Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Tibro5 válasza Kiskutya (#31000) üzenetére


Tibro5
senior tag

nem hülye kérdés, én is kíváncsi vagyok rá.
nekem 590es van szintén ilyen kapcsolóval

(#31002) HSM válasza DeathAdder (#30997) üzenetére


HSM
félisten

Nem, de értelmesebben. AUTO-n nálam pl. 1411Mhz-en bevágja magát 1,2V-ra, ami elég sok. Nem tudom, pontosan mennyi kellene neki, de 1430Mhz-en még biztosan tökéletes 1,15V-on, annyin szoktam vele OC tesztelni.

Állapot... [link]

(#30998) tooolz: Elég sokat írtam már róla, hogyan érdemes szerintem ezeket tuningolni Arról, hogy nem használod a keresőt már nem én tehetek. :N

(#31000) Kiskutya: Mondjuk a gyártótól? :U

[ Szerkesztve ]

(#31003) Kiskutya válasza HSM (#31002) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az xfx oldalán csak annyit találtam hogy van ilyen lehetőség de hogy melyik állás melyik azt nem. Gondoltam hátha valaki már nézte.

hmm...

(#31004) DeathAdder válasza HSM (#31002) üzenetére


DeathAdder
veterán

Világos, köszi :)

(#31005) ->Raizen<- válasza DeathAdder (#31004) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem az új teszt metódusom megváltozott. Van a 3dmark amin belül van a firestrike stb teszt. Na ha az összes loop teszt lefut az adott órajelen, akkor stabilnak mondható a kártya. 20 ismétlődő elég. Stabilnak hitt fesz értékekre olyan szépen kaptam a merevre fagyást firestrike extreme-ben pl hogy öröm volt nézni.

[ Szerkesztve ]

(#31006) DeathAdder válasza ->Raizen<- (#31005) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ránézek :)

Nekem meg már a játék volt a teszt az utóbbi időben. Volt hogy fél napig teszteltem, cpu-t, gpu-t és miután jelesre vizsgázott több szintetikus teszten is, elindítottam egy játékot és szinte azonnal kifagyott :DDD

Ez mondjuk lehetett az én hibám is hogy rossz programokkal teszteltem :B
furmark, heaven, linx, prime95

(#31007) ->Raizen<- válasza DeathAdder (#31006) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Prime 95 blend az jó stabilitásra. Linx meg már akkora terhelést ad a procira hogy ha azon is megfelel gyakorlatilag máshova is. főleg avx 2-vel. Furmark ellen meg hardveresen védekezik a kártya nem jó tesztre. Unigine valley jó fürkészni a képhibákat de azokra az értékekre még rá kell pakolni a minimum feszhez hogy a 3dmark teszteken is átmenjen a gép. Az evil within 2 is jól terhel nagyon meg a need for speed payback is.

[ Szerkesztve ]

(#31008) HSM válasza ->Raizen<- (#31007) üzenetére


HSM
félisten

"Furmark ellen meg hardveresen védekezik a kártya"
A kártyád akkor tud valamit, az enyémben nincs ilyen. ;] :P
Egész más okokból nem a legjobb stabilitás mérő program. De nem is arra való, nagyon nem. Amire való, arra viszont ennél jobb nincs.

(#31009) zolee1984 válasza Kiskutya (#31000) üzenetére


zolee1984
senior tag

Megnézed gpu z programmal?!
De ha te nem raktál rá bányász biost gyárilag mind a kettő játszós bios csak más paraméterekkel

üdv Zoli

(#31010) dragonfx válasza Speed® (#30999) üzenetére


dragonfx
veterán

proci sosincs 100on.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#31011) Csupingo válasza HSM (#31008) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg régóta védve vannak a kártyák a furmark ellen.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#31012) ->Raizen<- válasza HSM (#31008) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mindig meg akarod másítani a valóságot de hiába inkább hiszek rengeteg sok szakinak mint neked. A furmark régebben le tudott égetni sok geforce kártyát például és az ati/amd is egy ideig szoftveresen védekezett ellene de már hardveresen leszabályoz a kártya automatikusan amikor érzékeli a szőrös fánkot. [link]

"A Furmark egy objektummal dolgozik, vagyis maximálisan képes kihasználni a GPU-t. Ilyen a valós játékok alatt előidézhetetlen, mivel ott sokkal több objektumról van szó, vagyis biztosított a több üresjárat. A tápáramköröket így is tervezik, itt jön képbe a Furmark, aminél a nem védett kártyákon a tápáramkör túlterhelődik, vagyis a termék kifagy, vagy rosszabb esetben sérül. Ilyen túlterhelés védelemmel, a Radeon HD 5000-6000 és a GeForce GTX 500 sorozat rendelkezik. A többi kártyán a Furmark futtatása potenciális veszélyforrás, bár a driverek tartalmaznak egy előre beépített fojtást, hogy a kártya ne terhelődjön túl." By: Abu85

A túláramvédelmet mindegyik kártya megkapja, mert az csak egy apró chip, de a kisebb kártyákon a valós idejű hardveres monitorozás hiányzik. Az x6xx sorozat fölött van teljes értékű túlterhelés elleni védelem.

[ Szerkesztve ]

(#31013) HSM válasza Csupingo (#31011) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg... Igen, van a Polarisokban is többféle limit, egy a VRM áramfelvételre, egy a GPU teljesítményfelvételére, meg mintha a komplett teljesítményfelvételre. No, meg van egy max hőfok, tán 95 fok, ahol kikapcsol a GPU.
Ez persze bizonyos esetekben megvédi, bizonyos esetekben meg nyugodtan kinyírhatod vele a kártyát...

(#31012) ->Raizen<-: Abu is tud néha butaságokat írni, senki sem tökéletes... A HD5000-ben semmiféle furmark védelem nem volt, 3 évig volt olyan kártyám (referencia 5850). A driver próbálta detektálni, amit egy egyszerű átnevezéssel félre lehetett vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#31014) ->Raizen<- válasza HSM (#31008) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Egész konkrétan semmire való már a furmark csak melegíti a kártyát feleslegesen. Közben az meg ledroppol alatta és power limitet is feljebb kell húzni hogy legalább azt ne csinálja, amin stabil furmark alatt egy kitesztelt órajel na az lehet simán instabil egy játék alatt is.Így jártam az Evil Within 2-vel pl. Ma már zéró értelme van ezt a programot használni. Valós idejű hardveres monitorozást tudnak a polaris gput tartalmazó kártyák is. Nem lehet túlterhelni úgy hogy kárt is okozz már. Stabilitás tesztre nem jó, játszani nem lehet vele, még csak nem is szép. Neked nem esik le hogy feleslegesen használsz egy programot. Kuka. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31015) gidalight válasza Kiskutya (#31000) üzenetére


gidalight
tag

Ha jól rémlik a 8 pin felőli állás a default (vagyis a nem bányász), de ha átkapcsolod az órajelek is mások lesznek az egyik állásban, uh. hamar kiderítheted.

@->Raizen<-: a blend a RAM\memóriavezérlő stabilitását teszteli elsősorban, de arra tényleg nagyon hatékony (én már láttam 1 pass memtest, fél óra smallFFT stabil gépet percek alatt elvérezni blend alatt)

[ Szerkesztve ]

(#31016) HSM válasza ->Raizen<- (#31014) üzenetére


HSM
félisten

Pont ez a célja. Letesztelni, hogy a beépített védelemig elengedve mit alkot a kártya, szénné ég, vagy azért elbírja a hűtő. De úgy látom, továbbra sem esik le, hogy erre való és nem stabilitásteszt (soha nem is volt)....

"Nem lehet túlterhelni úgy hogy kárt is okozz már."
Aki kipróbálja a topikban és sikerrel jár, vállalod érte a felelősséget? Kifizeted majd a kártyáját? Merthogy egy gyengébb kártya simán megmakkanhat.

[ Szerkesztve ]

(#31017) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Belépnék a klubba egy rx570 4Gb verzióval. Aprón nézegettem, már egész jók az árak.
Hűtés szempontjából melyiket érdemes megvenni? Halkság fontos, illetve a félpaszív megoldás érdekelne a leginkább.

Köszönöm!

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#31018) cerka válasza Ace Ventura (#31017) üzenetére


cerka
csendes tag

Nekem GIGABYTE AORUS van, és apróról vettem használtan. Egyáltalán nem hangos, a Ryzen 5 2600 gyári hűtője jóval hangosabb még játék közben is. Kicsi mATX házban van, játék közben 70 fok fölé nem nagyon szokott menni, ami nem rossz szerintem

(#31019) diegho válasza cerka (#31018) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez a fok összehasonlítás nem túl reprezentatív. Korábban én is azt hittem, hogy halk a GTX 960-am, aztán vettem 144hz-es monitort, na onnan már nem volt az, sőt.

(#31020) zolee1984


zolee1984
senior tag

Szeintem inkább egy 580 4gb mert nem sokkal drágább de jobb a hűtése és a teljesítménye
Sapphire nitro+ vagy msi gaming esetleg xfx
Ezek a legjobbak, leghalkabbak és leghűvösebbek

[ Szerkesztve ]

üdv Zoli

(#31021) sagit


sagit
addikt

Hello

Rx580 elmegy egy db tapkabellel ha nem lesz tuning,sőt alulfesz lesz? Vagy kötelező kettőt bekötni?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#31022) qukesz


qukesz
senior tag

Sziasztok!!

Adott egy Asus strix rx580 TOP OC és egy MSI OPTIC G24C 144 HZ ES full HD monitor.

Driverbe és a monitorba is be van kapcsolva a FreeSync.
Battlefield 5 alatt villog a kép.
Más játéknál nem tapasztaltam ezt.

Más tapasztalt már ilyet??
Csak akkor megy rendesen ha driverbe kikapcsolom.

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#31023) zolee1984 válasza sagit (#31021) üzenetére


zolee1984
senior tag

Be kell kötni mindkettőt mert másképp el sem indul

üdv Zoli

(#31024) qukesz válasza sagit (#31021) üzenetére


qukesz
senior tag

Minek kell alulfeszelni???? :U

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#31025) Ribi válasza zolee1984 (#31023) üzenetére


Ribi
nagyúr

Biztos nem indul el?
Valami forumon azt írták mivel alapból 1db 8 pinessel szerelik, ezért a "tuning karikon" van csak több. Nyilván nem megy majd olyan magasra frekiben, de attól még elindul.

(#31026) Mizol29 válasza qukesz (#31024) üzenetére


Mizol29
senior tag

Én is alulfeszeltem a kártyát. Fogyasztásban lehet vele nyerni és a hőmérséklet szempontjából sem elhanyagolható. Persze nem sokan szeretnek vele vacakolni.

(#31027) qukesz válasza Mizol29 (#31026) üzenetére


qukesz
senior tag

Mintha olyan sokat fogyasztana!!!
Az én rx580 - am 1 db 8 pinessel megy.
Semmi varázslat nem kell.

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#31028) zolee1984 válasza Ribi (#31025) üzenetére


zolee1984
senior tag

Biztos nem
Mert ha már külön csatlakozó van rajta akkor az áramkörök is úgy vannak bekötve.
Ezeken a kártyákon eleve másképp van felépítve az egész nyák. Sokkal több fázis van mint a ref. Kártyákon. Jóval többet is fogyasztanak mint a refek alapból.

üdv Zoli

(#31029) Mizol29 válasza qukesz (#31027) üzenetére


Mizol29
senior tag

Ez nézőpont kérdése, hogy kinek mi a sok. Egyébként meg ha lehet egy kis alul feszel nyerni némi fogyasztást akkor miért ne tenné meg az ember? :))

Ui.: Meg én a helyedben rákötném mind a 2 táp csatit rosszat azzal nem csinálsz

[ Szerkesztve ]

(#31030) qukesz válasza Mizol29 (#31029) üzenetére


qukesz
senior tag

Nincs rajta több táp csatlakozó.
Asus rx580 TOP OC.
Én tuti nem piszkálom, nyilván mindenkinek szíve joga azt tenni amit szeretne. :R

Jah ez nem nekem szólt!!! 😀

[ Szerkesztve ]

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#31031) varmi2 válasza qukesz (#31030) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pedig aláfeszelni nem árt. Ugyanazt a teljesítményt hozza, kevesebb fogyasztással, így kevesebb hőtermeléssel, ezért halkabb a hűtés.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31032) Ribi válasza zolee1984 (#31028) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez konkrét tapasztalat, vagy csak sejtés.
Mert mint mondtam, máshol írták, hogy 2 csatist használnak 1 csatival.

(#31033) qukesz válasza varmi2 (#31031) üzenetére


qukesz
senior tag

Egy olyan kaliberű kártyánál (vagyis jobban mondva akkor hűtéssel szerelt) nem érzem szükségesnek ezt az dolgot.
Nem véletlenül van rajta akkor borda és annyi lapát!!! :K

Ezzel természetesen nem akarom lebecsülni a többi custom RX kártyát ez csak egy gondolat.

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#31034) varmi2 válasza qukesz (#31033) üzenetére


varmi2
nagyúr

Még is a legjobb hűtés rx580 vonalon a nitro+ hűtése, és ott is számít(nekem is ez van). Ne tévesszen meg az asus fanatizmus. Ha vissza veszed az utolsó p7 értékét 1050mV köré, akkor sokkal hüvösebb lesz a kártya, bármilyen hűtés van rajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31035) Mizol29 válasza varmi2 (#31034) üzenetére


Mizol29
senior tag

+1

(#31036) qukesz válasza varmi2 (#31034) üzenetére


qukesz
senior tag

:C

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#31037) qukesz válasza varmi2 (#31034) üzenetére


qukesz
senior tag

Azt szabad megkérdeznem hogy milyen órajelen ketyeg az a Nitro??? ;)

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#31038) varmi2 válasza qukesz (#31037) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme:

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31039) zolee1984 válasza Ribi (#31032) üzenetére


zolee1984
senior tag

Gtx 1060-at is próbáltam 1 csatival
De meg se moccant
Pedig az sokkal kevesebbet fogyaszt
Ha elindul nyílván csak parsztvakításnak van rajta dupla csatlakozó
De akkor sem használnám egy csatlakozóval
Mert ha rádugod mind a kettőt akkor stabilabb lesz a rendszer
Ha más nincs akkor molex pci express átalakítóval rá kell dugni

üdv Zoli

(#31040) Ribi válasza zolee1984 (#31039) üzenetére


Ribi
nagyúr

Milyen 1060-az?
Valszeg az eléggé egyedi darab.

(#31041) dragonfx válasza zolee1984 (#31020) üzenetére


dragonfx
veterán

Utobbi kett haz kerdese. Meg az is hogy +3-4,cm hosszuak.es ket tapcsati kell rajuk. Szerintem annyirs nem.biztato.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#31042) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Hát úgy nagyon sok értelme sajnos nincsen tuningolni ezt az xfx rx 480-as kártyát. 1290 és 1340 mhz között gyakorlatilag far cry 5 ben nagyon minimális a különbség még 2225 mhz-es húzott memóriákkal is minimális. Én nem kínzom szerintem.

(#31043) zolee1984 válasza Ribi (#31040) üzenetére


zolee1984
senior tag

Msi 1060 gamingx

üdv Zoli

(#31044) zolee1984 válasza dragonfx (#31041) üzenetére


zolee1984
senior tag

Írd már le mégegyszer érthetően mert ennek semmi értelme
Gőzöm nincs mit akartál

üdv Zoli

(#31045) Csupingo válasza zolee1984 (#31044) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt, hogy kis házba nem fér nagy vga és a 2 tápcsati is elszomorító. :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#31046) zolee1984 válasza Csupingo (#31045) üzenetére


zolee1984
senior tag

Köszi a fordítást :R

dragonfx: szerintem venni kell rendes házat meg rendes tápot és nem kell agyalni rajta mi miért hány csatit kér meg, hogy befér-e még gond nélkül
Egy jól szellőző nagy ház sem egy vagyon már főleg itt aprón. cooler master haf922-esem van 10-ért vettem itt aprón.
Egy márkás 550-es táp nem drága és elbír szinte mindent
Mindenhez elég csati van rajta.
Ha meg számít valakinek a fogyasztás sztem ne akarjon fullhd maxon vagy a felett játszani mert ez nem az a sport.
A teljesítmény/fogyasztás sosincs egyenes arányosságban.

üdv Zoli

(#31047) TIT válasza Csupingo (#31045) üzenetére


TIT
veterán

Ezt mindenki tudja de akkor venni kell 1 csatisat mint én.

zolee1984: Dehogynem ,a másik oldalon és miért ne lehetne fhd-n fullon játszani kis foggyal...csak azt csinálom,most is 80W-ot fogyaszt.
Egy jó ház 20-tól indul.

[ Szerkesztve ]

(#31048) HSM válasza sagit (#31021) üzenetére


HSM
félisten

A Nitro+ én úgy tudom, elmegy csak a 8-asról.

(#31027) qukesz: Nálam a beállított alulfeszelt 1350Mhz és a gyári 1411Mhz "OC" beállíás között kb. 60W különbség van. Az azért nem kevés. Komplett gép 340W szemben 400W-al BF1 multiban.
Szóval ha valakinek megvan hozzá az IQ, akkor nagyon hasznos lehet. ;)

(#31028) zolee1984: Marhaság. ;) Pont annyit fogyaszt, mint a ref, ha úgy állítod be. Az erős VRM alacsonyabb kihasználtságon meg pár %-ot veszít a hatékonyságából, buksz mondjuk 5W-ot, nagy dolog.

"Mert ha már külön csatlakozó van rajta akkor az áramkörök is úgy vannak bekötve."
Ez sem szükségszerű. Úgy kötik be, ahogy jónak látják.

(#31032) Ribi: Én úgy emlékszem, a Nitro-k mennek egy 8-as tápról. Úgy rémlik, először tesztre én is csak úgy kötöttem be, mert kicsit merev a PCI-E kábelem, és nem akartam potyára beletornászni. :D

Szerk.: persze, hogy megy egy csatiról. :D [link]

(#31039) zolee1984: "Gtx 1060-at is próbáltam 1 csatival
De meg se moccant
"
Rossz topik. ;)

"Ha elindul nyílván csak parsztvakításnak van rajta dupla csatlakozó"
Nem, mert az áramerősség szépen el tud oszlani. Úgy 3 érpár helyett 5 érpárra oszlik meg a terhelés. Nem fog szétégni tuningnál, illetve magasabbak lehetnek az áramfelvételi limitek, mint a gagyi egycsatlakozós olcsó kártyáknál.

Ahhoz képest, hogy milyen magabiztosan osztod az észt, láthatólag nem sok közöd van az elektronikához. Lehet, így kicsit megfontoltabban kéne félrevezetni a bizonytalan kérdezőket. :((

[ Szerkesztve ]

(#31049) zolee1984 válasza HSM (#31048) üzenetére


zolee1984
senior tag

Meglátásom szerint te tudod legjobban osztani az észt
Sokkal többet kajálnak mint a refek
Az átlag ember haza megy beteszi jó esetben saját maga a gépbe
Feltelepíti és innentől semmit nem tud mert nem finomhangol.
Te is nagyon finhangolsz de az nem lényeg hogy a procid 2x annyit zabál mint a vga.

üdv Zoli

(#31050) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem mert megőrülök már. Nem értem ezt a Freesyncet hogy mikor működik és mikor nem.

Adott egy LG freesynces, 75 hz-es monitor valamint egy MSI Gaming 480-as kártya. Radeon settingsben bekapcsolva a freesync, monitoron bekapcsolva a freesync. V-Sync kikapcsolva.

Battlefield 5 teljesen random módon tudja kezelni a dolgot. Egyszer teljesen szép sima a futás, de aztán van amikor töredezik szét a kép ami qrva idegesítő. A beállításokban 75hz-re van állítva a felbontás is és tartja is nagyon szépen mégis csíkozódik a kép... Ha borderlessen van a mode akkor működik, de nyilván fullscreenben jobb lenne a teljesítmény így ott használnám. Viszont úgy csíkoz és mocsok idegesítő.

Miért nem megy ott a freesync mit cseszhetek el?

Köszi előre is!

Try again, fail again, fail better!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.