Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Yutani #44928 üzenetére

    Ha a körülményeket nem nézzük, akkor természetesen le a kalappal.
    A körülmények figyelembevételével lehet némileg relativizálni.

    Ez egy N5-ön készülő cucc. Amúgy nem is kicsi, összességében kb 850mm2 lehet.
    A szintén N5-ön készülő Navi 3x ígéretei között az szerepel, hogy a jelenlegi csúcs kártyákra 80-120% fog rápakolni. MLiD-nek volt valamilyen számítása, most nem tudom felidézni, de azt hozta ki, hogy nem lesznek azok azN5-ön készülő compute die-ok olyan gyárthatatlanul és méregdrágán bazinagyok.

    Persze lehet, hogy még úgy is perf/W tekintetében nyerő lesz az Apple. De hogy ebből vajon mekkora részt magyaráz a géniusz és mennyit az eltérő tervezési célok, azt ki tudja megmondani?
    Az apple esetén szerintem elég egyértelmű, hogy nagyobb hangsúlyt fektet a perf/W-ra.
    Az M1 processzor részén is látható, hogy nem céloznak olyan magas frekvenciát, emiatt sűrűbben tudják pakolni a tranzisztorokat, emiatt esetleg többet is tudnak belepakolni. Eddig szerintem ezt bárki tudná csinálni, de a CPU vonatkozásban a géniusz abban mutatkozik meg, hogy hogy pakolsz úgy több tranyót, hogy abból jó sok IPC ki is jöjjön?
    A GPU hatékonyságának valamekkora része szerintem szintén ebből fakad és talán van valami hasonló truváj ott is.

    És persze az, hogy 1-gyel jobb gyártástechnológiát használ mindenkinél az minden körülmény között előnyt jelent.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés