Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) BLUE TORNADO válasza tjb007 (#67848) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Megnéztem konkrétabban. Xbox Udraw tablet a neve

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#67852) tjb007 válasza baandii (#67850) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kérdés egyik felét meg is válaszoltad magadnak: 1-2GB-ost. Azt viszont, hogy melyik szolgáltatónál neked kell eldöntened, neked kell megnézned melyiknél milyen tarifák vannak.

(#67851) BLUE TORNADO

Az nem tablet. Az csak egy kiegészítő (rajztábla+kontroller egyben) Xbox 360-hoz, önmagában semmire sem használható.

(#67853) asdf_ válasza baandii (#67850) üzenetére


asdf_
veterán

2.5k hufert 3GB a bluemobile-nal, ha 1GB eleg, akkor mychat a telenornal 2 ezerert (kozssegi media korlatalan), Vodanal 1500/1GB a megujulo, 2000 az egyszeri, T-mobile-nal 1GB 2490 Ft.
De az ilyen kerdeseket sosem ertem, leven itt tetted fel a kerdest, kenyszeruen van interneted, a szolgaltatok oldalan meg kb. 5 perc megtalalni a lehetosegeket. Pont ugyanennyibe telt volna neked is, mint most nekem. :U

[ Szerkesztve ]

(#67854) drnet válasza koncsik (#67840) üzenetére


drnet
aktív tag

Az 1GB RAM nem kevés? GPS-t nem is próbáltad? Az is érdekelne, mert elvileg van rajta, de szeretném tudni, hogy jól működik-e rajta. Oprendszer 5.0?

(#67855) koncsik válasza drnet (#67854) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Minecraft és egyéb játékokkal teszteli a fiam. Eddig jól bírja az install, uninstall nonstop terhelést.
GPS-t nem próbáltam, 5-ös droid (eddigi androidos cuccaink ainol auroa, concorde első 9,7-es tabja - isten nyugosztalja őket -, wayteq 100qcr, aldi-s medion tab). Eddig nekem ez a legfürgébb, nagyon szerethető kis jószág. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#67856) ballington


ballington
addikt

Sziaztok!

8"-os android tabletet vennék 60k-ig, a következő paraméterekkel: 1080p felbontás, nagyobb akku, bővíthető, nem kell SIM. Lehet kínai is a megbízhatóbb fajtákból, ami beszerezhető úgy, hogy június 20-ra legyen meg.
Főleg film, youtube, twitch-re használnám. Esetleg böngésző.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#67857) Snooker147


Snooker147
tag

Sziasztok!

Ajánlatok légyszi egy jó tabletet!
8-as méret,androidos,45k-ig.
Köszi.

(#67858) cidalain válasza Snooker147 (#67857) üzenetére


cidalain
veterán

Acer Iconia Tab B1-850 8" (1/16GB, 8 magos)
Lenovo TAB2 A8 (1/16GB, 4 mag)
Huawei MediaPad T1 8" Wifi (1/8 GB, 4 mag)

Ezekből lehet válogatni, kb ilyen sorrendben ahogy írtam.

(#67856) ballington
Hazai beszerzés nagyjából kizárva, 60 alatt nincs fullHD 8"-os tab.
Chuwi Hi8 Pro dualboot
Teclast X80 Pro dualboot
aztán kb ennyi is.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67859) taip válasza cidalain (#67858) üzenetére


taip
senior tag

Kis kiegészítés #ballington:
A Hi8 Pro-t nem ismerem, de a sima Hi8-nak elég gyenge az akkuideje, szóval ha ez szempont, akkor nem nyerő.
Plusz nem valószínű, hogy Kínából ideér szűk 3 hét alatt, csak EU raktár jön szóba, ott kérdéses, hogy van-e.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#67860) ballington válasza cidalain (#67858) üzenetére


ballington
addikt

Ja, kb én is így látom a dolgot. Ha a chuwi-t meveszem, melyik oldalt preferáljátok: gearbest vagy tinydeal. Utóbbi honlap szerint van németben.

(#67859) taip: 4000mAh-s az akkuja, a Hi8-nak nem tudom

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#67861) cidalain válasza taip (#67859) üzenetére


cidalain
veterán

Az akkuidő relatív, erősen használatfüggő, én a kívánt kijelzőfelbontás, és megadott ár alapján írtam le két típust. (a személyes tapasztalatom, hogy otthoni használatnál azért el lehet ezekkel pötyögni egy teljes napot, persze nem 0-24-ben bekapcsolva és nyomkodva)

A logisztika más kérdés, meg kell nézni hol kapható éppen, EU raktár nyílván preferáltabb.
Ha nincs akkor emberünk eldönti hogy bekockáztatja e kínából.
Ha nem, akkor meg lejjebb adja az igényeket, vagy felemeli az árat.

Minden triviális dolgot nem írhatunk bele az ajánlásba.

(#67860) ballington
mivel a tinydeal szerint tényleg van nekik német raktáron, az idő miatt én ezt választanám.
bár mostanában GB kínából is jött meg cuccom 2-3 hét alatt (több is), de az nem tablet volt, hanem apróság.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67862) ballington válasza cidalain (#67861) üzenetére


ballington
addikt

Igazából az akku idő annyira szempont, hogy ha netán buszozok 20+ órát franciába, vagy repülök most NY-ba, ne kelljen félnem attól hogy 3 óra alatt lemerül. Otthon nem gond, mert helyben van a konnektor. De majd tesztelem és ha nem bírja olyan sokáig, max veszek egy powerbankot.
Azért kérdeztem, melyik oldalt ajánljátok, hátha van valakinek rossz tapasztalata vagy hallott valamit valamelyikről. De így marad valószínű a TD.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#67863) taip válasza cidalain (#67861) üzenetére


taip
senior tag

Nem azt mondtam, hogy nem lehet jó választás a Chuwi, hanem azt, hogy a tapasztalatok szerint nem sokat bír az aksi (a fórumában ezt többen is állították). Szóval egy dolog, hogy 4000 mAh-s az aksi, de a tapasztalat, hogy az átlag alatti az az idő, ami alatt lemerül és tölteni kell.

És ha éles a jún. 20-ai határidő, akkor erős kockázata van a Kínából rendelésnek, meg kell nézni EU raktárban. Állítólag van, akkor nincs gond.

ballington:
Egy powerbank mindenképpen ajánlott szerintem.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#67864) cidalain válasza ballington (#67862) üzenetére


cidalain
veterán

chuwi már type C csatlakozós, powerbanknál arra figyelj, hogy ne fix kábeles legyen

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67865) varmi2 válasza cidalain (#67864) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mutass már egy fix kábeles powerbankot. :)

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67866) cidalain válasza varmi2 (#67865) üzenetére


cidalain
veterán

pl én az autós töltőkön röhögök, hogy csomó olyan van amiből fixen kilóg a microusb kábel.
innen gondolom hogy előfordulhat ilyen powerbankban is.

nem ismerem a powerbankok világát, de simán el tudom képzelni hogy van olyan.
abban az esetben -2 csatlakozó, ami -230 Ft az előállítási költségből.

éééééés tessék :D
másik ami nem is annyira noname

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67867) asdf_ válasza ballington (#67862) üzenetére


asdf_
veterán

Akksi kapcsan: jelenlegi -kinai- tabletem akksijanak kapacitasa A mAh, az akksira B mAh van irva (B<A), tenylegesen pedig C mAh-t tud (ertelemszeruen C<B), tehat siman lehet, hogy a 4000-nek bekamuzott akksi valojaban jo, ha 3000 kornyeki. Ezt tartsd szem elott.

(#67868) 5381 válasza cidalain (#67866) üzenetére


5381
aktív tag

Én is meglepődtem ezen, de elég sok beépített csatlakozóval van.

(#67869) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni! Van egy Mtech aTab9.7 3g tabom ami használhatatlan lassú, komolyan azon gondolkodom hogy odaadom anyának vágódeszkának. 4.0.4 es rendszer van rajta volt már factory reset is, alapvetően jól működik nehézkesen de a youtube is bejön de ha betöltött akkor már ott is tök jól játsza a videókat. A lényeg hogy szeret gondolkodni. Mit tehetek? :R

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#67870) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!
Anyám részére vennék egy 8-10" tabletet.
Jelenleg valami 3 éves Myaudió dual core, 8" os példánya van.
De sajnos nem egyszer az agyára megy mostanság a teljesítménybeli korlátok miatt/fagyások és egyebek miatt.
+ szerencsétlenségére le is ejtette a minap és pókhálósra repedt a kijelző.. kuka. :P
Tudnátok ajánlani bármit 15-20 ezer ft között( akár használtan is) mellyel meglephetem?

Válaszotok előre is köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

(#67871) cidalain válasza 1989rigo (#67869) üzenetére


cidalain
veterán

semmit nem tudsz tenni a factory reseten kívül. ma már korszerűtlen 1 magos soc van benne (ha jól látom).
tényleg a vágódeszka a legjobb megoldás ha az agyadra megy, és inkább venni egy újat.
egy-egy ilyen tablet (ami vásárláskor eleve nem volt csúcskategória) 2-3 év után nyomorultul elröregedik, és az alapvető funkciók használata is problémás lesz, idegesítő lesz használni. (persze nem a tablet lett szarabb, hanem a programok, és az emberi igények kívánnak egyre erősebb gépet)

(#67870) Kingcold
nehéz ügy, újonnan az első értelmes verzió csak 7"-os, és 23 körül kezdődik az ára. 8-10"-os mérethez 35-40-re kell emelni a limitet.
használt piacon lehet szerencséd, de ott is inkább 7" az esélyes ebben az ársávban. nézegess (akár itt az aprón), ha találsz jónak tűnőt, gyere vissza kérdezd meg hogy az megvehető e. Lenovo, Asus vonalon nézelődnék használtban, de vannak ezek közül is olyanok, amiket már nem vennék meg.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67872) Kingcold válasza cidalain (#67871) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Rendben!
Köszönöm. Igazad lesz. Elég lenne egy 7 es is.
Körülnézek aztán jövök.:R

(#67873) Kingcold válasza Kingcold (#67872) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Hirtelen őket találtam:
[link]
[link]
Máskülönben, rengeteg Asus Nexux 7 et találtam. :)

(#67874) superg válasza Kingcold (#67873) üzenetére


superg
senior tag

Kianiak nem játszanak?Gearbesten pl Teclast X80HD 8 77$ [link] kicsit kilóg a keretből,meg ezzel a tipussal nincs tapasztalatom
De használtan valami chuwi vi8/ onda is jó lehet ha már kibirt fél egy évet rendben lesz gondolom én.

(#67875) cidalain válasza Kingcold (#67873) üzenetére


cidalain
veterán

a nexus (a képek alapján) a 2012-es régebbi, gyengébb verzió. én olyat már nem vennék, pláne ennyiért szerintem túl van kicsit árazva, elvégre 4 éves modell már.
Lenovoban zavar az a hiba amit említ is.

Kicsit el vannak szállva a használt árak, ahogy nézem, meg sokszor a pontos típust sem írják le.
Én Lenovo A7-10, Asus Memopad HD7 ME173 típusokat nézegetnék, de szigorúan 15-18 körül
(Lenovo frissített változata kerül most 23-ba újonnan, Asus ME70C típusát nem venném meg már)

pl: [link] [link] [link]
Bár Asusnál meg kell kérdezni a pontos típuskódját. Ezek vehetők ennyiért, pláne ha még kis alku is belefér az eladónál.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67876) Aleee


Aleee
csendes tag

Sziasztok!
Régi tabletem, wifis 7"-os Galaxy Tab 3 sajnos megadta magát :( Galaxy Note 4 telefonom mellé keresek tabletet. Jelenleg a Xiaomi MiPad 2 és a 8"-os wifis Galaxy Tab S2 között vacillálok.
A Samsung kb. 15-20 ezerrel drágább. Megéri a különbséget?
De ha esetleg tudtok 80 alatt jobb alternatívát, akkor arra is kíváncsi lennék :)

(#67877) cidalain válasza Aleee (#67876) üzenetére


cidalain
veterán

tab s2 megéri a felárat a mipaddal szemben szerintem.
Huawei mediapad m2 még szóba jöhet, de a samu ennél is jobb persze.

Kérdés mi a preferencia? A csúcsteljesítmény (Tab S2), vagy az ár-érték arány (Huawei). Mipad érdekes, mert a HW erős, de sajnos nem tudom mennyire bírtak stabil SW-t alátenni (bár Xiaomi telóm van, és totál elégedett vagyok, de azért meg kell tanulni együtt élni pár SW gonddal. Vagy romolsz orrba-szájba, és beleőrülsz mert tökéletes verzió sosincs)

A régi tabodra minhárom köröket fog verni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67878) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Esetleg valaki telepített már Cube iWork8 dual OS-t?
A dual indító és az Android szépen felment viszont a Win10 telepítése meg akad mert kéri hogy nyomjak egy billentyűt, de sajnos nem reagál semmire.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#67879) Kingcold válasza cidalain (#67875) üzenetére


Kingcold
aktív tag

A linkelt Nexus esetében a Tegra3 fogott meg (nem tudom mindegyik modell arra épül e), az elgondolkodtatóba ejtene. De mindenképp tovább nézelődök a tanácsod szerint (+ igyekszem, földhöz ragadtabb ára alkudni, ha lehet) :)

superg
Van egy Wayteq xtab 100 QCR em, de az agyamra megy, így már 3 évesen.
Ez alapján, óvatosabb lennék a kínai modellekekel. De persze általánosítani se szeretnék, egyszeri tapasztalat alapján. :)

[ Szerkesztve ]

(#67880) cidalain válasza Kingcold (#67879) üzenetére


cidalain
veterán

nem rossz az a nexus sem, de 15-nél többet nem adnék érte :)
(ahogy megnéztem volt amit olcsóbban kínáltak, mint amit linkeltél, persze az már jegelve is van.)
Refurbished verzióját fél éve 29-ért szórta ki az Edigital.

Ugyanez miatt nem adnék az Asus Me173, ME176 verziókért 20-nál többet, mert azok refurbihedjei is 20-25 körül mentek ki nem olyan régen. És okés, lehet mondani hogy ez 3 éve amikor vették nem refurbished volt, de szerintem nincs különbség egy 3 éves nem refurbished, és egy fél-1 éves refurbished között (utóbbiakra ráadásul még 1-2 hónap gari is lehet).

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67881) keszo válasza ludla (#67878) üzenetére


keszo
őstag

OTG-n dúgj rá egy bil.-egér combot

Attila

(#67882) ludla válasza keszo (#67881) üzenetére


ludla
őstag

Na ez a gond aktív hubbal próbálkoztam de úgy meg nem látja a pedrivert amiről települne a Win10 :F
Sajnos ilyen bill combóm meg nincs :(
Bios Setup ban már minden t nézetem mi lehetne a megoldás de eddig nem találtam semmit.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#67883) keszo válasza ludla (#67882) üzenetére


keszo
őstag

PC -re dugva látod az összes partíciót?
Csak tipp de akkor kellene legyen egy win recoveryszerű partíció is, oda kell felmásolni a wint és akkor nem kell a pendrive.
Nekem volt dualos Cube tabom 32 GB-os, 8GB-tot használt a droid és 24 -et a win, de vagy 10 felé volt particiónálva.
De lesznek itt hozzá értőbbek, talán ők többet tudnak segíteni.

MÁS

Rootolt tabnál elég a SuperSU-t törölni hogy megszünjőn a rootolás?

Attila

(#67884) this is life válasza keszo (#67883) üzenetére


this is life
Ármester

A Su appon belul unrootold utana rootalanirva lesz , aztan az Su appot is torolheted.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#67885) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

Sziasztok,

Egyik ismerősöm tabletet szeretne venni, ezek az elképzelései vannak a géppel kapcsolatba.

kijelző méret: 9-10"
felbontás: minnél nagyobb
memória: legalább 2 GB
Lehessen bele tenni SIM kártyát
valószínű játékra és filmezésre is lesz használva
ár: 100.000 Ft

válaszokat előre is köszönöm

(#67887) cidalain válasza Raz3raddict (#67885) üzenetére


cidalain
veterán

Itthoni vetel, vagy lehet kulfoldi is?

Ez egy eleg kemeny osszeallitas, es nem nagyon szornak ilyet 100-ert
● Huawei Honor X2 (LTE)
● Huawei MediaPad M2 Premium 8.0 (LTE)
● LG G Pad II 10.1 (LTE)
Ezek kicsit dragabbak, de ezekbol kellene valogatni, az elso ketto kisebb, mint amit szeretnel, az LG elvileg megfelelhet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67888) Raz3raddict válasza cidalain (#67887) üzenetére


Raz3raddict
tag

inkább itthoni, annyira nem bátrak :)

(#67889) eckmester


eckmester
tag

Sziasztok. Vennék egy 8" -os tabletet. Ez a három van versenyben. Melyik az ajánlott?

Lenovo TAB2 A8
Huawei MediaPad T1 8"
Acer Iconia Tab B1-850

[ Szerkesztve ]

(#67890) cidalain válasza eckmester (#67889) üzenetére


cidalain
veterán

mindegyik ajánlott. én Acer, Lenovo, Huawei sorrendet állítanék fel, mert
Acer: 8 mag, 1/16 GB
Lenovo: 4 mag, 1/16 GB
Huawei: 4 mag, 1/8 GB

(#67888) Raz3raddict
akkor az előző válaszomból érdemes nézelődni, és kompromisszumokat kötni :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67891) bazsimano


bazsimano
őstag

szasiztok!
itt is megkerdem remelem nem baj, hiszen ez a gep android is...mi lenne a velemeny?

elore is koszoom...
amire hasznalnam az netezes filmenzes.

(#67892) keszo válasza this is life (#67884) üzenetére


keszo
őstag

Gondoltam
köszönöm

Attila

(#67893) mtnlslvry


mtnlslvry
újonc

Üdv mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-val. (Android)
Csináltam egy factory resetet, ezután nem hajlandó csatlakozni semmilyen google alkalmazáshoz.

"Can't estabish a reliable connection to the server.
This could be a temporary problem or your android device may not be provisioned for data service. if it continues, call customer care."

Utána olvastam és mindenhol azt írják pár éves postokban, hogy a hosts fileban rosszul szerepel az android.clients.google.com IP címe. Rootolással meg átírogatással lehetne megoldani..

Remélem létezik root nélküli megoldás is, aki tud kérem segítsen!

Köszönöm!

(#67894) ludla válasza keszo (#67883) üzenetére


ludla
őstag

PC-n csak az Androidos particiót mutatja, a többit nem. Valamiért USB hubal nem kara működni ha a WIn10 telepítést akarom csinálni, olyan mintha leválasztaná az usb-t és a Bios-ban sem látni a pendrivert ha Hub-al van csak ha magában az OTG kábellel teszem rá akkor jó a pendriver is :F
Láttam képet egy fórumon ott pl [kép] ennél a pontnál van aktív egér neki a képernyőn nekem nem aktív a képernyő egér kurzor jele sincs kint :(

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#67895) asdf_


asdf_
veterán

A Samsung Galaxy Tab S2 (VE?) SM-T713 (T710 utod) es az SM-T813 (T810 utod) megjelent az edigitalnal (keszlet nelkul), valtozatlan, 119e-s es 159e-s aron. A nagy kerdes, hogy az elobbinek is hintaztatjak-e majd folyamatosan az arat 100 es 120 kozott, mint a T710-nek.

[ Szerkesztve ]

(#67896) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valaki használ közületek Lenovo Tab3 7 Essential-t?

(#67897) ludla válasza ludla (#67894) üzenetére


ludla
őstag

Meg van a bűnös az usb hubom kábele meg van törve :W és két napig szenvedtem vele :DDD amúgy minden döccenés mentesen ment végbe a dual OS telepítésben :K

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#67898) bazsimano válasza bazsimano (#67891) üzenetére


bazsimano
őstag

erre valaki? :)
koszi

(#67899) cidalain válasza bazsimano (#67898) üzenetére


cidalain
veterán

netezésre, filmnézésre jó lesz (specifikáció alapján)
konkrét tapasztalatról nem tudok, ez viszonylag új cucc. nem tudok róla, hogy valakinek már lenne ilyen itt a fórumon.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67900) bazsimano válasza cidalain (#67899) üzenetére


bazsimano
őstag

na igen ...ez is benne volt ugy ahogya kerdesbe...tehat akkor ez ujdonsag es senkinek nincsen vele tapasztalata...
hm...surgosen kellene egy tab 10es mondjuk es jobb lenne ha 50ezer alatt...nezem az aprot is de annyira hasznaltat nem szeretnek venni...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.