Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) fasterware


fasterware
aktív tag

Sziasztok.

Szerintetek naggyából mi az a minimum gpu feszültség az RX570-nek (MSI RX 570 8 GB OC), aminél már nincs mikrolag játék közben, teljesen alap gpu/mem órajellel ?
TDP limitet mindig kitolom + 50 % - ra msi afterburnerben, - 43 mV-al még mindig van mikrolag, ha hagyom alapon a gpu feszt, akkor tökéletes a játékmenet.
HWINFO64-el monitorozom a gpu feszt., - 43 mV-al ( afterburnerben ) maximum 1,056v-ot kap.
Ha alap gpu feszültség van afterburneren belül és tdp limit kitolva + 50 % - ra, akkor 1,156v-ot kap a gpu.

(#40052) HSM válasza fasterware (#40051) üzenetére


HSM
félisten

Az nem alapfesz. :O Olvass....

(#40053) zolee0307


zolee0307
őstag

Na elvileg 50 mV-ot sikerült levenni az alap feszhez képest, így a max 1163 mV, amit a kártya kap.

Memória 800 mV.

HSM írta, hogy a feszültségek 6 mV-os lépcsőkben vannak (köszi :R ) muszáj volt ezt is figyelni, mert pl. 1162-nél 1163-on megy a kártya, 1163-nál viszont már 1169-en. Szóval a tegnapi állítgatások nem is voltak pontosak emiatt, mert ott nem néztem ezt.

3 játék alatt nem jött elő fagyás, hiba, szóval remélem ez így jó lesz.

Viszont hőfokban nem nyertem semmit, mert ahogy nézem a gyári ventiprofil úgy állítja magát, hogy a fordulat és a hőmérséklet valahogy egálban legyen, szóval vagy halk és meleg, vagy hangos és meleg a vége.

Lehet érdemes lenne beállítani venti profilt?

Illetve alap dolgokra (net, filmnézés, zene, stb) melyik az minimum mhz, amin még el ketyeg a kártya?

A gyári auto tuning 1625 mhz-re állítja a kártyát. Gondolom ehhez már kevés a beállított csökkentett fesz?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40054) koszos91 válasza fasterware (#40051) üzenetére


koszos91
tag

Szia!

Mielőtt nekikezdesz mindennek érdemes elolvasni HSM írásait. Ezekből minden kiderül majd.
Itt van egy kis kiindulási alap: [link] [link] :)

zolee0307: Mert most így mennyi a hőfokod?
Miért nem próbálod meg, hogy egy kicsit visszább veszel az erejéből (és persze akkor a feszből is) és akkor nem fog annyira melegedni. Vagy mindenképpen maxon akarod járatni?

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40055) TIT


TIT
veterán

Én se nyertem hőfokot fesz.csökkentéssel,csak fogyasztást kb.15W-ot.

(#40056) Mészike


Mészike
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus rx580 8gb kártya. Egészen a mai napig rendesen működött. Ma lefagyott a gép. Elindítva kb fél perc után lefagy. Leszedtem a drivert, anélkül megy :) Ha felteszem a drivert, akkor újra ezt csinálja. Egy rx570 kártyával tökéletesen megy a gép. Milyen hibája lehet a kártyának? Kb 1 hónapja lett újra pasztázva.

(#40057) zolee1984 válasza Mészike (#40056) üzenetére


zolee1984
senior tag

Valószínűleg elhalálozott.

üdv Zoli

(#40058) echterion válasza Mészike (#40056) üzenetére


echterion
nagyúr

GPU hiba, ha szerencséd van, egy reball / reflow segíthet (nem sütőben!).

[ Szerkesztve ]

**********

(#40059) AiRLAC válasza Speed® (#39991) üzenetére


AiRLAC
addikt

Annyit csináltam hogy fekete műanyag a ventikkel le, ecsettel meg szájjal kifújva portalanít, dekni vissza.
A legmagasabb amit ki tudtam belőle hozni az 76C volt, csendesebb mint a Pulse RX570 :)
Szóval szerintem rendben van, köszönöm a tanácsokat!

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#40060) paprobert válasza Mészike (#40056) üzenetére


paprobert
senior tag

Tesztelt másik gépben először, másik driverrel. Ha ott se megy jól, flasheld újra a BIOS-t.

Ha ezután sem megy jól, akkor hardveres gond van.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40061) zolee0307 válasza koszos91 (#40054) üzenetére


zolee0307
őstag

Így 72-80 C között van a hőfok. Annyi, hogy nem pörög annyira a venti. Persze ha leveszem a power limitet akkor 70 alatt van. Azt még meg kell néznem, hogy fps-ben ez mit jelent.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40062) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Kérdés a következő- hátha találkozott valaki ilyennel. Nos épp moziztunk a géppel tegnap este, és a kép a LED tv re volt kirakva, aztán annyi történt hogy random hol kisebb- hol nagyobb időközönként elkezdte a számítógép monitort bekapcsolgatni (??) illetve mivel ugye a kép a TV- re volt kirakva csak bevillnat a monitor kiírta hogy display port meg a háttér világítást ugye bekapcsolta. Aztán ez így ment 3 órán keresztül, a végén már nagyon idegesített. Egyszer közben újra indítottam a gépet, akkor egy kissé tovább bírta bekapcsolás nélkül, majd újra visszaállt.
Nettó poén- hogy már néztünk filmet vele így de akkor nem emlékeznék, hogy így viselkedett volna. Valami windowsos faszság? Vagy driver hiba?

Ötleteket előre is köszönöm!

(#40063) kvio1


kvio1
tag

Sziasztok!

Vettem egy gigabyte aorus rx580-as kártyát használtan. Mit érdemes állítani rajta? Arra értem, h mondták érdemes az AMD kártyákat finomhangolni. Ami feltűnő, h nagyon hangos, túlságosan magasan pörögnek a ventik.. :F Amikor néztem 70 körül volt a hőmérséklet terhelésen, ami még teljesen oké is.

(#40064) HSM válasza kvio1 (#40063) üzenetére


HSM
félisten

Az egyszerű megoldás, ha auto feszültségen csak annyit csinálsz, hogy az órajel csúszkát addig húzod lefelé, míg le nem csökken az órajel 1340Mhz-re vagy az alá. OC órajelen hajlamos ugyanis magas feszültségen járni.

(#40065) koszos91 válasza zolee0307 (#40061) üzenetére


koszos91
tag

Szia!
Szerintem a power limitet ne bantsd, az csak had legyen +50%-on.
En arra gondoltam, hogy nekem az alap legmagasabb ertek az 1244 mhz, viszonylag sok (1031 mhz) feszultseget kert, de pl az egyel elotti (1209 mhz) ertek viszont berte 950 mv ami meg az 1244 mhz allashoz kepest hozott majd 10 fok csokkenest, de csak kicsivel lett gyengebb a kartya. Magyarul nem erezheto valtozas. + a ramot belottem 8000-re es koszoni jol elvan. :DD

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40066) zolee0307 válasza koszos91 (#40065) üzenetére


zolee0307
őstag

Értem. Majd este kipróbálom.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40067) zolee0307 válasza koszos91 (#40065) üzenetére


zolee0307
őstag

Kipróbáltam, ha az utolsó előtti state frekije van beállítva, akkor 5 C-ot nyerek, de olyan 10-15 fps megy minuszba is.

A power limitet levettem 35 %-ra, itt még tartja a max órajelet, nem kezd visszavenni belőle. Ezzel meg a fesz csökkentéssel (- 50 mV-nál csak kifagyott, úgyhogy - 44 mV van most beállítva) olyan 77 C fok körül van a kártya auto venti vezérléssel. Szerintem ettől többet nem tudok kihozni belőle, ez ilyen. Vagy használom 0% power limittel és akkor azt a 10-20 fps minuszt benyelem.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40068) koszos91 válasza zolee0307 (#40067) üzenetére


koszos91
tag

Hat akkor, ahogy gondolod. Az a lenyeg, hogy te legyel vele elegedett. :)

En csak azert irtam, hogy probald meg mert nekem pl. az rx 570 itx most ugy van belove, hogy 57-60 fok kozott maszkal, ami nekem teljesen elfogadhato es cserebe nagyon halk a kartya. De ha engedtem neki akkor 72-74 fokra is felement. Bar igaz itt is irjak tobben, hogy az meg teljesen jo. :DD

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40069) zolee0307 válasza koszos91 (#40068) üzenetére


zolee0307
őstag

Az a gondom, hogy mivel online multi játékokkal játszom pont ott hiányzik az fps, ahol tömeg van, a játékélményt azért nagyban javítja az az fps mennyiség.

Tegnap hogy játszottam még azért nagy átlagban 74 C fokon járt a kártya, mondjuk ez is jó, 82 C-ról indultam.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40070) echterion válasza zolee0307 (#40069) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem tudom, milyen géped van, de nagy online tömegben nálam mindig a proci volt eddig a szűk keresztmetszet (WoW, meg anno BF3).

**********

(#40071) kisza25 válasza echterion (#40070) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Adatlap

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#40072) echterion válasza kisza25 (#40071) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem az a lényeg, hanem hogy az online cuccokban hamarabb lesz cpu limitje, mint vga.

**********

(#40073) zolee0307 válasza echterion (#40070) üzenetére


zolee0307
őstag

Múltkor nézegettem a játékban (planetside) egy komolyabb csatában gyári beállításoknál 50-60 fps volt, meg benézett 50 alá, ha viszont be volt állítva, hogy max órajelen menjen akkor 60-70 fps volt. Meg amit észrevettem, hogy zoomolva, illetve mikor effektek vannak jobban, akkor nem esik le úgy az fps. Nagyobb csatákban jól jön emiatt a plusz fps. Tény, CPU limitesebb, mint a két másik két játék amivel játszok, ott viszont a grafika miatt van különbség fps számban.

Megmondom őszintén régóta nincs kedvem a grafikai beállításokkal szórakozni, berakom maxra, azt hadd menjen. Az árnyékot szoktam visszább venni, mert azzal lehet nyerni, azokban a játékokban, amivel játszok.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40074) echterion válasza zolee0307 (#40073) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is így vagyok vele, aztán mikor megvettem a mkstani gépem, mondom feltolok mindent maxra WoW alatt. Csudi jó lett minden, az első AV betöltéséig. :B
Amúgy én is az árnyékokat nyírom mindig elsőnek, meg az AA-ot csökkentem szükség szerint.

**********

(#40075) tesz-vesz123 válasza echterion (#40074) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Én 7-es grafikán játszottam, úgy AV-ban olyan 40-60 fps körül volt, ha jól emlékszem (rx570).

(#40076) koszos91


koszos91
tag

Hat nekem az eddigi tapasztalatok alapjan, szinte mind1, hogy mi van a gepben az online jatekok mindemt is kepesek felzabalni :DD

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40077) Szesz1984


Szesz1984
csendes tag

Sziasztok.
Van egy rx570 itx 4gb karim.Csak wowozok,de nem igazán akarja engedni.Friss windows,friss driver és állandóan kidobál,bizonyos idő után.Nincs csíkozás meg egyéb ram hibára utaló jel,csak kifagy a wow,kidob asztalra és feladatkezelőből engedi bezárni.Esetleg valami ötetetek lenne rá?Pl. régebbi driver ami stabil,mert erősen arra gyanakszom,hogy ez az új "amd oldalárol 2020.02.03 relase" ami fent van,ez lesz a ludas.Anno ezt a gépet gtx1060 6gb-val vettem,akkor nem volt gond vele.
A többi: MSI H310m/i3-8100/8gb hyperx fury black.Ezekkel a wow maxon ment minden probléma nélkül.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Béke :DD

[ Szerkesztve ]

(#40078) balintdavid válasza Szesz1984 (#40077) üzenetére


balintdavid
tag

Én a 19.12.1-est próbából visszaraknám a helyedbe, az utolsó tavalyi stabil driver. A 2020-as driverket próbálgattam mert tetszik az image sharpening, de nekem eddig mindegyik eléggé problémás volt (játékok szó nélkül kifagynak és kidob az asztalra, nem működő ventilátor profil, nem működő anti-lag, hardveres gyorsítás anomáliák spotify/discord/firefoxban)

kazuár

(#40079) Szesz1984 válasza balintdavid (#40078) üzenetére


Szesz1984
csendes tag

Köszi,kipróbálom,nekem is ezeket produkálja amiket írtál.

(#40080) macy válasza Szesz1984 (#40077) üzenetére


macy
addikt

+1 a 19.12.1-re, ezek a mostani driverek nálam csak a szoftver nélkül müködnek.

(#40081) kovcsrob


kovcsrob
tag

Sziasztok
Segítség kellene. (lehet akik folyamatosan követik a fórumot. majd lecsesznek, hogy két oldallal előrébb ott a válasz. nem követem a fórumot és a google nem adott jó választ)

Van egy XFX RX470 em 4GB os. Nem volt újrapasztázva. Húzva sem volt.
Cseréltem a monitorokat két Samsunk 1440p 144Hz esre. A kártyán 3 DP és 1 HDMI van.
Először nem volt DP kábelem.

A két monitor 60Hz en ment. Az egyik HDMI n a másik DP HDMI átalakítóval. Minden OK
A HDMI st feljebb húztam 75Hz re vagy 144Hz re a DP s játékok alatt elkezdte véletlen szerűen elveszteni a jelet. (egy pillanatra elsötétült és kiírta, hogy melyik bemenetről kap jelet)

Vettem két DP kábelt. A specifikáció bőven jobb, mint 1440p 144Hz.
Bármilyen frekvencián csinálja a jelvesztéses dolgot. (a HDMI kell az erősítűnek meg a harmadik monitornak. szóval a játssz azon nem megoldás) (Játékkor a kettőből csak egy monitort használok.)

Driver reinstall megvolt. DDU val is. Elve csak DDU val installálok, mert a sima update többnyire kifagyással ér véget. (az előző win en egy idő után lement rendesen)

A jelenség általában az intenzívebb területeken jelentkezik. (harcok alatt sűrűn. sima sétálgatáskor ritkábban vagy soha)
Windows asztalon nem jelentkezik.

Az AMD szoftvere szerint a kártya 73-74 fokos csúcsban.

A kapcsolgatás nem egyszerre történik a két monitoron.

Win telepítés nem jöhet szóba. Az előző winnel egy másik bugom volt. Ami nem múlt el több driverfrissítés után sem. (ablakok részei kint maradtak a bezárásik. átmozgatáskor vagy tálcára rakáskor is a helyén maradt PL egy fél ablak)
Azelőtt meg a kurzoreltűnéses "ismert bug" volt.

A google a barátod témában ezt azt kapcsold át dolgokból próbálgattam. De ha valakinek van valami ötlete az jól jönne.
Az under volt under clock os ötleteket nem próbáltam. Az a mínusz X% os teljesítménybukta túl nagy ár lenne.
De ha valaki azt írja, hogy neki volt és az újrapasztázás oldotta meg, akkor darabokra szedem.

(#40082) tesz-vesz123 válasza balintdavid (#40078) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

19.12.2? Ott már van Image Sharpening dx11-nél is. :) Én ezt a drivert használom egy ideje.

(#40083) TIT válasza kovcsrob (#40081) üzenetére


TIT
veterán

undervolttól nem lesz teljesítménybukta,nekem semmilyen bug nincs winen,próbálj meg 1 moncsit rákötni.

(#40084) kovcsrob válasza TIT (#40083) üzenetére


kovcsrob
tag

Akinél videón ezt a hibát láttam neki a GPU t is vissza kellett húzni. (arra nem emléxem a mem en húzott e és most nem találom a videót. arra sem emléxem melyik AMD kari volt de tuti nem 4xx)
Két 1080p LG m van itthon de mind a kettő HDMI s. DP HDMI átalakítóval évekig mentek. 60Hz en
Ebből a Samu ból
https://www.samsung.com/hu/monitors/cjg50/LC27JG50QQUXEN/
hármat volt alkalmam kipróbálni. (egyik pixel hibás volt) HDMI bemeneten is csinálják ha DP ről van átalakítva. És HDMI n is rendesen mennek (megy) a kari HDMI portjáról. (Amiből csak egy van) Csak a HDMI n üzem szerűen a megmaradt LG m van. (azon nézek filmet)
Esetleg egy GTX650 el DP n tudnám még kipróbálni a monitort. Viszont mivel asztalon vagy filmnézés közben nem jön elő a hiba inkább a kártyára gyanakszom.
Remélem majd valakinek lesz egy ilyen mondata, hogy: "hát te nem tudtad, hogy ezt kell átkapcsolni és jó lesz"
(én meg öröm boldogság)

(#40085) AiRLAC válasza kovcsrob (#40084) üzenetére


AiRLAC
addikt

Húzd le az egyiket, a másikat használd DPvel és nézd meg akkor csinálja-e.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#40086) kovcsrob válasza AiRLAC (#40085) üzenetére


kovcsrob
tag

Csak futólag próbáltam ki. Szóval a gyakoriságról semmi 100% osat nem tudok.
De egy DP n lévő samu is csinálja. (érzésre mintha tovább tartott volna még jelentkezik)

Ami viszont izgibb volt, hogy a witcher 3 után előszedtem a subnauticát. Nah az az eddigi kapcsolgatás helyett egy monitorral kihajigált az asztalra. Utána meg kettővel kékhalált dobott. Azt a win 10 restartos összeomlást. Bár még ezzel az AMD driverrel (20.1.3) nem próbáltam. Szóval lehet a driver hibája is.

(#40087) Oposzumtoszó válasza AiRLAC (#39990) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Elnézést, nem ide akartam.

[ Szerkesztve ]

(#40088) phoenix64 válasza HSM (#39986) üzenetére


phoenix64
őstag

Igazad lehetett. Pár napja 60Hz-en használom 2D-ben windows alatt 75hz helyett, és egyáltalán nem villog. :D

Bár ezt javíthatnák a driverben, mert így ha alt+tabbal váltok a 75hz-es játékról asztalra, akkor elmegy a kép 1-2 másodpercre, ami elég idegesítő. :P

[ Szerkesztve ]

(#40089) HSM válasza phoenix64 (#40088) üzenetére


HSM
félisten

Sajnos ezzel nem lehet mit csinálni, hiszen a monitornak (és az OS-nek is) át kell állnia a 75Hz-es játékról a 60Hz-es asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#40090) phoenix64 válasza HSM (#40089) üzenetére


phoenix64
őstag

Igen tudom, ezért is gondolom h driver szinten kellene javítani, hogy ne villogjon 60Hz felett 2D-ben. :) Régebbi adrenalin előtti driverekkel nem csinálta nálam egyáltalán.

(#40091) TIT válasza phoenix64 (#40090) üzenetére


TIT
veterán

Nekem most se csinálja,régebben volt 3 éve kb.hogy böngészésnél vibrált a moncsi 1 pillanatra.

(#40092) Lacmaster


Lacmaster
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem..
Rx 580 Pulse/I5 kombóról álltam át Ryzen 5 2600/Rx 580 Nitro+-ra
A problémám a következő: friss Win telepítés után nem akar együtt működni velem a felbontás :F :F
A rendszer 3840x2160 és nem állítok semmit az Adrenalinon akkor Youtube videóknál,asztalon két oldalt csík jelenik meg!Csak akkor megfelelő ha beállítok vmi "szuper felbontás" csuszkát..De ha újraindul a gép, akkor megint gond van..Legfrissebb a driver,Amd oldalról leszedve!
Előre is köszönöm!

U.i:Miközben visszavettem ezt a csúszkát, kiakadt a kép, zöld lett..Kihúztam a Hdmi portból majd másikba, és visszajött a kép, de eltűnt a "Kijelző" fül a Radeon szoftverből! :W :W
Csak újraindítás után lett jó..

[ Szerkesztve ]

(#40093) Speed® válasza Lacmaster (#40092) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

GPU méretezés lesz a megoldás, nem a VSR, viszont kérdés, milyen csatin/kábellel tolod és mekkora Hz értéken..? 4K60hoz HS (18.8Gbps) kanóc kell ugye.

(#40094) HSM válasza phoenix64 (#40090) üzenetére


HSM
félisten

Ami még érdekes... Vettem tegnap egy 144Hz-es WQHD monitort (Acer Nitro VG271UP). 60Hz-en hibátlan. 120Hz-en 300Mhz memóriákkal kb. negyed óránként villan böngészés közben, de film alatt hibátlan, legalábbis egy 45 perces epizód simán lement. Most tesztelem 144Hz-en, 1Ghz-es emelt ramos órajellel, eddig jónak tűnik, legalábbis már lényegesen többet elment villanás nélkül, mint előtte 120Hz-en. Bekötve egy Ugreen DP kábellel van, de nem hiszem, hogy azzal lenne a baj, mert akkor szerintem film alatt is bohóckodott volna.

Amúgy a monitor eddig nagyon tetszik, és a Freesync is elég meggyőző volt az első próbák alapján, bár az RX580 azért maxon már nem túl fürge WQHD-n, inkább hajtottam FHD-n natív helyett. :)

[ Szerkesztve ]

(#40095) TIT válasza HSM (#40094) üzenetére


TIT
veterán

Ismerős,3 kábellal próbáltam és ua.
1x csak abbahagyta,75Hz-en lg moncsival.

(#40096) HSM válasza TIT (#40095) üzenetére


HSM
félisten

Az előző Dell IPS monitorommal is ez volt DP-on végig az elmúlt 5 évben, minden AMD kártyámmal, 60Hz hibátlan, 50, 72 és 80Hz-en pedig mondjuk napi max 1x villant, az nem zavart. Ott is volt ez az Ugreen és a gyári kábele is tesztelve, ugyanaz. De így negyed óránként már elég agyrém. Most 144Hz-en amúgy jó azóta is, úgyhogy lehet csak annyi kellene a 120Hz-hez, hogy csinálni neki egy nem szabványos időzítési profilt, ami felugrasztja a ram órajeleket, ha már máshogy nem tudja szerencsétlen kártya kezelni.
Amúgy a 144Hz-en csak azért nem akarom járatni, mert egyfelől elég a 120Hz, az is szuper gyors és sima, másfelől elvileg a 144 már picit sok a panelnek, jobban szereti a 120-at.

(#40097) TIT válasza HSM (#40096) üzenetére


TIT
veterán

Lg meg azt mondta vigyem vissza :)

(#40098) Lacmaster válasza Speed® (#40093) üzenetére


Lacmaster
tag

Köszönöm a válaszod! Beállítottam Gpu méretezés-"be"
Sima Hdmi kábelt használok egy Lg Uj635v tv-n 140 centis!Előző gépem nem volt érzékeny, sőt nem is állítottam semmit!

(#40099) phoenix64 válasza HSM (#40094) üzenetére


phoenix64
őstag

Azt en is szivesen kiprobalnam, hogy a ram nem megy le 300ra. Ezt hol tudom allitani? Adrenalinban nem talalok ilyen opciot.

(#40100) Habugi válasza HSM (#40094) üzenetére


Habugi
addikt

"Vettem tegnap egy 144Hz-es WQHD monitort (Acer Nitro VG271UP)."

:C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.