Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) intelMMX válasza pete_21 (#66343) üzenetére


intelMMX
senior tag

Én úgy tudom minden tabban van lehetőség SD kártyával való bővítésre.
Tapasztalatom nincs vele, de szerintem biztos van olyan jó, mint a 714i-m volt.
Erről a gépről tényleg nem raktak még ki firmware-t.
O819M és Q882M-hez viszont van kint.
[link]
Ami a listában van, szerintem ahhoz mindnél van firmware

(#66352) mefistofeles

Skacok! Van egy androidos problémám, jó lenne ha valaki segíteni tudna a megoldásban. A fiam leejtette a kütyüjét és a képernyő tropára ment. Vettünk egy újat de a kedvenc play áruházban vásárolt játéka (minecraft) nem fut rajta, valszeg azért mert a régi tabról nem lett törölve. A törött készüléket nem lehet kezelni. Van valami megoldás, hogyan tudnám a régi gépről törölni a játékot? Esetleg írjak valami supportnak?
Előre is köszi a tippeket!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#66353) Throme válasza mefistofeles (#66352) üzenetére


Throme
veterán

Nem vagyok android guru. Most cseréltem tabot. Ugyanazzal a felhasználóval jelentkeztem be az új kütyübe, majd a play áruházban a saját alkalmazásokat választva az összes korábbi alkalmazásokhoz hozzáférek és telepíteni tudomom. Legyen az ingyenes vagy vásárolt.
Természetesen mentések nincsenek meg. Erre is van megoldás, de azt más tudja leírni.

[ Szerkesztve ]

(#66354) mefistofeles válasza Throme (#66353) üzenetére

Oké ez tiszta én is ugyanazzal a felhasználóval mentem fel, de te a régi tabot lepucoltad nem?
Vagy ha vásárolsz egy play játékot azt több tabon is használhatod egyszerre? Kétlem......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#66355) Throme válasza mefistofeles (#66354) üzenetére


Throme
veterán

Régi tabon valóban nincs rajta már az alkalmazás, de próbából a telóra leszedtem az egyik vásárolt! alkalmazást, ami telepítve van az új tabon is. Simán indul. Természetesen ugyanaz a felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#66356) cidalain válasza mefistofeles (#66354) üzenetére


cidalain
veterán

Minden program felhasznalohoz kotott. Igy ha valamit veszel azt tobbgepen is hasznalhatod. Tab es telo egyszerre pl.
Mit ir ki amikor nem engedi telepiteni? Valami hibauzenet csak van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66357) mefistofeles válasza cidalain (#66356) üzenetére

A telepítés tökéletesen végig megy, aztán indításkor fekete képernyő és kidob az asztalra. Hibaüzi nincs. A cucc egy Lenovo 2A 7. Vadi új!
A kölök leszedett sokkal komolyabb gamékat is és simán mennek....... ezért gondoltam valamiféle licenc problémára.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#66358) Throme válasza mefistofeles (#66357) üzenetére


Throme
veterán

Lenovo tab A7 10F ?
Akkor ugyanazt a kütyüt vettük. Konkrétan melyik játék ami nem megy?
Az nem lehet, hogy nagyon kevés memória maradt a telepítések után?

(#66359) mefistofeles válasza Throme (#66358) üzenetére

Konkrétan a minecraft pocet edition. Vagy 30 megás game..... Fogalmam sincs mi lehet a gáz. :(

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#66360) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Tudom hogy nem beárazós topik, de azért csak meg kérdem, hogy mennyit lehetne adni ezért ?:[link]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#66361) pete_21 válasza intelMMX (#66351) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm! :) Mindezeket egybevéve melyiket ajánlod? Amivel nem kell mókolni, csak használja az illető, és megbízhatóan teszi a dolgát?

(#66362) intelMMX válasza pete_21 (#66361) üzenetére


intelMMX
senior tag

Valamelyik 4 magos lenne szerintem a nyerő.

(#66363) this is life válasza Sanyabá (#66360) üzenetére


this is life
Ármester

Hat eleg huzos az aruk meg most isí, ahogy nezegetem , kb 50000-60000ft korul mennek vagy dragabban ... a lassan ket eves akksi azert biztos hogy messze van a tokeletstol, de ha jo kezekben volt akkor van benne kraft bosegesen . A hw korrekt van benne ero, ram is akad ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#66364) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy az Asus ME173X (Memo pad HD 7) miféle memókártyával bír el? A kézilönyve mindössze annyit említ, hogy microSD és microSDHC. Azt már nem írja, hogy maximum mekkora kapacitású lehet, és azt sem tudom, hogy a Class 10, UHS-I, U1, microSDXC jó-e bele.

[ Szerkesztve ]

(#66365) Throme válasza mefistofeles (#66359) üzenetére


Throme
veterán

Az ingyenes verziót kipróbáltam. Az elindult. Valószínű nem kopatibilitás a gond.

Furcsaságot én is tapasztaltam. Pl sima sd minőségű mkv akadozva, szaggatva fut. Aztán egyik app beéllításában a hardveres dekódplás helyett a szoftveresre átkapcsolva már jó is.

(#66366) cidalain válasza C. s. (#66364) üzenetére


cidalain
veterán

Max 32 GB, boven eleg a Class 10. (Ha csak kepek/videok tarolasara kell akkor a Class 4 is eleg lehet. De itt nincs nagy arkulonbseg, szoval vegyel inkabb 10-est)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66367) Rekureku


Rekureku
tag

Sziasztok!
Max 50k ig keresek tabletet. Net, FB, alap játékokhoz.
Eddig a Acer Iconia B1-830-K239 8" 16GB tűnik szimpatikusnak de nem ismerem a márkát.
Lenne esetleg jobb választás, akár 7" ban is érdekelne. (Olcsóbb az se baj :DD )
Köszi a segítséget!

(#66368) -B-


-B-
senior tag

Sziasztok!

50.000 Ft körül keresek tabletet:
- 8 vagy 10 collos
- új legyen, megbízható helyről, magyarországi garanciával
- amire használnám: net, facebook, youtube, ebook, zene, film (játék nem fontos)
- csak wifin használnám

Mit tudnátok ajánlani?

(#66369) Sanyabá válasza this is life (#66363) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm, én is úgy 50 ezerre gondoltam volna. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#66370) C. s. válasza cidalain (#66366) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Az a vicc, hogy ahol én néztem, ott a class 4-es még drágább is 2000 Ft-tal!
Az UHS mehet a tabomba? Vagy az nem olyan különbséget jelent, ami ilyen szempontból számít? :B

(#66371) cidalain válasza C. s. (#66370) üzenetére


cidalain
veterán

Nem tudom kompatibilis e. De tuti nem hasznalnad ki.
Fotogepbe is eleg cl10 pl 4k videofelvetelhez. Ennel gyorsabb meg felesleges penzkidobas. Inkabb egy sok garos cl10. Samu, sandisk ultra 10 ev garival pl.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66372) sonaj0203 válasza intelMMX (#66337) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Neked is seniman. :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#66373) takkert


takkert
tag

Hello
Valaki nem tudja hogy iithon lehet medion tablettet venni?

(#66374) cidalain válasza takkert (#66373) üzenetére


cidalain
veterán

az aldi forgalmazza, de nem állandó termék a kínálatban.
és nem is minden típus kerül el hozzánk.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66375) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Sziasztok!

cidalain vagy aki ért hozzá légyszi kommentálja a gondolatmenetemet hogy helyes-e :)

1., Tabletet szeretnék venni. 10-es méretű kéne. Androidosat. Semmi extra tudásra nincs szükségem, de nem ártana egy jó hardver az időtállóság miatt. A topikot olvasgatva sajnos itthon elég drága móka egy normális vas.
2., A kínaiaktól nem idegenkedem. A Teclast, Onda, Chuwi márkákat ajánlottak. Ezek ár/értékben körökkel verik az itthoni márkás versenyzőket.
3., beszerzési forrásként a gearbest-et és banggood-ot ismerem van még megbízható alternatíva?
4., Most épp nem látok Eu raktáras termékeket. Az áfa miatt viszont jó lenne ilyen forrásból. Várjak pár napot szokott lenni?

http://shrimpland.hu/

(#66376) csendes válasza Shrimplandhu (#66375) üzenetére


csendes
őstag

Gearbest és tinydeal EU raktárban szokott lenni, és van most is. Banggood EU raktárban még tabletet nem láttam.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#66377) cidalain válasza Shrimplandhu (#66375) üzenetére


cidalain
veterán

Ha nem idegenkedsz a kínaitól, és lenyeled a problémásabb garanciát, akkor jó választás lehet.
EU raktár: ha van időd várjál, ha nincs, ne várjál :) Senki sem tudja hogy lesz e valami EU raktáron. És ha igen, mikor.

Ha megfelelően olcsón van kínából ingyen szállítással, akkor áfával együtt is versenyképes lehet: EU raktárakból általában van 15-20 dollár posta, ami kb egyenértékű egy 100 dolláros cucc áfájával. Kínából vigyázz, mert az áfát a postaköltséggel együtti árra fizeted, így onnan csak akkor rendelj, ha ingyen van a posta. plusz még van vámkezelési költség is kb 2000 Ft. (viszont ha átcsúszik a vámon akkor nagyon jól is járhatsz)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66378) Shrimplandhu válasza csendes (#66376) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Köszi mindkettőtöknek a gyors választ.
A tiny-n tényleg van EU raktár szinte mindegyik termékre (cserébe picit vastagabb ceruzával írnak) A GB-n én nem láttam most EU-s terméket. A múltkor valaki linkelt innen a fórumból egy Teclast-ot (a GB-ről EU-sat) de az hamar elfogyott.
A dual rendszertől ne féljek igaz?
Az intel procik szeretik az Androidot? (régebben mintha olvastam volna problámákról e témában)

http://shrimpland.hu/

(#66379) bazsimano válasza Shrimplandhu (#66378) üzenetére


bazsimano
őstag

bizony a tiny-nal "joval"dragabb! kicsit meglepo volt nekem is az arak kozti kulonbseg.

En is sajnos lecsusztam a gb-s teclasrol, pedig azt szerettem volna. csak kicsit meggondolom magam mindig hogy most kell-e vagy sem...mert gondolni kell a csaladi koltsegvetesre :)

de szerintem ha kijon megint gb-n 35 korul akkor valoszinu rendelek...bar onnan is rosszakat hallottam hebe hoba...nem erkezik meg az aru, nem adjak vissza a penzt, csak pontokra valtjak...

(#66380) Shrimplandhu válasza bazsimano (#66379) üzenetére


Shrimplandhu
tag

35 körül hány collos? 8 v 10?

http://shrimpland.hu/

(#66381) bazsimano válasza Shrimplandhu (#66380) üzenetére


bazsimano
őstag

9.7"... volt hozza kupon ugy jott ki 35-37re most mar nem emlekszem...es eu raktarbol...

(#66382) C. s. válasza cidalain (#66371) üzenetére


C. s.
addikt

Csak azért kérdeztem, mert az Adata olcsóbb egy százassal és mégiscsak UHS-I, valamint élettartam garis szintén, de inkább nem kockáztatok. Az én választottam (Transcend) adapterrel együtt 5546 Ft.

Amit így kapásból találtam Samsungot, az 10527 Ft és UHS-I-es, 1+9 év garanciát adnak rá, a Sandisk ultra meg csak egy picit drágább, és oda meg ki sem írták a garit, de az biztos, hogy az élettartamnál rövidebb. Mindkettő drágább. (Az adapterrel csomagoltakat néztem.) Biztos lehet ennél kedvezőbb áron is találni, de most sürget az idő, ez a vásárlás nem volt bekalkulálva, de döglődik a tabom és menteném a menthetőt. Még ma venni kell egy kártyát. Hát ez van. :O
Azért köszi!

(#66383) DiscoDan


DiscoDan
csendes tag

Sziasztok.
Én is tablet vásárlás előtt állok.
A lényeg, hogy hosszú utazások során lenne használva (7-8 óra).
Szinte kizárólag interneteznék, valamint filmet néznék (jó minőségű forrás) rajta, játszani biztosan nem fogok a tableten.
Fontos a hosszú akksi idő, valamint a jó minőségű kijelző.
A kijelző mérete essen '8 és '10,5 közé.
Mindegy, hogy új vagy használt, és inkább a hazai beszerzést preferálnám.
Ha van valami régebbi jól bevált típus, ami a fentieknek megfelel, az lenne a legjobb, ha nincsen, akkor valamelyik újabb típus is megfelel.
Összeghatár 100-110 e ft.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#66384) tjb007 válasza C. s. (#66382) üzenetére


tjb007
nagyúr

Visszafelé kompatibilis, szóval lányegében mindegy, hogy UHS-I-es vagy sem, maximum nem fogod tudni kihasználni a elméleti maximális sebességet.
Az SDXC az, ami problémás, ugyanis más fájlrendszert használ. Egyedül ennél kell figyelni.

(#66383) DiscoDan

Lenovo Yoga 2 Tablet 8 vagy 10

[ Szerkesztve ]

(#66385) C. s. válasza tjb007 (#66384) üzenetére


C. s.
addikt

Nagyon köszönöm, hogy eloszlattad a ködöt! :)

(#66386) nagyzoliph


nagyzoliph
csendes tag

Sziasztok! Mai nap kenyelmi szempontból arra jutottam venni fogok egy tabletet. A kérdésem az lenne: Mik a tapasztalatok markak esetében? Érdemes ismeretlenebb markába fektetni vagy sok vele a szoftveres/ memória es megbízhatósági probléma? Milyen olyan markak vannak amit ajanlatok es melyek amiket mindenkepp kerüljek? A gép lényegében filmezés netézésre lenne hasznalva. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#66387) Shrimplandhu válasza DiscoDan (#66383) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Én a 10' méretet javasolnám. Nézve jóval nagyobbnak érződik mint a 7-8 collosok. A helyedben megnézném élőben (pl. MM) hogy melyik tetszik jobban. A kisebbek kompaktabbak a nagyobbat már macerásabb vinni-hordani.
Akksi időben szerintem visítva bírnak ki ennyit. Ezt meg kitapasztalod, ha nem bír annyit akkor egy powerbank (3-4-5 e ft) megoldja ezt a gondot.
Használtat én csak eredeti garanciával vennék.
Ha a nagyobb felbontást preferálod szerintem 70-80 körül már vannak jó gépek. Ajánlani nem tudok konkrét típust.

http://shrimpland.hu/

(#66388) biokox


biokox
tag

Sziasztok lehet hülye kérdés, létezik olyan tablet amin van koax kimenet?

(#66389) Arti1


Arti1
aktív tag

10" környékén mi a szokásos normális minimális felbontás? 4:3 arányú képernyővel gyártanak még 10" környékén tabletet? Ott milyen felbontás ajánlott? Köszi!

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#66390) tjb007 válasza biokox (#66388) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem létezik.

(#66389) Arti1

Az, hogy kinek mi a normális egyéni megítélés kérdése, a nagyon minimum viszont 1280x800.
9,7 hüvelykes kijelzőátlóval pedig rengeteg modell létezil, ezek 99%-ban kétféle felbontással érhetők el: 1024x768 és 2048x1536.

(#66391) biokox válasza tjb007 (#66390) üzenetére


biokox
tag

Köszönöm a választ.

(#66392) Arti1 válasza tjb007 (#66390) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm! Jól gondolom, hogy a 9.7" az 4:3-as arányt jelent mindig?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#66393) C. s. válasza tjb007 (#64914) üzenetére


C. s.
addikt

A 3. ponttal kapcsolatban:
Ha most csinálom ezt végig, akkor a jelenleg már belakott rendszeremet fogom tudni menten vagy csak az ezt követő változásokat? (Azóta még nem volt "időm" megcsinálni, amiről beszéltünk, most meg égetővé vált. Tudom, tudom :W ) Nagyon nehezen igazodom ki (igazából sehogy) ebben a dologban és folyton csak halogattam.

(#66394) cidalain válasza biokox (#66388) üzenetére


cidalain
veterán

Mar megvalaszoltak, de azert erdekelne hogy mire kellene koax kimenet?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66395) Arti1 válasza cidalain (#66394) üzenetére


Arti1
aktív tag

Pl. régi képcsöves TV-re rákötni filmnézéshez? Ahol van scart vagy rca bemenet ott nem olyan nagy kunszt, van hdmi-rca átalakító ebay-en egy csomó, de ahol csak coax van, az már nagyobb művészet... Bár azt hiszem láttam olyan átalakítót is ebay-en, ami coax-osra alakít (rf modulátor) de több, mint 10 eFt még kínából is...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#66396) Rekureku válasza Rekureku (#66367) üzenetére


Rekureku
tag

Lehet unalmas volt a kérdés vagy nincs rá jó válasz :) , de ha esetleg tudna valaki segíteni megköszönném! :))

(#66397) pjen válasza Arti1 (#66395) üzenetére


pjen
félisten

Valami öreg videód nincs?Azon van scart bemenít és koax ki.

(#66398) cidalain válasza Arti1 (#66395) üzenetére


cidalain
veterán

Ertem en, de a koaxon analog jel megy, egy ilyen kutyu meg azt se tudja mi az hogy analog. Namost ez nem ugy megy hogy osszedugunk 2 akarmit ami osszeillik aztan akkor megy :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66399) kisspall válasza Arti1 (#66395) üzenetére


kisspall
aktív tag

Egyszerű a megoldás. A könnyen beszerezhető hdmi-rca kábelhez veszel még egy rca-koax átalakítót és már kész is.
Az ájulás határán levők szedjék össze magukat, nyilván csak vicceltem, de nem alaptalan ez a tréfa, tényleg találtam rca to rf kábelt, ami ugyanúgy (nem) működik, mint a hdmi-rca.
[link]
Akkora sikere volt, hogy kapásból elfogyott.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66400) takkert


takkert
tag

hello
tinydeal megbízható mert eu rakráron van nekik techlast x98 air

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.