Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67251) taip válasza debcamp (#67250) üzenetére


taip
senior tag

Kíváncsi lennék, hol találsz Lenovo Tab 2 A8-50-et Magyarországon, rendes garival...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#67252) kasaf1


kasaf1
tag

Sziasztok,
Lehet, hogy hülye kérdés, de wifis tabletet lehet használni mobil stickel? (valamilyen madzagos átalakítóval esetleg) Sajnos guglival sem találtam választ egyelőre...
Előre is köszi a választ!

(#67253) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Sziasztok!

Cimborámnak keresek tabletet, az a kikötése hogy Samsung legyen. Árban elmehetünk 130-140 ig kb, de az olcsobb megoldásoknis érdekelnek.

Mindennapi használatra, filmezés netezés stb.

Mit ajánlotok?

(#67254) tjb007 válasza kasaf1 (#67252) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 3-4 évvel ezelőtti modelleknél erre még elég nagy figyelmet fordítottak a gyártók és forgalmazók, volt kompatibilitási lista meg miegymás, manapság viszont már gyakorlatilag senki sem foglalkozik ezzel. Nem is ritka a 3G-s modell és nem is brutálisan drága, akár már 20 ezer forintért is kapsz 3G-s modellt.
Ha egy régebbi, 2-3-4 éves tabletről van szó talán még találni hozzá modem kompatibilitási listát, de még ha van is ilyen lista tovább bonyolítja a dolgot a stick firmware verziója, mert az sem mindegy, plusz egy ilyen 3G stickből létezhetnek alverziók is, ami szintén befolyásolhatja a dolgot. Az újabbaknál meg tényleg csak a próbálgatás marad, szóval hatványozottan is zsákbamacska ez a stick dolog, éppen ezért nem is ajánlott/érdemes ezzel foglalkozni.

(#67253) nelsonmanian

1. [link]
2. Samsung Galaxy Tab S2 9.7 SM-T810, Samsung Galaxy Tab S2 8.0 SM-T710

(#67255) cidalain válasza debcamp (#67250) üzenetére


cidalain
veterán

Es kapni is lehet?
Hirtelen atfutva az arukereso talalati listajat az osszes tab2 A8-50 sima wifi only verzio...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67256) tjb007 válasza cidalain (#67255) üzenetére


tjb007
nagyúr

Állítólag itt igen: [link]

(#67257) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nos Asus zenpad 10 lesz amit most meg fogok rendelni.

Az a kérdésem, hogy van rételme a külső aksinak lehet érdembe használni? Valakinek van Tapasztalata ? Egy 10400mAh Tp link külső aksit néztem, nem tudom, hogy 6,5K-ért betegyem-e a kosárba.

(#67258) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

PDF-ek olvasására, tanulásra szeretnék egy max 8"-os tabletet venni. Akár használt is lehet. 25.000 forint környékén szánnék rá.

Néha hazafele a vonaton használnám még filmnézésre, netezésre, de ennyi.

Tudtok valamit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#67259) kasaf1 válasza tjb007 (#67254) üzenetére


kasaf1
tag

Nagyon köszönöm a gyors választ, ezek alapján beújítok egy 3G/LTE verziót... Igazából nem is nekem kell, hanem apukámnak, és elvileg GPS-ként használná, de szerintem a laptopját ki sem fogja nyitni, egy ilyen gép mellett... :-)

(#67260) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Ha nem kell 4G, az Asus ZenPad 8.0 Z380KL helyett ez is jó választás általános (néha kevés játék is) felhasználásra? [ASUS ZenPad 8.0 Z380CX] Vagy ebben az árban lenne jobb választás?

(#67261) macilaci78 válasza macilaci78 (#67218) üzenetére


macilaci78
nagyúr

UP↑

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67262) lac14548


lac14548
aktív tag

Ezekről mi a vélemény?

Chuwi Hi8 Pro Tablet PC - WINDOWS 10 WHITE

Onda V820w Windows 10 + Android 4.4 Tablet PC - WHITE

Onda V919 Air Tablet PC 32GB ROM - GOLD

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#67263) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv ismét!

500 nit körüli fényerőt (vagy többet) tud valami 30K-ig bezárólag? Sokat utazok és elég zavaró, hogy fényben semmit nem látok a filmekből.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#67264) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni választásban.
Szeretnék tabletet venni kislányomnak.
Nem sok elvárásom van.
Pici alapvető játékok fussanak rajta,
Média lejátszás akadás nélkül valami "szépen,hangosan is" szóló hangszóróval(ha utazunk az autóban tudjon valami mesét nézni),
Ne irkálja feszt ha fel szeretnék rakni valamit rá a Google store-ról hogy "kevés a hely szabadítsak föl."
Tudjam bővíteni a memóriáját (több mese is elférjen rajta)
Jó betekintési szög a képernyőre.
Wifi,Bluetooth, Esetleg gps bár ez nem fontos.
Olyan 7"-10" körülire gondoltam.
kb 45-50E körül

Köszönöm előre is.

Őt kamatmentes részletre tudnám venni de ha tudtok jobbat ajánlani akkor inkább azt venném.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#67265) cidalain válasza hódmaci (#67264) üzenetére


cidalain
veterán

A huvely t1 jo. Egyetpen hatranya igy hirtelen hogy csak 8 gb a belso memoria.
Bar nem tudom mennyi progit tennel ra, de azert ebbop csak ooyan 3-4 giga van amire lehet telepitgetni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67266) adatfalo válasza xmaas (#67211) üzenetére


adatfalo
senior tag

Végül a Samsung mellett döntöttem, mivel azt egy barátomtól tudtam megvenni, így mindent tüzetesen át tudtam nézni, az amoled panel megfogott és mert közelebb is volt. :D
Másfél napos használat után annyit tudok mondani, hogy tetszik, tényleg gyönyörű a kijelzője, a képernyő felosztás hasznos funkció, a 4:3-as képarány nem zavaró filmezés közben sem. A beépített ujjlenyomat-olvasó viszont az iphonomban sokkal pontosabban működik (szerintem több profilt létre fogok hozni egyetlen ujjamnak, mert ez az 1 profil nem mindig elég).

Egy androidos kérdés, ha alaphelyzetben jobbra húzom el a képernyőt, akkor a Flipboard Briefing jön be, ezt hol lehet kilőni, vagy megváltoztatni, hogy más legyen a helyén?

www.adatfalodesign.hu

(#67267) hódmaci válasza cidalain (#67265) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Inkább "sok"5-6 kis apró menne rá.mármint játék.6 éves,úgyhogy nem valami proci gyilkos játékokról lenne szó :)
Egyet megun aztán indulhat a másik. :)
No meg média lejátszó meg valami képnézegető.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#67268) Vladi válasza tjb007 (#67203) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nos megjött a tablet. :DD

Végül a lenovo lett. Eddig tetszik, de még ismerkedek. Kicsit idegen nekem.
Az biztos, hogy ehhez tok kell és valami kijelző fólia, mert irtó dzsuvás lesz. :W

Mondjuk kicsit stresszel, hogy az alsógatyám színét is elküldené a googlenek meg a lenóvonak, de majd valahogy lebeszélem róla. :DDD

Egyébként futó alkalmazást hogy lehet lelőni? :F

Meg egy csomó app kell még, de majd rakosgatom.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67269) cidalain válasza Vladi (#67268) üzenetére


cidalain
veterán

Futo alkalmazast nem kell leloni.
Ha a droidnak kell eroforras, majd kilovi azt amit a legregeb ota nem hasznalsz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67270) vinpilu válasza macilaci78 (#67218) üzenetére


vinpilu
senior tag

Nem értek ehhez a facebook játékhoz, ez böngészőben megy vagy a facebook app-ban?

Mert lehet olyan böngésző kellene, ami támogatja / tartalmazza a flash-t (ha van még ilyen).
Illetve, apkmirror-ról leszedhető az adobe flash player. Itt olvastam egy kommentet, hogy valaki a Falcon SWF Player-t használja.

(#67271) Vladi válasza cidalain (#67269) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na jó, de ha le akarom?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67272) cidalain válasza Vladi (#67271) üzenetére


cidalain
veterán

Na jo, de miert akarnad? :DDD
Asszem lenovonal nyomd hosszan vagy a menut vagy a home gombot elojon a futo alkalmazasok listaja, es egyesevel ki lehet pockolgetni oldalra ami nem kell.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67273) debcamp válasza cidalain (#67255) üzenetére


debcamp
aktív tag

Hogyne lehetne, nem csak az árukereső létezik.
Lásd tjb007 kollégát :R

Vladi:
Akkor végül a cellular/4G verziót vetted, vagy a sima WiFi only-? Próbáltad már a simet? Milyen kézbe fogva? Anyag és összeszerelési minőségben első tapasztalat?
Köszi

(#67274) cidalain válasza debcamp (#67273) üzenetére


cidalain
veterán

tudom hogy nem csak az árukereső létezik, csak több energiát nem toltam bele (ezért is írtam, hogy hol nem találtam)
azt azért halkan megjegyzem, hogy a GSMaréna szerint (amit linkeltél is) más soc van a wifisben, és más a 4G verziósban. a linkelt digiprime oldalon meg olyan soc van a tulajdonságok között ami a wifis verzióban van.
de persze azt is tudjuk, hogy a legnagyobb hülyeségeket az elektronikai kütyük leírásában találni a webshopoknál. de továbbra is kérdés, hogy melyik az elírás: a soc típusa, vagy hogy 4G képes...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67275) debcamp válasza cidalain (#67274) üzenetére


debcamp
aktív tag

- Értem.
- Láttam az elírást, de ahogy írtad is, megesik.
Ilyenkor lehet írni nekik, hogy most akkor mi az elírás tárgya.. Vagy ha még is veszi vki, ott a 3 nap azonnali és a 14 napos online elállás, ha mégsem lenne az amit vártunk..

Nekem egy simes Tablet kellene 60e-ig, ami nem esik szét 2 hónap alatt és belül sem egy hányadék. Böngészésre, filmezésre, és külföldön tartózkodás/utazás ideje alatt -az előbbiekben felül- Skype és egyéb videó hívásra alkalmas legyen WiFi és mobilneten egyaránt.

(#67276) macilaci78 válasza vinpilu (#67270) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Böngészős. Chrome, Opera, Firefox elhasalt. Asztali gépen a Chrome viszi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67277) StormMan


StormMan
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni tablet vásárláshoz. Édesanyámnak vásárolnám.

Kijelző mérete: 9-10" között
Új vagy használt: Újat szeretnék
Itthon vagy külföldi beszerzés: Itthoni beszerezhetőséget preferálnék jobban
Használat jellege: Játékok és hálózati meghajtóról film/képek/zene lejátszása
Összeghatár: 110e HUF

Memóriát illetően nem tudom mi a manapság elegendő ilyen felhasználásra, így rátok hagyatkozom. Valamint a felbontás is igen eltérő a kínálatban, de ilyen képútlónál az 1280x800-as felbontás gondolom a minimum amivel érdemes számolni, de nem baj ha esetleg ennél jobb.

Ami esetleg plus kitétel lenne:
- tárhely bővíthetősége amennyiben a gép nem rendelkezne elegendővel
- jó üzemidő közepes fényerő és wifi használat mellett

Segítségeteket előre is köszönöm.
Zsolt

(#67278) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

7"-os tablethez tudtok ajánlani megbízható, ütésálló tokot 3000 ft környékén?

(#67279) cidalain válasza StormMan (#67277) üzenetére


cidalain
veterán

a témaösszefoglalóban vannak ajánlott típusok. kommentár nélkül ezek jöhetnek szóba:
ASUS ZenPad 10 ZD300CL (LTE - dokkolós változat)
Huawei MediaPad M2 10.1
LG G Pad II 10.1 (LTE)
vagy olcsóbb kategóriából még pár.
Samsungból az A szériát nem ajánlom személy szerint, viszont az S2 széria meg vehető bátran, csak abból a 10"-os drágább, és csak a 8-as fér a keretedbe. Elmondható általánosan hogy 8"-ból sokkal több választási lehetőséged van ebben az ársávban.

2 GB ram alap ennyi pénzért, és a HD kijelző is, de FullHD is van már.

(#67278) dangerzone:
mennyire ütésállóra gondolsz? hogy esetleg asztalól lepottyanásnál védjen, esetleg hátizsákban ne csessze össze a kulcs, ilyesmi? vagy sokkal komolyabb védelem kell?
Első esetre sima neoprén zipzáras tok. másikra nem elég a 3 rugó, még kínából sem nagyon.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67280) StormMan válasza cidalain (#67279) üzenetére


StormMan
tag

köszönöm a gyors és precíz választ. Az összefoglalót elolvastam, de nem voltam biztos a dolgomban. :R

(#67281) dangerzone válasza cidalain (#67279) üzenetére


dangerzone
addikt

Ha leesne az asztalról, akkor megvédje, illetve a hátizsákban ne karcolódjon össze szállítás közben. Komolyabb erőbehatás elvileg nem érné. Valami olyan lenne praktikus, ami használat közben is körbeveszi, mert általában akkor szoktam lepottyantani valamit.

Ezek az "álvánnyá alakítható" tokok mennyire védenek amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#67282) #91905024


#91905024
törölt tag

Sziasztok!

Szerintetek a 7"-os tablet mennyire konfortos netezésre, olvasásra?

(#67283) cidalain válasza dangerzone (#67281) üzenetére


cidalain
veterán

ha ilyen könyv szerű tokra gondolsz, ami álvánnyá hajtogatható az szerintem jó kompromisszum lehet: még használat közben is véd valamennyit (bár ekkor nem célszerű pont az asztal sarkára leejteni pofával)

szilikon tok azért nem jó, mert nincs képernyővédős része, így táskában nem sokat ér.
a neoprén tok azért nem jó akkor, mert az használat közben nem véd

(#67282) fps1987
én 7"-osat használok ilyen célra. nekem jó. szeretem hogy kicsi, könnyen fogható, könnyű. teljesen jó nekem olvasásra (bár szemüveget használok), nem kicsik a betűk, kényelmes jól olvasható az 1280×800as felbontásnál minden

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67284) taip válasza #91905024 (#67282) üzenetére


taip
senior tag

Nekem túl kicsi, én lecseréltem a 7"-osomat 8"-osra.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#67285) tjb007 válasza macilaci78 (#67276) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyan 3 éves de még mindig ez a módja: [link]
A másik lehetőség meg a Puffin Browser használata.

(#67286) cidalain válasza debcamp (#67275) üzenetére


cidalain
veterán

a Lenovók bírják a strapát. Van a családban egy 7 colos, nincs vele különösebb gond (leszámítva ha a szülők véletlenül megnyomnak ezt-azt. amit aztán telefonos útmutatóval kellene visszacsinálni, úgy hogy azt sem látod mi ment félre :) )

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67287) Mopar426


Mopar426
tag

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni erről a tabletről: NVIDIA SHIELD K-1 8.0-Inch 16 GB Tablet[link]

Érdemes vele foglalkozni vagy nem?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hope for the best, plan for the worst!

(#67288) milkabrams válasza Mopar426 (#67287) üzenetére


milkabrams
őstag

szerintem megéri, külföldi oldalakon dícsérik és a tegra k1 kb. annyit tud fhd-ban mint a snapi 820 az s7-ben a nagyobb felbontáson

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#67289) lac14548 válasza lac14548 (#67262) üzenetére


lac14548
aktív tag

Erre senki?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#67290) cidalain válasza lac14548 (#67289) üzenetére


cidalain
veterán

En mar nem vennem meg a regi intel chipsetes cuccokat, mikor az uj generacios atom jobban fogyaszt, icipicit erosebb. Szoval intel z8300 z8500 inkabb
A harom felsoroltbol igy a ket onda nalam kiesik. De nekik is van z8300-as tabletuk mar. Teclast x80 plus is ilyen dualos.
Az altalad irt chuwi only win10, nincs rajta android (ugyanugy a vi8 plus-on sincs)

A kerdes hogy neked mire kell tablet? Milyen oprendszerrel, stb... Na meg mennyi a keret, mert a linkeltek is 75-140 kozott mozognak
Azutan lehet szukiteni kicsit.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67291) Vladi válasza debcamp (#67273) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

tab 2 a7-10f ez a pontos típus. Nem tudom, hogy 4g-s e. :F Szerintem nem.
nagyon kevés tapasztalatom van tabletekkel, eddig csak egy concord tab1-t használtam rövid ideig. Annál elegánsabb, szebb, annál biztos, hogy jobb minőség. Masszívnak tűnik, elég vékony. Viszont nagyon koszosodik, nem tudom ez mindnél így van -e. :F

Ami negatívum eddig feltűnt, hogy a gravi szenzora viszonylag lassú. Elforgatom és még gondolkodik, hogy akkor fororgjon -e. :D

Majd még tok kellene hozzá meg valami fólia, ebben segítsetek, aztán átköltözök az appos topikba.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67292) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok.
Az a kérdésem, hogy egy tabletnél megoldható az, és ha igen, mi a feltétele annak, hogy pendrive-ról lejátszás közben powerbank-ról lehessen tölteni?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#67293) gardener


gardener
senior tag

Sziasztok!

Kislányomnak szeretnék szülinapjára (5éves) egy Tabletet vásárolni.
Ár max 40e, de ha 30-35e az mégjobb...
Használt is szóba jöhet.
Kintről is lehetne, de az idő rövid mert 1 hét van rá.

8" körüli kijelzőméret (jobb képernyőfelbontással, ha lehet)
4 magos proci (gondolom játék miatt illik?)
Egyenlőre játékra lenne csak használva. De internetezés se lenne hátrány.
Ha kocsiban mesét lehetne rajta nézni az se lenne rossz.
Szín mindegy (kivéve extrém)
Márkásabb típusokat (pl.:Samsung) részesítem előnyben.
Hosszú akkuidő előny.

Felmerült kérdések:
-Ha használt a készülék hány éves kortól gyengül drasztikusan az akku?
-(lehet buta kérdés :) ) Ha fogad sim kártyát, csak mobilinternetre használható vagy telefonként is használható? (na persze nem viber vagy skype-ra gondolok)

Segítségét mindenkinek előre is köszönöm.

(#67294) Kolty válasza elfelejtette (#67292) üzenetére


Kolty
aktív tag

y otg?

(#67295) elfelejtette válasza Kolty (#67294) üzenetére


elfelejtette
veterán

Próbáltuk, vagy nem tölt, ha igen akkor meg a pendrive-ot nem látja. Vagy lehetnek ugyanilyen kábelek más bekötéssel is? Vagy esetleg újabb android kell hozzá? ( Jelenleg 4.2.2 van)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#67296) csendes válasza elfelejtette (#67295) üzenetére


csendes
őstag

Ha rákeresel, akkor vannak ilyen kábelek, de vagy működik, vagy nem: [link][link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#67297) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan könyvolvasó program androidra, amiben van szótár funkció? Mint pl Kindle esetén.

(#67298) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Asus MeMO Pad ME572C 16GB Refurbished 40K-ért. Van ettől jobb, ebben a kategóriában, itthon?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#67299) cidalain válasza F.B.I. (#67298) üzenetére


cidalain
veterán

Nincs.
Veheted nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67300) F.B.I. válasza cidalain (#67299) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.