Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Krissz5435 válasza laszlohu (#19150) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Csak nekem jön be némelyik csajszi? :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19152) didros válasza Krissz5435 (#19151) üzenetére


didros
senior tag

You are not alone.... :)

(#19153) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Na néztem párat és ezekre esett a választás:

My audio 7 series ezt nem tudom, hogy melyik, mert az eladó nem írt típust, ha nem az r akkor szerintem elég jó vétel.
Wayteq xtab 70i
Concorde 7015
wayteq xtab 80
wayteq xtab 70w (1.)
wayteq xtab 70w (2.)
ainol novo advanced 2
ghoo tab 7000

És pár kérdés: egy cl10-es memóriakártya elég gyors-e a beépített háttértárhoz képest, mert ha igen, akkor merek venni 4 gigával szerelt tabot is, mint pl a ghoo tab, de ha nem, akkor inkább 8gb-osat vennék. Ha lassabb, akkor mennyivel lassabb? vagy nem lenne érezhető?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19154) Crytek


Crytek
veterán

2012.08.06 10:13 Esztergom 1 posta Küldemény felvéve / Item accepted
2012.08.07 08:43 Budapest 1005 Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.08.11 13:17 CNBJSA(CHINA) Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Na most már csak a füstjeleket kell figyelnem vagy valamit ,hogy kiderüljön ,hogy a cég megkapta-e, és javítható-e vagy cserélik-e!
Ezek a pillanatok már a zsákbamacska pillanatai. Kíváncsi vagyok értesítenek-e majd emailben vagy valahogy hogy mi a helyzet!

Next PC Upgrade: 2022

(#19155) sirály69 válasza Crytek (#19154) üzenetére


sirály69
őstag

Hajrá!!! Szurkolok neked!

Szerver Hosting Debrecenben

(#19156) Loituma69 válasza Moonwolf (#19148) üzenetére


Loituma69
őstag

11-én vége volt az akciónak, sajna elkéstél! kb 2x jobb vétel lett volna.

(#19157) laszlohu


laszlohu
addikt

Kicsit utánakerestem :
Allwinner, más néven Boxchip A13 cortex A8 procinak :
512 Kbyte L2 cache
Mali 400
1.2 Ghz -nek írják ált.

(#19158) Mandarinn válasza Krissz5435 (#19151) üzenetére


Mandarinn
senior tag

De tuti csak azért mert a garázsban összedobna neked egy 4magos tabletet

(#19159) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
Haveromnak keresek olyan tabletet amelyen mennek a WIN 7-es applikációk.
Tehát lényegében olyan kéne mint egy PC csak tabletben!
Nem vagyok otthon e téren ezért kérném segítségeteket!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19160) haris válasza Loituma69 (#19156) üzenetére


haris
őstag

(#19161) zseko válasza KAMELOT (#19159) üzenetére


zseko
veterán

Akkor várjon még, mert olyan nincs. Ha ' lényegében olyan kéne mint egy PC' akkor vegyen laptopot, vagy nettopot, vagy mi ezeknek a neve. Majd mikor jönnek a W8 tabletek akkor talán olyanok lesznek mint amilyet szeretne.

HR24.hu

(#19162) KAMELOT válasza zseko (#19161) üzenetére


KAMELOT
titán

Ettől tartottam! Akkor még ilyenek nincsenek! Hát van most egy 11,3-as laptopja, de tablet ergonómia szempontjából jobb lenne.
Azért köszi szépen a segítséget!
Akkor ezek a tabletok mire vannak?? FB meg net meg fotónézegetésre? Mert ha csak arra akkor nem éri meg a pénzt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19163) Tityahome válasza Loituma69 (#19156) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Én is 19. -re emlékszem vagy a készlet erejére! :)

(#19164) CHIPman válasza zseko (#19161) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Vannak Win7 tabletek netbook hardverrel, honnan veszed, hogy nincsenek? :F Az más kérdés, hogy rohadt drágák, és nem érnek semmit.
KAMELOT: Hogy megéri-e, azt majd eldöntik azok, akik megveszik.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19165) nightmare13 válasza zseko (#19161) üzenetére


nightmare13
senior tag

Egyrészt CHIPMan elmondta az egyik felét, vannak WIN7 táblák, de Atomosak, nem bírják sokáig, és nehezek alapjában. x86 procival jönnek majd még az alacsony fogyasztású, C-s AMD APU-val ellátott x86-os winfost futtató táblák.

Viszont hiába jön az ARM Win8, mivel azon nem futnak az x86 programok. Ha átfordítja valaki ARM alapúra, akkor lesznek, igen, de addig hiába vesz ARM alapú Win8 táblát...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#19166) tjb007 válasza KAMELOT (#19159) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez egy egyetlen olyan ami használhatónak mondható egy mondhatni használhatatlan kategóriában.
A másik lehetőség, hogy megvárja az x86 -os (Sandy Bridge) Windows 8 -as táblákat de azok meg még drágábbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#19167) vamzi válasza tjb007 (#19166) üzenetére


vamzi
őstag

Szerintem tökéletesen definiáltad a használhatóságát :C Az egyik munkaeszközöm egy w500, de munkán kívül nem való semmire sem, arra is csak korlátozottan. Vastag, bumszli, nehéz, hangos(igen, venti pörög benne) laaassssúúú és optimalizálatlan a felülete a win7-nek.

(#19168) tvamos válasza tjb007 (#19166) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez tok jol nez ki! Es nem is draga.
Regota keresek ilyet.
Lehet szerinted Androidot talalni ra?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19169) tvamos válasza nightmare13 (#19165) üzenetére


tvamos
nagyúr

Teganp azt olvastam, hogy belathato idon belul megsem jonnek a hivatalosan ARM-ra portolt Win8 tabok. Asszem az EE Times-on volt egy cikk... de mar nem emlexem a reszletekre.
Regota gondolkodom pedig egy ilyen atomos cuccban...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19170) nightmare13 válasza tvamos (#19169) üzenetére


nightmare13
senior tag

A Microsoft ha jól tudom, szándékosan tolta el az asztalihoz képest a megjelenést.

Atomos helyett lehet érdemes megvárni az AMD üdvöskéjét, multimédiás teljesítménye mindneképpen jobb lesz.

Android x86-os kiadását is ígérték anno, kb egy időben a Win8-cal, azóta nem tudom mi van vele. Ilyen sufnis átültetések már voltak EEE PC-hez készült változatok formájában, kicsit bátyám is használta, de még nem volt tökéletes szegény.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#19171) vamzi válasza tvamos (#19168) üzenetére


vamzi
őstag

Igen, úgy hívják, hogy Acer A500 :)

(#19172) Loituma69 válasza haris (#19160) üzenetére


Loituma69
őstag

Itt fehérváron a szorólapon 11 volt a dátum!

(#19173) zseko válasza CHIPman (#19164) üzenetére


zseko
veterán

Mea culpa, ezekről nem tudtam, elnézést :)

(#19165) nightmare13b: ezért is írtam bele azt hogy talán.

(#19162) KAMELOT: a tablet olyanoknak van mint pl. én, aki laptopnak nem látja értelmét asztali gép mellett (játékra kicsi, hurcolászni nagy), nyaraláskor, utazáskor viszont netezni, olvasni, filmezni a telefon kicsi, az asztali meg kb. felejtős...

HR24.hu

(#19174) KAMELOT válasza tjb007 (#19166) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi majd átböngésszük! :)

(#19164) CHIPman: hát igen ez így van majd azok eldöntik kinek mi mennyit ér meg. Meg e veszi vagy sem!

(#19173) zseko: kb. havernak is ezért kell. csak fontos, hogy WIN applikációk menjenek rajta.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19175) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Van, illetve volt egy Wayteq x-Tab100-as tabletem. Teljesen sikerült megölni, annyi neki, béke poraira. :O :O A kérdésem az lenne, hogy e helyett mit ajánlotok? Amire használnánk, az netezés, illetve, egy két játék, persze nem túl combosak. Kritérium a 10'-os méret. Kékfogra, és gps-re nincs szükség.

Köszi: Pribi

Ui.: A Tecsóban most akciós Myaudio megfelelne erre a célra?

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#19176) Markgx10 válasza vamzi (#19167) üzenetére


Markgx10
őstag

Az ICOU7 mellett egy W500 a másik gépem és azt imádom, nem tudom mihez méred a lassút, de gyorsabb, mint az androidos gépek, fantasztikus a kijelzője, el nem adnám vagy cserélném, az egyetlen műszaki cikkem, ami tőlem megy majd nyugdíjba :D Nekem nagyon tetszik, hogy a megszokott programokkal ügyködhetek (acdsee, chrome, total commander neten is normális asztali lapok, facebook chat még ezer más apró dolog), de hát ízlés kérdése, számomra nagyságrenddel jobban tetszik az androidnál, ja és nagyn ritkán hallom felpörögni a ventit, akkor is halk szerintem, de mondom ez az én véleményem :K

(#19177) tjb007 válasza tvamos (#19168) üzenetére


tjb007
nagyúr

Biztosan rá lehet hegeszteni de túl sok értelmét nem látnám. Ha már Android kell akkor inkább vennék egy AMR -es gépet amiben nem pörög a ventilátor, nincs 1kg -os súlya és közel 2cm -es vastagsága.

(#19175) Pribi

WayteQ xTAB-100is de ha még az akciós 45e forintos MyAudio -ból akkor az is megfelelne azokra amiket írtál.

(#19178) tvamos válasza Markgx10 (#19176) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van ennek valami foruma?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19179) Bagira01


Bagira01
veterán

Ezek közül a kínai tabletek közül melyikkel érdemes foglalkozni? Esetleg valami más? Főként pdf, power point, world dokumentumok olvasására, némi netezésre kéne valami olcsó, de nem túl gagyi anyaghasználatú gép. Figyelemvbe véve az itthoni garis 35k-s kínálatot. Tényleg valami olcsó kéne ami partiba van az xpad-70w-vel de 20k alatti és 20-25k közötti gépek közül.
:R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19180) tvamos válasza tjb007 (#19177) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igazad van! Csak ha lenne egy tab, amin megy Android, W7, Ubuntu, az jopofa lenne.
Mind1, mert raizgultam a Nexus 7-re!..

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19181) tjb007 válasza Bagira01 (#19179) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ainol Novo 7 Tornados vagy az ICOO D50 Lite, a többivel nem érdemes foglalkozni.

(#19182) Bagira01 válasza tjb007 (#19181) üzenetére


Bagira01
veterán

Ok, ahogy néztem tényleg nem nagyon van más. Asszem holnap meg is rendelem az ICOO D50-et, hogy szeptember elejére ideérjen :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19183) zseko válasza KAMELOT (#19174) üzenetére


zseko
veterán

És kb. mik lennének azok a nélkülözhetetlen dolgok?

HR24.hu

(#19184) tvamos válasza Bagira01 (#19182) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de a kozosseg miatt lehet, hogy az Ainol-lal jobban jarnal. Ez a benyomasom... ugyan ezen megfontolasbol, olcsobban ott az Ainol Mars a ketto altalad emlitett kozotti aron. (Mindenesetre a Tornados display felbontasa szerintem abszolut a minimum bongeszeshez. Vagy elneztem valamit?)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19185) ametza


ametza
csendes tag

Freender tablet Gps használat közben!

Teszt

(#19186) tvamos válasza zseko (#19173) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem feltetken van igy. Nekem is van tabletem.
Meg notebookom is.
Asztali meg nincs...
Mindenkinek valo, akinek van ra penze, es vagyik ra!
:)

(#19162 ) KAMELOT
Valoban, a leveleim olvasom el, neten logok, pdf-eket olvasok, tanulok, keszulok masnapra, vagy eppen aznapra, a vonaton.
Arra hasznalom, amire a telefon kicsi. Elovehetnem a notebookom... de az bazi nagy!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19187) Bagira01 válasza tvamos (#19184) üzenetére


Bagira01
veterán

Még ez ami nekem tetszik.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19188) tvamos válasza Bagira01 (#19187) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oh... bocsanat! Az elobb osszekevertem a Marsot, meg a Tornadost.
Szoval, a Tornados az olcsobb, kisebb felbontasu.... azt akartam irni, hogy a Marsra erdemes inkabb beruhazni, az 1024 x 600px felbontas miatt.
B...szus! Meg jo, hogy figyelsz!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19189) Bagira01 válasza tvamos (#19188) üzenetére


Bagira01
veterán

Én is először ezeket a felbontásúakat néztem, mert a 800x480 nem valami szimpatikus böngészéshez. Ez lesz az első tabletem, de azért valami normálisabb gép kéne amit 2-3 hónap után el tudok adni nem túl nagy bukással aztán esetleg feljebb lépni.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19190) tjb007 válasza tvamos (#19184) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az ICOO mögött is van közösség :)

(#19191) ametza válasza Bagira01 (#19179) üzenetére


ametza
csendes tag

Esetleg ez 110 dollárért? :

Freelander PD20 tablet

Operation System: Google Android 4.0 ICS

CPU: Telechips TCC8923, 1.2GHz, Cortex-A5 Dual Core

RAM: DDR3 1GB

Nand Flash: 8GB

Screen:7 inch Capacitive Multi-Touch Screen, Resolution: 800x480Pixels. 5-Point Touch

Wireless: WiFi 802.11b/g/n.

Webcam: Dual Cameras, Front 0.3MP/Rear 2MP

G-sensor: 3 Way G-sensor

GPS: Yes

Graphics Type: Integrated Graphics, GPU: Mali-400 MP, Supports 1080P video(1920*1080)

Input/Output Connectors:1 x Mini USB OTG , 1 x TF Card slot, 1 x HDMI Out, 1EarphoneJack

Battery: 3600mAH 7.3V Rechargeable Li-ion Battery

Working Time: 5-6hours with Wi-Fi on. 6-7 hours with Wi-Fi off.

Irány a bolt

Youtube videók

[ Szerkesztve ]

(#19192) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Google Nexus 7 megrendelve. :)
1,5 hét múlva már nálam lesz. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19193) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Google Nexus 7 megrendelve. :)
1,5 hét múlva már nálam lesz. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19194) luciferk válasza Pribi (#19175) üzenetére


luciferk
senior tag

Hogy sikerült megölni, leesett a tab vagy valami más volt az ok?

(#19195) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Esetleg ebben valaki tudna segíteni?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19196) z0d1AK válasza Krissz5435 (#19153) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából az xTAB-70W, vagy ha valóban 30 adja, akkor az xTAB-80, kettő között csak a kijelző a különbség, neked kell dönteni, melyik kényelmesebb számodra.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19197) Bagira01 válasza tjb007 (#19190) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor most melyik legyen? Ainol Novo 7 mars vagy az icoo d50 8GB? Igazából az a kb 5k nem oszt nem szoroz, elsődleges szempont, hogy a pdf dokumentumok jól olvashatóak legyenek(jegyzetek, powerpoint előadások stb) és a gép maga legyen egybe már amennyire ebben a kategóriában ez lehetséges.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19198) Pribi válasza luciferk (#19194) üzenetére


Pribi
senior tag

Családi összefogással. :) A nejem kitépte belőle a tápcsatlakozót, pontosabban belőle valamit, és az beleesett a gépbe. Én meg műszaki emberke lévén /nem röhög/ :DD , mondom, majd én kiszedem, megjavítom. Igen, csak a szétszedés közben szétrepedt a kijelző. Mondjuk "csak"a külső műanyag. Úgyhogy mondhatni, hogy kéne egy kijelző, és egy tápcsatlakozó forrasztás. Ez meg szerintem több mint egy új cucc.

Voltam két Tecsóban is, de sehol nincs az akciós Myaudio. A WayteQ xTAB-100is-től egy kicsit félek, mert ha jól nézem, akkor gyengébb proci van benne mint a régiben. De javítsatok ki a tévedek. Majdnem megvettem egy Concorde 9.7-est, de aztán visszaadtam, mert nem vagyok biztos már semmiben. Erről cuccról mi a vélemény?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#19199) Krissz5435 válasza z0d1AK (#19196) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Hát a kijelző felbontása tényleg nem rossz,de kicsit érvágás, hogy a 7-esben nincs n-es wifi, illetőleg, hogy micro usb-n egyik sem tölthető. Igaz, a 8-asban viszont van n-es wifi, de a ghoo tab meg alázza. Esetleg ha a wayteqet kivesszük a listából(mindegyiket) akkor a megmaradtak közül melyik éri meg legjobban? Illetve, ha benn hagyjuk őket kb milyen lenne a rangsor? Előre is köszi.

Ja és a microsd-s kérdésre is tudsz esetleg válaszolni? Az nagyon érdekelne.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19200) z0d1AK válasza Krissz5435 (#19199) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mind a két WayteQ-ben van n-es wifi. Hogy speckó szerint miért csak b/g, az jó kérdés, de a sebesség szerint meg n-es, 150 mbps-ot ír maxra.
A saját topikjában a tulajdonosok már felfedezték, hogy az xTAB-80 és az xTAB-70w is töltődik az USB csatlakozón keresztül, viszont ezt nem jelzi a tablet.

A microSD-t nem kell a belső tárhelyhez viszonyítani. Class 6-os kártya is elég véleményem szerint bele, filmek mennek róla. Alkalmazásoknál esetleg előnyösebb lehet a class 10-es is, bár nálam volt, hogy csak cl2 volt benne és úgy sem volt különösebb gond.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.