Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119101) kmarci25 válasza habmalac (#119098) üzenetére


kmarci25
veterán

Azt azért ne felejtsd el, hogy a Vodafone 99,9%-ban B20-as frekvencián sugározza a 4G-t, tehát ha a Vodafone a szolgáltatód, és szeretnél 4G-t, akkor kell a B20. (Pont ezért nem értem a falusi 4G elnevezést, mert teljesen félrevezető.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#119102) goop válasza kmarci25 (#119101) üzenetére


goop
őstag

Jaja, főleg, hogy a telenor nyomja már városban is a b20-at

[ Szerkesztve ]

(#119103) FNZ válasza Hugo85 (#118882) üzenetére


FNZ
őstag

hali!

kíváncsi vagyok, honnan szerzed be és mennyiért, mert én is ilyet néztem asszonynak.
beszéltem egy lg-s fickóval és azt mondja, hogy hivatalosan nincsen leírva, hogy van benne b20, de majd rákérdez a központban. sok helyen írják, hogy van benne, sok helyen írják, hogy nincsen benne.
mivel vodás a kártyánk, ezért jó lenne a b20.

ha megveszed, kíváncsi leszek rá és szerintem sokak!!!

[ Szerkesztve ]

(#119104) Kornel válasza kmarci25 (#119101) üzenetére


Kornel
veterán

Illetve azt se felejtsd el, hog pont a vodafone-os 99% a 3G lefedettsege, tehát jó eséllyel mindenhol lesz 3G-d vodafonne-al.

(#119105) goop válasza Kornel (#119104) üzenetére


goop
őstag

Jaja, meg azt se, hogy 3G a múlt, 4G a jelen, 5G a jövő. :P

[ Szerkesztve ]

(#119106) Kornel válasza goop (#119105) üzenetére


Kornel
veterán

aha, biztos.
nekem egy korlátlan adatcsomag (normális áron) lenne a jövő, de már jó lenne jelennek is.
utána biztos verném a fejem a falba, hogy csak 3G-n tudok mobilnetezni :K

(#119107) vlevi válasza tibcsi0407 (#119096) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Tehát, ha vidéken laksz és olyat veszel, ami nem tudja a B20 LTE-t, akkor jó eséllyel max 3G-re számíthatsz."
Ezt még súlyosbítja az a dolog, hogy a 3G elérhetősége is elég gyér, (pontosabban sokkal sűrűbb antennahálózatot igényel, mint a 2G), és lehet, hogy a 4G mellett 3G sem lesz, csak 2G.

[ Szerkesztve ]

(#119108) vlevi válasza krics (#119075) üzenetére


vlevi
nagyúr

"azert lenne ez mert a Google ezen appok fejlesztese kozben mar nem veszi figyelembe a kitkat elotti android verziokat?"
Nem, akkor már el sem indulna. Hogy pontos legyek, előfordulnak olyan dolgok Android alatt, amik látszólag elérhetőek egy 4.2-es androidra írt alkalmazásban is, és csak futásidőben derül ki, hogy nincsen, nem működik, és ilyenkor jön az "Alkalmazás váratlanul leállt". De azért feltételezem, hogy a Google a saját szoftverét ennél körültekintőbben írta meg.

Amíg még volt ilyen régebbi telóm, úgy emlékszem, hogy többféle gapps csomag keringett a vinyómon, és nem volt mindegy, hogy melyiket telepítettem fel.

(#119109) Kornel válasza vlevi (#119107) üzenetére


Kornel
veterán

Kiveve az elobb említett esetben, ha valaki vodas.

KTU: ranezek, de ha egy perc beszélgetés mellette 50 Ft-ba kerül a csomagban, akkor nagyon nem frankó.
3 SIM-es telo meg nincs, ha jól tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#119110) KTU válasza Kornel (#119106) üzenetére


KTU
addikt

Van is.
1000Ft alatt havonta.
Meg lehet találni itt a PH-n is. Aki keres az talál. :U

Elméletben a sebesség korlátozott.
4G-s is, ez nem a sebesség miatt fontos, hanem hogy egyáltalán legyen.

Ajánlja mindenki a béhúsznélküli telefonokat.
Nyilván ha még nem használja, nincs is szüksége erre.

Még mielőtt valaki beírja, nem Jolly videó-t nézek a vonaton, vagy f@szbukozok.
Értelmes dolgokra is lehet használni a mobilnetet. :U
:)

(#119109) kornelka:
Össz. költséget írtam.
13Ft a percdíja, másodperc alapú számlázás.
A havidíj nem lebeszélhető.
De egy kisebb csomag mobilnet is kerül ennyibe.

"3 SIM-es telo meg nincs, ha jól tudom"

Van, de jót még nem láttam. :U
:D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#119111) svgyula válasza kmarci25 (#119101) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nos nem csak a vodafon létezik (sőt!). Amúgy pont a vodafon aki mindig különcködik! Pont így volt anno' a 3G-vel is! Ez valószínűleg az "ipari kémkedés" eredménye :DDD
A magam részéről pont elég az az egy német net kártya a vodafontól. Van is vele szívás rendesen a többihez képest a feltöltést minden alkalommal újra kell tanulnom. Már kezdem unni, hogy az újratöltés után hívogassam az "embert" hogy ugyan szabadítsa már fel azt a pár bit-et. :(((

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#119112) Kornel válasza KTU (#119110) üzenetére


Kornel
veterán

Linket pls., akar priviben is.
Lehet én vagyok vak, de jó csomagot sok nettel még nem találtam.

(#119113) cs.zs. válasza kmarci25 (#119101) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem teljesen félrevezető, ettől kicsit kacifántosabb a helyzet. A 800 MHz jobban terül, sík terepre jobb, de relative kisebb adatmennyiség hordozására képes. Frekventáltabb helyeken (nagyobb városok) nagyobb adatmennyiségre van szükség, ehhez nagyobb freki kell, és tök mellékes hogy nem szóródik olyan messzire. A dolog szépséghibája, hogy a freki elosztások vesztese a Vodafone volt, és hogy- hogy nem ők Bp-en 800 MHz-en (B20) nyomják. Ha tehát valaki Bp-i lakos, Vodás, és óhajtja a 4G valóban sokkal jobb adatátvitelét, akkor B20-képes telefonra van szüksége.

...

(#119114) slezakimi válasza svgyula (#119091) üzenetére


slezakimi
senior tag

Volt valóban, de mindegyik verzió beazonosítható.
W8 W8s Rom verzió.
Majd egy 1 évig használtam teljes megelégedéssel.Nem volt egy összeharácsolt telcsi.
Ám továbbra is azt mondom nem az Android verzió miatt nem jönnek meg az üzik.

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#119115) osztszoroz válasza slezakimi (#119114) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Én sima W8-at használtam,míg meg nem semmisült szegény..Voltak akadozások,de átpartícionáltam Meteos-szal.[link]

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#119116) krics válasza slezakimi (#119088) üzenetére


krics
tag

hi,ami a needromon van thl w8s-hez 4.4, az kamu, egy orosz gyerek portolta innen-onnan, de fel sem lehet telepiteni.

[ Szerkesztve ]

(#119117) bojtix válasza vlevi (#119107) üzenetére


bojtix
tag

Sajnos azt tapasztaltam (+ a szervizes kollégáim is megerősítették), hogy az ősszel bekapcsolt telecom 4G-s hálózata rosszat tett a 3G-nek. Elég sokat vidékezünk és nagyot esett mind a stabilitás, mind a lefedettség. Ahol korában tűrhetően dolgozhatunk, ott ma már gyakran 2G-nek is örülni kell.
Valószínűleg nyomják a jó népet a 4G felé (de ez csak "összeesküvéselmélet............" ;] ) és hát sok kínai főleg a dualsim-k nem tudják a B20-t, így választhatsz a szolgáltatóktól vagy ha nem akkor kompromisszumokat kötsz vagy feltornázod a rászánt összeget...
Ez az egyik fő ok amiért váltani fogok a xiaomi-ról, a másik a xia hozzáállása, hogy egyre jobban szűkítenek és zárnak mindent....

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#119118) dlaj


dlaj
őstag

A Leagoo Shark 1-en kívül senki sem botlott bele mostanában 6"-os elfogadható (nem 1 GB ram) telefonba?

(#119119) vlevi válasza bojtix (#119117) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az nem zavarna, hogy zárt a bootloader, hogy nincs root, mert ha remdesen műxik egy készülék, akkor el lehet lenni anélkül is. Rootot eddig is csak arra használtam, hogy a szemetet (kukábavaló gyár, főleg kinai appok) töröljem.
De a b20 hiánya miatt hiába van jó áron jó hardverrel, szóba sem jöhet

(#119120) #79335424 válasza bojtix (#119117) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem biztos, hogy a 4G -től rosszabb a 3G. Én valószínűbbnek tartom, hogy az un. "HD hang" miatt jut kisebb sávszélesség a 3G netre.

[ Szerkesztve ]

(#119121) slezakimi válasza krics (#119116) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szia.

Nekem sima w8.-m volt, Gravitymod rommal, mint írtam a véleményem szerint semmi köze, hogy nem jön meg a mail.
Ott valami más bibi van.
Azért sokan használnak még 4.2.-t.

üdv

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#119122) 01andris válasza dlaj (#119118) üzenetére


01andris
tag

Lehet hülyeséget mondok,de mintha az iRULU V3 ilyen lenne.

(#119123) joy_k


joy_k
tag

Sziasztok!
Tudtok olyan telot 5" ig 3Gb rammal, min 16Gb tarhelyel, ami B20 tud, dual sim es kulon sd szlottja is van. Es bele fer a 200eu-ba. Koszi

(#119124) Demolator válasza 01andris (#119122) üzenetére


Demolator
tag

Mindíg olvasok olyat ami új számomra :) tudna esetleg valaki felállítani 1 minoségi sorrendet noname kínai b20at tudó telefonok között? Komolyan annyi van már nemtudom eldönteni mit vegyek, 50 ropi körül 5,5" minel tobbet kapjak a pénzemért... Xiaomi lenovo jonlenne de egyik se tud b20at :( max a nagyon drágák.. Viszont akamera fontos lenne hogy jo legyen meg azért erős fényképezgetés melett bírjon ki 1 napot tehát minimum 3000es akksi... Ha sd es 2.sim nem. Megy bele akkor legyen 32GB belso mem.

A reklám helye

(#119125) RVR400 válasza 01andris (#119122) üzenetére


RVR400
veterán

Ez valami Dakele Big cola klón lehet? :DDD

(#119126) Outlander válasza joy_k (#119123) üzenetére


Outlander
őstag

A külön sd slot az majdhogynem nullára szűkíti a kört..

Ha ettől eltudsz tekinteni akkor, leagoo Elite 1, Bluboo Xtouch, Bluboo X9, DOOGEE F3 Pro, ZOPO Speed 7 (ZP951) .

Elephone p6000 és Kingzone k2 is van még, de azok részemről nem ajánlott kategória. Bár a kingzoine, pont tudja a 2 sim + sdkártyát.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#119127) doongoo válasza dlaj (#119118) üzenetére


doongoo
addikt

De, Huawei Mate 8 :))

(#119128) kmarci25 válasza cs.zs. (#119113) üzenetére


kmarci25
veterán

És én nem ezt írtam? Szerintem egy átlagjúzernek tök mindegy, hogy mi hogy szóródik és melyik frekvencia milyen terepviszonyok mellett ajánlott, illetve hogy melyik szolgáltató hogyan helyezkedett és milyen frekvenciákat nyert meg. A lényeg, hogy ha vodafone-os kártya van a telefonban, akkor nem lesz 4G elérés (kivéve 1-2 várost az országban). És tök mindegy, hogy van 3G és lehet az is ugyanolyan jó, a kérdés a 4G-re irányult. És továbbra is tartom, hogy félrevezető a "falusi 4G" elnevezés a B20-ra.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#119129) smilecat válasza Outlander (#119126) üzenetére


smilecat
aktív tag

Szia!

Mi a baj az Elephone P6000-el? Miért nem ajánlott kategória?

(#119130) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Mlais M7 120 dolcsiért jó ajánlatnak tűnik...

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_181437.html?wid=3

(#119131) tibcsi0407 válasza Secretknight (#119130) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem volt, szerettem is. De figyelni kell arra, hogy a cég már nem túl aktív, félek, hogy annyi nekik. Szóval frissítés, közösségi támogatás már nem lesz a telefon körül.

https://utdetailing.hu/

(#119132) Secretknight válasza tibcsi0407 (#119131) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Nem vagyok frissítés hívő.Ha jól működik akkor minek.Android 5-el jön ami már 64 bites ahogy a SOC is tehát éppen jó.A paraméterei pedig lenyűgözőek és nem az ára miatt.Méretei szinte egyedülállóak a kínai telók között,szerintem az egyik legkisebb készülék az 5,5" között.GG üveg,3 GB RAM 6752 proci ,az alsó érintőgombok megvilágítottak,ujjlenyomat olvasó...szóval így nagyon jónak tűnik.Volt nekem ennek a másik változata aminek a neve nem is jut eszembe ...ugyanez volt csak más néven.Azt ugyanitt vettem 110 dolcsiért és nagyon jól működik azóta is a kollégám kezében.Annak a GPS kiemelkedően jó.És az erős proci miatt a játékok sem gond neki :) , bár jómagam nem játszom telón.

(#119133) tibcsi0407 válasza Secretknight (#119132) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nálam is nagyon jól szuperált. Csak én az a típus vagyok, aki szereti a ROM-ot cserélni sűrűn. (ne kérdezd miért, magam sem tudom)
Kijelző foltosodás volt egy komoly probléma vele, én nem tapasztaltam, pedig kettő is volt itthon. Az akksija kamu, a SOT elég kevés, de ha nem vagy olyan, aki állandóan nyomkodja, akkor nem lesz bajod vele, estig ki fogja bírni.
Volt róla egy rövid bemutatóm is.

https://utdetailing.hu/

(#119134) Secretknight válasza tibcsi0407 (#119133) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Igen olvastam :)

(#119135) ReFleXx


ReFleXx
addikt

eustock-ra felkerült a redmi 3 49.9k-ért de raktáron még nincs, elvileg holnap mar lesz.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#119136) FNZ válasza Hugo85 (#118882) üzenetére


FNZ
őstag

hali!

írtam egy levelet az itthoni lg-nek a g4 dual telefonnal kapcsolatosan és ezt a választ kaptam:
"Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.

Az Ön által keresett készüléket a G4 Dual H818P-t, az LG Electronics Magyar Kft nem forgalmazta Magyarországon. Ez a készülék a pl. Fülöp szigeteken került forgalomba, ezért ha ezt Magyarországon megvásárolja, az mindenképpen un. "szürkeimportból" kerül kereskedelmi forgalomba.

Müködhet az LTE B20 hálózaton, de sajnos erről hivatalos információnk nincs.

Mellékelem Önnek a linket, az LG honlapjáról, a készülék leírásáról.

http://www.lg.com/ph/mobile-phones/lg-H818P

És mivel nem Európai kiadású a készülék, így a szervizelés sem megoldott, ezt csak a vásárlás helyén tudja intézni.

Remélem tudtam Önnek segíteni"

(#119137) joy_k válasza Outlander (#119126) üzenetére


joy_k
tag

Köszi a választ, a felsorolt telok közül talán az első 2 ami talán jobban, tetszik.

(#119138) dlaj válasza 01andris (#119122) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, részemről nem mondtál hülyeséget. Amire nekem kell arra elég is lenne, és (szerintem) igen szép telefon. A 6.5" még jobb is, viszont ezen a méreten a HD felbontás már nálam is necces. Mindenesetre nézegetek róla vidiket, és olvasom a tapasztalatokat. :R

(#119127) doongoo, Köszi, ezt ismerem. Az árát is. :( :R

(#119139) tobias40


tobias40
veterán

45-50 ezerért mi az ajánlott?
Napi 5 óra telefonálás, jó kijelző,
dual sim, függetlenül!
Itthon lehessen kapni.

Üdv!

(#119140) cappa72 válasza FNZ (#119136) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hasznos infó! :C

Vajh' miért nem lepődök meg ezen a válaszon...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#119141) FNZ válasza cappa72 (#119140) üzenetére


FNZ
őstag

100-110 e ft-ért nem kockáztatnám meg, ha valami történik a telefonnal. a hazai kis bolt nem tudom hogy intézni a garis javítást :F

(#119142) cappa72 válasza FNZ (#119141) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én küldtem már vissza telefont kínába. Igaz, csak 2-őt, de minden rendben ment.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#119143) KisSarkany válasza Graphics (#118835) üzenetére


KisSarkany
csendes tag

Az ara nem erdekel (annyira)... Az szamit, hogy jo legyen, jo legyen a gps, kibirjon meg sok sok evet, es ne haljon bele ha 3 appot egyszerre akarok futtatni... Es idokozben az is szempont lett, hogy telefonalni lehessen rajta, mert olvastam, hogy van telefon ami erre sem alkalmas mert a masik fel nem hallja a mondokam... Bar biztos nekem vannak elrugaszkodott elvarasaim ha szempont, hogy egy telefon telefonalasra azert jo legyen...

(#119144) KisSarkany válasza goop (#119102) üzenetére


KisSarkany
csendes tag

A telenor weboldalan azt olvastam, hogy 1800-on nyomja... Egy fel szo sem esett a 800as frekvenciarol... Akkor honnan lehet megtudni az igazat?

(#119145) cappa72 válasza KisSarkany (#119144) üzenetére


cappa72
nagyúr

Onnan, hogy van LTE frekvenciavadászat - az összefoglalóban is benne vala.
Ott érdemes olcasni a hozzászólásokat is.
Én biztosíthatlak, hogy a falunkban B20-on megy a telenyomor 4G-je.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#119147) KisSarkany


KisSarkany
csendes tag

Koszonom!

(#119148) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Egy kis útmutatásra volna szükségem, ismét.
Keresek céges és saját sim kártyának telót. Tehát 2 sim-es kellene 5"-ig, valami jó ár/érték arányban 45-50e-ig. Alcatel? Nagyon ratyi?

(#119149) tobias40


tobias40
veterán

erre vki tudnasegíteni?
Fontos és sürgős lenne céges és magán kártya menne bele..

Samsung Galaxy Grand Prime G531 LTE--- ez milyen lenne,ennél csk van jobb gondolom ebben az árfekvésben??! :F

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#119150) kmarci25 válasza BrandonXXV (#119148) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem adj meg több támpontot, mert így nehéz. :B
Szóval azon túl, hogy 2 sim-es, 5 col, 45-50 ezer:
- 2 sim + külön sd foglalat kell-e
- ha nem, akkor mennyi legyen a min. belső tárhely
- RAM mérete (2/3 GB)
- 4G képesség fontos-e
- dual active (ha az egyiken beszélsz a másik kártya is elérhető) vagy dual standby (ha az egyiken beszélsz a másik kártya lekapcsolódik)
- kivehető akkus inkább vagy lehet unibody
- magyar forgalmazó, magyar garancia, vagy vállalod a külföldi rendelést

tobias40: ha Te is válaszolsz a fentiekre, egyszerűbb lesz javasolni a szakiknak.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.