Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) kutga válasza Scorpion (#41348) üzenetére


kutga
nagyúr

Szvsz inkább használtan nézz valami komolyabb hűtéssel rendelkezőt (Nitro+ pl.).

Let the Zone take me if I am.

(#41352) Scorpion válasza Speed® (#41349) üzenetére


Scorpion
tag

Akkor esetleg ez?

https://ipon.hu/shop/termek/sapphire-11266-66-20g-rx-570-8gb-gddr5-pulse-pcie/1715555

A bolt most mindegy. Sapphire-t nem ismerem, szóval kicsit tartok tőle.

(#41353) Speed® válasza Scorpion (#41352) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha boltból vennéd, akkor ez sem..gyorsabb 1650S van ekörül :)

(#41354) tasiadam válasza Scorpion (#41352) üzenetére


tasiadam
veterán

1650S 580al 1 szint, vagy kicsit több. Inkább 1650s

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41355) Scorpion válasza Speed® (#41353) üzenetére


Scorpion
tag

de maga a káryta jó?

(#41356) Scorpion válasza tasiadam (#41354) üzenetére


Scorpion
tag

1650S-en belül melyik típust, márkát ajánlanád?

(#41357) Speed® válasza Scorpion (#41355) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

570, nem kazán.. szóval persze, élhető. Nem egy Nitro+, de a kis ITX verzió is pacekul szalad értelmesen beállítva, nem hiszem, hogy ezt a dualfanos megoldást különösebben megizzasztaná. Viszont ezért az árért meg ne vedd..ha már ~60k, tényleg jobban jársz egy 1650Sel.

(#41358) TIT válasza Scorpion (#41352) üzenetére


TIT
veterán

A legjobbtól tartasz?
A többitől tarts,a 1650S egy 10-essel több és csak 4gb 8 helyett.

(#41359) tasiadam válasza TIT (#41358) üzenetére


tasiadam
veterán

Igen, tekintettel arra, hogy 4 giga, gyorsabb is az a 4 giga ergo elég kevesebb, ráadásul az nvidiának jobb a memória és képkezelése. 1060 vs rx580-nál előjön, hogy a 1060 kevesebb memóriát kér, mint az 580. Ha egy 1650S-t nézel, akkor a 4 is elég mellé. Minél gyorsabb a vram, annál kevesebb kell.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41360) grizlisandor válasza tasiadam (#41345) üzenetére


grizlisandor
addikt

A Múltkor itt áltam meg.

MSI-ben is le tudom húzni 0-ra, így akár maradhatna a félpasszív mód is.
Kell még hangolni kicsit a dolgokat. Jelenleg csökkentettem a fesz-en, úgy néz ki még így is stabil, kapott egy venti profilt. Hangra ok, bár lehet a front ventit nem lehet szabályozni, így az teker. A héten elvileg befutnak az új ventik. :B

(#41361) TIT válasza tasiadam (#41359) üzenetére


TIT
veterán

Erről még nem hallottam,az nv még kandenciahelyes lejátszást se tud és a képe se jobb alapból.nem hiszem,hogy a resi7-be vagy tombiba mindent fullra teszel mert a memo picit gyorsabb akkor elég a 4gb.

(#41362) rolio1 válasza tasiadam (#41332) üzenetére


rolio1
tag

Szia
Én accelero extreme IV v2-t raktam az armor 580-ra. Simán felmegy,a szélső rögzítők nem szerelhetőek fel,de így is stabil.
Viszont a hangja szinte nulla, afterburnerben kell venti profilt beállítani, több óra játék után sem melegszik, én nagyon elégedett vagyok vele.

(#41363) Speed® válasza TIT (#41361) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És arról hallottál már, hogy hiába a sok vRAM, ha gyík a GPU? Még egy 580 mellé is véleményes a 4+..ha pedig hozzávesszük, hogy a linkelt 570 árán kijön egy TwinX2 1650S, ami ~25%al gyorsabb fele-se étvágy mellett és valószínűleg tovább kap normális driveres hátteret, mégis milyen érv a kadenciahelyes lejátszás..? Gyenge.

Ha már ragaszkodunk a vRAM duplázáshoz, előbb vennék Triplex 580/8Gt azonos áron.

[ Szerkesztve ]

(#41364) tasiadam válasza rolio1 (#41362) üzenetére


tasiadam
veterán

3-mas volt aktuális, de a 4-es tuti hogy felmegy. Néztem, és elv a távtartók meg ilyen dolgok különböznek, amik persze nem járnak a 3-hoz... sajnos... de beletörődök, hogy egy armorom van, és legközelebb veszek valami jobbat, vagy blowert, mert még az is jobb.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41365) DEEKEY válasza tasiadam (#41347) üzenetére


DEEKEY
csendes tag

SSD-re van telepítve a játék, kipróbáltam több max fps beállítást is, viszont így se érzem jónak. Készítettem erről is egy videót. [link]

(#41366) tasiadam válasza grizlisandor (#41360) üzenetére


tasiadam
veterán


itt az enyém. win10 alatt így pörög. De persze elfelejti, hogy az MSI a jani és nem a driver, ezért néha bekapcsol. Végülis agresszívabb az MSI profil mint a gyári, így az domináns.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41367) tasiadam válasza DEEKEY (#41365) üzenetére


tasiadam
veterán

Néztem, és mikrolaggok vannak. Ha SSD-n van, akkor valami más lehet. De biztos, hogy a VGA? a frametime jónak tűnik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41368) DEEKEY válasza tasiadam (#41367) üzenetére


DEEKEY
csendes tag

Egy kicsit én is elbizonytalanodtam.. Idáig nem volt VGA a gépemben, mert leginkább zenélésre használom, ezért nincs viszonyítási alapom. Lefutattam a UserBenchmark, PerformanceTest, UnigineHeaven teszteket, amik alapján a kártya kifejezetten jónak tűnik. Egyre tanácstalanabb vagyok :F

(#41369) TIT válasza Speed® (#41363) üzenetére


TIT
veterán

Persze csak nem hiszek benne,jó az 580 8gb-vel teljesen.
A 1650 10 ropival több és az nv.se támogatja jobban mint az amd,7850 7 éves és még mindig van driver.
Aki filmet is néz nem gyenge érv és a képminőség se.

(#41370) tasiadam válasza DEEKEY (#41368) üzenetére


tasiadam
veterán

Monitorozni kene mindent. Cpu, memoriak, a diskek elerese, stb. Masik monitorra kirakni ha van, vagy siman logolni. De az a baj hogy ha logoltatody nem tudod mikor van a mikrolaggod.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41371) tesz-vesz123 válasza TIT (#41369) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Az Nvidiának jobb a képminősége. Jobb az antialiasing, anisotropic filtering.

(#41372) inf3rno válasza DEEKEY (#41368) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt kéne megnézned, hogy mit ad rá: [link]
Nekem még ezen kívül CPU intenzív játéknál ugrált az FPS, és csak az segített, ha UEFI-ben kikapcsolom az EIST-et. Windows energiagazdálkodás, ilyesmi nem hatott a lelkére.
Lehet ezen kívül valami hálózati probléma is akár. Videoból nehéz amúgy bármit leszűrni, mert 24 vagy 30 FPS-el játsza le a youtube. Néha mintha darabos lenne, nekem annyi látszik. Még ami szóba jöhet, hogy egy magra 100% a CPU használatod, és az fogja vissza. Feladatkezelőben (ctrl+shift+esc) meg lehet nézni a teljesítmény fülön vagy valami egyéb menüpontban win 10-nél, hogy magonként mennyit használ.
Lehet még konfig probléma is talán, ha nincs beállítva rendesen a kijelző frekvenciája a játékhoz. ET-nél nekem a játékban kell beállítani "r_displayrefreshrate 144"-el, CS-nél talán a videokártya programjában lehet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41373) TIT válasza tesz-vesz123 (#41371) üzenetére


TIT
veterán

A képminőség pont nem jobb.

(#41374) Speed® válasza TIT (#41373) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha lehet, a bullshitstormot hagyjuk meg a homokozó topikba. Eltérő színbeállítások mentén eltérő látvány tapasztalható, de kinek-mi tetszik, szabadon korrigálható mindkét fél esetében. A képjavító eljárásokkal sincs ez másképp..

(#41375) TIT válasza Speed® (#41374) üzenetére


TIT
veterán

Ezek tények nem bullshit,a halandó azt se tudja kell-e állítani.
írtak előttem bullshiteket.

(#41376) Pécsi gyerek válasza TIT (#41375) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Lehet hogy tudja,de nem állítja :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#41377) tasiadam válasza TIT (#41375) üzenetére


tasiadam
veterán

Csak kivancsisagbol: 4k tv, oled es egyeb szebb kijelzok idejeben miert relevans a kadenciahelyes moka? Nem plazma tv-hez valo?
En alapbol teljesen analfabeta vagyok ezekhez, de szerintem ezer emberbol 999 szinten, igy barki, intel, amd es az nvidia is ugy gyart tv-t, hogy radugod a geped es van kep.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41378) TIT válasza tasiadam (#41377) üzenetére


TIT
veterán

Nem plazmához,lcd is ha szaggat akkor nem tudja.
Valaki pont erre megy rá.

(#41379) CirrMee válasza tasiadam (#41377) üzenetére


CirrMee
addikt

Csak kivancsisagbol: 4k tv, oled es egyeb szebb kijelzok idejeben miert relevans a kadenciahelyes moka? Nem plazma tv-hez valo?

Ha nincs tökéletes szinkronban a két eszköz, akkor képhiba formájában jelenik meg. Nem tudom, hogy jön ide a plazma...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41380) tasiadam válasza CirrMee (#41379) üzenetére


tasiadam
veterán

Abban a topicban olvastam. Alapbol meg sosem talalkoztam ezzel.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41381) kutga válasza tasiadam (#41380) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem mindenkit zavar, de tény, hogy az NV kártyái ezt nem tudják. Akinek érzékeny erre a szeme, AMD-t választ.

Let the Zone take me if I am.

(#41382) Scorpion


Scorpion
tag

Ismerősöm gépébe RX 570 került.
Melyik drivert javasoljátok hozzá? A legújabbat, vagy valamelyik régebbit?

Köszi!

(#41383) Csupingo válasza Scorpion (#41382) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom kezdésnek ki lehet próbálni a legújabbal. Ha gondok vannak, akkor pedig pl. a 19.12.2-vel, vagy a 19.12.1-gyel. Ha még mindig gondok vannak, akkor 18.x.x.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#41384) pecccccccca válasza Scorpion (#41382) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szerintem mehet a legújabb. Nekem most azzal semmi gondom nincs. Annyi, hogy a win 10 minden jelenlegi frissítése legyen fent.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41385) Scorpion válasza pecccccccca (#41384) üzenetére


Scorpion
tag

Ok!

Egyébként a windows korábbi verzióival is jól működik?
Azokhoz is a legfrissebbet ajánljátok? Ez már csak pusztán érdeklődés :)

(#41386) pecccccccca válasza Scorpion (#41385) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nem tudom. Mióta létezik windows 10 azóta semmi más oprendszert nem használok. De gondolom win7-tel is jól működnek a driverek. Sőt sokaktól megkapom, hogy egyáltalán miért nem Win7-et használok, mert akkor nem lennének driver gondjaim...
Az ilyet már nagyon le sem reagálom. Szerintem aki gémer gépen a mai napig win7-et használ az kórosan fanatikus. Kivizsgálást érdemel... Nem akarok ezzel senkit megsérteni. Lelke rajta, de na. 2020 van nem 2010...

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#41387) tasiadam válasza Scorpion (#41382) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem 580 mellett 20.4.1 van.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41388) TIT válasza pecccccccca (#41386) üzenetére


TIT
veterán

Vagy csak nem ért hozzá vagy nem is érdekli pl.dx12.

(#41389) pecccccccca válasza TIT (#41388) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Igaz. 😊

Humorban nincs helye tréfának!

(#41390) Balazska90 válasza Scorpion (#41382) üzenetére


Balazska90
tag

Nekem eddig mindegyik beszart néha...hol újabb, hol régebbi, hol csak a legújabbak. Sajnos a mai napig nem elég stabilak még az AMD driverek (wattman crash).
Mióta talán valamit javultak a driverek, kevesebbet szarik be, jelenleg olyan heti 1 crash van átlag.
S egyértelmű megoldást én a mai napig nem tudok még erre,szoftveresen van valami gebasz.

(#41391) TIT válasza Balazska90 (#41390) üzenetére


TIT
veterán

Nekem nincs crash.

(#41392) Blackhill


Blackhill
csendes tag

Srácok ! Van egy rx 580 8gb kártyám 1 hónapja vettem nem is vagyok hardcore gamer nincsen tuning fétisem nem is lesz csak náha kikapcsolodásként játszok de ettől a kártyától kivagyok mert olyan hangja van mint amikor elemelkedik a mentőhelikopter a földről! 65 fokos úgy hogy FPS korlát 60 ra van állítva az Afterburnerben ! Újra pasztáztam a házam nem a leg szellősebb de ATX es nem kicsi helyen van összezsufolva minden! A KÉrdésem ez ilyen és ezzel együtt kell élni vagy van rá valami okosság ? Vagy valaki írjon nekem olyan vga kártyát ami játékok alatt halk nem visit és nem 70 fokos ! Van ilyen ?? 1080 p 60Hz semmi extra

(#41393) Pkc83 válasza Blackhill (#41392) üzenetére


Pkc83
őstag

Melyik tipus az 580-ad? Amúgy Fhd 60 Fps az újabb címeknél kb
a maximum amit az 580 tud főleg ha magas beállítások mellett játszol.
A 70 fok meg teljesen normális üzemi hőméréklet.

(#41394) Blackhill válasza Pkc83 (#41393) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Szia! XFX a kártyám ! Amikel játszom vagy játszottam : sniper ghost warrior contracts például kicsinálja ezt a kártyát fps korlát (50) mellett 68 fokos és üvölt médium beállítások mellett ! Egyébként semmi bajom nem lenne vele megy szépen csak hangos ! Ezért kérdeztem létezik olyan vga ami a mai vagy egy-két éves játékok mellett halkan működik vagy ilyen nincs és én vagyok eltévedve ???

(#41395) Speed® válasza Blackhill (#41394) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

XFX..Triplex? Kis feszfinomhangolás és máris csendesebb lesz.

(#41396) Blackhill válasza Speed® (#41395) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Nem vagyok a nagy mestere a témának picit felvilágosítanál mivel hol mit ?

(#41397) Pixx96 válasza Blackhill (#41396) üzenetére


Pixx96
aktív tag

(#41398) Balazska90 válasza Blackhill (#41396) üzenetére


Balazska90
tag

Magfeszeld (Core Voltage) alul MSI afterburnerrel a kártyádat. 100 mV-al nyugodtan lehet és kevésbé lesz meleg = halkabb lesz.

(#41399) Blackhill válasza Pixx96 (#41397) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Kösz :R

(#41400) Blackhill válasza Balazska90 (#41398) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Neked is köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.