Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Alabástrom válasza Alabástrom (#5899) üzenetére


Alabástrom
senior tag

...egyébként nincs root-olva a telefon, ez lehet az oka a failed installnak? Mikor, mihez kell root-olni?

Ezt a ROM-ot próbáltam feltenni, ehhez kell root-olni a telefont?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5902) osztszoroz válasza Alabástrom (#5900) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

[link]
Xiaomi Mi Flash Tool -lal nem lehet rádobni egy fastboot romot ?
Utoljára Mi Mix 2-nél használtam ,de tökéletesen működött...
Tutorial : [link]

a sideload szintén működő dolog..de csak működő twrp esetében...

[ Szerkesztve ]

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#5903) RVR400 válasza osztszoroz (#5902) üzenetére


RVR400
veterán

Én is épp a MiFlasht akartam ajánlani, azzal mennie kell a dolognak. A Redmi Note 9 Pro-val, és a Poco X3 NFC-vel is megy, szóval a Mix 2 óta is ez a megoldás. ;)

(#5904) Alabástrom válasza osztszoroz (#5902) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi, megpróbáltam, innen töltöttem le a romot hozzá (érdekes módon a Mi Flash Tool hivatalos honlapján a leírásban szereplő két link egyike alatt sincs fastboot rom az én telefonomhoz), a flash látszólag végigment, de a végén hibaüzenetet dobott:
error: Not catch checkpoint (\$fastboot -s .*lock),flash is not done

ennek ellenére a telefon gyönyörűen bebootolt és látszólag minden rendben van. :C :C :C

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5905) Alabástrom válasza Alabástrom (#5904) üzenetére


Alabástrom
senior tag

(közben megtaláltam, mit jelent a hibaüzenet: nem zárta vissza a bootloadert a flash után. Fura, nem is kértem, hogy zárja vissza, a "clean all' opciót választottam alul... Mindegy, elvileg minden rendben.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R :R :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5906) osztszoroz válasza Alabástrom (#5905) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

:C

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#5907) puskas2


puskas2
csendes tag

Üdv Mindenkinek
Segítséget szeretnék kérni. A fiam Redmi 7A telefonja OTA frissítést követően beragadt a fájl visszafejtésébe. 3-4% kibontása után újraindul. Teljesen szűz gyári rendszer, zárt bootloader. Fasboot megy, adb-vel látom a telefont, de minden beírt parancsra a válasz, hogy a telefon zárt, nem hajtható végre. Kikspcsolni sem lehet, ha újraindítom a rendszert ismét a frissítőfáljt próbálja kicsomagolni. Miflash szintén nem megy, zárt a rendszer hibával leáll a frissítés. Minden ötletet szívesen fogadok.

(#5908) aytukabozs válasza puskas2 (#5907) üzenetére


aytukabozs
addikt

Elméletileg vannak gyári romok amiket zárt BL-rel is fel lehet szuszmákolni.
Fastboot módban fastboot reboot recovery parancsra mit csinál?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#5909) puskas2 válasza aytukabozs (#5908) üzenetére


puskas2
csendes tag

Nem lép recovery módba. Ahogy bill. kombinációval sem jelenik meg a gyári recovery menü.

(#5910) aytukabozs válasza puskas2 (#5909) üzenetére


aytukabozs
addikt

az baj,
mert ahogy olvastam,
az feltétele lenne a zárt bl-es flashelésnek. :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#5911) Keeperv85 válasza puskas2 (#5907) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Ez a garanciális csere lexikális példája. Már ha még van rá garancia. Nem tudod megjavítani. :U

(#5912) puskas2 válasza Keeperv85 (#5911) üzenetére


puskas2
csendes tag

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek. Gari már nincs, úgyhogy kuka. :O

(#5913) Keeperv85 válasza puskas2 (#5912) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

De nem ám! :Y Azért ez az állapot a kukától messze van még. Az alapelv még mindig a régi: ami bekapcsol és még a számítógép is látja valahogy, az nem menthetetlen. Max. a házi körülmények nem a legjobbak.

fastboot alól nem tud egy külső recovery fájlba bootolni? Ami természetesen most a gyári kéne legyen, csak nem biztos, hogy a flashben lévő még jó.

(#5914) osztszoroz válasza puskas2 (#5907) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Fastboot romot próbáltál rádobni Xiaomi Flash Tool -lal ?

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#5915) osztszoroz válasza puskas2 (#5907) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Illetve EDL -t is kipróbálhatod ,hátha ..nekem anno voltak vele sikereim

Leírás ,igaz más modellhez ,de hátha :

ROM telepítés zárt Bootloaderre EDL módszerrel

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#5916) Upo válasza osztszoroz (#5915) üzenetére


Upo
addikt

Ez a leírás MIUI 7 vagy korábbi szoftverre jó. A redmi 7A az MIUI 10-el jött ki. Itt már nincs edl romolás, csak úgy, ha olyan fiókkal megy a Mi Flash, aminek van EDL flash engedélye. Ezek pedig a hivatalos MIUI szervizcentrumok.
Vannak persze patchelt firehose gyűjtemények, nem tudom hogy a 7A-hoz van-e.
Illetve vannak online lehetőségek, ismerősöm a napokban vette igénybe egy hasonló esethez, 32$-ba került neki itt: https://t.me/unbrickRU
Vagy még mindig lehetőség a xiaomi szervizbe bevitel, és ott lazán rátolják a szoftvert. Ennek a költség vonzatát nem tudom.

Rákerestem, elvileg van firehose a redmi 7a-hoz: [link]
A művelet: [link]
Vírus/kémprogram szempontból nem tudok mit mondani, keresővel találtam a linkeket.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5917) osztszoroz válasza Upo (#5916) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Igen,ezért is csak ötletként írtam .Hátha valamelyiken el lehet indulni..

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#5918) mastodon


mastodon
aktív tag

Samsung A50-esnél hogyan lehet átnevezni a SIM1 és SIM2-őt? Így jelezze hívásindításkor: Céges - Magán

(#5919) svgyula válasza mastodon (#5918) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nincs sim kezelő alkalmazás? Esetleg a beállítások-mobilhálózat. Ott tapi a sim-re és sim-név-átnevezés?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#5920) mastodon válasza svgyula (#5919) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, ez az. Jártam már ott, de nem jól "nyomtam" meg a gombot és nem jött fel választási lehetőség korábban. Még ikont is lehet választani.

(#5921) Papooo válasza mastodon (#5920) üzenetére


Papooo
senior tag

Vettem gumicsontnak egy Ilyen csodamasinát.
Bootloopolt, már a nyelv kiválaszásánál újraindult.
Fastboot mód ment, a recovery is, de nem jutottam veülk előddre, csak azt derítettem ki, hogy az imeik és még pár apróság (pl kamera) már elszálltak.
Persze a fejlesztői mód nem volt bekapcsolva és a bootloader is zárt volt (ezért bootloopolt)
Sebaj!
Levadásztam a hozzá való gyári romot, majd a bv5000 és bv8000 flashelésére emlékezve nekiálltam.
A védett módon kerekedett a szemem (knem emlékztem rá, hogy lett volna vele dolgom), de az mtkbypass (azt hittem) megoldotta.
Brickeltem, unbrickeltem, vcom driver működik. SPFlashtool még a memory testet is hiba nélkül lefuttatta.
Ettől függetlenül nem engedi a flashetést. és nem engedi még a mezei Donloadot sem.

Esetleg ötlet valakinek? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#5922) crok válasza Papooo (#5921) üzenetére


crok
nagyúr

Ez lesz a te bajod szerintem [link] es ott lesz nemi utmutato a megoldashoz is, a bypass szerintem nem volt "jo".

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5923) Papooo válasza crok (#5922) üzenetére


Papooo
senior tag

Ezen már túl vagyok.
Kipróbáltam ezt és egy másik bypass progit is, mindkettő szerint sikeres volt a bypass.
Valószínű hogy azon hasal el a dolog, hogy nem lett bekapcsolva a fejlesztői mód, még azelőtt hogy elkezdték buherálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#5924) BitRider


BitRider
aktív tag

Srácok!

Xiaomi Mi Pro 5G, Google Phone + Google Messages app, Telekom + Yettel SIM-ekkel.

Mostanság az történik, hogy hiába veszem fel a névjegyek közé az új számokat, az SMS-eknél továbbra is csak számot jelez ezeknél, és ez rohadtul gáz. Eddig még ezen a készüléken sem volt probléma ezzel, egyből átíródott on the fly az SMS felületen is. Most viszont ha újraindítom a telefont, akkor sem veszi át már az új számokat az SMS app.

Megnéztem, mindkét progin belül ugyanaz a Gmail fiók van bepipálva. Mit tehetnék, mivel lehet összefüggésben? Android szinten a szinkronizáció be van kapcsolva a fiókhoz (a Contacts és a People details is - bár utóbbi nem tudom, hogy mit jelent).

[ Szerkesztve ]

(#5925) Upo válasza BitRider (#5924) üzenetére


Upo
addikt

A névjegyek olvasása engedély meg van adva nekik? Meg úgy általában az engedélyek?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5926) BitRider válasza Upo (#5925) üzenetére


BitRider
aktív tag

Persze. Amúgy az uninstall + indítás + update megoldotta, legalábbis átmenetileg, aztán meglátjuk, hogy mennyire tartós és kezeli jól az újabb névjegyeket. A net sem szűkölködik ebből a hibából.

Egyre inkább érzem, hogy egy ócska, széteső szisztéma ez az Android, vagy hogy kizárólag stock rendszerrel szabad venni telefont.

(#5927) fant0mi válasza BitRider (#5924) üzenetére


fant0mi
addikt

Az új Google Messages app hibás. Az előző verziót (még a régi kék ikonnal) felrakva tökéletes minden.
Oneplus Nord2, Android 12.

(#5928) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ez nekem új dolog.
Nekem ugye Realme 6 van, ahol nem érhető el a Mediatek Engineering mode, viszont úgy néz ki ez lenne a kulcs, persze nekem nem sikerül, próbálok mindent úgy csinálni ahogy a videóban van, persze lehet hogy az a gond hogy én úgy csinálom hogy a telefonom rá kötöm a pc-re, majd be kapcsolom az usb netmegosztást, úgye az a rendszerben ethernet kapcsolatként jelenik meg, adb kapcsolat jó.

link

(#5929) Papooo


Papooo
senior tag

BV8800-as telóra feltettem a legújabb hivatalos romot, és azóta nem bootol.
(Nem ismeretlen a módszer, mert anno bv5000-et és bv8000-et is buheráltam)
Fastbootba lép, onnan max. a recoverybe tudok átmenni paranccsal vagy billentyűkombinációval, mert kikapcsolás és újraindítás esetén is csak fastboot mód van.
A használt rom jó, de azóta másikkal is próbálkoztam, ugyanaz az eredmény.
Valakinek valami ötlete?

Ha lehet, akkor elkerülném a Format all+Donload, majd IMEI visszaírás maceráját.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#5930) Papooo válasza Papooo (#5929) üzenetére


Papooo
senior tag

Megoldódott.
A Blackview support segített. :)

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#5931) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Nem tudom hol kérdezzek, lehet ez nem a legmegfelelőbb hely, de akik itt vannak nagy eséllyel tudnak segíteni.
Egy régi telefonról ( nem topik témába illőről) lenne szó, Samsung Galaxy S6 edge-ről.
gyári állapotban van és szeretné,m lementeni a rajta lévő rendszert, majd feltenni egy Android 12-es LineageOS 19.1-et.
Régebben sok telefon csináltam, rom-ot is készítettem, de évek teltek el és hirtelen nem tudom hogyan ugorjak neki hogy ne szúrjam el. Tudna esetleg valaki irányt mutatni, miket ( milyen programokat kell használni ehhez és hogyan kell feltenni, twrp-vel vagy vmi kábeles - pc-s progival, talán odinnal?)
Ha tud valaki segíteni akár priviben is nagyon megköszönném. Ha sokat olvasgatok megtalálom biztosan a megoldást, de irtó időhiányos vagyok és valaki nagyon szeretné ezt a telefont használni mert nincs pénze másra ( ha elszúrom én veszek neki valamit, megígértem neki)

(#5932) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Egy régi telefonon szeretném upgradelni a Linegae OS-t, jelenleg 18-as van rajta (Android 11), viszont a Lineage OS honlapján csak a 20-as főverzió elérhető, annak az installálása pedig a leírás szerint csak Android 12-t futtató telefonra lehetséges.

Gondolom a megoldás az lenne, hogy először Lineage OS 19-re upgrade-elek, majd onnan 20-ra. Ha valóoban így van, akkor hol találok Lineage OS 19 csomagokat? A hivatalos Linegae OS honlapon nincs.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5933) Alabástrom válasza Alabástrom (#5932) üzenetére


Alabástrom
senior tag

...tárgytalan, felinstalláltam az iodéOS-t, ahhoz volt hivatalos forrásból ROM és végtére is az is egy LineageOS... :)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5934) SunyaMacs válasza Alabástrom (#5932) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Nekem 19->20 upgradekor wipeolnom kellett az adatokat, mert még eredetileg 16-os vagy 17-essel kezdtem a Mi A1-en és akkor még FDE titkosítás volt FBE helyett, valszeg emiatt lett 20-as felrakás után bootloopos. Előtte lementettem a képeket, viszont a teljes app adatok mentéséhez visszaraktam 19-et és rootolva Titanium Backup, majd wipe és a 20-as már FBE-t használt. Visszamásoltam a képeket, root-tal visszaraktam az app adatokat, majd unroot, hogy menjen az OTP :W .
Viszont így belakás után sokkal gyorsabb lett, mint volt, upgrade+wipe előtt már gondolkoztam, hogy venni kéne egy új(abb) telefont, mert ez 6+ éves, igaz frissebb akksival :)

[ Szerkesztve ]

(#5935) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Nemtom hol tehetném fel, ezért itt:
Tudnátok ajánlani egy ügyes szerelöt? Van egy Xiaomi Mi 10T Pro telefon, ami hol csatlakozik mobilhálózathoz, hol nem, de hívást indítani és fogadni sosem lehet vele (pár másodperc csend után megszakad), mobilinternet fájdalmasan lassan megy, ha épp csatlakozik hálózathoz.
SIMkártyát másik telefonba áttéve minden rendben működik, szóval nem a SIM vagy az előfizetés az oka.
Minden más működik rendesen.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.