Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) salival válasza tjb007 (#67689) üzenetére


salival
aktív tag

Köszi a választ.

Amit írtál két modellel nem gáz, hogy alig kapni itthon és eléggé kifutó modellek? Itt terméktámogatásra gondolok, '14-es modellek androidja azért már nem annyira van előtérben. 5-ös andoridot nem érdemesebb választani? A huawei-t gyakorlatilag hazai boltokban nem találtam 4g-vel.

YNWA

(#67702) joey04 válasza joey04 (#67659) üzenetére


joey04
titán

up :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#67703) tjb007 válasza salival (#67701) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

Gáz, nem gáz, ennyiért ezek vannak, illetve még pár szerényebb képességű. Magától értetődően szerencsésebb egy frissebb, még támogatott modellt választani, de ezekhez mélyebben kell a zsebbe nyúlni.

(#67702) joey20

eBay

(#67704) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv!

Asszony kollégája keres ajándékba olcsó játszós tabletet 6 éves gyereknek.
Van valami bestbuy mostanság, mint anno a Tesco féle Op3ndott volt 15-ért?

(#67705) tjb007 válasza Zeki (#67704) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo TAB3 7 Essential aka Lenovo A7-10F Andy lite

(#67706) 5381


5381
aktív tag

Sziasztok!
Játékra is használható tabletet keresek 8-10" méretben, semmi kép sem 4:3 képarányút. Nagyon Sony párti vagyok, de azok drágák. A Samsungot meg nem szeretem, tehát azok is kizárva.
Asus, Huawei irányban érdemes nézelődni? A Shield jó lenne, de nehéz beszerezni....

[ Szerkesztve ]

(#67707) tjb007 válasza 5381 (#67706) üzenetére


tjb007
nagyúr

Büdzsé?

(#67708) zso79 válasza tjb007 (#67678) üzenetére


zso79
őstag

Itt a PH!-n ezt írták a Z380C-ről:
" felülete Android Lollipop alatt dadog, az eszköz hajlamos a túlmelegedésre (ezt részben a hőség számlájára is lehet írni), a kamerákat jobb nem is használni és az összeszerelés sem hibátlan: a készülékváz ugyan remekül egybe lett rakva, a levehető hátlap viszont lötyög visszapattintása után. Az üzemidő sem virít, egy frissen beüzemelt eszköznek nem szabadna ilyen gyorsan merülnie készenlétben, a kijelző pedig fényszivárgástól és rossz betekintési szögektől szenved."

Tényleg ennyire gáz lenne???

(#67709) Zeki válasza tjb007 (#67705) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszönöm a tippet!

(#67710) 5381 válasza tjb007 (#67707) üzenetére


5381
aktív tag

80 alatt szeretném megúszni...Nem egy csúcsgépre pályázok, egy Xperia Z2 telefont váltanék ki vele játékban.

(#67711) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Erre valaki tud valamit mondani? Ha kell valami kompromisszum, az is jó. :)

Köszi szépen :)

[ Szerkesztve ]

(#67712) csendes válasza .Szaki. (#67711) üzenetére


csendes
őstag

Tinydeal EU raktárban van most néhány ilyen tablet, leginkább dual OS összesen 32GB ROM-mal. A megadott keretbe befér például a Teclast X80 Pro 8", Chuwi Hi8 Pro 8", illetve Teclast X16 Plus 10.6". A "Shipping from" sornál "Germany" legyen kiválasztva, akkor már nincs rá ÁFA.
A kompromisszum a támogatás és a garancia. :(

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#67713) .Szaki. válasza csendes (#67712) üzenetére


.Szaki.
addikt

Kompromisszum terén a ROM-ra gondoltam pl, hogy akkor elég a 8GB, de akkor viszont az OTG képesség lenne fontos. Vagy, hogy mondjuk régebbi Android van rajta, úgysem akarom frissíteni, mindig a gyárit hagyom rajta. A garancia azért egy fontos pont. Lehet akkor beszerzek egy WayteQ 8X-et, az 1GB RAM és 8GB ROM sajnos, de ha nincs más alternatíva, akkor ezeket a kompromisszumokat meg kell hozni. 50 körül láttam Samsung Galaxy Tab E-t, 1,5GB RAM, 8GB ROM és 5.0.1-es Androiddal, tudásához mérten elég magas áron, tudja vajon azt garantálni, hogy cserébe hosszabb ideig működik megbízhatóan, probléma mentesen?

(#67714) cidalain válasza .Szaki. (#67713) üzenetére


cidalain
veterán

Tab e szerintem felejtos. Tularazott, es semmivel sem ad tobbet az 1,5 giga ram, mint mashol az 1 Gb. Inkabb egy (joval) olcsobb 1 gigas.

8GB hatter dual OS-nek keves. (Kulfoldiekre is van garancia, csak akkor nem a hazai importor ul rajta hetekig, hanem utazik kinaba...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67715) Marci04s válasza Marci04s (#67697) üzenetére


Marci04s
újonc

Erre valaki?

(#67716) cidalain válasza Marci04s (#67697) üzenetére


cidalain
veterán

Alcatel onetouch pixi 3 10" edigitalban akcios 35.
Lenovo tab2 a8 edigitalban akcios 40
Huawei mediapad t1 8 ugyanott nem akcios 40, de a lenovo jobb ugyanannyiert most.

(Esetleg refurbished Asus memopad 10" me103k ugyanott 38)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67717) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Köszi szépen a választ, akkor a Samsung felejtős.

Ezen kívül én is a Huawei típusát néztem ki, illetve mivel az előző készülékem WayteQ volt, ezért most azt néztem, de sehol sem lehet kapni. Úgy látom a 16GB ROM-ról és a nagyobb kijelzőről ezen az áron sajnos mindenképp le kell mondanom.

(#67718) cidalain válasza .Szaki. (#67717) üzenetére


cidalain
veterán

nem feltétlenül, nézd meg az előbbi hozzászólásom.
a Lenovo is 40 mint a huawei, de a lenovoban 16 GB háttértár van.
illetve van nagyobb kijelzős készülék is, amit szintén beírtam az előző kommentbe: az asus háttértára meg meglehetősen jó 64GB! (cserébe viszont régebbi típus, és refurbished)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67719) csendes válasza .Szaki. (#67717) üzenetére


csendes
őstag

Ha elég az 1GB RAM, és 10" kijelzőt szeretnél akkor én is a refurbished ASUS ME103K-t ajánlanám 64GB ROM-mal. Bár előfordulhat, hogy cserélni kell, de van rá 1 év garancia.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#67720) antibes2000 válasza Doner (#67682) üzenetére


antibes2000
tag

szia írtam privátban
üdv
Anti

(#67721) .Szaki. válasza cidalain (#67718) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia, köszönöm szépen a segítséged, végül mivel leginkább írásra lesz használva a készülék, (Kingsoft/OpenOffice) vagy időnként filmre, az általad is említett Alcatel lett a kiválasztott, minden másra ott a jóval nagyobb teljesítményű telefonom. :) Köszi még egyszer. :)

(#67722) moma


moma
őstag

Basic kérdés: hogy lehet hosszabbra állítani míg leveszi a képet, ha nem csinálok semmit?

we all deserve a bit of luck.

(#67723) moma válasza moma (#67722) üzenetére


moma
őstag

meglett bocs :B

we all deserve a bit of luck.

(#67724) McSico


McSico
senior tag

Sziasztok!
Milyen tabletet tudnátok ajánlani max 150 ezerig?
Ami elvárás: jó szoftver támogatás, megbízhatóság, gyors hardver.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#67725) cidalain válasza McSico (#67724) üzenetére


cidalain
veterán

Meret? 3/4G?
Teljesen jo az ajanlo, valaszthatsz Samsung Tab S2 szeriat, vagy Huawei M2 szeriabol.
Esetleg az LG G pad 2, bar ez gyengebb mint a fentebbiek

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67726) McSico válasza cidalain (#67725) üzenetére


McSico
senior tag

3/4G nem feltétel. Ahol megfordulok ott van wifi.

Az a Huawei szimpatikusnak tűnik. Majd keresek videót, hogy milyen a fülelte.
A Samsungot inkább hanyagolnám, ha lehet.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#67727) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Rendeltem egy pixel c-t es 2 pixelhibaja volt. Most kuldtek a csere tabletet es ennek mar 3 hibas pixelje is van. Nagyon csalodtam a googleben. :(

Ezert hivjak pixel c-nek? ;]

(#67728) cidalain válasza McSico (#67726) üzenetére


cidalain
veterán

kétféle verzió van M2-ből:
sima és prémium. a prémiumban már 3GB ram van és több a tárhely. Ez igaz a 8", és a 10"-os méretűekre is.
mivel a kereted megengedi a nagyobbat is, így választhatsz, hogy inkább a bikább verziót veszed meg, vagy elég a sima, amivel meg olcsóbban kijössz, de azért az sem gyenge ugye.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67729) mntn


mntn
tag

Sziasztok!

Van egy noname kínai 3g tablet amin semmi márkajelzés nincs. A problémája, hogy bootoláskor beragad és nem tölt be a rendszer. Bekapcsolás után megjelenik egy Mediatek felirat, majd egy android felirat és azon a ponton akad el. Recoveryből factory reset sem segített a problémán. Megpróbálnám újrahúzni a rendszert, de nem tudom hogy induljak el, mivel semmi papír, doboz nincs már hozzá. A tulaj a gép tulajdonságait sem ismeri. Külsőre ehhez hasonlít, csak az érintett tab nem dual simes.

(#67730) mntn válasza mntn (#67729) üzenetére


mntn
tag

Számítógéphez kapcsolva a következőként ismeri fel: MT65xx Android Phone

(#67731) zso79


zso79
őstag

Asus Z370C és Z380C között a méreten kívül van külömbség? Hogy tudom kideríteni, hogy 1GB v. 2GB memória van benne? Hirdetésekben írják mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#67732) nosuke88


nosuke88
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne egy 8" vagy nagyobb kijelzős , 2GB RAM, Wifi, 3G (4G szükség), lehetőleg középnormális GPU-val.
Árérzékeny az igény, de nyilvánvaló jó ár/érték a cél :)

Előre is köszönöm!

(#67733) cidalain válasza mntn (#67730) üzenetére


cidalain
veterán

édeskevés információ.
sajnos ez így eléggé mission impossible-nek tűnik.

(egy régebbi noname kínai tab értéke attól függően hogy milyen hw van benne érhet vagy 5-15e Ft-ot. ha pl csak egy-kétmagos, akkor pláne nem éri meg a ráfordított időt. és mivel itt semmi infó nincs szét kéne szedni hogy közelebb juss a típushoz. és utána még romvadászat, majd újrahúzás. alsóhangon kb még 10 belefeccölt óra, és a sikeresség nem garantált - szóval hacsak nem életcél mások dolgával órákat elcseszni ingyen, én passzolnám vissza a feladónak, hogy jobban jár ha vesz egy újat)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67734) yorka válasza whYz (#67727) üzenetére


yorka
tag

Én a Samsungot vettem, CPU-ban kb. ugyanazt tudja, mint a Huawei, de a GPU jóval erősebb. Komolyabb játékra a Huawei kevés, hangzásban viszont verhetetlen, főleg a 10 colos variánsa a 4 hangszórójával. De ennyiből már kijön Sony z3 tablet compact is, esetleg a z4, ha 10 colban gondolkodsz.
Ja és 10-esben ott a LG GPad II is, aminek a 8 colos variánsa sajnos még mindig nem kapható.

(#67735) indianjoe


indianjoe
újonc

Sziasztok, van egy Samsung n8000-es tabletem, a gyerkőcök szoktak játszani rajta. Nemrég szóltak, hogy nem tölt be, csak a Samsung logo. Próbáltam sok mindent, Odinnal eredeti ROM-ot raktam rá, de továbbra sem bootol be. Recovery módban, ahol a gyári reset is van, alul piros felirat : E : failed to mount / efs (invalid argument) Elvittem egy Samsung pontba, ahol próbálkoztak szoftverfrissítéssel, de továbbra sem bootol, ők nem tudták megoldani. Külföldi oldalakon különféle paracssori megoldással javították, de nekem az túl bonyolult... Tudtok esetleg egy megoldást erre a problémára, vagy marad tégla a tabletem? :-)

(#67736) whYz válasza yorka (#67734) üzenetére


whYz
addikt

Gondolom ezt nem nekem akartad. :)

Mindenesetre Pixel C-t hanyagolja mindenki, mert pixelhibas az osszes. Harmadik csere tabletet varom mar, szenvedes az egesz. Google-tol ne vegyetek semmit!

(#67737) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
errol mi a velmeny?

mennyire eri meg a penzet? hasznalat, net, filmenzes..

(#67738) cidalain válasza bazsimano (#67737) üzenetére


cidalain
veterán

ajánlott szokott lenni (az összes hátrányával együtt: problémás garanciáztatás, áfa fizetési kötelezettség vételáron felül, stb)
bár hozzá kell tenni nem mai darab, van már vagy 1 éves konstrukció

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67739) bazsimano válasza cidalain (#67738) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi!
azthittem hogy ezt nemetorszagon keresztul...azaz eu raktarbol hozzak..azaz nuku afa.

50ig akkor mi lehet a legjobb vetel most?

(#67740) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Nem tudjátok, Asus Zenpad Z370CG típusú készüléket hol lehet kapni?
Mert én csak a 3G nélküli Z370C változatot, illetve a lebutított Z170CG-t találom itthon.

Ha külföldről venném (pl. Amazon, stb.), akkor hogyan lehetne Mo-on gariztatni?
És ha az EU-n belülről rendelem?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#67741) cidalain válasza bazsimano (#67739) üzenetére


cidalain
veterán

én nem láttam ott hogy EU warehouse-ból lenne, bár az adott oldalt nem ismerem (de más oldalakon az ár környékén elég nagy opció van hogy melyik áruházból kéred)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67742) krisz242 válasza zso79 (#67731) üzenetére


krisz242
tag

Ez biztos, hogy 2Gb ramos, 1280x800p kijelzővel.
Nemrég rendeltem, jó dolog a plusz powerbankos hátlap. Mondjuk vissza is küldtem, mert amire nekem kell, nem volt jó.

(#67743) asdf_


asdf_
veterán

Az SM-T710 kifuto keszuleknek tunik az egyik helyemen.

Az utod a net szerint szinten Galaxy Tab S2 neven fog futni, a VE-t (value edition) pedig vagy mogerakjak majd, vagy nem, nemeteknel, lengyeleknel mar forgalmazzak is (az LTE-set)
SM-T713 wifi only
SM-T718 ???
SM-T719 LTE
(es persze ugyanez a 10-esben 813, 818, 819)

Az Exynos 5433-bol Qualcomm MSM8976 Snapdragon 652, a Mali-T760 MP6-bol pedig Qualcomm Adreno 510 lett, a tobbi tulajdonsag valtozatlannak tunik, gyarilag Marshmallow-val jon.

Ertesito led tovabbra sincs, es kivancsi vagyok, itt is lesznek-e akkora sutyerakok, hogy csak az LTE-s verzioba raknak vibramotort, a wifi only-bol pedig kisporoljak (ehhez mekkora fillerb****nak kell lenni? :U ).

[ Szerkesztve ]

(#67744) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

nem vagyok járatos tablet témában de most nagyon megtetszett egy XiaoMi Mi Pad 2.
átlagos itthon felhasználásra kéne internet, youtube stb... játszani nem játszok. jó választás lehet?

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#67745) cidalain válasza asdf_ (#67743) üzenetére


cidalain
veterán

Akkoranak, hogy a kis kategoriaban jatszo gepekbe a ket memoriahely egyikere most is csak egy 512-eset ragasztanak ;]

(#67744) baandii
Jo lehet ha egyutt tudsz elni azzal hogy Miui van rajta, es hogy a Miui nem tartozik az atomjo rendszerek koze (stabilnak stabil, csak mindig van valami ami nem ugy mukodik). Cserebe viszont hetente szorjak a frissiteseket. Ha talalsz egy frissitest, verziot aminel nem tapasztalsz hibat, onnantol eszed agaba ne jusson frissiteni, mert garantalt hogy neked csak rosszabb lesz. :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67746) baandii válasza cidalain (#67745) üzenetére


baandii
senior tag

köszi az infót :R

közben itteni ajánlásra egy Teclast is képbe került...ez esetleg jobb választás lenne?

(#67747) cidalain válasza baandii (#67746) üzenetére


cidalain
veterán

ja, jó lehet ez is.
előnye hogy Dual OS, sok ram, nagy háttértár, cserébe drágább is mint a mipad. sajna a Teclast androidjáról nem tudok nyilatkozni hogy milyen, de van itt topicja az egyel régebbi verziónak, érdemes lehet beleolvasni, kérdezni

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67748) whYz válasza baandii (#67744) üzenetére


whYz
addikt

Van windowsos valtozata is a mi pad 2-nek, azt is erdemes lenne megnezned. :)
16 gigasra is fel lehet rakni windowst, viszont akkor csak 4.5Gb szabad helyed marad.
Egyebkent miui-al sincs semmi problema. Anyunak a mipad 1-van es tokeletes.

(#67749) cidalain válasza whYz (#67748) üzenetére


cidalain
veterán

16 Gigát Winnel használni gyötrelem.
Nem mondtam hogy rossza a MIUI, csak hogy vannak érdekes dolgai (nekem is olyan telóm van, de tudni kell együtt élni a hülyeségeivel. ha nem tudsz, akkor folyamatosan romolgatni fogsz (értsd úgy hgy hetente), és várod a csodát, a tökéletes SW-t, de olyan nincs, és nem is lesz)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#67750) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Sziasztok.
Szerintetek, milyen tablettet vegyek: Samsung Galaxy Tab S2 9.7, vagy iPad Pro 9.7 ?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.