Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) inf3rno válasza CirrMee (#41099) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megnézem, hátha azzal működik.

Buliban hasznos! =]

(#41102) Ellia válasza CirrMee (#41099) üzenetére


Ellia
addikt

és tényleg... :)

(#41103) BoneDragon válasza TIT (#41094) üzenetére


BoneDragon
veterán

Van valami értelmes tutorial az új kezelő felülethez az adrenalinban? Azért tegnap pár percet eltöltöttem azzal, hogy kerestem a wattmant, amit annyira emlegettek mire leesett, hogy tuning lett a neve. :D

(#41104) John09


John09
csendes tag

Sziasztok!

Nekem RX570-esem van. A legújabb adrenalin driver, teljesen bolond.
Állandóan ki akar menni a netre frissíteni. De ha engedem, ha nem töltöget, dobálja az ablakokat folyamatosan.
De ez az új menü sem tetszik.
Valaki meg tudná mondani, hogy melyik az a legutolsó verzió, ami jól működik és a régi normális menüje van?
Illetve egy megbízható helyet, ahonnan le lehet tölteni.

(#41105) John_Doe válasza John09 (#41104) üzenetére


John_Doe
senior tag

Nekem nincs gondom az új verzióval csak arra reagálnék hogy honnan szedd le pl amd oldalán a Radeon™ RX 570 Previous Drivers, vagy techpowerup AMD Radeon Software Adrenalin ráböksz a Show more versions feliratra.

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#41106) tesz-vesz123 válasza John09 (#41104) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Rx570-hez a 19.12.2 a legjobb driver.

(#41107) paprobert válasza tesz-vesz123 (#41106) üzenetére


paprobert
senior tag

A 19.12.2 már az új felülettel jön (nekem problémás), a 19.12.1 az utolsó régi vágású driver.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41108) ETOM válasza paprobert (#41107) üzenetére


ETOM
addikt

Most én is ezt tesztelem (19.12.1)
Fekete képernyő probléma miatt ami csak idle jön elő. GPU-zt nézve mintha az új driverek alatt kevesebb feszültséget adna.
Lehet ezért fagy ki a gép tőle. :F

Remélem ez megoldja már mert idegesítő.

(#41109) tesz-vesz123 válasza paprobert (#41107) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Oh, azt nem tudtam. Az általam használt driver már tudja az anti-lagot, és image sharpeninget dx11 alatt is.

(#41110) TIT válasza BoneDragon (#41103) üzenetére


TIT
veterán

Én nem találtam,de 1 hónap után már kiismerem magam.

(#41111) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok!

MSI RX580-ra szeretnék a gyárinál csendesebb hűtést. A vizezést elvetettem, az Arctic Cooling hűtőket nézegettem, nem nagyon találtam a topikban infót, Accelero Extreme vagy Twin Turbo... Valakinek esetleg tapasztalat?
Köszi!

(#41112) bot1978 válasza rolio1 (#41111) üzenetére


bot1978
senior tag

Nekem egy ilyen van régről. Már szemeztem vele, hogy felteszem esetleg az XFX 580 8GB-ra, de a VRM sünik biztos nem jók. Annyira megnéztem már és a gyári, ami volt mellé az vékony, szóval azokból másikat kell mókolni. De nem ez tart vissza, hanem az, hogy nem igazán tudom melyik hővezető ragasztó olyan, hogy azért elég gyenge marad kikötés után is, szóval ami stresszmentesen bontható. Valami hővezető ragacsos gyurmaszerű cucc kéne nekem, ha lenne olyan.


Erre kéne felmókolni. Ha találok valami bordát, ami van ekkora egyben, hogy fel tudjam a VRM-re csavarozni normálisan, akkor felteszem, de ha ragasztani kell... hát nem hiszem, hogy ér nekem annyit, hogy bontáskor lesarkazza az alkatrészt.

(#41113) komyka


komyka
tag

Üdv emberek!

RX 580-nál az normális, hogy windows előtt nincs kép HDMI-ről? Két napja új monitorom van, amin csak HDMI van, és ha a gépben benne van a kártya akkor csak onnantól van kép, hogy felállt a windows. Drivert is amíg magának telepítette a win, addig sehol semmi. Előtte volt egy DP-os monitor, azzal hibátlanul ment minden.

Lehet ezt valahol állítani vagy kezdeni vele valamit? Picit macerás lesz ez így mert ha bármi kéne BIOS-ból ki kell vennem a kártyát a gépből.

(#41114) ETOM válasza komyka (#41113) üzenetére


ETOM
addikt

Bios a legfrissebb az alaplapon?

(#41115) HSM válasza komyka (#41113) üzenetére


HSM
félisten

Nálam (RX580 Nitro+) teljesen hibátlan HDMI-ről is, azonnal látom a boot folyamatot is az összes rákötött monitoron, ami jelenleg egy DP-on és egy HDMI-n.

(#41116) TIT válasza komyka (#41113) üzenetére


TIT
veterán

Miért kéne?
Ha kiveszed még képed se lesz,valakinek hasonló gondja volt nemrég.

(#41117) Kaspest


Kaspest
csendes tag

Arra gondolt hogy igpu-t kell használnia amíg a biosban matat.

I7 3770 @ 3.9 ghz Gigabyte h77m-d3h, 32GB ddr3 1600 mhz ram, 1TB samsung 870 ssd, Sapphire RX 480 nitro OC + 8GB @1342MHz, Seasonic 850W psu, Fractal Design focus G , Scythe mugen max II cpu cooler.

(#41118) Ateszpapa válasza komyka (#41113) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Biosban meg kéne nézned mi az alapértelmezett az igp vagy a pcie.

(#41119) komyka válasza Ateszpapa (#41118) üzenetére


komyka
tag

Megnéztem, auto-ról átraktam pcie-re, és ugyanúgy semmi. Bár, hogy őszinte legyek mikor benne van a kártya újraindításkor hiába csapkodom a del-t b*szik belépni a biosba :D Olyan mintha átugraná azt a részt mert nyomkodom a del-t és bejön közben a win :D

Bios elvileg egy db jött ki az idők folyamán ehhez a laphoz ami valami billentyűzet hibát javít szóval nem hiszem, hogy sok vizet kavarna.

Mindegy azért köszi mindenkinek! Van kép végülis, és az új monitor sem annyira jön be lehet hamar visszakerül valami DP-s darab... :R

(#41120) gothic20 válasza komyka (#41119) üzenetére


gothic20
aktív tag

Nekem volt hasonló problémám. Nálam az oldotta meg, hogy a monitor menüjében kikapcsoltam a FreeSync támogatást. Utána volt bot kép.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#41121) pecccccccca válasza komyka (#41119) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szia. Esetleg egy alaplapi bios reset? Hátha.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41122) viperabácsi válasza komyka (#41119) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezt írod : " Bios elvileg egy db jött ki az idők folyamán ehhez a laphoz ami valami billentyűzet hibát javít szóval nem hiszem, hogy sok vizet kavarna. "
Lehet épp a billed nem működik azért nem lép biosba.

pecccccccca +1 resetre !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#41123) TIT válasza Kaspest (#41117) üzenetére


TIT
veterán

De ahhoz nem kell kivenni a vgá-t.

(#41124) komyka válasza viperabácsi (#41122) üzenetére


komyka
tag

Megvolt a reset is de ugyanúgy semmi. Ha az alaplapi hdmi-re dugom belép a biosba és van boot scn is, egyébként is csak így tudtam kezdeni vele bármit. Szerintem simán csak a monitor valamiért nem kap jelet windowsig HDMI-n, másik kábellel még nem tudtam kipróbálni.

Freesync-et is kikapcsoltam, szóval asszem lassan minden ki lett próbálva :)

Mégegyszer köszi a tippeket!

(#41125) Danecay válasza komyka (#41124) üzenetére


Danecay
őstag

Nekem meg csak HDMI-vel van BIOS képem, ami azért érdekes mert korábban, a kártya vásárlását követően egy ideig volt aztán ugyanazzal a konfiggal, monitorral már nem. Jól rászóltam mert egyszer egy ilyen nincs boot képernyő hozzászólásra reagáltam, hogy nálam nincs ilyen probléma, aztán lett.
Ugyanez történt nemrég a valaki által hibaként felhozott alvó állapotból feléledni nem tudó monitor esetével is. Írtam, hogy nekem még soha nem volt ezzel gondom, na mostmár van. Már nekem sem bír visszajönni alvó módból, viszont a gép minden ventillátora legalább közben fullon pörög amíg újra nem indítom a gépet :(
Holnap remélhetőleg megjön az új monitorom, kíváncsi leszek, hogy hogyan befolyásolja mindkét dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#41126) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Topik jelölve a kedvencek közé.

(#41127) sb válasza paprobert (#41107) üzenetére


sb
veterán

A power efficiency miatt használod azt?
Ezek szerint nem került vissza azóta sem az új driverekbe?

(#41128) Ryan_Sanchez


Ryan_Sanchez
tag

Üdv! Akinek 2 ventis gigabyte 570/580 gaming van megosztaná velem a venti profilját? :)

(#41129) paprobert válasza sb (#41127) üzenetére


paprobert
senior tag

Az az egyik fő szempont, igen.

A másik, hogy az új felület valamiért már nem nyílik meg a tálcáról indítva. Az overlay megy és állítható, de önmagában nem nyílik ki a Radeon Settings ablaka az új verziókkal.

Egyelőre ez most marad így, amíg bele nem futok valamilyen nagy kompatibilitási gondba a régivel.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41130) Danecay válasza Danecay (#41125) üzenetére


Danecay
őstag

Nos, boot képernyő van de alvó állapotból továbbra sem jön vissza, pedig ébresztéskor a monitor ki is írja, hogy HDMI-n érzékel jelet majd kikapcsol a monitor és felpörögnek a ventilátorok. Nincs Afterburner se semmi csak az Adrenalin clean install-al telepítve.

(#41131) sb válasza paprobert (#41129) üzenetére


sb
veterán

Köszi az infót! Rémlett, hogy neked is gondod volt ezzel.

Én is emiatt álltam vissza a 12.1-re. Az AMD-nek is írtam de nyilván senkinek semmi baja ezzel, azért nem foglalkoznak vele. Engem valahogy bosszant a plusz fogyasztás és, hogy a félpasszív kártya így már nem az. :)

Nálam mondjuk néha van némi képvillogás (kézi) frekiállítások után a régi driverrel amit az újak megoldottak de még így is marad a régi.

(#41132) sir0cco


sir0cco
tag

Sziasztok.
Ismerősnek raktam össze gépet egy rx570 és win 10 rendszerrel. HDMI porton csatlakozik a monitorra.
Ma szóltak lessek már rá a gépre mert no signal hiba van.
Itthon tesztelgettem a saját lapomban/saját gépben de no signal hiba van itt is.
Egyedül dduval lepucolva van kép hdmi-n win illesztővel a kezdetlegessel de driver telepítése után no signallal elszáll megint.
Gondoltam kipróbálom a vegámmal (midndíg is displayporton üzemelt az 56-os sose volt hdmire kötve )de szintén zenész egyszerűen nem ad jelet hdmin.
Mi ez a jelenség?? Vagy én baxtam el valamit?

(#41133) inf3rno válasza sir0cco (#41132) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem igazán világos az alapján, amit írsz, hogy milyen alkatrészeket próbáltál ki másik működő géppel.

Buliban hasznos! =]

(#41134) pecccccccca válasza sir0cco (#41132) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ez a jelenség akkor szokott előfordulni, ha haldoklik a kártya.
De az fura, hogy a Vega is ezt produkálja. A Vega DP porton rendben működik driverrel?

Humorban nincs helye tréfának!

(#41135) inf3rno válasza pecccccccca (#41134) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én inkább olyasmire gyanakodnék, hogy rossz a PCIE foglalat vagy a monitor, de nem derült ki az írásból, hogy mi az, ami tesztelve lett.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41136) pecccccccca válasza inf3rno (#41135) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ha jól értelmezem az ismerős gépéből kivette az RX570-et és berakta a sajátjába tesztelésre, amiben egy Vega működött gond nélkül DP portról. A sajátban sem adott képet hdmi-ről viszont mikor visszarakta a Vegát akkor már az sem adott jelet hdmi-ről. :F Ezért kérdeztem, hogy ezek után a Vega DP-ről jól működik e?
Mindenesetre érdekes probléma.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#41137) inf3rno válasza pecccccccca (#41136) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy a kártya megsüti az alaplapot? :F

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41138) sir0cco válasza pecccccccca (#41136) üzenetére


sir0cco
tag

Na igen lassan számomra se egyértelmű, annyit próbálgattam már a kártyák hdmi-n való tesztelését :))
Szóval egyik kártya sem megy hdmi porton ismerős gépében.
Előszőr én is arra jutottam, hogy ez egy haldokló kártya (rx 570) de mikor átraktam az enyémet szintén hasonlót produkált ( ami a vega56)

Egyébként lehetséges, hogy hazavágta a vegát mikor próbálgattam az idegen gépben ahogy írtad? :((

[ Szerkesztve ]

(#41139) Speed® válasza sir0cco (#41138) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a HDMIt bekapcsolt állapotban dugogatjátok, simán elszállhat.

(#41140) sir0cco válasza Speed® (#41139) üzenetére


sir0cco
tag

Ejj nem értem...
Esetleg dp port to hdmi kábellel lehet még használni azt az rx 570-et? Mivel a dp portja megy még.

Viszont most baxxa az agyam , hogy tönkrevághatta vagy az alaplap vagy a táp a saját vegámat... :(((

(#41141) TIT válasza sir0cco (#41140) üzenetére


TIT
veterán

Nem az vágta haza,hanem a hdmi dugogatása ki-be bekapcsolt gépnél.
Minek átlakító,nincs a moncsin dp?
Használt vga valszeg,lehet előtte se volt jó.

(#41142) Speed® válasza sir0cco (#41140) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amennyiben a DP port hibátlan, persze, mennie kell szimpla passzív adapterrel.

Alaplap/táp ilyesmit nem csinál, gondatlanság annál inkább.

(#41143) sir0cco válasza Speed® (#41142) üzenetére


sir0cco
tag

Értem, köszi az infókat. Igazából nem értem, hogy annyiszor nem volt ki be huzogatva pláne nem az enyém és mindez kikapcsolt állapotban de mást én sem tudok elképzelni.
Mindegy ez van. Még annyit, hogy
[link] ez megfelelő lehet?

(#41144) sir0cco


sir0cco
tag

[link]
Hardveraprón találtam elvileg jónak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#41145) Speed® válasza sir0cco (#41144) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem akarsz 4K60Hzet, akkor igen, kb. bármelyik jó, ahhoz viszont olyan kell, ami DP1.2->HDMI2.0t produkál (aktív).

[ Szerkesztve ]

(#41146) sir0cco válasza Speed® (#41145) üzenetére


sir0cco
tag

Samsung cf390 24 " monitorra van kötve, akkor gondolom elegendő hozzá.

(#41147) Speed® válasza sir0cco (#41146) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az nem 4K..szóval persze. Kérdés a Freesync megyen-é így majd.

[ Szerkesztve ]

(#41148) inf3rno válasza Speed® (#41139) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én a TV HDMI-jét simán beledugtam bekapcsolva, nem lett tőle semmi baja a gépnek. Szóval annyit ki lehet jelenteni, hogy viszonylag ritkán nyírja ki az ilyesmi a 3d kártyát. Azért utána olvasok.

Buliban hasznos! =]

(#41149) sir0cco válasza Speed® (#41147) üzenetére


sir0cco
tag

Renben akkor. Nem hinném, hogy "érdekli" a kis srácot. Farming sim és tsai kb.

(#41150) sir0cco válasza inf3rno (#41148) üzenetére


sir0cco
tag

Én is lehetetlennek tartom ezt. Pláne hogy az én kártyám beüzemelés óta dp porton ment hdmi-t nem is látott és mindig off állapotban csatlakoztattam mindent a teszt alatt. itt valami más lesz, de sajnos nincs több időm szöszmötölni vele mert kell vissza a gép tanulni.
Bios? Win10? ki tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.