Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 18:50:17

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88601) Trk.Adam87 válasza Hege1234 (#88600) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Magyar nyelven én is csak ezt találtam, mint videotesztet:
[link]

De jók a vélemények róla, ebben az árkategóriában jelenleg az egyetlen tablet, ami jó vételnek mondható, még talán a Samsung A8 Tablet, de az picivel drágább.

(#88602) bl4ze válasza Hege1234 (#88600) üzenetére


bl4ze
veterán

Külföldi, EU-s beszerzés is játszik?

.:. bl4ze .:.

(#88603) Hege1234


Hege1234
addikt

Trk.Adam87
köszi! meg is rendeltem, holnap elvileg már itt is lesz

bl4ze
sajnos nem, max péntekre ide kell érnie

(#88604) Dr.NX válasza Hege1234 (#88600) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha pixelesnek láttad a kijelzőt, akkor valószínűleg a sima HD-t nézted.
A full HD az minden tableten full HD.

Elfogadom a sütiket.

(#88605) piruka


piruka
friss újonc

Üdvözlet! Egyre nagyobb az esély, hogy újra online oktatás lesz, amire szeretnénk beszerezni egy táblagépet vagy laptopot. Elvárás semmi extra, a kijelzője normális legyen meg legyen benne bluetooth és webkamera. Jó lenne, ha gyárilag lenne hozzá tok és billentyűzet.
Amit én kinéztem: Lenovo Tab P11 WiFi/LTE, ehhez van minden is. [link]
Laptopokhoz nem értek, azt nem is néztem. Max keret 200 ezer HUF.

(#88606) Beni2360 válasza piruka (#88605) üzenetére


Beni2360
félisten

Én inkább laptopot magyar billentyűzettel ajánlanék és a 200 e ár már bőven ad lehetőséget a válogatásra. A napokban a BestBuy topikban volt több Emag álltál forgalmazott akár ujracsomagolt lapik kitargyalva.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#88607) bostone válasza piruka (#88605) üzenetére


bostone
addikt

A gyári tok és billentyűzet fölöslegesen dobja meg a készülék árát, ha otthoni használat az elsődleges szempont.
Egy normál billentyűzet a mérete miatt kényelmesebb is szerintem.

Bluetooth-al és kamerával a tabok 99%-a rendelkezik.

Lehet a laptop jobb megoldás, ki tudja az intézmény milyen alkalmazások futtatására kéri a diákokat.
A kijelző is eleve nagyobb.

(#88608) cidalain válasza piruka (#88605) üzenetére


cidalain
veterán

Erre az univerzálisabb felhasználás miatt használt prémium üzlet gépet vennék. Ennyiért már simán van itt aprón Dell Latitude 14" környéke core i5 7xxx, vagy akár 8xxx procival 8 GB ram, SSD, felújított külsővel, magyar billel, adott esetben vadiúj akkuval, origi win10, vagy win11 (i5 8xxx -től). Ehhez veszel még 5k-ért egy reuse office kódot, és minden legális. Meg még egy egér, ha a touch nem áll kézre. Ez bőven benne van 200-ban.

Privátban tudok megbízható eladót ajánlani, 4 lapost vettem már tőle az elmúlt 2 évben, rokonságba, ismerősnek, saját részre.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88609) babcehh

Sziasztok!

Vásároltam egy Apple magic keyboard 2-t egy Tab S8+-hoz és olyan problémába ütköztem, hogy a 0 helyett í-t ír es a í helyett 0-t.

Esetleg valaki tudja erre a megoldást?

Köszönöm!

(#88610) Somatom válasza babcehh (#88609) üzenetére


Somatom
veterán

External Keyboard Helper pro.
A pro -val tudsz remapolni, vagyis felcserélni a 0 és az Í kódját. Apple billem van, megcsináltam, müxik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88611) babcehh válasza Somatom (#88610) üzenetére

Köszi, sikerült is vele.

Minden pénzt megér ez az app. Bár csodálom, hogy applikációk telepítése nélkül ezt nem lehetett megcsinálni.

(#88612) Somatom válasza babcehh (#88611) üzenetére


Somatom
veterán

Jó cucc, de sajnos, csak app indításhoz lehet billentyűt rendelni, parancsikonhoz nem. Csináltam egy Tasker utasítást (broadcast üzenet küldése), majd AppFactory -val kiírattam alkalmazásként és telepítettem. Hozzárendeltem a billentyű kombinációt. Lenyomva indul az app, küldi az üzenetet. Ha ezt eseményként megadom az automatizálónak, akkor bármilyen Androidos művelet indítható billentyűzetről.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88613) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Most kezdek belakni egy Galaxy A8 X205 LTE 10,5 tabot.
A gondom az, hogy megosztanám a Tab netjét 5 GHz wifi hálózaton de az új Lenovo laptop csak a 2,4 GHz-t látja. Lehet valahol a csatornát állítani esetleg vagy más ötlet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#88614) Luissimo


Luissimo
veterán

:)sziasztok,

Keresek egy vállalkozó hozzáértöt, aki egy strapabiróbb mikroUSB portot heggesztene a kütyümbe, igaz, hogy nem egy tablet, hanem egy ilyesmi.
Sajnos már nemlehet kapni és azért potolhatatlan, mert.alul van rögzitesi lehetősége a bringa kormányára.



Van esetleg tippetek ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#88615) Luissimo


Luissimo
veterán

[ Szerkesztve ]

(#88616) cidalain válasza Luissimo (#88614) üzenetére


cidalain
veterán

Csak a töltés miatt kell, vagy adatátvitel is a microUSB-n keresztül megy? MicroUSB csatit elég nehéz cserélni apró lábai vannak, többféle tokozás, pont ugyanolyan csati kellene.
Ha csak töltés megy rajta akkor kókányolnék rá egy jack aljzatot, és inkább csinálnék hozzá egy USB A-jack kábelt töltésre.
Persze én ezt nem tudom megcsinálni, és a műszerész kollégámat szoktam boldogítani az ilyen nyűgjeimmel. (Pl a céges külső winyó microUSB csatiját sem tudtuk megoldani, inkább vettünk egy másik winyó házat, egyszerűbb volt és gyorsabb)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88617) Luissimo válasza cidalain (#88616) üzenetére


Luissimo
veterán

Csak plusz-minusz miatt kell, hogy lehessen tölteni...

Azert gàz mert vizàllo a hàza, a bringàzàs miatt, szoval nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#88618) cidalain válasza Luissimo (#88617) üzenetére


cidalain
veterán

Ilyesmi vezeték nélküli töltőt belekendácsolni esetleg?

Vagy hasonló módon megoldani mint pl a mi band töltése. Kihozni két külön pontra a plusz-minuszt, aztán ahhoz érinteni töltéshez. Pl két kis csavart betenni gumialátéttel, a csavar belső felére meg rákötni a vezetéket

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88619) Jarod1 válasza Luissimo (#88614) üzenetére


Jarod1
addikt

dobj képet, mi lett vele?

(#88620) shagy


shagy
tag

Sziasztok... készülünk az alsósokkal az otthontanulásra idén (is). :))
Van otthon pc, de mindent egyszerűbb nekik érintőkijelzőn intézni.
Segítsetek, milyen tabletet szeretnék? :D
80-120E között gondolkodom.
A legfontosabb számomra a hosszú támogatás. Szeretném ha évek múlva sem tűnne egy teljesen elavult vacaknak, tehát viszonylag hosszútávot képzelek.
Jó lenne ha jól "tokozható" lenne (fontos h ne törjük össze rögtön). Tehát, viszonylag elterjedt típusok érdekelnek h sokáig lehessen kapni hozzá például tokot, v fóliát.
Kiegészítő billentyűzet, vagy pen-re szerintem nincs szükség, bár engem izgat, mert néha érdekelne újra a rajz (végre digitálisan, de sokkal többet nem fizetnék erre a hobbira)
Az eszköz alapvetően tartalomfogyasztásra, kevés játékra, tanulásra lesz használva. Ez gondolom 10" fölött volna jó.
Lehetőleg újat keresek, de meggyőzhető vagyok a használtról és nem riadok vissza kínai vásárlástól sem.

- shagy

(#88621) Dr.NX válasza shagy (#88620) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A hosszú támogatás miatt a Samsung S6 Lite 2022.
Tok is van rá ezerféle.
A Xiaomi Pad 5 (használtan) és a Realme Pad (nincs pen támogatás) is ajánlottak, de ezeknél a hosszú támogatás kérdéses, persze ígérnek fűt-fát, aztán egyszercsak semmi.
Ettől persze még bőven használhatóak maradnak.
Bluetooth billentyűzetet bármelyikhez lehet passzintani, ha nem kell a gyári saját, ami általában drága és akkor érdekes, ha sokat lesz szállítva, mint egy laptop.

Elfogadom a sütiket.

(#88622) bostone válasza shagy (#88620) üzenetére


bostone
addikt

A leghosszabb támogatást az iPad élvezi. 5 év főverzió frissítés, azon felül pár év biztonsági frissítés.
Időnként akciózzák az iPad 9-et. Láttam már 110-120 között hivatalos viszonteladótól. Most 130 a piros boltban, de még így is köröket ver droidos táblákra alaptudásban, ha ár-érték arányban viszonyítunk a többiekhez.

(#88623) Luissimo válasza Jarod1 (#88619) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemtudom, vsz. kiszakadt a közepe

Megkék műteni, szervàtültetés...

[ Szerkesztve ]

(#88624) Beni2360 válasza Luissimo (#88623) üzenetére


Beni2360
félisten

Keresd meg Piedon topik társat.
Nem sűrűn jelentkezik be.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#88625) Luissimo válasza Beni2360 (#88624) üzenetére


Luissimo
veterán

Nincs rà talàlat :Y

[ Szerkesztve ]

(#88626) Beni2360 válasza Luissimo (#88625) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem nagyon aktív július 11 volt belepve utoljara. Sajnálom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#88627) Floyd80


Floyd80
addikt

Lenovo P11-re megjött a Snow Cone.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#88628) Luissimo válasza Beni2360 (#88626) üzenetére


Luissimo
veterán

Segitenél, hogy pontosabbam melyik topicba volt belépve, ha te láttad, esetleg. :)

(#88629) Beni2360 válasza Luissimo (#88628) üzenetére


Beni2360
félisten

Privátban kerestem rá. De az amlogic topikban is van alaki aki szokott javítani boxomat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#88630) Beni2360 válasza Luissimo (#88628) üzenetére


Beni2360
félisten

Ment pü

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#88631) bolic válasza Floyd80 (#88627) üzenetére


bolic
őstag

Az micsoda a Snow Cone? Nekem is van Lenovo P11-em, eddig többször frissített, de a táblaközpont app-ot rakott fel és nem néztem meg. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#88632) Dr.NX válasza bolic (#88631) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Android 12.

Elfogadom a sütiket.

(#88633) bolic válasza Dr.NX (#88632) üzenetére


bolic
őstag

:Y

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#88634) bolic


bolic
őstag

Most megnéztem a tabletet, még mindig Android 11 és többször nyomogattam a frissitést, nem jött meg az Android 12. :( :F :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#88635) Floyd80 válasza bolic (#88634) üzenetére


Floyd80
addikt

Szia, nekem a beállításokba jelezte értesítéssel, hogy frissíthető.

Android frissítési mátrix - Lenovo Support HU

Itt látszik, hogy a P11 Plus* 19-26 között frissül.

Sorry, ha nem írtam, hogy az enyém Plus, a sima marad 11-en. :)
...kivéve Lenovo Tab P11 5G ( Lenovo TB-J607Z) ez elvileg kapott tavasszal.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#88636) nincsnév007


nincsnév007
őstag

sziasztok! van egy lenovo tabletem le akartam tölteni rá a geforce now alkalmazást, de csak sokáig azt írta hogy függőben és ha rá megyek a mégse akkor a play áruház alkalmazás leállt. Ezt írja, ki. Már újraindítottam kétszer is és akárhányszor megkeresem az áruházban a az alkalmazást mindig azt írja hogy függőben és próbálná letölteni. Ezt hogy tudom le állítani?

(#88637) Jarod1 válasza nincsnév007 (#88636) üzenetére


Jarod1
addikt

nem mobilnetenindítottad el a letöltést? nekem akkor van ilyen le van tiltva a mobilneten a frissítés. csak ha van wifi

(#88638) Jarod1 válasza Luissimo (#88623) üzenetére


Jarod1
addikt

Nem akarlak elkeseríteni de úgy tűmik a NYÁK(alaplap) is megsérült,
Bele van vágva. az USB csati két szélé, mintha fürészelték volna....

(#88639) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

https://mobilarena.hu/hir/akciofigyelo_blackview_tablet_aron_alul.html

Egészen tetszetős Blackview 10,1" tablet, MediaTek Helio G85, 6/128GB, LTE. Kuponnal (8AliBuy14) 70 ezer Ft körül, opcionális billentyűzet +10 ezer Ft-ért.

Elfogadom a sütiket.

(#88640) nincsnév007 válasza Jarod1 (#88637) üzenetére


nincsnév007
őstag

Nem. sima wifi , de szerencsére kikapcsoltam a wifit rajta és utána engedte le állítani a letöltést .

(#88641) Jarod1


Jarod1
addikt

megjött a tab A7 lite-ra a frissítés Android 12

[ Szerkesztve ]

(#88642) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom tud-e valaki segíteni Asus Memo Pad HD7 Me173x témában.
Mivel ezen még 4.2.2 van, rengeteg app nem működik rajta. Olvasgattam külföldi fórumokat, de nagyon használható linket nem találtam legalább az 5.0-ra való "feltelepítéssel" kapcsolatban.
Ha valakinek tapasztalata, esetleg tudna tippet adni, mi lenne a legjobb megoldás. Nyilván egyszerűbb lenne venni egy újat, de most nem ez a cél, hanem egy működő terméket esetlegesen felturbózni idézőjelben.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Üdv. :)

(#88643) ®abstract® válasza szotyika77 (#88642) üzenetére


®abstract®
őstag

nekem van egy 2015 tabletem,amin volt droid 4.4.4. amikor aktualis volt akkor utananeztem es tudtam ra tenni 6 os droidot.evvel a mai napig hasznalhato.
a te esetedben is hasonlo megoldasok vannak szerintem.van topik itt a tiednek [link]
rakeresel a tabletedre akkor is lesznek lehetosegeid [link] vagy [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#88644) Dr.NX válasza ®abstract® (#88643) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Valószínűleg megtalálta a topikot, mert ezt a hozzászólást másolta ki egy az egyben:
https://mobilarena.hu/tema/re_asus_memo_pad_hd_7_a_hetes_jelent/hsz_5268-5268.html

Elfogadom a sütiket.

(#88645) szotyika77 válasza Dr.NX (#88644) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Pontosan, a topik meg van, visszaolvasni/keresni még nem volt időm, és a fórumtárs nagyon szépen összefoglalta a problémámat, és mivel ott nem érkezett rá válasz, jöttem ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#88646) szotyika77 válasza ®abstract® (#88643) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Köszönöm, megnézem a két linket, bár reméltem hogy lesz egy magyar leírás, mert annyira nem értek angolul, de leforditom őket és meglátjuk. :) Már ez is haladás, hogy megtudtam hogy custom rom kell rá. :)

(#88647) ®abstract® válasza szotyika77 (#88646) üzenetére


®abstract®
őstag

semmiség :K asztali nezetben van lehetoseg leforditani az oldalt droidon,de pc n könnyebb a dolgod.
ahogy neztem van asus oldalon hozza gyari firmware=2015.11.27. de biztos,hogy nem kapsz 6 vagy 7 droidot..amit linkeltem azt amiatt mert ebben az iranyban indulnek el.de az a helyzet,hogy ne várjál csodát,a tabletben a hadver nagyon gyenge- 1gb ram..ha sikerül telepitened használható rendszert rá,ezutan is igényelni fog sok optimalizalast,hogy ne akadozzon állandóan a programok működése.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#88648) szotyika77 válasza ®abstract® (#88647) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Ha már a gyerekek szobájában lévő babamonitort fogom tudni nézni rajta, az nagyon szuper lesz, másra úgysem lenne használva.
Köszi, este ha géphez jutok megnézem pcről is. :)

(#88649) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok ! hogy lehet lezárt képernyőn megjelenjen a a youtube kezelőgombjai? pause,play.

(#88650) grosy válasza Floyd80 (#88635) üzenetére


grosy
senior tag

Azért óvatosan azzal a frissítéssel, mert már vissza is vonták, mert rengeteg hiba volt vele:
[link]
Nekem nem jött szerencsére értesítés, kerestem az okát, hogy miért, és hát meglett :D

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.