Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) Bagira01 válasza devast (#19650) üzenetére


Bagira01
veterán

Aurora II-re itt is FT5206GE1-et írnak :W

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19652) rocket válasza Bagira01 (#19649) üzenetére


rocket
nagyúr

Jo ar es meg ajandek kepernyo vedot is adnak.
Ebbol az is kiderul, hogy kamu pandan a 184$-os normal ar :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19653) devast válasza Bagira01 (#19651) üzenetére


devast
addikt

Lényeg.

szerk: De egy ideje már 5306-al szerelik tudtommal...

[ Szerkesztve ]

(#19654) Bagira01 válasza devast (#19653) üzenetére


Bagira01
veterán

Tudom olvastam már a pdf dokumentumot. Ki kéne deríteni valahogy, hogy egyáltalán kapott-e valamelyik más ic-t :U

(#19652) rocket: Jó ár lenne, kérdés, hogy megbízható webshop-é vagy sem?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19655) devast válasza Bagira01 (#19654) üzenetére


devast
addikt

Franc tudja... vegyél egy augusztusi gyártásút és szedd szét :DDD

(#19656) rocket válasza Bagira01 (#19654) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem ismerem, igy nem tudok nyilatkozni, de ha mashol ennyi az ara mar most, akkor pandan hamar olcsobb lesz.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19657) Chaser válasza devast (#19650) üzenetére


Chaser
titán

Akkor egy gonddal - elvileg - kevesebb:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19658) tjb007 válasza Adamis (#19641) üzenetére


tjb007
nagyúr

& (#19642) alba-regia & (#19644) rocket

A mai világban már nem lehet tudni, lehet, hogy két év múlva már Applesoft lesz aminek a fő terméke a Microdroid lesz ;]

(#19659) alba-regia válasza Adamis (#19647) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Ez komoly. Több mint egy éve Ballmer "bevásárolt". :D

[ Szerkesztve ]

(#19660) Adamis válasza tjb007 (#19658) üzenetére


Adamis
őstag

Hát ebbe már belegondolni is morbid! :DDD Akkor ezért van az, hogy Apple-re is megjelent az Office a MS-tól! :U

[ Szerkesztve ]

(#19661) medica


medica
senior tag

Androidra melyik vírusirtó jó? Zoner?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#19662) albinolynx


albinolynx
őstag

Még csak tapogatózok, de nagy valószínűséggel laptop - mobil mellé vennék magamnak egy tabletet. Amit eddig tapasztaltam, az egy samu P5.100. Alapvetően semmi gondom vele, csak túl nagy, kényelmetlen szerintem kézben használni.
Van egy kindle 3-as olvasóm, ennek a mérete szerintem pont ideális, de lehet a kettő között van az arany középút.

Android a telefon révén jó barátom lett, így ezzel szeretném használni. Az se baj, ha lehet "mókolni" egy keveset a rendszert. Nem tudom, hogyan meg a kernel-, rom csere...
Hétköznapi használatra szeretném, 99%-ban wifi-hez csatlakozva. Ezért fontos szempont lenne a minőségi wifi egység. Szeretnék rajta filmeket nézni, olvasni, böngészni. Excel, ebay, vatera kezelése ne legyen probléma.
Igazából nem tudom milyen HW illene. Telefonom egy SE W19i, ennyi illene tabletbe is minimum, ha nem több...
Játék telefonon egyelőre nem fogott meg, tabletnél viszont lehet kipróbálnék ezt-azt. Nem elsődleges szempont...

Minőségi terméket szeretnék, bár ha van bevált "best buy china" az is érdekel. Szeretném minél olcsóbban megúszni. Ha írtok jó pár ajánlást, akkor nagyjából be tudom majd lőni az árkategóriát is.

Mit ajánlanátok?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19663) z0d1AK válasza albinolynx (#19662) üzenetére


z0d1AK
veterán

Galaxy Tab 2 7.0 esetleg? Ugyan olyan, mint a P5100, csak 7 colos, az ára sem vészes, 70- ért már van újonnan.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19664) albinolynx válasza z0d1AK (#19663) üzenetére


albinolynx
őstag

Ipon-nál szoktam nézelődni, ott lehet szűkíteni procira, stb a keresést. Nekem az is jó lenne, ha tisztáznánk milyen proci legyen benne, gondolom minél több belső memória - a többi meg kiderül a tesztekből.
50k fölött nem nagyon gondolkozok...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19665) z0d1AK válasza albinolynx (#19664) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazán minőségi tabletet újonnan nem kapsz 50 alatt, csak kínait...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19666) albinolynx válasza z0d1AK (#19665) üzenetére


albinolynx
őstag

Persze, írtam is, hogy egy best buy china is érdekel.
Sarkalatos pont a cpu + gpu páros - ez már lehet kiinduló pont. Többit csak hozzá tudom rakni tesztek alapján.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19667) z0d1AK válasza albinolynx (#19666) üzenetére


z0d1AK
veterán

Best buy tablet nincs, valami mindig hiányzik :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19668) albinolynx válasza z0d1AK (#19667) üzenetére


albinolynx
őstag

3G hiány mondjuk nem nagy hátrány nekem.
Tisztázzuk a cpu - gpu párost és elhúzok keresgélni, nem szemetelem a topikot. (:

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19669) Armagedown válasza medica (#19661) üzenetére


Armagedown
őstag

felesleges dolog az olyasmi, ésszel kell alkalmazásokat telepíteni !

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19670) Tim82 válasza Adamis (#19660) üzenetére


Tim82
nagyúr

Volt idő, amikor még nem volt Safari, ellenben IE-t adtak a MacOS mellé... (MS Office is legalább 10 éve van Mac-re...) :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19671) lacuska74 válasza crue (#19596) üzenetére


lacuska74
tag

Szia!

Ezt kifejtenéd bővebben, hogy kihagytak valami fóliát a wifiről, az Aurora II-ben?
Nekem is ilyen gépem van és tényleg nagyon gyenge a wifije, ezért örülnék ha valahogy ezt orvosolni lehetne.

köszi

(#19672) tvamos válasza albinolynx (#19662) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem az Excelnek nincs igazan jo alternativaja. Illetve, ha pl. az open office tablazat kezeloje megfelel, akkor Androidra is talalsz megfelelot. Nekem nem jott be egyik sem, de valami azert van.
Legjobb vetel kinabol... legfeljebb legkevesbe rossz... :) Ha nem varsz sokat, ott az Aurora II... nekem az van, a gyerek jol el van vele. Vagy most jon a Flame, de az gondolom nehezebb lesz, a vas hatlap miatt. Viszont a display-e bejon... 1280x800.
En a Nexus 7-et varom. Szerintem be is ujitok egyet, ha rendelheto lesz.

Szerk: Linux alatt is a MS Excelt hasznalom, Wine-al. Meg akkor is, ha neha kilepeget.

(#19671 ) lacuska74 válasza crue (#19596 ) üzenetére
Nemreg meg videot is linkeltek be, hogy kell javitani! Olvass vissza!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19673) albinolynx válasza tvamos (#19672) üzenetére


albinolynx
őstag

Oh, nem vagyok HC excel felhasználó. Adásvételek nyilvántartására használom, elég primitív módon. Ne kövezzetek meg, most jutott eszembe, egy ideje a google excel-jét használom... :DDD

Aurora II így elsőre tökéletes is. Gondolom kamerája jó sz@r. Akksival hogyan bánik? Play-ről megeszi a programokat? Kernel, rom cserélhető esetleg? ICS miatt van magyar nyelv is ugye? (engem nem zavar, barátnőm tudná értékelni, bár nagyon fejlődik)

(Privátban elküldhetnéd honnan rendelted.)

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19674) Adamis válasza albinolynx (#19673) üzenetére


Adamis
őstag

Kameráját nem ismerem, de ha a Tornado-ból indulok ki, jó nem lehet. És az enyémben sincs magyar, szerintem abban sem lesz...

(#19675) albinolynx válasza albinolynx (#19673) üzenetére


albinolynx
őstag

Tyűű, CM10 (JB), okosságok jobbra-balra. Kezd nagyon tetszeni a kütyü ennyiért.

Adamis: mi a problémád vele, írj róla légy szíves! Nagyon érdekel a véleményed, akár elfogult, akár nem.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19676) Adamis válasza albinolynx (#19675) üzenetére


Adamis
őstag

Nevem alatt ott a blogom, múltkor írtam róla tesztet!

Amúgy az előbb kukkantottam rá a tabra, elfeljettem kikapcsolni és 5 és fél napja megy minimális használattal és a fele töltöttség még benne van! :) Tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#19677) albinolynx válasza Adamis (#19676) üzenetére


albinolynx
őstag

GPS, 3G, BT hiánya nem gond aurora II-nél sem. Ha nagyon kell valamelyik, telefon muszájból úgyis mindig kéznél van. Még olvasgatok itt: aurora II

Szerintem rendelek egyet. Itthon 44k, kint 10k-val olcsóbb ahogy eddig néztem, csak nem tudom még mi lenne a vámnál.
Köszi!

tvamos: azért a hozzád intézett kérdéseimre majd válaszolj légy szíves! Köszi!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19678) Prien válasza albinolynx (#19673) üzenetére


Prien
addikt

Aurora II-ben nincs magyar nyelv, Playt viszi, van rá pár rom és nemrég egy új kernel is megjelent, amit külön lehet feltenni. Tehát moddolásra van bőven lehetőség. (CyanogenMod 10 béta is van. )
Nálam is előjöttek a külföldi fórumokon emlegetett hibajelenségek:
- alvó módban, kikapcsolt wifinél rövid időnként kattog (speaker pop-up)
- beragadt az akkumulátor kijelző ikon (battery stock error) és ezt a ROM újra feltétele sem oldotta meg. Jelenleg nem látom a töltöttségi szintet, folyamatosan 100%-ot mutat.
- az én gépem "hidegen" nehezen kapcsolódik be, hosszú percekig próbálkozni kell. Ez lehet,hogy egyedi gond, nem tudom, mi lehet. :F

Száma : 120616- valószínűleg ekkor gyártották.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#19679) hdman


hdman
őstag

Toshiba AT300 16gb,100k 2év garival, tartozékok nélkül, vagy

80-85k 13hó gari, Asus transformer tf101 16gb, angol dokkoló, 10" notitáska, 8gb kari, érintőceruza, tablet tok.

Melyik legyen? Tök el vagyok bizonytalanodva. Tegra2 vs tegra3? Esetleg legyen mégis RK3066? Főleg böngészés és sd, hd filmek 720P-ig.

Komolyan mondom beleőrülök :) A Cubetól indultam, a CC 9,7 majd a plus-on keresztül már itt tartok. Tudtam, hogy ez lesz, a végén sosem lesz tabletem. :) Azt meg főleg nem gondoltam, hogy tegrás gép lesz. Annak azért örülök, hogy itt a nexus7 legalább orrva szájba elterjed a tegra3.

Adjatok bele mindent. :)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#19680) Magnat


Magnat
veterán

1ébként ezeknél a gps nélküli kínai csodáknál hackelt market/play van vagy hivatalosan felmentésük van a hw követelmények alól?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19681) Prien válasza Magnat (#19680) üzenetére


Prien
addikt

Tanácsos átírni a build.prop-ot, mert mondjuk Aurora II-ként a Facebook app sem kompatibilis( meg még ki tudja,mennyi), de ha Galaxy S II-t írunk be neki, rögtön kompatibilissé válik. :D

A kevés is több a semminél.

(#19682) Bagira01 válasza Prien (#19678) üzenetére


Bagira01
veterán

Pandawill-en ott a magyar nyelv a listába, még sincs benne?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19683) z0d1AK válasza Bagira01 (#19682) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az jó esetben a billentyuzet lokalizaciora utal, mintsem a nyelvre. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19684) Prien válasza Bagira01 (#19682) üzenetére


Prien
addikt

Nincs benne. :( Kb.ennyit a Pandawillről.

A kevés is több a semminél.

(#19685) tjb007 válasza Magnat (#19680) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyanaz a Play Áruház alkalmazás van (már amelyiken....) azokon is (és ugyanúgy frissül) mint a Samsung Galaxy S3 -on vagy a HTC One X -en, szóval nincs semmiféle hack. Hogy jogszerűen került e rá azt csak az tudja megmondani aki belerakta, egyébként meg hidegen hagyja a végfelhasználókat, még Google -t is mivel úgysem tud ellene mit tenni meg bevételtől is eshet el ha most keresztes hadjáratot indítana.

(#19684) Prien

Sajnos máshol is odaírnak mindent ami nincs is benne, nem csak pandáéknál.

[ Szerkesztve ]

(#19686) crue válasza lacuska74 (#19671) üzenetére


crue
őstag

Ebben a fórumtémában megtalálod miről van szó, angol nyelven, képekkel illusztrálva. Ha jártas vagy az ilyesmiben és nem félsz belevágni, akkor nagyon megéri megcsinálni. Azóta nekem wifi problémám nem volt a géppel, se szakadás, se lassulás, semmi. Nagy fájlok letöltése sem gond, az 1,3 GB-os Asphalt 7-et is néhány perc alatt letöltötte a Playből.
Azok a bizonyos "legendás" Aurora II problémák (felébredés, hangszóró kattogás, akku százalék beragadás stb.) mind a kiszivárgott béta romoknak köszönhetőek, nekem a legutolsó hivatalosan kiadott 0626-os rommal egyik sem jelentkezik.

(#19687) Prien válasza crue (#19686) üzenetére


Prien
addikt

Azok a bizonyos "legendás" Aurora II problémák (felébredés, hangszóró kattogás, akku százalék beragadás stb.) mind a kiszivárgott béta romoknak köszönhetőek, nekem a legutolsó hivatalosan kiadott 0626-os rommal egyik sem jelentkezik.

Ez különös, mert nekem a 0626 Aggro-C van fenn, tehát teljesen a gyári ROM+Root+pár feature, pl.hangerő+ , hangerő - a HOME gomb mellett, százalékos akku ikon.
Mivel már az Ainol-nak is írtak ezen problémák miatt, feltételezem,hogy nem főzelék-hibáról van szó.

A kevés is több a semminél.

(#19688) Magnat válasza tjb007 (#19685) üzenetére


Magnat
veterán

Nyilván engem sem érdekelne, csak egy időben voltak olyan tabok pl DealExtremen, h azt írták user commenbten, h első nap ok volt a Market, másnapra meg kifingott.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19689) albinolynx válasza Magnat (#19688) üzenetére


albinolynx
őstag

Ahogy néztem a szóba jöhető kínai tableteket, mindegyiknél "hackelt" módon megy csak a play. Mondjuk nagyon ez sem izgat, mert nem lógok rajta, csak ami kell.

Azt nem értem, miért nincs magyar nyelv?
Ez nem valami alapja az ICS-nek stb androidnak?

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19690) Fateys


Fateys
tag

sziasztok.egy gyors válaszra lenne szükségem.holnap vehetnék használtan egy galaxy tab p1000et.tudom h régi darab,de gyorsaságra mit várhatok tőle,
ha egy mai olcsóbb 40-50 ezres kategóriába mérjük?netezésre,alap dolgokra jobb mint egy mai wayteq vagy myaudio tablet?

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#19691) Adamis válasza albinolynx (#19689) üzenetére


Adamis
őstag

Alapból benne van, de sajnos előfordul, hogy a szerintük "használhatatlanokat" kiveszik. Valóban, a kínaiaknak minek is kellene a magyar nyelv? Csak hát mi is rendelünk tőlük, de ez őket nem izgatja! :(

(#19692) albinolynx válasza Prien (#19678) üzenetére


albinolynx
őstag

Hm, nézem a wayteq xTAB-70w 7"-t. Ezt meg lehetne venni hazai boltból, garancia végett írom. Árban meg annyi, mint az aurora II.

Procik terén nem értem a különbséget. Aurora II dual core, wayteq single core... ?
(Mondjuk annyira nem érdekes talán, mert nem a gigaHz háború és a hűdesok FPS érdekel...)
Custom romok vannak a wayteqhez is, stb... Ezt meg kell éjjel álmodni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19693) albinolynx válasza Adamis (#19691) üzenetére


albinolynx
őstag

Ez igaz, de CM romokban is benne van mindenféle nyelv. Szóval akár benne is maradhatna... No mindegy, hajlok a wayteq felé...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19694) Adamis válasza albinolynx (#19693) üzenetére


Adamis
őstag

A CM multilanguage... Ha úgy csinálja meg a készítője, ő is kiszedhetné belőle (volt is rá példa). Ainol-hoz például nincs CM sajnos! :(

(#19695) albinolynx válasza Adamis (#19694) üzenetére


albinolynx
őstag

Itt azt írják, hogy van: [link]

Próbálok olyat keresni, ahol így-úgy de egy JB feltolható rá. Telefonnál CM10 még ha alpha is, nagyon bejön. Egyedüli ok, hogy nem azt használom a 9 helyett a kamera hiba. Jelenleg nem lehet vele fényképezni, de gondolom dolgoznak rajta.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#19696) Adamis válasza albinolynx (#19695) üzenetére


Adamis
őstag

Jaj, bocs: Novo7 Tornado... :D

(#19697) szilchi


szilchi
őstag

A 4ext recovery-t megpróbáljam?A Play-en 637 Ft.Valaki használta már?Hátha ezzel tudnék backup-ot csinálni.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#19698) TOZ válasza szilchi (#19697) üzenetére


TOZ
addikt

4ext.net

(#19699) tvamos válasza Prien (#19687) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem is a 0626 van fenn, (a gyari, mert nem bizok a kotyvaszto mesterekben, ugy ereznem, mintha odaadnam nekik a bankkartyamat...) es a 3 nap tesztperiodus alatt en sem lattam gondot. (A gyerek sem szolt, hogy valami gondja lenne, pedig o eleg kritikus!) Csak a touch nem tetszik... de az olyan amilyen.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19700) tvamos válasza hdman (#19679) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csakis Tegra4! Minek adnad alabb? Es ha nem cserelgetni, hackelgetni kell, az a hardware kitart 2 evig, hogy nagyon kivanna a cseret. (Sot, utana is. Nezd meg meg ket honapja olyan hw-ekkel operaltak a kinai tabok, mint a SGT-P1010, es sokan hasznaljak, sot, allitjak, hogy milyan franko, es telhesen jo az, meg bla-bla-bla. En is hasznalok egy ilyet. De a T4-et varom mar! :)) )

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.