Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) tvamos válasza tjb007 (#19443) üzenetére


tvamos
nagyúr

200 alatt volt a kulonbseg...

Ezt lattatok mar?
Nexus 7 / Android 4.1.1 - 1700MHz - 15432 Antutu score...
Ez jo lehet! Nem?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19452) z0d1AK válasza tvamos (#19451) üzenetére


z0d1AK
veterán

Most őszintén, van gyakorlati haszna, hogy 11, vagy 15 ezer pont? Igazából ezek csak szintetikus tesztek, nyers erőt mutatnak csak. Ettől még a rendszer lehet lassú, rossz, ahogy kis pontszámmal is lehet élvezhető a tablet sebessége. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19453) dugesz77


dugesz77
őstag

Az is érdekes, hogy az rk3066-ot mindenhol 1mb cache árulják/hirdetik. Ez már a második teszt ahol 512Kb írnak ehez is mint a AML8726-MX hez.
Csalnak persze nekik a szép számokba van az üzlet pl. itt is simán behazudják a 9000 pont feletti eredményt: http://tech.163.com/digi/12/0710/09/861RSV7N001618SI.html
Igazság szerintem is az,hogy felesleges a pontokat nézni. Használható legyen és kész.

(#19454) laszlohu


laszlohu
addikt

Új Rockchip fog kijönni, 2012 3. negyedévére ígérik:

RK32xx : négymagos

kb. olyan gyors lesz, mint az
Nvidia Tegra 3 vagy a Samsung Exynos 4412.

(#19455) z0d1AK válasza laszlohu (#19454) üzenetére


z0d1AK
veterán

A MediaTek is jön hamarosan a Quad-Core SoC-vel. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19456) tjb007 válasza tvamos (#19451) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akik naphosszat szeretnek gyönyörködni ezekben a pontszámokban azoknak biztosan jó de azzal, hogy az órajelet megemelték biztosan jelentősen megnőtt a fogyasztás is (bár gondlom nem tartósan járatják 1,7GHz -en, csak a teszt kedvéért húzták fel).

(#19453) dugesz77

Az L2 cache a valóságban is 512kB az RK3066 -ban is. Mondom, ahány oldal annyiféle verzió.

(#19454) laszlohu

Lesz abból Q4 is és inkább az Exynos 4412 -re fog hasonlítani aminél még jobb is lesz mivel ez már 28nm -es, nem 32 mint a 4412.

(#19455) z0d1AK

Majd csak jövőre, meg azok inkább telefonba fognak menni.

(#19457) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok! Tanácsotokat szeretném kérni. Tablet vásárláson gondolkodom, hirtelen két jelöltem van, de szivesen veszek ajánlást is.szoval samsung galaxy tab 2 p5110 (ezt most itt angliában akciosan meg tudnám venni, currys.co.uk)
vagy otthonrol a concorde 9.7 plus. Igényeim: 10" körüli kijelzö, türhetö proci és ram, esetleg Bluetooth (headsethez) kb ennyi, bövithetö microsd-vel...
A kettö közül melyik a jobb, esetleg ilyesmi árban vmi más? Kb olyan 80-90 ezerig. Köszönöm, üdv, szép napot

(#19458) z0d1AK válasza kosarob8 (#19457) üzenetére


z0d1AK
veterán

Minőség alapján én szerintem a Galaxy Tab 2 10.1-et ajánlanám, Samsunggal azért nem igazán szokott gond lenni. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19459) pusihusi


pusihusi
addikt

Olvastam az előbb egy kérdést, hogy lehet-e MyAudio tabletokat rootolni, s hogyan? Válasz nem volt. Én is érdeklődnék, köszi! :K

Üdv. Feri!!

(#19460) keszo válasza z0d1AK (#19410) üzenetére


keszo
őstag

Én már nem számolok a külsővel, nekem egy megbízhatóan működő tablet kell.

Attila

(#19461) z0d1AK válasza keszo (#19460) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én kombinálom a kettőt. Pénzbe kerül, de megéri. :)
Ha Pesten járok és gondolod, nyugodtan mellé tehetjük az iPadet, vagy a Nexus 7-et, meglátszik majd a különbség. Persze mindenki igényei és pénztárcája szerint választ.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19462) petipetya válasza kosarob8 (#19457) üzenetére


petipetya
nagyúr

Épp a minap próbálgattam egy Galaxy Tab 2 10.1-et. A bt füles (valami Nokia márkájú) első pöccre párosításra került a megfelelő menüpontban, és működött vele a telefonálás. Micro sd-vel is bővíthető, de alapból van benne kb. 10GB felhasználható belső tárhely (progiknak + fájloknak egyaránt, nincs külön szedve). A RAM 330MB foglalt és kb. ugyanennyi szabad belakott állapotban. Igazából össze sem lehet hasonlítani egy Concorde tabbal, így a helyedben nem is gondolkodnék azon, hogy melyiket vegyem.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19463) keszo válasza z0d1AK (#19461) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm a lehetőséget.
Nem vagyok tisztában az árakkal, már ennél is szívtam a fogam. De elkeserített, hogy 60-70-80 ezres szegmensben egy tablet nem bírta ki 3-4 hónapnál tovább, pedig még a "széltől is óvtam".

Attila

(#19464) pusihusi válasza keszo (#19463) üzenetére


pusihusi
addikt

Nálam sem, mert mindig eladom v. elcserélem :Y

Üdv. Feri!!

(#19465) z0d1AK válasza keszo (#19463) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sajnos jelenleg a 60-80 ezres ársávot csak a "B kategóriás" tabletek fedik le, azaz a kisebb márkák. Ez nem azt jelenti, hogy ezek szarok, de sajnos ebben az árkategóriában 10"-os Samsung, ASUS, Acer, stb kevésbé van.
A kis márkák készülékei a legtöbb esetben kínai bérgyártásból készülnek, nem olyan minőséggel, mint mondjuk egy iPad, vagy egy Galaxy Tab. Persze ettől még itt is lehetnek "kiemelkedő minőségű" tabletek.

Egyébként a nagyobb márkák gépei között főleg a régebbi modellekben vannak most nagyobb leárazások, a Lenovo ThinkPad tablet pl. már kapható 32 Gbájt háttértárral 90 ezer körül, Az Acer Iconia Tab A200 is elég olcsó lett, 100 alatt van az összes háttértár verzió belőle, ez tulajdonképpen egy piacit lecsupaszított A500-as.
Galaxy Tab 8.9-et kapni szintén 100 alatt, az új Samsung Galaxy Tab 2 10.1 wifis verziója pedig alig több, mint 100 ezer és ez a legújabb széria igazából.

De ha tényleg azt akarod, hogy minden király legyen és a külső-belső minőséggel ne legyen gond, újonnan már iPad 2 16 Gbájt wifis modellt is kapsz 105-110 ezer között.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19466) z0d1AK válasza petipetya (#19462) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, én a héten láttam azt, hogy nem csak a 7"-os P3100-ba, hanem a 10,1"-os P5100-ba is belekerült a telefon funckió, ami igazán meglepett. Egyébként nem meglepődni vásárlás után, értelemszerűen erre csak és kizárólag a 3G-s modellek képesek (tehát a P3110 és P5110 nem).

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19467) petipetya válasza z0d1AK (#19466) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem mondjuk felesleges a telefon/3G funkció egy tableten, de vicces volt telefonálni rajta. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#19468) z0d1AK válasza petipetya (#19467) üzenetére


z0d1AK
veterán

A telefon funckió nálam is felesleges, a 3G-t kitudom használni útközben. Bár most érdekes helyzet áll elő, mert az otthon használt és néha hordozott iPad a 3G-s, és az útközbeni használatra beszerzésre kerülő Nexus 7 a sima wifis. :((

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19469) Sanzaa válasza petipetya (#19462) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Ezek nem túl komoly érvek.
A telefonáláson kívűl mindez megvalósítható a ConCorde 9.7 IPS Plus-szal is.
Sőt, ott 13,3 GB a felhasználható tárhely.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#19470) petipetya válasza Sanzaa (#19469) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tőlem többet ne várjon senki, mert nem célom meggyőzni vagy hittéríteni. Ez a véleményem: a kettő nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19471) Sanzaa válasza petipetya (#19470) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Ez így van.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#19472) z0d1AK válasza Sanzaa (#19469) üzenetére


z0d1AK
veterán

A legtöbb dolog amire egy Galaxy Tab 2 10.1 és egy 9.7 IPS Plus használható, arra jó akár egy 30 ezres noname tablet is. Na de akkor miért is nem azt veszik az emberek?

Ne legyél már ennyire egysíkú marketing ember kérlek. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19473) keszo válasza z0d1AK (#19465) üzenetére


keszo
őstag

Hát igen, őszintén szólva én itt húztam meg a határt, még ha a fene fenét eszik sem vagyok hajlandó ennél többet kiadni. De amire leginkább berágtam egy 80ezres készülék esetében, hogy az egyik, nem kezelte a 32GB kártyát, a csere készüléknek meg nem volt jó a jack aljzata. Azzal már nem is foglalkoztam, hogy youtube kliens egyiken sem ment, pedig direkt a 3.3.0-ást raktam fel. Tudnám még sorolni.....

Attila

(#19474) z0d1AK válasza keszo (#19473) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez melyik készülék volt? Nem tudom már pontosan követni kinek, milyen eszköze van, gyakran még a sajátomat is nehéz követni. :)

Kéne lassan már PH!-ra is valami olyan modul, ahol látom a hozzászólások mellett közvetlenül, hogy ki, milyen eszközt használ. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19475) keszo válasza z0d1AK (#19474) üzenetére


keszo
őstag

Spec. CC 9.7IPS PLUS-hoz, volt szerencsém , hogy kapásból bele tenyereltem két hibásba. Bár utólag, olyan infot is kaptam hogy az üzlethálózat más boltjából vissza került "esetleg hibás terméket" próbálják máshol elpasszolni.De ez csak urban legend!

[ Szerkesztve ]

Attila

(#19476) z0d1AK válasza keszo (#19475) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én tavaly még adtam el 83 Concorde-ot egyben, talán 7020 volt, emlékeim szerint. Akkor azok között például nem volt egy hibás sem. Persze mindenbe bele lehet nyúlni. Illetve az említett külső-belső minőség, amiben különbözik egy WayteQ/Concorde egy ASUS/Samsung /Apple tablettől.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19477) tvamos válasza kosarob8 (#19457) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha angliaban laksz, szerintem ne vegyel olyan eszkozt, aminek a garanciaja magyar honra korlatozodik, mert ha kifogsz egyet, ami akkor romlik el, amikor nem vagy otthon, nem kenyelmes visszahurcolaszni.
En egyebkent is a Samsungot valasztanam, a gyarto, a kozossegi tamogatas, (mondjuk ezt nem is ertem, miert fontos, ugysem hasznalok fozott romokat, a biztonsagi kockazat miatt,) meg a szerintem telitalalat hangszoro elhelyezes miatt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19478) Sanzaa válasza z0d1AK (#19472) üzenetére


Sanzaa
senior tag

"Ne legyél már ennyire egysíkú marketing ember kérlek."
Pedig azt hittem ezért tartotok:))
Egyébként bármit írhatsz, attól még nem vagyok ConCorde dolgozó/marketinges.
Nem is képviselem/ képviselhetem őket.
[Ezt láttátok már]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#19479) Crytek válasza laszlohu (#19454) üzenetére


Crytek
veterán

Finom.Várom vele a következő Cube-ot és megveszzük azt is! :C

Next PC Upgrade: 2022

(#19480) z0d1AK válasza Sanzaa (#19478) üzenetére


z0d1AK
veterán

5 perce láttam az újságjában. Akkor mar ennyiért inkabb egy Prestigio, igaz, hogy kb ennyit tud az is, viszont két év gar van rá. Ennyit talán egyik kis gyártó sem ad.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19481) keszo


keszo
őstag

Létezik HC-re olyan app. mint az ICS-en "energiagazdálkodás widget"

Attila

(#19482) tvamos válasza Crytek (#19479) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen... es nem csak kivalo valasztas, de te meg kulon szerencses is vagy a tavolkeleti bizniszben! :))

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19483) Bagira01


Bagira01
veterán

Ma volt alkalmam hosszabb időre egy ipad 2-t használnom, hát komolyan mondom számomra ez a tablet a cél. Nem vagyok egy ifan, sőt nem is kedveltem ezt a márkát, de ez nagyon bejött. Ezután a 30k-s Ainol Aurora II kutyafüle lesz :O

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19484) tjb007 válasza Bagira01 (#19483) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért ne írd még le, az sem lesz olyan borzasztó, persze nem fogja hozni az Apple színvonalat és az Android sem lesz egy iOS azon sem.

[ Szerkesztve ]

(#19485) Bagira01 válasza tjb007 (#19484) üzenetére


Bagira01
veterán

Nyilván más ha a gyártó maga fejleszti a saját oprendszerét mint az android esetén. Maga a készülék kialakítás minőség ami nagyon bejött,és ahogy szokták mondani nagyon smooth volt a rendszer is :DDD Na mind1, az is kategória, meg ez is. Amire nekem kell még ez is sok, nekem elég lenne egy 100-110$-os egymagos ips paneles is, de olyat nem igazán láttam úgyhogy ha már olcsó legalább a jobb kijelzőről nem mondok le. Arany középút.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19486) Adamis válasza Bagira01 (#19483) üzenetére


Adamis
őstag

Sokkal nagyobb élmény lesz! a testre szabhatóság, az egyediség. Hagyd az almát, mert már romlik. Látod, már ki kellett harapni belőle egy darabot... :)

(#19487) koncsik válasza tjb007 (#19484) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Egyetértek. Ainol aurora I, cc 9,7ips és új ipad is van, mindegyiknek megvan a feladata. És volt már, hogy leraktam az ipad-et és inkább a cc-t vettem elő (3x nem bírta megnyitni ezt a fórumot - tudom, már raktam fel az ájpedre chrome-ot). A nexus- t már nem tudtam volna megmagyarázni, túl gyorsan kellett volna eladnom az aurorát meg egy acryan-t, holnap meg már jön vissza az amerikai kapcsolat. Ja és persze az almás cuccok nem az enyémek, hanem cégesek. Engem az ájfon jobban meggyőzött telefonügyben ( vagy mikrotablet, muhaha), mint az ájped a tabletek között.
Arra viszont most jöttem rá, hogy az almás topic-ot nem olvasom, ezt meg folyamatosan - ha ez jelent valamit... :F

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#19488) domerator válasza Adamis (#19486) üzenetére


domerator
veterán

OFF:

Nem romlik az az alma... sőt, most, hogy a M$ mindent kezd Metrósítani például a skydrive felületet is (és mi minden jön még) ... már olvasni olyan postokat, hogy ennyi volt a windows xy számára.

Nálam is el fogja rúgni a labdát, ha minden Metrós lesz, mert így, hogy a start menü csempés, azt még szeretem is, de ne tovább.

Ha az iOS sokak szerint hellokittys akkor a wp7-wp8-Metro pedig fakockás... az meg leginkább a csecsemőkorra jellemző.

A droiddal való összevetést pedig sok helyen sokféleképpen lehet olvasni.

Peace :R

/ OFF

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#19489) rocket


rocket
nagyúr

MyAudio 8 808DCC ED forumrol:

"Dakota (2012/08/18)

Nincs magyar menü. HDMI csatlakozót több TV-n is kipróbáltuk, de nem találnak jelet. Az akku töltés kezdetét jelzi, de a végét nem."

Nincs Magyar menu egy Magyarorszagon hivatalosan forgalmazott gepen EPIC FAIL.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19490) vamzi válasza Adamis (#19486) üzenetére


vamzi
őstag

Nem akarok itt iOS vs. Android flamebe belemenni, de megnyugtatlak, hogy legalább annyira teste szabható és tweekelhető az iOS, mint az ellenfele, ha nem jobban. Ha nem ismered a "romló almát"kívülről-belülről, akkor feleslegesen ilyeneket ne jelents ki.

(#19489) rocket
Én meg azt nem értem, hogy miért jó kikukázni a nyelveket a rendszerből :F Amin viszont a kezdetek óta meg vagyok rökönyödve, hogy miért nem lehet bele utólag tenni?

[ Szerkesztve ]

(#19491) petipetya válasza vamzi (#19490) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szeretnék kitenni egy teendők (naptár) widgetet az IOS-re. Miként kell?

"nincs rá lezsóidő"

(#19492) Adamis válasza domerator (#19488) üzenetére


Adamis
őstag

és @vamzi: ott a szmájli, ne tessék komolyan venni. :DDD Tudom, hogy mit tud az alma, ismerősét nyomogattam már... :K

Csak hát tudjátok, már a topic címe is megköveteli ezeket a kijelentéseket! ;]

[ Szerkesztve ]

(#19493) vamzi válasza petipetya (#19491) üzenetére


vamzi
őstag

Dashboard X 2.0 lesz a te barátod. Azzal lehet widgeteket kitenni. Az elérhető widgetekről nincs információm, mert nem élek velük.

(#19494) petipetya válasza vamzi (#19493) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. Ahhoz kell jailbreak vagy bármilyen bűvészkedés?

"nincs rá lezsóidő"

(#19495) kisda


kisda
aktív tag

(#19496) tjb007 válasza rocket (#19489) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ehhez csak ennyit tudok hozzáfűzni:

(#19494) petipetya

Cydia és jailbreak (mivel enélkül a Cydia nem megy).

(#19495) kisda

Igen, ez csak neked új.

(#19497) vamzi válasza petipetya (#19494) üzenetére


vamzi
őstag

Természetesen cydia kell hozzá. De szerintem folytassuk privátba, mert nem ez a topic témája.

(#19498) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A másik tag nicknevével történő olcsó poénkodást legyetek szívesek mellőzni!

idegbaj kollégát pedig megkérem, hogy emelje ezzel kapcsolatban a toleranciaszintjét!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19499) hevizms


hevizms
addikt

Üdv.

Mi a különbség a kettő közt?
Természetesen nem a 4,02 dollárra gondoltam:)))
Inkább az érdekelne hogy a free shipping-nél is van nyomkövetési szám,vagy nincs?
Illetve mit is nyújt nekem az a 4,02 dollár különbség?

Delivery Rates Title
HK Post- Registered Airmail $4.02

Free Shipping
Free $0.00

Kösz a választ előre is.

(#19500) xcode


xcode
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene! Tegnap a Váci úti Tescoban én is vettem egy 45 ezres MyAudio 9,7-est, az utolsó darab volt...
Otthon a dobozból kivett készülékről kiderült, hogy már eleve be volt kapcsolva és kb 20 perc működés után le is merült. Rátettem töltőre, ezután még egyszer elindult, de pár perc után újrabootolt magától és már nem indult el többet.

Próbál elindulni, bejön a MyAudio logo, útána még megjelenik az "android" felirat, de nem tűnik el fél óra után sem.
Egész éjjel rajta hagytam a töltőn, hátha reggelre van valami változás, de nem. A ki/bekapcsoló gombot hosszan nyomvatartva ki lehet kapcsolni, de bekapcsoláskor nem jut tovább az android feliraton. A reset gombra is ugyanezt csinálja.

Délelőtt visszavittem a Tesco-ba, de nekik már nincs csere készülékük, felhívtak néhány másik áruházat, de azokban sincs már. Úgyhogy most vagy 3 napon belül visszadják a pénzt vagy 3 után elküldik szervízbe ami szerintük legalább 2 hét.

Nincs valami ötlet, hogy a fentieken kívül mit lehetne csinálni vele, hogy működjön?

Köszi előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.