Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, látom, hogy nagy szakik bújják ezt a topikot, aminek nagyon örülök! : )

Eddig egy ZTE Blade és egy Galaxy Ace készülékem volt, mindkettő rootolva, CyanogenMod telepítve, Play áruháztól kezdve az összes Google termék kiirtva. Sajnos úgy látom, hogy a Cyanogenmod hivatalosan nem támogat egyetlen dual-sim készüléket sem..

Van tapasztalatotok abban, hogy fel lehet-e varázsolni Cyanogenmod-ot valamelyik kétkártyás készülékre? Vagy van esetleg más mod, ami hasonlót tud és működik dual-sim telefonokon?

Azért használom a Cyanogenmod-ot, mert kicsit paranoiás vagyok.. az androidok, ahogyan az iphone-ok is alapból "hazatelefonálnak" a nagy testvérnek, infókat küld a telefon a használójáról, helyzetéről, stb. (vagy igaz, vagy nem, mind1, nem is ez a lényeg most). Szóval a gyári szoftver helyett egy teljesen "tiszta" készüléket szeretnék.

Válaszotokat előre is köszönöm, szép napot!

Üdv:

T

find a way or make one..

(#14852) feca81


feca81
aktív tag

bagatell kérdés, de még nem jöttem rá a válaszra. A G3, és a W1+ (feltételezem az összes kínai és/vagy 4.0.4-es teló) egyben kezeli az üzenetek csengőhangjait. Magyarul fogalmam sincs,hogy SMS, MMS, e-mail, wifi értesítés, vagy akku merül üzenetet kapok. Van valami mód, hogy külön beállítsam ezeket?

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14853) Dominó85 válasza ff-thomas (#14851) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia,
ha a G3-am haza telefonálna Kínába, azt rögtön látnám a részletes számlán amit a Telenortól kapok. Szerintem ez csak kezdetben volt így, azóta ettől már nem kell parázni, csakis a Lewa ROM az amitől tartani kell. :K
üdv

* Péter - 06302461862 *

(#14854) hunaqua válasza ff-thomas (#14851) üzenetére


hunaqua
addikt

Nemcsak a 2 kártyás telefonra nincs CM Rom,de még az új 1 kártyás ZTE-re sem.( sem az IN,sem a Tegra2 változatokra sincs) :(

..akkor egyelőre ezek nem a Te cuccaid. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#14855) Dominó85 válasza feca81 (#14852) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, ezzel én is szenvedtem egy sort.

Beállítások -> Audió profilok -> kiválasztod valamelyik profilt -> és ott vannak az opciók (beszéd hívás, videó hívás, üzenet, riasztás hangok)

Érdekes, hogy ha nincsen fent semmilyen olyan nem gyári apk, ami kezeli a zenéket, akkor egyszerűen saját mp3-at nem lehet beállítani csengőhangnak. Amióta nekem fent van a HandCent SMS apk, azóta ha a profilnál választani kell a HandCent-re tapizok és bármelyik audió hangot választhatom a sajátjaim közül is! Megjegyzem ez lehet csak az EtoTalk MOD ROM hülyesége is.

* Péter - 06302461862 *

(#14856) ff-thomas válasza Dominó85 (#14853) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Értem. A Lewa ROM miért ennyire problémás?

find a way or make one..

(#14857) ff-thomas válasza hunaqua (#14854) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Köszi a választ! Akkor te is csak a CM-ben bízol ezek szerint? : )

find a way or make one..

(#14858) ÁrPi2 válasza Dominó85 (#14853) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

:))

A lewaos sem hazatelefonál, hanem "hazatelefonál". Olyan konkrétumot írt csupán a figyelmeztető fórumtárs (asszem Keeperv?) hogy a telód imei és kitudjamiegyéb adatait, egyedi adataidat kérés, figyelmeztetés, értesítés nélül továbbítja egy "kínai cloudba".
Amely felhő ugye elég homályos hogy paranoid attitüdjeink esetleg felébredjenek a LeWwaOs -al szemben, de pl. minimum ne netbankolj felette, mert még lehet hogy meglesi.

Azt gondolom shark for root - tcpdump frontend-del (a PC-n wireshark van, gondoltam hátha androidon is van már ) meg lehetne tán elemezni a tcp-udp adatforgalmat...

Ja és egyébként a lewáról azt olvastan valahol hogy CM7-re alapozó főzet.

[ Szerkesztve ]

(#14859) ff-thomas válasza Dominó85 (#14853) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Bocs, a "hazatelefonálást" úgy értettem, hogy a guglinak küld információkat és szerintem neten keresztül, mint gsm hálózaton. De nem is akarom ezzel a paranoiámmal elrontani a topikot, lépjünk ezen tovább : )

find a way or make one..

(#14860) Sir Riccio válasza Dominó85 (#14853) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A "hazatelefonál" nem véletlenül volt idézőjelben. Arra gondol, hogy adatokat gyűjt a felhasználóról, helyzetéről, szokásairól (etc...) nem pedig arra, hogy felhív egy kínai szextelefont.

(#14859) ff-thomas:
Amúgy ettől nem kell félni, azzal, hogy a google-ben keresel, azzal, hogy telefonálsz, hogy e-mailezel mind-mind adatokat szolgáltatsz, nem kell, olyasmit csinálni ami zavarja mások "köreit" és nincs miért aggódni.
Kérdésedre válaszolva a CyanogenMod csapat leginkább azokat a készülékeket támogatja (azon készülékek gyári ROM-jait módosítja) amelyek nagyon elterjedtek, ismertek, népszerűek. Mivel egyik készülék gyári ROM-járól sem készült CM ROM ezért nem lehet rájuk feltelepíteni azt, szvsz nem is nagyon lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#14861) hunaqua válasza ff-thomas (#14857) üzenetére


hunaqua
addikt

Én is a CM Rom-ot választanám,de ezekhez szerintem nem lesz.(mostanában 100%)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#14862) ff-thomas válasza hunaqua (#14861) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

És Te milyen ROM-ot használsz? Vagy neked nincs dual simes masinád?

find a way or make one..

(#14863) Bagira01


Bagira01
veterán

A G3 2750mah-s akkuja vajon jó lehet a G2-be? Kinézetre ugyan úgy néznek ki, de a képek alapján a G3-é hosszabbnak tűnik.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14864) hevizms válasza Bagira01 (#14863) üzenetére


hevizms
addikt

Lemérjem tolómérővel a G3 akksit?

(#14865) ff-thomas válasza Sir Riccio (#14860) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Köszönöm a választ.

Én csak szeretném anonim módon használni a készülékemet, erre jó megoldás az Orbot szoftver (és társai), ami minden forgalmat "tor" hálózaton keresztül bonyolít (guardianprojekt.info, pc-re torproject.org).

De még mindig aggódok a ROM miatt (->"hazatelefonálás"), meg mondjuk a gyárilag beépített titkosítást se használom, biztosan van backdoor.. stb. Kár, hogy a CM-ROM nem támogat két kártyásat, bár érthető, mert a dual-sim készülékek a kínai piacra készülnek..

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#14866) hevizms válasza Ezekiell (#14850) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönjük.

Jelentem leszedtem a G3-ra a JB 4.1.2-t. :)

A béta változat az nem ment úgy ahogy kellett volna. :(

Ez már működik nálam rendesen :) Ajánlom a kisérletező kedvű G3 tulajoknak.

Ami meglepett hogy eleve van benne magyar nyelv,így nem kell vele bajlódni.
Ha valaki feltelepiti,az ne felejtse a gapps.zip-et is feltelepiteni recoveryből a romtelepitéssel együtt(vagy utána).
Innen szedtem a romot.

Ja és természetesen CWM az legyen a telón.

[ Szerkesztve ]

(#14867) Bagira01 válasza hevizms (#14864) üzenetére


Bagira01
veterán

Ha nem gond. G2-re rákérdeztem azt írták kb 63x53x5mm-es, G3-ra még nem válaszoltak.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14868) Sanyesz. válasza hevizms (#14866) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ez már rendesen kezeli a LED-et? :F Amit én próbáltam, abban ez még nem működött.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#14869) hevizms válasza Bagira01 (#14867) üzenetére


hevizms
addikt

67x58x6 mm.

(#14870) hevizms válasza Sanyesz. (#14868) üzenetére


hevizms
addikt

Ha konkrétan leirod mire gondolsz akkor megnézem.
De biztos vagyok benne hogy mire megnézném,te már próbálgatod is :) :K

Fotózáskor illetve kamerázáskor bekapcsolható és működik is.Ha erre gondoltál.

Amit eddig próbáltam az működik és úgynézem a magyaritás is teljes.

[ Szerkesztve ]

(#14871) Sanyesz. válasza hevizms (#14870) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Most dolgozom és nem érek rá ilyennel foglalkozni. :)
Arról van szó, hogy az SMS / nem fogadott hívás állapotjelző LED-je nem működik (vagy eddig nem működött). :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#14872) hevizms válasza Sanyesz. (#14871) üzenetére


hevizms
addikt

Ja értem!
Azt hittem a hátsó ledet kérdezed.

Hát gondolom azt nem tudom előidézni csak ha hivnak vagy üzit küldenek.
Mihelyst lesz ilyen,jelzem.

Ami nem működik az a hangerő gombra éledés.Csak a bekapcs gombra.

(#14873) Dominó85 válasza Sir Riccio (#14860) üzenetére


Dominó85
veterán

Voltak olyan kínai telefonok, amelyek szó szerint hívásindítást kezdeményeztek a gyártó felé, de tény hogy én is arra gondoltam, amit ti is írtatok. A Lewa OS adatokat halászik.

A gyári ROM-ok is elég jók a kínai telefonon, bár lehet csak én nem hallottam még rosszat róluk. :R

* Péter - 06302461862 *

(#14874) Dominó85 válasza hevizms (#14866) üzenetére


Dominó85
veterán

Király. Tapasztalatok?
sebesség, fogyasztás stb?

* Péter - 06302461862 *

(#14875) Bagira01 válasza hevizms (#14869) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor ez nem járható út, marad a két akku :U Kíváncsi leszek az antelife hányat küld, mert itt írta valaki, hogy neki kettőt küldtek, pedig csak egyet ír az oldal. A telefon alatti "topic"-ba is azt írják, hogy csak egyet küldenek. Remélem tokot legalább normális színűt küldenek:)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14876) hevizms


hevizms
addikt

Erről még korai lenne nyilatkozni hisz én is még csak most próbálgatom,előtte pár perccel tettem fel mikor irtam róla.

Viszont amit Sanyesz kérdezett az nem működik.
Úgyhogy akinek hiányzik a jelző led nem fogadott hivás vagy sms esetén az ne tegye fel.
Engem speciel nem érdekel mert eddig sem tudtam minek villog az a led(azt hittem mindig hogy jelzi hogy üzemel a teló).
Én automatikusan felül az értesitési sávot szoktam nézni ha kézbe veszem a telót.De akinek ez fontos az ne tegye fel ezt a romot.

(#14877) Dominó85 válasza hevizms (#14876) üzenetére


Dominó85
veterán

Nekem fontos, így egyenlőre várok egy javított rom-ot. :R

* Péter - 06302461862 *

(#14878) Sanyesz. válasza Dominó85 (#14877) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Elvileg már "csak" az bug vár javításra, bár ez már hetek óta megvan a JB verzióban. :W

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#14879) feca81 válasza Dominó85 (#14855) üzenetére


feca81
aktív tag

köszi,ezt néztem már, de itt max kétfele szedheted. üzik és rendszerüzik. én tovább szerettem volna bontani. sms,mms wifi,akku,stb. tehát elégedjek meg ennyivel?

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#14880) albinolynx válasza sasa311 (#14844) üzenetére


albinolynx
őstag

Ez csinál valamit: [link]

Sajnos még mindig nem volt időm játszani ilyesmivel. Pedig van rom dump mentésem és official rom-om is a telefonomhoz.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#14881) attkaEOD


attkaEOD
csendes tag

szevasztok

na tegnap megjött a várva várt jiayu G2 1gb ram dual 1Ghz stb...
de sajnos ahogy tesztelgetem... nagyon gyakran lefagy, és csak az akksi kivétel segít neki ...
ötletem sincs valaki találkozott már hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

(#14882) ityam válasza attkaEOD (#14881) üzenetére


ityam
senior tag

512MB ost vettem én tegnap. Eddig egyszer fagyott meg a GL Benchmark futtatása során.

(#14883) attkaEOD válasza ityam (#14882) üzenetére


attkaEOD
csendes tag

nagyon gyakran fagy előfordult már antutu teszt során ...netezés közben....fotózás közben.. játék közben

gondoltam rá hogy a rom-al lehet a hiba,és újat kéne rá rakni

rootolni tudtam de recovery modban nem tudom elindítani ahhoz meg (persze az új rom-on kívül) az is kéne

valaki tud ebben segíteni ? (jiayu G2 fagyás)

[ Szerkesztve ]

(#14884) MAC72


MAC72
tag

Valaki az én problémámra adna tanácsot?
Nem bootol be.
Hálás lennék minden segítő ötletért! :R

(#14885) cappa72 válasza MAC72 (#14884) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gyárilag így jött, vagy valami "baleset" okozta?

Ha van hozzá elérhető mentésed vagy gyári/custom rom-od, akkor szerintem megmenthető.

Milyen recovery van rajta?
Be kell lépni, meg kell nézni. (Bekapcsológomb+hangerő fel)
Ha gyári, akkor lehet, hogy van rajta "save user data", azt érdemes volna lementeni.
Ha nem gyári, hanem módosított CWM, akkor a backup-ot kéne megtenni.

Mindezeket azért, hogy egy factory reset után vissza tudd állítani az adataidat (ha van).

Első körben próbálnék egy factory reset-et (miután a backupot megcsináltad)
Én ezt tenném, de csak saját felelősségre. :U

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14886) MAC72 válasza cappa72 (#14885) üzenetére


MAC72
tag

Köszönöm a tanácsaid!

Este ki lett kapcsolva a telefon. A reggeli bekapcsolás be van állítva, ezt szépen meg is tette eddig.
Éjszaka viszont szükség volt még rá, ezért be akartuk kapcsolni, de a bootolás megáll.
Elhangzik az ilyenkor szokásos zene is, de csak megy az animáció és nem áll fel a rendszer.
iPhone használó voltam eddig azt értem is, de ez az android teljesen ismeretlen nekem.
Ezért még mielőtt valami hülyeséget csinálnék, inkább kérdezek.
Kikapcsolni csak úgy lehet ebből az állapotból a telefont, hogy kiveszem az akkut.
(különben addig menne amíg le nem merülne)
Amit írsz, az számomra ismeretlen terület.
Semmilyen mentésem nincs. A telefon érintetlen, mindössze játékok, telefonszámok, egyéb appok lettek telepítve rá.
Tehát a bekapcsológomb és a hangerő fel együttes nyomásával elő kell jönnie egy menünek?

[ Szerkesztve ]

(#14887) cappa72 válasza MAC72 (#14886) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fura a hibajelenség... egyik pillanatról a másikra...

Ha kikapcsolod a telefont, akkor kikapcsolt állapotban megnyomva és nyomva tartva a power+hangerő fel gombokat, előbb-utóbb egy recovery-nek kell előjönnie.
Először csak nézd meg, hogy milyen "típus".
Ha gyári, akkor akkor először egy zöldhasú fekvő robotot látsz, akkor az a gyári recovery.
Itt gyártmánytól függően a home "billentyű" az enter, a hangerő fel/le a fel/le mozgás a menüben.

Ha egyből egy "CWM based recovery" jön elő, akkor az a CWM, ahol a power gomb az enter és a fel/le a fel/le mozgás a menüben.

Mindkettővel óvatosan.

Legelőször próbáld meg csak simán a reboot-ot a recovery-ben.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14888) attkaEOD


attkaEOD
csendes tag

próbálok belépni a recovery modba (hangerő fel+ bekapcs)
de a recovery menü helyett csak egy "android robot jelenik meg a hátán fekve kinyitott hassal, fölötte egy piros háromszögben felkiáltójel" ????? ez mi lehet??? láttatok már ilyet ?
ez a képernyő kb 5 percig (közben semmire nem reagál) ...és újraindul a telefon

na bakker az előző hozzászólás :D

[ Szerkesztve ]

(#14889) MAC72 válasza cappa72 (#14887) üzenetére


MAC72
tag

Fekvő zöld robot nyitott hassal.
Piros háromszögben felkiáltójellel.
Ennyi jött be. Esetleg rosszul csinálom?

Hangerő fel gombra előjött a menü.
Az újraindítást választottam, de a helyzet változatlan.
Bejelentkező zene, boot animáció android felirattal és ennyi. Innen nem jut tovább.

[ Szerkesztve ]

(#14890) motocoder válasza Bagira01 (#14875) üzenetére


motocoder
aktív tag

Igen 2 akkuval küldik és a hozzá valo töltövel.Az 1 akkuval is 2 simmel használva 2 napig simán müködik a G2.

(#14891) hevizms válasza MAC72 (#14889) üzenetére


hevizms
addikt

Jól csináltad.Ez a gyári recovery.
Nyomkodd meg a gombokat amik vannak a telon.Home gomb/hangerő fel-le/bekapcs gomb.Valamelyikre bekell jönnie a képernyő felső részén a recovery menünek.Ha bejön akkor általában a hangerő gombbal lehet váltogatni a menükben és a bekapcs vagy a home gombbal meg okézni amit választasz.
Válaszd ki első sorban a reboot sort és okézd le.

(#14892) MAC72 válasza hevizms (#14891) üzenetére


MAC72
tag

Köszönöm, de a hiba megmaradt!

Nem indul el a telefon sajnos.
Mi lenne a következő lépés?
Vissza lehet állítani úgy, hogy az adatok megmaradjanak?
Programok, telefonszámok.

(#14893) Bagira01 válasza motocoder (#14890) üzenetére


Bagira01
veterán

Lehet, hogy mikor te vetted akkor még volt hozzá + akku ajándékba. Most ezt írják: "Dear customer, this phone carries one batteries."

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14894) LGyuri


LGyuri
tag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy a topik látogatói közül van-e valakinek eladó telefonja ami az alábbiaknak megfelel:

- HD kijelző (1280x720), legalább 4,5"
- 1GB RAM, 4GB ROM
- Dual sim (természetesen)

Ha jól tudom, Jiayu G3, UMI X1, Zopo zp300+ stb felenek meg ennek.

G3 lenne a legideálisabb nekem.

Ha esetleg akad, aki megválna fentieknek megfelelő a telefonjától, korrekt árajánlatokat kérem, hogy privátba küldjétek.

Ha valakit érdekel, kizárólag beszámításra a fentiekbe jelenleg egy Newman N1-est használok. Hibátlan, 1 hónapos telefon, rootolt, fekete, dobozával, cuccaival.

Üdv,

LGyuri

(#14895) motocoder válasza Bagira01 (#14893) üzenetére


motocoder
aktív tag

Akkor is egy akksival irták!2 DB G2-öt rendeltem és mind dupla akksival jött meg.Csináltam még unboxing videot is ha valami gond lett volna.

(#14896) hevizms válasza MAC72 (#14892) üzenetére


hevizms
addikt

Ez sajnos nem ilyen egyszerű szerintem,de lehet én rosszul tudom.
A bajság az hogy az adatokat lelehet menteni a recoveryből,de ha jól tudom akkor azt csak úgy tudod visszatölteni később ha ugyanezt a gyári romot teszed vissza.
Ha van ilyen rom a neten és program hozzá,akkor okés a dolog.
Ennek nézz utána hogy van-e gyári rom,amivel a teló jött.

(#14897) MAC72 válasza hevizms (#14891) üzenetére


MAC72
tag

A fekvő nyitott hasú robot hasán lévő piros felkiáltójeles háromszög normális jelenség,
vagy valami komoly hibát jelent?

Belépve a recovery menübe a backup user data menüpontba lépve tudom gondolom
lementeni a mostani állapotot, adatokat.
Ha ezt megtenném (mert szeretném), akkor ezeket az adatokat az általam beletett 8 gigás SD-re
fogja menteni alapból, vagy ezt nekem kell meghatározni?
Logikusnak tűnik, hogy egy külső adattárolóra kell menteni.
Sajnos tényleg semmi gyakorlatom nincs ebben.
Esetleg az SD kártyán mappát is létre kell hoznom neki, vagy minden automatikus.
Szóval a lényeg, hogy el tudom rontani, vagy rém egyszerű a dolog?

A gyári romnak utánanézek. Valahol csak be lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#14898) hevizms válasza MAC72 (#14897) üzenetére


hevizms
addikt

SD kártyára menti automatikusan.Nem tudod elrontani.
Hát nem akarlak elkeseriteni,de próbáltam keresgetni romot,de én személy szerint semmit nem találtam
Egy CWM letöltési linket igen,de azonkivűl nemigazán
Te lehet szerencsésebb leszel.
Itt a CWM ha esetleg később kellene.
http://files.china-iphone.ru/338X21_recovery_130101-021030.rar

(#14899) MAC72 válasza hevizms (#14898) üzenetére


MAC72
tag

Nem a külső SD-re menti.
Hanem a belső 2 gigára. A belső 4GB ketté van osztva gyárilag.
Akkor ez így halott dolog gondolom.

(#14900) GIJoe


GIJoe
addikt

Hero H600t látott már valaki? Szimpatizálok vele, esetleg eladó?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.