Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) zseko válasza derrik (#19096) üzenetére


zseko
veterán

Én hétfőn beszéltem velük és rendeltem meg, már akkor a hét második felét mondták, csütörtök-pénteket.

Egyébként aki megrendelte az előre utalt, vagy átvételkor fizetéssel rendelte meg? Csak úgy kíváncsiságból kérdezem.

HR24.hu

(#19102) Kvazár válasza nightmare13 (#19099) üzenetére


Kvazár
őstag

Aurora-ra rákeresve én csak 7"-os okat találtam?! :F
10" környéki kéne.

Eladó cuccaim: -

(#19103) tjb007 válasza Sanzaa (#19092) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem véletlenül nem foglalkozik senki sem ezekkel az Androidos netbook csodákkal, főleg nem 7 colossal amin biztosan kész élmény lehet a gépelés.
Gyakorlatilag nincs piaca (főleg ekkora méretben), 40e forintnál többet nem érne (mondjuk nekem még 30e forintért sem kéne).

(#19094) rizso

Lényegében semmi extra, ezekhez kapsz hozzáférést:

(#19100) Arménia43

"YouTube-n nem lehetett lejátszani videokat és elég lassan is töltöttek be a lapok"

A YT alkalmazásról van szó vagy webes verzióról ? Az oldalak betöltődése meg nagyban függ az adott hálózat sebességétől (esetleges leterheltségétől) is.

"Skype-t mennyire birják a tabok?"

A legtöbbön gond nélkül megy de előfordulnak/előfordulhatnak olyan modellek amiken nem 100% -os.

"Prc,epub,mobi,djvu formátumokat is tudnak kezelni?"

Ha raksz fel olyan alkalmazást ami ezekkel elboldogul akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#19104) Arménia43 válasza tjb007 (#19103) üzenetére


Arménia43
csendes tag

A YT böngészőből való megnyitás után, de mint irtam ezt boltban teszteltem. Csak töltött, de nem nyitotta meg.

http://www.android-tablet-computer.co.uk/cube-u30gt-dual-core-rk3066-1-6ghz-10-1-inch-ips-touch-screen-hdmi-bluetooth-16gb.html

Erről elég vegyes véleményeket olvastam.

MyAudio 808DCC v. ez érné megjobban?

Amire használnám: film nézés, játszás, olvasás, skype többek közt

[ Szerkesztve ]

(#19105) derrik válasza zseko (#19101) üzenetére


derrik
őstag

Én a 1016dcc_t rendeltem postán...anyámnak sem utalok előre. A gáz csak az hogy külföldön leszek két hetet. De telefonba azt mondták utána is átvehetem és az ajándék is jár majd..meglátjuk...

(#19106) hdman válasza derrik (#19105) üzenetére


hdman
őstag

ja, ajándék usb stick.

Sopron city :)

(#19107) ametza válasza GrooveHero (#18928) üzenetére


ametza
csendes tag

Szia!

Elméletileg képes 10 másodperc alatt is műholdat találni.

[Itt egy spanyol nyelvű forumban írnak róla:]

(#19108) Mandarinn válasza Arménia43 (#19104) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Az egymagosok nem igazán bírnak el böngészőből a youtube-al.
A külön YT alkalmazással viszont HD-ben is pillanatok alatt nyomják akadás nélkül.

Arra viszont én is kíváncsi lennék, hogy a kétmagosok mit csinálnak a böngészős youtube-al.

A boltban mondták, hogy a 808DCC 1,2-n megy? Vagy én olvastam félre valamit?

(#19109) Loituma69 válasza Arménia43 (#19100) üzenetére


Loituma69
őstag

1 hete használom MyAudio Tablet Series9 908A nagy megelégedéssel, hibátlanul fut rajta Asphalt 7 ,Real Racing 2 stb.... Youtube videokat nálam lejátsza rendesen és gyorsan betöltődnek!

(#19110) vamzi válasza rizso (#19094) üzenetére


vamzi
őstag

Pl a rendelésed státuszát látod, illetve ügyintézésnél is jól jön.

(#19111) tjb007 válasza Mandarinn (#19108) üzenetére


tjb007
nagyúr

A YT mobilváltozatát kell használni (m.youtube.com) és akkor nem lesz gond.

(#19112) derrik


derrik
őstag

..... Valaki próbálta már itt a ma908a-t HDMI kimenetét és kudarcot vallott. Érdeklődnék sikerült -e tovább lépni.
Valamint keresnék ilyen hdmiC kábelt joárasítva :-)

(#19113) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.

Lehet e kapni 40-45K környékén olyan tabletet, amibe SIM-et is lehet tenni?
Tudom a google a barátom, de ha nem muszáj nem futnék felesleges köröket.

Ja és nem szolgáltatónál szeretném megvenni (Telenor, T-Mobil, Vodafone) hanem boltban.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19114) tjb007 válasza Shkiz0 (#19113) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, lehet kapni de csak használtan.
Ami ebbe a keretbe belefér(het) az a Huawei S7 Slim, a Vodafone Smart Tab 7 és a Samsung Galaxy Tab (P1000).

(#19115) Shkiz0 válasza tjb007 (#19114) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ja és nem szolgáltatónál szeretném megvenni (Telenor, T-Mobil, Vodafone) hanem boltban.

Újonnan kéne, de akkor ezek szerint nincs.
Rendben köszönöm a felvilágosítást.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19116) Mandarinn válasza tjb007 (#19111) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Ugyanaz a bajom az m.youtube-al is mint a külön programossal, hogy nem lehet feltöltési idő szerint sorba rendezni a videókat. Sajnos ezt sokszor használom. Össze vissza listázza be a videókat. Érdekes.
Egy kétmagos már bírja szerinted az asztali verziót?

(#19117) Sanzaa válasza tjb007 (#19103) üzenetére


Sanzaa
senior tag

A 9.7"-os billentyűzetes tokon is ugyanakkor területet foglal el a billentyűzet, mint a 7"-on.
Semmivel sem nagyobb, csak az üres felület több és azon is lehet gyorsan gépelni, ha egy asztalon van. Abból csak egy erős zsanér hiányzik.
Szerintem igenis lenne létjogosultsága, úgy mint a qwertys mobiloknak, csak eddig nem volt egy normális darab sem. Én 40re saccolnám a felső határt.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#19118) tjb007 válasza Sanzaa (#19117) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az lehet, hogy ugyanakkora helyet foglal el csal épp nem ugyanakkora a billentyűk mérete.
Bármi másnak (persze a tablet/telekommunikáció vonalon) több értelmét látnám mint ennek.
Szerinted van létjogosultsága szerintem meg nincs, ezt túl is tárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

(#19119) tvamos válasza Mandarinn (#19116) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem a Gadmei T883-on ez van:
- Opera - Meg se nyitja a youtube-ot...
- Dolphin - A video lejatszasok elejen megakad, amig a reklamokat betolti
- Gyari browser - ez a legjobb, kis varakozas utan megy csont nelkul a video... de....
... scrollozni ne akarjak!..
Szoval... megyeget... es ez csak egy egymagos.
Nem segit a kis procinak a nagy felbontas. (1280x768)
(Tobb ablaknal mar nagyon belassul.)

szerk: huhhhh... 3-4 bongeszoablaknal mar akad mint allat!..
Foleg, ha az elozoben meg meg sem allitom a lejatszast.
Ellenben, ha a gyari browserban keresgelek, es a YT app-al jatszom le, az jol megy.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19120) Nara19


Nara19
aktív tag

Még a múlt héten én is beléptem a Myaudio 908A klubba. A Huawei S7 Slim-em is megvan. :)

(A két gép gyári támogatása valószínűleg hasonló :D )

A 9.7" méretű kijelző és a gépen levő teljes Document To Go office csomag megléte adta a kérdést: lehet-e ékezetes külső billentyűvel valamennyire a PC-s Word szövegszerkesztőt helyettesíteni. Lehet.

A témában egy másik fórum: [link]

A megoldást jelentő External Keyboard program: [link]

USB-s billentyűt kötöttem a gépre ("normál", ékezetes, Genius), jól működik.
A program a BT billentyűzeteket is kezeli.

A program demo módban (ingyen is kipróbálható, de a szóköz helyett meglepetés jön), a fizetős verzió 542 Ft volt tegnap.

Szerintem ennyit bőven megér. :)

(#19121) Adamis


Adamis
őstag

Aki fent van eBay-en, nem kérdezné meg nekem valamelyik árustól, aki screen replacement kit-eket árul, hogy Novo7 Tornado-hoz létezik-e? Csak ezért nem szeretnék regelni, viszont cserébe nagyon hálás lennék! :)

(#19122) Loituma69


Loituma69
őstag

Én meg ezt használom külső billentyühöz, AnySoftKeyboard.

[ Szerkesztve ]

(#19123) didros


didros
senior tag

Egy 7"-os IPS kijelzőn milyen ebook-ot olvasni? Van aki viszonylag sokat használja erre a tabletet? Mennyire fárasztó a szemnek? Köszi!
(A mérete elvileg megfelelne, a 6"-os Kindle is teljesen rendben van ilyen szempontból.)

(#19124) vamzi válasza Loituma69 (#19122) üzenetére


vamzi
őstag

A legjobb program külső billentyűkhöz.A pro verziót azonnal meg is vettem. Nekem megérte azt a 400Ft-ot, hogy ha rádugok egy magyar bill-t, akkor az teljes körűen működik.

(#19125) Sanzaa válasza tjb007 (#19118) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Mint írtam ugyanakkora a billentyűk mérete a 7" és a 9,7" billentyűzeten.

Nem túl nagy, de elég a gépeléshez. És azért nagyobb egy qwerty-s mobil billentyűzeténél...
Persze nem mindenkinek van rá szüksége, de legalább ilyet is választhat a user.
Olcsósított eeePad Slider vagy Transformer:)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#19126) laszlohu


laszlohu
addikt

Végre!! tudom ajánlani az 5" - es Wayteq XTab-50 -et
tabletes gps - szt,
ui. kijött egy custom rom 08.15 - én , amivel szuperül műkszik (Gingerbread) :

[link]

Később lesz rá ICS is.

(#19127) Nara19 válasza didros (#19123) üzenetére


Nara19
aktív tag

Ilyenkor le szokták írni, hogy az lcd-t nem hosszú idejű olvasásra találták ki. :D
Nekem este van időm olvasni, így az e-ink kijelző jelenleg nem jöhet szóba.
Kb. egy éve mindennap olvasok a 7" Huawei S7 Slim-en a CoolReaderrel (előtte más lcd kijelzős gépeken olvastam), jól használható a 7".

Egész nap gép előtt vagyok, így azt a plusz 1/2 -1 óra hatását nem érzem.

(#19128) tjb007 válasza Sanzaa (#19125) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elbeszéltünk egymás mellett.
Én nem erre a billentyűzetre értettem azt amit írtam hanem ennek a billentyűzetére.

[ Szerkesztve ]

(#19129) delbarta


delbarta
senior tag

Megvettem a samsung p5110-est. Eddig nagyon bejött, most kezdem majd belakni, rootolni, stb., de arra nem jöttem még rá, hogyan tudom megnézni milyen firmware (pda, csc) van rajta. Az sgs2-n beírom a tárcsázóba, hogy *#1234#, de itt nincs tárcsázó. :) Tudja valaki? Kösz.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#19130) tjb007 válasza delbarta (#19129) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha raksz fel egy tárcsázó alkalmazást akkor be tudod írni, amúgy meg a Beállítások → A táblagépről menüpontban is megtalálod ezeket az információkat.

(#19131) rizso


rizso
addikt

Srácok!

Köszönöm a segítséget a pandawillhez, le is adtam a rendelésem:)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#19132) laszlohu válasza delbarta (#19129) üzenetére


laszlohu
addikt

Itt a supportja :

[link]

Szerintem a KIES progival, ami letölthető,
vagy a beállításoknál

Firmware OTA -nál( Szoftverfrissítés )

(#19133) laszlohu


laszlohu
addikt

Beállítások - Az eszköz névjegye

-nél, a használati szerint

(#19134) didros


didros
senior tag

Typhoon S12-ről mi a véleményetek? Úgy látom ez a legolcsóbb 7"-os IPS kijelzővel.
Light-os használatra azért elég kell hogy legyen, nem?
(Nekem vonzó a karcsúsága és a hozzá járó tok is. :-) )
[link]

(#19135) Sanzaa válasza tjb007 (#19128) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Jah, ok.
Hát ez csak egy látványterv szerintem. Nem is biztos, hogy lesz belőle valami. Ez csak igényfelmérés. Azért kérdeztem, hogy ti mit változtatnátok rajta?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#19136) tjb007 válasza didros (#19134) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mondhatni sztenderd A10 -es készülék IPS kijelzőpanellel és karcsűbb készülékházzal.

"Light-os használatra azért elég kell hogy legyen, nem?"

Arra elég de én megfontolnám annak a lehetőségét, hogy inkább rááldozok még egy tízest és veszek valami komolyabbat.

(#19135) Sanzaa

"ti mit változtatnátok rajta?"

Le sem gyártatnám, ez azért elég nagy változtatás szerintem ;]

(#19137) delbarta válasza tjb007 (#19130) üzenetére


delbarta
senior tag

Kösz. Ez wifi only verzió, hiába raktam fel tárcsázót nem csinál semmit. A beállításokban lévő info az kevés én a pontos pda, csc verzióra lennék kíváncsi, az nincs ott.

(#19132) laszlohu: Kösz, neked is. :)

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#19138) Markgx10 válasza Mandarinn (#19116) üzenetére


Markgx10
őstag

Szia!

Bár nem vagyok szakértő, de az én kétmagos ICOO ICOU7-esem a böngészőből is akadásmentesen lejátsza akár az 1080p-s youtube videókat is, szóval simán elbírnak vele :K

(#19139) laszlohu válasza Sanzaa (#19125) üzenetére


laszlohu
addikt

A Qwertz - nek ( ékezetes Magyar ) billentyűzetnek mindenki jobban örülne, szerintem,
mint a Qwerty - nek.

(#19140) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Helló, gondolkodtam, és a cc7015 helyett lehet jobban járnék egy használt/ha-n fellelhető kínai tablettel. A kérdés, hogy milyen tabletek jöhetnek szóba, amit itt ha-n meg tudnék venni max 30kból? A következőket kéne tudnia: ics android, legalább 4 óra akkuidő netezésnél, filmnézésnél, legalább 7 col, de nem baj, ha ebbe az árba nem fér bele nagyobb, 16:9/16:10-es képarány, legyen hozzá usb és otg kábel. Tárhelynél nem tudom, hogy hogyan van, hogy ha veszek bele egy 16/32 gigás cl10-es microsd-t az tudja nyújtani azt a sebességet amit a beépített tárolók átlaga szokta? Ha igen, akkor elég bele a 4 giga háttér, ha nem akkor 8 giga kéne bele. A memória is kérdéses, mert nem tudom belefér-e az 1 giga vagy, csak 512-essel tudok venni ennyiért. A proci meg minél erősebb annál jobb, de 1 ghz alatt ne legyen. Na meg persze, ha úgy adódna akkor lehessen játszani is vele. Meg ha van némi support az sem baj, de ne legyen olyan, hogy még a legtapasztaltabb ember sem tud hozzászólni. Előre is köszi a válaszokat.

Szerk.: Legalább egy kamera legyen benne, ha kettő van az csak bónusz.

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19141) Shoo válasza Sanzaa (#19125) üzenetére


Shoo
senior tag

Majd este lefényképezem az én megoldásom, már az usb hub is megvan...kb. a hónap üzletét csináltam vele...a győri nagy tescoban láttam meg reggel, elvittem a leolvasóhoz erre kiírta, hogy Belkin kábel és 2490 huf. Kerekedett is a szemem, hisz aktív 7 foglalatos hub...aki ilyenre vadászik és van a közelbe nagyobb tesco az próbálja meg...

Mellesleg jövő hét végén lehet lesz alkalmam Google Nexus-t próbálni...Skóciában leszek egész nov. 4ig... :P

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#19142) vamzi válasza Krissz5435 (#19140) üzenetére


vamzi
őstag

Szerintem egyszerűbb lenne, ha az aprón kinéznél néhány igényeidnek megfelelő tabletet és belinkelnéd ide, hogy melyiket ajánlanánk.

(#19143) Krissz5435 válasza vamzi (#19142) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Rendben :R

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19144) tibur5555


tibur5555
csendes tag

Sziasztok,
kezdő tabletesként 30-35e körül keresek egy gépet, elsősorban e-bookok, pdf magazinok olvasására, egyszerűbb játékokra, videókra, kevés netezésre és skype-ra.
A fórumban főleg két hazai supporttal rendelkező modellt ajánlotok: ConCorde 7015 és WayteQ 70w.
E-book és pdf fájlok miatt a nagyobb felbontás sokat számít (megéri azt a +4e HUF-ot)?
Van valami nagy hátránya a WayteQ-nek a CC-dal szemben? Mert ahogy nézem, szinte mindenben megegyeznek, csak a felbontásuk más.
A CC alapból root-olt, a WQ elvileg nem - de úgy olvastam, hogy egyszerű root-olni házilag is.

Esetleg nem tudjátok, hogy Budapesten melyik Tesco-ban kapható még akciós MyAudio S9 (az óbudaiban és a budaörsiben sajnos már elfogytak)?

(#19145) tjb007 válasza tibur5555 (#19144) üzenetére


tjb007
nagyúr

"E-book és pdf fájlok miatt a nagyobb felbontás sokat számít (megéri azt a +4e HUF-ot)?"

Számítani számít de azt, hogy számodra ez mit jelent az csak akkor fog kiderülni ha megnézed mindkettőt működés közben.

"Van valami nagy hátránya a WayteQ-nek a CC-dal szemben?"

Nincsen semmi hátránya, sőt, a nagyobb felbontás miatt még előnyben is van.

"A CC alapból root-olt, a WQ elvileg nem"

Az xTAB-70w gyakorlatilag sem az de ezen nagyon könnyen lehet segíteni.

(#19146) laszlohu


laszlohu
addikt

Valaki korábban kérdezte, ezért leírom :

Melyik procit válasszuk :

TJB által készített Chip - ek gyűjteménye,
leírva többek közt az L2 cache:

[link]

-Nél meg kell nézni, hogy mekkora az

L2 cache : minél nagyobb, annál gyorsabb a proci,
ez egyértelmű, minél nagyobb Mhz - es, annál jobb ,
(a cortex A9 jobb, mint a cortex-A8 )
A többmagos proci gyorsabb, mint az egymagos

A memóriánál : manapság Legalább 1 GB rammal
LPDDR2, vagy a gyorsabb DDR3 - as rammal.

[ Szerkesztve ]

(#19147) tvamos válasza didros (#19134) üzenetére


tvamos
nagyúr

En azert meggondolnam, hogy inkabb egy olyat valasszak, aminek nagyobb a kozossage. Pl. Ainol Aurora.
Persze szerintem alap mar a ket mag... Aurora II... Bongeszesnel szerintem sokat segit a masodik mag!
De persze, nem tudom, mennyire nincs penz.
En inkabb a kijelzoben alkudnek meg, es valasztanam az Elf II-t.
Olvasgatasnal, foleg sotetben nekem tul fenyes volt az IPS, minimim fenyeron is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19148) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

A MyAudio Tablet Series9 908A vagy a ConCorde Tab 7015 lenne jobb választás(persze csak az akció miatt gondoltam még erre, ha egyáltalán van még a teszkóban:D) ?
Igaz számtek boltban mondták hogy a MyAudio tablektek nem igazán nyerők, a ConCorde ról már nem kérdeztem.

netezés, skype, msn, e-book, face, kis film, zene-re használnám, játékra nem igazán kb. ezekre használnám.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19149) Markgx10 válasza tvamos (#19147) üzenetére


Markgx10
őstag

Nekem korábban volt sima Elf-em, ami nagy csalódás volt sebességre és a kijelzőre is, ezért döntöttem úgy, hogy csak IPS-ben és csak két magosban gondolkodom. Ilyen szempontból óriási előrelépés az ICOO ICOU7, mind a kijelzőt, mind a böngészést (nagyítás stb) tekintve, sajna ennek meg eddig a leggyengébb a wifije, a wifi melletti szobáig van az, hogy úgy tudok netezni, mint az álom, ha még 3 métert arrébb megyek, már szörnyű. :U

(#19150) laszlohu


laszlohu
addikt

Tablet Gyártás Kínában Videó:

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.