Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119151) tobias40 válasza kmarci25 (#119150) üzenetére


tobias40
veterán

1, igen
3,1-2 mindegy
4, nem fontos
5,dual standby (aktív gondolom sokkal drágább)
6,kivehető akksi
magyar,magyar garancia(ezt írtam is.. :) )

Köszi!

(#119152) janaman01


janaman01
addikt

itt is leirom, tudom sokan rendeltek tőle...

fontosnak tartom megemliteni, hogy a sinceritytrading től rendelt memóriakártyám ugye behalt...irtam neki, és most válaszolt, kérte hogy formászzam stb...szokásáos szöveg, belinkeltem neki egy errorra futott h2testw eredményt, és már nem is válaszolt hanem nyomott egy full refundot....
ja és ezt a kártyát tavaly decemberben vettem tőle...kb egy hete döglött meg (samu64gb)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#119153) tibcsi0407 válasza janaman01 (#119152) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Korrekt az arc.

https://utdetailing.hu/

(#119154) janaman01 válasza tibcsi0407 (#119153) üzenetére


janaman01
addikt

hát az :K

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#119155) GIJoe


GIJoe
addikt

Meizu roadmap elég jó... (lapközepe)

MX6 Mini , asszonynak várós ... 4,7" (hogy szépen fejezzen ki magam :)

[ Szerkesztve ]

(#119156) peestike


peestike
senior tag

lehet kicsit off lesz, de múltkor kaptam tippet az oukitel 4000 pro-ra.
most van banggood eu raktárában 99usd-ért, plusz posta 2000 párszáz forintért: [link]
banggood-al eddig lekopogom, de jók a tapasztalatok (kínai raktár), valaki valamikor rendelt tőlük eu raktárból?
van valakinek tapasztalata?
garanciális ügyintézésük milyen esetleg?
köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#119157) ReFleXx válasza peestike (#119156) üzenetére


ReFleXx
addikt

Már rendeltem tölük hasonlo árban, a rendelt telefon nem érkezett meg december végétől január végéig UK-ból, jeleztem nekik, mondták várjak még 2 hetet, még mindig nem jött és visszaküldték az árát, erre egyhétre megjött a telefon. A RoyalPost valami biztonsági rutin vizsgálata miatt csuszott, felbontották és volt benne erről egy papir. Másik dolog hogy a telefon kijelzőjének bal felső sarkában volt egy 2mmx5mm-es sérülés az LCD panel szélén, fehér háttérnél jól látszódott, sötét háttérnél nem.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#119158) fateless válasza peestike (#119156) üzenetére


fateless
veterán

Ezt inkább a rendelős topicban.

Nekem 1,5-2 hét alatt meg szokott jönni onnan rendben a készülék

Akartam már múltkor is írni a 4000 pro kapcsán:

A bekapcsoláskori képernyő mintha a hetes miui alapján lenne, a menü a barnás séma esetén pedig zte axon.
Nekem egyébként mindkettő tetszik, így nem bánom, csak érdekesség a "véletlenszerű" hasonlóság

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#119159) peestike válasza fateless (#119158) üzenetére


peestike
senior tag

köszi!
megyek a rendelősbe, van még kérdés. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#119160) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim! Egy felhívás lenne részemről. Most úgy néz ki, hogy tiszta az idő. Ki kellene próbálni a telefonok tudását. Kinek lenne kedve hozzá? Egyszerű a feladat és nagyjából mindenkinek ugyanaz lesz a végeredmény.Csak simán a holdról kellene egy képet lőni. Aztán megnézzük melyik milyen. ÖÖÖ ma kamera nap van, vagy nem? :F

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#119161) beg válasza svgyula (#119160) üzenetére


beg
veterán

"Csak simán a holdról kellene egy képet lőni. "

Nincs humorom olyan messze menni :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#119162) punky10 válasza svgyula (#119160) üzenetére


punky10
addikt

Mikor és honnan indul az űrhajó? Ha elvisztek , én szívesen lövök akár többszáz fotót is...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#119164) svgyula válasza beg (#119161) üzenetére


svgyula
addikt

Na jól van! Kicsit félreérthető voltam :B Tehát a holdat kellene lefényképezni.
Valahogy így gondoltam.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#119165) nyisziati válasza svgyula (#119160) üzenetére


nyisziati
veterán

Csináltam én is egy képet, de csak egy félkörömnyi értékelhetetlen fénypaca lett. Felesleges feltölteni.

(#119166) 7Sony7 válasza svgyula (#119164) üzenetére


7Sony7
addikt

Na, én nem vagyok olyan lusta, mint a többiek.. Átugrottam, csináltam egy fotót, most indulok vissza. :D

Áruld már el, mivel csináltad, mert +optika nélkül ez eléggé.. hm.. fura.

-

(#119167) #79335424 válasza beg (#119161) üzenetére


#79335424
törölt tag

LOL
Ezt a pihentagyú brigádot!

(#119168) svgyula válasza 7Sony7 (#119166) üzenetére


svgyula
addikt

Azt csak példának szántam! Amúgy a telefonnal csináltam csak volt egy kis segítség: egy 130-as tükrös távcső :B A nézőkére erősítettem a telefont és úgy készült le kellett vennem a nagyítást mer nem fért bele a látószögbe.........

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#119169) guftabi96 válasza svgyula (#119160) üzenetére


guftabi96
addikt

szelfikamera ér? ;]

#KeepFightingMichael

(#119170) Pzoli2


Pzoli2
tag

Erről mi a véleményetek [link]+[link]

[ Szerkesztve ]

(#119171) BrandonXXV válasza kmarci25 (#119150) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Igaz, nem voltam elég pontos a feltételekkel.
2 SIM+ külön sd foglalat nem hátrány, de nem is feltétlen szükséges.
Dukál standby elegendő
Belső tárhely min 16 GB
Min. 2 GB memória, az alatt már nem hinném,hogy kielégítő lenne az android működése
4G persze legyen benne, ha van B20 az előny, de nélküle is tudok élni
Kivehető akksi egyátalán nem szempont, mindegy,hogy ki lehet-e venni, vagy sem
Magyar forgalmazó és 27%-os áfás számla KELL
Lényeges, hogy stabil és megbízható működése legyen, ne azzal kelljen szívni, hogy nem lehet telefonon elérni, vagy nem hallanak/hallom amit mondanak, ja és azért 1 napot húzzon ki, normál használat mellet (e-mail, telefonálás, üzik stb.)
Ezek alapján nem tudom, van-e olyan, ami erősen ajánlott...

(#119172) Viktor0610 válasza BrandonXXV (#119171) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Xiaomi Redmi 3.
EUstocktól 50 alatt megúszod. Magyar garral, gyors szállítással. :)

Samsung Galaxy A54

(#119173) cs.zs. válasza tobias40 (#119149) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nekünk egykártyás Grand Prime (531FZ) van a családban, Telenoros, szeretjük. Jó.

119174-re:
Ki mire használja. Feleségem: FB , Viber, Messenger, böngésző, fotó
Én : WWR ezerrel :D

ezekre kitűnő :)
jó a kijelzője
jó a ram-kezelése
jó az üzemideje
jó a fényképezője

fél éves, 40 ezer Ft volt, nem bántuk meg

[ Szerkesztve ]

...

(#119174) tobias40 válasza cs.zs. (#119173) üzenetére


tobias40
veterán

Elég gyenge véleményeket találtam tesztben.. :(

Ennyi pénzért hátha van jobb választás. :R

Xiaomi Redmi 3 sajnos itthon nem jön ki 50 alatt áfásan! :O

(#119175) Viktor0610 válasza tobias40 (#119174) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olvastad, amit írtam a Redmi 3-ról? :D

Jó, a szállítási költséggel 50 felett lesz, de azért ne legyünk már fillérvadászok. :P :D

Samsung Galaxy A54

(#119176) tobias40 válasza Viktor0610 (#119175) üzenetére


tobias40
veterán

Itthoni (magyar ) áfás számla kell róla,hol lehet Mo.-on ezt így megvenni?(4 db kellene..)
Céges vásárlás lenne! :Y

(#119177) tobias40 válasza Viktor0610 (#119175) üzenetére


tobias40
veterán

Bocs,utána néztem jobban a keresőben,most már látom hogy miről beszéltél! :R
ez lenne az!

Nem hallottam még erről a lehetőségről,köszi szépen!

Mennyire megbízható ez a cég?

[ Szerkesztve ]

(#119178) cs.zs. válasza tobias40 (#119177) üzenetére


cs.zs.
addikt

Kornélka , nincs vele semmi baj, csak a kérdés kifejezetten a magyar számla volt :)

a céggel nincs baj, de
Épp Viktor nem látta, hogy TE mit írtál :
Magyar számla

innen (eustock) sztem szlovák számlát kapsz , vagy tévedek ?
Aki rendelt már innen, legyen szíves referáljon!

[ Szerkesztve ]

...

(#119179) Kornel válasza cs.zs. (#119178) üzenetére


Kornel
veterán

És miért nem jó egy cégnek egy eu-s (szlovák, cseh) számla?
:U

(#119180) RVR400 válasza svgyula (#119164) üzenetére


RVR400
veterán

Én egészen eddig elhittem, hogy valóban telefonnal lőttél ilyen képet. 400D + Tamron 70-300 kombóval nem lehet ilyen képet lőni ekkora kivágással...

[ Szerkesztve ]

(#119181) tobias40 válasza Kornel (#119179) üzenetére


tobias40
veterán

Lehet hogy jó,holnap megtudom! :)

Tetszik ez a telefon,szervíz magyar ha jól látom és szállítanak Mo.-ra is!
Mennyi lehet a szállítás?

(#119182) gipsztigris válasza cs.zs. (#119178) üzenetére


gipsztigris
addikt

Magyar számlát kapsz.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#119183) cs.zs. válasza gipsztigris (#119182) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem én, hanem a vevő.
Hallod Tóbiás ? Magyar számlát kapsz!

:)

A végfelhasználónak mindenképpen ÁFÁT kell fizetnie (valamely tagországban) , nem ? Hogy van ez, az ÁFA-törvény szerint?

[ Szerkesztve ]

...

(#119184) gipsztigris válasza cs.zs. (#119183) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én éppen ma vettem cégnek telefont tőlük. Közösségi adószámmal nettó áron kaptuk a telefont.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#119185) Viktor0610 válasza gipsztigris (#119184) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

No, akkor tobias40 cége a megspórolt ÁFA összegének felét nekem kell utalja, mert én ajánlottam ezt a lehetőséget. :))

Samsung Galaxy A54

(#119186) fateless válasza svgyula (#119160) üzenetére


fateless
veterán

Kimentem, de nálunk nagy a felhő, így sajnos nem tudtam képet készíteni a holdról.

Cserébe egy kis mini összehasonlításként azért lőttem egy képet kintről a bejárati ajtónk felé fényképezve a következő telefonokkal:
Iuni U3
Xiaomi mi4i
Meizu m1Note
Microsoft Lumia 640XL
Innoa D6000
TCL M3G
ZTE Axon mini
(Az Elephone Trunk le van merülve, az LG G3 meg ugye nem Dual SIM - bár a Lumia meg Windows...)

Bár nem holdkép, de egymással összevethető. Ha érdekel, akkor ha lesz rá kapacitásom, fel tudom tölteni valamikor...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#119187) tobias40 válasza Viktor0610 (#119185) üzenetére


tobias40
veterán

Holnap többet tudok mondani ha rábólintanak a górék! :R

Az áfát nem spóroltuk meg mert visszaigényelhető ha 27%-al veszi ,tehát ez eben-guba.. ;]

(#119188) BrandonXXV válasza tobias40 (#119187) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

De akkor most hogy van ezzel az áfás számlával? Én hasonlóan "cégként" vásárolnám, vásároltatnám, de az áfás számla miatt nem mertem ezt jelezni.

(#119189) gipsztigris válasza BrandonXXV (#119188) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mi a baj ezzel? Eleve nettó áron kapod, így nem kell baszakodni az ÁFA visszaigényléssel. Megkérdeztem a gazdasági vezetőnket rendelés előtt, azt mondta semmi gond, jöhet a tótoktól a telefon. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#119190) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Kéretik figyelmesen elolvasni

Hogyan érint bennünket az áfa, ha az Európai Közösség más tagállamával kereskedünk?
Termékbeszerzés a közösség más tagállamából

Főszabály szerint a közösségen belülről történő termékbeszerzés után áfát kell bevallani és fizetni, kivéve, ha a beszerzett termékek összesített áfa nélküli értéke az előző évben és a tárgyévben sem haladja meg a 10 000 eurós értékhatárt (kivéve új közlekedési eszközök értéke és belföldön jövedéki adókötelezettség alá eső termékek, de ezekkel a speciális esetekkel most nem foglalkozunk).

Tehát, ha előző évben nem haladta meg uniós termékbeszerzésünk a 10 000 eurót, akkor a tárgyévben csak akkor kell áfa bevallást és befizetést teljesíteni, ha átlépnénk ezt az értékhatárt. Ha már az előző évben, termékbeszerzésünk meghaladta ezt a határt, akkor a tárgyév teljes egészében áfa bevallásra és fizetésre leszünk kötelezettek.

Amint ilyen esetben áfafizetésre lettünk kötelezettek, kötelesek leszünk közösségi adószámot is kérni.
Figyelem!

Ha a társaságnak már van valamilyen okból közösségi adószáma, azt ezekre a 10 000 euró alatti termékbeszerzésekre – amennyiben ezzel kapcsolatosan áfát nem szeretne bevallani, befizetni – tilos alkalmazni, tilos a termék értékesítőjének megadni, és tilos a számlán szerepeltetni.
Mi történik, ha 10 000 euró alatti termékbeszerzésünk során megadjuk a termék értékesítőjének közösségi adószámunkat, és az rákerül a kiállított számlára?

ez olyan, mintha ezekre az egyébként adómentes beszerzésekre is áfa bevallási, fizetési kötelezettséget választottunk volna
a beérkező számlával azonnal áfa bevallási és befizetési kötelezettségünk keletkezik
az ezt követő összes ilyen ügyletet már áfa bevallási, befizetési kötelezettség fogja terhelni
az összes olyan – egyébként éves szinten 10 000 euró alatti – termékbeszerzést is áfa bevallási, befizetési kötelezettség fogja terhelni, amely a tárgyévben, de azt is, amely a következő évben történik (hiszen a szabály úgy szól, hogy csak akkor adómentes, ha az előző évben és a tárgyévben sem vagyunk erre kötelezettek)

Ha teljesen szabályosan jártunk el, és nem adtunk meg a 10 000 euró alatti termékbeszerzésünk esetén semmilyen közösségi adószámot, de a tárgyévben túllépjük ezt az értékhatárt, akkor azzal a számlával kapcsolatosan keletkezik először áfa bevallási és befizetési, valamint közösségi adószám kérési kötelezettségünk, amellyel túllépjük az értékhatárt.

Lehetősége van az adózónak arra is, hogy úgy döntsön, nem él azzal, hogy 10 000 eurót meg nem haladó értékhatárig áfamentességet élvezhet, és az adóhatósághoz történő – tárgyévet megelőző év utolsó napjáig – bejelentéssel áfakötelezettséget választ.

Mikor van tehát adófizetési kötelezettsége az egyébként alanyi adómentes körbe tartozó adózóknak a tárgyévben?

ha előző évben vagy a tárgyévben túllépik a 10 000 eurós értékhatárt

ha belül maradnak az értékhatáron, de megadják az értékesítő partner részére közösségi adószámukat

...

(#119191) gipsztigris válasza cs.zs. (#119190) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezt most miért kellett? Akarsz telefont venni,ha megfelel rendben,ha nem,keresel tovább. De,hogy pénzügyi alapismeretek órát miért kell tartani azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#119192) cs.zs. válasza gipsztigris (#119191) üzenetére


cs.zs.
addikt

pl pont NEKED :) , hogy ne kerülj viharba a NAV-val.

Ha közösségi adószámmal vásároltál - és ez szerepel a számlán, ami ezáltal ÁFA-mentes, akkor itthon ÁFA-fizetési kötelezettséged van - az hogy később leírod vagy visszaigényled, az egy dolog

Ha adószám nélkül vásárolsz, akkor elvileg külföldi ÁFA lesz a számlán, mert valamelyik tagországban mindenképp meg kell jelennie az ÁFÁnak

...

(#119193) gipsztigris válasza cs.zs. (#119192) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én ugyan nem kerülök viharba az adóhivatallal!
A gazdaságisok nálunk értik a dolgukat,ahogy én is értem a dolgomat. :) Azt mondták rendben van, én pedig elhiszem nekik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#119194) fateless válasza cs.zs. (#119192) üzenetére


fateless
veterán

Tényleg így van. Korábban leegyszerűsítve úgy működött, hogy megvetted ÁFA nélkül, és csak ha eladásra került, akkor kellett intézkedni, ameddig a cégben maradt, nem volt vele gond. Most előbb be kell fizetni az ÁFA-t, aztán visszaigényelni.
Nekem legalábbis így mondta el a könyvelő, ezért is nem vettem így telefont, mert nem ért ennyit a pepecselés.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#119195) cs.zs. válasza gipsztigris (#119193) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én meg elhiszem neked,
és mennyünk aludni! Pá mindenki!
:)

...

(#119196) fateless


fateless
veterán

Nos, itt van a hét telefon esti fényképéhez a link.
Nem lettek túl jók a képek, átlagosan rossz mind számomra, pedig nappal azért tudnak meglepetést okozni...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#119197) BrandonXXV válasza cs.zs. (#119190) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Én meg örülök, hogy valaki vette a fáradtságot és segít egy kis infóval, ilyen téren is.
Bizony vannak cégek, akik nem szeretnek ilyesmivel foglalkozni és pepecselni...

(#119198) Gerasz válasza cs.zs. (#119190) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Ez különleges adózókra vonatkozik (pl.: alanyi adómentesekre)

(#119199) felegyhazig


felegyhazig
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos, évek óta használt telefonjaim (privát: Samsung Galaxy SII, céges: Sony Xperia P) már több bosszúságot okoznak, mint örömet. Az idő vasfoga...
Szeretnék új telefont. Elolvastam/átfutottam több száz oldalt itt a fórumon, és napok óta a neten lógok, de túl nagy nekem a káosz. Az Aliexpress.com-on (03.29-én akcióznak) nézegettem a telefonokat, de nem értek hozzá, és nem tudom, mi az, ami megéri az árát, és mi a kamu.
Nem vagyok telefonguru, csak szimpla júzer, eddigi legnagyobb teljesítményem, hogy iGo telepítés után be tudtam állítani a képernyőfelbontást.
Megpróbálom megfogalmazni az igényeimet:
- 5" méret (esetleg 5.5")
- nagy akksi, hosszú képernyőidő
- gyors, stabil wi-fi
- gyors, stabil gps
- hd (esetleg fhd) felbontás
- Gorilla glass
- Lte B20
- 150$ alatti ár
- otg
- 2G ram
- kamerája ne legyen gyengébb, mint a Samsung Galaxy S2-é
- örülnék ujjlenyomat olvasónak

Ezeket nézegettem:
[link] igen, ez pont 5.5", de külső méreteiben nem sokkal nagyobb, mint sok 5"-os

[link]

[link]

[link]

Kérem a hozzáértők segítségét! Ki melyiket javasolja (nem csak az általam felsoroltak közül)?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv: Gábor

[ Szerkesztve ]

(#119200) bojtix válasza vlevi (#119119) üzenetére


bojtix
tag

Most még engem is a B20 hiánya zavar jobban, de a xia egyre korlátozó és szűkítő hozzáállása, hogy "MI tudjuk mi a jó neked!" ahhoz képest, hogy korábban akár teljesen függetlenül tudtál két különböző rom-l létezni (win-linux párhuzamot vonnám) vagy mert kihasználtad és-vagy csak próbából, mások mit tudnak kihozni a masinádból.... Szította a tüzet alattuk, hogy egyre jobbak legyenek, sőt elvileg tömérdek portolt rommal kezdték vas nélkül bizonyítva tudásukat "Akár jobbat is tudunk írni mint a gyári...!"
Mára elvétve találsz portolást és eljöhet az az idő is, hogy ritkábban jönnek a rom frissítések + a régi készülékekre nagy ívbe tojnak...

(#119120)
Nem tudom, hogy a HD hívás kavar e be, de az hogy ma reggel Göd alsón még volt 3G és Göd felsőn már csak 2G. Nem túl biztató a 3G valódi támogatását illetően.
A 2G-t mindenképp nyomatják, mert alapként kell + az ipari kártyák is azon tolják, ami nem kevést fix bevételt generál a szolgáltatóknak

xiaomi 12X; MI8; MI2S

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.