Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) peter76bp válasza tutis (#13949) üzenetére


peter76bp
senior tag

Nekem nem tudták küldeni amit másodszorra rendeltem, választottam másikat az se volt ezután türelmes akartam lenni majd két hétig vártam a refundra és több levelet is írtam nekik. Aztán meguntam és megírtam, hogyha másnap estig nincs refund akkor paypalon keresztül intézzük, erre rögtön tudtak utalni. Tedd ezt Te is. Írj most nekik, hogy vagy intézik holnap estig vagy dispute lesz. (Egyébként úgy veszem észre sajnos ez jellemző a legtöbb oldalra, Pandawillel is jártam így, csak paypallal fenyegetőzés után jött a refund)

[ Szerkesztve ]

(#13952) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.

Szakértő urak,lehet,hogy buta kérdés,de van olyan alkalmazás amivel meg lehet állapítani,hogy az adott készülék 3G-n (HSDPA,UMTS) milyen frekvencián képes működni?
Ugyanis ezügyben elég széles skálán mozog az adott termékekre meghirdetett specifikáció.

Köszi és üdv. :R

[ Szerkesztve ]

(#13953) Zooka


Zooka
tag

Ha jól gondolom már sikerült több embernek feltenni Jiayu G3-ra cwm-et ezen leírás alapján. Nos, nekem sehogy sem jön össze. Próbáltam már több gépen, a google-féle és pdanet-es usb driverrel, de semmi. A telefonnal lehet valami? Mindent úgy csináltam mint a leírásban, sőt még akku nélkül is próbáltam, de minden esetben csak annyi történik hogy a telefon el kezd töltődni usb-ről...

[ Szerkesztve ]

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#13954) tlac válasza adolfo01 (#13952) üzenetére


tlac
nagyúr

a mediatekes szervizmenü kiírja

[link] [link]

(#13955) tlac válasza cappa72 (#13806) üzenetére


tlac
nagyúr

mivel a telefonról akarom majd a netet megosztani, ezért kipróbáltam megint a dual slot-os mókát edge-dzsel és nekem működik

(#13956) hevizms válasza Zooka (#13953) üzenetére


hevizms
addikt

Hát pont az PDAnet-es drivert akartam ajánlani,de ha már azt is próbáltad,akkor nem tudom mit lehetne.Nekem a win7 64bit-es rendszeren azzal sikerült a driver.
Esetleg még megpróbálhatod ezt a kinai progit:
http://tabletrepublic.com/forum/downloads.php?do=file&id=145

Eszközkezelőben neked mi van?
Nekem ez :

(#13957) albinolynx


albinolynx
őstag

Android 4.1.1-es rendszert ír ki a telefonom. Kíváncsi lennék akinél szintén 4.1.1-et ír, azt milyen kernel-lel körítve írja. Légy szíves írjátok le a kernel számát!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#13958) albinolynx válasza Zooka (#13953) üzenetére


albinolynx
őstag

Innen tépd le a "MT6577 USB VCOM drivers.7z"-et. [link]

Leírás végén a fájlokhoz való link és a jelszó is az eléréshez.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#13959) ÁrPi2 válasza albinolynx (#13957) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Egy Concorde Tab One amelyen 4.1.1 fut , és a babszemjáték is fut rajta :D ,

azt írja 3.0.8+ (Mon Oct 15 20:38:34 CST 2012)

Neked micsoda telód is van :) ?

(#13960) adolfo01 válasza tlac (#13954) üzenetére


adolfo01
tag

Köszi,na egy ilyen kellene nekem.
Mediatek szervizmenühöz hogyan férek hozzá?

üdv.

(#13961) Sanyesz. válasza adolfo01 (#13960) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Rakd fel ezt. Root kell hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#13962) fPApi


fPApi
őstag

A telefonon nincs notification led, csak az, ami akkor világít, ha töltés alatt van a telefon (ezt hívom power lednek). Azt szeretném, ha ez a power led jelezne nem fogadott hívásra/sms-re. Van ilyen program, amivel ez elérhető?

(#13963) adolfo01 válasza Sanyesz. (#13961) üzenetére


adolfo01
tag

Köszi,feltettem,ezen belül hol találom?
üdv.

(#13964) Sanyesz. válasza adolfo01 (#13963) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Engineer mode -> Engineer Mode (MTK) -> BandMode

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#13965) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!
Regota olvasom a forumot es ezen infok alapjan rendeltem magamnak egy Newman N1-t.
Meg is erkezett a heten. Sikerult rootolnom, illetve telepiteni uj magyar romot.

Most at akartam tenni a simet,hogy ha mar ilyen szepen belaktam ,akkor hasznaljam is,de:
latja a simet, illetve latja,hogy telenor, de nem lehet telefonalni vele.
Mondjuk a kartya mar tobb mint tizeves, de a mostani sony neo v-ben tokeletesen mukodik a mobilnettel egyetemben.
Lehet,hogy a newman vevoje rossz?
Kiprobaltam egy vodas kartyaval uezt csinalja, illetve egy ujabb telenoros kartyaval, mi 3-4 eves.
A telefon minden mas funkcioja teljesen normalisan mukodik es orulnek, ha telefonkent is mukodne:-)!

Kerdes: kartya tul oreg mar? Vagy hardveres gond telo/mehet vissza kinaba gariba:-(? Vagy csak valami szoftveres gond lehet?

Elore is koszonom a segisteget!

Udv

(#13966) tlac válasza Sanyesz. (#13961) üzenetére


tlac
nagyúr

talán ez is működik és akkor root sem kell

engineer mód: *#*#3646633#*#*

(#13967) adolfo01 válasza tlac (#13966) üzenetére


adolfo01
tag

Hálás köszönetem :R :R :R :R
Müködik. :R

(#13968) tlac válasza Hali1975 (#13965) üzenetére


tlac
nagyúr

mi történik, ha megpróbálod felhívni?

(#13969) Hali1975 válasza tlac (#13968) üzenetére


Hali1975
tag

Mintha ki lenne kapcsolva:-(!
Mondjuk azt tudom,hogy nehany regebbi kartya nem mindig uzemel az ujabb telokkal. Csak azt nem tudom,hogy ezt produkalja hibakent, vagy mukodik csak neha hibazik.

Mondjuk holnap meg van lehetosegem egy vadonatuj kartyaval is kiprobalni.
Ha azzal megy ,akkor sim csere, ket ev utan a telenor ingyen csereli:-)!
Remelem ez lesz a hiba.

(#13970) cappa72 válasza Hali1975 (#13969) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem az SE X8-on pont nem ment egy 10 éves kártya. Ezért cseréltettem, aztán az óta az van. Ez a múlt év közepén volt.

Esetleg: nem frappáns megoldás, de a 112-t felhívni, hogy a modul egyáltalán működik-e.
Ha kicsörög letenném azonnal.
(ez elméletileg kártya nélkül is működik)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13971) tlac válasza cappa72 (#13970) üzenetére


tlac
nagyúr

gyakorlatilag is ;)

(#13972) stmiklosi válasza Hali1975 (#13965) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Kártya nélkül segélyhívásra még alkalmas, ezzel lehet tesztelni a hardvert...
Hogy kit hívnék? Na ezen még "dolgozni" kéne egy kicsit.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#13973) Hali1975 válasza cappa72 (#13970) üzenetére


Hali1975
tag

Hat ugy tunik a modul nem ok:-(!
Azt irja ki a 112re miutan tarcsaza,hogy halozaton kivuli terulet:-(!
Akkor ugy tunik modul hiba.
:F

(#13974) cappa72 válasza tlac (#13971) üzenetére


cappa72
nagyúr

Keserű tapasztalatból tudom, hogy műxik. Fiam megkaparintotta egyik kiszuperált telefont. Nem volt benne kártya, be se' volt kapcsolva.
Ő mégis intézkedett... A nagy "halló"-zásra lettem figyelmes........... de még időben érkeztem, nem vette fel a 112 ;]
(4 éves volt akkoron a kis zsiványka)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13975) stmiklosi válasza Hali1975 (#13973) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Nem esélytelen, hogy az új ROM miatt..
Eredetivel működött?
Tabletemen volt 3 HOZZÁVALÓ rom, nem volt vele WiFi. Eredeti csupa kínaival volt. Mi az, mondom, kinyúvadt?? Szidtam magam. Mondjuk nagyokat nyelve, azért még használható egy tablet. De egy telefon?
Egy újabbal életrekelt....
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#13976) Hali1975 válasza stmiklosi (#13975) üzenetére


Hali1975
tag

Hat bevallom, igencsak biztam a dologban es alapbol cwork ment fel , meg root es az uj rom ,amit hozza csinaltak.
Igazsag szerint ki se probaltam a regi rommal:-(! De majd visszateszem es megnezem.
MOndjuk megnezem, mert lehet hogy van egy regebbi ebbol a rombol, hatha azzal megy.

Koszi

(#13977) minatomiray


minatomiray
csendes tag

Sziasztok, tervezem egy Jiayu G3 rendelését, sokat olvasgatok utána mindenfelé, de ellentmondó infók vannak a tömegéről: 149g, 136g, 121g... Minden oldalon más és más. Esetleg akinek van, megtenné hogy megméri egy konyhamérlegen? Illetve 3Ghálózat tapasztalat? Megy rajta simán gyorsan a 3G hálózat? Annyit kiderítettem hogy csak a 2100Mhz.es 3G hálót támogatja, ezért kérdem, mert más telók általában többsávosak.
Köszönettel,
Minato

(#13978) Sir Riccio válasza minatomiray (#13977) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az enyém 155g, 3G-vel nem használtam még.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#13979) Sanyesz. válasza minatomiray (#13977) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nálam a SIM1 T-Mobile mobilinternet, a SIM2 Telenor beszéd. A 3G simán műxik. Most néztem, a Speedtest szerint kb. 5/1 Mbit/s a le/feltöltés valami zágrábi szerverrel tesztelve. :Y
Azt honnan derítetted ki, hogy csak a 2100MHz-et támogatja?
Nálam az UMTS módok:
WCDMA-IMT-2000
WCDMA-PCS-1900
WCDMA-CLR-850
WCDMA-800
WCDMA-GSM-900

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#13980) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Ha CWM-ben készítek Backup-ot, és utána nyomok a telefonon egy Factory reset-et, akkor ugye az IMEI számot elveszti a szoftver. DE! Ha a Backup-ból visszaállítom a rendszert, akkor az IMEI is benne lesz? Tehát újra lesz IMEI száma a készüléknek?
Azért kérdezem, mert a root-olást még mindig nem sikerült megoldani, ennek hiányában azonban egy gyári vissza után nem tudnám az IMEI-t helyreállítani.

Valaki válaszoljon legyen szíves, mert csak átsiklottatok a kérdésen, én meg tűkön ülök, hogy akkor nyugodtan próbálkozhatom-e a root-tal, előtte gyári visszaállítással.

(#13981) hevizms válasza minatomiray (#13977) üzenetére


hevizms
addikt

Az enyém 158g.
A 3G speedtesttel mérve Telenor kártyával:
[/L]

(#13982) chriss23


chriss23
tag

Sziasztok! Egy kis info kellene azoktól, akiknek már megvan a ZOPO ZP300+ Field! Mennyire bírja a hardver a HD kijelzőt? A kijelző színei szépek? Komolyabb játékok, mint a Modern Combat 4 megy rajta? Előre is kössz! :R

chriss23 felhasználónak 4 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#13983) hun_gery válasza fPApi (#13962) üzenetére


hun_gery
aktív tag

led reminder, vagy valami hasonló

(#13980) pmikloska
Miféle telefon?
http://shuame.com/ -os cuccal próbáltad rootolni?

Biztos, hogy elveszti?
marketből mobiluncletools, azzal lemented az imeit (elmented 40 helyre: gépre, felhőbe, sd-re, párna alá), berheled a telefont, aztán ha végeztél, és nincs emie, akkor újra mraket, mobiluncletools, és visszateszed vele.

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#13984) minatomiray válasza Sanyesz. (#13979) üzenetére


minatomiray
csendes tag

A Jiayu gyártó kínai honlapjáról (+G translate ):
http://ejiayu.com/Product-18.html
plusz egy ausztrál fórumon volt róla szó, mert ott 850-es háló is van és volt akinek gondja volt vele, többen is írták hogy nem ment:
http://forums.whirlpool.net.au/archive/1975626

(#13985) minatomiray válasza hevizms (#13981) üzenetére


minatomiray
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a speedteszteket és a súlymérést is. Jó nagy böhöm, akkor mindenkinek nehezebb mint a site-okon található értékek :S Lehet ilyet akkor mégse veszek, 15deka, lerántja rólam a gatyát, valami könnyebb súlyú versenyzőre nevezek be, bár az üzemidő miatt nem lett volna rossz...

(#13986) ztibor válasza minatomiray (#13985) üzenetére


ztibor
senior tag

azért azt gondold át, hogy 2-3 deka spórolás megér e neked 1-2 nappal kevesebb működési időt :-)

(#13987) minatomiray válasza ztibor (#13986) üzenetére


minatomiray
csendes tag

ez igaz... gondolkodok még rajta.Most nézem, a V970 is 140g, a neten, gondolom olyan 145 valójában, akkor a 155 már csak 10g-al több. Az Umi X1 esetleg? Olvastam hogy valakinek van itt X1.ese, üzemidő/súly tapasztalat? Átalgos 1-1.5 nap?

(#13988) malisonX válasza minatomiray (#13987) üzenetére


malisonX
aktív tag

138 gramm a V970, most mértem le :)

(#13989) pmikloska válasza hun_gery (#13983) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Okéj, köszi, de ahhoz nem kell root jog? Mert éppen azért fosok, mert ha csak root-tal megy, akkor cseszhetem, nem fogom tudni visszaállítani, mert eddig még nem sikerült root-olni a telót. THL telefon (A1).

(#13990) konigjanos válasza mikrofon (#13940) üzenetére


konigjanos
senior tag

ez a Lenovo P700i nagyon bejön, árban is, de 512 ram kevés. 1 giga alatt szerintem szívás...

(#13991) albinolynx válasza pmikloska (#13989) üzenetére


albinolynx
őstag

Írtam választ root-ra, nem válaszoltál...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#13992) albinolynx válasza ÁrPi2 (#13959) üzenetére


albinolynx
őstag

Nekem "gyötrés" alatt van most egy haipai i92200 (N9770). Note klón. Baromira elégedett vagyok vele, nagyon megérte a pénzét, de amíg nem tudok SW oldalról belenyúlni, addig nem akarok semmit írni róla.

Egyébként azért érdekel ez a 4.1.1 dolog és hozzá a kernel, mert szám szerint JB kellene legyen, viszont olvastam, hogy JB-hez 3.0.31, vagy újabb kernel dukál. Ez ugye nálad is, nálam is és még jó pár xda-s tulajnál is hibázik. Szóval valami hackelt ICS rom-mal van dolgunk, vagy csak a verziószám lett egyszerűen átírva.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#13993) minatomiray válasza malisonX (#13988) üzenetére


minatomiray
csendes tag

Köszi, a támogatottság mitta valszeg V970 lesz a befutó, ehhez találtam a legtöbb leírást, átparticionálásról, folymatos ROM frissítésekről van fórum (Bruno), bár a G3 jobban tetszett volna, a G3-hoz sajnos jórészt csak kínai fórumok vannak :(

(#13994) LámaZ válasza Hali1975 (#13965) üzenetére


LámaZ
addikt

A mobilhálózaton először regisztrálni kell, a Beállítások menüben.

Legyen minden jó!

(#13995) mikrofon válasza konigjanos (#13990) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem nem kevés az 512! Én tökéletesen megvagyok vele. Semmilyen task killer-t nem használok és mindig van bőven szabad memóriám. Elég sok mindenre használom, és még minden ment vele. Azért is elég az 512 Mb, mert "csak" 4.0" WVGA, 480 x 800 a kijelző, azt meg bőven kiszolgálja! Játékról mondjuk nem tudok nyilatkozni, mert arra nem használom!

nagyobb probléma inkább, hogy nincs vaku, vagyis led amit zseblámpaként használhatnék.....

[ Szerkesztve ]

(#13996) kugli81 válasza mikrofon (#13995) üzenetére


kugli81
aktív tag

Nekem one x van es a jatekok is mennek rendesn 512mb-al....inkabb a rom keves ,de a segitsegeddel ezt is orvosoltam :)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#13997) csepelball


csepelball
tag

Jiayu G2H 4.1.1. teszt indul.

(#13998) hevizms válasza minatomiray (#13993) üzenetére


hevizms
addikt

Mielőtt döntesz,még ezt az oldalt is nézd meg.Nem kinai fórum és ha jól számolom már 5 Rom található hozzá(jiayu g3),mennyi idő alatt is? 3 hónapja elérhető kb ez a telo?
Azért az nem rossz arány nem?
Rootolás megoldott,cwm megoldott,magyaritás megoldott.Mi kell még?[link]

[ Szerkesztve ]

(#13999) hevizms


hevizms
addikt

G3 tulajok ha valakit esetleg érdekel kiegészitő csomag a készülékhez.Szerintem egész jó kis ajánlat.Azzal az akkutartó/töltő szerkezettel már van értelme a 2 akkumulátornak pld.
Lehet berendelek egy csomagot magamnak.
[link]

(#14000) hevizms


hevizms
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.