Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) hevizms


hevizms
addikt

G3 tulajok!
Használja valaki fólia nélkül a telefonját?
Mi a tapasztalat?
Nekem fólia van rajt amióta megvettem,de kicsit már kezd karcos lenni és levenném,de nem tudom eldönteni hogy rendeljek másik fóliát vagy bizzak a gorilla glass üvegben?
Köszi előre is a válaszokat.

(#14952) Sanyesz. válasza hevizms (#14951) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Én kezdetektől fogva így használom. Annak ellenére, hogy utólag vettem rá "gyári" kijelzővédő fóliát, de nem raktam fel. Én semmi karcot nem fedeztem még fel, bár tokban tartom szállítás közben.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#14953) Sir Riccio válasza hevizms (#14951) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Kb. két nap után eltávolítottam róla a fóliát, zavart. Szerintem elég jól bírja, tesóm egynapos korában kipróbálta az övéről, hogy valóban karcolhatatlan-e az üveg, betette a kulcsai és a fémcsatos-fémszíjas órája mellé a táskájába a kütyüt és nem lett semmi baja (az üvegnek) a többi rész egy picit megkarcolódott. Nem volt őszinte a mosolya. A lényeg, hogy elég jól bírja. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#14954) sasa311 válasza carbapenem (#14947) üzenetére


sasa311
veterán

Display reulotion: 1920*1080 pixel

Ez biztos fake. Nem létezik. A Samsung S3 ugyan ekkora kijelzővel 720*1280!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#14955) carbapenem válasza sasa311 (#14954) üzenetére


carbapenem
tag

thx túl szép volt, meg occso, hogy igaz legyen...
a SoC-hoz se passzolt a GPU

(#14956) LGyuri válasza sasa311 (#14954) üzenetére


LGyuri
tag

Simán létezhet, több nagy gyártótól is várunk fullHD felbontású kijelzőt idénre.

És mivel készül az MTK 659x SoC széria (is) a négy magjával, ezért reális is lehet...

Bár ezen az áron túl jól hangzik. Megvárom az Ubuntut telefonra és lecserélem a laptopom... :D

[ Szerkesztve ]

(#14957) sasa311 válasza LGyuri (#14956) üzenetére


sasa311
veterán

275 $... Hát persze.
Fastcardtechtől, akik mindig mindent kiraknak, hogy van készleten aztán sosincs, ülnek a pénzeden kicsit aztán visszautalják :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#14958) ff-thomas válasza hevizms (#14951) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

GorillaGlass-t simán használhatod fólia nélkül, nekem másfél évig volt GorillaGlass-os Samsungom, zsebben, övtáskában hordtam főleg és egyetlen karcolás sem lett rajta a másfél év alatt. Mondjuk a kulccsomót nem raktam mellé és szögesdrótba se tekertem bele, mielőtt snowboardnak használtam volna az aszfalton :D

find a way or make one..

(#14959) ff-thomas válasza hevizms (#14951) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Ja és ha minden jól alakul, ma én is büszke G3 tulaj leszek :)) Beszámolok a tapasztalataimról, ha már kezemben a masina.

find a way or make one..

(#14960) hevizms


hevizms
addikt

Sir Riccio és Sanyesz !
Kösz a gyors választ.Azt hiszem itt az idő higy kipróbáljam miért ez mellett a telefon mellett döntöttem.Nálam a végén pont a gorilla glass volt az a tulajdonság ami miatt ezt vettem és pont eme tulajdonságát nem is használom ki ha fóliával használom.
Akkor kérdem én magamtól,minek is vettem ilyen üveggel?
Szóval le a fóliával és éljen a gorilla glass:)

(#14961) hevizms válasza ff-thomas (#14959) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm neked is a választ,ez is csak megerősit abban hogy kipróbáljam fólia nélkül.

(#14962) ff-thomas válasza hevizms (#14960) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Ezabeszéd! ;]

find a way or make one..

(#14963) carbapenem válasza orkester (#14782) üzenetére


carbapenem
tag

SUBOR/ Xiaobawang DREAM S mégegykicsit:

Fastcardtech-nél azt kamuzzák, hogy in stock (Xiaobawang Dream S- APQ8064 Quad Core) , bár van vele kapcsolatban néhány furcsaság a specifikációval kapcsolatban

kijelző felbontás: 1280x768 v. 1900x1280
8064APQ CPU mellé Adreno203 v. Power VR531 ultra GPU,
forrás függvényében

nem beszélve a pofátlan áráról... és csak Fastcardtech-es stockról, máshol talán presale esetleg.... (etotalk)

[ Szerkesztve ]

(#14964) ctibor válasza carbapenem (#14963) üzenetére


ctibor
senior tag

Megnéztem a Fastcardtech oldalán: nekem már OUT OF STOCK volt...

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#14965) carbapenem válasza ctibor (#14964) üzenetére


carbapenem
tag

biztos elkapkodták :)
a quad core telefonok keresőjében csak és kizárólag a Huawei Honor 2-t jelezte eddig is in stock-nak, a többi csak nyálcsorgatónak van fenn...

(#14966) Dominó85 válasza salieri. (#14946) üzenetére


Dominó85
veterán

A Mixeshop a haveromnak sem küldte az ingyen szilikon tokot. :( Az övét nem vámolták meg, ha érdekel miért és hogyan nem, akkor kérnék egy privit. :B A ZTE Blade I-hez képest a váltás a G3-ra kb olyan érzet volt bennem, mint amikor P4-ről váltottam C2Duo-ra. Bőven elég bármire a telefon. Azok akik a statisztikák és a SoC topik szerint gyengének titulálják a PowerVR SGX531 Ultrát, hát... tesztelték-e vajon gammákkal a cuccot, vagy a hardver speckói alapján állították össze a listát? Ajánlom minden kedves G3 tulajnak az EVERLAND nevű fantasy 3D játékot. Rezzenéstelenül, nagyon brutál grafikával simán fut!

GorillaGlass II: mert ugye már a GGII van a G3-ban. Én amióta fPApi kollegától megvettem, fólia nélkül használom. Egy darab mikrokarc sincsen rajta és zsebben is hordom. Igaz a szilikontok rajta van folyamatosan, de az ugyebár nem a kijelzőt védi. ;) Arra készüljön fel az, aki fólia nélkül szeretné használni, hogy kegyetlenül gyűjti a tapizás után az ujjlenyomatokat. Egy kis böngészés vagy játék után igen mancsos tud lenni a GGII. :D

microSD kártya: tegnap vettem bele egy 16GB-os Class6 microSDHC-t (írás ~10-11MBps, olvasás ~24-26MBps) a korábbi 2GB-os Class4-es microSD (nem HC, írás ~4-5Mbps, olvasás ~12-14MBps) helyett és sebességben bizony érzékelhető a javulás! :K

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#14967) zarew válasza ctibor (#14943) üzenetére


zarew
senior tag

Na és ne feledkezzünk meg pagonyinhu -ról. A táblázatban szerepel.

(#14968) Nyiaz válasza zarew (#14837) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Én is már a B oldalt játszom :), februárban akarok majd rendelni, így kíváncsian várom a tapasztalatokat!

(#14969) ff-thomas válasza Dominó85 (#14966) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Ja igen.. az ujjlenyomatokat úgy gyűjti, mintha muszáj volna.. dehát valamit valamiért alapján ez elmegy. Más érintő kijelzők is mancsosak lesznek, nincs oltári különbség.

find a way or make one..

(#14970) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

Nem jelentkezik az eladó a G3-am miatt.. :W Van bárki akitől MA tudok új, bontatlan G3-at venni? :(((

find a way or make one..

(#14971) Sanyesz. válasza ff-thomas (#14970) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Tegnap adtam el egy szürkét, ami tegnap előtt jött meg. :R Fent volt a hardveraprón.

Az ujjlenyomatokról annyit, hogy az enyém szűk két hónapja van meg és emlékeim szerint még sosem kellett tisztítani. Mondjuk nem autószerelés közben tapogatom. :DD

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#14972) ff-thomas válasza Sanyesz. (#14971) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Vááááá :C nekem most kell azonnnal :))

find a way or make one..

(#14973) Dominó85 válasza Sanyesz. (#14971) üzenetére


Dominó85
veterán

Nekem is tiszták az ujjaim, mégis mancsosodik, és nem vagyok autószerelő. :C

* Péter - 06302461862 *

(#14974) Sanyesz. válasza ff-thomas (#14972) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hát nem tudom. A Vaterán van egy-két "elszállt" áron kínáló illető, de talán egy esetben van kéznél a cucc, a többi megrendeli Neked (!) Kínából. :W
Valamelyik még a típusát is titkolja, nehogy a konkurencia kilesse, milyen jó telefont árul. :Y Sőt, azzal is hitegetik az érdeklődőket, hogy a készülék ára csak átmenetileg ennyi, hamarosan 130 ezer Ft körül lesz. :(((

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#14975) zebulon007


zebulon007
tag

Sziasztok!

Fél órája jött meg a G3-am. Tud valaki segíteni, hogy a kínai nyelvet hol kell átállítani angolra? Nem volt dolgom még ICS-vel.

(#14976) beers válasza ff-thomas (#14972) üzenetére


beers
addikt

olyan nem lesz....

M&N

(#14977) sasa311 válasza zebulon007 (#14975) üzenetére


sasa311
veterán

http://www.youtube.com/watch?v=3UZ0L4Cy1pk

Az telefonfüggő, hogy hanyadik az ikon de az (A) betűs ikont keresd, az a nyelvi beállítások és a nyelvválasztás a felső.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#14978) GIJoe válasza Dominó85 (#14973) üzenetére


GIJoe
addikt

Szerintem ha Gorilla Glass 2ő lenne rajta, akkor ki lenne téve az üveggyártó honlapjára. Mikor én vettem a G3at akkor még 1el hirdették, szerintem pedig vmi kommersz tempered glass van rajta és kész... A mostatni (HUAWEI U9508 H2) telómon is GG2 van, és sokkal másabban néz ki az üveg rajta...

[ Szerkesztve ]

(#14979) zebulon007 válasza sasa311 (#14977) üzenetére


zebulon007
tag

Köszönöm! Egyelőre az tűnik fel, hogy egész gyorsan merül. Még nem volt töltve, csak nyomkodtam egy picit és máris 3-4 %-ot esett. Ez így ok az elején? Van rajta egy szállítási fólia, a telefon bal oldalán egy picit kiáll és a kezemmel állandóan hozzáérek és felszakítom. Nem lesz sokáig rajta az biztos. :)

(#14980) ff-thomas válasza Sanyesz. (#14974) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Igen, azért is írtam, hogy MA szeretnék hozzájutni, Kínából én is meg tudom rendelni..

find a way or make one..

(#14981) Dominó85 válasza GIJoe (#14978) üzenetére


Dominó85
veterán

Nehéz a két telefont összehasonlítani:

- kijelző mérete más
- kijelző panelje más
(elég ha a háttérkép nem ugyanaz, meg a megvilágítás homogén szintje)
- kijelző fényerőssége más
(mindkettőt teljes fényerőn nézve, egyik x ANSI, másik y ANSI értékű)
- fényviszonyok a tesztkörnyezetben eltérőek
- gorilla glass vastagsága telefononként eltérhet
(nem hiába hogy a Samu S3 törik mint a xar, mert vékony a GG benne)

GG I vagy GG II, nekem mindegy, eddig nagyon jól teljesít. :R

* Péter - 06302461862 *

(#14982) pojakcs válasza hevizms (#14951) üzenetére


pojakcs
senior tag

Az első dolgom volt hogy a fóliát levegyem róla.
Előtte láttam ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=vzVcL9wGGVk :)

Üdv: Csaba

(#14983) zarew


zarew
senior tag

Ügye a class 4 kártya bármire elég ezekben a telókban ?,film,zene stb. Nem kell gyorsabb? Valakinek konkrét tapasztalat?
Köszi

(#14984) Dominó85 válasza zebulon007 (#14979) üzenetére


Dominó85
veterán

Merítsd le addig a telefont, amíg el kezd pampogni (15-20%), és utána töltsd fel teljesen (99%-nál tipikusan megáll egy ideig, úgy 15-20 perc után kiírja, hogy 100%, majd pedig hogy Charged/Feltöltve). Nem érdemes rá-rátölteni! Éjszaka érdemes Airplane Mode / Repülőgép üzemmódba tenni, azzal szinte semmit sem merül. Na meg senki se hívogasson amíg, alszok. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#14985) ff-thomas válasza zarew (#14983) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Írta valaki nemrég (50-80 hozzászólással ezelőtt), hogy jócskán érezni a Class 4 és Class 6-os közti különbséget.

find a way or make one..

(#14986) sasa311 válasza ff-thomas (#14985) üzenetére


sasa311
veterán

Igen, benchmarkban.

Használat közben semmit nem veszel belőle észre, mert még ha nagyfelbontású videót is nézel ahhoz is elég 1 MBs olvasási sebesség, amit a legszarabb kártya is tud.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#14987) GIJoe válasza zarew (#14983) üzenetére


GIJoe
addikt

Mondjuk nekem class 4 kartya van benne, de amikor fullHD videót veszek fel, akad és framet, dob
persze ezt nem csinálj a a class 10essel, ezért is szeretném eladni a microSDm :) Philips 16 GB C4 mondjuk 4K ba :P

(#14988) Dominó85 válasza sasa311 (#14986) üzenetére


Dominó85
veterán

Nos ez nem egészen korrekt így. Igenis érezni a Class 4 és 6 közti javulást. Nem mellesleg ha 720p videót rögzítesz 12,5MBps bitrátával a G3-mal, akkor szerencsétlen Class4 kari izzadt mint a dög, hogy tudja tartani az írást. Class6-nál ilyen gond már abszolúte nincsen. Na meg egy 16GB-s karit írj tele class4-es sebességgel. Eltart egy darabig. Nekem mindkét karim volt, így tapasztalatból írok. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#14989) ff-thomas válasza zarew (#14983) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Árban nincs őrületes különbség, akár Class 10-est is vehetsz, akkor gépről elég jó tempóban tudsz rá pakolni.

find a way or make one..

(#14990) Sanyesz. válasza ff-thomas (#14989) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Kártyaügyben javaslom a Mymemory-ra rápillantani. :)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#14991) Bagira01 válasza ff-thomas (#14980) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor rendelj onnan. Jó esetbe megspórolod a "közvetítői díjat" ami nem 4-5k, inkább 12-15k-t szoktak kérni. Na persze ott a rettegett áfa is, de ha mindegyiket levámolnák akkor elég kevesen mernének rendelni... Fastcard-on most 182$-ért láttam, arra lehet rájön még a szállítás, ha nincs ingyen posta, elvileg van is nekik(persze kb mindig azt írják...)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14992) Dominó85 válasza Sanyesz. (#14990) üzenetére


Dominó85
veterán

Sandisk, Lexar, PNY, Transcend... az első oldalon csupa "minőségi gyártó"!
Érdemes Samsung, Verbatim, Kingston márkába fektetni a bizalmat. (Mondom én, aki egy Class6-os 16GB-s Team Group-ot vett 3,5k-ért)

Ez nem az ingyen reklám helye, de Angel112 kollegánál tudtok jó áron microSDHC-t azonnali készletről venni. Bontatlanul, rajta keresztüli 1 év garival + gyártói garral. :K

* Péter - 06302461862 *

(#14993) lszecsodi77


lszecsodi77
csendes tag

Kedves Fórumtársak!
Régóta olvaslak benneteket és sok okosságot tanultam.Köszönöm szépen a sok segítséget.De most van 1 olyan gondom amit olvasással nem tudok meg oldani.Rendeltem 1 telót nov.21.-én,a magyar posta nyomkövetője szerint feladva nov.26.:célországba elküldve dec 14 18ó35:majd dec 14 21ó42:majd dec.15 21ó42 .Azóta nyoma veszett senki nem tud róla.Ha esetleg valakinek van valami ötlete,hogy merre induljak,hogy pénzem v. telom legyen,írja meg legyen szíves.Előre is köszönöm.Sz.

szöcske

(#14994) Sanyesz. válasza Dominó85 (#14992) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A Sandisk-kel például mi a probléma? :F
Rendeltem onnan már vagy egy tucat kártyát, egy-két pendrive-ot. Eddig egyikkel sincs baj.
A telefonomban egy ebay-es 32GB Class6-os noname van, amit a tabletből tettem át ide, 17$ volt szállítással és semmi baja. :K

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#14995) fi:zi'k válasza Dominó85 (#14992) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tök jó hogy így megmondtad a tutit.

:N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14996) Bagira01 válasza lszecsodi77 (#14993) üzenetére


Bagira01
veterán

Az még nem annyira gáz(főleg, hogy ünnepek voltak). Ha paypal-al fizettél akkor a 45 napos időre figyelj. Mielőtt lejár érdemes egy dispute-ot indítani és akkor még lehet vitázni és kitolódik az idő amíg megérkezhet a csomag, ha meg mégse jön meg akkor lehet pénzt visszakérni. A kódot meg érdemes a singpost(feltéve ha azzal rendelted) és egyéb külföldi nyomkövető oldalakon is figyelni pld

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14997) Dominó85 válasza Sanyesz. (#14994) üzenetére


Dominó85
veterán

A noname-ek egy érdekes dolog. Ha tehetem, akkor már minőséget veszek, de ebben a Team Group cuccban eddig nem csalódtam (igaz 2 napja van nálam). A Sandisk-kel annyi rossz tapasztalatom van már, hogy a 4. hirtelen halálos memkarijuk óta (és később) sem lesz 5. :B

fi:zi'k
Bocsánat, nem a tutit akartam megírni, hanem a személyes tapasztalatból eredő észrevételeimet. Transcend - r3t3k minőségű műanyagból van. Csináljak fotót a kukába szánt 8GB-osomról? Szerintem azután senki sem venne olyat. Vagy a fotógépemben volt, vagy tokban... Egyik fórumtársunk látta is élőben. :C

* Péter - 06302461862 *

(#14998) lszecsodi77 válasza Bagira01 (#14996) üzenetére


lszecsodi77
csendes tag

Kedves Bagira01!
Köszönöm a gyors választ.Egyetlen kérdésem lenne.Mi az a dispute.Bocsásd meg meg tudatlanságom de az angol nem megy igazán.Köszi. Sz.

szöcske

(#14999) Sanyesz. válasza Dominó85 (#14997) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Bocsáss meg, én nem ismerem az általad javasolt kollégát, de miért lenne ő megbízhatóbb, mint egy jól bejáratott webshop. Nem feltételezem, hogy "kamionról leesett" áruról van szó, mert hangsúlyozom, nem ismerem az illetőt.
Önmagadnak mondtál ellent, amikor lehúzod a Mymemory cuccait, aztán közlöd, hogy Te még ennél is olcsóbbat vettél. Olvastam a Team Group-ról, tapasztalatom nincs velük. :)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#15000) Sir Riccio válasza Dominó85 (#14997) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Érdekes, hogy pont a SanDisk-el van negatív tapasztalatod, fotós körökben ódákat zengenek róla és bár munkára Silicon Power kártyákat használok lehet, hogy nem véletlenül használ kb. mindenki SD-et vagy SP-t aki komolyabban fotózik. A Transcend pedig szintén elég jó. ;)

Nekem a G3-ban egy 30MB/s-os 16GB-os CL10-es SanDisk van, teljesen meg vagyok elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.