Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119451) csigacsa válasza Viktor0610 (#119450) üzenetére


csigacsa
tag

Köszönöm a gyors választ. Magyar nyelv lehet benne? Ezzel kapcsolatban még nem találtam információt. A 3G-t tudnám rendesen használni?

(#119452) KTU válasza csigacsa (#119449) üzenetére


KTU
addikt

Van belőle 3 (4) féle [link]
Mind Huawei Ascend G7 Plus
Kérdezz rá pontosan melyik.
De a 4G LTE B20 800Mhz hiányzik mindnél.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#119453) krampoosz válasza KTU (#119444) üzenetére


krampoosz
tag

OK, értem, nekem ilyen gondom nincs :R

(#119454) KTU válasza krampoosz (#119453) üzenetére


KTU
addikt

VoIP topik

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#119455) pattantyu válasza KTU (#119445) üzenetére


pattantyu
tag

Köszi! Így már látom az országokat. Mondjuk jó lenne egy térkép is, ami a B20 nélküli lefedettséget mutatja, de nem vagyok telhetetlen. :-)

Az a baj a P70-nel, hogy tényleg szar a kamerája. Nagyon durva, hogy nincs egy olyan telefon, ami jó árban is, meg tudja a B20-at is, és a fényképezője is minőségi, ja, és 5"-os. Ez a korlátozó!

(#119456) citkar válasza pattantyu (#119455) üzenetére


citkar
addikt

Egy Lenovo Vibe Shot? 230 USD, ami még talán lehetne kicsit kevesebb, de hát ne legyünk telhetetlenek, viszont 5 colos, tudja a B20-t (legalábbis ilyen példány is van, de asszem több verzió is létezik és valamelyik nem támogatja), továbbá a kamerája jó (telefonhoz mérten, ne várj tőle túl sokat, erős túlzás kameratelefonnak nevezni, de 200 USD kategóriában szerintem jó lehet, még sajnos nem próbáltam).

(#119457) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Egy hirtelen ötlettől vezérelve előrendeltem Banggood-on egy Oukitel K4000 Pro-t, feketében.
EU raktárból, szállítással, kuponkóddal 30.000-ből kijött.
Azt írták április 12-től lesz elérhető.

Jól döntöttem és jó helyen vásároltam? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#119458) sutszi


sutszi
veterán

Összefoglalón túl vagyok, de még vannak kétségeim. Olyan telefon keresek, amibe a meglévő telekomos SIM-et 2G/3G-n telefonálásra tudom használni a másik helyre pedig vennék egy UPC-s SIM-et amin csak adatforgalom menne 2G/3G-n, de nem lenne akadály a 4G-s adatforgalom ha idővel változik a szolgáltatás technikai háttere. De ezeket szimultán egyidőben szeretném.

Néztem a telefonlistát ami elég jó, hogy FHD ~5" körüli panellel és 1-3GB RAM-al vannak ilyen telók. Ezek közül olyat keresek amire CyanogenMod-ot fel lehet tenni de mondjuk ne egy szál nightly verziót.
Van ilyen telefon?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#119459) Outlander válasza sutszi (#119458) üzenetére


Outlander
őstag

A CyanogenMod-ot ha elfelejted bármit választhatsz...

Egyébként azokat rendszerint jobb és felkapottabb márkák/típusokhoz vannak... bár én még nem láttam bug mentes verziót...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#119460) sutszi válasza Outlander (#119459) üzenetére


sutszi
veterán

CM-et miért felejtsem el? Van technikai akadály?

Az a gond, hogy nem akarom csilli szállított rendszerket. Legalább AOSP kéne. De már megszoktam a CM-et...Meg nálam rendben van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#119461) kmarci25 válasza sutszi (#119460) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha azt, hogy az adott készülékre nem készítenek CM-et technikai akadálynak veszed, akkor igen: van technikai akadály. Ezért is jobb, ha elfelejted. Kínai készülékekre ritka a CM, mint a fehér holló. Ha van is, akkor az valami home tuning, és eléggé bugos.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#119462) sutszi válasza kmarci25 (#119461) üzenetére


sutszi
veterán

Ja, így már értem. Tehát eléggé kiszűrtem a lehetséges telefonok listáját ezzel...
Akkor még nézelődöm egy kicsit. Köszi, a segítséget. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#119463) zolipapa66 válasza gooool (#119457) üzenetére


zolipapa66
tag

Ha majd írsz róla egy rövidke beszámolót, akkor megtudjuk :)

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#119464) csaba17 válasza pattantyu (#119455) üzenetére


csaba17
senior tag

esetleg egy cubot s600as? nekem az van. kamerája szerint jó(elvileg samsung kamera van benne, elvileg.), jobb mint a régi lg l7 II-é, b20at is tudja és 40 körül van kínából.
ja és 5"-os.

(#119465) gooool válasza zolipapa66 (#119463) üzenetére


gooool
őstag

Ha időm engedi, akkor mindenképp készítek egy Logout-os bemutatót, már ha meg nem előz valaki. :)
29-et már most úgy érzem megért, egy Xperia SP-t fog váltani.

Üdv, Balázs

(#119466) n@p@lm válasza gooool (#119465) üzenetére


n@p@lm
őstag

Spről szinte bármire öröm váltani.... ☺

(#119467) Laza... válasza gooool (#119457) üzenetére


Laza...
addikt

A kamera fosch, ezen kívül rendben van az a teló, BG átlag hely, van róla sok + és sok - is. Ki hogyan volt megelégedve

Never give up!

(#119468) gooool válasza Laza... (#119467) üzenetére


gooool
őstag

Attól függ ez is, mihez viszonyítjuk. :D
A Doogee X5 kamerája már nekem is tényleg hányinger, de pl. az SP-jé teljesen megfelel arra, amire én használom. Szóval ha már annak a közelében van, akkor szavam se lesz rá.
Én többnyire e-mail-ezek, FB (böngészőben) és zenehallgatás, amire használom.
Emiatt is nem kerestem betyár erős telefont, sem nagy batárt, inkább egy olcsóbb, de hosszú üzemidejűt. :(

Üdv, Balázs

(#119469) gamegod


gamegod
senior tag

Nagyon szemezek a Lenovo Zuk Z1-el. Vélemények? Vagy esetleg valami hasonló alternatíva?

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#119470) WOT-H-A-C válasza gamegod (#119469) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Egész jó kamera, bitangos akku, COS, nincs B20. Én is gondolkodtam rajta, de a mérete miatt kiesett. Egyébként szerintem jó vétel, bár mostanában nem figyeltem hol tart árban.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#119471) #79335424 válasza sutszi (#119462) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az Androidban csak 5.1 -től van halvány, OS szintű dual SIM támogatás. Addig (meg azóta is) a gyártók saját fejlesztésű alkalmazásokkal oldják meg a két kártya kezelését. Nem hiszem, hogy ezt széles körben átvenné a CM.

[ Szerkesztve ]

(#119472) Outlander válasza #79335424 (#119471) üzenetére


Outlander
őstag

Mi? :F

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#119473) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!
A 11 éves fiamnak szeretnék Dual Simes telefont venni egyik telefonálásra a másik SIM meg internetre kellene.

Játszani is szokott vele, jó lenne ha nem akadozna egy Galaxy S3 szint az jó lenne legalább.

Milyen készüléket tudnátok ajánlani, max 5 colig?
Használt is szóba jöhet, kb 20-30 ezerig.

:R

(#119474) palinka8 válasza Ateszpapa (#119473) üzenetére


palinka8
újonc

Helló

Doogee X5 pro teljesen megfelelne az igényeidnek, és itthon is kapható!

(#119475) Ateszpapa válasza palinka8 (#119474) üzenetére


Ateszpapa
addikt

köszi, utána nézek.
:R

(#119476) ates85


ates85
tag

Sziasztok!

Pár napja váltottam át UPC mobil előfizetésre, és sajnos nem tudom működésre bírni a mobilnetet az Asus Zenfone 2 551ML telómon. Az APN beállításhoz beírtam az mobilinternet.upc.hu-t, de akkor sem csatlakozik. Egy Samsung telóban gond nélkül ment az UPC mobilnetje, és a Telenor mobilnetje pedig simán ment az Asuson. Tehát nem hibás se a SIM se a teló. Valaki tudna segíteni a beállításában?

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#119477) #32577792 válasza palinka8 (#119474) üzenetére


#32577792
törölt tag

Játszani az X5 pro?
Mit? Kártyajátékot?

(#119478) palinka8 válasza #32577792 (#119477) üzenetére


palinka8
újonc

Galaxy S3 szintjét hozza. A leírtaknak megfelel. 20-30-ért sajnos nem találsz jobbat.

(#119479) Pítőr


Pítőr
aktív tag

Vernee Thor nem rendelkezik rossz speckókkal, de ugye ez még nem garancia a sikerre!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#119480) palinka8 válasza Pítőr (#119479) üzenetére


palinka8
újonc

Meg kell adni nekik az esélyt! :) A többi sikeres is lentről küzdötte fel magát.

(#119481) Outlander válasza Pítőr (#119479) üzenetére


Outlander
őstag

0,1s Fingerprint unlock.

Na ez is kb 10/2 ha feloldja majd a telót. :DDD

Amúgy nem tűnik rossznak egy próbát megérne... régen így működött a dualsim topik. :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#119482) sirály69 válasza Pítőr (#119479) üzenetére


sirály69
őstag

Még nem kapható....

Szerver Hosting Debrecenben

(#119483) #79335424 válasza Outlander (#119472) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jól értetted. 5.1 előtt az Android SDK (Software Development Kit) egyáltalán nem tudta értelmezni a dual SIM fogalmát. Nem volt rá API, amit az alkalmazásfejlesztők használhattak volna. Csak olyan megoldás lehetett, amit a SOC API -k lehetővé tettek. Az MTK API -k nyilvánosak és néhány kódjuk a Samsungokon is működik. A többinél csak azt a trükköt tudták alkalmazni a fejlesztők, hogy lekérték az OS -től a SIM azonosítóját és ez alapján próbálták megkülönböztetni a két kártyát (pl. 3G Watchdog).

(#119484) iMaverick válasza Outlander (#119481) üzenetére


iMaverick
addikt

3GB RAM Killer

Mármint megöli a 3GB memóriát? :DDD Kínai barátaink még most is szépen fogalmaznak. Amúgy nekem is szimpi a telefon, de így látatlanban... A márka is új. Viszont az ár az baráti.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#119485) Milestone2 válasza iMaverick (#119484) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Meg hát a 3GB RAM szerintem ma már nem a killer kategória, inkább a jó...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#119486) KTU válasza Milestone2 (#119485) üzenetére


KTU
addikt

Vernee Apollo 6GB RAM [link]

De amúgy volt már [link] :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#119487) Milestone2 válasza KTU (#119486) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen láttam anno.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#119488) Laza... válasza ates85 (#119476) üzenetére


Laza...
addikt

Ez a jó: internet.hu.upcmobile.com

Never give up!

(#119489) sonny007


sonny007
tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok. Nem szeretnék a hazai (T-mobile,Vodafone,Telenor)-tól telefont vásárolni.
A kínai piacról szeretnék valami elfogadható normális telefont venni.

Ár/érték arányban 30-50eFt-ig szeretnék vásárolni ettől többet nem fogok kiadni egy telefonért. Szerintetek melyik, melyek azok a telefonok, amik a piacon vannak és ár-érték arányban kimagaslóak?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#119490) gooool válasza sonny007 (#119489) üzenetére


gooool
őstag

Szia!

Ez csak egy nagyon személyes vélemény, de én is most keresgéltem ilyen áron és végül az Oukitel K4000 Pro-t rendeltem elő, viszont ha a 40-50 is belefér, akkor mindenképp egy Xiami Redmi 3 szerintem. :)

Üdv, Balázs

(#119491) sonny007 válasza gooool (#119490) üzenetére


sonny007
tag

Hasonlóban gondolkozom. Bár én elsőre a Xiaomi Redmi Note 2-t néztem ki :)
Valakinek van valami véleménye a Xiaomi Redmi Note 2, Xiaomi Redmi 3-al kapcsolatban?!
Mennyire strapabíróak stb.. :)

(#119492) gooool válasza sonny007 (#119491) üzenetére


gooool
őstag

Redmi Note 2 van 3 is a környezetemben, két haveromnak, illetve ajánlásom után egy középkorú hölgy is ilyet vett.
Véleményem szerint nagyon meggyőző minden téren, stabilan össze van rakva, szép a kijelző, erős hardver, jó a kamera is, szóval egy korrekt csomag.
Redmi 3-ról nem sokat tudok, csak ami pl. a friss MA tesztben is szerepel, de az alapján az is remek választás. :)

Az Oukitelt én speciel a strapabírósága és a nagy akksi miatt vettem, bár nagyon vigyázok a telóimra, mindig jó ha be van biztosítva az ember. A hosszú üzemidő meg azt hiszem magáért beszél.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#119493) sonny007 válasza gooool (#119492) üzenetére


sonny007
tag

Redmi Note 2-nek az akkumulátor teljesítményéről üzemidejéről, és a gombok (hangerő szabályzó, bekapcsoló gombok) mennyire mondhatóak jónak?!
Gomboknál arra gondolok, hogy nem-e esik be 1év után, mint az Umi X1 Pro-nál pl.
Esetleg arról tudsz infót mondani akiknek ilyen van, mennyire elégedettek vele, és mióta van meg nekik?

Szerk: Külföldről nem tudok telefont beszerezni, meg minél hamarabb kellene kb jövő héten már jó lenne ha a kezembe lenne egy telefon. Ezért csak itt a hirdetésekben nézelődök vagy valami hivatalos oldalról itt Magyarországról vásárolnám a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#119494) XenHai válasza sonny007 (#119491) üzenetére


XenHai
senior tag

Xiaomi Redmi Note 2 volt hozzá szerencsém jó telefon csak gyorsan merül .
Jobban megéri a Xiaomi Redmi Note 3 pro (snapdragon belősvel) 6-8 óra kijelző időt tud és teljesítményre jobb mint a note 2 vagy note 3.

(#119495) Milestone2 válasza gooool (#119492) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A redmik összerakva jól vannak, nem szokott panasz lenni.
Az alapszabály, ha van két kb ugyanolyan tudású/hardverű xiaomi, akkor a snapdragonosat vedd meg!
Jobb akkuidő, és hosszabb gyári támogatás.

Én ha választani kellene, akkor most Redmi Note 3 (Qualcomm) Pro vagy Redmi 3 lenne a választottam (persze most nem kell választanom, jól elvagyok a Mi Note-val) nyilván a Mi5 a királyság, de azt ki tudja megvenni...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#119496) Zeki


Zeki
nagyúr

nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#119497) Beni2360 válasza Zeki (#119496) üzenetére


Beni2360
félisten

Te sem, én sem. :(

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#119498) beg válasza Beni2360 (#119497) üzenetére


beg
veterán

Csak amíg ő szerkesztette, mert rossz helyre írt, addig te feleslegesen generáltál egy off hsz-t, hogy eggyel több legyen. Nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#119499) pattantyu válasza Milestone2 (#119495) üzenetére


pattantyu
tag

Tudom, telhetetlen vagyok, de 3GB ROM, illetve egy kicsit jobb kamerával én is rögtön a Redmi 3-at venném. Nekem a Redmi 3 kicsit közepes hardver szinten, sajnos, mert különben nagyon tetszik a MIUI, meg a Xiaomi is.

Ma volt nálam egy Redmi 2, elég sok volt vele a gond. Egyszer csak nem akarta elfogadni a SIM-et. HM2014813-as, azaz kínai verzió. A tulaj felrakott recoveryből egy 811-re való ROM-ot. Baromi nehéz volt olyan fastboot-os 813-ashoz való ROM-ot találni, ami után könnyen felment a MIUIHU-s ROM. Ha jól emlékszem nem is olyan régen pont az írta itt egyik fórumtársunk, hogy az ilyen gondok már a múlté. Ehhez képest egy tavalyi telefonnal szórakoztam egy napot...

Különben nagyon tetszett, bár nekem kicsit kevés lenne a hardvere.

(#119500) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Zopo hero 1 ről van valakinek tapasztalata?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.