Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) adolfo01 válasza cappa72 (#13899) üzenetére


adolfo01
tag

Köszi,én eddig rom cserét csak cwm és 4 ext recovery-ből csináltam,lehet,hogy ezek nélkül is megy ennél a készüléknél?Valami más programmal?Azért azt jó tudni!

(#13902) albinolynx válasza adolfo01 (#13901) üzenetére


albinolynx
őstag

Nagyon figyelj oda, mert itt egész más a szituáció, mint márkatársaknál.
Nem biztos, hogy csak úgy pikk-pakk elérhető az official rom a telefonodhoz. Én is ezzel szenvedek, mert cwm hiányában még menteni sem olyan egyszerű.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#13903) chosa91


chosa91
aktív tag

JIAYU G3, AMOI N820, UMI X1, THL W3+
Melyiket választanátok az alábbi szempontjaim alapján sorrendben (magasabb prioritást írtam előrébb):
-Kamera
-Dual-sim
-Üzemidő
-Képernyő sérülékenysége
-a kialakítás "masszivitása"

Személyes véleményeknek nagyon örülnék!
Várom válaszaitokat.

"Find something boring, and make it funny!"

(#13904) Sir Riccio válasza chosa91 (#13903) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ha a kamera az elsődleges szempont akkor szerintem ne telefont vegyél, vagy fényképezésre kihegyezett készüléket válassz (pl. Nokia PureView megoldással szerelt készülék, viszont ott bukik a DualSIM móka).

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#13905) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Egy gyors kérdésem van: hogy lehet biztosan feltenni a gyári drivert a telefonomhoz XP alatt, ha csak két .inf-em van, és arra azt mondja, hogy nem elég jó neki. Van valami spéci csatlakoztatási módszer a telefon-gép között, hogy működjön? (A SuperOneClick-hez kéne a gyári driver.)

(#13906) hun_gery


hun_gery
aktív tag

umi x1 gyorsjelentés:

antelife.com-ról rendeltem, "UMI" kóddal (-10usd) DHL-el volt 45000Ft/220usd. áfa, vám nem volt
Néha egyébként is akciós.
Ott már az új gps-antennásat forgalmazzák.

a hátlap nagyon vékonyka, kicsit nyiszorog, én vettem rá tokot, így nem zavar. (meg nem tekergetem)

képe gyönyörű, ips, kiégeti a retinám, olyan erős.

hangja: üvölt, mint a barom, hd2-m táblám kb fele ilyen hangosak.

sebesség: modern combat 4 hibátlanul megy, a rendszer szintén (2012.12.18-i gyári 4.1.2)

magyar nyelv nincs, angol van.

összegezve:
hd2-ről váltottam, egyáltalán nem bánom.

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#13907) Szipoly válasza hun_gery (#13906) üzenetére


Szipoly
tag

Üdv.! Van ahol egy árban van ZTE v970-vel, ajánlanád inkább ezt helyette? HTC Desire-ről váltanék, és még nem sikerült dönteni :)

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#13908) peter76bp válasza chosa91 (#13903) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ha neked a kamera az elsődleges szempont, akkor keress ezekkel a telókkal felhasználók által készített képeket. W3+-hoz találsz a blogomban leírással egyebekkel, emlékeim szerint G3-al készített képeket is linkelt ide valaki, X1 tulajok is vannak itt ezekről találsz majd infot összeszerelési minőségről meg használatról ilyesmikről csak keress vissza, Amoi-t azt passzolom, ha van is valakinek mélyen hallgat róla de google biztos segít infot találni ha máshol nem külföldi oldalakon. De azért legyen szempont a szoftveres ellátottság is szerintem. Nekem a kinézet is nagyon fontos volt a kamera mellett ezért lett a W3+. Azt hiszem akkor X1 még nem volt, vagy kiesett a listámról valami miatt, bár én most is a W3+-t venném ezek közül.

Szipoly Neked is reklámozom a W3+-t kicsit, a felsoroltak mellé megnézheted ezt is hátha teljesen elbizonytalanít a bővülő kínálat :P

[ Szerkesztve ]

(#13909) Szipoly válasza peter76bp (#13908) üzenetére


Szipoly
tag

Igen, már rágúgliztam rögtön, amint megláttam az új neveket :DDD Most az is a listán van.

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#13910) banderasz77 válasza cappa72 (#13895) üzenetére


banderasz77
addikt

Azta...na erre nem is gondoltam....akkor ok, 1000mAh hajrá. :R

(#13911) peter76bp válasza Szipoly (#13909) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ja és ami neked lényeges lehet, én is Desire-ről váltottam erre :-)

Mutatok is valamit (hirtelen lőtt képek, de a lényeget látod rajtuk)

Mindkettőn fólia van a ThL-en ez furán mutat a képen, de nem a kijelző néz úgy ki, hanem a fólia

[ Szerkesztve ]

(#13912) b0bcat válasza osztraksajt (#13881) üzenetére


b0bcat
addikt

Az aTAB5 jelenleg 40 ezer akciósan, ami nagyon jó ajánlat ennyiért, ha a júzer meg tud barátkozni a tepsi (5 coll) mérettel. Itthon semmi mást nem adnak ilyen tudással ennyiért, valódi bolti garival. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#13913) LámaZ


LámaZ
addikt

Gyerekek, nem hiszem el, hogy nincs itt olyan fejlesztő, aki ír egy appot a két SIM rendes kezelésére, hogy akár egyszerre legyen aktív két SIM, lehessen prioritizálni őket stb.
Én ugyan letöltöttem az androidos SDK-t, de öreg vagyok már ehhez.

Senki nem akar pénzt keresni?
Mert én is megvenném az appot 1-2 dollárért, de ha ingyen van, akkor is jó.

Ha megharagszom, nyitok egy topikot a prog.hu-n.

------------
Jut eszembe: autós töltőnek ilyent vettem, remélem a posta hamar hozza.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13914) m165le


m165le
csendes tag

Van egy recoveryN9776.img file -om hogy tudom telepíteni?

A telefon rootolva van.

köszi!

(#13915) fila válasza pmikloska (#13905) üzenetére


fila
senior tag

Én is hasonló gondokkal küszködök. Jiayu G1, Android 2.3.6 és nem látja a gép (win 7) a telefont.

Google play nem megy, a telefont sem látja a webes felület, viszont ha kontaktokat viszek be a Gmailbe, azt szinkronizálja és rátölti a telefonra.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#13916) Sir Riccio válasza LámaZ (#13913) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Amelyik készülék egy IMEI-vel rendelkezik abban valószínűleg egy GSM adó is van, tehát nem app kérdése szerintem. :(

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#13917) ÁrPi2 válasza LámaZ (#13913) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Nadehát miért reménykedsz abban hogy csak szoftver (akár (android)rendszerszintű driver) korlátoltság az oka hogy annyi annyi duálsimes készülék csakis single-active módban üzemel??

Szép szép hogy eme fórumon jelenlévő fejlesztőkben bízol, de azért mégis... :(

Olyan persze a pletykák szerint létezik, hogy a windowsphone8-as készülékek mindegyikében van például FM rágyijó és még valami más (csak nem ugrik be mi még) de a micro$oft még annak (az eszköznek) láthatatlansága mellett kibocsátotta a csudajó wp8 rendszerét.

(#13918) LámaZ válasza Sir Riccio (#13916) üzenetére


LámaZ
addikt

Tényleg egy IMEI-számom van, de azt mindkét SIM használja.
Abban lehet igazad, hogy a rádióvevője egyszerre csak egy jelet képes fogni, de akkor meg nem dual SIM-esek ezek a sz.rok, hanem egysimesek, csak két hely van ezeknek.

Egyébként meg, a régi, 386-os gépek is tudtak multitaszkingot egyetlen procival.
Itt is lehet váltogatni a két sim között tizedmásodpercenként, ha muszáj, és ha valahol kapás van, akkor oda koncentrálni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13919) Bici válasza LámaZ (#13918) üzenetére


Bici
félisten

Ha jól tudom, akkor két féle Dual SIM teló létezik:
1.) Dual Sim - Single Standby
2.) Dual Sim - Dual Standby

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13920) Szipoly válasza peter76bp (#13911) üzenetére


Szipoly
tag

Úú, köszi :DD
Pont ez fogott meg a ThL-en, hogy hasonlít a téhácé Desire-re, nem kellene átszoknom máshol elhelyezett gombokra, és jól is néz ki. Viszont csak TFT és 210$ körüli, míg az UMI X1 IPS-es és 185$. És persze ott van még a ZTE v970, Jiayu G3, Star B92M(195$ 12mp-es camera viszont TT kijelző), ... úgy elárasztottatok, hogy végképp nem tudok dönteni :W :DDD

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#13921) Sir Riccio válasza LámaZ (#13918) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Tényleg egy IMEI-számom van, de azt mindkét SIM használja.
Egyszerre csak egy. Ha két SIM azonos IMEI-vel lenne feljelentkezve a hálóra, egy időben, igen valószínű, hogy az adott IMEI feketelistára kerülne, mivel a rendszer nagy valószínűséggel IMEI módosítást feltételezne ami ugye lopásra/visszaélésre enged következtetni.

A tizedmásodpercenkénti váltás sem oldja meg azt a problémát, hogy beszéd/mobilnet közben a másik foglalatban lévő SIM inaktív hiszen akkor a beszéd/mobilnet is tizedmásodpercenként megszakadna. Amit Te szeretnél ahhoz két GSM adóvevő kell(ene) az pedig sokat fogyaszt, helyigényes és nyilván drágább is. Nem hiszem, hogy szoftveres akadálya lenne a dolognak. :N

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#13922) #85619712 válasza Sir Riccio (#13921) üzenetére


#85619712
törölt tag

Szerintem a csel ezekben a két simkártyás telefonokban ott van, hogy egyszerre nem tudnak működni egy frekin, az egyik sim 1800mhz-en a másik 900mhz-en "kell" működjön, valaki letesztelhetné ezt, a g-s slotban egy tmobile vagy telenor kari, a másikban egy voda kari ami ugye 1800-at használ, ez csak fikció a részemről, de egy próbát megér :) Mindenképp 2 adó-vevő van bennük, a két különböző freki miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13923) hunaqua válasza Szipoly (#13920) üzenetére


hunaqua
addikt

Én csak bele vauvau,de szerintem vagy THL W3+ vagy ZTE V970.
Mind a 2 készülékra van jó Magyar nyelvű support.Pörög a fórum, mind a két gépnél.

peter76bp "miatt" THL W3+ (sokat dolgozott rajta,lehet még fog is :) )

A ZTE meg ZTE :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#13924) pmikloska válasza fila (#13915) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Úgy látom, nem nagyon jött válasz. Azért kérdeztem, mert a gép a HTC-m valami alap driver-ével simán megy, de én a gyárit szeretném használni, mert a root-olás miatt tutira akarok menni. Egyszer előfordult, hogy bevette a driver-t, de akkor mintha valami hangerő vagy bekapcs. gombot nyomtam volna teljesen véletlenül meg, amikor rádugtam a kábelt a gépre, és úgy fogata el a gyárit anélkül, hogy az .inf-ek mellé kért volna más is.
Ezért kérdezem mindenkitől, hogy tudnak-e segíteni ebben az érdekes driver kérdésben!

(#13925) LámaZ válasza Bici (#13919) üzenetére


LámaZ
addikt

Ok, és azt honnan lehet tudni, hogy mije van vkinek?

Annyi app van, mint a pelyva, de ezeket a dolgokat egy sem teszteli teljeskörűen.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13926) cappa72 válasza pmikloska (#13905) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egy lehetőség.
Egy másik.
(ha 6577-hez kell, bár a második a 6573 is jó)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13927) ZaXXoN


ZaXXoN
tag

Rendeltem egy w007-est a ttmallstól, 13 nap alatt ért ide sima singposttal! Vicces kis iphone klón, androiddal. Jól megy a cucc. Nem erőművet akartam, 1 core-os, úgysem lesz kihajtva.

(#13928) Szipoly válasza hunaqua (#13923) üzenetére


Szipoly
tag

Én csak örülök minden új hozzászólónak :R
ZTE-n akadt meg először a szemem, osztraksajt ajánlotta, majd jött a ThL W3+ peter76bp által. Aztán persze árban társult mellé a Jiayu G3, ami mégiscsak IPS+Gorilla Glass. Ha nem TFT lenne a ThL, hanem legalább Android, befutó lenne. ZTE-nél pedig még olcsóbb, de HD a UMI X1 :W Inkább alszom rá egyet.

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#13929) mikrofon válasza #85619712 (#13922) üzenetére


mikrofon
addikt

Egy kis segítség mit jelenthet a dual stanby!
Egy normális dual standby telóban, mint amilyen itt a legtöbb, két IMEI számnak kell lennie. Ettől működik megfelelően. Ha valakinek a telefonjában nincs két IMEI az javítsa, mert ez szoftveres hiba és működési zavarokat okozhat (hálózati kizárás IMEI-re, esetleg tel.számra is...)!
Korábban arról is volt itt szó, hogy lehet átírni mind két IMEI-t!

[ Szerkesztve ]

(#13930) LámaZ válasza mikrofon (#13929) üzenetére


LámaZ
addikt

Bármennyire meglepő tudom mi a dual keszenlet/aktivitas.
Azt azonban nem, hogy mikent lehet egy telonak ket imei szama. Felraktam a sim card manager apot, amelyet filip rachunek irt, de csak egy imei szamot jelez ki. Van esetleg jobb app vhol?

Legyen minden jó!

(#13931) LámaZ


LámaZ
addikt

Hű a betyár mindenit!
Ennek az appnak a fejlesztője világosan leírja, hogy ez a gagyi Android még mindig nem támigatja a két-sim-es telókat:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer

Legyen minden jó!

(#13932) vsgaborr11 válasza LámaZ (#13930) üzenetére


vsgaborr11
tag

Az IMEI-vel azonosítod végeredményben a telefonod a szolgáltató felé, hogy nem lopott. Mivel ha több SIM kártyával használnál egy IMEI-s telefont egy időben, akkor hamar a szolgáltató fogja magát és lelockolja a GSM hálózatról a telefonod.
De aztán lehet hogy a sárkunyhóban Shenzhen vicceskedtek csak a srácok, ki tudja.

(#13933) b0bcat válasza mikrofon (#13929) üzenetére


b0bcat
addikt

Az én tepsim is gyárilag két IMEI számmal jött.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#13934) szabi__memo válasza hun_gery (#13906) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy lehet hogy DHL es megsincs afa, vam? :o

(#13935) sasa311 válasza szabi__memo (#13934) üzenetére


sasa311
veterán

Úgy, hogy 20 USD volt ráírva értékre és nem nézték meg, csak kiszállították. Nekem is volt ilyen.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#13936) konigjanos válasza Szipoly (#13928) üzenetére


konigjanos
senior tag

Ugyan ebben a dilemában vagyok, megspékelve a minél nagyobb akksival, és a lehetőleg egyidejűleg aktív két simkártyával.
Az általad írt telefonok közül a g3-nak van a legnagyobb kapacitású akksija?
Ezek közül bármelyik tud két aktív simet egyszerre?

(#13937) ÁrPi2 válasza LámaZ (#13930) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Én a napokban IMEIinfót az alábbiban találtam :
Az mtkdroidtools-nak (ami ugyebár valóban nem "andriod app" hanem "windóz szoft") van egy

"phone information" füle amelyen alul elvileg kiírja az IMEI 1 és IMEI 2 számokat.

Ezzel ugye meggyőződhetsz ha volna kétséged hogy neked is két imei-d van

Az én első duálsimes telefonom valahol a tengereken hajózik még.

Az általad linkelt app leírásában van persze a napi tapasztalati igazság:

Unable to select SIM card ID when make a call on phones with Dual SIM cards.
> Android SDK does not support Dual SIM cards. So, I have no way to solve this problem until Google release new SDK which supports Dual SIM cards.

(#13938) pmikloska válasza cappa72 (#13926) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Köszi, nekem 6515-höz kell, ami driver szempontjából megelégszik a 6575-ével.
Így marad a második megoldás, mert látom, hogy a 77-eshez is van az .inf-eken kívül egy sys is, de nekem csak két .inf van a gyári csomagban.:-(

(#13939) Gyuszkoo


Gyuszkoo
tag

ZTE akcióban az Etotalk-on, ha valakit érdekel: [link]

(#13940) mikrofon válasza konigjanos (#13936) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazán nagy aksi ITT kezdődik: 3500mAh

Az én lenovo a789-emben 2050mAh van. Jah és a linken most eléggé akciós. Mióta használok battery saver programot kétnapig, nem kér enni az aksija, sok telefonálás mellett. A Mobil netet, a wifi-t és az automatikus szinkronizálást szoktam kikapcsolni, ha nem kell, valamint a program elküldi éjszakára sleep üzemodba (GSM is lekapcsolva) és vissza is kapcsolja egy megadott idő után.

Egyébként piacra dobták a telómnak nagytestvérét 2500mAh aksival is!

[ Szerkesztve ]

(#13941) Szipoly válasza konigjanos (#13936) üzenetére


Szipoly
tag

Mindegyiknél egyszerre működnek a sim-ek, de valahol biztosan van pontos leírás itt a fórumon. Ha jól emlékszem a G3-nak van a legnagyobb aksija, de mintha egy 3000mAh-s is előfordult volna a kiszemeltek közt.
Most vettem észre, hogy a hozzászólásomban a ThL-nél Amoled helyett Androidot írtam :D

Gyuszkoo köszi a linket, lehet éppen ez a ZTE felé billenti a mérleget. mikrofon által linkelt a789 sem rossz, ha nem kell IPS. Hm... :U

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#13942) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Hello, újabb, megint egyszerű kérdésem van:

Ha CWM-ben készítek Backup-ot, és utána nyomok a telefonon egy Factory reset-et, akkor ugye az IMEI számot elveszti a szoftver. DE! Ha a Backup-ból visszaállítom a rendszert, akkor az IMEI is benne lesz? Tehát újra lesz IMEI száma a készüléknek?

Azért kérdezem, mert a root-olást még mindig nem sikerült megoldani, ennek hiányában azonban egy gyári vissza után nem tudnám az IMEI-t helyreállítani.

(#13943) albinolynx válasza pmikloska (#13942) üzenetére


albinolynx
őstag

Ezzel sem sikerül a root? [link]

Telefonon ismeretlen források, usb hibakeresés engedélyezve, majd "normal mode"-ot választva.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#13944) pmikloska válasza albinolynx (#13943) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Addig már semmit sem merek kipróbálni/változtatni, amég az előző kérdésre nem jön tuti és pozitív válasz, mert ajándék lesz Karácsonyra a telefon az édesanyámnak, és égő lenne, sőt nagy csalódás, ha pont most tenném használhatatlanná.

(#13945) LámaZ válasza ÁrPi2 (#13937) üzenetére


LámaZ
addikt

Árpi!
Köszi!
Fent van nálam is droid tools, majd belenézek.

Legyen minden jó!

(#13946) sasa311


sasa311
veterán

Retard kérdés 1:

Az úr istennek nem tudom a telefonra ráerőszakolni a gmail-en keresztül a telszámokat!

Megvannak exel táblában. A google CSV-t kér, hogy tudja importálni őket, de nem nyeli be a CSV file-t, pedig az office tud CSV-ben menteni. Ilyenkor mi a teendő? :F

Esetleg tud rá valaki egy jó módszert, hogy miként erőszakoljam fel a googlre az exelben elkészült név + telszám kombót?

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#13947) Bici válasza sasa311 (#13946) üzenetére


Bici
félisten

A csv file nem egy fix formátum, hanem vesszővel elválasztott adathalmaz, amit többféleképpen lehet értelmezni.
Simán lehet, hogy az excel máshogy rendezi a csv-t, mint ahogy a gugli szeretné olvasni.

Csinálj egy olyan CSV-t guglival, amit elfogad, majd hasonlítsd össze pl. notepaddal azzal, amit az excel csinál.

Mázli esetén Excel-ben át tudod alakítani megfelelő formába (pl. függőleges helyett vízszintesen rendezed a számokat, egy-két sorral arrébb kezdődik, stb.), de könnyen lehetséges, hogy teljesen át kell alakítani a csv file szerkezetét. Ezt is jó eséllyel meg tudod tenni Excelben is a sorok, oszlopok átrendezésével.
Végső esetben kézzel kell a csv-t rendbetenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13948) mikrofon válasza sasa311 (#13946) üzenetére


mikrofon
addikt

snappea meg csinálja. Közvetlenül lehet outlookból és fájlból importálni a számokat a snappea-ba, majd azt le tudod szinkronizálni a telóddal!

(#13949) tutis


tutis
őstag

srácok kis infó kellene a tmallboxról. Visszamondtam egy rendelést, beszéltem az online help-el két napja, azt ígérték hogy másnap küldik vissza a zsét. Persze semmi nem jött. Ma írtam nekik levelet a weboldalon keresztül, semmi. Most látom a skype-juk online, felvettem partnernek, de még nem jelzett vissza.. Mire számítsak, ennyire hanyagok a kommunikációban?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#13950) sasa311 válasza mikrofon (#13948) üzenetére


sasa311
veterán

thx kipróbálom a hétvégén!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.