Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) cidalain válasza Luftos (#67550) üzenetére


cidalain
veterán

Lenovo A7-10 Adam (régebbi típus, kezd kifutni)
Lenovo Tab3 A7-10F Andy (újabb típus, most kezd bejönni)

Alapesetben mindegyik 22-24 körül mozog, de ha kifogsz egy akciót akkor már jó vagy. Olcsóbban nem nagyon van használható gép.
Az első a régebbi verzió, a másik az vadonatúj, nemrég jelent meg. ennek ellenére nagy különbség nincs köztük hardverben 7" 1024×600-as kijelző, 8GB háttér, 1 GB ram, 4 magos soc. Újabbikon már Lollipop van.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67552) asdf_ válasza cidalain (#67551) üzenetére


asdf_
veterán

Es fogja latni a nagymama azt a 7"-os kijelzot? :U Ha sasszemu meg most is, akkor nem szoltam, de idoskorban sajna mar nem ez a jellemzo...

(#67553) cidalain válasza asdf_ (#67552) üzenetére


cidalain
veterán

ilyet kértek: 7-8"-osat. (most hadd ne látogassam meg a nagymamát szemvizsgálóval)
(a 8"-os alig nagyobb, de azokon a jellemzően jobb felbontás (1280x800) miatt kisebb egy pixel, tehát nehezebben látható pl a szöveg)
10"-os meg nem fér bele 20 rugóba, de mint írtam a 7"-hez is akciót kell várni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67554) Luftos válasza asdf_ (#67552) üzenetére


Luftos
csendes tag

Ha esetleg tudsz nagyobb kijelzővel rendelkező alternatívát azt is szívesen meghallgatom :)

(#67555) Luftos válasza cidalain (#67553) üzenetére


Luftos
csendes tag

Ezt az árak alapján én is láttam hogy sajna ez a minimum... am androidból kiindulva elégé jól testre szabható így akár nagyobb ikonok és szövegek állíthatóak be de ha tévedek javítsatok ki... sajnos szűkös a keret de nyilván nem egy mára már csak éppen használható modelt szeretnénk neki venni...

(#67556) asdf_ válasza cidalain (#67553) üzenetére


asdf_
veterán

Sorry, nem neked akart a valasz menni :)

(#67557) cidalain válasza Luftos (#67554) üzenetére


cidalain
veterán

mindjárt megkapjuk hogy időseknek csak a galaxy tab 3 18,4" lehet a jó, mert az nagy, azt lehet látni.

csak azt nem értem, hogy a ti mamátok nem szokott kötni, meg horgolni, meg varrni? szóval az idősek nem feltétlenül vakok, és a nagymama sem feltétlenül 95 éves. anyám 59 évesen lett nagymama, anyósom meg már 45 évesen kb.

persze be lehet állítani sok mindent, max launchert kell cserélni.
képnézegetéshez nem kell olvasni, csak ikont nyomni.
böngésző nagyítható simán (pl chrome)
de ha újságot tud valaki olvasni, akkor egy tablettel sem lesz gondja.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67558) Luftos válasza cidalain (#67557) üzenetére


Luftos
csendes tag

Igazából sokszor a ha valamit mutatunk neki mobilon amelynek 4-5" ugye nem nagyobb a kijelzője azt is látja szóval szerintem ezzel nem lesz gond. Most tölti a 70 et szemüveget használ az igaz, de például ahogy említetted nagyon szeret varrni hímezni szóval ezért is gondoltuk úgy hogy jó ajándék lenne...

Minden esetre köszönöm a gyors választ most már csak vadászunk az akciókra szerencsénkre még van 2 hónapunk rá :)

(#67559) mArZsi


mArZsi
tag

Jól látom, hogy az Alcor Comet Q789L (LTE) ajánlott? Ebben a kategóriában van most még valami bestbuy 35-ig bezárólag? (7", 3G/4G, GPS, IPS, elfogadható SoC és Lollipop) :U

[ Szerkesztve ]

(#67560) csendes válasza mArZsi (#67559) üzenetére


csendes
őstag

Jól látod :K Persze némi kompromisszummal a felbontást, üzemidőt és a ROM-ot illetően.
Az ED-ben a refurbished 3G/4G 7-8" kijelzős Asus Fonepad-ok változó kínálattal a legjobb ajánlatok, ezeknek egy részére van Lollipop frissítés.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#67561) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Nem találtam más topikot,ahol kérdezhetném:

Alcor Access Q787i-hez keresek érintőpanelt. Ezt találtam. Tudtok esetleg szintén itthonról olcsóbban? Ha nem,megbízhatóak ők?

Köszi előre is. :R

(#67562) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Adott egy barátom samsung galaxy tab 2-je, 2 hónapja nem használta és le is volt merülve, most próbálná tölteni de nem történik semmi, nem reagál semmire. Az akku elhalálozott volna? Lehet ilyenkor valamit tenni?

www.adatfalodesign.hu

(#67563) cidalain válasza adatfalo (#67562) üzenetére


cidalain
veterán

Nem feltetlenul, lehet hogy csak total lemerult.
Ilyenkor be lehet bikazni az akkut, de ahhoz hozza kell tudni ferni, es kozvetlenul az akkura nyomatni a toltot kicsit, attol eselyes hogy magahoz ter.

DE!!
Ehhez azert hozzaertes szukseges, nem mindegy hogy csinalod, milyen toltoarrammal bikazol, lehet rossz vege is!

Nem irtad hogy melyik meretu Tab2 van, de egyiknel sem egyszeru lebanyaszni a hatlapot. YT-on kell keresni battery change, battery replacement videokat, ott mutatjak hogy kellene levarazsolni a hatuljat.
Ha a bikazas nem sikerul, akkor marad az akkucsere, szoval a hatlap mindenkeppen leszedos.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67564) cigam válasza cidalain (#67563) üzenetére


cigam
félisten

Rossz aksival, töltővel nem is mennek? Mint pl. egy notebook.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#67565) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

10"-os tabletet vennék. Egyre jobban terjed az Intel Cherry Trail Atom Z8300-as családra épülő tabletek.

Ez teljesítményben egy ARM vagy Snapdragon-os tabletekhez képest kb hol áll meg?

Részleteiben:
CPU Model: Z8300
CPU Cores: Quad-Core, 64-bit
CPU: Intel Atom X5 Z8300 Quad-core 64-bit Processor
CPU Frequency: 1.44GHz, Up to 1.84GHz
GPU: Intel HD Graphics Gen8
RAM: 4GB
ROM: 64GB

(#67566) tjb007 válasza cigam (#67564) üzenetére


tjb007
nagyúr

Modellenként változik, de amelyik használható is így annál is előtte le kell kötni az akkut.

(#67567) adatfalo válasza cidalain (#67563) üzenetére


adatfalo
senior tag

Okés! Köszi, én is így tudtam, hogy be lehet bikázni, van egy imax b6-om drónok akkuját szoktam vele tölteni, majd átgondolom, hogy azzal összejöhet-e.

www.adatfalodesign.hu

(#67568) RefeeZ


RefeeZ
tag

Sziasztok!

Ez lehetne akár általános android kérdés is, mégis itt teszem fel, hátha tablet specifikus a dolog.

Ismerősöm tabletén a képek nagy többsége duplán jelenik meg a galériában és egy másik képnézegetőben is. Amik "újonnan" készültek azok nem. Valamit csinálhatott vele, amit nem tud visszacsinálni. Természetesen nincsen egyik kép sem fizikailag kétszer a háttértáron, megnéztem. Mikor egy illetve másik verzióját nézem ugyanannak a képnek, annyi bennük a különbség, hogy az egyiknél más "Besorolás" van megadva, mint a másiknál. Léteznek "fájlnév.jpg" és "fájlnév" besorolású képek mindenből amit régebben készített. Kerestem, hogy hol lehet az összes kép besorolását "törölni" vagy szinkronizálni, de nem találtam. Van bármi ötletetek arra, hogy miként tudna újból "egészségesen" képnézegetni?

Köszi!

(#67569) BRIKLY válasza BRIKLY (#67561) üzenetére


BRIKLY
veterán

:F

(#67570) Cselo


Cselo
csendes tag

Sziasztok,

Egy ideje szemezek a Lenovo A7-10-zel. eddig ez A7-10 Adam néven futott, most azonban látok "Andy Lite" változatot is. Az előbbin 4.4-es Android van, az utóbbin 5-ös (vagy 5.1-es).
Az "Andy lite" ezen kívül miben más? Egyértelmű, hogy az újabbat kell venni???

[ Szerkesztve ]

(#67571) cidalain válasza Cselo (#67570) üzenetére


cidalain
veterán

Hardverben nincs jelentos kulonbseg. Hasonlo arban mozog.
Ujon van jelzeserteku hatlapi kamera.
Mindegy melyiket veszed. Bar az Adam kifutoban van, szoval 1-2 het mulva ugyis az ujat fogod tudni megvenni :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67572) pappzo


pappzo
csendes tag

#67565-re valaki?

(#67573) cidalain válasza pappzo (#67572) üzenetére


cidalain
veterán

a kérdés rossz.
A Z8300 konkrét, de hogy melyik ARM-hez vagy melyik Snapdragonhoz szeretnéd hasonlítani az homály.
Így nem válaszolható meg a kérdés, csak így: Van olyan soc, aminél sokkal jobb, és van olyan, aminél rosszabb.

Összességében elmondható, hogy az új, 5. generációs Atomok eléggé jók. De ebből is a Z8300 a legalapabb.
De persze azt is kellene tudni hogy mihez szeretnéd használni, és tényleg mi lenne a másik alternatívád.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67574) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok,

melyiket ajanljatok ?

ASUS Nexus 7 (2013) 32GB 7" fehér újracsomagolt
VAGY
ASUS MeMO Pad 8 ME581CL 8" 16GB 4G LTE fehér újracsomagolt

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#67575) darthsmoke válasza GRaul (#67574) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Válaszoltam privátban. :R

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#67576) GRaul válasza darthsmoke (#67575) üzenetére


GRaul
őstag

Koszi :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#67577) KreeZonas


KreeZonas
csendes tag

Sziasztok! Tabletet keresek :)
Amire kéne leginkább könyvek olvasása (eddig lehetne ugye ebook is), meg fotók visszanézése (fotózni szoktam, és a referenciák mutogatására kellene). Ezen túl talán videókat elég le tudnia játszani. Szóval aránylag nagy kijelző 8-10" körül kéne, és ha lehet, ne folyjon ki a szemem egy könyv olvasása során.
Lehet használt is, külföldről is. Jó lenne a 20ezres határ alatti ár. Még olyan funkciók se igazán kellenek, hogy wifi, de gondolom ezen már nem lehet manapság spórolni, pláne a tableteken :)

Igazából egy olcsó ebookra és egy alapszintű tabletre lenne szükségem, de jobb lenne egy füst alatt megoldani, ha a tablet kijelzője van olyan jó, hogy az olvasás hosszú távon se legyen kényelmetlen rajta. Tényleg izmos hardver nem kell, a felbontás se kell Full HD, csak ami a jól olvashatósághoz meg a fotók élvezhető visszanézéséhez kell.

Köszi előre is a segítséget!

(#67578) csendes válasza KreeZonas (#67577) üzenetére


csendes
őstag

A téma összefoglalóban fel vannak sorolva: [link]; 20 ezer Ft alatt csak 7" kijelzős tablet ajánlott.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#67579) pappzo válasza cidalain (#67573) üzenetére


pappzo
csendes tag

Alapvetően igazad van, de ennyire nem vagyok jártas ebben.

Igazából a kisfiamnak a LEGO NEXO Knights-hoz akarok új tabletet venni. (Régi csak '1 GB RAM-mal van és kevés neki)..

Mondjuk egy Samsung Galax S4, vagy S5-höz képest milyen sebességű?

Alternatívát nem igen néztem, sok apróság miatt olyan tabletet kerestem, ami dual oprendszeres (Windows 10 és Android) illetve dokkolós billentyű is van hozzá.
Azonban ha nem jó ez a vas akkor inkább veszek egy másik tabletet kifejezetten erre. Ami fontos benne akkor hogy 10" körüli legyen lehetőleg IPS kijelzővel. Minimum HD felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#67580) cidalain válasza pappzo (#67579) üzenetére


cidalain
veterán

Szerintem boven jo.
A leirasodbol azt jon le hogy kinai dualosat vennel.
Itthon a 2 GB ram android vonalon 60 korul kezdodik, de a jobbak inkabb 80-90 korul.
Es dokkolosrol meg szo sem volt...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67581) pappzo válasza cidalain (#67580) üzenetére


pappzo
csendes tag

Igen csak kínaiban találtam ilyet (Választás Chuwi HiBook 10"-os, vám és ÁFA nélkül +64 GB RAM-mal és dokkolós billentyűvel, tartóval 70e Ft). Amit írtak róla a topikjában tetszik, de nem tudtam belőni, hogy teljesítményben hol van.

(#67582) Linh Cinder


Linh Cinder
csendes tag

A szakértők tanácsát szeretném kérni:

A Gearbesten a kínai raktárból vásárolt cuccok után mekkora vámra és ÁFA-ra számítsak? Nem vagyok járatos ilyesmiben, nem akarok meglepődni.

Két tabletet néztem ki:

Chuwi Hi8 Pro: http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_343663.html 95 dollár

Teclast X80 Pro: http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_349906.html 90 dollár

Elsősorban a nagy felbontás miatt gondoltam rájuk, mert 7 collon az 1024*600-at keveslem, nem igazán szépek a betűk. Az 5 collos telefonomon az 1280*720 már szép. Mindkettő 1920*1200-as.

Mi a véleményetek a fenti kettőről? 3G, 4G, GPS és telefonfunkció hiánya nem nagy gond, a telefonban úgyis van.

Szerk.: Ezek Intel chipsettel vannak, a teljesítményük hogy viszonyul pl. az A-53-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#67583) cidalain válasza Linh Cinder (#67582) üzenetére


cidalain
veterán

+27% afa. Vam nincs.
+Kezelesi koltseg sima posta eseten kb 2000 ft, dhl eseten kb 5000 ft.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67584) tlac


tlac
nagyúr

egy 8 colos átlagos tablet ha folyamatosan wifi-n van, de nincs használva, mennyit merül 24 óra alatt?
(csak skype és gmail fut, de nem igazán jön rá semmi)
hány % ami a normális?

(#67585) Linh Cinder válasza cidalain (#67583) üzenetére


Linh Cinder
csendes tag

Köszönöm, ez nem rossz hír, persze a garanciát ne várjam.

Csak a linken látható adatok alapján mi a véleményed a belinkelt két tabletről?

(#67586) cidalain válasza Linh Cinder (#67585) üzenetére


cidalain
veterán

1 ev gari van rajuk.
Persze ahhoz vissza kell postaznod Kinaba, kb 5000 ft koruli osszegert (amit a paypal megterit, ha paypallel fizettel -ezert erdemes azzal fizetni), csak az ugyintezes idoben elhuzodik ugye.

En is nezegettem a Hi8 Prot de akkor meg 130 dollar volt, meg csak feherben van, es inkabb a Vi8 Plust vettem (ami csak Winn de itthonra most az kellett)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67587) Linh Cinder válasza cidalain (#67586) üzenetére


Linh Cinder
csendes tag

Most regisztráltam a Paypalon. Bankkártyáról vagy bankszámláról érdemesebb fizetni? Esetleg a PayPal balance-ről?

Tudom, ez itt offtopic, de egy rövid válasz is elég.

(#67588) Gaben01 válasza Gaben01 (#67521) üzenetére


Gaben01
őstag

Erre valaki? Köszönöm.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#67589) cidalain válasza Linh Cinder (#67587) üzenetére


cidalain
veterán

Nekem csak a kártya van linkelve.
Figyelj hogy a banki arfolyamvaltas legyen beállítva. Pp drágábban valt

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67590) csipesz_70 válasza cidalain (#67589) üzenetére


csipesz_70
csendes tag

Én most néztem a PayPal fiókomat és nem találtam meg a váltási beállítást. Hol van az a menüpont?

(#67591) cidalain válasza csipesz_70 (#67590) üzenetére


cidalain
veterán

Paypal topic.
Osszefoglalo, masodik, vagy harmadik bekezdes.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67592) tjb007 válasza Gaben01 (#67588) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezt a kérdést inkább itt tedd fel: [link]

(#67593) csipesz_70 válasza cidalain (#67591) üzenetére


csipesz_70
csendes tag

Köszönöm megtaláltam

(#67594) asdf_


asdf_
veterán

A minap voltam egy MM-ben, vegigneztem a masfel folyosonyi tabletkinalatot. Egy lassan 3 eves, 7"-os, 1280*800, 2 giga ramos tabletem van, ennek utodjat keresem. A jelenleginel nagyobbat, elsosorban 4:3-as 8"-ost, esetleg 16:9-es 10"-ost keresek ugy, hogy a szemem ne essen ki, tehat a PPI jelentosen nem csokkenhet (kizarolag webezek rajta, nem akarok szőrös betuket latni), igy az 1024-es meg 1280-as 10"-osok automatikusan kiesnek (ez volt az elgondolas, a latottak ezt csak megerositettek). Az a szomoru tapasztalatom, hogy normalis felbontasu kijelzot kizarolag csucshardver melle pakolnak (felig ertheto, valaminek meg kell hajtani a nagyfelbontasu kijelzot), igy hiaba nem jatszanek egy grammot sem normalis kijelzot csak -szamomra- foloslegesen eros vassal vehetek. Igy most mar masodik kanyarban is arra jutottam, hogy a Samu Tab S2 lenne a baratom (lenne, ha nem adnak heroinarban, es nem 5.0.2-n allna meg mindig update-ileg) Masik alternativa az Asus ZenPad S 8" (arban ugyanott), es ebben ki is merulnek a lehetosegek :/

(#67595) pjen válasza asdf_ (#67594) üzenetére


pjen
félisten

A sony nak is meglepően szép képe tud lenni.

(#67596) Gaben01 válasza tjb007 (#67592) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#67597) asdf_ válasza pjen (#67595) üzenetére


asdf_
veterán

Sajnos nem vagyok kisegitve vele, ha a Z3 az masfel eves cucc, kifutott/kifutoban van es meg a Samunal is dragabb :/ (es egy szamomra folosleges LTE is van benne)

(#67598) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, túl sok infót nem találtam a topikban erről: Teclast X70 R 3G Phablet

Abszolút "játszós" célra lenne, sok elvárás nincs vele szemben. Hasonló áron és tudásban még ezt látom: Chuwi Vi7 Android 5.1 3G Phablet

Van pro-kontra kommentetek ezekkel kapcsolatban? 3G nem kell, memóriakártyán és wifin lenne tartalomfogyasztásra használva.

(#67599) #81562624


#81562624
törölt tag

Huawei Mediapad T1 7.0 Wifi megér 27 ezret (a hasonló árban lévő Lenovohoz képest)? Egy ilyen speccel rendelkező tablet mire használható? Net, játék, HD film? Bár a kijelző felbontása elég gyenge...
Külföldről EU raktáros bestbuy van-e 30k alatt? :)

(#67600) this is life válasza #81562624 (#67599) üzenetére


this is life
Ármester

Eleg felejtos darab a huawei t1 7, alacsony felbontas , keves tarhely , nem egy tul izmos soc,nem is gyakran hasznal soc,keveske a ram mennyisege is ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.