MP nem fixfókusz, vaku is van. Ha duplaáron sokkal jobb vétel a Moto E ehhez képest, akkor tényleg semmi létjogosultsága nincs a topicnak, mivel duplaáron itthon mindenből lehet venni ugyanolyan jót, vagy kicsivel jobbat.

(#78467) klogw válasza fényelőkész (#78457) üzenetére


klogw
aktív tag

Te írtad, hogy "Véleményeteket szeretném kikérni róla". Én meg megírtam, hogy senki nem fogja ajánlani. Így is történt.
Hol itt a mellébeszélés?
A kereső meg azért van, hogy használják, és ne kelljen n-szer feltett és megtárgyalt kérdést n+1-szer megválaszolni. Ezért hívják fel rá a beeső újak figyelmét.

(#78468) ctibor válasza WOT-H-A-C (#78409) üzenetére


ctibor
senior tag

WOT-H-A-C, Bferibörs: nagyon szívesen! Ha lesz kérdésetek, örömmel válaszolok (ha tudok :) )

"Elég minőségi cuccnak tűnik!"

Muszáj neki, ennyi pénzt még életemben nem adtam ki telefonra! (435 USD :( )

De nagyon remélem, hogy nem fogom megbánni!

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#78469) Odzse


Odzse
tag

Köszönöm a Viberrel kapcsolatos válaszokat. :R
Akkor egyenlőre még guglizom az ügyben :)

(#78470) kircipeti


kircipeti
senior tag

Lenovo S960+ telefonnal szemezek innen: [link]

Mi lehet egy ilyennél a buktató? Mert ennyiért megérősnek érzem.

(#78471) szili.tamas1 válasza kircipeti (#78470) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Egyreszt nem tudok rola hogy letezne ilyen lenovo a pluszjellel egyutt, masreszt meg a kepek tanulsaga szerint ez rohadtul nem lenovo. Ergo ketseges hogy az van e benne mint amit leirtak. Szvsz a fele se igaz.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#78472) fila válasza kircipeti (#78470) üzenetére


fila
senior tag

ez nem lenovo...

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#78473) #79335424 válasza Odzse (#78469) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a baj, hogy kettős adatmódban egyszerre csak az egyiket tudod használni. Sztem ennél előrébb nem fogsz jutni. Ráadásul, bár én nem használok Viber -t, de úgy tudom, hogy nem túl rugalmasak a felhasználói igényekkel szemben. Mondhatni elég "almás" a hozzáállásuk. :U :)

[ Szerkesztve ]

(#78474) Bferibörs válasza ctibor (#78468) üzenetére


Bferibörs
addikt

Látom itthon nem lehet dual simesben kapni ,elég húzós az ára is az 1 simesnek.

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#78475) WOT-H-A-C válasza ctibor (#78468) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Tyűűjjj basszus...ennyi pénzér elvárható ez a hi-silicon proci kb 6592 szintet ha jól néztem...P6 melegedett ha jól emlékszem bár a topikja,igazi fantopik aki nem gameboynak használja az mind imádta,a P6 ot....várjuk a,hosszabb távú tapasztalatokat...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#78476) aytukabozs válasza kircipeti (#78470) üzenetére


aytukabozs
addikt

még ha a telo kóser is lenne (nem az ahogy már írták),
alin nem vásárol okos ember 7 értékeléssel bíró eladótól...

ajánlott olvasmány:
http://m.logout.hu/cikk/hogyan_keruld_el_a_lenovo_telefon_hamisitvanyokat/teljes.html

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#78477) WOT-H-A-C válasza aytukabozs (#78476) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

+1

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#78478) Krinyo válasza RVR400 (#78466) üzenetére


Krinyo
senior tag

512 RAM eleve kuka, nameg kinai 80 dollaros trefafon kb. W450 szint lehet, az meg tudjuk milyen. Feleannyit sem er. Vegyel olyat, ha akarsz, senki sem gatol meg benne...

(#78479) Krinyo válasza Odzse (#78461) üzenetére


Krinyo
senior tag

Viber minek ket szamra kulon-kulon? Semmi ertelme, hiszen nem mobilhivas, hanem neten keresztuli, tokmindegy melyik szamod regisztraciojaval hasznalod, csak mindenkinek legyen meg az a szamod.

(#78480) paulkaresz válasza kircipeti (#78470) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

a lenovonál a középső gomb lótuszvirág alakú ! Mindíg,nincs kivétel,ez a védjegye !

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#78481) RVR400 válasza Krinyo (#78478) üzenetére


RVR400
veterán

Te is átvetted Dominó kolléga szokását, hogy simán véleményt mondasz valamiről, amit még csak nem is láttál, mondjuk Te még talán képen sem nézted meg. :DDD

A W450-nel köszönő viszonyban sincs, az is volt már nálam. Ez IPS kijelző jobb a kamerája, a GPS-e is működőképes, nem kell vele szarakodni, hogy néha nem kapcsol vissza a kijelző, Real Racing 3 simán megy ezzel az 512 MB-tal is rajta, innentől kezdve tőlem azt gondoltok, amit akartok. A multitask meg androidnál kicsit vicces, merthogy ugye ami háttérbe kerül, az ott meg is áll, a régi programokat meg automatikusan kilövi, ha már kevés a RAM.
Szóval meg ne halljam, hogy nem Moto E-t veszel. ;)

(#78482) wwenigma: És ismét visszatértünk a nagy jokerhez. Tényleg viccesek vagytok. :) A lényeg fölött pedig elsiklotok, ami az, hogy ennyi pénzért kintről jóval jobbat lehet venni, kicsit gyengébbet féláron, hasonlóan jót pedig 60%-os áron. Tudom, ezek mind kínaiak, én kérek elnézést, hogy nem kiáltottam ki a Moto E-t a világ legjobb vételének. :D

[ Szerkesztve ]

(#78482) wwenigma válasza Krinyo (#78478) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link] :DDD

Viszont birom hogy erre is azt mondja hogy a GPS rendben van, mert 30mp alatt talalt poziciot es utana ±5m pontossagot irt...

RVR400: nem, nem all meg ami a hatterbe kerul. Max 512 ramnal ;)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#78483) svgyula válasza gipsztigris (#78271) üzenetére


svgyula
addikt

köszi!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#78484) #79335424 válasza Krinyo (#78479) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na jó, de a Viber esetében ez eléggé kényszerpálya. Eddig két telója volt, amiket kiváltott egy duállal. A két telón nem tudott azonos accountot használni, most meg nem tudja összevonni. Híváskor a kimenő számot sem tudja változtatni. Nyilván a két kártya különböző kontaktlistával rendelkezik, amiket nem szeretne összekutyulni. Ez is érthető. Itt egyrészt a Viber lehetne rugalmasabb, másrészt a dual simes telefont vásárlóknak kéne tisztában lenniük azzal, hogy Androidos dual sim kezelés jelenleg nem létezik. A dual sim kezelést a gyártók kókányolják bele a rendszerbe.

(#78485) virkir válasza gipsztigris (#78462) üzenetére


virkir
veterán

Azért Out of stock mert "körök" vannak.
Amit most látsz az tartott

között.
Az akciók kezdetekor szokott lenni in stock.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#78486) konigjanos válasza gipsztigris (#78088) üzenetére


konigjanos
senior tag

Az én telefonommal sajna nem megy... (tronsmart ts7)

(#78487) KTU válasza Odzse (#78461) üzenetére


KTU
addikt

Persze hogy működik keresztben!!!
Mindegy honnan van a net, Vibert nem érdekli, sőt a Voip-ot sem.
Ezért jó a dual SIM-es teló, a plusz kártyának mindig a legjobb mobilnetes kártyát tudod berakni. :C

Kipróbálva!

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#78488) LámaZ válasza RVR400 (#78481) üzenetére


LámaZ
addikt

„A multitask meg androidnál kicsit vicces, merthogy ugye ami háttérbe kerül, az ott meg is áll, a régi programokat meg automatikusan kilövi, ha már kevés a RAM.”
Ezt a blöfföt beveszi még valaki?
Ugyanis a gyakorlatban az android híres memóriakezelése semmit nem ér.
Ha érne, akkor nem keresné mindenki - aki valszeg pórul járt a fél gigával – a minimum 1 GB RAM-mal rendelkező telefonokat. Én pl. nem vagyok hajlandó olyan androidos telefont venni többé, amelyben nincs min. 2 GB RAM.

Legyen minden jó!

(#78489) #79335424 válasza KTU (#78487) üzenetére


#79335424
törölt tag

No, ez érdekes! Ha szeretnék Viberen hívni valakit, akkor mitől függ az, hogy melyik számot írja ki a hívottnál és ezt hogyan lehet váltani?

LámaZ: +1

[ Szerkesztve ]

(#78490) hungobungo válasza LámaZ (#78488) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Kereshetsz amit akarsz, attól még hülyeségeket írsz.
Ha nem így lenne, akkor bármelyik program ami fut a háttérben mindig leállna és újraindulna (skype, viber, qq stb.)? Meg a nem aktív alkalmazások is elfelejtenék a megnyitott weboldalakat, bezárnák a megnyitott dokumentumokat, zenéket? Torrent kliens hogyan töltene le bármit, miközben telefonálsz? Telefonálás közben hogyan kaphatnál leveleket? Remélem belátod hogy ökörségeket hiszel.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#78491) Dominó85 válasza RVR400 (#78481) üzenetére


Dominó85
veterán

Hogy mit vett át? Vicces vagy. Hidd el nem kenyerem arról véleményt mondani, amit még csak nem is láttam. Az egész a te szánalmas meséd, amit itt terjesztesz és kezd bizonyos határokat feszegetni a személyemet illetően. Rengeteg kínai készülék volt már a kezemben, mert rengeteg barátom és ph-s kollégám ha nem is heti szinten, de megmutat egy-egy újabb szerzeményt. És ezt úgy képzeld el, hogy leülünk valahova és órákig nyomkodom tesztelem a telefont, míg dumál róla a tulaja. Az IPS technológiáról és minden másról úgy alkotok véleményt, hogy hosszú ideje bújom a témát szakmai fronton. Úgy alkotsz rólam véleményt, hogy még csak nem ia ismersz. Konkrétan hazudsz itt össze vissza rólam dolgokat, csak azért mert a véleményünk nem egyezik sokszor. Képzeld emberek vagyunk és egyben egyéniségek is. És ez így jó. Például a Coolpad fotós képei kapcsán is false infókat terjesztesz. Ugyanis ha megnézted volna a Gizchina Coolpad reviewját, akkor észrevetted volna, hogy a tesztképek eredeti formában, zipbe tömörítve letölthető onnan... Szóval megkérlek, ogy a továbbiakban ne állítsál velem kapcsolatban semmit egyik fórumon/topikban sem vagy megkérek egy moderátort, hogy szankcionálja személyedet. Oh és majd elfelejtettem, nagyon kevés embert blokkolok privátban és te már lassan egy éve ezt a titulust kiérdemelted nálam. Elnézve az akkori privátokat, csodálom, hogy egyáltalán még szóba állok veled és egy-két kollegával találkozva hasonlókat hallottam. Szóval nem biztos, hogy csak én vagy mi a kollégákkal vagyunk tökéletlenek.

* Péter - 06302461862 *

(#78492) #79335424 válasza hungobungo (#78490) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem vmit nagyon benéztél. Az egy idézet volt, mástól. Nekem úgy tűnt, hogy LámaZ egyáltalán nem vallja ezt az elméletet (én sem).

(#78493) KTU válasza #79335424 (#78489) üzenetére


KTU
addikt

Sehogy.
1db telefon, 1db viber, 1db felhasználó.

A Voip-nál más helyzet, mert ott több számot lehet hozzárendelni 1db felhasználóhoz és gyorsan lehet váltani 1 ugyanazon alkalmazáson belül az 5db szám közt.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#78494) Laza... válasza Dominó85 (#78491) üzenetére


Laza...
addikt

Már bocs, de akkor minek tuningolod magad? Akit én nem bírok, egyszerűen levegőnek nézem a hsz.-ait. De Neked, jobb ha a magadénak érzed az utolsó szót? RVR400-nak meg nem haveros - beülős nyomkodós, hanem valós tapasztalatai vannak.

Never give up!

(#78495) Odzse


Odzse
tag

Látom jó kis témát dobtam be,amin lehet agyalni :)

Somatom-nak igaza van.
Az egyik kártyám céges,ezen céges kontaktok vannak.Ezen a telefonomon is használtam a vibert.A másik kártyám privát/privát kontaktokkal és ezen is ment a viber.
Ezt a két kontakt listát szeretném egy készüléken kezelni.Akár két telepített viber app használatával is.

Köszönöm a szombat esti brainstorming-ot :C

[ Szerkesztve ]

(#78496) RVR400 válasza Dominó85 (#78491) üzenetére


RVR400
veterán

Segítek, mielőtt még sokkot kapsz. :)

Ezt vajon ki írta?

Talán valaki megtudta a jelszavadat, belépett, és ezt beírta. Legalább ilyenkor vennéd észre Magad. ;) Kérheted a szankciót, mert leírtam az igazat ismét...
A lassan egy éve dumád is kicsit érdekes, mert pár hónapja írtál nekem ,hogy letiltottál, miután Te írtál rám nyíltan vállalhatatlan hangnemben. Szóval nagyon bántott is a dolog, hogy Te tiltottál engem az alpári stílusod után. :D
Annyira jó, hogy olvasgatod, mert én az első után olvasatlanul töröltem a többi leveledet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#78497) klogw


klogw
aktív tag

INGYEN még sehol nem adnak telót? (Na jó, a postaköltséget állom.) :D

[ Szerkesztve ]

(#78498) KTU válasza Odzse (#78495) üzenetére


KTU
addikt

Ezt a két kontakt listát szeretném egy készüléken kezelni.Akár két telepített viber app használatával is.

[link]

1db telefon, 1db viber alkalmazás, 1db felhasználó.

2db ugyanolyan alkalmazás telepítése nem lehetséges 1 ugyanazon telefonra.
Én így tudom. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#78499) Dominó85 válasza RVR400 (#78496) üzenetére


Dominó85
veterán

Május 18-i bejegyzés. Olvasol te Gizchinat? Az F1 egyik frissítése a kamerát (is) hivatott javítani. Bármit is írok felesleges, mert netbúvárként keresed az egyetlen vagy éppen összes cáfolatot rá. Annyit kértem, hogy hagyjad személyemet és kész. Köszönöm. ;) :R

* Péter - 06302461862 *

(#78500) #79335424 válasza KTU (#78493) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát erről gagyogok én is. VOIP -ozok én is, több account -tal is. Tudom, hogy mik a lehetőségek. Ott van pl. a Reenger, ahol szintén telefonszám az account azonosító. Csakhogy ez nem a SIM száma, hanem ők adnak egy virtuális számot (003621 -es, vagyis vezetékes tarifa szerint hívható!). Így bármilyen droidon használható. Dellmontot használok kimenőhöz, ahol meg a kliensben állíthatom be, hogy melyik beregelt számomat írja ki a hívottnál. Ezért írtam, hogy a Viber ebből a szempontból elég rugalmatlan.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.