Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) Danecay válasza HSM (#40649) üzenetére


Danecay
őstag

Igazából elfogadom a dolgot amennyiben ez természetes és másnál is így működik, az lenne a kevésbé elfogadható amennyiben ez csak nálam lenne így. Akkor ezek szerint ez így ok!

(#40652) Danecay válasza TIT (#40639) üzenetére


Danecay
őstag

A nagyok a tápos topikban azt mondják, hogy maradhat így a táp.
"Maradhat felfelé néző ventivel a tápegység. A melegedés miatt ne aggódj, az aktív hűtés gondoskodik róla, ráadásul van benne hővédelem is. Tehát teljesen felesleges lenne külön figyelni az elektronika hőmérsékletét, a tápegység az üzembiztos működéshez szükséges hűtési teljesítményt folyamatosan szabályozza."
Ezt a topikgazda mondja!

(#40653) nrg_52 válasza Danecay (#40652) üzenetére


nrg_52
addikt

Megfoni biztos nem fog, haz kialakitasatol fuggoen elofordulhatna, hogy egyebkent is belulrol szivna a levegot. Egyebkent nekem tartja superposition (1080p extreme) alatt az 1411-et, es elszallni sem akar, ~1100rpm korul forogtak a ventik, 73 fokig ment fel a homerseklet. 1411\1150 gpu, 2000\850 mem. Orajel\fesz ertekekkel.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40654) Danecay válasza nrg_52 (#40653) üzenetére


Danecay
őstag

Nos igen, régebben nem is volt ilyen variálási lehetőség, a táp alapvetően belülről szívta a levegőt, ebbe nem is gondoltam bele pedig hát... :) Az viszont, hogy nálad az SP tartja az 1411MHz-ers órajelet nálam pedig akár 80MHz-t is zuhan az nyugtalanító. Új alaplapom és új tápom van, a házat és a hűtést már csak megemlítem, hogy az is új akkor mi lehet a gond?

(#40655) TIT válasza Danecay (#40652) üzenetére


TIT
veterán

Persze bírja mert vannak felsőtápos házak,csak nem az az ideális,nem véletlen kéne fordítva beszerelni,valakit ezért le is hurrogtak.

(#40656) nrg_52 válasza Danecay (#40654) üzenetére


nrg_52
addikt

Passzolom a kerdest, sajnos nincs otletem ra, ami eszembe jutott mar mind ki lett love.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40657) HSM válasza nrg_52 (#40653) üzenetére


HSM
félisten

1150mV-on nekem is tartja... Csak valószínűleg nem az az alapfesze a kártyádnak. (Wattman amire manuál feszen rakja az nem a gyári alapfesze a kártyának.)

(#40658) nrg_52 válasza HSM (#40657) üzenetére


nrg_52
addikt

Kulonosebben nem nezegettem atraktam manualba, uccso maradt 1150-en, elozo kettot lentebb vettem, kesz. Azt olvastam a tolladbol, hogy autoban 1,2-ot is zabalna.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40659) HSM válasza nrg_52 (#40658) üzenetére


HSM
félisten

Igen, ez akkor egy "nem szándékos" alulfeszelés. A sajátomból kiindulva éppen 50mV-al, amivel már nekem se dobálta. :D [link]

(#40660) nrg_52 válasza HSM (#40659) üzenetére


nrg_52
addikt

Valami olyasmi, volt az kevesebb is, de se idom, se kedvem nem volt vele tovabb szorakozni, igy biztosra mentem.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40661) Danecay


Danecay
őstag

Én már nem tudok elmenni ezen. Azért hagytam automata feszültségen, hogy annyit állítson magának amennyivel tartani tudja az 1411MHz-t, amiről nem tudom az én kártyám esetében mennyi, viszont mint ahogyan azt hiszem HSM is írta korábban neki volt, hogy 1.2V-ig vagy a fölé is elment, szóval nem akartam kísérletezgetni auto-n hagytam. Most ahogy olvasgattam, amiket írtok, gondoltam én is kipróbálom a 8-as state-hez rendelt 1150mV-t és bár nem tartotta végig az 1411MHz-t de sokkal tovább bírta mint korábban. Gondoltam itt lesz a kutya elásva és elkezdem emelni a feszt amíg stabillá nem válik, erre a beállított 1155mVal futtatott teszt során volt, hogy beesett az órajel 1200MHz alá. Erre már nem tudtam mit lépni.

(#40662) HSM válasza Danecay (#40661) üzenetére


HSM
félisten

Automata feszen ő minden órajelhez tudja, mennyi fesz kell neki (AVFS). Marha jó, hatékony rendszer. :K Tehát pl. az én 1411Mhz és 1,2V-om 1340Mhz-en már csak 1,125V, és 1250Mhz környékén már 1V magassága csak. Ha kifogy a TDP, így nem kell nagyon visszavágja az órajelet, 1250Mhz körül már igen jó a perf/watt mutató.
Ellenben, ha a manuális módra kapcsolod (8,7,6 state mind 1150mV-on), akkor nálam az 1250Mhz-hez is még horror magas és felesleges 1,15V tartozik, így ilyenkor ha nem fér bele a TDP SOKKAL durvábban kell órajelet csökkentenie, hogy beleférjen a keretbe. A finom feszültség hangolás lehetőségét is bukta a GPU, és a beállított fesz is extrém magas, ha kézzel nem korrigálod. Ezért is publikáltam egy módszert a gyári alapfeszek megtalálására [link] , mert amit alapból ott talál az ember a manuális fesz beállításoknál az egy rossz vicc.

[ Szerkesztve ]

(#40663) Danecay válasza HSM (#40662) üzenetére


Danecay
őstag

Ezt most miért is írtad nekem? :)

(#40664) HSM válasza Danecay (#40663) üzenetére


HSM
félisten

"Gondoltam itt lesz a kutya elásva és elkezdem emelni a feszt amíg stabillá nem válik, erre a beállított 1155mVal futtatott teszt során volt, hogy beesett az órajel 1200MHz alá. Erre már nem tudtam mit lépni."
Erre. :R

(#40665) Danecay válasza HSM (#40664) üzenetére


Danecay
őstag

De a hozzászólásom első fele éppen arról szól, hogy eddig miért Auto fesz. beállítással próbálkoztam :U

(#40666) nrg_52 válasza Danecay (#40665) üzenetére


nrg_52
addikt

Vsak segiteni probal...:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40667) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Üdv mindenkinek!
Most lettem tulajdonosa egy [ilyen] szerkezetnek.
A házam jelenleg picit szűkös (1050ti-t váltott) egy ilyen radiátornak és szeretném kordában tartani a hőmérsékletét.
Egy pár fps teljesítménycsökkenés beleférhet. 75hz-es monitorom van freesync-el szoktam játszani.
Jelenleg Doom Erernal Nightmare részletességen 2560x1080-ban 77 fok körül járt a kártya. Lejjebb vettem 980mV-ra a feszt és 1300mhz-re a gpu-t. Jelenleg 65-68 fok körül jár így.
Jó ez az irány és finomítsak még rajta? Ez a dög járhat akár alacsonyabb hőmérsékleten?
Egyenlőre így néz ki most a ház belülről.
Lehet nem jó valami akkor irjátok.

Humorban nincs helye tréfának!

(#40668) mtomi95


mtomi95
senior tag

Akinek nagyon ráér nézzen már rá erre a demora!
https://store.steampowered.com/app/37700/Darkest_of_Days/
Van kép nektek RX-ekkel?
Ha igen pls oszd meg melyik driverrel! :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#40669) Ellia válasza pecccccccca (#40667) üzenetére


Ellia
addikt

77 fok még nem a világvége, szerintem, ha az xfx hangja nem zavar, illetve a fagyasztásra se vagy háklis én nem szórakoznék vele.

(#40670) pecccccccca válasza Ellia (#40669) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Hang illetve hő miatt (befűti az egész házat és szerintem nem a legjobb a szellőzés sem) szeretném elsősorban megcsinálni, illetve a 10 év körüli tápom sem kínoznám szívesen ha nem muszáj. Cserés lesz most már, de ősz magasságában.

Humorban nincs helye tréfának!

(#40671) Ellia válasza pecccccccca (#40670) üzenetére


Ellia
addikt

Értelek, ez esetben tesztelni teszteli tesztelni kell :) Viszont eddigi tapasztalaton alapján játékfüggő mi/ki mit szeret (említett doom alatt én nem tapasztaltam gondot - 2016-os verzióbal - viszont a frostbite simán fagyogat).

Kollégák remélhetőleg bőven tudnak segíteni.

(#40672) HSM válasza pecccccccca (#40667) üzenetére


HSM
félisten

Jó irányban haladsz. Ilyenkor amúgy a legegyszerűbb, ha a WattMan-ban csak az órajel csúszkát húzod le kb. 1200-1250Mhz-ig, és akkor ő automatikusan ehhez beállítja a megfelelő feszültséget. :K
Sebességben nem buksz sokat, de itt már lényegesen kevesebb lesz a fogyasztása. Amúgy ha a memória miatt nem akad el 0,95V-on, akkor lehet még meredeken csökkenteni az étvágyát olyan 1100MHz-ig, amikor már elég durván keveset kér 0,85V körül, ott már a furmarkot se érzi meg [link] .
Ez kb. a legalja, ameddig faragni lehet, vagy érdemes.

(#40673) pecccccccca válasza HSM (#40672) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nagyon köszönöm. Beállítgatom így. Ha lesz még kérdésem, felteszem. 😊
Illetve majd helyzetjelentek.

Ellia: Köszi neked is.
mtomi95: Nekem sincs kép. 19.12.1-el.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#40674) gbors válasza HSM (#40672) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, 1100-on és 6000-es memóriával teljes csend, kb. 85W fogyasztás, és kb. az 1650 teljesítményszintje. Igazi svájcibicska a kártya :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40675) pecccccccca válasza gbors (#40674) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Annyira azért nem tervezek lemenni a dolgokkal. Ha 65-68 fok körül van a kártya játékok alatt, ahhoz mérten a legjobb teljesítménnyel, akkor annak én nagyon örülök.
Na majd holnap babrálom. 🙂

Humorban nincs helye tréfának!

(#40676) TIT válasza pecccccccca (#40667) üzenetére


TIT
veterán

A venti hány %-on van?
Még viheted feljebb és akkor pár fokot még nyersz,elég zsúfolt a ház ill.pici.

(#40677) pecccccccca válasza TIT (#40676) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Jelenleg már nem ülök gép előtt, de holnap egy két beállításon letesztelem és figyelem a ventit is aztán jelentkezem az értékekkel.
Köszi.

Humorban nincs helye tréfának!

(#40678) TIT válasza pecccccccca (#40677) üzenetére


TIT
veterán

Jó,elég afterburnerben a ventit kiiratni,nekem 19%-on alapon volt a kari 80 fokos is de átlagba 75,felvittem a ventit 37-re épphogy van hangja és 65 fok lett.

(#40679) pecccccccca válasza TIT (#40678) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ja így érted?
Wattmanban néztem. [~2200] fordulat körül volt terhelés alatt a venti. Az szerintem már elég sok. Azt már feljebb nem tornásznám.

Humorban nincs helye tréfának!

(#40680) TIT válasza pecccccccca (#40679) üzenetére


TIT
veterán

Fordulatszámot nem néztem de nem boeing,az csak 50-től,1366-ról vidd le 1340-re,azzal is nyersz valamit.

(#40681) pecccccccca válasza TIT (#40680) üzenetére


pecccccccca
senior tag

No.
Állítgattam. 950mV mellett egy nagyobb hentelés közben max 70 fok. Hangját sem hallani annyira. Szerintem marad így. Köszi mindenkinek.

Humorban nincs helye tréfának!

(#40682) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Használt piacról nézek RX 580-at, Nitro kártyákat, belefutottam olyanba, hogy a garancia papírt elvesztették, de van még rajta 1 év garancia, gyártói. Ad egyáltalán a Sapphire ilyen garanciát? Ha igen, ezt vala Gondolom, vásárlás követő x napon belül kellett volna. XFX kártyáknál is láttam, hogy van gyári garancia, de akárhogy kerestem neten, az csak Kanada és USA érvényű.

(#40683) Ferke77 válasza grizlisandor (#40682) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Szia!

A Sapphire-t konrétan nem tudom, de nekem volt gyártói garanciás ügyem AMD/ASrock/Asus gyártókkal és mind kérte a számlát elektronikusan, addig nem is adtak RMA azonosítót. Szóval gyanús, hogy felejtős számla nélkül (hacsak nem regiszrálta be a terméket a gyártónál korábban sn és számla alapján, de ebben az esetben csak Ő intézheti a saját fiókján keresztül). De lehet itt nem így van... :)

(#40684) grizlisandor válasza Ferke77 (#40683) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, akkor kihagyom. :)

Közben meg lecsúsztam egy jó vételről...
Nem értem, hogy miért nem lehet normális hirdetéseket írni. Mire megválaszolja a kedves eladó, a garanciára és a postára vonatkozó kérdéseimet, és válaszolnék rá, hogy ok, akkor kérem szépen, már csak azt írja vissza, hogy eladva... :U

(#40685) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Este sikerült találnom egy jó árban lévő garanciás kártyát ASUS Radeon RX 580 OC 8GB (DUAL-RX580-O8G) [katt] több, mint 1,5 év garanciával, 40k Huf-ért. Tudom, nem egy ajánlott kártya, de ennyi pénzért nem tudtam ott hagyni a piachoz képest, mikor ennyiért a kétes előéletű kártyákat adják, garancia nélkül. Elvileg egy nagyon jól szellőző Fractal Design Meshify C Mini(katt) házba megy, majd meglátjuk hogy viselkedik.

(#40686) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Kicsit off a téma.
Egy 60hz-es 4k Tv-t használok a számítógéphez.
Ha egy adott játék alatt több az fps mint 60, akkor érdemes a vertical sync-et bekapcsolni vagy 60fps-re korlátozni szerintetek?

(#40687) Mizol29 válasza droti25 (#40686) üzenetére


Mizol29
senior tag

Story alapú játéknál szerintem elég a 60 fps. A vertical sync bekapcsolása meg egyén függő. Ha zavar a tearing akkor kapcsold be, de ezzel lesz egy kis input lag. Ha annyira nem zavar akkor ne kapcsold be csak lockold az fps-t 60-ra. Online shooter játék más tészta. Ott 60hz-es monitornál is észrevehető a különbség 60 és mondjuk 100-120 fps között. Röviden, ha csak story game akkor sync be vagy 60 fps lock, ha online lövölde akkor sync off és fps cap sincs.

[ Szerkesztve ]

(#40688) droti25 válasza Mizol29 (#40687) üzenetére


droti25
őstag

Köszi :R

(#40689) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok,
2-3 hónapja csinál olyat a gép, hogy 2D-ben full random megfagy 2 mp-re majd rögtön fekete képernyő és a monitor is készenlétbe rakja magát. Újraindítás segít csak.
Már volt driver újratelepítés tisztán, mindig az aktuális legfrissebb de havi 2-3 alkalommal előjön. Gyári beállításokon hagytam direkt hátha az okozza, hogy undervolt volt tavaly.

Gép:

FSP Fortron Hexa 85+ 450 tápegység
GIGABYTE B450M DS3H alaplap
AMD RYZEN 7 2700 CPU
Crucial 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey RAM
SAPPHIRE PULSE Radeon RX 570 MINI ITX VGA

Alaplap BIOS a legfrissebb.
3D-ban sose volt semmi gond több óra játék alatt se. Van, hogy Windows betöltésnél csinálja ezt a fekete képernyőt mikor be kéne írni a jelszót. Most legutóbb beléptem a windows-ba, indítottam a Firefoxot és kifagyott 5 mp után.

(#40690) ETOM válasza raziel01 (#40689) üzenetére


ETOM
addikt

Sajnos nálam is ilyen. Ezt próbáltam egy hete kb: [link]

Azóta nem csinálta, de full random szóval még jöhet..

[ Szerkesztve ]

(#40691) paprobert válasza raziel01 (#40689) üzenetére


paprobert
senior tag

A 2020-as driverek az oka. Mindenki szív.

A 19.12.1 még a váltás előtti driver, próbáld ezt, hátha. [link]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40692) Dreamshake


Dreamshake
csendes tag

Sziasztok!

Furcsa kérdéssel fordulok hozzátok!

Valakinek esetleg nincs pontos emléke/számlája, hogy 2017. MÁJUS-ban mennyi volt egy RX 570 4GB ára? Privátban is jöhet akár.
(Ha MSI GamingX lenne az meg végképp tökéletes lenne, de ez másodlagos)

garancia papirom van, szamlam nincs.. es kellene egy nagyságrendi viszonyszám, mielőtt hülyét próbálnak belőlem csinálni.. igy, hogy a masodik is feladta a harcot :D

Köszönöm :R

(#40694) Dreamshake válasza dugo_ (#40693) üzenetére


Dreamshake
csendes tag

Nagyon köszönöm!!! :R

(#40695) HSM válasza paprobert (#40691) üzenetére


HSM
félisten

Nálam nem csinált idén egyszer sem, pedig végig 2020-as driver volt fenn.

(#40696) Danecay válasza HSM (#40695) üzenetére


Danecay
őstag

Én sem tapasztaltam ilyet.

(#40697) paprobert válasza Danecay (#40696) üzenetére


paprobert
senior tag

Szerencsések vagytok.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40698) raziel01 válasza paprobert (#40691) üzenetére


raziel01
veterán

Azért az elég gáz, hogy 3 hónap alatt nem sikerült nekik megcsinálni.
Csak azért nem háborgok, mert ár/teljesítmény aránya jó volt a kártyának mikor vettem.
Ma megint lefagyott úgyhogy most rakom is fel a régi drivert. Megnézzük azzal. :R

(#40699) HSM válasza raziel01 (#40689) üzenetére


HSM
félisten

Nem állítottál esetleg Afterburner/Trixx segítségével offset-et az alulfeszeléshez? Azt kellene még ellenőrizni, hogy 0mV-on van-e, az tud még ilyesmit okozni, ha benne maradt, az ugyanis a WattMan reset-et is túléli. :K

Illetve, gondolom, full gyári alapfeszen tesztelgeted, azaz WattMan minden automata, nem a kézi feszes mód van kiválasztva "alap" értékekkel pl.

[ Szerkesztve ]

(#40700) raziel01 válasza HSM (#40699) üzenetére


raziel01
veterán

Egyik progi se volt fent. Wattman minden automata. Felraktam most tisztán a régi drivert és megnézzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.