Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67901) bazsimano válasza cidalain (#67899) üzenetére


bazsimano
őstag

letelt a szerk ido...vagy ez szerintetetk?

vagy a masik joval erosebb masina?
koszi

(#67902) tjb007 válasza bazsimano (#67901) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindenképpen a másik. Abban frissebb, erősebb SoC van, a RAM (2 vs.4GB) és a belső tárhely (32 vs.64GB) is dupla akkora.

(#67903) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Kolleganőm akarna venni kislányának 8 colos tabletet.
Ezt nezte ki neki, de hatha ti tudtok javasolni valami best buy-t hasonlo vagy kicsit magasabb arban.

Szerintem az 1 GB RAM es a 8 GB hattertar a szuk keresztmetszet.

Csak feher tablet jatszik es szerintem a 8 colos az idealis meret. 30 ropi volt erre, de ha kell raknak hozza valamivel tobbet.

Koszi!

(#67904) Dromi


Dromi
tag

Szaisztok!

Hogy lehet operációs rendszert változtatni az Alcor IQ935R-nél. Egyik családtag első bekapcsoláskor hozzányult és alapból windows lett, nem tudom, hogy lehet váltani, infot kösz

[ Szerkesztve ]

(#67905) cidalain válasza ThorsHUN (#67903) üzenetére


cidalain
veterán

Ezek nem férnek bele az árlimitbe? 40 körül vannak. viszont 16 GB háttérrel, az Acer ráadásul 8 magos.
Acer Iconia Tab B1-850
Lenovo TAB2 A8

(#67904) Dromi

Itt, a Prohardveres tesztben leírják hogy kell, vagy ha nincs parancsikon, akkor hogyan kell csinálni

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67906) Dromi válasza cidalain (#67905) üzenetére


Dromi
tag

Ok, már rájöttem, csak most az a gond hogy az Android alapból kínai, hogy lehet beállítani a nyelvet?

(#67907) tjb007 válasza Dromi (#67906) üzenetére


tjb007
nagyúr

Bemész a beállításokba, ott megkeresed az erre szolgáló menüpontot. Az Alcoron stock droid van, szóval egy nagy A betű az ikonja, azon belül pedig a legelső menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#67908) ThorsHUN válasza cidalain (#67905) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Köszi a tppeket!
Az 1 GB RAM nem gaz?

(#67909) leporello


leporello
tag

Sziasztok!

Hamarosan itt a ballagas . Fiamnak szertnek ajandkba egy tabla gepet . tudasa:jatera es telefonalasra is alkalmas legyen .A keret osszeg Max 80 000 jo magyar forintra rugjon Kb. A valaszokat elore is koszonom . :R

[ Szerkesztve ]

talán 1x lessz 1 akármim

(#67910) cidalain válasza ThorsHUN (#67908) üzenetére


cidalain
veterán

gáz-nem gáz, a 2GB-hoz 60e*-re kell emelni a limitet. (és abban meg a soc gáz) :D

*update, már 55-ért megkapni

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67911) Mariokaa1


Mariokaa1
újonc

Hi all !
lehet nemjo helyre irok de még ujj vagyok e-téren
az lenne a kérdésem ,hogy adott 1M-tech aTab 9.7 16gb 3g de boot loppos és életre lehet e kelteni már igy került hozzám .Mielött jönne a google a barátod hát az enyém pont nem ugyanis semmi használhatot nemtaláltam rolla a segitségért hálás lennék.

(#67912) Keresztapper válasza Mariokaa1 (#67911) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Recovery-ben törölni kell a /data partíciót. Minden ami rajta van el fog veszni, de remélhetőleg utána normálisan bootol majd.

http://palscoffeetech.com/

(#67913) Mariokaa1 válasza Keresztapper (#67912) üzenetére


Mariokaa1
újonc

probáltam de jelenleg azt se találtam meg hogy hogy kell recoverybe tenni

http://tablet-pc.arukereso.hu/m-tech/atab-9-7-16gb-p142295916/

ezz lenne az képletesen
probáltam már sok féle képpen sp vel is de nem mükszik mert ugye bár scatter hiányos meg a föbb gond hogy valoszinüleg nincs bekapcsolva rajta az usb debug

(#67914) this is life válasza leporello (#67909) üzenetére


this is life
Ármester

Az aldiban medion tablet , intel proci,2giga ram az ara kb 60000-70000ft 3 ev garival . [link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#67915) leporello válasza this is life (#67914) üzenetére


leporello
tag

Koszonom ez jonak igerkezik, de nem latom hogy tudna fogadni a sim kartyat . :F

talán 1x lessz 1 akármim

(#67916) cidalain válasza leporello (#67915) üzenetére


cidalain
veterán

nem tud fogadni.

7" nagyon kicsi? Lenovo PHAB Plus PB1-770M
(ráadásul csak 6,8" igazából) Ezzel tuti lehet telefonálni is.

8", de csak 1GB ram: Lenovo Yoga Tab3 8"
Ezzel nem tudom lehet e hanghívásra bírni a modemet, utána kellene járni (de valószínű menni fog)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67917) vacs


vacs
veterán

Xiaomi MiPad 2-ről mi a vélemény??
Android 5.1 2GB/16GB, Intel Cherry Trail Z8500, 7.9 Inch IPS 2048×1536, Usb Type-C stb.

Mindenképpen felső kategóriás tabletet szeretnék!

A geekbuying-on most Spanyol raktárról (tehát se áfa/se vám nincs) kb 55.000 Huf (185 USD), és tud magyarul is!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#67918) cidalain válasza vacs (#67917) üzenetére


cidalain
veterán

annyiért nem kapsz jobbat.
(viszont a Miui-k nem szoktak problémamentesek lenni. tudni kell együtt élni bizonyos anomáliákkal. ezeket nem tudom kiemelni, mert mindegy SW verzióban máshol van gebasz. cserébe hetente van új rom. ha találsz egy számodra elfogadhatót, akkor eszedbe ne jusson frissíteni, mert úgyis rosszabb lesz. legalábbis telefonjaiknál ez az általános tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67919) Shade45 válasza vacs (#67917) üzenetére


Shade45
senior tag

Plusz vedd figyelembe, hogy nem tudod bővíteni a tárhelyet!

(#67920) vacs


vacs
veterán

Tudom, hogy a Xiaomi MiPad 2-nél csak kb 10 giga a ténylegesen szabad tárhely, most annak próbálok utána olvasni, hogy OTG-t tud-e a gép.

Illetve ez az Aldi-s medion tablet is jól hangzik, de a magyar oldalon nem találok róla semmit (csak ezt a gyártói oldalt)! :(((
Sőt talán jobb is mint a Xiaomi, mert hardveresen kb egyformák, csak több a rom és bővíthető tárhelyes + 3 év aldis gari van rá.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#67921) cidalain válasza vacs (#67920) üzenetére


cidalain
veterán

a telójaik tudják az OTG-t, gondolom a tab is (lassan ez már alap feature egyébként)
Medion tab 70 rugó, ami +15 az Xiaomihoz képest amit írtál.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67922) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok,

Ajánljatok egy nem drága, 7"-es, wifi tabletet, ami használható alap dolgokra(internetes rádió, net)! Játék nem lesz.
Köszönöm előre is.

(#67923) cidalain válasza nikilauda (#67922) üzenetére


cidalain
veterán

Lenovo a7-10f andy lite

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67924) nikilauda válasza cidalain (#67923) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszönöm, valami ilyesmire gondoltam. :R

(#67925) net91


net91
senior tag

Többször ajánlottátok már az Aldis MEDION tabletet.
Valaki használ ilyet, van személyes tapasztalat?
A korábbi típusok állítólag nagyon melegedtek.
Köszönettel.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67926) cidalain válasza net91 (#67925) üzenetére


cidalain
veterán

Ez uj tortenet. Kb 2 hete ha lehet kapni.
Aki vettek, meg nem jottek vissza beszamolni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67927) net91 válasza cidalain (#67926) üzenetére


net91
senior tag

Na, akkor még van esélyem, hogy holnap találok egyet.
A jelenlegi tabletem az androidos logótól nem akar tovább menni, úgy hogy kellene egy új.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67928) tescosjogi


tescosjogi
csendes tag

Feleségemnek keresnék egy jó kis tabletet ebook olvasásra és netezésre. 35-40k max a keret. előre is köszi a segítséget!

(#67929) Vgyuri2 válasza minimumgame (#63416) üzenetére


Vgyuri2
csendes tag

Látom a tavalyi beírásodból, hogy hasonló gondjaid vannak, mint nekem. Találtál valami végleges megoldást? Nálam ez a hibajelzés a vég kezdete, általában megelőzi a "Google play sajnos leállt", utána már sorba jön több más hibaüzenet. Amikor a 'Starter nem működik" jön, akkor már nem lehet új programot indítani, a futók is akadoznak, minden baja van. És ha újra indítom a tabletet, egy ponton (amikor harmadszor jelenik meg a "loading" felirat, akkor a bootolás leáll. Innen csak egy megoldás van, a Setup menüben található "Wipe w. factory reset". De azután telepíthetek újra mindent.

Te tudsz ennél jobbat?

Előre is köszönöm segítségedet.

(#67930) tjb007 válasza tescosjogi (#67928) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kijelzőátló?

(#67931) net91 válasza net91 (#67927) üzenetére


net91
senior tag

Nekem ez az ALDI-s Medion tablet marketingfogásnak tűnik. Három Aldi-ban voltam és nem kapható a tablet.
Amikor rákérdeztem, úgy néztek rám mint egy marslakóra. Tájékoztatásuk alapján csak pár darab volt, akcióban árulták a készlet erejéig.

Tehát újra neki kell futnom a vásárlásnak.
Tudnátok ajánlani egy tabletet a Medion helyett.

Magyarországon megvásárolható, új, 8 (10) hüvelykes, 70-80 ezer forintos árban.
Első körben ezt találtam:
Asus zenpad
huawei mediapad 2

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67932) asdf_ válasza net91 (#67931) üzenetére


asdf_
veterán

Ilyenkor a GVH-nal celszeru bejelentest tenni, az Aldi/Lidl parosnak nem elso alkalma mar ez, hogy szarrapromoznak valamit egyhetes akcioban, aztan minden uzletbe kerul tiz darab a termekbol (es varolista sincs). Ilyet a hatalyos torvenyek szerint nem lehet csinalni, es hogy ne is csinaljanak tobbet, ezt csak ugy lehet elerni, hogy bejelenti az ember, az ennek kapcsan folyamatosan emelkedo buntetes elobb-utobb eltantoritja oket ettol.
Disclaimer: nem az Aldi es nem a Lidl ellen vagyok, barmelyik ceg neve allhatna itt, a vilag legnagyobb kocsogsege keszlet nelkul akciot inditani. No meg ugye tilos is.

(#67933) cidalain válasza net91 (#67931) üzenetére


cidalain
veterán

Asus ZenPad S Z580CA jo valasztas.
Jobb mint a Huawei szerintem, bar az sem rossz gep.

(Viszont az olcsobb, sima zenpad fele ne mozdulj el, azok nem olyan jok, mint az S szeria.)

(#67932) asdf_
Hogy a fenebe ne csinalhatnak ezt. Kapasbol ugy reklamozzak, hogy boltonkent 5-6 darab keszlet. Kesz passz, le vannak vedve. Ezek a boltok (aldi, lidl, penny) ahoo csak egy ilyen kacatos sor van, mindig igy csinaljak.
Az elejen keg benak voltak, es beszoptak, most mar okosan csinaljak.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67934) net91 válasza cidalain (#67933) üzenetére


net91
senior tag

Jelentem időközben változás történt.
A fóti Aldiban (kint a prérin, M3 kivezető) megvettem egy MEDION csoda kütyüt.
Az eladó elmondása alapján EGY azaz EGY darabot kaptak, azt vettem meg.
(ha ott sem lett volna, akkor azonnal mentem volna Asus ZenPad S Z580CA-t venni)
Az első benyomások alapján nem esek hasra tőle, többet vártam.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67935) asdf_ válasza cidalain (#67933) üzenetére


asdf_
veterán

Nincs itt, hogy aruhazankenti keszlet x darab, vagy osszes keszlet y darab, innentol kezdve jogserto.

[ Szerkesztve ]

(#67936) fateless válasza tescosjogi (#67928) üzenetére


fateless
veterán

Ha megjön a Teclast Kindow, majd nyilatkozom róla...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#67938) vacs válasza net91 (#67934) üzenetére


vacs
veterán

Kérlek írj az Aldis tabletről még pár szót.
Ha neked nem tetszik, akkor akár megveszem tőled!

(^)(>.<)(^)

(#67939) net91 válasza vacs (#67938) üzenetére


net91
senior tag

Röviden amit eddig tapsztaltam:
Nagyon melegszik. A hátlapja forró. Ahogy olvastam, ez a korábbi változatoknál is így volt.
Az aksi az első használatnál még a felét sem hozta időben, mint amit kellenne hoznia.
A kijelzőn észrevettem, hogy ha ezt az oldalt nézem van egy pici rés, ahol villódzás látható, amely viszont más oldalokon nem tapasztalom. Érdekes.
Még tesztelem.
Ha az Aldi ügyfélszolgálatát felhívod, megmondják ha még kapható valahol.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67940) net91 válasza net91 (#67939) üzenetére


net91
senior tag

.......és:
Ha töltés közben használom, akkor nem töltődik, mert olyan nagy a fogyasztása. A korábbi tabletemnél használat közben is fel tudtam tölteni, ezt nem lehet.

A hangszóró és a hangerő jó, de ha fejhallgatót csatlakoztatok a maximális hangerőnél is halk.
Amúgy csak az egyik fele forrósodik a tabletnek, a csatlakozók felé eső része.

Felbontott dobozzal vettem, mivel kiállított darab volt a műszaki termékek elzárt részen. (üveg mögött)

Amikor először bekapcsoltam, a beállításoknál a magyar nyelv szerepelt és az aksi statisztika szerint egy hónappal ezelőtt használták.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#67941) tescosjogi válasza tjb007 (#67930) üzenetére


tescosjogi
csendes tag

tudnátok ajánlani 7-est és 8-ast is? :$

(#67942) varmi2 válasza net91 (#67940) üzenetére


varmi2
nagyúr

Érdekes, nekem is ilyen soc-al szerelt tabletem van, bár nem ez a típus. És csak win10 van rajta. De nekem nem melegszik, inkább csak langyos hátul.
Azért csak az a része melegszik a tabletnek, mert ott van a nyák, amin az alkatrészek vannak. Ne úgy képzeld el, hogy az egész tableten átér a nyák. Hanem pár cm x pár cm nyákra van rázsúfolva minden. De mindenki így csinálja, nem csak a kínai gyártók.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67943) cidalain válasza asdf_ (#67935) üzenetére


cidalain
veterán

Nem kotekedni akarok, de a *-os szoveg nincs a kepen.
Nem tudom honnan van a kep, de a honlapjukon korrektul oda van irva hogy:
* Kérjük, vegye figyelembe, hogy állandó árukészletünkkel ellentétben ezen termékek csak korlátozott számban állnak rendelkezésre. Ezek az ajánlataink a készlet erejéig érvényesek. Amennyiben gondos tervezésünk ellenére bizonyos termékek a nem várt magas kereslet következtében már az értékesítés első napján elfogynak, úgy ezért szíves elnézését kérjük. Textil és cipő termékeinknél nem minden modell kapható minden méretben.

Es ez szerintem boven lefedi oket jogilag

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67944) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 20-25k körüli áron tabletet?
Köszönöm a választ!

(#67945) Zamma


Zamma
őstag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségetek, tabot keresek otthoni zenelejátszónak, ritkán böngészőnek.
Az az elképzelés hogy a régi musiccenterre dugom rá, folyamatosan állandóan töltőn lógna, routerről kapna netet.
Fontos hogy ne melegedjen, bírja hogy folyamatosan a tápon van.
Sajnos nem tudom hogy optimálisan mi felel meg hardver és ár szintjén a fenti feltételeknek, látszik hogy ez inkább egy célgép lesz, nem erőmű.
Amit viszont tudok:
- 2 vagy ha lehet 3 év gari
- új (vagy refurb., ha adnak ugyanannyi garit mintha új volna)

Igyekeznék appokat és nem a böngészőt használni rádiókhoz, spotify-hoz, stb...
Volna esetleg ötletetek, milyen szoftvereket, appokat ajánlotok?
További, kritikát, ötletet szívesen várok.

Üdv:
Zamma

(#67946) csendes válasza Zamma (#67945) üzenetére


csendes
őstag

Csak hogy világos legyen, a tablet fejhallgató kimenetét kötnéd rá a hangrendszered line-in bemenetére?
A hangminőség meglehetősen gyenge lesz. Persze ez attól is függ, hogy milyen a hangrendszered többi része. Mindenképpen a teljes rendszert érdemes hasonló árkategóriájú elemekből felépíteni.
Esetleg van digitális bemenet az erősítődön?
Ha nincs, akkor jobb hangminőséget biztosít a fejhallgató kimenetnél (ami mögött egy olcsó tabletnél egy gyenge DAC van) egy külső USB hangkártya, amit támogat az android megfelelő verziója (Lollipop-tól kezdve már natívan) [link][link]; ezt mindenképpen célszerű vásárlás előtt ellenőrizni.
El tudnám képzelni azt is, hogy egy olcsó (HT)PC-t egy jó (PCI, PCI-E) hangkártyával feljavítva kötsz rá a hangrendszerre és mondjuk mobilról vagy tabletről távirányítod.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#67947) tjb007 válasza tescosjogi (#67941) üzenetére


tjb007
nagyúr

Persze.
7-esnek ott a Lenovo Tab3 7 Essential aka A7-10F Andy lite, 8-asnak pedig a Huawei MediaPad T1 8.0, a Lenovo TAB2 A8 és esetleg még az Acer Iconia Tab B1-850.

(#67944) bombibmw

Lenovo Tab3 7 Essential aka A7-10F Andy lite

(#67948) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék egy új tabletet venni. Internetezésre, online filmezésre szokta használni, eddig egy 8 colos androidos tablete volt, az megadta magát. Azt szeretném kérdezni, hogy az android vagy windowsos lenne jobb ilyen felhasználásra?

Szerk: most 10 col környékén nézelődnék de a fő kérdés az az, hogy andorid vagy windowsos ilyen felhasználásra?:)

[ Szerkesztve ]

(#67949) Shingen válasza Mattb (#67948) üzenetére


Shingen
addikt

Android.

風林火山

(#67950) Mattb


Mattb
senior tag

Hát jó akkor kérdezek :D

Hány hüvelykes legyen a kijelző?
10 col

Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Lehetőleg új.

Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről (pl. eMAG, Expansys, Amazon, kínai webshopok stb.) való beszerzés is opció?
Itthoni vásárlás

Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Internet, film

Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül.
30-40 ezer között

Jó lenne a 2 giga ram és IPS kijelző.

Ilyenre van lehetőség ebben a keretben, mit tudtok ajánlani?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.