Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) dorqa95


dorqa95
csendes tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm érdeklődött, hogy milyen tabletet vegyen maximum 40 ezer forintért. Az eszköz leginkább filmnézésre lenne használva (mind sd kártyáról, mind pedig OTG-n keresztül pendriveról), és ebből adódóan jó lenne, minél hosszabb akkumulátor üzemidő. Mindenképpen új, itthoni, garis, 7-8 colos terméket szeretne. Milyen tabletet ajánlanátok ebben az árkategóriában? Én sajnos az aktuális felhozatallal már le vagyok maradva :D Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#66952) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tabletet szeretnék venni és ebben kérnék segítséget tőletek.
Az összefoglalót olvasva ilyen kéne:
10 colostól nem kisebb.
Új.
Itthoni boltból.
Ebben a fontossági sorrendben kéne:
1. Film - (minimum 1280×720),
2. Net - Leginkább a PC-m szeretném irányítani vele, amire nagyon kéne, értem ezalatt, hogy akár ágyból, vagy távolról elérni minden műveleteit!
3. Játék - Abban az árkategóriában folyékonyan.
Max 70.000 Ft
Ram: minnél nagyobb, lényeg, hogy ne fagyon le!
Fekete. Műszaki dolgaim mind sötét szinüek.

Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#66955) tjb007 válasza Joccc07 (#66948) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez oké, de melyik androidos partícióhoz?

(#66951) dorqa95

Huawei MediaPad T1 8.0, Samsung Galaxy Tab 4 7.0, de a legjobb választás a refurbished ASUS ME572C lenne, csak ez ugye nem vadonatúj.

(#66952) makoss

Acer Iconia Tab B3-A10, ASUS ZenPad 10 Z300C (2GB RAM)

(#66953) bodrik11

Átlagos használatra az A10-70 is megfelel, a Tab 2 A10-70 viszont magától értetődően jobb választás a nagyobb felbontású kijelző, az erősebb SoC és a dupla annyi RAM miatt.
Ezeken kívül még szóba jöhet az Acer Iconia Tab B3-A20, az Acer Iconia Tab B3-A10 és az ASUS ZenPad 10 Z300C is (ebben van mág 2GB RAM).

(#66957) Füge007


Füge007
senior tag

Sziasztok!

Alcor Zest D714I táblagéppel volna problémám, a WIFI hálózatot látja, de nem tud rá csatlakozni, mi lehet ennek az oka, és mi lenne rá a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Füge

(#66958) makoss válasza tjb007 (#66955) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R
Amúgy mostanában mi a legkedveltebb ár/érték arányban amit itthonról is beszerezhető?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#66959) intelMMX válasza Füge007 (#66957) üzenetére


intelMMX
senior tag

Idő be van állítva? Úgy rémlik néha ilyen gond is van.
X8amon pl a Rom miatt volt egyszer ilyen. Egy firmware telepítés éppenséggel nem árthat.

(#66960) Amadako


Amadako
tag

ha a tabletet a tv-be,laptop-ba szeretném dugni akkor az a lényeg,hogy hdmi kimenet legyen rajta ugye?

(#66961) varmi2 válasza Amadako (#66960) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha tv-re akkor igen. De laptopba? A laptopokon a hdmi kimenet, nem bemenet, így oda ha rádugod, nem fog történni semmi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#66962) whiskeys


whiskeys
őstag

Sziasztok, lenne egy kérdésem. Van egy concorde tabletem és USB-n nem tölt csak a sima töltöjén, aminek az a kicsi vége van. Hogy lehet hogy USB-n csak adatot lehet küldeni PC - n keresztül, de tölteni nem tölt.... 😞

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#66963) pjen válasza whiskeys (#66962) üzenetére


pjen
félisten

Az én navim is csak a töltö csatin tölt,USB n nem.Nem is egyforma a két csati.Így van kialakítva,attól még jól egy.

(#66964) whiskeys válasza pjen (#66963) üzenetére


whiskeys
őstag

Nem találkoztam még ilyennel. Nekem mindegyik Tablet töltött USB-n.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#66965) dorqa95 válasza tjb007 (#66955) üzenetére


dorqa95
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

(#66966) pjen válasza whiskeys (#66964) üzenetére


pjen
félisten

Dehogynem,hát most írtad,hogy a Tied ilyen. :DDD

(#66967) ajuhasz


ajuhasz
tag

Sziasztok.
Frissítési gonddal küszködöm egy Asus Padfone 2 őn. Tudom hogy nem teljesen tablet csak félig de hátha tud valaki segíteni.
Tudnátok -e nekem segíteni a pontos lépésekről mert én a leírás alapján nem jutok előrébb. nekem nem jelenik meg a frissítési ikon amit a leírás ír.
Válaszotok előre is köszönöm. :R
Üdv_ ajuhasz

(#66968) whiskeys válasza pjen (#66966) üzenetére


whiskeys
őstag

Vicces. Akkor eddig....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#66969) Joccc07 válasza tjb007 (#66955) üzenetére


Joccc07
addikt

Vagy úgy! A data partíció méretét növeltem.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#66970) Analytikind


Analytikind
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni tablet vásárlással kapcsolatban.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? - 8-10"
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? - Új készüléket
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? -Itthonról szeretném vásárolni
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) - olvasás, internetezés, filmezés
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? - 50.-60.000

Ha vannak konkrét elképzeléseid, például négymagos processzort szeretnél és 2GB RAM-ot, 3G/LTE modemet, vagy ha épp fehér színű készülékházra vágysz, akkor oszd meg velünk ezeket is, így könnyebben és gyorsabban találhatunk egy számodra megfelelő modellt. - simkártya elérhetőség nem szükséges.

(#66971) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Teclast x98 AIR III tabletem amire szeretnek uj Romot felrakni ra. Namarmost minden leirasban azt szajkozzak hogy elotte csinaljak egy teljes rendszer mentest. Azert hogyha gebasz lenne, vissza tudjam rakni az eredeti rendeszt. Ez eddig rendben is van es logikus is de sehol nem talalok leirast hogy ezt hogyan. Tudnatok nekem ebben segiteni? Ahogy en latom szinte minden ezkoz eseteben ez mashogy mukodik, jo volna egy leiras lepesrol lepesre mit is kene hozza csinalnom. Nem akarom rogton teglasitani a tabletett :). Elore is koszonom

Miert?????

(#66972) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Amint látom, az Alcor O819m kifutott, nem lehet már kapni.

Ebben az árkategóriában van más alternatíva (bár sejtem a választ)? A 8-10 körüli kijelzőhöz, a 2 Gb RAM-hoz, a GPS-hez, illetve a modemhez, meg a telefonként is használhatósághoz ragaszkodnék.

[ Szerkesztve ]

(#66973) tjb007 válasza makoss (#66958) üzenetére


tjb007
nagyúr

Attól függ, hogy mi az összeghatár. Ha a te elképzeléseidnél maradunk, akkor azok amiket írtam.

(#66967) ajuhasz

Nagyobb sikerrel járnál a topikjában: [link]

(#66970) Analytikind

Acer Iconia Tab B3-A10, ASUS ZenPad 10 Z300C, Acer Iconia Tab B3-A20, Acer Iconia Tab B1-830, Lenovo Tab 2 A8

(#66972) Hauptmann

Nincs. Gondolom ezt a választ sejtetted.

(#66974) Analytikind


Analytikind
csendes tag

Asus MeMo Pad 10 vagy Acer Iconia Tab B3-A10 ? Pro - kontra?

(#66975) Hauptmann válasza tjb007 (#66973) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, ezt a választ vártam. :D

Akkor melyik tablet tudja a felvázoltakat, és mennyiért?

(#66976) Cselo


Cselo
csendes tag

Sziasztok,

Tablatet keresnék gyereknek, iskolai készségfejlesztő feladatok, memóriajátékok, kirakósok (értsd: nem perf. igényes alkalmazások, a funkció fontosabb, mint a felbontás és képminőség)

4 core / 1GB RAM alá nem szeretnék menni. belső memória amíg SD-vel bővíthető nem annyira fontos. Relatív új Android verzió (Azt gondolom minimum 4.4)

kijelző: minimum 7 coll, de ha lehet nagyobb. 5 colos telefonon már picik, nehezen megfoghatók a kis méretű cuccok.

Lehet használt is, de akku fontos, hogy bírja. Így azt gondolom elsősorban új legyen.

Itthoni beszerzés.

30e. HUF keretből.

Lenovo telefonom van (A536), nekem bejött, így a Lenovo A7 -est néztem, huszon pár ezerért. (Ahogy látom van A7-10-20-30 is. minimális különbségekkel, így A7-10 a kiszemelt)

Szóval ha ennél nagyobb kijelzős megbízható készüléket tudok javasolni, akkor lehet átpártolok. (vagy megerősítetek az A7-10-ben ennyiért :) )

Köszönöm előre is!

(#66977) Cselo válasza Cselo (#66976) üzenetére


Cselo
csendes tag

Most látom, hogy az A7-10 nem elég specifikus, több partnumberen fut:

[link]

van aki világosságot tud vinni ebe?

[ Szerkesztve ]

(#66978) heaven


heaven
tag

Egy 7" iRulu tableten próbálom a "hard reset"-et, de sajnos No command hibaüzenetet kapok.
Hogyan lehetne előhozni a "recovery" menüt?

[ Szerkesztve ]

(#66979) cidalain válasza Cselo (#66977) üzenetére


cidalain
veterán

A vilagossag benne van a linkedben:
Az egyik 16GB-os hattertarral van, a masik 8GB-os.
Az utobbi az elterjedt itthon, a masikat hivatalosan meg nem lattam forgalomban. Csak 1 helyen lehet kapni, gondolom szurkeimport, annak osszes elonyevel hatranyaval. (Szurkeimport = legtobbszor afacsalt, trukkozott, kulfoldi afas, elonye = itthon megkaphato, olcsobban kaphato, hatranya: helyi bolti garancia, amivel sokszor kitorolheted...)
Kovetkezeskeppen a 8Gb-osra kellene rarepulnod, sok helyen kaphato, es akcioban kifoghatod akar mar 22 kornyeken is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66980) heaven válasza heaven (#66978) üzenetére


heaven
tag

Közben meglett a megoldás:

Power lenyomva és Vol+ egyidejűleg, behozta a recovery menüt...
:))

(#66981) Cselo válasza cidalain (#66979) üzenetére


Cselo
csendes tag

Köszönöm,

Ez azt is jelenti, hogy ár érték arányban nincs jobb? Mi lehetne a következő szint nagyobb kijelelzővel?

(#66982) cidalain válasza Cselo (#66981) üzenetére


cidalain
veterán

40-et bele kellene tolni egy jo 8-asba: Huawei Mediapad T1 8"

Hacsak nem jo neked a refurbished termek, mert akkor 30-bol mar Asus Memopad ME18CX veheto az Edigitalban pl (itt viszont van 8 es 16 gigas is, es csak 2000 Ft a kulonbseg, erdemes a nagyot venni)

7"-osbol nincs jobb ar-ertek aranyu a piacon most.
Esetleg az Asus Me176 CX szinten refurbished

8-asbol a fentiek ajanlottak szerintem, ha nem fazol a refurbished tematol, veheted az Asust siman.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66983) Cselo válasza cidalain (#66982) üzenetére


Cselo
csendes tag

Refurbished kerdeses... Milyen tapasztalatok vannak? Illetve tudom h. 30 at irtam max osszegnek, de 38 ert meg mar memopad 10es van refurbishedben. Szoval tartok a refurb. termekektol kicsit...

(#66984) helltp válasza cidalain (#66982) üzenetére


helltp
aktív tag

Én most fogtam ki egy fél éves huawei mediapad t1 8.0-t 25k-ért, nagyon best buy volt ennyiért. Barátnőm vette, egy nexus 7 2012-t váltott, de mióta megvan gyakorlatilag csak én nyomkodtam :D Nekem most ment tönkre az LG gpad 8.3-am, a kijelző kicsit pixeles így a fhd után, meg hiányzik a 2gb ram, de igazából ennyi pénzért nem tudok belekötni. A kijelző szép a snapi 410 kb mindenre elég az anyaghasználat meg az összeszerelési minőség van olyan jó mint a gpaden ráadásul van 4g az üzemidő meg valami eszméletlen, 3 napja vettem le a töltőről 6,5 óra kijelzőidő van benne és 30% - on van. :Y Gpad újkorában ennyit bírt összesen... A nexushoz meg kár lenne hasonlítani, mindenben köröket ver rá.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#66985) cidalain válasza helltp (#66984) üzenetére


cidalain
veterán

Nem veletlen mondom, az egy nagyon jo hardver.
A snapi 400, es utodja a 410 nagyon jol sikerult. Olyannyira hogy 400 van a sajat tabletemben, 410 a telefonomban, erre epitek magam is. Akinek egy jo ar erteku atlagos teljesitmenyu eszkoz kell, annak ez nagyon jo alap.

(#66983) Cselo
A refurb termekek jellemzoen csomagolasserult termekek. Az Asus helyezi vissza oket a forgalomba. Gari is van rajuk. Bevallalhatoak, de voltak, aki fogott ki olyat aminek elojott valami kinja (visszavitte gariba, megoldodott)
Ha ezeket passzolod, akkor az A7-10 es a Huawei (szigoruan a 8" verzio, a kisebbikben mas a hardver, gyengebb) marad a ket ajanlottam.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66986) sysrq válasza cidalain (#66985) üzenetére


sysrq
őstag

A refurb termékek jellemzően valamilyen hibával a gyártónak visszaküldött termékek amit javítottak (általában szoftveres a hiba) a gyártó újracsomagolja. Elenyésző a csomagolás sérült köztük.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#66987) Cselo válasza sysrq (#66986) üzenetére


Cselo
csendes tag

És ha már 30 fölé kalandozik az ember árban akkor ott van a "Asus Transformer Pad TF103CX 16GB Refurbished" 35ért.

Már csak dönteni kell, köszönöm az info-kat!

(#66988) cidalain válasza sysrq (#66986) üzenetére


cidalain
veterán

tök jó, mert van ahol meg azt olvasni, hogy jellemzően csomagolássérült, vagy szállítássérült termékekről van szó. dönts. mindenesetre, ha hardver vagy sw hibáról van is szó adott esetben azt gyári megoldással javítják gyári új szintre. azaz nincs lezúzott hátlapos gép SW frissítéssel, mert ilyenkor a hátlapi is cserére kerül pl.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#66989) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Most kaptam egy Asus Fonepad 7-et (FE170CG)
4.4.2 rendszer volt rajta és addig nem volt semmi baja. Viszont frissítettem a gyári lollipoppra (5.0)
Azóta az érintések 15-20%-ban kétszer-háromszor is hozzá kell érni a képernyőhöz mire reagál a tablet.
Szerintetek mi lehet a hiba vagy tudtak mutatni egy részletes leírást hogy hogy tudom vissza tenni a 4.4.2-őt?

A segítséget előre is köszönöm.

(#66990) csendes válasza sysrq (#66986) üzenetére


csendes
őstag

Üzlettől is függ. Az ED-ben az van amit írtál, EMAG-nál pl. karcos is lehet a refurbished cikk, ezt ők írják a saját oldalukon.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#66991) tjb007 válasza helltp (#66984) üzenetére


tjb007
nagyúr

Snapdragon 410 csak a 4G-sben van, a Wi-Fi only Snapdragon 210-es, ami a 410-nél gyengébb képességű.

(#66989) Dzsabba

[link], vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#66992) Gawamatsu


Gawamatsu
senior tag

Hali,

táblát keresek.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? - 8-10"
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? - Lehetőleg új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? - Kb mindegy, csakdrága a posta
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) - Film (720p) és internet
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül. - 50-70k

Full fekete lehetőleg, fehér és egyéb színes nem kell. Ezüst határeset. 3/4G nem kell, csak wifi, de GPS legyen.

Én két típust néztem ki és tapiztam meg többek közt:
Asus Zenpad 10 és Lenovo Yoga 3-8 (10-est nem láttam). Asus 2Gb RAM, Lenovo csak 1, de annak az akkuja bír jó sokat. Főleg 10-12 órás kocsikázáshoz kellene offline GPSnek, filmekhez és játékhoz (az egyszerűbbek, ami elmegy egy napelemes számológépen is).

Az Atom x3-C3200-ra nem mindenki mondott jókat, ahogy a Zenpad-ra magára sem. Tapintása is inkább kellemetlen. A Yoga 3 ellenben jófogású, viszont a proci az nem igazán mai darab és a 1Gb sem túl időtálló.

[ Szerkesztve ]

(#66993) Gawamatsu


Gawamatsu
senior tag

Még ha Yoga Tab 3 Pro 10 lenne nálunk elérhető, az lenne a tökéletes kompromisszum...

(#66994) Amadako


Amadako
tag

Sziasztok
KIANO Intelect 10 3G , a Asus ZenPad 10 Z300CG-1A027A ról kaphatnék véleményt?

köszönöm

(#66995) pruzsi


pruzsi
őstag

Hali!
Volna egy prestigio multipad 2 pro duo 7.0 tablet erre szeretnénk másik romot tenni mert a gyári egy kalap...
Valaki tud ebben segíteni, telót már rootoltam tettem másik romot is rá de tablettal még nem próbáltam.

(#66996) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Sziasztok!
1 kérdés: Mtech Atab7 3G típusú tablethez van fennt valahol a neten letölthető gyári ROM? Mert én kerestem mindenhol a neten, de nem találtam, vagy ami volt link, az sem él már sajnos. Előre is köszönöm a segítséget.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#66997) hokukac


hokukac
csendes tag

Hali
Segitene valaki?
Asus tableten telepített Skype az indításkor azt irja ki hogy
„A Skype alkalmazás sajnos leállt”
A tabon 4.4.2 android rendszer van
A Skype eltávolítása után ujra telepítve, de minden marad a régiben, nem indul
Mi a teendő?
Köszi

(#66998) kissb0913


kissb0913
csendes tag

Sziasztok!
Kislányomnak szeretnék születésnapjára tabletet. Ő még kicsi (6 éves), de imádja az ilyen kütyüket. Igaz napi 1 óra a maximális limit számára. Néha elképzelhető, hogy én is használnám.
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 7 és 10 között. Bár a 10-est lehet hogy már nagynak és nehéznek gondolnám a kora miatt.
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Új készüléket szeretnék.
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Itthonról.
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Játék, internet, mesenézés, zenehallgatás és valószínűleg sok sok fotókészítés és videózás. Utóbbi kettőt nagyon szereti.
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 30 és 60 ezer között.

Nem szeretnék neki gagyit venni. Olyan tablet kellene ami normálisan használható (nem lassul be, képminőség is rendben) és inkább preferálnám a min. 1 Gbyte-os memóriát és a 16 Gigás tárhelyet, bár ha 8 az sem vészes.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#66999) Dzsabba válasza tjb007 (#66991) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Köszönöm.

(#67000) vinpilu


vinpilu
senior tag

Samsung tavasz váró akciók vannak, érdemes szétnézni. Például az S2 8" T710 most 120 ezer helyett 100 ezerért megy a boltokban.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.