Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Francia91


Francia91
veterán

Sapphire RX580 8GB Nitro+ kártya újra hővezető padozására melyik hővezető pad ajánlott/vált be?
Azt olvastam, hogy gyárilag elviekben 0,75 mm-es Thermal Pad-ok vannak a Sapphire féle verzión. Aki padozta újra, és nem 0,75 mm-est használt, annak mi vált be? Melyik 1 mm-es puha annyira, hogy felvegye az adott vastagságot, esetleg valamelyik 0,5 mm-est használtátok hozzá?

A gyári hővezető padokat lapkákat szeretném lecserélni a kártyán, mikor pasztáztam csak TG Minus Pad 1 mm-es volt kéznél, de nem tudtam, mennyire megy össze, mennyire tartaná el a bordát a GPU-tól

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48002) Szebi93


Szebi93
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Asus RX 580 OC-m ,de sajnos valami miatt -8%-ot le kell vennem az órajelből azt olvastam úgy tökéletesen müködik mind addig míg az AMD software újra nem indítja magát és törli a hangolást. :W
Nincs erre valami megoldás valakinek??
Ha hosszú távon simán normál hangoláson hagyom játékoknál időután monitor kikapcs fekete kép és csak a gép resi segit.

(#48003) CirrMee válasza Szebi93 (#48002) üzenetére


CirrMee
addikt

1.: BIOS mókolás
2.: a probléma megszüntetése (hűtés takarítása, beszáradt paszta cseréje, rosszul szellőző gépház problémáinak megszüntetése vagy cseréje, stb).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48004) Aprósólyom válasza Szebi93 (#48002) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Új beszerzés?
Mert én is BIOS modra gyanakodnék első körben. Normális esetben beszáradt paszta, poros borda, tehát összességében elégtelen hűtés sem fog ilyet okozni.
Akkor már esélyesebb hiba a BIOS mod, amit sok év után már nem bír stabilan tartani. Vagy hardveres hiba és javíttatni kell.
Első körben érdemes lementened róla a BIOS-t és szemrevételezni, egy pl. RED BIOS editorral, hogy kb. milyenek az értékek. Akár összevetheted egy techpowerup-os VBIOS-szal. techpowerup tele van VBIOS-szal. Ha bizonytalan vagy a megfelelőségben, akkor érdemes a gyártótól kikérni az eredeti VBIOS-t.
Ha ezek után se javul meg, akkor VGA hardver hibára gyanakodnék.

Jevons paradox

(#48005) SZN


SZN
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Adott egy RX 570 Sapphire Nitro+ 4GB-s kártya, amelyen van egy bios switch rajta (dual bios). Van egy 500W-os Cooler Master táp (nem egy mai darab). Tehát, ha performance-ra kapcsolom akkor random, windows indítás után, egyszer csak fekete képernyő és csak a reset segít (tehát nem játék alatt jön elő a hiba). Átváltok quiet-re, ott semmilyen hiba nem jön elő.

Szóval ezek után, vajon mi lehet a hiba? Táp? Rossz BIOS? Memória?

Köszönöm előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#48006) bobalazs válasza SZN (#48005) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy vga vagy táp.
Vagy az van hogy a táp nem tudja leadni a kívánt teljesítményt, vagy az van hogy a teljesítmény alapú bios nem stabil a kártyán. (a miértje megint több okból van, bányász bios, vagy csak szimplán a kártya már nem tudja hozni azt az órajelet / feszt.)

(#48007) SZN válasza bobalazs (#48006) üzenetére


SZN
tag

Köszönöm! Amúgy is szerettem volna a tápot cserélni, szóval utána talán okosabb leszek.

(#48008) TIT válasza SZN (#48007) üzenetére


TIT
veterán

Csak ne potyára cseréld le,ha a bios a rossz,azzal kéne kezdeni.

(#48009) hegegabi80 válasza SZN (#48005) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én inkább biosra gyanakodnék, ha a másik állásban minden ok.
Nem hinném, hogy annyival több kraftot kapna a másik állásban a vga, hogy fekete képernyő legyen. Lehet valami mókolt bányász bios van rajta.
Amúgy meg ha a másik állásban jó, akkor azzal kell használni.

(#48010) Aprósólyom válasza SZN (#48005) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mióta van nálad a VGA? Korábban próbáltad már a Performance módot?
HA nem, és új beszerzés, akkor lehet nem is korrekt VBIOS van rajta.
Tápnál talán kb. 3 forgatókönyv lehetséges. 1. Kifogy a szuflából vagy túláram védelem 2. túl magas feszültség védelem 3. túl alacsony fesz. védelem.

Ha quiet módban hiba nélkül megy, akkor 2. és 3. változatnak elég kicsi az esélye.

Az 1. változatot pedig kipróbálhatod úgy is, hogy quiet módban fentebb tolod az AMD software-ben a TDP keretet 10%-15%-kal. Rányomsz a max. GPU órajelre +3%-t (~40-50MHz-t). És használod ahogy eddig. Esetleg nyomhatsz stressz tesztet is (Pl. Superpostiion game mode-> cinematics). Ha nem fagy ki akkor 99% hogy szar a VBIOS és 1% hogy szar a táp.

#48009 hegegabi80: +1 Ez jutott nekem is eszembe. Eddig csak olyan VGA-val találkoztam, ahol minimális a TDP különbség van kapcsolható BIOS esetén.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#48011) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Beköszönök. Itt vettem most 35-ért. Csak grafikai munkára volt használva, még játékra sem. Még a fólia is rajta van. Teljesen újszerű, dobozos.


Pixel 8 Hazel

(#48012) bobalazs válasza TaylorPro (#48011) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szép darab!

(#48013) TaylorPro válasza bobalazs (#48012) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! Volt előtte egy 580 is, az is nagyon szépen tette a dolgát. Ez alkalmi vétel volt.

Pixel 8 Hazel

(#48014) lacus83 válasza TaylorPro (#48011) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Annyiért teljesen jó volt ,főleg ebben az állapotban.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#48015) TaylorPro válasza lacus83 (#48014) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! Szerencsém volt vele.

Pixel 8 Hazel

(#48016) Trade88


Trade88
tag

Sziasztok! Van ma mèg èrtelme a kètkártyás rendszernek?
Unokaöcsèmnek gondoltam bedobnèk mèg egy rx 570-et. Környezet adott hozzá.

(#48017) bobalazs válasza Trade88 (#48016) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs. Ha régi játékkal játszik amik még támogatták, meg régi driverral(?)

(#48018) Aprósólyom válasza bobalazs (#48017) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Viszont régi játékhoz meg EZPZ elég egy 570, nem?
Sőt, még mostanában is elmegy "szódával"... :DDD

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#48019) bobalazs válasza Aprósólyom (#48018) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

így van

(#48020) negro válasza Trade88 (#48016) üzenetére


negro
őstag

Max egy RX 5700 XT sebbesseget erned el szerintem. Nem erdemesebb abbol vadaszni hasznaltat es meglevo RX570-et meg eladni?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#48021) TechN7ne válasza Trade88 (#48016) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pár régi játék támogatja ,de többsége nem.

Próbáld ki ,nekem a GTA V alatt nagyon király volt [link]

(#48022) gyulank


gyulank
addikt

Integrált UHD 630-am, és K420-am van, és Avidemuxban szeretnék Crop-olni videókat. Szeretném, ha sokkal gyorsabban menne a konvertálás. Tervezem hogy veszek egy RX5xx kártyát, de nem tudom, hogy ahhoz kell-e valami hasonló kiegészítő, mint a k420-nál a CUDA Toolkit, és az Avidemux ad-e lehetőséget a hardveres kódolásra, mint k420 esetén van NVIDIA h264 videó formátumba való mentési lehetőség.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#48023) Tomcat válasza TechN7ne (#48021) üzenetére


Tomcat
őstag

A régi játékok többsége támogatja a CF kiépítést és futtatást, míg van néhány ami el sem indul vagy ha igen akkor glitch-el, CTD, stb. A DX12-es játékok viszont már többnyire nem támogatják, vagy csak simán a második kártya (vélhetően) alvó üzemmódban van tartva a driver által, így magát a teljesítményt nem befolyásolja, viszont fut, elindul a program. (Az alvó üzemmódot az alacsony fogyasztási adatokból következtetem.)

Én a legutolsó RX590Nitro+ Gold CF rendszeremmel tapasztaltam az alábbiakat.

Pl.: GTAIV-V tökéletes skálázódás, EGO engine (F1, Dirt) tökéletes skálázódás,
DUNIA engine (FarCry sorozat) ha el is indul akkor többnyire CTD vagy Glitch-el.
DOOM sorozat (OGL) tökéletes skálázódás.
Crysis 1-2-3 + Warhead (Cry Engine) tökéletes skálázódás
Cyberpunk (Red engine) megy a CF, de szinte alig gyorsabb a CF mint egy kártyával.

A tökéletes skálázódás azt jelenti hogy közel dupla annyi a generált frame mint egy kártyával futtatva.
Szóval maga az eredmény függ a DX verziótól vagy magától az engine-től is. Ha fel van készítve kétkártyás üzemmódra akkor szépen megy, de ez ma már sajnos nem prioritás a fejlesztéseknél.

Én nagyjából 20 évig használtam kizárólag CF konfigokat, viszont a rengeteg anomália miatt ma már én is az egy nagyon erős kártyára szavazok (RX6800XT, 6900XT,stb) a két gyengébb (vagy korszerűtlenebb) helyett.

Tomcat

(#48024) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok !
Van egy Rx 570 Pulse 4gb kártyám szeretnék rá 2 monitort rá kötni.
Egyik egy hdmi kábelel másik pedig DisplayPort al de egyszerűen nem ismeri fel.
Valakinek van vmi ötlete?

(#48025) bobalazs válasza nepszter1 (#48024) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom itt is bebugolt a driver. Ha külön külön ad képet, akkor DDUzzad és egy másik drivert rakjál fel.

(#48026) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok! Egy gyors kérdés. Jelenlegi "tiszta" WIn11 telepítés után MSI RX570 kártyához milyen ventillátor sebesség állító progit érdemes felrakni (ami nem kavar be a WIN 11 érzékeny lelki világába) ? Jelenleg minden driver a WIN 11 által a telepítés során felrakott van fent, és minden rendben működik is (csak a venti menedzsment hiányzik nekem :) ).

[ Szerkesztve ]

(#48027) Francia91 válasza Jimmy8 (#48026) üzenetére


Francia91
veterán

RX570-hez is van hivatalos Win11 driver, Adrenalin Software, azon belül pedig van ventivezérlés hangolási lehetőség

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48028) Jimmy8 válasza Francia91 (#48027) üzenetére


Jimmy8
senior tag

:R

(#48029) Francia91 válasza Jimmy8 (#48028) üzenetére


Francia91
veterán

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48030) Kylesa


Kylesa
aktív tag

Hali!
RX580-amhoz tegnap telepítettem a legfrissebb drivert, majd utána szokás szerint undervoltoltam az évek óta megszokott értékek szerint. Így viszont amikor játszani szeretnék a Baldur's Gate 3-mal, rögtön az indítás pillanatában olyan szinten szétfagy a gép, hogy csak a reset gombbal tudom újra életre kelteni. Miután betöltött a Windows, ki is írja az AMD Software, hogy hiba miatt az undervoltos értékek visszaálltak az alap értékekre.
Ez miért történik, lehet kezdeni vele valamit? Ha nem használom az undervoltot, úgy persze működik, de akkor kegyetlen módon (és jó hangosan) pörögnek folyamatosan a ventik játék közben, és izzad is a kártya, mint a fene (75+ fok).
Tegyem vissza az előző drivert?

it's a danger pretty here in Night City

(#48031) bobalazs válasza Kylesa (#48030) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Más a driver. Irány vissza a régebbire.

(#48032) Kylesa válasza bobalazs (#48031) üzenetére


Kylesa
aktív tag

Köszi, bár hogy őszinte legyek, fogalmam sincs, hogyan kell. Elég az, ha az Eszközkezelőben eltávolítom a drivert, majd az AMD weboldaláról letöltöm az eggyel ezelőttit?

it's a danger pretty here in Night City

(#48033) bobalazs válasza Kylesa (#48032) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

DDU csökkentett módban, gpu driver eltávolitás kiválasztva.

(#48034) Kylesa válasza bobalazs (#48033) üzenetére


Kylesa
aktív tag

Köszönöm, sikerült. :R

it's a danger pretty here in Night City

(#48035) TIT válasza Kylesa (#48030) üzenetére


TIT
veterán

Nekem is ezt csinálta ill.nem fagyott le csak picit,aztán visszaállt alapra és nem is játék futott,csak a mozilla.

(#48036) Kylesa


Kylesa
aktív tag

A BG3 hisztizett, hogy tegyem fel a legfrissebb drivert (23.9.2.). Feltettem, és most eltűnt az AMD Software ikonja a tálcáról, az óra mellől. Hova lett :F (Be van kapcsolva a megjelenítése a tálcán, direkt megnéztem.)
Start menü keresőjével nem is találom az AMD Software-t, olyan, mintha letörölte volna saját magát, de az Iobit Uninstaller listáján ott van.

it's a danger pretty here in Night City

(#48037) qukesz válasza Kylesa (#48036) üzenetére


qukesz
senior tag

Én egyszer ugyanígy jártam. Egy Windows frissítés leszedte a gépről. Ne kérdezd hogyan.

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#48038) bepken válasza Kylesa (#48036) üzenetére


bepken
veterán

2 napja pont ugyanígy jártam (BG3 rész kivételével), megoldás egy DDU takarítás és driver újratelepítés volt.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#48039) CirrMee válasza bepken (#48038) üzenetére


CirrMee
addikt

Le kell tiltani a Win10/11 update általi automatikus driver frissítését is, különben hamarosan ismétli önmagát a probléma. A gond amúgy az, hogy a win update nem végez pucolást, csak rábarmolja a meglévőre a következőt, aztán csókolom...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48040) Kylesa


Kylesa
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R
Valóban, a driver frissítése után a Windows is frissült, akkor az kavart be. Kénytelen voltam egy DDU-t nyomni, most már minden rendben van.

it's a danger pretty here in Night City

(#48041) bepken válasza CirrMee (#48039) üzenetére


bepken
veterán

nálam az le van tiltva, szóval fogalmam sincs, pontosan mi történt. kérdezni is akartam itt topikban, de végül egy DDU pucolással sikerült pár perc alatt megoldani :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#48042) Kylesa


Kylesa
aktív tag

A vicces, hogy ezzel a driverrel sem tudom alulfeszelni a kártyát.
Átírom a számokat, elindítom a BG3-at és fekete képernyő fogad. A gép semmire sem reagál, újra kell indítanom a reset gombbal. Újraindulás után az átírt értékek visszaállnak az eredetire.
Miért csinálja ezt... :F

it's a danger pretty here in Night City

(#48043) Aprósólyom válasza Kylesa (#48042) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem fut párhuzamosan egy másik alkalmazás, ami képes lenne konfigurálni a VGA-t?

Jevons paradox

(#48044) Cyberboy42 válasza Kylesa (#48042) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

gondolom olyan szinten terheli a játék hogy az undervoltod mar nem stabil, ne vedd vissza annyira feszultseget es kesz. csinalhatsz neki egyedi profilt is, ha minden mashoz a korabbi undervoltod pont jo.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#48045) tatabike


tatabike
őstag

Oké.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#48046) Mans20


Mans20
addikt

Sziasztok!

Aprón akad pár XFX 580 XXX Edition meg 480 Black Edition, ezeket mennyire szabad megvenni? Valami halkat szeretnék.Néha van 1 hó meg 1 év garis. Régebben olvastam itt, hogy XFX-ek eléggé problémásak. Jó lenne a Nitro+ de ilyen 3 nap garis inkább nem.

(#48047) qukesz válasza Mans20 (#48046) üzenetére


qukesz
senior tag

Én rx580 Nitro+ vettem egy hónap garanciával. Azóta sincs semmi baja. Szét szedve sose volt rajta van a matrica is. 60% felett lehet a hangját hallani de aki fülesbe játszik teljesen mindegy.
60 fokon üzemel egy Corsair 5000X házban.

[ Szerkesztve ]

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#48048) CirrMee


CirrMee
addikt

Létezik ilyen...?

Adott egy Asus RX480 OC 4Gb kártya, ami korábban hibátlanul üzemelt egy Asrock Z77 Extreme 3 + i7 2600k társaságában. Nemrég kapott némi újabb hardvert, egy PRIME H310M-K + i5 8400 képében. Egy ideig nem volt probléma, amíg a WoT volt csak porondon, mint játék. Aztán elkezdett a párom újra a WoWs -al játszani, és megjelentek random hibák. Konkrétan az Adrenalin leállítja a drivert, 3D gyorsítás ugrik, aztán megjelenik a Crash Defender hibaablaka - a Windows maga soha nem száll el. Nemrég debütált a CS2, az is hasonlókat szokott dobálni.

Napok óta megy a vacillálás, hogy voltaképpen mi is lehet a kiváltó ok:
-a kártyát átpakoltam a gépembe (Ryzen 2600X + Asrock B450 Pro4), ott megy szépen,
-átpakoltam az i5 mellé a saját RX 580 Nitro SE kártyámat, hiba egy szál se,
-van a háznál egy tartalék GTX 1050, az is hibátlanul megy az i5 gépen (eredetileg is együtt érkeztek a házhoz).

A fentiek fényében a gyengélkedő táp lehúzható (Nitro SE amúgy is többet zabál), kártya lehúzható, alaplap+CPU lehúzható, RAM modulokon meg memtest is gond nélkül lefutott. Kb kifogytam az ötletekből, ha valakinek lenne még, ne tartsa magában... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48049) hegegabi80 válasza CirrMee (#48048) üzenetére


hegegabi80
addikt

Melyik driver van fent? Ha legfrissebb, akkor lehet érdemesebb lenne régebbieket is kipróbálni.
Bár ha a többi gépben megy gond nélkül, akkor elég érdekes. Lehet egyszerűen ez a kombó nem szereti egymást.

[ Szerkesztve ]

(#48050) bobalazs válasza hegegabi80 (#48049) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy driver ónly telepítést csinálni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.