Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 18:50:17

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88351) bl4ze válasza s4hu|SyD^ (#88349) üzenetére


bl4ze
veterán

Elég sokat használom a NF-et M40 Pro, és Alldocube 10" tableteken: semmi baja.
Totál jó a kép, teljesen élvezhető. Ezért én nem "rostálok" ki egy tabletet.

.:. bl4ze .:.

(#88352) Pro!Petya válasza s4hu|SyD^ (#88349) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ha olyan tablet kell ami specifikációban hasonló (6/128), és menjen rajta HD-n a Netflix vagy Disney+ akkor már hozzá is lehet csapni a minimum 2x szorzót az árhoz. :DDD

kis pénz kis foci... :D

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#88353) s4hu|SyD^ válasza Pro!Petya (#88352) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Akkor majd az asszony szeme hozzászokik az SD-hez. :U Egyénként ultra gáz, hogy manapság a Netflix HD meg egyebek a tableten ilyen prémium, főleg ha már fizetek érte.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#88354) Pro!Petya válasza s4hu|SyD^ (#88353) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nálam a gyerek néz rajta Disneyplus-on meséket és teljesen jó a minősége. Tényleg. Szemetet én se adok neki.
Ne úgy képzeld el mintha egy 360/480-as formátumot felnagyítasz 1080p-re és csak egy nagy masszát látsz.
Maga az alkalmazás (netflix, disney+ stb) berak alul felül kb ~1cm széles fekete csíkot a filmnél, plusz azért a tabletek többsége is csak 1080p szval így a minőségromlás nem tűnik fel annyira a szemnek nem úgy mintha 4K-ról váltasz 1080-ra vagy 720ra.

Ez nem a streaming szolgáltató hibája hanem a tablet korlátozottsága, ezért olcsó.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#88355) grosy válasza s4hu|SyD^ (#88349) üzenetére


grosy
senior tag

Egy százezres Lenovo p11 plus-on is fullHD-ben lehet nézni a Netflixet (is), ezért inkább "gyártói sz@rrágás" kérdése :)

(#88356) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
9 éves fiamnak keresek tabletet .
Általános használat , cset a barátokal , netflix , játék minecraft . Amiket nézegetem Ipad 9 ( 64 GB ) , Samsung s 6 lite 2022 , Realmi pad ( 4 GB vagy 6 GB ) , Lenovo m 10 . Ha esetleg tudtok valmi jobbat ajánlani 130 ezer Ft ig . Köszönöm

(#88357) bostone válasza 78zolika (#88356) üzenetére


bostone
addikt

Az Apple ajánlata jóval méltányosabb, mint amiket mellette felsoroltál.
Bár nincs kétoldalt hangszóró, a képarány is eltér.
Ha nincs droidra oltva a család én biztos, hogy azt választanám a gyereknek.

(#88358) 78zolika válasza bostone (#88357) üzenetére


78zolika
senior tag

Köszönöm a választ
én is az ipad ben gondolkoztam ( támogatás szempontjából) + ( a családban apple termékek vannak ) .
Most a Emag nál 119 ezer Ft ért van ipad 9 :)

(#88359) Hzi válasza 78zolika (#88358) üzenetére


Hzi
aktív tag

Mi is nézegetjük a 9-es Ipad-et, de egyelőre a 3G memória eltántorít.
Kissé pofátlannak tartom.
A 3 éves proci még hagyján, akkor az csúcs volt, annyra gyenge most sem lehet.
Az akku kapacitás megadás meg a szokásos, nem mAh, hanem Wattóra, hogy az átlag polgár ne tudja összehasonlítani..

Kérdés, hogy mi ebben a méltányosság? :F

[ Szerkesztve ]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#88360) Dr.NX válasza Hzi (#88359) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

8557 mAh

A RAM-ot ne az Androidos gépekéhez hasonlítsd.

Elfogadom a sütiket.

(#88361) bostone válasza Hzi (#88359) üzenetére


bostone
addikt

Teljesen másképp kezeli a memóriát az iPad.

(#88362) cidalain


cidalain
veterán

a memória azért van, hogy használjuk. ergó ha az eszköz használata során végig a memóriából 1-2 Gigányi szabad van, akkor feleslegesen költöttél extra memóriára. mivel átlagember nem használ olyan speciális programot, ami kapásból 2-3 GB-nyi anyagot cuccolna egyszerre a memóriába, ezért nem is szükséges extra nagy memóriás gépet venni. attól nem lesz gyorsabb az eszköz, ha 16 GB-nyi cucc, futó app, miegymás aktuális dolgait ott tároljuk. azt kell jól megoldani hogy a készülék operációs rendszere jól kezelje azt, hogy mit, mikor shiftel ki, és amikor szükség van akkor gyorsan töltse bele - nem az a jó megoldás a pikkpakk app indulásra, hogy 16GB-os eszközt veszünk és hetekig érleljük az appokat a memóriában, hogyha majd egyszer kell, akkor szempillantás alatt induljon, és ne 2 másodperc alatt.
tehát, ha a 3 GB memóriából általában 0,5-1 GB mindig szabad, akkor az bőven jó

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88363) sisi22


sisi22
tag

Udv,

egy Android 10-es tablet beszerzese merult fel az alabbiak miatt:

- hasznalt keszulek mar elerheto aron kaphato;
- legyen nagy kepernyo online keresesekre;
- legyen SIM kartya, mert vasarlasnal SMS-ben jonnek a biztonsagi kodok, ezeket kell tudni fogadni (kuldeni nem kell es telefonalni se kell);
- webes szolgaltatasok kezdik megszuntetni Android 6/7/8 tamogatasat, ezert merult fel, hogy a 10 lesz a megoldas;
- lehessen vele szep kepeket es rovid videokat kesziteni kirandulaskor;
- legyen PC-vel osszekotheto, (kepeket videokat lementeni, PC-n szerkeszteni, vegeredmenyt visszatolteni)

idealis esetben legyen hozza elerheto aron billentyuzet, toll, esetleg eger, amivel rajzolni es kepet szerkeszteni, esetleg tablazatkezelot kezelni lehet

tavlati jovoben jo lenne olyan program, amivel a regi Basic nyelv alapjan valodi fuggvenyeket, grafikonokat lehet kirajzolni kepletek alapjan

Amire BIZTOSAN NINCS szukseg:
webes videok nezese, programozas, adatbazis kereles, csetteles, social media hasznalata, telefonalas

Most egy Samsung Galaxy Tab S7+ kerult latoszogbe, de meg nem tudom, ez megfelelo lenne-e.

elore is koszonom a valaszokat. :K

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#88364) cidalain válasza sisi22 (#88363) üzenetére


cidalain
veterán

- legyen SIM kartya, mert vasarlasnal SMS-ben jonnek a biztonsagi kodok, ezeket kell tudni fogadni (kuldeni nem kell es telefonalni se kell);
Általában egy tabletbe csak mobilnet kártyát szoktak tenni, ami nem képes SMS-t fogadni. Ehhez neked egy teljes komplett (hang+adat) előfizetéses kártyát kéne beletenni, aminek magasabb a havidíja. Nem mellesleg a bank az elsődleges kontakt telszámra küld SMS-t, de ha nem cél a beszéd, akkor nem lehet ez az elsődleges kontakt telszámod, mert akkor a telefonos ügyintézésnek lőttek. Egyébként az SMS megerősítés a legtöbb banknál kiváltható a hivatalos App használatával, és appon belül kell megerősíteni a vásárlást.

- lehessen vele szep kepeket es rovid videokat kesziteni kirandulaskor;
kizártnak tartom hogy egy szép nagy képernyős (ami igényed volt szintén, tehát 10-11") tabletet fogsz kirándulásra vinni, és azt előszedegetni fényképezéshez. ráadásul a tabletekben csak mutatóban van fényképezőgép, a sima 50 ezer forintos telóba is 63-szor jobb kamera van. minőségi fotó készítésére szerintem alkalmatlan egy tablet.

Ahogy nézem a legfontosabb a kép/videokészítés lenne. Amire pont a legkevésbé alkalmas egy ilyen készülék. Nem tudom mennyibe kerül most használtan egy Tab S7+ billel és ceruzával, de 200 fölöttre tippelem. Egy olcsóbb tablet + egy jól fotózós teló kombó szerintem lehet jobb kombináció lenne.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88365) bostone válasza sisi22 (#88363) üzenetére


bostone
addikt

Fölöslegesen a sim.
Az sms-t szinkronizálhatod a mobiloddal.
Bankalkalmazások beérik a biometrikus azonosítóval legtöbb esetben.

Az iPad pro 2020 és 2021, amiben inkább ráfeküdtek a fotózásra valamennyire.

Az S7+ Jó választás lehet.

(#88366) 78zolika válasza Hzi (#88359) üzenetére


78zolika
senior tag

Szia köszi a választ !
Akkor te mit ajánlasz a ipad 9 helyett??
Amit legalább 2 -3 évig használható

[ Szerkesztve ]

(#88367) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Vettünk pár hónapja BG-ról egy Alldocube Smile 1 tabletet. Nos, ez egy katasztrófa. A 2017-es Lenovo Tab3 8Plus-unk különb ettől, ami a használhatóságot, sebességet illeti. Úgyhogy arra gondoltam, ezt eladom, és veszek valami olyat, ami nem ilyen Unisoc, Tiger, Helio meg hasonlóan jól csengő SoC típusúak. Maradnék a bevált Snapdragon-nál, vagy akár a Kirin. Huawei MatePad T10 ill. a T10s hason árban van. Utóbbinak picit nagyobb a kijelzője, és nagyobb felbontású a kijelző. Igazából a szinte azonos ár miatt a T10-el gondolom nem is igazán van értelme foglalkozni ennek fényében. SZóval a T10s-ről mik a tapasztalatok? Gyerkőcök használják csak, autóban mesenézés, szög egyszerű játékok esetleg, meg néha a nagyobbik autós képeket néz neten. ELvileg erre szinte bármi jó volna - gondoltam én - de ez az Alldocube rettentő döcögős.

(#88368) aprokaroka87 válasza Gabesz87 (#88367) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

4 magos cpu 2022-ben, ebből csak 1 ami teljesítmény alapú...

Az ilyen SOC-nek már semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#88369) Gabesz87 válasza aprokaroka87 (#88368) üzenetére


Gabesz87
veterán

Mármint az Alldocube, ugye!? Összefoglalóban szerepelt, igaz, hogy leginkább az ára miatt...én meg olcsón akartam egy tabletet, amin lehet mesét nézni, ennyi. De olcsó húsnak híg a leve...A T10s akkor jó lehet? Vagy esetleg külföldről nincs most valami akciós, jó áru Snapis gép?

(#88370) aprokaroka87 válasza Gabesz87 (#88369) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

passz, annyira nem vagyok benne a Tablet dolgokban.

(#88371) bostone válasza Gabesz87 (#88369) üzenetére


bostone
addikt

A jó árú snapis gép eleve egy elhantolt fogalom. :)
Nem írtad mennyi a keret.

(#88372) bl4ze válasza Gabesz87 (#88369) üzenetére


bl4ze
veterán

Teclast M40 Pro? Hibátlan vas "mesézni" , sőt :)
Elég jó akció fut rá most.

.:. bl4ze .:.

(#88373) Gabesz87 válasza bl4ze (#88372) üzenetére


Gabesz87
veterán

Hol van rá akció? GShopper-en látom 149 EUR-ért. Nem tűnik rossznak, 6GB RAM-al, nagy akkuval, nagy felbontással, meg végül is a SoC is egész korrekt, ahogy látom (bár ahogy írtam, én már félek ezektől a típusoktól). De a Smile 1-től egész biztosan jobb. Lehet, hogy teszek vele egy próbát, köszi.

#88371 bostone:
árban egyébként ez lenne a tűréshatár, max. 60e. De még ez sem szívesen :N

(#88374) bl4ze válasza Gabesz87 (#88373) üzenetére


bl4ze
veterán

Küldtem privát üzenetet. Nézz rá.

.:. bl4ze .:.

(#88375) cidalain válasza Gabesz87 (#88369) üzenetére


cidalain
veterán

Értem én, hogy az Alldocube nem egy erőgép, de egy csak, és kizárólag mesenézős gépnek milyen használhatóságnak, és sebességnek kellene megfelelnie?
Szaggat a menüben lépkedve? lassan indul el a videolejátszó app? Egyszer kell elindítani a mesét, ami lehet hogy az esetlensége miatt 24 másodperccel tovább tart, de aztán? vagy a mese lejátszás közben is laggol? vagy akkor már oké, csak egyéb helyeken rossz?
Ki tudnád fejteni a tapasztalatodat, csak hogy mérlegelni lehessen a tabot?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88376) Gabesz87 válasza cidalain (#88375) üzenetére


Gabesz87
veterán

Az egész rendszer döcög, néha későn reagál, sokára indul, indulás után is kell egy kis időt hagyni, míg egy app-ot elindítok, mert van egy kis gondolkodási idő. Úgy voltam vele, hogy nem baj, ha nem egy erőgép a tablet, mesenézésre bármi jó, ezért nem akartam többet költeni rá, de a rendszer kezelhetősége ettől függetlenül nagy hatással van nálam a user experience-re. Zavar. Pláne úgy, hogy az 5 éves Lenovo tabletünk sokkal fluidabb az Android 6-al (vagy 7, most nem is tudom mi van rajta). VLC-ben is valahogy érezhető a lassúság, az ikonok megnyomása után. Aki megbírkózik ezzel, és nem zavarja, annak OK (egyetértek az összefoglalóval, miszerint tényleg csak az ára miatt ajánlott).

(#88377) Zoli-bácsi válasza bl4ze (#88372) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Mennyibe kerül most kuponnal? EU raktár?

(#88378) cidalain válasza Zoli-bácsi (#88377) üzenetére


cidalain
veterán

160 USD kuponnal, EU raktárból.
Ez durván 60k, +posta +biztosítás
(*update: van ingyen posta opció)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88379) bl4ze válasza Zoli-bácsi (#88377) üzenetére


bl4ze
veterán

Ment pü. Nézz rá.

.:. bl4ze .:.

(#88380) Dr.NX válasza bl4ze (#88379) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Légyszi ne bazározz, értesül róla, ha kapott privátot.

Elfogadom a sütiket.

(#88381) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
köszönöm a válaszokat . Arra jutottam hogy ipad 9 netflixre nem igazán jó megoldás a felbontás miatt . Ami gondolkozom a Samsung s 6 lite 2022 . Kérdésem szerintetek jó választás lehet ? Kb meddig lesz támogatva szoftveresen a tab ?? Köszönöm

(#88382) Luissimo válasza bostone (#88365) üzenetére


Luissimo
veterán

tessékmondani ezt hogyan is? :
Fölöslegesen a sim.
Az sms-t szinkronizálhatod a mobiloddal.

(#88383) bostone válasza Luissimo (#88382) üzenetére


bostone
addikt

A Google féle Messages alkalmazás tabletre telepítve szinkronizálja a mobiltelefon üzeneteit, ha a mobilon is ezt használod.

(#88384) cidalain válasza 78zolika (#88381) üzenetére


cidalain
veterán

A Samu 3 évet biztosan támogatja a tabot, de inkább többet.
Főverzió upgrade-ek is szoktak lenni, de security patch-ek biztosan.

*Update:
Most rágugliztam, a hivatalos álláspont szerint A12-vel jött ki, és "at least 2 major Android OS upgrade" lesz. Tehát A14-ig biztosan támogatják, és addig is folyamatosan jönnek security patchek, és még utána is egy darabig.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88385) 78zolika válasza cidalain (#88384) üzenetére


78zolika
senior tag

Nagyon köszönöm a választ :) :) :R :R
De tegnap lehetőségem volt kipróbálni a Samsung s6 lite v ipad 9 et és úgy vettem észre mintha a ipad gyorsabb , kellemesebben kezelhető mint a Samsung . Emagnál ( 119.900 Ft ) beruháztam egy ipad 9 re a fiamnak jó lesz :) Söt már este be is lakta minden amit ö használ tökéletesen fut rajta ( játékok , Hbo max , Netflix stb ) .szerintem nem lesz gond vele ,ha igen 30 napom van rá hogy visszavigyem :) .

(#88386) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok!
Olyan tabletet keresek amihez van ceruza. Nem láttam még ilyet a lányomnak kellene egyetemre .Letöltött jegyzetekbe szeretne bele írni ,jegyzetelni . Merre induljak keresésben .
Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#88387) prozodus válasza pelenka35 (#88386) üzenetére


prozodus
őstag

Csak a helix2-t ismerem, ahhoz még billentyűzet is van.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#88388) Dr.NX válasza pelenka35 (#88386) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Valamelyik S szériás Samsung, pénztárca függvényében.
S6 Lite (2022), S7 (plus), S7 FE, S8 (plus)
Ezekhez jár alapból az S Pen.
Esetleg Xiaomi Pad 5, de ahhoz még külön kell venni pent.

Elfogadom a sütiket.

(#88389) Somatom válasza Dr.NX (#88388) üzenetére


Somatom
veterán

Illetve, S8 Ultra :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88390) erahurka


erahurka
félisten

Használtan filmnézésre, streamingre mit érdemes nézegetni szerintetek? 50-be jó lenne ha beleférne. Widevine L1 fontos a HD stream miatt, 9-10" és Full HD felbontás. :R

(#88391) erahurka válasza erahurka (#88390) üzenetére


erahurka
félisten

Találtam egy Pixel C-t itt aprón, még a Nexus 9-emnél is jobb lenne a kijelzője, de streamingre pont nem jó. Rohadjanak már meg a hülye DRM követelményeikkel :W

(#88392) Baga19830701


Baga19830701
csendes újonc

Sziasztok. Találkozott már vki olyannal androidos tableten hogy bizonyos ablakot nem tud bezárni? Pl most a chrome-ot csuknám be, de egy zárt lakat van az oldal tetején..

(#88393) pelenka35


pelenka35
őstag

Xiaomi Pad 5 lehet másik ceruzát használni mert a saját márkás igen drága, köszönöm.

Gamertag:Rob3rt75

(#88394) RedCactus válasza Baga19830701 (#88392) üzenetére


RedCactus
senior tag

Egyszer hasonló problémába futottam bele. A lakatot sehogy sem tudtam feloldani egy másik programnál és nem tudtam kilőni a háttérből. Nagy nehezen az lett a megoldás, hogy függőleges helyzetbe állítottam a tabletet, Na, ekkor már engedte a lakatot feloldani és bezárni az alkalmazást. Hátha ez nálad is működik.

(#88395) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Samu Tab S6 Lite 2022-t használ valaki?
Ha igen, mik a tapasztalatai? Főként az S pennel kapcsolatban.
Pár helyen eléggé lehúzták, mert gyorsan tönkrement, nem tartós.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#88396) cidalain válasza pelenka35 (#88393) üzenetére


cidalain
veterán

Nem helyettesíthetőek ezek a spéci tollak.
Külföldről talán érdemesebb venni 60-65 USD környékén volt amikor legutóbb láttam.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88397) Hzi válasza Hzi (#88395) üzenetére


Hzi
aktív tag

Tárgytalan, köszi.
S8 az új célpont.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#88398) cidalain válasza Hzi (#88397) üzenetére


cidalain
veterán

Ehhez ugyanúgy S-Pen van...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88399) Hzi válasza cidalain (#88398) üzenetére


Hzi
aktív tag

Tudom, az a cél. Bár nem vagyok benne biztos, hogy ugyanolyan...
Azért írtam, hogy feleslegesen ne írjon senki s6 lite-ról.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#88400) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok

Nem tudom találkozott-e már valaki hasonló hibával, szóval alábbiakról mi a véleményetek, mi lehet a Tablet hibája?

Adott egy Samsung T560 Tab.
Unokaöcsém használta (netezgetés, játék, szóval a Tab szoftverét nem piszkálta), egyik pillanatról a másikra nem kapcsolt be. Amikor hozzám került gond nélkül feltettem rá a gyári androidot, viszont miután betölt a rendszer szinte mindig az a vége, hogy egy csík a képernyőn és újra bootol, vagy amikor nem, akkor pl.net közben jön hasonló elő.
Akkumulátort szépen tölti, szervizmenünél, vagy Odin módnál nincs ilyen jelenség.

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.