Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) MasterMark válasza ridiculous (#41999) üzenetére


MasterMark
titán

PCX, ipon, edigital, stb. Delock 84877 vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42002) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Jól látom hogy szinte kivétel nélkül minden 8 gigás rx580 2000MHz-en, 4 gigás 1750-en járatja a ramokat?
Elvileg simán fel lehet húzni 2000-re a 4 gigást is ugye?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#42003) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Akkor egy ilyen teljesen tökéletes lenne nekem?
Számít valamit az aranyozott csatlakozó vagy elhanyagolható?
PCX-nél drágább a szállítás mint maga a kábel szóval azt kihagyom :DDD

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#42004) MasterMark válasza ridiculous (#42003) üzenetére


MasterMark
titán

Én ilyet nem vennék, csak olyat ahol a 20-as pin nincs bekötve. Meg legalább van valami márkája.

Főleg, hogy ez így nem is szabványos.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42005) ridiculous válasza MasterMark (#42004) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Na pontosan ezért kérdeztem meg.. azért csak nem megfelelő bármelyik. :DDD

Ez gondolom már megfelelő lenne, ugye?
Mert akkor innen meg is rendelem! :K

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#42006) MasterMark válasza ridiculous (#42005) üzenetére


MasterMark
titán

Ez jó.

Az aranyozás leginkább korrózióvédelemre jó.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42007) bobalazs válasza ridiculous (#42005) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudom egyéni szoc problem de én Kínából rendeltem 600 Ftért DP kábelt ami 1440p144hzet kiszolgált. mondjuk ez 20as pin nekem is új, most olvasom 2017 előtti vgaknál okozhat gondot, vagy boot loopot.

(#42008) HSM válasza bobalazs (#42007) üzenetére


HSM
félisten

Ez minden monitor/VGA-nál gondot okozhat, két áramforrást nem szerencsés összekötni, VGA évjárattól függetlenül.

(#42009) ridiculous válasza MasterMark (#42006) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Okés akkor ez lesz!
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :R

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#42010) geri2019


geri2019
újonc

Sziasztok! lenne egy oylan kérdésem hogy póbálkozott e már valaki ezekkel a riserekkel... hogy azzal crossfivet összehozni :D lenne egy rx 580 am én szeretnék szerezni még 1 et ... na de már msot nekem nincs csak egy 16x os pci ex foglalat a lapomon... de én láttam ezeket a risereket videón muködés közben hogy simán az 1x esbe van dugva és több videókártya is megy a gépben ... szerintetek működne ha vennék egy risert és még egy ugyan olyan kártyát?

(#42011) MasterMark válasza geri2019 (#42010) üzenetére


MasterMark
titán

Ehhez nem kell riser se, működik persze, de csak limitált sávszélességgel.

szerk.: Ja mondjuk akkor de, ha fizikailag nem fér be a slotba.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42012) bobalazs válasza geri2019 (#42010) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

azokat úgy kriptobányászatra vagy compute célokra használják, játékra nem kivitelezhető.

(#42013) geri2019


geri2019
újonc

igen bányász videón láttam youn hogy mukodik... de akkor játékra nem megfelelő igy crossfire ba ? persze tényleg csak egy 16x os expresem van meg 2x 1x es ... ezér gondoltam hogy talán működne ha az egyik 1x esbe egy riserrel betennék egy másik 580 asat

(#42014) MasterMark válasza geri2019 (#42013) üzenetére


MasterMark
titán

Működni működne, de játékra nagyon visszafogná a kártyát a csökkentett sávszélesség amit az 1x tud.

szerk.: Mármint a kártyák működének. A crossfire-hez szerintem minimum x8 kell, hogy be tudd kapcsolni.

szerk.2: Igen, x8 kell minimum: [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42015) geri2019


geri2019
újonc

akkor szerinted vegyek egy olyan lapot amibe van 2db 16x os ? és ugy már jobb lenne ?

(#42016) geri2019 válasza MasterMark (#42014) üzenetére


geri2019
újonc

áhhh ezt nem találtam meg :D pedig valami iylesmit kerestem :D köszi szépen

(#42017) macy válasza geri2019 (#42015) üzenetére


macy
addikt

Szerintem nem érdemes, kevés játék van ami normálisan támogatja a cross-t. Én inkább eladnám és vennék egy erősebb VGA-t.

(#42018) Speed® válasza geri2019 (#42015) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Konkrétan felejtsd el a multiGPUt, pénzkidobás. Ha erősebb VGA kell, cseréld a mostanit erősebbre.

(#42019) CirrMee válasza bobalazs (#42000) üzenetére


CirrMee
addikt

Támogatott interfész: kijelző-csatlakozó (DisplayPort)/HDMI.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#42020) Danecay válasza ridiculous (#41999) üzenetére


Danecay
őstag

Azt mivel monitoroztad, hogy nem megy a FreeSync? Nekem is ugyanilyen monitorom van csak 27"-osban és jelenleg én is HDMI-vel használom. Nem csak a nagyobb képfrissítéshez, pl. 144Hz-hez kell a Display Port?

(#42021) MasterMark válasza Danecay (#42020) üzenetére


MasterMark
titán

Látod a képen, hogy megy-e.

Switch Tax

(#42022) Danecay válasza MasterMark (#42021) üzenetére


Danecay
őstag

Konkrétabban? Ha játékban beállítom a V-Sync-et akkor beáll 75 FPS-re a játék mert ennyi Hz-es a monitor. Egyes játékoknál néha alá megy pl. 69FPS-re de nem veszek észre semmi különlegeset. Azt lenne jó monitorozni, hogy ilyenkor a képernyő képfrissítése is 69Hz lesz e.
Amúgy meg ha az Adrenalinban engedi bekapcsolni akkor véleményem szerint működnie kellene. Előző monitorom nem volt FreeSync kompatibilis, nem is lehetett bekapcsolni az Adrenalinban.

[ Szerkesztve ]

(#42023) CirrMee válasza Danecay (#42022) üzenetére


CirrMee
addikt

Konkrétabban?

Ha van képtörés, akkor nem megy.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#42024) MasterMark válasza Danecay (#42022) üzenetére


MasterMark
titán

V-sync off, Freesync bekapcsol, és limitálni a max frissítést az alá eggyel amit a monitor tud.

CirrMee: Az a baj, ha megy nála a vsync akkor sem lesz képtörés, de attól még nem biztos, hogy a freesync is megy.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42025) bobalazs válasza Danecay (#42022) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nvidia gsync tech demóján legjobban megfigyelhető a freesync jelenség.
[link]

(#42026) Danecay válasza MasterMark (#42024) üzenetére


Danecay
őstag

Ezek szerint én vagyok teljes képzavarban, igaz amióta megvettem a monitort túl sokat nem foglalkoztam a dologgal mert majd 2 hónapig egy memóriahiba szívatott és voltam miatta tiszta ideg.
Értelmezésemben a V-sync az a vertikális szinkronizáció amivel nem lövök nagyon mellé szerintem. A FreeSync szintén az csak pluszban adaptív, dinamikus. Mivel a játékokban nem lehet külön a FreeSync-et bekapcsolni ezért gondoltam arra, hogy akkor ez biztosan úgy működhet, hogy amennyiben a monitor támogatja azt és be van kapcsolva mind monitor mind pedig driver oldalon és játékon belül is be van kapcsolva a függőleges szinkronizáció (V-sync) akkor már csak a modernebb és driverben bekapcsolt adaptív FreeSync szinkronizációs eljárást fogja használni nem pedig az 1000 éves simát. Szóval akkor a V-sync-et nem kell használni, ki kell kapcsolni és a max. képkockaszámot kell belőni 1-el a monitor max. frissítési frekvenciája alá, esetemben a 75Hz-es monitor esetén 74FPS-re ha jól értem. Ha ez így működik akkor rendeben, de mi a helyzet azokkal a játékokkal ahol nincs lehetőség játékon belül limitálni a max képkockaszámot? Marad valamilyen 3rd party alkalmazás bevetése pl Rivatuner, vagy a Radeon Chill-ben korlátozzam a max képkockaszámot vagy hogy?

(#42027) MasterMark válasza Danecay (#42026) üzenetére


MasterMark
titán

Vsync az nem jó.

FPS korlátozás ha nincs a játékon belül, akkor FRTC vagy Chill. Azért érdemes kicsit alá lőni, mert egyik se tudja pontosan alatta tartani, és ha kicsit is fölémegy, akkor már lehet gond.

A freesync az nem plusz dolog, hanem a vsync gondját oldja meg, és ahelyett van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42028) bobalazs válasza Danecay (#42026) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyugodtan be lehet kapcsolni a vsynct, mivel az mellett a freesync csökkenti a vsync káros késleltetési hatását. Vsync mellett nem kell belőni se fpst alá, vsync off mellett kell 2-3al alá lőni mert a fps limiterek, még a játékbeli is, az időszakos frissitési periodusábol adodoan, képes az fps ugrálni, igy 74re lőve előfordulhat a 76 fps is; ami pl. a max 75ös freesync skálából kicsúszhat, és képtörést eredményez.
RTSS-t tudom ajánlani, jobban mint a Chillt, számomra megbízhatatlannak minősült, számtalan játékban nem működött megfelelően. Menük, stb. RTSS képes konstans fpst tartani. Sőt frametime limitet is lehet fps helyett beállítani, a pontosság érdekében.

FRTC meg már nincs az új drájverekben.

[ Szerkesztve ]

(#42029) MasterMark válasza bobalazs (#42028) üzenetére


MasterMark
titán

Vsync csak akkor jó ha több képkockád van, mint amennyi Hz a monitor. Ha fölötte van tartva, akkor nincs gond. Ha alámegy akkor Freesync megoldaná.

Ez működik már rendesen? Mert réegebben ez a váltogatás nem volt jó. Illetve volt, hogy nem is ment a Freesync ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42030) tesz-vesz123 válasza Danecay (#42022) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ha a monitorod változtatja a képfrissítését, akkor megy a Freesync. :D Illetve nincs középen törés, ha pl. egy fps játékban forogsz.

(#42031) bobalazs válasza tesz-vesz123 (#42030) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kötelező változtatnia. Képtörés lehet fix fps mellett is. Ezért is működik fix fps mellett is a freesync.

MM
Nem mindenben megy a freesync láttam én már képtörést, és állítom olyan játék is van amiben nem működik freesync mégsem látok képtörést. De azért elég sok játék támogatja.
Vsync mellett jól megvan a freesync.

[ Szerkesztve ]

(#42032) Danecay válasza bobalazs (#42031) üzenetére


Danecay
őstag

Úgy látom azért nem csak nekem nem teljesen tiszta ez a téma :) Nos a hagyományos V-sync egyik nagy hátránya az, hogy amennyiben beesik az FPS a monitor maximális frissítési frekvenciája alá lefeleződik az FPS. Tehát ha jól értem akkor azt mondod, hogy amennyiben a FreeSync monitor esetében, ami természetesen be is van kapcsolva, V-sync-et is alkalmazunk a játékokban azzal a FreeSync kiküszöböli a fent említett jelenséget, tehát nem feleződik az FPS hanem csak skálázódik lefelé? Amennyiben így van akkor viszont felesleges a 3rd party alkalmazás hiszen a V-sync eleve lockolja az FPS-t a monitor képfrissítési frekvenciájához, vagy nem?

(#42033) bobalazs válasza Danecay (#42032) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az a feleződés sajna meglesz, bizonyos esetekben; nem vagyok benne 100%osan biztos hogy miért, ez is játék motor függő dolog lehet. Viszont ha nincs ilyen, mondom még egyszer nyugodtan be lehet kapcsolni a vsyncet nem fogsz ártani vele semmit. Te tudod van e szükséged 3rd partyra vagy nem. Bár minden olyan egyszerű lenne de nem az sok a változó... Driver, windows verzió, bugok, játék motor, meg minden más.
Ráadásul ott van az enhanced sync hogy bonyolítsam a dolgot, a képtörést az is szépen megszünteti freesync rangen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#42034) HSM válasza Danecay (#42032) üzenetére


HSM
félisten

Ahhoz, hogy ne felezzen a Vsync a Freesync tartományon kívül, LFC képes monitor kell. [link]

(#42035) MasterMark válasza bobalazs (#42033) üzenetére


MasterMark
titán

Ezért mondom hogy jobb a vsync off, az FPS-t pedig a Freesync tartományon belül tartani.

Switch Tax

(#42036) ETOM válasza Danecay (#42026) üzenetére


ETOM
addikt

Szerintem egyel nem elég alá vinni én 75hz-s monitornál 72-re lockolom.

(#42037) CirrMee válasza Danecay (#42026) üzenetére


CirrMee
addikt

Mivel a játékokban nem lehet külön a FreeSync-et bekapcsolni

Azt nem, de Radeonoknál Wattman alól profilokban lehet.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#42038) Danecay válasza CirrMee (#42037) üzenetére


Danecay
őstag

Amennyiben az Adrenalinban a kijelző beállításainál be van kapcsolva akkor az összes játékprofil alatt is be van automatikusan. Viszont hiába van bekapcsolva a FreeSync attól még az nem lockolja a max. képkockaszámot a monitor max. képfrissítéséhez amíg be nincs kapcsolva a V-sync vagy más alternatív megoldással nincs lock-olva. Tehát ha nekem pl. 100FPS-em van egy játékban és bekapcsolom a FreeSync-et ami alapból be van egyébként, nem fogja 75FPS-re korlátozni a 100-at amíg játékon belül be nem kapcsolom a V-sync-et, vagy ha a játék ad rá lehetőséget nem állítom be a max. FPS-t. Így hiába van bekapcsolva a FreeSync, a 100FPS miatt ugyanúgy lesznek képtörések.

(#42039) Danecay válasza HSM (#42034) üzenetére


Danecay
őstag

Na így már egészen más. Tehát amíg FreeSync tartományon belül marad az FPS ami esetemben 40~75Hz addig nyugodtan mehet mellé a V-sync, nem lesz feleződés és az FPS korlátozással sem kell vesződni.

[ Szerkesztve ]

(#42040) bobalazs válasza Danecay (#42039) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem az ragadt be hogy
Automatically enabled on all AMD-Freesync technology-ready (technology ready miért kell oda kötőjel egyáltalán) monitors where where max refresh is >= 2.5 min. refresh.
Miért? Mert az már úgy bukta ahogy van. 48 a min. fps 47 fps tehát a minimum ezt 2.5x-ozva
azt 117,5. Na most 118 fpsem melyik játékban van amivel játszom? 1140p-ben kb sehol. Vágesz.

(#42041) MasterMark válasza bobalazs (#42040) üzenetére


MasterMark
titán

Mintor refresh rate-ről van ott szó, vagyis ahol széles a Freesync tartomány. Mondjuk 40-75 Hz az nincs 2,5 pl.

48-120 Hz-re meg már vonatkozik.

szerk.:

What is Low Framerate Compensation?
Low framerate compensation (LFC), allows FreeSync technology to work when the framerate falls below the minimum refresh rate of the display. When the framerate drops below the minimum refresh rate of the display, frames are duplicated and displayed multiple times so that they can sync to a refresh rate that is within the displays refresh rate range. For example, a display with a 60 – 144Hz refresh rate, would be able to sync the frames of a game running at 40 FPS, by doubling them so that the display could sync and run at 80 Hz. A display with LFC effectively results in the removal of the minimum refresh rate boundary. All displays in the FreeSync Premium and FreeSync Premium Pro tier are certified to meet mandatory LFC requirements.

Szóval nem kell 118 FPS, de ha mondjuk 47 FPS-ed lenne akkor 94-et ad a kijelzőnek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42042) bobalazs válasza MasterMark (#42041) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ok így értem.
Ha dupláz - és 48 a minimum freesync range, de 23 fpsed van akkor gondolom nem működik már?

(#42043) HSM válasza bobalazs (#42042) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg szinkronban marad, de ki akar 23 FPS környékén játszani? :F
Az én monitorom tudja, 48-144Hz a tartomány, de a 100 környékéhez képest már az 50 magassága is elképesztően rossz, eszembe se jutna még véletlenül sem hagyni lemenni 40-50 alá. :DDD

(#42044) MasterMark válasza bobalazs (#42042) üzenetére


MasterMark
titán

A leírás szerint duplikálja, és többször jeleníti meg. Szerintem ha mégkevesebbre megy, akkor háromszor jeleníti meg.

Switch Tax

(#42045) pistabyte


pistabyte
tag

Na ezt jó tudni,mert nálam is ezt csinálja az acer xz321qu va 144hz-s monitorom,hogy amikor pl a witcher 3-ban van 40fps-em akkor a monitor 80hz-en üzemel,egy szóval az LFC működik,csak eddig nem tudtam hogy miért is csinálta ezt,de most már világos :D

(#42046) CirrMee válasza Danecay (#42038) üzenetére


CirrMee
addikt

Amennyiben az Adrenalinban a kijelző beállításainál be van kapcsolva akkor az összes játékprofil alatt is be van automatikusan.

Nálam Kijelző fülnél ki van kapcsolva, és a profiloknál magam állítom be, melyik alkalmazás használhatja. Desktopon ugyanis sokunknál az állandóan bekapcsolt FS darabossá teszi a video playereket.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#42047) Danecay válasza CirrMee (#42046) üzenetére


Danecay
őstag

Értem, én még ilyet nem tapasztaltam, viszont a szöveggörgetés során elmosódik a szöveg, különösen itt a PH-n észrevehető de ezen a FreeSync kikapcsolása sem változtatott.

(#42048) Danecay


Danecay
őstag

Hasznos eszmecsere volt de, hogy visszakanyarodjunk oda ahonnan ez a beszélgetés indult, hogy van ez a HDMI vs. Display Port FreeSync esetén? Olvastam én is, hogy adott esetben DP-on keresztül kell hajtani a monitort, különösen G-Sync kompatibilis módhoz, meg gondolom 144Hz-hez sem árt, de most akkor a 75Hz vagy a 60Hz-es FreeSync-hez is DP kell?

(#42049) MasterMark válasza Danecay (#42048) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ a monitor mit támogat.

Switch Tax

(#42050) Aqis


Aqis
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék XFX 580/"elmegy a monitor jel, de teljesen random" témában.
Kollégának építettünk egy gépet, bolti alkatrészekből, Ryzen alapon, az 580-nal. Rettentő döcögős vele minden, de legfőképpen a "no signal" hiba jön elő. Játék közben kikapcsol a monitor, majd visszajön, akár többször is, de végül csak a reset segít. A játék megy, nem fagy le a gép, csak eldobja a jelet. Driver cserék teljesen hatástalanok. De HDMI kábel csere után például napokig jó volt. Legtöbbször egy reset után egész nap nem jön elő többet a probléma, de pár hónapja már nem lehet kb 5 percnél tovább játszani a géppel. Egyszerűen túl véletlenszerű az egész, se hőfoktól, se napszaktól, se semmitől nem függ fixen... Rengeteg fórumot elolvastam, sok mindent írnak, a fesz értékekkel variálást, vagy régebbi drivereket ajánlanak. Itt nem olvastam vissza túl sokat, volt valakinek ilyen problémája? A gép most egy éves, nem poros, a táp is 650W bronze+, HDMI kábel. Lesz rá vajon megoldás, vagy XFX 580 kuka és lehet venni új kártyát? :( Bocsánat, kicsit elkeserítő, már az idegrendszerem a padlón van, pedig nem is én használom :S Előre is köszi az ötleteket, linkeket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.