Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) marci1250


marci1250
tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni, hogy a Wayteq xtab-100qcr vagy a prestigio multipad 4 quantum 10.1 lenne a jobb választás? Játékra, filmekre használnám, ezért a hosszú akkumlátor idő is fontos lenne. Minőségi és gyorsasági gondokat hallottam a Wayteq felől, viszint a prestigioról jókat olvastam. :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#49102) Zeki válasza fezsoo (#49100) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a link már nem jó.

(#49103) Attila xy


Attila xy
tag

Üdv!

Az érdekelne van-e arra valami megoldás hogy belső tárhely helyett,külső kártyára töltsön és telepítsen a tab?

(#49104) NoMagix válasza DeadMeat (#49099) üzenetére


NoMagix
addikt

(#49105) tjb007 válasza DeadMeat (#49099) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link] & [link]

(#49101) marci1250

Mivel feleakkora a kijelző felbontása a Prestigionál, így értelem szerűen jobb teljesítmény tud nyújtani, mint a WayteQ xTAB-100qcr, szóval játékra inkább előbbi ajánlott.

(#49106) DeadMeat válasza tjb007 (#49105) üzenetére


DeadMeat
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek, kb ezekre gondoltam én is. Még versenyez a wayteq féle 8-as is, de az csak kizárólag a support miatt.Mármint a hazai közösség supportja miatt.
Esetleg pro/kontra az alcor ws 79qci? Mindkettőröl olvasni hideget, meleget.Az 1 gb ram kárpótol vajh a kisebb közösségi támogatás miatt?
Nehéz kérdések ezek :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#49107) marci1250 válasza tjb007 (#49105) üzenetére


marci1250
tag

És kitkat frissítéssel sem javult a helyzet? Mert a 2gb ram és a retina nagyon csábító. Ha jól tudom ugyan az a grafikus gyorsító van mindkettőben, ez okozza a lasúságát?

[ Szerkesztve ]

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#49108) marci1250 válasza tjb007 (#49105) üzenetére


marci1250
tag

És még valamit ekkora méretben max 60ezerig tudsz ajánlani? :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#49109) tjb007 válasza DeadMeat (#49106) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ami az Alcor mellett szól papíron az a 2GB RAM és a nagyobb akku, a többi már mind egyéni megítélés kérdése. Egyiket a másikkal meg nem lehet kompenzálni.

(#49107) marci1250

Van, aki szerint javult, és van, aki szerint meg nem. Ahány ember annyi vélemény.
A GPU valóban ugyanaz mindkettőben, viszont az egyikben nagyobb terhelésnek van kitéve a magasabb felbontás miatt, úgymond a teljesítőképessége határán dolgozik.
Ajánlani meg én is azt tudom amiket te is írtál.

(#49110) kelzsoca válasza DeadMeat (#49106) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az Alcor gépe minőségben meg sem közelíti a másik gép minőségét, ajánlom nézd meg mindkettőt élőben. ;)

https://vertigostore.eu

(#49111) DeadMeat válasza kelzsoca (#49110) üzenetére


DeadMeat
veterán

Sajnos nem tudom, fizikailag kissé távol van tőlem, meló miatt meg nem tudok eljutni egy mm-be pl megtapizni . Illetve a wayteq felé húz a szivem miattatok, de dönteni kellett, megrendeltem az alcort, aztán ha nem jön be csere wayteqre. Sajna limitálva vagyok, csak itt tudom/tudtam megvenni, kicsit csalok miatta.Nem túl SZÉP megoldás de a legolcsóbb számomra.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#49112) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok segítségre volna szükségem.
Van nálam egy spanyol gép, unusual vortex dual típus.
Sajnos a bekapcsolási képernyőnél nem jut tovább reset nem segített.
Mit lehetne vele kezdeni mert tuti, hogy szoftveres a bibi.
Újra kéne raknom rá a romot, de sapnyolul nem tudok és semmit nem találok hozzá:(
Nem találkozott már valaki ezzel a géppel?
Egy ismerősömé, és szívességet kért, de ebbe beletört a bicskám, pedig egy két cucc már megfordult a kezeim között:(

Renault power

(#49113) rob210 válasza rob210 (#49112) üzenetére


rob210
nagyúr

Na hosszas keresgélés és online fordítás után megtaláltam a frimwaret.
Viszont a telepítésre a szokásost írja, hogy a hangerőgomb le és a bekapcs gombot nyomjam, miután a micro sd kártyára feltettem mindent a baj csak az, hogy nem történik semmi bekapcsol a boot képernyőig és ennyi nem kezd el frissíteni.
Hogy tudnám rátenni máshogy a szoftot?
Minden ötletért hálás lennék.
:R

Renault power

(#49114) cellpeti


cellpeti
veterán

van valakinek DPS Dream 7" tabletje?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#49115) lev1227


lev1227
újonc

Sziasztok

Sajnálatos módon vettem magamnak 1 lenovo ideatab A3000-es (4gb ebből 2gb használható)szégyent :Y és segítségeteket szeretném kérni rootolás ügyben hogy ne maradjak szarban vele. :((( A gondom az lenne hogy a play áruházból letöltött appokat csak a belső memóra hajlandó pakolni de 1 nfs most wanted után már fullon van és átmásolni sincs esélyem az sd-re. valaki tudna nekem küldeni 1 lenovos rootolos weboldalt? De ha valaki megcsinálná nekem az is érdekelne... ;]

(#49116) Zeki válasza lev1227 (#49115) üzenetére


Zeki
nagyúr

link2sd app nem jó?

(#49117) lev1227 válasza Zeki (#49116) üzenetére


lev1227
újonc

nem tudom sajnos elképesztően tudatlan vagyok e-téren... :F mindjárt megnézem..
köszi

(#49118) lev1227 válasza Zeki (#49116) üzenetére


lev1227
újonc

nem működik csak akkor ha rootolva lenne a gép... :N

(#49120) lev1227 válasza Zeki (#49119) üzenetére


lev1227
újonc

haladok.. márcsak azt mond meg hogy csinálok 2 particíót... és hogy állítom be mind2őt elsődlegesként....

(#49121) Zeki válasza lev1227 (#49120) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz.

(#49122) GZoli7 válasza lev1227 (#49120) üzenetére


GZoli7
senior tag

A memória kártyát kétfelé partícionálod, gépen, pl. eseus partition masterral, az egyiket ext3-ra. Ez akkora legyen, hogy elférj rajta, a másikat fat 32-re. Mindkettő elsődleges partíció legyen. Ezután a tableten felcsatolod az ext3-at link2sd-vel és remélhetőleg újraindítás után működik. Persze, csak, ha sikeres volt a root.

[ Szerkesztve ]

(#49123) spiritex


spiritex
veterán

A segítségeteket kérném, mert kb. másfél éve nem követem a tablet piacot.
Tehát az alábbi négy 7"-es tablet közül melyiket érdemes megvenni, ha a követekező szempontokat (kijelző, RAM, soc, akksi) igen, de a tárhely, a kamera és az ár szempontokat nem vesszük figyelembe, mert közel egy árban (40-50e) vannak:

- Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite / Goya (T110) WiFi 8G
- Samsung Galaxy Tab 3 7.0 WiFi 8GB
- Nexus 7 32GB Refurbished
- Asus MeMoPad HD 7 ME173X-1B074A

Köszönöm előre is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49124) bendi007


bendi007
tag

Van vmi 5let flash video lejátszásra?

(#49125) tjb007 válasza spiritex (#49123) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az utolsó kettő közül valamelyiket.

(#49126) spiritex válasza tjb007 (#49125) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, akkor az ASUS lesz, mert amúgy is mindenem ASUS pc-téren.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49127) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm tabletet szeretne vásárolni, ő kinézett kettőt magának. Ezeket:
tab01
tab02
Melyikkel járna jobban és miért? (mást ne ajánljatok légyszíves, mert ezekbe van belezúgva) -> lány

Baggio

(#49128) fezsoo válasza Zeki (#49102) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Most látom hogy rossz volt a link. :((( Vagyis nem annak a hibája. Inkább az oldalé. De akkor itt vannak újra:

Asus MeMO Pad HD 7

Vonino Sirius EVO QS

Samsung Galaxy Tab 3

Evolio X7

Kb azonos árban melyik lenne a legjobb választás? Vagy valami más ebben az árban maradva :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#49129) zek47


zek47
csendes tag

Erre mondanátok valamit? Köszönöm.

(#49130) lev1227 válasza GZoli7 (#49122) üzenetére


lev1227
újonc

Aham. ..köszönöm a választ. ( világos ) nincs véletlenül egy másik sd -re másolós progi amit letöltök és már kész is? Még 1 kérdés a belső memóm 4gb amiből csak 2-őt tudok használni. Tudnék valahogy nyerni még valahogy felhasználható -t a 4gb-ból? És ha igen mennyit?és mennyit hagyjak neki hogy ne vegye zokon.?

(#49131) NoMagix válasza zek47 (#49129) üzenetére


NoMagix
addikt

(#49132) tjb007 válasza Baggio04 (#49127) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az elsővel (jobb és nagyobb kijelző, erősebb processzor, nagyobb akkumulátor).

(#49128) fezsoo

Papíron a második.

(#49129) zek47

Ez alapján írd le, hogy milyen tabletet szeretnél. Amit te leírtál az 95%-ban alkalmazásokkal kapcsolatos kérés/elvárás, amiben itt tudnak segíteni.

(#49133) zek47 válasza tjb007 (#49132) üzenetére


zek47
csendes tag

Ftomm és tjb007, köszönöm a válaszokat. A szoftveres topicba írtam egy linket a kérdésemre. Ami a bevezetőben írottakat illeti (hány colos, mennyiért stb.), azokat nagyrészt érintettem a kérdésben. Mivel még nem volt tabletem, konkrét számok helyett csak azt írhatom le, mire szeretném használni. Tőletek várnék tanácsot, hogy ehhez milyen vas szükséges. A különböző méretű, árú stb. gépek milyen kompromisszumot jelentenek, mivel leszek várhatóan elégedett. Szóval a tanácsokat továbbra is köszönettel fogadom. Szép napot!

(#49134) daniel2121


daniel2121
senior tag

Ez is gagyi cég?[link]

(#49135) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Egy bonyolult kérdés: Nexus7 32Gb refurbished vagy Asus memo pad HD7 (ha az itthon kapható kiegészítőket is nézem, billentyűzet, tok)?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49136) spiritex válasza F.B.I. (#49135) üzenetére


spiritex
veterán

Csak hogy megkönnyítsem a döntést, harmadiknak még beveheted a LENOVO IdeaTab A3000 7"-et is. ;]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49137) F.B.I. válasza spiritex (#49136) üzenetére


F.B.I.
veterán

Zsír. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49138) Mewryck


Mewryck
tag

androidos tabletek mennyi bluetooth-os eszközt tudnak lekezelni egyszerre, pl:billentyűzet és headset

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#49139) zolee06


zolee06
tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék vásárolni újat, itthoni beszerzéssel! Tanácsra lenne szükségem!
Játékok lejátszására / play áruházról / zene hallgatásra videózásra kellene ! Gyerekeimnek szeretném ! Előlapi és hátlapi kamerás kellene, min. 2 magos proci 7-8 colosat és úgy 30.000 ft-ra gondoltam !
Tudtok esetleg valamit ajánlani ami megbízható?

http://makrotex.hu/WPOWER-M7852-7.85-Tablet-PC-Quad-Core.html

Ezt néztem nem tudom hogy mennyire jó? :U :U :U

I7-4770 CPU 3.40Ghz 2*8-2*4gb Ram Geforce GTX970 Epic: Zotyius

(#49140) spiritex válasza F.B.I. (#49135) üzenetére


spiritex
veterán

Amúgy válaszolva a kérdésedre én az ASUS-t fogom megvenni, mert kézbe vettem és kipróbáltam a MM-ban, és lenyűgözött a kijelzője. Nálam sokat számít. A többi paraméter pedig szinte azonos.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49141) fungeld


fungeld
aktív tag

Na sikeresen lebeszéltem az Overmaxról ismerősömet, de akkor kérdés, hogy milyet vegyen.
Felhasználás: Filmnézés, netezés, legyen USB port pendrivenak, külső HDD-nek(filmekhez)
Keret: 50k
Kijelző: Minél nagyobb, ő 9-10-eset szeretne, ami valószínűleg nem jön ki ennyiből.

Szóval kérnék pár típust a kb 50-es keretet betartva, illetve 9-10-esből is pár olcsóbbat. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#49142) mulatosdj


mulatosdj
tag

Sziasztok!
Ezt a két tabletet néztem ki: Alcor Zest Q813IX illetve ConCorde Tab Slim!
Melyik a jobb vétel! Illetve ilyen ármagasságba melyik ajánlott model szerintetek!
Amire lenne használva és kellene hogy legyen benne: filmnézés,netezés,kicsi játék! Jól fusson rajta minden,ne akadozzon! Ips kijelző,ami 7-9'. Minimum 2 magos proci,de ha van jobb 4be akkor az! HDMI kimenet! Ha lehet 3G! Ram min 1Gb,de még jobb lenne 2Gb!
Ha ezek nem teljesülnek olyan árba mint az említett kettő tablet,akkor melyik lenne az amikbe ez megtalálható!
Válaszokat köszönöm :)

(#49143) naja


naja
aktív tag

Sziasztok! Melyik tablet most a best buy, ha csak: netezni (híreket olvasni), skypolni, zenét hallgatni és néha filmet nézni kellene.
Szóval nem nagy kihívás. Viszont legyen a képe jól látható/olvasható (IPS). Ja és 10", mert a bolhacirkusz nem érdekel, zsebben meg úgysem hordanám. Aksi ne merüljön le lépten-nyomon.

Továbbá legyen gyerekhibáktól mentes: azaz a wifi-t ne dobálja el, és a programok se akadjanak össze-vissza. Egy híroldalt úgy töltsön be mint egy asztal PC. Viszont játékra egyáltalán nem lesz használva.

Köszi előre is!

(#49144) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Srácok...van arra lehetőség hogy WIFI-n keresztül összekötöm a tabletet a PC_vel és amit PC-n lejátszok zene azt a Tableten halljam? Teszem azt egy klippet, mp3at, youtubet, etc?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#49145) wachtertomi


wachtertomi
csendes tag

M-TECH aTab7t hez nincs valakinek szoftvere? nagyon kéne,de sehol nem találtam :(

(#49146) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Tud arról valaki valamit, hogy az RK3188-as SoC-val szerelt tabletek (pl. a Prestigio Multipad 4 Quantum 7.85) videolejátszásra optimalizálásával Android 4.2.2 alatt gond lenne? Van néhány videó, amit kb. 20-22 fps-sel tud csak lejátszani MX Player-rel már HD felbontással is. A PH! tesztvideóit is néztem, ezeknél éreztem döcögést vagy teles sikertelenséget:

DivX@1.5Mbps.avi
MPEG_1080i@6.5Mbps.ts - kép szétesik, hang van
VC-1_1080p@8Mbps.wmv
x264_1080p@9.7Mbps.mkv
x264_killa_sample.mkv - 0,2 fps, hang van
Xvid_720p@3.7Mbps.avi

A többi tesztvideó jól megy, de pl. VLC-vel szinte mindegyik élvezhetetlen.

Ötlete valakinek, hogy ez mitől lehet, illetve hogy van-e rá gyógyír?

(#49147) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

szükség lenne egy barátomnak tabletre. Méretben 8-10 colos, mindenképpen új, itthon megvásárolható. Legtöbbet ágyban olvasgatás, böngészés, videómegosztós videók nézése. Akkumulátor idő talán a legfontosabb, hogy ha egy napot kibírna, persze nem állandó használattal, az jó volna. Pénzben 60-70ezer forintig gondolták, ha van eszköz, ami kiugróan megérné, akkor még a 80ezer beleférhet.
Lehet nagyon láma kérdés, de ezekhez az eszközökhöz külső billentyűzetet lehet csatlakoztatni már gond nélkül, ugye?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#49148) naja válasza naja (#49143) üzenetére


naja
aktív tag

Szűkítem a kört:
-WayteQ xTAB-100qcr
-Alcor Zest Q933R/RS
mind a kettőtről írnak jót is rosszat is, hogy aztán máshol tök mást írjanak.
-Netán vagy valami más szóba jöhet max hasonló árkategóriában? Retina nem kell de azért HD felbontást tudjon.

ui: mi a különbség R és RS között, említenek BT-t, Wifit, meg energia ellátást. De végülis melyik a jobb?
ui2: valahol rettentő lassú weboldal betöltést olvastam az Alcorról, igaz ez?

thx

(#49149) kelzsoca válasza naja (#49143) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mivel árat nem írtál ez még kérdéses, hogy használt vagy új készülék jöhetne szóba.

Apple iPad lehetne a jó választás, amennyiben a flash tartalom nélkül tudsz élni, bár ez már a többi rendszer alatt is végnapjait éli.
Itt nem lesz gond a wifi-vel, sem az akksival, kiforrott rendszer, nem lesz akadozás, a rendszer teszi a dolgát ahogy kell.

https://vertigostore.eu

(#49150) tjb007 válasza zek47 (#49133) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem csak nagyrészt kell érinteni, hanem konkrétan le kell írni, hogy mit szeretnél. Helyetted nem dönthetünk mi. Ha bizonytalan vagy a kijelző átlóját illetően, akkor irány a Media Markt vagy az Euronics, ott ki van állítva egy csomó tablet, amiket kézbe vehetsz, így el tudod dönteni mi is lenne a legmegfelelőbb számodra.

(#49134) daniel2121

Nem érdemes itt vásárolni, mindenre csak 1 év bolti garanciát vállalnak.

(#49135) F.B.I.

Inkább a Nexus 7.

(#49136) spiritex

Akkor lenne értelme bevennie, ha 3G-s tablet kéne neki, de mivel nem írta, hogy kéne, ezért semmi értelme nem lenne egy alacsonyabb felbontású kijelzővel rendelkező modell választani.

(#49139) zolee06

Alcatel Tab 8 HD, Prestigio MultiPad 2 Pro Duo 7.0, esetleg még a NAVON Predator 7.

(#49141) fungeld

Ebbe a maximum 50e forintba a legnagyobb, ami belefér az a 8 hüvelyk. Ennyiért ezek ajánlottak: WayteQ xTAB-79qci, Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85, Nexus 7 32GB Refurbished, ASUS MeMO Pad HD 7

Viszont ha hozzárakunk még ehhez az 50e forinthoz 3e forintot, akkor annyiból már kijön a Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1.

(#49142) mulatosdj

SLIM, a 2GB RAM miatt.
Ezeken kívül ott van még a WayteQ xTAB-79qci, a Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85, 3G-sben pedig a WayteQ xTAB 7X, a ConCorde tab KRONOS IPS, és a Lenovo IdeaTab A3000.

(#49146) cinemazealot

A gyári lejátszóval próbáltad ? Nézd meg azzal is, hátha nem lesz annál gond.
Amúgy nem kéne, hogy probléma legyen ezekkel a videókkal. A szintén RK3188-as WayteQ xTAB-79qci egy kivétellel gond nélkül lejátssza ezeket a videókat 4.2.2 és 4.4.2 alatt is az MX Playerrel és a gyári lejátszóval egyaránt. Az az egy kivétel az MPEG_1080i@6.5Mbps.ts, ez néha be-be akad egy pillanatra.

(#49147) alitak

LG G Pad 8.3, ASUS MeMO Pad 10 (ME102A), Lenovo Yoga Tablet 8, ASUS MeMO Pad 8

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.