Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67601) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Még régebben volt egy 8" tabletem, most 7"-ban gondolkozom.
Legalábbis ha abból indulok ki, hogy a 8" bár elég nagy volt kijelzőre, ami tetszett is, egy idő után kényelmetlen volt tartani.

Nagyon tetszik a Samsung T230 Galaxy Tab 4 7.0 viszont az már 2 éves készülék. Ahogy nézem majdnem ugyanazzal a specifikációval van Samsung T280 Galaxy Tab A 7.0 + néhány ezerért. Nem igazán látom a különbséget a kettő között. Viszont mivel a telefonom is Samsung, tudom mire számíthatok, de nem tudom megéri-e a kettő közül valamelyik?

40-45-öt szánnék a készülékre, olcsóbban nem nagyon találtam olyat, amiben van 2GB RAM és HD kijelzője van. Bár a Samsungokban is csak 1.5GB RAM van.
40-45-ért tudtok még ajánlani?
Netezésre kell, fb, néha egy kis online játék de inkább logikaiak. Néha kis filmnézés hálóról + levelezés.
Sztereó hangzás jó lenne, ha 2 hangazóró lenne benne.
Esetleg 8" is lehet, ha nem nehéz a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#67602) tjb007 válasza #54715584 (#67601) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo Tab 2 A8, Huawei MediaPad T1 8.0, Acer Iconia Tab B1-850
A Tab 4 7.0-Tab A 7.0 témában pedig utóbbit érdemes választani.

(#67603) cidalain válasza #54715584 (#67601) üzenetére


cidalain
veterán

leszögezem rühellem a Samsung 1,5 GB-os politikáját, ami pont annyival több, hogy papíron jobban mutat, de használatban nem érződik. Műszaki szempontból meg majdhogynem egyszerűbb lett volna 1 db 2 GB-os chipet ráheggeszteni az alaplapra, mint egy 1 GB-osat és egy 512-eset.

Ettől függetlenül szerintem az újabb (T280) jobb, márcsak a Snapi 410 miatt is.
Nomeg az újban IPS kijelző van a régiben TFT +1 az újnak
Kamera 5/2 MP vs 3/1,3 MP +1 az újnak
Viszont Infra csak a régiben van (ha ez szempont lenne)

Ár: Erősen túl van szerintem árazva mindegyik. A régi már 2 éve is 40 fölött volt, és egy egy fillérrel sem csökkent. Az új meg értelmes helyről nem vehető meg 48 alatt 2 év gyári garival...

Nincs új készülék ennyi pénzért 2 GB rammal itthoni beszerzéssel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67604) tjb007 válasza cidalain (#67603) üzenetére


tjb007
nagyúr

Spreadtrum van benne, nem Snapdragon (az az LTE-sben van).

[ Szerkesztve ]

(#67605) cidalain válasza tjb007 (#67604) üzenetére


cidalain
veterán

való igaz, tényleg az LTE-s adatlapját néztem.
(imádom a gyártók azon gyakorlatát, hogy ugyanazon a típusban más bél van a wifis-ben, és más az LTE-s ben :U )

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67606) #54715584


#54715584
törölt tag

Ezt a 1.5 gigát én sem értem igazán. Az meg lehet az én hülyeségem, de inkább legyen 1.5, mint 1.
Ezek szerint akkor a Tab A jöhetne szóba ebben az árkategóriában.

Ahogy látom Asusból van 50 körül vagy 3-4 féle, amiben van 2 giga ram meg HD kijelző. Intel Atom nem használja jobban az akkut?

(#67607) tlac válasza tlac (#67584) üzenetére


tlac
nagyúr

up

(#67608) cidalain válasza tlac (#67607) üzenetére


cidalain
veterán

be van kapcsolva a kijelző közben, vagy nincs?
ha nincs kijelző akkor nem sokat. önmagában a wifi, ha nincs rajta forgalom, akkor nem eszik sokat.

mondjuk 10%-nál többet nem hiszem hogy fogyasztana 24 óra alatt. de ez függ a tablet típusától, az akku nagyságától, az akku elhasználódottságától, a szinkronizálási beállításoktól.
(ilyen szempontból egyébként meg irreleváns, hogy mekkora a kijelző, ha az ki van kapcsolva - esetleg talán annyi hogy abba a méretű tablet házba mekkora akku fér bele, de ez is típusfüggő)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67609) pandur99


pandur99
aktív tag

Sziasztok!
Androidos tabletet vennék, 10inchest, 4G és GPS kell, ips panel kellene. Főleg internetre használnám, és max. 100e-ig mennék el. Mit ajánlotok?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#67610) tlac válasza cidalain (#67608) üzenetére


tlac
nagyúr

nincs

esetleg talán annyi hogy abba a méretű tablet házba mekkora akku fér bele

igen, erre gondoltam

mondjuk 10%-nál többet nem hiszem hogy fogyasztana 24 óra alatt

én is ilyesmire tippeltem, köszi

(#67611) FERA88


FERA88
tag

Sziasztok! Telefon vásárlása előtt állok, de nagy kijelzőt szeretnék, így eljutottam a 7-8"ig. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy miket ajánlatok, hosszabb távra ~2év. Csak olyan érdekel, ami fogadja a SIM kártyát, szóval telefonálni is lehet vele. Kinéztem a Samsung galaxy tab A 7"-os változatát, a Samsung SM-T715 Tab S2 8"-os 32GB változatát. Igazából ami tűrhető hardverrel van ez a kettőt találtám, a többi az 1 giga ramos, az számomra kevés lenne. Mik jöhetnének még szóba? Árban max a Tab s2-es áráig mennék el, de inkább a középkategóriában gondolkodom, amiben van sim lehetőség, mindent meghallgatok, márka mindegy, de Androidos legyen, későbbi frissíthetőség is jó lenne, esetleg romolgatás. Köszönöm előre is :))

(#67612) Dzseno


Dzseno
tag

sziasztok! 10"-os tabletben mi a menő manapság. Főleg olvasni meg netezni venném kb 50rugóig. köszi :)

(#67613) cidalain válasza Dzseno (#67612) üzenetére


cidalain
veterán

Ami meno az nem 50 rugo. Ami 50 rugo az meg a legolcsobb 10-es, tehat eleve nem lehet meno :)

Refurbished Asusok az Edigitalbol (ha van meg)
Vagy ezek, de van ami kicsit tul van 50-en
Alcatel Onetouch Pixie 3 10"
ASUS ZenPad 10 Z300C
Huawei MediaPad T1 10"

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67614) Dzseno válasza cidalain (#67613) üzenetére


Dzseno
tag

Igen sejtettem :D. Amugy a Huawei termékeit nézegettem.Mondjuk nem feltétlenül 10"ban de a T1 8.0, meg az M1 8.1 is bejövös. Vélemény? meg ugy általánosságban a Huaweiról.

(#67615) cidalain válasza Dzseno (#67614) üzenetére


cidalain
veterán

8"-ban mehet mindegyik huvely.
Bar az M szerianal M2-re gondoltal ugye?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67616) Dzseno válasza cidalain (#67615) üzenetére


Dzseno
tag

Oki, mi a baj az M1-el?

(#67617) cidalain válasza Dzseno (#67616) üzenetére


cidalain
veterán

Regi. Lehet egyaltalan meg olyat kapni valahol itthon?
Mar ha egyrol beszelunk.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67618) Dzseno válasza cidalain (#67617) üzenetére


Dzseno
tag

ja, az könnyen lehet h már nem. köszönöm a segítségedet;)

(#67619) Darknech


Darknech
csendes tag

Sziasztok!

A Samsung Galaxy Tab S2 9.7" és a Huawei MediaPad M2 10.0 közül melyiket választanátok? Főleg a kijelző volna a lényeg, mert elég sokat olvasnék rajta, ezért eddig a Samsung felé hajlottam, de most a Huaweiből a pro, tehát a tollas verzió árának igencsak alávágtak a MediaMarktnál (webshopban 115000Ft), aztán rögtön gondolkodóba estem, hogy nem volna e az jobb nekem a 140es Samsung helyett.

Üdv,
Darknech

(#67620) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok! Tablet vásárlás előtt állunk. Egy dual bootos onda v919-et néztünk ki. Win 10 + kitkat. Hosszútávra terveznénk, ezért a kitkatet kicsit gyengének érzem. Viszont a gyártó lollipop frissítést ígér.
Megéri belevágni?
:R
Szerk: Esetleg tudnátok ajánlani kínai tabletet, ami lollipoppal van ellátva csak és 50ezer körül kézhez kapom? 9,7 vagy 10" körüli játszik csak

[ Szerkesztve ]

(#67621) cidalain válasza Revoltek (#67620) üzenetére


cidalain
veterán

Teclast X98 Plus például, gyárilag 5.1-gyel van már.
Az 50e forintos határt nem értem, az Onda sem fér bele már: Kínából 180 dollár körül van (~50000 Ft, és ha megcsípik a vámon, akkor bőven fölémész még a 65-nek is). EU raktárból meg 210 dollár környéke + itt van vagy 10$ posta is (~61000).
A Teclast egyébként egy árban van az Ondával.

UPDATE
én a az új atom procis 4GB-os verziót nézem. te melyiket?
ha sima 2 GB-os elég akkor Teclast X98 Air III (android itt is 5-ös már) szintén ugyanannyi mint az annak megfelelő Onda: de ezekbe a régebbi atom soc van. (bár áfával ezek is 50 fölött vannak)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67622) Revoltek válasza cidalain (#67621) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Az onda, amit néztem Magyarországon van, újonnan. 52k

(#67623) cidalain válasza Revoltek (#67622) üzenetére


cidalain
veterán

belinkelnéd, ha nem titkos, hogy a 26 féle onda v919 közül melyikről is van szó? :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67624) Revoltek válasza cidalain (#67623) üzenetére


Revoltek
aktív tag

(#67625) cidalain válasza Revoltek (#67624) üzenetére


cidalain
veterán

ez már egy kifutó széria régebbi atom soc-cal.
nem sok helyen kapható már, 165 dollárért látom hirtelen legolcsóbban (de esélyes hogy elkapnák, és rámenne az áfa). nem valószínű hogy adnak ki rá androidot (újabb verziójában már van Lollipop, ha akarták kiadhatták volna erre is)
szükséges opció bele a 3G?

Ondának is van az újabb atommal, 4GB rammal, és 5-ös androiddal de az kicsit drágább, és nincs benne 3G
Vagy amit írtam korábban Teclast X98 Plus (szintén 4GB ram, viszont mobilnet ebbe sincs)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67626) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Valakinek van tapasztalata a Teclast X80 Pro 32GB Intel Z8300 készülékről?
7.9-8 inches tabokat nézegetek, ennek az ára még egész baráti.
Tudásban majdnem mindegyik inteles dual-os tab ugyan ilyen, csak ennek egy kicsit nagyobb a felbontása a többihez képest. Mondjuk az aksi lehetne egy kicsit nagyobb.

(#67627) Aryan


Aryan
senior tag

Sziasztok!

Hozzájutottam két darab csoda tablethez. Point of View PROTAB2-IPS9-hez és Point of View PROTAB30-IPS10-hez.

Rootolni szeretném őket, meg ha van valami újabb cfw akkor azt rátenni. XDA-n néztem,de nem találtam semmit róluk. Hátha valakinek van még valamelyik modellje és valamit okosított rajta.

Elnézést ha offoltam.

(#67628) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Sziasztok,
20k környékén mit tudtok ajánlani? Belépő szint, nem várok csodát, egyik kolléganőmnek kéne. Sajna a nyitó hsz-ben ajánlottak (ConCorde tab PRIME, refurbished ASUS-ok) kb már sehol sem kaphatók... Csak Magyarországon forgalmazott jöhet szóba, mert még a héten kéne... Köszi

Illetve erről vélemény? eSTAR GEMINI nagyon jó áron van itt, bár semmi leírás, de az e-digitálban sokkal többért van ugyanez és az alapján a leírás alapján korrektnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#67629) cidalain válasza zoleeno1 (#67628) üzenetére


cidalain
veterán

Lenovo a7-10 adam
Lenovo a7-10F andy
Ezek 22-24 kornyeken vannak, akcioval talan lemehet 20 kornyekere. Az elso a regebbi lassan 2 eves tipusn kezd kifutni, a masodik az uj, az most kezd bejonni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67630) zoleeno1 válasza cidalain (#67629) üzenetére


zoleeno1
addikt

köszöntem, az andy jó lesz :R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#67631) Big Bopper


Big Bopper
tag

Tudna valaki gyorsan mondani egy olyan gépet, amin van 2 darab jó minőségű előlapi sztereó hangszóró?
9 col körül. Filmnézésre kellene főleg. Meg netezni.
50-60 ezer körül. De ha olcsóbb az se gond.

[ Szerkesztve ]

(#67632) Plutor


Plutor
aktív tag

Üdvözletem!

Szomszéd áthozott egy m-tech atab 73g jelű tabletet,mert az unokája elállított valamit.
A kép fejjel lefelé és tükrözve van.Elég vicces navigálni.Minden fut,csak fordítva.
Van tipp,hogy hogyan lehetne ezt megoldani?
Én sem értek a tabletekhez. :(

(#67633) xmaas válasza Plutor (#67632) üzenetére


xmaas
őstag

Gyari visszaallitas ha vegig zongoraztal minden lehetoseget a beallitasokban es egyik se hozta helyre .
Ha azutan se koser akkor ra kell rakni egy friss rendszert es ha utana se jo akkor mehet szervizbe/kukaba amelyik kozelebb van :DD

(#67634) csendes válasza Plutor (#67632) üzenetére


csendes
őstag

Meg lehet próbálni a gyorsulásérzékelő (accelerometer) újrakalibrálását, pl: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#67635) yorka


yorka
tag

Gondban vagyok, nem tudok dönteni, de ti talán tudtok segíteni.
8"-os LTE-s tabletet szeretnék vásárolni.
Két jelölt van:
http://www.edigital.hu/wifi-3g/4g-tablet/huawei-mediapad-m2-premium-8.0-full-hd-wi-fi-+-4g/lte-32gb-tablet-gold-%28android%29-p511475.html - 120e
http://www.edigital.hu/wifi-3g/4g-tablet/samsung-galaxy-tab-s2-8.0-%28sm-t715%29-wifi-+-lte-32gb-tablet-white-%28android%29-p491697.html - 140e akciós ár

Gyereknek lenne tartalomfogyasztásra, játékra. 3 GB RAM mindegyiknél adott. A Harmann/Karbon, a dizájn és az árelőny a Huawei felé terelne, de az erősebb, időtállóbb hw a Samu mellett áll. 2-3 éves használatban gondolkodom.

Nem találok rendes összehasonlító teszteket, amik a hw különbségeket megmutatnák. A gyakorlatban mi a különbség a két cucc közt?
Kirin930 GPU Mali-T628 MP4 vs Exynos 5433 + Mali-T760 MP6 (T715)

Vajon van olyan opció a samunál, hogy "csak" full HD-ban fussanak a játékok?

[ Szerkesztve ]

(#67636) VD válasza yorka (#67635) üzenetére


VD
őstag

A Huawei GPU-ja játékhoz nagyon kevés. Ha ez szempont, akkor a Samsung a javasolt.

Egyébként meg ha nem ördögtől való, akkor az iPad Mini 3 (8" az is) most 90e forintért beszerezhető a hivatalos magyarországi viszonteladótól.

(#67637) csendes válasza yorka (#67635) üzenetére


csendes
őstag

Az S2 sAMOLED kijelzőnek nagyobb a kontrasztja, és kevesebbet fogyaszt. Mindkettő FHD, de a képarány más, az egyik 4:3 (2048x1536), a másik 16:10 (1920x1200). Az előbbi játékokhoz, az utóbbi filmekhez jobb.
A SoC mindkettőben erős középkategóriás, az S2-ben a GPU erősebb és még kettővel több magja is van, ezért játékokhoz inkább az ajánlott.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#67638) asdf_ válasza csendes (#67637) üzenetére


asdf_
veterán

Ugyanakkor a samu mindket hangszoroja lent van (ha allitva van a keszulek), tehat ha elforgatva jatszik vele, egyoldalrol jon csak a hang, plusz a keretben van a menu meg a vissza gomb, nem a kijelzon, abba veletlenul eleg jol bele lehet nyulni sokszor (aztan persze lehet, hogy meg lehet szokni, de boltban probalgatva en surun anyaztam emiatt, mert vagy tizszer nyomtam meg 5 percen belul veletlenul).

(#67639) Gudy


Gudy
tag

Sziasztok!
mi a vélemény az edigitalos Asus MeMO Pad 10 ME103K 16GB Refurbished tablet, Black tabról?

Igazából a hosszú üzemidő és "irodai" célok" a cél és ne laggoljon... Vagy más ajánlat?

(#67640) adatfalo válasza csendes (#67637) üzenetére


adatfalo
senior tag

Annyiban egészíteném ki (ami már csak szőrszálhasogatás), hogy a samu az nem fullhd, hanem QHD szóval nagyobb a felbontása. Nekem a 10"-os verziója van és az AMOLED kijelző bámulatosan szép, a fekete feketébb mint maga a keret, sötétben egyszerűen nem tudod, hogy hol kezdődik a képernyő (világosba is csak azért, mert mondom ahogy írtam, világosabb a keret).
A gombok elhelyezkedésével kevesebb bajom van, mint a töltőnyílás elhelyezésével, mert ha töltés közben akarom használni, akkor fejjel lefele kell állítanom (ha ágyban fekszem), mert különben megtöröm a kábelt, ugyanis a hasfalamnak nem tudom nekitámasztani.
GTA SanAndreas-ban szokott még annyi előfordulni, hogy a bal kezemmel való irányítás nehézkes mert néha a tenyérbelső-élem is hozzáér a képernyőhöz, de szerintem a kisebb kijelzőn ez se jelenthet problémát, hiszen nem kell annyira "benyúlni".

www.adatfalodesign.hu

(#67641) yorka válasza adatfalo (#67640) üzenetére


yorka
tag

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat. Igazából nem lett könnyebb a döntés, csak most már a Mini 3 is a jelöltek között van, mert 90-ért tényleg nagyon megéri. Bár a hw ott azért öregecske, meg a 16 GB is erős korlát.

(#67642) adatfalo válasza yorka (#67641) üzenetére


adatfalo
senior tag

A Mini is jó, viszont az, hogy nem bővíthető és, hogy nem tudsz külső forrásból rátölteni applikációt( ;] ) , az egyenesen arányos azzal, hogy meg kell vásárolnod az appstore-ból. Szóval az a 90ezer forint, a későbbiekben jóval több is lehet. Én ezért is vettem androidos készüléket, mert magamnak fejlesztek appokat, ami egy apple terméknél sokkal macerásabb.

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#67643) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Kizárólag navigációra keresek tabletet. 7" és 10"-os opciókat keresek, mind a két kategóriából érdekel, a cél a stabil GPS kapcsolat, és navigáció lenne, másra nem használnám.
Mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm!

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#67644) csendes válasza adatfalo (#67640) üzenetére


csendes
őstag

A Samsung Galaxy Tab S2 8" kijelzője nem QHD, hanem QXGA (2048x1536). [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#67645) adatfalo válasza csendes (#67644) üzenetére


adatfalo
senior tag

A lényeg, hogy jócskán nagyobb a felbontása mint a FHD társainak. A több pixelhez természetesen több kakaó is kell. :K

www.adatfalodesign.hu

(#67646) lor


lor
tag

Sziasztok!

miért jó ha duál operációs rendszer van egy tableten?
átjárhatóbb pl pc-vel vagy ilyesmi?

van valami ajánlatotok 50eft körülig (lehet kicsit több)
(bárhonnan megrendelem, nem számit)
kb 10"
ha lehet sim kártyát fogadjon mert van egy digis, amúgy wifi
leginkább netezésre egy kis netbook kiváltására

Előre is köszi!

ui: nemtudom létezik e ill. van-e értelme a vezetékmentes töltésnek?

[ Szerkesztve ]

pityputy

(#67647) fireman123 válasza lor (#67646) üzenetére


fireman123
őstag

Teclast X98 air III, Android[/L,

Teclast X98 plus ...ez már több 50e-nél

Teclast X98 pro ...mégjobb/még drágább :), és most éppen nincs EU raktárban, ha kínaiból rendeled rájön 27% áfa, és kis vám

[ Szerkesztve ]

(#67648) tjb007 válasza lor (#67646) üzenetére


tjb007
nagyúr

Két eszközöd lehet egyben egy árán. Ez persze csak annak jó igazán, akinek mindkettőre szüksége is van, de ha esetleg még sincs szükség az Androidra egyszerűen le lehet róla pucolni.

(#67649) fireman123 válasza fireman123 (#67647) üzenetére


fireman123
őstag

...bocs, ezek nem sim-esek, de van belőlük olyan verzió is [link]

[ Szerkesztve ]

(#67650) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Ha olyan tablethez jutok hozzá, amiben van sim kártya hely is, és anélkül használom, az mennyiben befolyásolja használatot?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.